DE IJZEREN SCHELVIS Architect van openbare uloschool maakte vergissing van f 100.000 Ter Leede in het zilver Oegstgeest ligt op (en tussen) twee oude strandwallen Kunst en Vriendschap treedt voortaan op in uniform DINSDAG 26 APRIL 1955 DE I.EIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad van Voorschoten De voltallige raad van Voorschoten de Raad van een gevraagd crediet was gisteravond bijeen ter behande-dient deze dit te doen zonder zich te ling van een korte en om het zacht laten beïnvloeden door de gedachte uit te drukken weinig aantrek kelijke agenda. Ondanks het feit dat er verschillende onaangename din gen gezegd (moesten) worden, kun nen we niet anders zeggen dan dat Na de opening door burgemeester „wat Ged. Staten er wel van zullen zeggen". Overigens was hij van oor deel dat G.S. door deze geschiedenis, de touwtjes wel eens wat strakker aan zouden kunnen halen. De heer Pels was het opgevallen dat,in tegenstelling met de onderha- ~LO-school zo bizonder vlot was ge- Van der Hoeven en behandelme van, slaagd 20nder al te grote verschiuln. ingekomen stukken en mededelin- i Hij waarschuwde voor het nastreven gen werd het voorstel van B. en W. Van de a] te gemakkelijke oplossing tot het beschikbaar stellen van aan-1 de kinderen - zij het tijdelijk - on* vullende credieten voor totaal der -e brengen in bestaande Open- nman. kare SChooL De wethouder van Onderwijs, de heer Schrama, de vragen op zijn ter rein beantwoordend, verklaarde dat het college er naar blijft streven de zaak zo spoedig mogelijk in orde te krijgen. 98.153 voor de bouw van de open bare ULO-school en het verenigings gebouw aan de orde gesteld. In eerste instantie meldden zich voor de bespreking, die meer dan twee uren zou duren, niet minder dan 8 sprekers. De eerste spreker, de heer van Eist, legde de nadruk op de moeilijk heden die de voortgang van het on derwijs ondervindt en de ongerust heid die er bij de ouders heerst te dezen opzichte. Zelfs al zou de nieuwe school 1 September a.s. in gebruik kunnen worden genomen dan zijn er nog een aantal zaken die geregeld moeten worden en waarvoor de tijd toch wel zeer kort wordt. Zo bijv. de benoe ming van hoofden en personeel, de groten. („Dat blijkt" merkte de heer van Oosten onder gelacht op). Het is voor mij niet doenlijk, aldus de heer Dekker een begroting geheel te con troleren. Dat is trouwens ook geen usance. Vrijwel alle sprekers van de eer ste ronde, kwamen in tweede instan tie weer aan het woord, doch er openden zich geen nieuwe gezichts punten. Wel werden de meningen wat meer toegespitst. Tenslotte nam wethouder Dekker de verantwoordelijkheid op zich en erkende, dat hij de fout van de ar chitect had moeten zien. Deze rui terlijke erkenning werd door ver- schillende waarschijnlijk wel alle raadsleden gewaardeerd. Lang en breed zoals we reeds zeiden ruim 2 uren werd over de ze zaak gesproken, maar uiteinde lijk kon de Raad niet anders doen dan het gevraagde crediet te verle nen. Dit geschiedde dan ook zonder hfd. stemming met aantekening dat de heer van Oosten tegenstemde wat betreft het crediet voor het vereni gingsgebouw. Dc nota van B. en W. ten aanzien van de 18 flat-woningen aan de Ruadhuislaan veroorzaakte, waar- «SdeienS deren voorlopig ondergebracht wor den in de bestaande openbare school terwijl getracht zal worden de ULO onder te brengen in de oude Open bare school. Ten aanzien van de personeels voorziening deelde hij mede dat er voor hoofden waren binnen gekomen cn dat er zo spoedig mogelijk voor stellen voor benoeming zouden wor den gedaan. °i - -j i Wethouder Dekker merkte op, dat