DUINSTREEK RIJNSTREEK Bedrijfsuitkomsten tuinbouw niet altijd evenredig aan harde arbeid ZATERDAG 14 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren: Antje d. v. A. Akse en G. Visser. Louise Monica d. v. K. J. H. Rethans en C. Plukker. Jacobus z. v. M. Vroonland en D. van der Berge. Hendria Jantina d. v. J. F. Wynhoud en G. de Ruiter. Nicolaas Seraphinus z. v. N. M. Blokker en H. M. Verhoeve. Willem z. v. J. van Noörloos en F. Combee. Johannes Pe trus Maria z. v. J. Appelma en M. J. van Berkel. Geertje d. v. de Waardt en H. C. Meinema. Pieter Hendrik z. v. M. Moerman en M. Pieters. Hu- bertus z. v. P. T. van der Linden en C. A. Struik. Maria Cornelia Wlhelmina d. v. J. P. de Jong en C. J. Tijssen. Louise Maria d. v. C. Ap pelman en C. Nes. Alida Hendrika d. v. A. Versteegh en C. L. Huijgens. Ondertrouwd: Jan Roemeling Fri- ma 30 j. en Theodora Fred^rika Ca- tharina Nanninga, 20 j. Hendrik Brunt 25 j. en Gijsberthka Christina Maria van Woudenberg 26 j. Getrouwd: Jan Kamerman en Jo hanna Mens. Adranus Andreas Ver- berne en Johanna Maxia Ferwerda. Hendrik Buis en Johanna Maria An- tonia van Breügel. Adranus Kunst en Gesina Anthonia Hoekstra. Pieter van der Poolen en Petronella Mar- garetha Cardol. Leendert Cornelis Cornelis de Fouw en Hendrika Cor nelia Wilner. Pieter Bogaard en Adriaan Johanna Brads. Hendrik Jan Scheurwater en Neeltje van Andel. Johannes Spanjaard en Hendrika Jo- sepha Maria Pouw. Overleden: Sijbren van der Zee 76 j. e. v. H. Nieuwenhuis. Sara Neeltje Verburg 77 j. e. .v. J. Overbeek. KATWIJK Geslaagd. Voor de vaardigheids- proeven 3de graad B, gehouden te Leiden, zijn van de gymnastiekver eniging „Hercules" geslaagd de da mes: W. BontjeBerkheij, N. van der Est-Dijkman, M. van der Vijver, L. van den Oever, M. van der Meij. Van de meisjes Rietje de Jong, Mientje Zandbergen, Ria Vooys, Leuntje van Duyn. Elly van der Plas, IQazien Paap, Bea Dubbeldam, Gerda van Elten en Willy Vooys. K.A.B. De afdeling Katwijk aan den Rijn van de K.A.B. hield een vergadering onder leiding van voor zitter A. Hensen in het Parochiehuis. De voorz. sprak in zijn openings woord zijn teleurstelling over uit, dat de opkomst zo gering was^ On der de ingekomen stukken was er een van het hoofdbestuur, waarin gemeld werd dat er centralisatie van het Adviesbureau had plaats gehad. Voor de Kring Leiden is dit bureau Oude Singel 236, en geopend Dins dagavond van 6.45 tot 7.45. Uit het verslag van de penningmeester, de heer H. Looyenstein, vernamen we dat het jaar 1954 een nadelig saldo opleverde van 183.82. In totaal is er echter een batig saldo. De begro ting 1955 werd met een eindcijger van ƒ289.83 goedgekeurd. Wegens tussentijds aftreden van de bestuurs leden A. Hermans en E. v. d. Eshof moest een nieuwe verkiezing plaats hebben. Gekozen werden de heren Hoogduin en L. Vreeburg. In de plaats van de heer v. d. Eshof, die bedankt had, werd als 'bestuurslid van „Herwonnen Levenskracht'ge kozen de heer Bierman. De heer v. d. Eshof zal echter propagandist blij ven van „Herwonnen Levenskracht". Na rondvraag sluiting. KATWIJK AAM DEN RIJN Toneel. Gisteravond heeft in het Parochiehuis „De Derde Slag" een opvoering gegeven van het stuk „De Tien Negertjes" naar de gelijknamige roman van Agatha Christie. De spe lers bleken hun rollen uitstekend te beheersen en het auditorium kreeg volop de gelegenheid om eens flink te griezelen. Enkele kleine onvol komenheden, die bij amateurtoneel nu eenmaal onvermijdelijk zijn, daar gelaten, kan worden gezegd, dat een bijzonder goed spel werd vertoond, waarbij vooral mej. I. van den Ak ker (als Vera Claythorne), de heer J. Parlevliet (als Captain Lombard) en de heer A. Hermans (als dr. Arm strong) blijk gaven over goede