'n Schitterende bruidsluier is uitgespreid in de Bloemlusthal GREEP NAAR DE MEESTERTITEL Mot*gen is Holland de bruid Geen goedkope effecten Met hwd aan kattenland Een merkwaardige getuige VRIJDAG 29 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Links: De appeltjes van Oranje. Sluitstuk van de wagen, die het corso opent. wilt U even opletten: Eind April! een luxe wagen zien rijden, die ge-J heel versierd is met v/itte gladiolen. De stoet zal bestaan uit 39 wagens, die voor het merendeel voor reke ning van de streekbewoners komen. Een andere gang van zaken dus dan voorheen. Opvallend is, dat verschillende firma's in samenwerking een wagen verzorgden. I De stoet wordt geopend met het Huis van Oranje (het paleis Soest- dijk), dat Holland symboliseert. Het is een zeer artistieke wagen met aan de achterzijde een alleraardigst ta fereeltje, de appeltjes van Oranje. Ook de Zee is een pronkstuk. Men ziet Neptunus ipet zijn gevolg van zeemeerminnen, die hulde brengt aan de bruid. Een wagen van een flinke lengte met prachtige versie ringen. Ook de H.B.G. komt uitstekend voor de dag met De Zwaluwen, die onvermoeid aan hun nestje bouwen. Zij symboliseren de activiteit van de streek. Het Prieel, Het Bruidstoilet, Ju liana, De Bruidsschat, het zijn alle maal praalwagens, waaraap de groot ste zorg is besteed. De hele nacht en ook vanmorgen gonsde het H.B.G.-gebouw van de activiteit. Tot kort voor de opening van de tentoonstelling was men bezig met het leggen van de laatste hand aan de wagens. Foto's v. d. Horst. Hieronder: Het optuigen der praal wagens eist veel vakbekwaamheid. EEND DWINGT VLIEGTUIG TOT LANDING Het geregeld op dat tijdstip ver trekkende vracht- en postvliegtuig van de S.A.S. is vannacht ca drie uur, even na de start, in aanraking gekomen met een eend. Veiligheids halve is de machine terstond weer gedaald. De in een der vleugels ont stane deuk maakte het niet verant woord de vlucht te doen doorgaan. Met de machine die vandaag te 12 uur vertrok is zoveel mogelijk van de lading van het opgehouden vlieg tuig bij de post bevinden zich fo to's en verslagen van het staatsiebe- zoek van het Zweedse koningspaar naar Stockholm vervoerd. MORffWMK Bloemenfeesten dit jaar ongeorganiseerd Morgen is Holland de bruid en vandaag kon men reeds een indruk krij gen, hoe deze bruid eruit zal zien. In het H.B.G.-gebouw lag vanmorgen de bruidssluier uitgespreid en sinds twee uur vanmiddag trok een lange stoet belangstellenden langs de schitterende praalwagens, die hèt grote feest van de streek naar een nieuw hoogtepunt zullen voeren. Ieder jaar worden cr kernachtiger uitdrukkingen gezocht, om de pracht van het corso tot uitdrukking te brengen en buitenstaanders zouden wel eens de indruk) kunnen krijgen, dat deze gang van zaken een soort campagne is om meer toeristen te trekken. Daarom is het goed hier allereerst vast te stellen, dat er een groei in het corso zit. Een ontwikkeling, die steeds meer het goed kope spectaculaire element weert en erop gericht is het artistieke gehalte op te voeren. In dit opzicht is „Holland is de bruid" weer een grote stap vooruit in vergelijking met het corso van vorig jaar. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat men thans een gooi heeft gedaan naar de meester titel. En met succes! Dit corso wordt het mooiste bloemensprookje, dat Ne derland ooit gezien heeft, terwijl wij op dit gebied toch tot de groten behoren. Wie in de buurt van het H.B.G.- gebouw komt, snuift direct de door dringende hyacinthengeur. En dat is geen wonder. Onafgebroken wor den er manden met deze bloemen aangevoerd en het fabeltje, dat er een tekort aan hyacinthen zou zijn, is reeds uit de wereld geholpen. Er is overvloed. Men hield er zelfs over en voor de deuren voor het publiek opengingen, werden er nog duizen den bloemenkopjes weggegooid op de purriehopen, omdat er voor hen geen plaatsje meer was op een van de corsowagens. Niet met de pet. De heer v. Driel, de artistieke lei der van de bloemenstoet, heeft er het hele jaar op gehamerd, dat nie mand er met zijn pet naar moest gooien. Zijn oproep heeft weerklank gevonden. Er liggen grote werkteke ningen bij de wagens en als U mor gen een moeder en kind olifant in het corso ziet rijden, dan kunt U even bedenken, dat alleen aan de constructie van het geraamte