aanschaffing van banken en leernud- hij ^et gemakkelijk te beantwoor- delen enz. Hij vroeg zich af of de den vraopn hnd 00Vranön ut->♦ v,« Aangedrongen werd te trachten de aanvraag alsnog ingedeeld te krijgen bij de oude aanvragen, zodat alsnog doorzending naar de Minister zal plaats hebben. De uiteindelijke re den waarom het plan niet werd door- - - gezonden was gelegen in het feit dat aantal sollicitaties het plan nog niet geheel „rond" was besturen van de bijzondere scholen zoveel zakelijker waren dan het Col lege, omdat zij de zaken voor 1 Sep tember toch vrij aardig voor elkaar hebben. De heer Mol betreurde de door de architect gemaakte fout, temeer om dat dit het eerste contact is met de gemeente Voorschoten. Verder be vreemde het hem dat een fout van dergelijke omvang niet door een con trole ontdekt was. De heer Bolle vroeg inschakeling van de plaatselijke middenstand bij de levering van de v'ocrbedekking waarvoor een bedrag van ruim 12000 was uitgetrokken. De heer Fortanier had graag de cijfers naast elkaar gezien van de begroting en de aanneemsom. Hij meende verder dat de Raad in een dwangpositie verkeerde: Het is niet de bedoeling van de R.K. fractie om deze scholenbouw tegen te wer ken. Zonder er kwaad van te den ken, vond hij het toch vreemd dat de architect eerst op de dag van de aanbesteding tot de ontdekking kwam dat de begroting fout was. De heer v. Dodeweerd informeerde of de architect bij de indiening van de begroting er bij had gezegd, dat deze voorlopig was. De heer Korthals had er zich even eens over verbaasd, dat de herziene begroting op de dag van aanbeste ding was ingediend. Hij vroeg zich af of de berekening zoals die nu in gediend was, wel goed was of dat er nog meer verrassingen in petto wa ren. Ten aanzien van de bezuinigingen die gevonden waren tot een bedrag van omstreeks f 35000 vroeg hij waarom deze niet bij de eerste be groting waren toegepast. Tenslotte geloofde hij niet, dat de school er op 1 September zal zijn, maar wat zijn B. en W. in verband daarmee van plan te gaan doen? Ook de heer Van Oosten was het opgevallen dat achteraf bleek dat de oorspronkelijk ingediende begroting „voorlopig" was en vond het even eens vreemd, dat men in eerste in stantie niet getracht heeft zo sober mogelijk te zijn. Wat betreft het beoordelen door LISSE Twee aanrijdingen Aan de Heereweg, ter hoogte van de woning van dokter Haasse, is een wielrijder door een auto aangereden. De heer L. uit Lisse, lette bij het oversteken niet voldoende op het verkeer. De automobilist v. d. J. uit Den Haag, die in een personenauto naderde kon 'n aanrijding niet meer voorkomen. Dr. Haasse, die eerste hulp verleende constateerde een her senschudding en hoofdwonden. L. is in het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden opgenomen. Aan de Zwartelaan werd een 5- jarig kind het slachtoffer van zijn onvoorzichtigheid. Toen hij tijdens het spelen plotseling de weg over stak werd hij door de naderende mo torrijder R. uit Noordwijkerhout ge grepen. Bij eerste hulpverlening bleek het kind een dijbeenbreuk aan het linkerbeen te hebben opgelopen. Ledenvergadering St. Willibrord. De bond van arbeiders in de in- dustriebedrijven Sf. Willibrord is gis teravond in vergadering bijeen ge weest o.m. om een nieuw bestuur te formeren. De heren C. v. Dijk en C. Molkenboer, die resp. als voorz. en secr.-penningmeester het bestuur vormden waren aftredend. Na de stemming bleek de heer J. v. Graven de aangewezen persoon te zijn om de voorzittershamer te gaan hanteren. De functie van de heer Molkenboer secr.