kwa liteiten te beschikken. Na afloop mochten de uitvoerenden zeer terecht een stormachtige ovatie in ontvangst nemen. Nieuwbouw. De werkzaamheden aan de nieuwe brug over de vaart op het veilingsterrein vorderen nu goed. Het staande werk en het dek zijn gereed. Aan de afwerking van het geheel wordt hard gewerkt en bin nen enige dagen zal dit gereed zijn. KJt.V. De aspiranten gaan Za terdag op bezoek bij WSE. De junio ren hebben rust. Het tweede elftal gaat op bezoek bij St. Bernardus 4; aanvang 2 uur. Vertrek te 1 uur van af „De Roskam". Het eerste elftal speelt tegen UDO I. Aanvang 2 uur. Mod. dienst. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg wordt de Zon dagsdienst waargenomen door dok ter H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2152. LEIDSCHENQAM P.T.T. gaat voetballen. Ter gele genheid van de plechtige opening van het laboratorium-gebouw op a.s. Dinsdag zal het personeel van de P.T.T. een voetbalwedstrijd spelen op het terrein van RKAVV. De strijd gaat dan tussen 2 elftallen van de voornaamste diensten en wel de clubs CL en TF. Aanvang 12.45 uur. Het Centraal Laboratorium heeft hiervoor een wisselbeker beschik baar gesteld welke na afloop van de wedstrijd zal uitgereikt worden door ar. ir. H. C. A. van Duuren. De be doeling is dat ieder jaar op 17 Mei om de beker gespeeld zal worden, als herinnering aan de ingebruikneming van het laboratorium. 55 Jaar getrouwd. Het echtpaar C. van SantenBrouwer wonende Prins Hendriklaan 2 heeft gisteren zijn 55-jarige echtvereniging her dacht. Raadsvergadering. De eerstvol gende vergadering van de gemeen teraad wordt niet gehouden op 25 dezer maar op Woensdag 1 Juni a.s. LISSE TIEN JAAR BUURTVERENIGING „WILHELMINA" Non-stop revue „Jubeltonen;; Nadat eerst de kinderen uit de buurt 's middags een feestmiddag voorgeschoteld kregen, waaraan zo als gewoonlijk een tractatie aan ver bonden was, zijn de oudere leden van de buurtvereniging Wilhelmina in „Taveerne" in feestelijke stem ming bijeen geweest om gezamen lijk het 2e lustrum te vieren. Ter gelegenheid van deze gebeur tenis had de heer P. C. J. v. Keste- ren een reveu in twee delen geschre ven, getiteld: „Jubeltonen", waarin 30 leden hun medewerking verleen den. De grote moeite van medewer kers en -sters vond zijn beloning in een propvolle zaal. Twee „politieke" clowns Sam en Bram snijden in hun grollen en grap pen enige tere gemeenschapsbelan gen van Lisse aan. Een speeltuin voor de buurtver eniging, het nieuw te bouwen ge meentehuis, een badhuis waren het kind van de rekening. Het was tel kens weer een verrassing de 11 meis jes, die de liedjes uit de revue ten gehore brachten, op het toneel te zien verschijnen. Fantastisch om met papier, zo'n smaakvolle kleding te ontwerpen. Bet geheel was zo uit gebreid dat het onmogelijk is alle details te behandelen. In het toneel stukje na de pauze liet mevr. J. v. d. Slot zien, dat Opoe het wel wist. Na dat enige oudjes op een bankje bij een molen herinneringen uit lang vervlogen tijden ophaalden, eiste de jeugd naar belangstelling in het he den. Toen het doek voor de laatste maal neergelaten was kreeg men nog enige tijd gelegenheid om op de mu ziek van „The Midnight Kiddies" een dansje te maken. Onder Directie van N.V. Holland's Bloembollen Huis te Lisse werd in de Haarlemmermeer een veiling ge houden van de te veld staande bloem bollen. De belangstelling was zeer groot, terwijl alles vlot werd ver kocht. Besteed werd voor: 117 bed Ner eis Poeticus Actaea 1656.13 bed Inc. Carlton 450.112 bed Nereis King Alfred 2701.40 bed Narcis Rembrandt 1100.52 bed Rembrandt 1510.23 bed Narcis King Alfred 530.56 bed Crocus Lothair 1290.110 bed Crocus Purpurea /1835.48 bed Narcis Rembrandt/ 1260.5 