KAAS! ANTIEK DODENHERDENKING Mei ManinMilH bezaek ut (Zmöteidam Narcissen in alle kleuren en vormen „Bloemlust" heeft alweer plannen voor „komende" winter WOENSDAG MEI 1955 BANKETBAKKER Woensdag 27 April Gesloten lZI| Dóét U al meer met Te koop gevraagd Fabriekssmid DINSDAG 26 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Bloemenkeuring in Haarlem De narcissen-experts konden hun hart ophalen. De H.H. Verzamelde Hybridateurs stelden ze in de keu ringszaal ten toon in alle beschikbare kleuren en vormen. Vooral het gele dekblad met oranje-cup-genre was zó rijk vertegenwoordigd, dat niet de eerste de beste specialisten met veel nadruk verzekerden dat ook zij er geen uitzoeken meer aan wisten. Het zou uiteraard te ver voeren alle geëxposeerde variëteiten hier te noemen. We moeten er met zeven mijls laarzen doorheen wandelen. Van Warnaar Co., Sassenheim, stonden daar o.m. de vrolijk getinte gr. kr. Pilot Light en Victory Light naast Red Raskal, geel dekblad met flonkerend oranjerood kroontje, de voorname middelgrote trompet Gal- way, de fijn getinte gr. kr. Guardian, Vit met crème cup, de meer bekende sterke Rapelle en verschillende an deren. J. Gerritsen, Voorschoten, bracht eveneens een flinke collectie naar voren. Een der allermooiste zaailingen van deze fa. vinden we nog altijd de trompet Lemone, licht citroengeel met heldergele rand aan de trompet. Een aanwinst, die rijk bloeit bn naar het heet ook best groeit. In dezelfde kleur, maar met veel grotere bloemen, was Citrix. Het dekblad van deze zaailing is niet zo strak en plat, maar niettemin maakte deze aanwinst een prima in druk. De gi\ kr. Gervo, deed het weer prima en de gr. kr. Orange Master is een type, dat al sterk naar een oranje trompet overhelt. Verder stelde deze fa. nog een aantal zaai lingen ten toon met gespleten cups, die grillig zijn gevormd en meer ei genaardig dan mooi zijn. C. A. v. d. Wereld, Roelofarendsveen, bracht 'n aantal zaailingen naar voren, waar van een deel onder nummer. Tot de uitblinkers behoorden naar onze smaak de eenkleurige gele gr. kr. 16, en een midd. grote trompet 2. G. v. d. van Lubbe Zn., Oegstgeestj waren het weer de trompetten, die het meest opvielen: de fraai gevormde apart-gele Moonrise, de voorname witte Temptation, Gold Medal, Pe king en verder de leedsii Aprilis, gr. kr. gele New Gold en vele anderen. Enkele frappant mooie variëteiten bracht de fa. Gebrs. De Graaf S.A. van Konijnenburg Co., Noordwijk, naar voren. Daar zag mep. o.m. de grootbloemige gr. kr. Garden Giant met welgevormde bloemen met geel dekblad en grote, oranje gerande ge le cup, de forse gr. kr. Mount Taco- ma, wit dekblau met grote roomgele kroon, de grappige licht citroengele Binkie met een roomwitte rand rond de cup en last but not least de gr. kr. Rosecate Hues, een bijzonder char mante narcis met wit dekblad, en aan de lichtgele kroon een zuiver rose randje. Een kleurencombinatie die enig was. Enkele zeer goede aankinsteen laat ook de fa. J. W. A. Lefeber, Lisse, zien: o.m. prof. Einstein, wit, dekblad met volkomen plat liggende oranje rode cup, de gr. kr. B. 121 met een als een zeebra gestreepte kroon, diverse papillon-zaailingen en de gr. kr. 128. Een keur van uitstekende narcissen etaleerde ook G. B. de Vroomen Zn., Sassenheim. Soorten als de gele trompet Mengelberg, de chique Jules Verne en verschillende andere varië teiten van naam en faam naast de hiervoor genoemde prof. Einstein (get. v. verdienste), de goed gevorm- De inspectie van de erewacht samen gesteld uit studentenweerbaarheids- korpsen op het perron van het Centraal Station. de gele trompet Adventure, de haast vlekkeloos gebouwde bicolor All Glory, de witte trompet Regina Pa cis, de prachtige dubbele Glorie van Heemstede, met grote witte,.geel ge streepte bloemen, enz. Een grappig wit miniatuur narcisje was Narcissus Watieri van M. Thoo- len, Overveen. Abbey of Egmond is een goede gele trompet van