-penningm. is nu gesplitst. De heer Vertuyn werd tot nieuwe se cretaris gekozen, terwijl de heer Mol kenboer het beheer van de kas blijft behouden. A.s. Zondag wordt er voor de leden van de afd. om 8.30 uur een H. Mis opgedragen in de parochie kerk der H. Agatha. Daarna biedt het bestuur aan de leden en vrouwen of verloofden een ontbijt aan in het K.A.B.-gebouw. De heer R. v. Wilken, lid van het hoofdbestuur, zal evenals deze avond aanwezig zijn en een korte inleiding houden, teneinde het contact tussen de leden te verstevigen. den vragen had gekregen. Wat be treft de oorspronkelijk ingediende begroting verklaarde hij, dat daarbij niet gezegd was dat deze voorlopig was. Op de vraag waarom de gecon stateerde verschillen niet opgevallen waren, zei de wethouder dat er ver schillende manieren waren van be- (nog niet goedgekeurd door G. S.). In de rondvraag vroeg de heer van Oosten of het College kennis geno men had van de publicatie in de N. L. C. wat betreft de restauratie van de gemeente-toren en of B. en W. hierin aanleidin® zagen bepaalde mr-atregelen te treffen. De voorzitter merkte op, dat, wat de restauratie betreft alles reeds in kannen en kruiken was. Rijkssubsi die en toestemming van de Minister, zodat het geen zin had hier nader op in te gaan. SASSENHEIM Op 30 April a.s. is het 25 jaar ge- ook dit bestuur in de laatste 25 jaar VOe„t:°5alv_e!-_Te^ L^edei wf!, eens veranderd. Een persoon in Sassenheim werd opgericht. Deze oprichting kwam tot stand door een fusie van de teen bestaande vereni gingen R.O.DA en Ter Leede. Het waren twee verenigingen, die samen een terrein hadden. Hieruit ontspon zich zeer dikwijls een verschil van mening wie nu het veld mocht heb ben. Na de oprichting speelde men in de eerste klasse van de L.V.B. De eerste wedstrijd die gespeeld werd tegen Quick Boys was een fiasco. De wedstrijd werd verloren met 181. Eerst na 2Yt maand kon men 'n wed strijd winnen, n:l: tegen S.L.T. Met 21 werd deze wedstrijd gewonnen. In 1942 ging men over naar de 4de klasse K.N.V.B. In 1948 ging men over naar de 3de klasse, waar men zich tot nu toe heeft weten te hand haven. In deze klasse wordt een eer volle vierde plaats ingenomen. Zoals iedere vereniging had ook Ter Leede ups en downs te verwer ken. De voorz. was van mening, dat de grootste down wel was in het jaar 19501951, toen was men bijna ge degradeerd. Door een tweemaal ge speelde wedstrijd tegen Monster wist men de eer te redden. Vele spelers zijn de laatste jaren uit de gelederen verdwenen. Het huidige terrein waar men op speelt, het gemeentelijk sportterrein, is wel het neusje van de zalm vergeleken bij wat men vroe ger ter beschikking had. In de eerste jaren werd gespeeld op een terrein in Ter Leede. Later op Sporthof. Het is dan ook een goe de gedachte geweest van de jubi leumcommissie, onder voorzitter schap van de heer H. Engberts om aan de jubilerende vereniging een verlichting aan te bieden waardoor ook 's avonds gespeeld kan worden. Deze verlichting bestaat uit vier masten op het hoofdterrein voor een lichtwedstrijd en twee masten op 't oefenterrein. Op het hoofdterrein worden in iedere mast 6 lampen ge monteerd van ieder 500 watt. Op het oefenterrein 3 lampen van 500 watt. Voor deze verlichting moest 675 m. kabel worden aangelegd. De moge lijkheid is aanwezig om de verlich ting uit te breiden. Hiertoe zal men echter voorlopig niet overgaan omdat anders de aanvoer kabel overbelast wordt. Zeer veel medewerking is ont vangen van het gemeentebestuur, de Sportcommissie en de N.Z.H., die de betonnen masten heeft geleverd. Het werk wordt geheel in eigen beheer uitgevoerd. Woensdag a.s. zal de verlichting