J LMUGAT Dótf Lh Het eerste KAB-wijk bestuur werd gekozen en geïnstalleerd «Tussen de rails" deze maand gewijd aan Alphen a* cL Rijn Circus Strassburger-Althoff drie dagen in de Sleutelstad Jubileum doek DONDERDAG 12 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Vernieuwing in Leidse afdeling Versteviging van contact De Leidse K.A.B. heeft onlangs be sloten om het verenigingsleven een extra injectie toe te dienen door de afdeling in vier wijken te verdelen. Hierdoor hoopt men de band van de leden onderling en met de bestuurs leden aanmerkelijk te verbeteren. In de Maria Gijzensteeg vond gisteren de installatie van bestuur en geeste lijk adviseur van de K.A.B. in de parochie O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph plaats. De voorzitter van de Leidse K.A.B., de heer K. F. de Bree, sprak een wel komstwoord uit, waarin hij speciaal kapelaan Schrama, die zich bereid verklaard had het adviseurschap van de wijk op zich te nemen, van harte begroette. In het kort zette spreker vervol gens het doel uiteen van een verde ling volgens de parochies. Het ver leden, aldus spreker, heeft ons ge leerd dat het ondoenlijk is alle leden te bereiken en te beschermen tegen de gevaren, die hen van buiten af bedreigen. Door een verdeling in kleinere groepen heeft het K.A.B.- bestuur gemeend het contact tussen de leden en hun wijkbestuur te ver diepen. Spreker hoopte dat het enthousiasme waarmee een aantal personen bij het vormen van een be stuur te werk was gegaan, inspire rend zou werken op de activiteit van de andere K.A.B.-leden. De secr.-penn. van het nieuwe wijkbestuur, de heer J. Verloop, be lichtte vervolgens de verschillende omstandigheden, die een werken in wijk-verband wenselijk hebben ge maakt. Ook een ander lid van het be stuur, de heer C. N. Keur sprak zich in dergelijke bewoordingen uit. Bestuursverkiezing. Nadat kapelaan Schrama een op wekkend woord tot de aanwezigen gesproken had werd de bestuursver- Helpstertjes van Rode Kruis bekroonden arbeid Hedenmorgen vond in het gebouw van Margarita van Cartona stichting aan de Haagweg een kleine plechtig heid plaats, die het besluit vormde van een spontane actie der leerplich tige meisjes van de R.K. Vakschool. Aan een vertegenwoordiger van het Rode Kruis, de heer Dè Koning werd namelijk een grote hoeveelheid babykleertjes aangeboden, die de meisjes voor een groot gedeelte in hun vrije tijd onder leiding van een lerares gemaakt hadden. Nadat een vertegenwoordigster van het bestuur van de Vakschool het pakket aan de heer De Koning over handigd had, wendde deze zich op zijn beurt tot de moeder-overste om met een enkel woord haar de met veel liefde vervaardigde kleertjes aan te bieden. Namens de Stichting werd tenslotte een dankwoord gesproken door mevr. C. M. van •Ravenstein-Wensinck. Alle sprekers prezen de prachtige wijze waarop de jeugdige helpstertjes van het Rode Kruis zich van hun lang niet lichte taak gekweten hebben. Agenda Leiden DONDERDAG: Stadszaal: Teca '55, 2.305.30 en 711 uur nam. Het Gulden Vlies, 8 uur nam. Gast- herenavond Raad van Overleg door het Kath. Vrouwengilde. Schouwburg, 8 uur nam. De Sleu telspelers met „De gelukkigste dag van je leven". Gerecht 10, 8.15 uur nam. Catena Diëslezing prof. dr. S. E. de Jongh. ZATERDAG: Stadszaal, 8 uur nam. Feestavond Rotogravure Mij. Lammermarkt 36 uur nam. Pro vinciale wedstrijd B.B. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen door Jos Gosschalk en Paul Citroen 25 uur nam. (t/m 28 Mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, kiezing gehouden. De functies wer den als volgt verdeeld: kapelaan Schrama, geestelijk adviseur; A. J. Schreuder, voorzitter; J. Verloop, secr.