bed Crocus Blauw 95. Narcissen-teeltbewijs werd ver kocht voor 16,75 per R.R. Geslaagde Bloedafname-avonden. De afd. Lisse van het Nederlandse Roode Kruis organiseerde Woensdag en Donderdag haar halfjaarlijkse bloedafname-avonden, ten behoeve van de bloedplasmabereiding. De op komst overtrof alle verwachtingen, want behalve de vaste kern van bloedgevers, die was opgeroepen, meldde zich nog ongeveer een 50-tal nieuwe donors, waardoor het aantal afgenomen flessen 305 bedraagt. Het bestuur stelde deze vooruitgang op hoge prijs, doch betreurt het feit, dat hierdoor sommige van de donors iets langer moesten wachten dan was voorzien. Door de bovengenoemde vooruit- Uit het ETl-rapport OeestSeest Gering animo voor vakonderwijs De verscheidenheid in bodem structuur die het gebied rond Oegst- geest kenmerkt, komt zeer duidelijk tot uitdrukking in de verschillende wijze van aanwending, die de grond heeft gevonden. Bijna alle denkbare vormen van akkerbouw, tuinbouw en veeteelt aldus het rapport kan men op Oegstgeester grondge bied aantreffen: de eerste op de ten dele ontkleide gorsgronden iu het zuidelijke deel van de gemeente, de tweede op de strandwallen en de westelijke gorsgronden en de laat ste op weilanden van de broekgron- den. Het totale areaal-cultuurgrond is de laatste 30 jaren met ongeveer 1/3 verminderd, als gevolg van de toe nemende huizenbouw en dergelijke. Dat dit niet tot een daling van de werkgelegenheid in die agrarische sector heeft geleid, moet worden toegeschreven aan een sterke inten sivering van het grondgebruik op het resterende deel, hetgeen vooral blijkt uit de toeneming van het aan tal grondgebruikers in de grootte klasse van 1/2 tot 2 H.a. De bedrij ven tot 2 H.a. omvatten vrijwel uit sluitend tuingrond, die van 23 h.a. nog voor meer dan de helft. De uit breiding van de tuinbouw heeft hoofdzakelijk plaatsen gevonden op voormalige akkerbouwgronden, die in het verleden een belangrijk deel van de cultuurgrond uitmaakten. Thans is deze vorm van bodemge- bruik beperkt tot het Z.W.-deel van de gemeente. Van de in totaal 69 H.a. bouwland is ongeveer 41 H.a. in gebruik bij landbouwbedrijven welke slechts 4 in getal zijn. Droog weiland. Gezien het zeer kleine aantal ak kerbouwbedrijven, waar voorts ook de veeteelt nog een groot bedrijfs onderdeel uitmaakt, moet een verde re analyse van deze agrarische be drijfstak achterwege blijven. De vee houderijbedrijven in Oegstgeest lig gen vrijwel allen op de z.g. broek- gronden. Het weiland in de zo mer zeer droog en in de winter zeer nat. Vooral in de polders Morsebel en Kamphuizen, heeft men met dit euvel te kampen. Door cultuurtech nische maatregelen o.a. (ontwatering, bekalking) is men er in geslaagd dit voor een deel te bestrijden waardoor de kwaliteit van het gras thans het gemiddelde van Nederland evenaart. Het aantal echte veehouderijbe drijven bedraagt 36 met een totaal van 335 H.a. grasland of gemiddeld ruim 9 H.a. per bedrjjf. Een elftal be drijven bezitten enig bouwland to taal 10 H.a. Het voornaamste onderdeel van het agrarische bedrijf in Oegstgeest vormt de tuinbouw, waaronder be grepen groententeelt, bloementeelt èn bloembollenbedrijven, ofschoon tot de oppervlakte tuingrond met ruim 180 H.a. nog geen 22 uit maakt van de totale oppervlakte cul tuurgrond, vindt in deze zeer ar- beids intensieve sectoren, het groot ste aantal personen een bestaan. De bedrijfsuitkomsten zijn echter niet altijd evenredig aan harde en vaak langdurige arbeid. Verder is er een te geringe animo voor het vakonderwijs. De tuinbouwbedrijven in deze ge meente vertonen volgens het rap port dezelfde structuur als die in het nabije Rijnsburg, waar hun aan tal aanmerkelijk groter is en waar eveneens de