officieel worden overgedragen aan het beestuur. Zoals ieder bestuur is LEIDSSHENDAM Tentoonstelling „Oud Leydsedam". Het genootschap „Oud Leydse dam" heeft een tentoonstelling geor ganiseerd van alles wat op de ge schiedenis van de gemeente betrek king heeft. De tentoonstelling zal door de bur gemeester geopend worden op Ko ninginnedag om 15 uur. Nadat de ge nodigden een rondgang langs het tentoongestelde gemaakt zullen heb ben, wordt de expositie voor het pu bliek opengesteld. De tentoonstelling zal drie dagen in het raadhuis ge houden worden. De baten van de tentoonstelling zullen af gedragen worden aan de Stichting 19401945. Opening Wandelpark. Het ge- meentepersoneel is met man en macht bezig om het terrein achter het raadhuis in orde te maken voor wandelpark De bedoeling is het echter, de heer D. v. Loo, is nog steeds actief als bestuurslid werk zaam. Na eerst 5 jaar secretaris te zijn geweest heeft hy 20 jaar het pen- nigmeesterschap vervuld. Ter gelegenheid van dit jubileum zal Dinsdagavond een cabaretavond worden georganiseerd, terwijl Vrij dagavond in het jeugdhuis een recep tie wordt gehouden. De jubileumcommissie heeft ech ter nog een verrassing in petto. Op 30 April, direct na het bloemencorso zal een jubileumwedstrijd worden gespeeld tussen twee eerste klassers n.I., „Emma" uit Dordrecht, en „Ado" uit Den Haag. De heer van Breda, Voorzitter van de jubilerende vereni ging was zeer ingenomen met deze verrassing. De tijd tussen het vertrek en de terugkomst van het corso kan dus benut worden door naar deze voor Sassenheim unieke wedstrijd te gaan kijken. K.V.P.-bliksemactie Winst rond 70 pet De Bliksemactie van de K.VJ». is ook in Sassenheim zeer goed ge slaagd. Oorspronkelijk had men 552 leden, gisteravond zijn er 379 bijge komen zodat men nu in toaal 931 le den telt. Uiteraard is dit een voorlopig aan tal. Een klein aantal personen moest nog worden bezocht, zodat er goede hoop bestaat dat men nu een leden winst heeft van meer dan 400. Dit mooie resultaat is bereikt door het onvermoeide werk van het be stuur en het enthousiasme waarmee de propagandisten, veertig in totaal, zich van hun taak hebben gekweten. De voorzitter dankte alle mede werkers van harte en sprak de wens uit dat zij nu ook trouwe leden van de K.V.P. blijven en vooral de verga deringen bezoeken. (33) Belangwekkend E.T.I.-rapport In aansluiting op de inleiding, die d™,d woonbaar werd. De bedding van de Oude Rijn werd immers door dicht- slibbing smaller. De ruggegraat van het Oegstgeester grondgebied wordt gevormd door van vormig in het gebied van Endegeest samen komen. Zy zijn de dragers van de oudste verbindingswegen naar het Noorden, op de westelijke strandwal jde Haarlemmer-, Rhijngeester- en „Tr Jarisoho Endegeesterstraatweg, op de oostelijke korte beschrijving van de bodem on zer gemeente en 't ontstaan daarvan. De samenstellers van het rapport wijzen er op, dat de historische ont wikkeling en ook de huidige vormen volkshuisvesting als voor agrarische doeleinden in sterke mate beïnvloed zijn door de natuurlijke gesteldheid van de bodem. De verscheidene problemen, die in het rapport naar voren komen, ver tonen dan ook een grote mate van samenhang met de bodemstructuur. Om een goed begrip van deze materie gaan de samenstellers terug tot de periode direct na de z.g. IJstyden. dat een tijdvak was met een klimaat heel wat zachter dan tegenwoordig en aan leiding gaf tot de vorming van uit gestrekte gebieden van bosveen op het .droge zandlandschap van de voor gaande geologische periode. Door het zachter worden van het klimaat vol ede afsmelting van