-penn. en C. N. Keur en P. de Wekker, commissarissen. Als verte genwoordigers van K.A.V. en K.A.J. werden mevr. J. SellesDe Boer en A. Hendriks aan het bestuur toege voegd. De heer De Bree sprak hierna zijn voldoening uit over het tot stand- komen van de eerste K.A.B.-wijk in de Herensingelparochie. Hij gaf het bestuur de verzekering dat het kan rekenen op de steun van het afde lingsbestuur. Na de installatie wenste de heer Stokkerman het K.A.B.-bestuur ge luk met het resultaat van deze eerste wijkvergadering. Spreker wekte de aanwezigen op om lid te worden van de credo pugnoclub. LEIDERDORP Zilveren jubileum. Zondag a.s. herdenkt zuster Boer de dag, dat zij voor 25 jaar bij het Kinderhuis Voor dorp in betrekking kwam. Ter gele. genheid van dit feit wordt a.s. Zater dag een receptie gehouden in Voor dorp van 2.304.30 uur. TER AAR In verband met Hemelvaartsdag is er volgende week Woensdag geen veiling. In plaats daarvan zal er Dins dagmiddag om half drie geveild wor den. NIEUWVEEN Wacht-lokaal in gebruik. Het perceel Kerkstraat 31 is door de ge meente gedeeltelijk verbouwd en in gericht als wachtlokaal voor buspas sagiers. Dit is. een grote verbetering voor diegenen die dagelijks van de busdiensten gebruik maken en aan gezien de aansluiting van de ver schillende bussen wel i*»ts te wensen overlaat, is dit gebouwtje wel een uitkomst. J* 1KX\,(L Hoewel wij in ons voorbericht over de wedstrijd van het jaar voorspelden dat het Sleutelgat een dag onbezet zou blijven, doet het ons toch ple zier met deze regels te kunnen be wijzen dat wij althans de armen nog kunnen bewegen. Voordat de stijfheid onze machine zal lamleggen, haasten wij ons te vermelden dat op 10 Mei in het St. Elisabeth Ziekenhuis de volgende zusters voor het diploma A slaagden: Eerw. zr. Bonificia; eerw. zr. Do- nata; zr. van Grieken; eerw. zr. Li- boria; zr. Manders; zr. Van der Meer; zr. Papót; zr. Plas; zr. Schrader; zr. Tak; zr. Teljeur en eerw. zr. Wynan- da. Puzzletocht nasleep Er zijn verscheidene jongens en meisjes, die na de volbrachte puzzle tocht op 5 Mei nog geen insigne ont vangen hébben. Zij kunnen deze aar dige herinnering op Woensdagavond 25 Mei a.s. tussen 6 en 9 uur op het Wederom jubileum bij Grofsmederij Voor dc tweede maal deze week woei hedenmorgen van de toren kraan van de Ned. Grofsmederij de driekleur in verband met een vijf en twintig jarig jubileum. Het was de heer H. Stol, die het feit herdacht dat hij voor 25 jaar in dienst van het bedrijf kwam. In de directiekamer werd de jubi laris toegesproken door de adj.-direc teur ir H. E. Kruyt. Deze gaf 'n over zicht van de functies, die de heer StoL in het bedrijf bekleed had. De jubilaris, aldus spr., heeft zich door zijn grote kwaliteiten opgewerkt van werkman tot werkmeester in de Ego- kettingafdeling. Spreker liet zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een envelop met inhoud, 'n kerdenkingsbord en het diploma met bijbehorend zilveren insigne van de Mij tot bevordering van Handel en Nijverheid. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer G. G. van Waals, bedrijfsleider van de ket- tingfabriek, de heer A. W. Prins, voorzitter van de kern van Beamb ten, die de jubilaris een kloostertafel en bloemen aanbood en de heer J. H. van Wijngaard, namens de werklie den van de Ego-afdeling. Deze laat ste overhandigde de jubilaris een fraaie schemerlamp. De rij van spre kers v/erd gesloten door ir^ B. Diepe- veen, chef werkvoorbereiding en ve rificaties. De jubilaris dankte voor de hulde en de geschenken. Burgerlijke Stand Geboren: Petronella, d. v. A. v. Po- 10 uur voorrn.—5 uur nam. (Tot 15lanen en S. Paap; Dirkje, d. v. J. Juli). UniversiteitsbibliotheekTentoon stelling „Letterkunde in Bezettings tijd". Werkdagen 9.30 uur voorm. 