vraagstukken van on- doch de activiteit van deze instelling is tot dusverre nog gering geweest. Bloementeelt. Met de bloementeelt houden zich in Oegstgeest een 20-tal bedrijven bezig. Twee omstandigheden leiden ertoe, dat het bloembollenbedrijf hier slechts van bescheiden betekenis is. Ten eerste vielen grote delen van de goede gronden ten offer aan de woningbouw en voorts is de kwali teit van het resterende deel minder dan in de eigenlijke Bollenstreek. Veeleisende teelt van hyacinth en komt hier vrijwel niet voor (slechts plm 2 H.a.). Een belangrijk deel van de bloembollencultuur is eveneens door de mindere kwaliteit van de grond niet gericht op de winning van de bal, doch op de snij bloementeelt. Deze bollen worden later in kassen „getrokken", een zeer intensief be drijf, waarvoor slechts een relatief kleine oppervlakte grond wordt ver eist, doch dat grote kapitaal investe ringen vraagt. Een volgende keer over de niet-agrarische bestaans- bronnen. Jubileum. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de zui velfabriek van de heer L. Menken, heeft de personeelsvereniging een feestavond georganiseerd in de foyer van de Stadszaal te Leiden. De voor zitter van de personeelsvereniging richtte bijzondere woorden van wel kom tot de heer en mevr. Menken en bood hen namens het personeel een wirerecorder aan, terwijl aan mevr. Menken nog bloemen werden aangeboden. De firma bood het gezamenlijk per soneel een diner aan, waarna volop genoten is van het optreden van de Rio's met hun Cowboy liedjes en ver dere attracties. De avond werd besloten met een bal onder leiding van de heer H. v. d. Berg. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: blauwe plastic regen mantel; rood meisjesvest; bruine al pinomuts; camera (merk Weltini); j verschillende rode damesportemon- i naies met inhoud; bruine portemon- l naie met inhoud; broche; bruine ac- tentas met inhoud; blauwe jopper; fototoestel; huissleutel; plunjezak m. inhoud; beige tweedjas; twee gou den rngetjes; hoofddoek; rode kin- derportemonnaie; ceintuur; sierdolk; j gouden armband; gouden trouwring; sleutel-étui; dameshandtas met in houd; groene portemonnaie met in-1 houd; zwarte oorbel; bruine por te- monnaie; brilmontuur. Verloren: Gouden ketting; broche; verrekijker; bruine damesparapluie; bruine herenhandschoenen; Lips- sleutel; p. dameshandschoenen; bos sleutels; certificaat; grijze jas; gele kanarievogel; rode kinderportetmon- naie; bos sleutels; zwarte portemon naie en idem portefeuille met inhoud oorbel; damesparapluie; rode hals ketting; halsdoek; padvindersmes. Geb.: Anna Maria Josepha Hendri ka. d. van G. v. d. Berg en H. M. Savenije; Frederikus Franciscus Ma ria, z, van F. J. Arrachart en C. Tu len; Theodorus Johannes Anthonius Maria, z. van J. J. Vermeij en A. W. v. d. Laan; Bernadette Margaretha Maria, d. van J. Langeveld en C. M. Smit; Theodorus Franciscus Maria, z. van A. H. v. Diemen en C. Oost- dam; Wilhelmina Catharina Maria, d. van M. M. van Steijn en G. H. Broekhof,- Jacob Jogchum, z. van D. A. Kraaienga en J. Siebenga. Ondertr.: N C. v. d. Voort en R. A. van Rooyen Getr.: H. R. Smakman en M. A. gang wordt het streef-getal van 350 vaste donors benaderd. Met dit aantal kunnen twee bloedafname-avonden volledig gevuld worden. Het bestuur vertrouwt dat bij de volgende gele genheid in November a.s. zich 350 donors zullen melden. Nieuwe do nors kunnen zich te allen tijde opge ven aan: Heereweg 448F en Schoolstr. 