P. J. v. d. Berg, Egmond Binnen, J. v. Winsen, Warmond, bracht de dubbele Irene Copland, terwijl De Graaff, Lisse, Gerharda, de mooie dubbele White; Lion etaleerde. L. v. Hensbergen, i Noordwijkerhout, toonde de verdien-1 stelijke gele trompet Standard Value en van M. v. Waveren Zn., Hille-' gom, kon men de grote gele trompet Formidable en de kloeke bicolör Mrs. Ridgway bewonderen. G. Zandber genTerwegen, Sassenheim, heeft dit seizoen al meerdere malen klein- bloemige narcissen voor het voetlicht gebracht. En men deed dat nu weer. Daar stond o.m. de grappig kleine cyclamineus Beryl, wit dekblad met oranje gerand kroontje, February, Gold, March Sunshine, de typische dubbele Rip van Winkle, de dubbele gele Penareba, daarnaast nog ver schillende grootbloemige variëteiten;r w.o. verschillénde witte trompetten, de eenkleurig witte gr. kr, Well Born, en de met het getuigschrift eersté klas bekroonde gr. kr. Armada. En-:- kele verdienstelijke zaailingen —I geel dekblad met oranje cup bracht Leo van Grieken Zn., te Lisse. Straight is een bicolor met n zeldzaam mooie vorm. Gouverneur Zn., Sassenheim, bracht deze va riëteit naar voren met de gele trom pet Mengelberg, de fraaie gele trom pet Big Ben en enkele andere mooie soorten. - De tulpen waren dit keer ook be hoorlijk vertegenwoordigd. Van Jac. Vlam, Warmenhuizen, was er o.m. de glanzend-rode parkiet Red Decor, die een zeer goed parkiet is, terwijl Ruigrok's Broeiproevenbedrijf, Hil- legom, bekende Kaufmannia's Berlio'z, Vivaldi, Stresa, Colden Sun en Alfred Cortot etaleerde. Hybrida, Schoorl, was present met de fosteri- I ana. Rondo, met rode, geel-gerande bloemen en de mooi getekende fost. Finale en Eastern Parade. Ook van G. Faase, Noordwijk, waren enkele zeer mooie Fosteriana's. Een van de aller fraaiste waren o.i. Pandour, rood met witte rand enfantastisch mooi getekend blad en de zeer ste vige Yellow Dawn, rood met goud gele rand, die de bloem niet laat openflappen. Deze laatste zal het, als die goed wil groeien, stellig tot de hoogste treden op de ladder brengen. Uitgesproken matig vonden we de vitte Concerto met de wat flodderig bloemen, en ook Lumanda kon niet erg bekoren. De donkere lila, Ara bian Night met de witte randen werd op een spectaculaire manier naar vo ren gebracht door P. Hopman Zn., Hillegom, in een gevlochten biezen hangmat met een Arabisch opschrift en keurig opgemaakt met hangplan- ten en varens. De hyacinthen waren vertegen woordigd door twee soorten: de witte Edelweis van P. van Reisen Zn., Voorhouten Gebrs. Segers, Lisse, lie- ten zien wat men door zorgvuldige selectie en vakmanschap kan berei ken. Men toonde grasgroene Ostara; een compliment waard zo'n resul taat! Ook dit keer behoefde men het niet zoqder gladiolen te stellen. C. W. van Dam, Hillegom, toonde nu een helder oranje primulinus grandiflora onder de naam Hanny. Een variëteit, die met kop en schouders boven de vo rige week getoonde soorten uitstak! A. J. Preijde, Bi-eezand, bracht weer de uitstekende flonkerende rode Al legretto. Sterk de aandacht trok nu de vaas met Albert Verweij v. Gebr. Vink, Noordwijk. De kwaliteit was beter dan verleden week. Van deze aparte purperrose gladiool stonden nu lange, goed gebouwde takken. „Bloemlust", de Lissese stichting, in het leven roept, waarin niet al- die jaarlijks de befaamde bloemen tentoonstellingen op de kalender plaatst, heeft de voorlopige plannen weer aan de openbaarheid prijsge geven. Dat gebeurde gisteren op een in Haarlem gehouden „hearing", waar behalve het bestuur ook de jury en diverse inzenders aanwezig waren. Om maar meteen met de deur in huis te vallen: ook het a.s. seizoen komen er geen drie tentoonstellingen, maar beperkt men zich net als het afgelopen jaar, tot twee shows. Wel zal men dit jaar weer een Kerst-tentoonstelling houden en wel van 22 t.m. 30 December. Aan deze Herfstshow zal de mechanisatie-ten- toonstelling worden gekoppeld. De