5.30 uur nam. (Tot en met 18 Mei). De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Mei 13 uur tot Zaterdag 14 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552, de Haven-Apo theek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films van de volgende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „A matter of life and death", 14 jaar. Lido: ,,'t Zit in de lucht", alle leeftijden. Luxor. „Duel in de zon", 18 jaar. Trianon: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar. Rex: „Captain Kidd and the slave girl", 18 jaar. Heijmans en G. Tisseur; Constance Maria, d. v. J. P. v. d. Linden en M. C. Bijleveld; Theodorus, z. v. J. v. d. Linden en L. J. Feitsma; Cornelia, d. v. D. v. d. Linden en M. Bruines; Martinus Johannes Cornelis, z. v. M. Witsenburg en H. M. Frensch; Hanny, d. v. M. v.Leeuwen en P. J. W. v. Wetten; Robert Jacobus, z v. J. Onderwater en G. J. Sjardin. Gehuwd: P. Sierat en A. van Cit- tert; J. Schaafstra en E. v. d. Berg; A. Mathot en H. Kluivers; M. v. d. Weijden en H. Duk; D.Groeneveld en J H. Dreef; M. A. J. Gordijn en H. M. M. Vlasveld; C Habraken en C C. Ma- jolée; J. H. v. Veen en S. E. M. v. Gie- zen; W. J. Roemer en C. J. M- Wit kamp; J. Koome en W. v. Rossen; W. K. A. Stokvis en P. v. d. Luit; J. L. Westhoff en A. J. den Heeten; I. v. Wijk en C. T v Noord; J. Lan- kers en A. Verschooor. Overleden: B. Zwart, zoon 1 jaar; L. Arnold, man 59 jaar; P. Marijt, man 77 jaar; J. C. A. van Tol, man 1 jaar; H. C. Kuipers, huisvr. v. Turk 51 jaar. secretariaat van de Leidse Jeugd- actie in het stadhuis afhalen. Opdat zij geen nodeloze puzzletocht behoe ven te maken, raden wij hen aan :ich bij de bode van het stadhuis aan de ingang Koornbrugsteeg te melden. De routeboekjes moeten worden mee gebracht. Laatste cursusmorgen. Zondagmorgen besluit de Kath. Jeugdraad de leidersbijeenkomsten /an dit seizoen. In afwijking met de vorige cursussen zal de H. Mis waar mee de dag geopend wordt, opgedra gen worden in de kapel van de zus ters van Liefde in de Pelikaanstraat. Aanvang 8.15 uur. Tijdens de bijeen komst in de Romanuszaal wordt het woord gevoerd door pater N. Per quin S.J. Dwarskijker Zaalberg vérgroot kapitaal Emissie van half millioen aandelen In de gistermiddag ten kantore der vennootschap gehouden jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders der N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens, h/h J. C. Zaal berg en Zn, welke onder leiding stond van de president-commissaris, de heer A. B. Henny, werden de jaarstukken goedgekeurd en het di vidend bepaald op 8 De aftredende commissaris, de heer mr. J. H. B. Kernkamp, werd bij acclamatie herkozen. De directie deelde verder mede, dat de technische outillage verder zal worden uitgebreid. Hiermede is ruim 400.000,gemoeid. De productie is in het lopende boekjaar verder vergroot. De gang van zaken is bevredigend. Teneinde de uitbreiding te finan cieren, zal de inschrijving a pari worden opengesteld op 500.000, aandelen, uitsluitend voor aandeel houders. Deze inschrijving staat op Woens dag 18 Mei open bij de Twentse Bank en de Nederlandse Overzee Bank, in stukken van 1.000, uitsluitend voor houders van oude aandelen, in de verhouding van 1 nieuw voor oude aandelen, tot de koers van 100 De nieuwe aandelen delen ten volle ir de winst over 1955 en volgende jaren. Beursnotering voor het gehele gew. aandelenkapitaal ad 1.490.000 zal worden aangevraagd. In het emissieprospectus zegt de directie o.m. dat reeds in 1665 te Lei den sprake was van de wever Dirck Saalbech. Van een regelmatig fa- brieksbedrijf kon echter eerst sinds 1770 worden gesproken. Vóór de laatste wereldoorlog was het bedrijf geheel ingesteld op de vervaardiging van wollen dekens en plaids. Na de oorlog werd de productie van wollen stoffen ter hand genomen, voorna melijk tweeds, zuiver wollen duffels en damesmantelstoffen. In Nederland is hiervoor reeds een belangrijk af zetgebied