7. Een woord van hartelijke dank aan hen, die ook ditmaal hun bloed heb ben afgestaan is zeker op zijn plaats. N00RDWIJK Eerste Hulp Brigade. Voor het examen van het Eenheidsdiploma voor E.H.B.O. zijn geslaagd de da mes C. L. J. Hooijmans, H. P. Kriek, A. Gravendaal, J. Schouwink en de heren N. Binnedijk, W. Kaptein, M. J. Kret, J. P. R. Melse, J. C. J. van d^r Plas en M. Plug. Er werden geen candidaten afgewezen. De medische leider was dr. J. H. Niemeijer; het examen werd afgenomen door dr Zijerveld, dir. Gem. Geneesk. en Ge zondheidsdienst te Leiden. Zondagesdienst. De Zondags dienst zal worden waargenomen door dr. Goudriaan. De Duinrandapotheek is geopend van 11.301 um- en van 4.30—5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. T.O.V.-nieuws. Het bestuur van de tafeltennisvereniging T.O.V. is op de jaarvergadering als volgt samen gesteld: P. J. v. d. Ploeg, voorz,: M. v. d. Weijden, secr.; A. Berkhout, 2e secr.; J. Duindam, pennigh. en C. v. d. Weijden, 2e penningm. VOORHOUT AUTOMATISCHE BEDIENING SPOORBOMEN? Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Nederlandse Spoor weg ens (volgens onze bron. is dit reeds een vaststaand feit), om de be wakingen van de in onee gemeente liggende voorwegovergangen op te heffen en te vervangen door een automatische bediening. Als absoluut zeker werd ons medegedeeld, dat a.s. 1 October 1955 deze automatische be diening klaar zal moeten zijn en werking treden. De overwegen zullen dan niet meer afgesloten worden zoals nu met hele bomen, maar met halve. Dit is, om het verkeer, dat eventueel ingesloten wordt, de gelegenheid te geven zich alsnog van de overweg te verwijde ren. Omdat wij nog nooit eerder om trent het een en ander va ndeze plan nen (besluiten) iets vernomen had den, hebben wij ons gewend tot één der wethouders onzer gemeente, wel ke ons mededeelde, dat deze plan nen reeds zeer lang aan het gemeen tebestuur bekend zijn, dat het ge meentebestuur zich op het standpunt hebben gesteld, bij voorbaat geen goedkeuring hieraan te geven en hier omtrent in bespreking te treden. Tot héden is omtrent de uitslag hiervan nog ,niets naders bekend geworden. Deze gemeentelijke bespreking vond reeds plaats in het begin van het jaar 1955. Wij hopen nader omtrent een en ander nog terug te komen. VOORSCHOTEN voldoende bedrijfsuitkomsten en te van der Zon, P. G. Hassing en M. K. geringe kapitaalkracht zich voor- C. Turnhout; J. de Kooker en J. van doen. Wel is enige tijd geleden juist der Perk; G. Vermeij en W. de Vries om aan deze moeilijkheden tegemoet Overl.: Fransijntje Meeuwenoord, te komen in Rijnsburg een waarborg- wed. van J. C. de Keulenaar, oud 87 instituut voor de tuinbouw gesticht, jaren. De vergadering van stemgerechtig de ingelanden van de Duivenvoordsch Veenzijdsche Polder vond plaats in huize „Den Deyl" te Wassenaar on der leiding van de heer A. van San ten, voorzitter. Op zijn verzoek werd eervol ont slag verleend aan de heer M. Lau- rentius, te Voorschoten, als opzich ter van deze polder en werd beslo ten voorlopig geen nieuwe opzichter aan te stellen. Voorts werd mededeling gedaan van een schrijven van de hoofd-in- genieur directeur van de Cultuur Technische Dienst, vermeldende, dat voor het verbeteren van de waterbe heersing door het verruimen van de watergangen, het verbeteren van kunstwerken en het plaatsen van enige stuwen, door deze dienst aan de polder een subsidie was verleend van 36 van de totale kosten, waar bij deze totale kosten voor een maxi mum van 125.660,in aanmerking komen, dat de toezegging geldt tot eind December 1955 en dat als bij zondere voorwaarde is bepaald aan gezien het niet verantwoord is, dat het onderhoud van de primaire wa tergangen, na de verbetering, bij de ingelanden blijft berusten, het be stuur zich bereid heeft verklaard het onderhoud der primaire water gangen bij de polder te brengen. De voorzitter uitte zijn waardering voor deze toezegging en betrok hier in in het bijzonder de heer ir. A. Quak. Er