tweede wordt vroeger in het seizoen gehouden dan in 1955 het geval was, n.l., van 21 t.m. 25 Februari. De heer W. Roos, die deze bijeen komst leidde (de voorzitter, de heer C. J. Segers, bevindt zich momenteel bundiger wijze. bestuur eerst na rijp beraad dit be sluit had genomen. Er was nog een voorstel geweest om ook weer eens een keer een tentoonstelling op tafels te houden eenarrangement dus zoals men da« vroeger had in het Sas- senheimse Bloemlust-gebouw, dat voor de oorlog zeer sierlijk en veel zeggend Monte Carlo heette maar de meerderheid van het bestuur liep hier niet warm voor. Het is in de loop der jaren nu eenmaal zo ge groeid, dat Bloemlust niet alleen een vaktentoonstelling, maar ook terdege een el dorado voor de liefhebbers is. Er kwamen uit de vergadering verschillende tips en hints. Onder andere op het gebied der propaganda. Het bestuur zal de gegeven adviezen goed in de oren knopen en het lijkt niet uitgesloten, dat Bloemlust bin nenkort een propaganda-commissie leen vakmensen, maar ook outsiders zitting hebben. Men was namelijk van mening, dat Bloemlust wat de reclame betreft, tot nu toe te beschei den was geweest. Verder waren er nog vragen op meer vaktechnisch gebied, o.a. om met de prijsvragen de tulpen van een bepaalde kleur bij elkaar te zetten, daar het nu voor de jury wel be zwaarlijk wordt om te keuren als men van de ene kant van de zaal naar de andere moet lopen en ook vroeg men zich af of een prijsvraag voor hyacinthen op glas geen attrac tie voor het publiek zou zijn. Over attractie gesproken: het kon geen kwaad, als het bestuur van Bloemlust in samenwerking met de VVV ook eens wat meer aandacht schonk aan de versiering van Lisse tijdens de bloemenshows. De vreem deling bemerkt in Lisse van de shows niet veel anders dan een bordje met een pijl „Naar de bloemententoonstel ling". Shows van een omvang en een allure, zoals men de laatste jaren in Lisse heeft gehouden, verdienen stel lig aankondiging op een ietwat uit bundige wijze. Wilt U iets weten? Vraag: Welke is de korste route van Leiden naar Stein; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Stompwijk, Zoetermeer, Rotterdam, Dordrecht, Willemsdorp, Breda, Tilburg, Oir- schot, Best, Eindhoven, Valkens- waard, Weert, Swartbroek, Hunsel, Maasbracht, Echt, Susteren, Sittard, Geleen, Stein; afstand 220 km. Eerste steen voor R.K. Kleuterschool te Roelofarensveen Hedenmorgen werd de eerste steen gelegd voor een ni euwe R.K. Kleuterschool, die deel zal uitmaken van het parochiecentrum Maria Presentatie te Roelofarendsveen De eerste steenlegging werd verricht door burgemeester Kolfschoten van Alkemade (rechts), links pastoor Ligt hart bij de wijding van de steen. Foto v.d. Horst. PIETERSKERK AANVANG 7.15 UUR PRECIES Sprekers: Ds. G. TOORNVLIET, Geref. Studenten predikant te Leiden; HERMAN DIVENDAL, Hoofd redacteur van „Sursum Corda" te Heemstede. Muzikale medewerking: Erna Spoorenberg, sopraan - Annie Woud, alt - Han le Fèvre, tenor - Meine Pot, bas - Leo Mens en A. Martijn, orgel. - GROOT KOOR EN ORKEST. - Het geheel onder leiding van WILLEM ÏVnZéE. NA AFLOOP TE 9 UUR STILLE TOCHT LANGS KRUIS STEENSTRAAT. Tekstboekjes, tevens bewijs van toegang, ad 0.50 verkrijgbaar bij: fa. Bender, Hogewoerd 90 - fa. Ser- vaas, Koornbrugsteeg en voor zover voorradig, des avonds aan de kerk. ENORM was de toeloop voor het GRATIS wit Schilderen van de achterspatborden Met het oog op het verkeer hebben wij onze GRATIS Service op verzoek van de politie moeten stoppen. NU gaan wij dit herhalen met medewerking van de verkeerspolitie. MORGEN, Woensdag van 2 tot 5 uur op de KORENBEURS. RIJDT VEILIG: gratis een wit achterspatbord met TOKION ENAMEL. NIEUWE RIJN 49 t/o 't Gangetje bij de Coöp. Bakkerij „DE VERBETERING", Molenstraat 19, Noordwijk. 