ijsmas sa's, waardoor een aanmerkelijke stijging van de zeespiegel. Het veen gebied kon geen weerstand bieden aan de opdringende zee, hetgeen voor al het geval was daar waar belang rijke rivieren in zee uitmondden, zo als de Oude Rijn bij Katwijk. En ster ke getij stroming schuurde brede kre ken tot diep land inwaarts in het veen de Abtspoel- en Warmonderweg. Oegstgeest draagt nog duideliik ooenlijk of onder de oppervlakte de sporen van de vroegere getijden werking in het Rijnmondgebied. De zandige licht zavelige gorsgron- den gaan hoe verder men van de voor malige stroombedding afgaat, over in zware poel- of broekklei. De ze heeft ook het veen op de strand vlakte tussen de strandwallen bedekt. Dit ziet men vooral in het gebied zuidelijk en oostelijk van Endegeest en langs de oostrand van de Poel- geesterstrandwal. De grote verschillen in de struc tuur van de gronden is er waar schijnlijk één van de oorzaken van ge weest, dat in Oegstgeest niet zoals in de rest van de Bollenstreek tot grote ontbossig en afzanding van strand wallen moest overgaan om in de be hoefte van cultuurgrond te voorzien. In ieder bedrijf trof men zowel stukken geestgrond als gors- en broekgronden aan. Veel last had men van 't water van achterliggende pol ders. De totstandkoming van de uit watering in Katwijk en van het uit, die later weer verlandden. In het 10egstgeesterkanaal, gegraven in de overstromingsgebied werd door het zeewater grote hoeveelheden zand, zavel en klei afgezet. Aan het einde van de periode van overstromingen begon een proces van kustvorming op de ontstane zandafzettingen. De branding in de ondiepe zee, die door de overheersende westenwinden loodrecht op het land stond, wierp de waddenafzetting steeds hogerop een aantal evenwijdig gelegen strandwal len („binnen" of „oude" duinen ge noemd). Deze zijn bepalend gewor den voor het latere cultuurlandschap van de Bollenstreek, die haar zuide lijke uitlopers in Oegstgeest heeft Vervolgens beschrijft men de vor ming van landschappen. Het landschap rondom Oegstgeest kan omstreeks het jaar 1000 als afge sloten worden beschouwd, hetgeen niet wil zeggen dat door de afsluiting 19e eeuw, beeft het waterstaatkundige probleem dicht bij de oplossing ge bracht. Het nieuwe gemaal in Katwijk hief de laatste moeilijkheden in 1954 op. Wanneer wij het geheel van de natuurlijke factoren overzien aldus de samensteller dan is het niet ver wonderlijk dat het grondpatroon van Oegstgeest anders is geworden dan dat in omringende gemeenten. Op de langgerekte smalle strand wallen was kernvorming zoals bijv. in Noordwijk en Katwijk-Binnen niet mogelijk Als gevolg van de na tuurlijke hindernis van het omringen de klei- en veengebied met een ge brekkige waterhuishouding heeft Oegstgeest tot ongeveer het jaar 1400 toen pas een doorgaande landweg verbinding tot stand kwam in een be trekkelijk geisoleerde positie ver- van de Rijn het gebied nu geheel be- keerd. Het is daardoor niet in de ge- Z0ETERMEER Het sprookje is werkelijkheid ge worden: het Fanfare-corps „Kunst Vriendschap" zal voortaan bij fees telijke gelegenheden geüniformeerd door Zoetermeer trekken. Het Uni form-comité heeft het klaar gespeeld om in een tijdsbestek van acht maan den niet talleen een muziekcorps van 39 personen in uniform te steken, maar ook 'n drumband van costuums en fonkelnieuw materiaal te voorzien. De gehele bevolking van Zoetermeer ene de verschillende bedrijven heb ben eensgezind de kapitale som van 1.800.bijeengebracht om nu trots te kunnen gaan op een eigen muziek corps, dat tot in de puntjes ver zorgd is. In een speciaal gearrangeerde