geschapen. Het is de directie voorts gelukt, een nieuw type deken te vervaardi gen, dat in de a.s. herfst op kleine schaal en daarna in groter omvang in de handel zal worden gebracht, onder de naam „Nocturne". Van een belangrijke afzet, zowel in binnen- als buitenland, is de directie over tuigd. In de jaren na de tweede reldoorlog is circa 35 pet. van de pro ductie geëxporteerd. De eerste vier maanden van 1955 zijn gunstig geweest. De omzetten handhaven zich op een bevredigend peil en de fabriek is ruimschoots van orders voorzien. De directie ver wacht dan ook over het vergrote ka pitaal een redelijk dividend uit te kunnen keren. Over 1954 werd 8 pet betaald. De opbrengst van deze emissie dient voor de financiering van enige nieuwe machines en een uitbreiding van de fabrieksgebouwen te Leiden. In totaal is hiermede cir ca. 400.000 gemoeid. Dc uitbreidin gen zijn hiermede voorlopig voltooid. Het maandblad „Tussen de rails", uitgave voor dc Nederlandse Spoor wegen, welk blad men ten gerieve van de reizigers in de treinen regel matig kan aantreffen, is deze maand grotendeels gewijd aan Alphen aan den Rijn. De voor- en achterpagina van de keurig uitgevoerde omslag, voor wat het eerste betreft in zwart-wit druk en de achterzijde in driekleuren, ves tigen de aandacht op het vogelpark „Avifauna". Het eerste artikel betreft een vraaggesprek van de redacteur met de loco-burgcmeester weth. J. v. Berg, die, wegens de ziekte van burgemeester Ed. C. Witschey, bij de samenstelling van het blad de ge meentelijke zaken waarnam. In dit vraaggespx-ek vertelt de loco-burge- meester belangrijke bijzonderheden van allerlei aard van de gemeente. Het artikel is geïllustreert met een exterieur foto van het raadhuis een interieurfoto, t.w. van de raads zaal waarin de raadsleden en het col lege èn de stenografer èn de concier ge hebben geposeerd. „Historicus", i.q. de heer J. W. van Zwieten beschrijft de allervroegste historie van Alphen a. d. Rijn onder de titel: Legerplaats aan de Albio' en geïllu^treei-d met een drietal foto's, een van een Romeinse munt met de beeldenaar van Keizer Vespasianus (70 na Chr.), opgebaggerd uit de Oude Rijn, voorts van een Romeinse kruik uit de 2e eeuw na Chr., even eens een oude schat uit Alphens bo dem en verder een fraaie reproduc tie van het Historisch kasteel Groot Poelgeest bij Koudekerk, naar een schilderij van A. van Beerstraten. Dan bevat het nummer een artikel over Avifaunq met niet minder dan 10 fraaie foto's. Industrie. De heer P. Groenhart, architect, wijdt een artikel aan de mogelijk heid van industrievestiging, weth. A. J. Dekker belicht Alphen als cen trum van onderwijs en cultuur. Ook hierbij geven een aantal sprekende foto's een detailbeeld van de gemeen te. Bob Wallagh geeft een verzame ling interviews weer, o.a. met dr. A. J. Zwartendijk, P. Breeveld Cr., tim merman, alias vioolbouwer, W. B. de Knijff, chef machine-bankwerker bij „de Industrie", J. E. van Heijningen, de chef brugwachter van de koningin Wilhelminabrug, G. H. A. Jansen, chef-automonteur er de reeks inter views, samengebracht onder de titel: „Houdt u van Alphen aan den Rijn?" besluit Bob Wallagh met een gesprek die hij had met Riet Kapteyn, ver koopster in de drogisterij van de heer S. Terlouw. De gemeente-secretaris, de heer Ay Veenhuysen, hanteert de pen voor een artikeltje over de uitbreidings mogelijkheid van Alphen en hoe dat groeide, met als ondertitel: „Alpen aan den Rijn, een gemeente met mo gelijkheden en toekomst". Dit artikel is verlucht met een foto die een beeld laat zien van de heersende bouwnijverheid, met op de achter grond het fraaie fabriekscomplex van Baronie N.V. H. Braber schrijft over de roei en zeilsport op wateren in en om Al phen (met foto van de Hollandia roei- en zeilsportevenementen). Sport cn