4744 Zij die bekend zijn met de broodbakkerij genieten de •voorkeur. wegens huwelijk is de zaak de gehele dag W. HöLSCHER. Roelofarendsveen. Stoom en Chemische Was serij „De Zon", Fa. H. J. DIEBEN. Zoeterw. Singel 23. vraagt een 4709 Wasser en een Hulp voor de witwasserij STOMEN - WASSEN Voor spoedig gevraagd ll alsmede Levensmiddelenbedrijf WILLIGHAGEN Langstraat lila Wassenaar Telef. 2682 2" Meisje gevraagd voor dag en nacht, loon 25, per week. P. Boef. School straat 44, Voorschoten, tel. 2386. 4703 gevraagd, bij voorkeur met kennis van automateriaal en Engelse taal. 4739 GEBR. VAN ULDEN, Verdamstraat 6, Leiden. Publicatie Ned. Zuivelbur Bekende Leidse antiquair en restaurateur vraagt te koop, niet voor export maar voor verkoop hier te lande antieke meubelen, ronde tafels, stoelen etc., koper, theestoven, kristal, goud, zilver, mun ten, tin werk, pendulestellen, schilderijen enz. Geen brieven bureau, maar bij BREMMER, Mors- straat 41, tel. 26918, Goegerritstraat 1, tel. 22791. Leidsche Textielfabrieken Gebrs. &C0.N.V., Leiden vraagt voor Wollen Dekenfabriek Cronesteyn a. d. Kanaalweg: 4746 Alle voorkomende werkzaamheden geheel zelfstandig kunnende verrichten (draaien, lassen, enz.). Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan afd. Personeelszaken, Herengracht 46, Leiden. 2 Watersportliefhebbers! Linspar Jachtlakken, bron- ze bottom paint, enz. zijn in ruime sortering voorradig bij - Schilderbedriif H. P. Jansen, *41één L. Mare 116. 2 Gevraagd: nette meisjes 1516 jaar, als leerling- breister en kettelaarster. N.V. Leidsche Breifabriek v.h. P. en J. v. Pocft en Co., Lammermarkt 46. 2 Net Meisje voor direct gevraagd als hulp in de huishouding, vooi hele of halve dagen. Mevr. v. d. Meer, Noordeinde 12, Lei- muiden. 4742 2 Zwitserse ankerhorloges 17 steens schokvrij (inca- bloc), waterdicht, antimag- netisch f 44.50. Koekoek- klokken met vol slagwerk 22.50. Jaarpendules on der glazen stolp, le klas uurwerk 54.00. Uurwerk kliniek, Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaal zaak. 5545 2 Woensdag Markt. O, wat ziin ze weer mooi, on ze kinder onderjurkjes, kinder ondergoed 59, H. sportgoed m. J. sluiting 1.29, dames ondergoed 1.29, lakens, slopen 1.49, baddoeken, theedoeken enz. Naast Stadhuisplein. Japie. 5548 2 Twee vriendinnen bie den zich aan in de avond uren iets bij te verdienen. Brieven onder no. 5550 bu reau van dit blad. 2 Wegens teleurstelling door auto-ongeval besch. dagmeisje gevraagd, van 86 uur of nader overeen te komen, met huiselijk verkeer. Geen was. Graag meisje van buiten. J. J. Dineian, Hoge Rijndijk 1, Leiden. 4741 2 De allernieuwste mo dellen dameshorloges, 20 micron doublé, 10 steens uurwerk met volledige ga rantie, ook op mooi blijven ƒ35.00. Enorme keuze wekkers voor elke beurs. Uurwerkkliniek, Lage Rijn dijk 8. Leiden's beste spe ciaalzaak. 5545 2* R.K. Jongelui, die wen sen te trouwen, zoeken woonruimte. Brieven on der no. 4753 bureau van dit blad. 2* Behang! Onze smaak volle collectie is een groot succes. Kpmt U óók eens kijken bij Schilderbedriif H. P. Jansen, Lange Mare 116? 4688 <2 vDames! Bij ons is de permanent beter. Prijzen vanaf 5.Wassen, Wa tergolven, Onduleren en Haarknippen. Heren be zoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8. A.s. Za- tei'dag na 12 uur gesloten. 2* R.K. Meisje gevraagd, intern, voor huish. bezig heden, Zusters Ursulinen, Pension Eykenburg, Drui- venstr. 16, Den Haag. 2 Vriendelijk tehuis ge zocht voor lieve verdwaal de kater, volwassen, doch nog jong. Ts inmiddels ge castreerd. Zindelijk. Ter bescnikking eigenaar tot Donderdagavond tel. 22129 of brieven onder no. 5541 bureau van dit blad. 2 Graszoden, bomen en heesters in elke hoeveel heid aangeboden. Philiopo, Margrietstr. 5. Tel. 26414; Ambonstr. 12, Tel. 31512. Leiden. 5551 2 Een horloge? U koopt prettig bij de Uurwerkkli niek. Ruime keuze, lage prijzen enprima uur werken. Voorkom teleur stelling door bii vakmen sen te kopen. Wij repare ren zelf, dus 100 garan tie. Lage Rijndijk 8.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 10