Gala avond in „Ons Genoegen" zyn gis teravond de uniformen overgedragen en heeft de zaal kunnen genieten van een primeur, het eerste optreden van de drumband, die het fanfare-corps r.u iyk is geworden. Ook dit is op zich zelf een prestatie, daar de direc park op de bevrijdingsdag voor het teur van het Fanfare-corps deze in publiek open te stellen en daar dan I zeer korte tyd startklaar heeft ge- tevens de feestelijkheden te doen maakt. plaats hebben. In de avond zal daar Namens het daartoe gevormde co- dan tevens het z.g. bevrijdingsvuur mité, bestaande uit de heren: L. Vier- ontstoken worden. gever, J. de Vree, N. v. d. Brink en A v. d. Ende heeft de heer L. Vier gever als voorzitter, allereerst een overzicht gegeven van de verschil lende werkzaamheden die verricht zijn. Het begon met het bedrijfsvoet- baltournooi, half September 1954. De opbrengst van dit gebeuren werd op initiatief van de heer A v. d. Ende bestemd voor de nieuwe uniformen van „Kunst en Vriendschap". Dit was de „kapitale" som van 1.100.Tij dens de tentoonstelling „Hollands Centrum" is een loterij op touw ge zet en daarna werd actie op actie ont ketend. Eenmaal begonnen met de uniformen rijpte het plan voor een eigen drumband. Dit plan vereiste niet alleen costumering, maar ook het aanschaffen van trommels en dergelijke zo mogelijk alles van de beste kwaliteit. Het bleek, dat er ook nog een viertal nieuwe instrumenten moesten worden aangeschaft en ook hier heeft het comité maar gelijk voor gezorgd. Spreker verzocht de Burge meesters als beschermheer van het corps de uniformen te willen aan vaarden en er een wakend oog over te houden. Burgemeester mr. N. Vernède zeide in zyn antwoord, dat het hem speet dat de ere-voorzitter, de onlangs overleden nobele en sympathieke dokter Palthe, niet zyn plaats kon in nemen. Het deed spreker goed, dat de echtgenote van dokter Palthe, zeker in overeenstemming met de wens van de overledene,tegenwoordig was. Burgemeester Vernède sprak er zijn bewondering over uit, dat dit comité, dat niets met het corps te maken heeft, zich zo spontaan gege ven heeft voor een algemeen doel, dat geheel Zoetermeer ten goede komt. Na de eerste twee étappes, de perso nen voor het corps en de instrumen ten, is thans de derde étappe bereikt. Spr. hoopte, dat de vierde étappe, een eigen muziektent, in 1957, bij de zes tig-jarig bestaan, door de burgerij bijeen zal worden gebracht. Hulde bracht spreker aan de veteranen, die ook in tijden van depressie hun ver eniging trouw zijn gebleven. Het corps, dat voor de pauze in burgerkleding, onder leiding van di rigent van Veen geconcerteerd had. waarbij op te loven wijze de ccn- coursnummers ten beste werden ge geven, trad nu in uniform op. De costuums bestaan uit een groen pantalon met rode bies, en rood col bert met gladde koperen knopen en rode uniformpet, een waarlijk fleurig geheel, dat bij een muzikale rond wandeling nog beter tot zijn recht zal komen. De durmband trad nu voor het eerst op. Natuurlijk was al les nog niet volmaakt, maar het mag gehoord worden. Het programma werd verder verzorgd door Wim van Maarsbergen als conferencier, Frans ter Aar, pianist, Henk Bouwman, goo chelaar, en het radio zang-ensemble Black and White. Het was een glorie-avond voor „Kunst en Vriendschap". legenheid geweest zich tot Markt plaats te ontwikkelen zoals Voorscho ten en Valkenburg, die een dergelijke verbinding reeds vroeg bezaten, Mogelijk heeft dit isolement ertoe by gedragen, dat dit natuurlijke grond patroon tot aan het begin van de 20e eeuw vrijwel zuiver is bewaard gebleven en toen kon dienen als uit gangspunt