Jeugd. De heer C. P. Mulder laat het gi'ootst aantal sport- en enkele jeugd verenigingen de revue passeren, de heer P. Stouthamer hcrinnvrt aan de Laura, de heer H. Steehouwer be schrijft het natuurschoon dat zoveel als ge maai* wilt, in- en om Alphen is te waarderen. Het laatste artikeltje is gericht op de V.V.V., als onderafdeling van de vereniging „Alphens Belang". Uiteraard zijn in deze uitgave ook een aantal artikelen met foto's gewijd aan specifiek Alphense bedrijven, zo als dakpannenindustrie, Uitgeverij Samsom. Zo verkondigen deze maand ruim 15.000 exemplaren bij zoveel duizen den maal duizenden lezers in treinen een grote dosis bijzonderheden van Alphen a. d. Rijn, in woord en beeld. Het is een reisje Alphen a. d. Rijn Leiden v.v. dubbel waard als ge dit maandblad rustig kunt doox-zien er doorlezen! BODEGRAVEN Sportief. De Kath. Tafeltennis club „Sportief" heeft een succesje be haald door in de derde promotiewed strijd een overwinning te behalen oo het Haagse Olveh I, dat met 37 aan het kortste eind trok. Zowel v. Rossum, v. d. Bosch als G. Walraven verloren elk één punt en wel tegen Hoog en Hollaar. Het dubbelspel was voor Sportief. Esto. Voor a.s. Zondag luidt het programma Esto IBodegraven I. De langverwachte derby. Nummer één tegen nummer negen van de ranglijst. Een voorspelling is moei lijk. Esto II ontvangt het Goudse Ona VI en zal v/el winnen. Esto III is vry. Met drie treinen zal Maandagmor gen het grootste circus ter wereld Althoff-Strassburger voor een vier daags bezoek in Leiden arriveren. In de middaguren zal het nieuwe pla veisel op de Stationsweg op zijn houdbaarheid beproefd worden door de olifantsbenen van 14 dikhuiden en de zeebenen van twintig schepen der woestijn. Deze grandioze intocht zal aantrekkelijk gemaakt worden door een twintigtal balletmeisjes die verspreid over bulten en grauwe ruggen het geheel zullen opvrolijken. Eerst Dinsdagavond zal men van het optreden van deze meisjes onder het tentendak kunnen genieten. Na dat zij met de logge olifanten een levende tegenstelling gevormd heb ben, zal de rest van het ballet zich in de nok van de negentig meter lange tent afspelen. De trots van circus Strassburger wordt gevormd door de meer dan 180 paarden, die in groepen de hogeschool zullen demonstreren, die men aan het op treden in een universiteitsstad ver plicht is. De levende have van het circus is verder nog een groot aantal tijgers en panters, leeuwen en zee leeuwen rijk. Het programma ver meldt verder Romeinse ruiter- en wagenspelen en de door de piste be- pei-kte avonturen van cowboys en kozakken. Door de fa. G. J. Luiten te Ensche de is ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de bevrijding een fraaie jubileumdoek in de handel ge bracht, die is uitgevoerd in frisse kleuren met de geallieerde vlaggen en de wapens van ons Koninklijk huis. Deze doek is voorts voorzien van een fraaie goudopdruk, welke vol gons een nieuw Zwitsers procédé is aangebracht. Een exemplaar van deze doek is reeds aangeboden aan de Konink lijke familie en generaal Foulkcs. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 12 Mei. Vee. Op de markt van gisteren werden aangevoerd 6879 stuks veen, zijnde 2759 rur»dei-en, 480 vette kalveren, 871 nuchtere kalveren, 106 fokzeugen, 335 slachtvarkens, 33 lopers, 1806 big gen, 98 schapen, 378 lammeren, 13 geiten. De prijzen \varen als volgt: melk- en kalfkoeien 7101110. guiste koeien ƒ475775, zware soor ten boven de notering, kalsvaarzen 5759.50, klamvaarzen 465580, guiste vaarzen 500605, pinken 385480, graskalveren f 225350, nuchtere fokkalvercn 95155, nuch tere slachtkalveren f 4050, zware soorten 6082.50, drachtige zeugen 240315, lopers 6580, biggen ƒ3552, weischapen ƒ6590, lam- mei'en .1' 5072, ooien met lamme ren 145225. Aanvoer van slacht vee 