wordt naar gestreefd! het werk 1 Augustus a.s. te doen aanvangen. De rekening 1954, in ontvangsten met 18.029,12, uitgaven tot een be drag van 9.020,92 en een batig sal do van 9.008,20 werd overeenkom stig de cijfers vastgesteld. Hierna kwam de begroting 1955 in behandeling sluitende in ontvang sten en uitgaven tot een bedrag van 276.763,26. De voorzitter gaf een korte toelichting tot deze begroting. O.m. zullen herstelwerkzaamheden verricht moeten worden nabij het gemaal. Het loon van de machinist werd met 6 verhoogd en de omslag der lasten vastgesteld op 18,— per h.a. of slechts een verhoging van ƒ3, inplaats van 5,— ad 6,— zoals aanvankelijk was gedacht. Na enige besprekingen werd deze begroting vastgesteld zoals was voor gedragen. Een besluit werd genomen tot het aangaan van een geldlening van 80.000,terwijl voor de uitvoering van de werkzaamheden voorlopig ge tracht zal worden een kasgeldlening te sluiten tot een bedrag van 126.000,—. Tot leden van de commissie voor het nazien van de in het volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de heren H. de Ruyter; J. G. v. d. Hout en J. N. v. Bohemen en tot plaatsvervangers de heren G. C. Koot, J. G. Vogels en A. J. Hom mes. Bij de rondvraag werd ernstig ge klaagd over het gebrek aan water in sloten in het meest westelijke ge deelte van de polder. Niettegenstaan de reeds verscheidene weken de in- laatduikers openstaan, is er in deze sloten geen water voor het vee. De oorzaak werd door enkele aan wezigen toegeschreven aan de ver vuiling van het water van de Veen- watering, waardoor plantenvuil voor de inlaatduikers komt en het water niet kan toevloeien. Wanneer niet alleen op tijd werd gebaggerd maar vroeger in het jaar het vuil zou wor den verwijderd zouden de klachten waarschijnlijk verminderen. Het bestuur gaf de toezegging te trachten hierin verbetering te ver krijgen, temeer daar een enorm be drag wordt uitgegeven voor verbe tering van de primaire watergangen enz. Prijsuitreiking. Gisterenavond vond in „Het Wapen van Voorscho ten" de prijsuitreiking plaats van de prijzen, behaald bij de diverse volks spelen en puzzleritten op de Bevrij dingsdag 1955. Het bestuur van de Koningin Wilhelminavereniging en de verschillende commissieleden wa ren aanwezig om de prijzen uit te reiken. De voorzitter van de Kon. Wilh. Ver. heette de gelukkig prijs winnaars van harte welkom. Hij wenste hen geluk met de behaalde prijzen en hü bedankte de verschil lende organisatoren van de spelen voor hun verleende medewerking. Achtereenvolgens konden de win naars naar voren komen om de prij zen in ontvangst te nemen. De be langstelling en de deelneming aan de feesten was goed geweest. Spr. hoop te dat een volgend jaar nog meer per sonen aan de wedstrijden deel zouden nemen. Na de uitreiking bleef men geruimen tijd gezellig bijeen en werden de wedstrijden nog eens aan een nagesprek onderworpen. S.V.L.V. afd. voetbal, Program ma voor Zondag a.s.: AltiorSVLV 14.30 uur; SVLV 2—Warmunda 2 14.00 uur; VTL 2—SVLV 3 12.00 uur; SVLV B—Lisse C 12.00 uur; Lisse E—SVLV C 13.15 uur. Medische Zondagsdienst. De me dische Zondagsdienst wordt geduren de dit weekeinde voor spoedgeval len waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2357. Voor de zuster belle men het Ge zondheidscentrum, tel. 2177. SASSENHEIM Geboren: Wilhelmina d. van W. P. Mens en G. F. Zwep. Libertus Ma ria Martinus z. van J. J. P. Bontje er J. M. Bisschops. Alida Helena Marga retha Maria d. van W. J. G. /an der Ploeg en J. H. Trompert. Theodorus Maria z. van A. J. Brouwer en H. J. ter Laak. Gerardus Wilhelmus z. van F. C. Rewijk en M. P. Versluijs. Ondertrouwd: G. M. A. D. Garde- lin 30 j. te Turijn en G. M. M. Ver- degaal. Z. J. van