voor een geheel nieuwe ontwikkeling van de gemeente. WASSENAAR Goede toneel uitvoering door „De Vriendschap". De R.K. Toneelver eniging „De Vriendschap" heeft zich zelf Zondag en gisteravond overtrof fen met een tweetal opvoeringen van het toneelspel „Het leven behoort niet aan de mensen", een spel, niet geheel vrij van melo-dramatische kunstgre pen, maar toch met voldoende inhoud en levensechtheid om werkelijk te kunnen ontroeren. Het had tot onderwerp een drama tisch gebeuren rond een psychisch ge stoord meisje dat, zonder dat haar moeder en haar verloofde en de an deren in haar omgeving het beseften, tè gevaarlijk is voor de samenleving. Juist op tyd ontdekt een arts de af wijking en omdat deze arts de beste vriend is van de verloofde van de patiënte ontstaan allerlei pijnlijke verwikkelingen. Als de verloofde de waarheid over zijn meisje hoort, eist hij bijvoorbeeld van zijn vriend, dat hij een einde zal maken aan haar schijnbaar nutteloze leven. En als de medicus dat verontwaardigd wei Pert, grijpt de radeloze jongeman zelf de injectiespuit om zijn verloofde uit haar lijden te verlossen. Prachtig spel leverde Mevr. A. Grundekenv. d. Raad als de moeder van de patiënte. De scène waarin zij de smart vertolkte bij het overlijden van haar kind zal alle toeschouwers nog lange tijd bijblijven. Mej. R. Plompen speelde de rol van de patiënte en haar spel in de ogen blikken, waarop het meisje een aan val van haar ziekte te doorstaan kreeg was bepaald angstaanjagend. K. v. d. Ham vertolkte de rol van verloofde, C. Ruigrok, v. d. Werve en N. v. d. Barselaar vormden een be vriend echtpaar, dat nauw bij de ge beurtenissen betrokken werd. Voortreffelijk was het spel van A. v. d. Krogt als de arts, wiens taak zozeer verzwaard werd door zijn vriendschap voor de patiënte en haar verloofde. Els Sabee en H. van Rijn completeerden het gezelschap resp. als het dienstmeisje en haar vriend. In de hartelijke hulde, die de dames en heren van „De Vriendschap" aan het eind van de avond gebracht werd, deelde terecht de regisseur, de heer J. P. Mank uit Leiden. Met een gezellig samenzijn, waar voor „The Johnny Wimtils" onder leiding van J. den Hollander de vlotte muziek leverden werden deze Vriend schap-avonden besloten. Geb.: Arij, z.v. A. van Dijk en M. van den Oever; Maria J., d.v. A. F. J. van der Aa en J. C. Uittenboo- gaard; Margaretha M„ d.v. J. Las- schuijt en W. van Rhijn; Pieter J., z.v. J. van Rijn en M. P. H. van He- mert; Philip A., z.v. J. D. J. Idenburg en J. Y. C. A. van der Kuil; Corne lia H., d.v. G. J. Westgeest en M. P. Onderwater; Eduard N., z.v. G. J. Westgeest en M. P. Onderwater; An dreas J. G., z.v. J. G. Kouwenhoven en A. M. Zoet; Adrianus, z.v. W. Bal- jeu en J. Hogetoorn; Huybert, z.v. H. van der Stadt en T. W. Zijlstra. Ondertr.: C. T. van der Meer en J. A. Vieveen; J. P. J. Fleur en C. G. van der Salm; P. C. van Alphen en G. Breed vela; J. Vincent en L. H. Voeten; F. Herbschleb en M. B. J. Tuinstra; O. A. J. Baijer en P. E. van den Burg; C. J. Lestraden en P. Boonacker; J. van Berlo en J. G. Wassenaar. Getr.: M. van Arkel en M. J. Koe nen; T. C. J. van der Velde en G. J. van Zomeren; C. Kerkvliet en M. C. Vryburg; G. A. C. Schut en J. W. A. A Desmecht; A. J. van der Linden en A T. H. ten Harkei; J. J. Frans- sen en F. M. Creemers. Overl.: Petronella E. Bockx, 94 jr. LE'PERBCWP Geboren: Emma, dr van H. van Egmond en H. de Jong; Johanna Ma ria dr van G. C. J. van der Geest en G. M. de Jong. Gehuwd: M. Nijsse en W. Linden- burg. Overleden: A. G. Wassenburg, man 47 jaar.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6