780 stuks. Prijzen: extra kwalitei ten vaarzen tot ƒ3.15; eerste kwali teit ƒ2.782.90; tweede kaliteit ƒ2.25 2.70; derde kwaliteit 2.352.45; vette stieren 2.452.65; worstkoeien 2.052.25, alles per kilo geslacht gewicht; vette kalveren prima soor ten 2.603.05 per kilo levend ge wicht; vette kalveren middenklasse 2.252.50 per kilo levend gewicht; vette kalveren lichte soorten 1.80 2.15 per kilo levend gewicht; nuchtere slachtkalevren 1.101.30 per kilo levend gewicht, zware soorten 1.32 y,1.80 per kilo levend gewicht, slachtzeugen f 1.351.42 per kilo le vend gewicht. Verdex-e mededelingen: Minder aanbod van rundvee, handel in melk en kalfkoeien willig met vaste prij zen, de handel in guiste koeien en weidevee had over het geheel een vlot verloop, prijzen bleven ruim ge handhaafd. Korter aanbod van jong vee, handel vlug met iets hoger prij zen. Ruimere aanvoer van vette kal veren, de prima soorten werden vlot verhandeld tegen onveranderde prij zen, de lichtei'e soorten handel flauw, prijzen iets minder. Nuchtere slacht kalveren, handel vlug met even ho gere prijzen, pluminus ƒ2 a ƒ3 per stuk. Ruime aanvoer van schapen en ooien met lammeren, lammeren vlug ge handel met dure prijzen, handel in fokzeugen verliep bij noxroale aan voer redelijk, px'ijzen bleven gehand- haofd. Kortere aanvoer van slacht vee, handel vlug met hogere prijzen, eveneens voor de worstkoeien. Slachtzeuger» matige handel en ruim prijshoudend. ROELOFARENDSVEEN, 11 Mei. Bloemen. Japanse kers 801,60, Pyrethrum 1,151,80, Lathyrus 22— 50, Freesia 1539, Anemonen 19 33, Dhoronicum 1326, Iris 4590, Narcissen 515, Mai'grieten 3035, Tulpen: Rose Copland 2951, Gol den Harvest 5173, Vlammenspel 5C72, Rheinland 3451, Kleuren pracht 3962, Elisabeth 6174, Cou leur Cardinal 3143, Piccadilly 33— 51, Zwanenburg 5074, Wintergold 38-43, Marjoric Bowcn 6074, Tul pen (een blad) 19—38, Am. Anjers 3151 per stuk. Groente. Aardbeien ingelegd 891,10, aardbeien 2 ons doos 1,47 1,66, aardbeien afw. 43—73, kropsla 3 13,00—19,00, idem B 8,00—14,00, idem C 5,008,00, spinazie 8,50 16,00, radijsa 5,00, peulen 285,00 300,per 100 kg. TER AAR, 11 Mei. Groente. Witlof I 0.31—0.43, id. II 0.18—0.27, idem stek 0.030.17, peulen 2.60— 3.30, kassnijbonen 3.—3.10, idem stek 2.—, prei 0.14—0.27, tomaten A 2.40 2.50, idem 2.2.20, spinazie 0,09 0.12. rabarber 0.110.13. postelein 0.39—0.44, idem II 0.11—0.24, alles p. kg., sla A 0.11—0.18, idem B 0.08— 0.11, id. C. 0.050.08, bloemkool A 0.55—0.69, idem B 0.37—0.49, idem C 0.18—0.35, idem stek 0.12—0.14,, al les per stuk, radijs 0.040.09, bospecn 0.430.45, selderij 0.040.06, pet'er- sedie 0.10, alles per bos, stoofsla 0.40 1.30 per kist, aardbeien 0.600.80 per doosje. Bloemen Violen 0.801.— per bakje. GOUDA, 12 Mei. Kaas. Aange voerd werd 77 partijen. Notering: eerste kwaliteit met rijksmerk van 2.08 tot 2.15,, tweede kwaliteit met rijksmerk van 2—2.07, extra kwaliteit van ƒ2.16—2.18. De han del was kalm. VINKEVEEN, 11 Mei. Groente. Andijvie 4144 ct., Postelein 27—36 ct.. Rabarber 1215 ct., Spinazie 8j^ 16 ct., Stoofsla 35 ct., Waspeen A II 31 ct. per kg., Bloemkool 2071 ct. Sla 521 ct. per stuk. Radijs 46 ct., Peterselie 6—17 ct.,Selderij 10 13 ct. per bos, Schoonheidsspecialiste en Kapster gevraagd, goed kunnende watergolven. Adverteert in dit blad VLEES VLEES VLEES BIJ ONS UITSLUITEND le KWALITEIT VOOR DE LAAGSTE PRIJS. 500 gram lappen en 250 gr. rundvet v.af 1,25 500 gram magere lappen en 250 gram rundvet vanaf 1,45 en 1,55 Rosbiefstukjes en lappen ƒ1,40, ƒ1,50, ƒ1,60 Gehakt h.o.ho^o Onze heerlijke palingrookworst blijft nog steeds ƒ0,80 Alles per 500 gram. Volop rauwe lever, pekelvlees en gekookt vlees 35 ct. per 100 gram. DIT ALLEEN BIJ: N. ZWETSLOOT MORSSTRAAT 26 TELEFOON 26592

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3