Straalen 36 j. en C. Molenaar 42 j. Getrouwd: G. C. J. Bemelman 30 j. te Noordwijkerhout en M.J. T. Schol ten 21 j. WASSENAAR Geb.: Cornelis G., z. v. A. Reijerse; Johanna C. E., d. v. J. C. E. Lankheet; Petrus C., z. v. P. C. Groen; Anita A., d. v. W. Prins; Max, z. v. J. Pouwer; Jan J., z. v. W. Fabriek; Wilhelmina C. M., d. v. G. P. M. de Rooij; Philip pe A., z. v. A. M. Gautier; Paul R., z. v. J. Rodenburg; Johanna H., d. v. G. v. Reenen. Ondertr.: W. A. M. Wiegant en C. E. v.Venrooij; F. Kiemel en A. M. v. Meel; D. S. Watt en J. J. E. Umbgro- ve; R. Langeveld en A. H. Gast; F. L. G. Bode en C. Fijnvandraat; P. W. C. Matla en P. T. v. Abswoude. Getr.: J. de Boer en R. Leistra; Jhr. H. J. van den Bosch en G. J. Bret- houwer; G. de Ruijter en E. van Laar; C. de Bruin en A. J. Oosterveer; J. P. J. Fleur en C. G. van der Salm; A. J. J. de Bruin enC. J. M. van Schie. Overl.: Adrianes P. Simons, 42 jr.; Jan ter Wal, 59 jr.; Pieter van Pij len, 54 jr.; Klaasje Noordwest, 64 jr.; Anna C. van Ginderen, 59 jr.; Phi lips C. Visser, 72 jr.; Pleunis Visser, 66 jaar. Z0ETERMEER Bond van werknemers in industr.- bedrijven. In de bovenzaal van „De Gouden Leeuw" hielde de bond van werknemers in de industriebedrijven haar uitgestelde jaarvergadering, waarvoor, zo als altijd, een zeer be hoorlijke belangstelling bestond. Voorzitter M. van Tartwijk kan in zijn openingswoord terugblikken op een vruchtbaar verenigingsjaar. Het vergaderingsbezoek stijgt regelmatig en de belangstelling voor de verschil lende vraagstukken is verrassend. Het aantal leden groeit gestadig, zo dat de afdeling een flink formaat be gint te krijgen. Daar binnenkort het eerste gedeelte van de eenvoudige ontwikkelingscursus ten einde ioopt, bestaat er weer gelegenheid zich bij deze cursus aan te sluiten. Vooral de jongeren werden opgewekt zich op te geven, omdat dit niet alleen bevor derlijk is voor hun algemene ontwik, keling, maar omdat uit deze cursus het nieuwe kader gevormd moet wor den, waaraan dringend behoefte be staat. Het aantal leden was gestegen van 70 tot 85. In de verschillende be drijven is veel bereikt o.a. de koffie geldregeling voor de chauffeurs en de getroffen voorbereidingen voor de spoedig tot stand te komen onderne mingsraad. De penningmeester boek te een voordelig saldo van rond 21. Tot leden van de kas-contröle -com- missie werden gekozen de heren: M. C. de Jong en J. L. Opstal. De beide aftredende bestuursleden P. Rietkerk en C. Sebel werden bij enkele candi- daatstelling herkozen. De districts bestuurder J. Smit hield hierna een causerie over het verenigingsleven, waarin hij de activiteit van het be stuur prees en nog eens bijzonder wees op de kadercursussen. Een prettige noot vormde de uit reiking van de verschillende prijzen die bij de winterconcoursen behaald waren. Bij de klaverjassers vielen de prijzen als volgt: le pr. M. C de Jong, 2e pr. D. v. d. Meer, 3e pr W. Bierman, 4e pr. Th. Adegeest. Bij de kruisjassers: le pr. A. A. Spruyt, 2e pr. N. Borst, 3e pr. P. Disseldorp, 4e pr. J. v. Vliet Bij de besprekingen over de candi daten voor de ondernemingsraad oor deelde men het beter eerst een algem. vergadering van alle katholiek geor- ganiseerden te beleggen, zodat met alle geledingen rekening gehouden kan worden. De geestelijk adviseur, kap. J. Hamers roemde de goede teamgeest bij „St. Willibrord". Deze afdeling toont initiatief, aldus spre ker, welke hij aan de andere afde lingen ten voorbeeld wilde stellen. Na een geanimeerde rondvraag volg de de sluiting van deze geanimeerde vergadering. Wegverbetering. De wegverbete- rine bij de Ned. Herv. kerk hoek Dorpstraat Delftse Wallen nadert haar voltooiing. Doordat de nieuwe afzet ting, een stenen muurtje, wat