reeds drie ingenieurs te pas zijn gekomen. Ook de kleuren zijn uitgebalan ceerd. Vroeger nam men het wel eens wat te gemakkelijk, maar de ze keer is er in de meeste gevallen niets aan de aandacht ontsnapt. Voorts is het opvallend, dat er weer een grotere plaats is ingeruimd voor wat men oneerbiedig pleegt te noemen „de levende have". Dit brengt uiteraard weer problemen meé voor een behoorlijke costume- ring, maar die heeft men kennelijk niet geschuwd. De beoordeling van de jury wérkt deze ontwikkeling in de hand. Een Wagen wordt niet alleen beoordeeld naar de uitbeelding die de bloemen geven, maar ook naar de compositie van het geheel, de kleurencombina tie en de costumering. Het stand punt is, dat men niet naar een schouwburg gaat, om alleen de dé cors te bekijken en niet naar een corso, om alleen bloemversieringen te zien. Een indruk. De wagens in het H.B.G.-gebouw geven derhalve nog geen volledig beeld van wat er morgen te genie ten zal zijn. Wij zagen slechts ,.de kale wagens", maar deze waren reeds een voor een kunststukken en Wat erbij behoort. Wij noemen hier slechts vluchtig enkele impressies. Er is een werk geleverd, dat alle voorgaande jaren met stukken zal slaan. Het wachten is nu op alle andere dingen, waarop men niet zo veel in vloed of zelfs geen kan uitoefenen en die toch onverbrekelijk bij het corso horen. Zonder een heerlijk zonnetje zal de bruid minder stralend zijn. Het weer van vandaag doet echter het beste hopen. Dan komen natuurlijk de versieringen in de dorpen en de bloemmozaïeken in de tuinen. Wat dit laatste betreft was er vanmor gen reeds een verheugende activi teit. In vorige jaren kon men reeds vaststellen, dat er steeds meer ge daan werd aan de entourage van het corso. Er is reden om aan te ne men, dat ook in dit opzicht het bloe- menfeest dit jaar de stijgende lijn zal volgen. Daarbij komt nog het feit, dat wij morgen Koninginnedag vieren en van alle huizen de natio nale driekleur zal wapperen. Het zal een feest worden, zoals de streek nog nimmer heeft meegemaakt en een corso, zoals noch de streek, noch de verwende buitenlandse toe rist ooit gezien heeft. Noodgedwongen ziet het coroité dit jaar geen mogelijkheid om haar plannen uitvoering te geven wegens gebrek aan medewerkers en het ont breken van de benodigde geldmidde len. De versieringen zullen dit jaar overgelatén worden aan het initiatief van de burgerij. Op 4 Mei n.m. zal de keuring plaats hebben van de opgegeven mozaieken of geveleversieringen; enkele bekers en medailles zijn beschikbaar. Verschillende opgaven zijn reeds binnen gekomen bij de opgegeven adressen. Aanmeldingen, liefst voor 2 Mei, bij de heer B. Braun voor Noordwijk Binnen en de heer D. v. d. Niet voor Noordwijk aan Zee. Helpt allen mede om Noordwijk met de bevrijdingsdag een fleurig aanzien, te geven. lieten reeds vermoeden, wat er mor gen aan bewondering geoogst zal worden. Het corso wordt sierlijker dan ooit. Opvallend is het grote aantal dieren. Paarden in galop, herten en gracieu- se vogels. Daarbij zijn er veel klei nere versieringen, die zeer verzorgd zijn. Met grote zorg is juist het de tail bewerkt. Aan de andere kant behoeft men echter niet bang te zijn, dat er „te hoog gegrepen" is. De uitbeeldingen spreken een duidelijke taal en ook de komische noot ontbreekt niet op het appèl. De kwekers maken van de gele genheid gebruik, om ook nog staal tjes van hun kunnen te tonen. Men zal bij voorbeeld morgenmiddag NOORDWIJKERHOUT Bloemen-puzzlerit voor wielrijders. Als het weer wil meewerken, kun nen de deelnemers aan de door de Noordwij kerhoutse V.V.V. op Zondag 1 Mei georganiseerde puzzle-rit voor wielrijders, een prettige middag heb ben met een mooie fietstocht langs de bollenvelden en gezellig gepuzzle om de goede route te vinden. Het star ten van de deelnemers begint om 1 uur n.m. bij hotel v. d. Geest in de Zeestraat te Noordwijkerhout. De fi nish is op dezelfde plaats. De route is 34 km lang en moet met een ge middelde snelheid van 10 km wor den gereden. Het inschrijfgeld is 1,per persoon. De inschrijving staat open tot en met Zaterdag a.s. bij mej. F. Horsthuis, Koninginneweg 28 Noordwijkerhout. Ook nog gele genheid tot inschrijven op Zondag morgen van 11 tot 12 uur in hotel v. d. Geest.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5