naar achter geplaatst is en gedeeltelijk rond loopt, is het wegdek ter plaatse aanmerkelijk vergroot, zodat de inrit naar de Delftse Wallen aanzienlijk verbeterd is. Een verbetering, die het snelverkeer aldaar zeer ten goede zal komen. Er komen nu twee ingangen naar het kerkgebouw, een in de Dorpsstraat en een bij de Delftse Wallen. Aan de achterzijde kan men via een trapje het kerkplein bereiken. Bij de totstandkoming van het muur tje heeft ook Monumenten-zorg haar medewerking verleend. KOUDEKERK Muur moest het loodje leggen. Toen een vrachtwagen gistermiddag van het erf van de boerderij Wit- horst, van de familie v. Leeuwen wil de afdraaien, raakte hij net het half- steensmuurtje, dat het erf van het Verpleeghuis afsluit. Dit muurtje was reeds lang op vele plaatsen ge scheurd. De gevolgen waren dan ook ruïneus: de stukken puin sluiten nu het tuintje van het Verpleeghuis af. Gehuwd: A. den Hollanders 25 j., wonende te Leiderdorp en A. Ver- gunst 25 j. 0UDE-WETERING Programma Wet. Boys. Zaterdag gaan de a-adspiranten naar Meerburg a. De wedstrijd begint om half vier. Het tweede elftal speelt Zondag om half drie tegen Lugdunum 7 op het, tweede terrein. Voor beide elftallen zijn de vertrektijd vermeld op de aan plakbiljetten. LEIDERDORP Diploma uitreiking „Veilig Ver keer" Gistermiddag vond in het Dorpshuis de uitreiking plaats van de diploma's aan de kinderen die Don derdag en Vrijdag hun verkeers-exa- men onder de spiedende ogen van de Rijkspolitie hadden afgelegd. Zoals nu al gewoonte geworden is houdt de vereniging Veilig Verkeer van Lei derdorp, Zoeterwoude Hoge Rijndijk, elk jaar een examen nadat de kinde ren daartoe op de scholen door leden der Rijkspolitie zijn onderricht. Dit maal werd aangevangen met 140 kinderen t.w. 26 van de Kon. Juliana - school, 33 van de Herv. school, 41 van de Chr. Nationale School en 40 van de St. Bernardusschool. Na het schriftelijk gedeelte van het examen waren er 124 over. Vijf namen niet deel en 6 werden afgewezen bij het practische gedeelte zodat 113 kinde ren hun diploma behaalden waarvan 2 geheel zonder fouten nl. Johanna Rooda en Jacobus Kaspers. Deze kre gen een extra verrassing bij hun di ploma. Toen na afloop de kinderen zich hadden verzameld in het Dorpshuis waar ook de onderwijzers der scholen en meerdere leden van het politie corps aanwezig waren werd eerst het woord gevoerd door de voorzitter van Veilig Verkeer, de heer Wessels. Deze heette allereerst welkom me vrouw v. Diepeningen, die, bij ver hindering van de burgemeester, de diploma's zou uitreiken. Welkom ook heette hij de Commandant der Rijks politie te Leiderdorp adj. Kronen burg, en de overige aanwezigen. Zich daarop tot de kinderen wen dend wees hij hen op het nut van dit diploma. Adj. Kronenburg voegde hier ook nog een woordje aan toe en maande de kinderen aan steeds op de juiste wijze, zoals hun geleerd was, de weg te gebruiken. Dat dit ver maan niet overbodig was leerde de cijfers van verleden jaar nl. 350 kin deren en 11 a 1200 volwassenen die bij verkeersongelukken om het leven kwamen. Hierop reikte mevr. v. Diepeningen het diploma aan de kinderen over, hetgeen vergezeld ging van een hand druk en gelukwens. Alle kinderen ontvingen ook een Veilig Verkeers- vlaggetje voor aan hun fiets. De heer Hoek sprak een woord van dank na mens het onderwijzend personeel en een der geslaagden kwam parmantig achter de tafel staan om zfjn instruc teur te danken hetgeen vergezeld ging van een taart. Tot slot bracht de heer Wessels dank aan de Politie voor het werk dat zij heeft verricht. Als blijk van waardering mochten de wachtmeesters Geuze en Boogerds 'n doos sigaren in ontvangst nemen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2