ACCURATE VR. Ril. KRACHT Een Kotteraar Aantekeningen uit het E.T.I.- rapport voor Oegstgeest Voorschotense Coöperatieve Boerenleenbank Voorschoten Jleiefaantjea UITERST GEZELLIGE DANSAVOND Technisch Personeel JONGSTE BEDIENDE Nette Schoonmaaksters Ford Consul 1955 Gebrs. van USden METSELAARS Telefoontjes worden dagelijks aangenomen DEMMENIE ZATERDAG 23 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 Een paar weken geleden hebben we melding gemaakt van het ver- schijnen van het E.T.I.-rapport voor Oegstgeest, waarvoor de raad in de vergadering van 2 December 1953 een bedrag van ƒ9500 heeft uitge trokken. Het is een lijvig boekdeel met 17 hoofdstukken, e.a. verlucht met kaartje. De samenstellers geven eerst een korte inleiding en noemen direct de stichting van een kerk, thans ge heten „Het Groene Kerkje", welke één der eerste van Nederland is ge weest. Door de aanwezigheid van deze kerk moet Oegstgeest destijds een vrij aanzienlijke positie hebben ingenomen, doch in later tijden is daarvan niets meer terug te vinden. Eeuwelang vertoonde de gemeente het karakter van een bescheiden agrarische gemeenschap, waaraan slechts verschillende grote buiten plaatsen een eigen cachet gaven. Tegen het einde van de negentien de eeuw werd deze ontwikkelings gang echter doorlopen, waarna de gemeente in korte tijd een volslagen ander aanzien heeft gekregen. Ver schillende omstandigheden, waar onder de nabijheid van snel opko mende werkgebieden, een goede ver- keersligging alsmede de goede kwa liteit van de bodem voor woning bouw, hadden tot gevolg dat een groot aantal personen uit de omge ving zich in Oegstgeest vestigden, zodat de gemeente het karakter van een snel groeiend woongebied ver kreeg. Van de verschillende buiten plaatsen kregen aan het begin van deze periode Endegeest en Rhijngeest reeds een nieuwe bestemming. Zij werden aangekocht door Leiden, die er psychiatrische inrichtingen vestig de. Het derde grote buiten, het kas teel Oud-Poelgeest, vond een andere bestemming. Sinds 1946 is hier ge vestigd het Jeugd- en Vormingscen trum Oud-Poelgeest. Tenslotte vermelden de samenstel lers nog, dat de Zendingsschool van de Nederlandsche Hervormde Kerk, die sinds 1917 hier is gevestigd. He laas onvermeld blijft de buitenplaats „Duinzicht" waar eenmaal (tot 1850) Mgr. van Wijkerslooth als Bisschop resideerde, die hoog in aanzien stond bij de bevolking om zijn buitenge wone liefdadigheid. (Het paleisje werd in 1916 afgebroken). In 1946 werd het bij behorend bos door de gemeente aangekocht en dat dient thans als recreatie-oord. Doordat de buitenplaatsen Ende geest en Rhijngeest door Leiden wer den aangekocht, ging een waardevol recreatiegebied verloren. In het eerste deel: de Bodem, waarover we een volgende maal iets zullen vermelden uit het rapport, wordt het huidige karakter van Oegstgeest zorgvuldig geanaliseerd, teneinde zijn positie in groter ver band te kunnen vaststellen en te kun nen nagaan of minder gewenste toe standen zijn ontstaan. VOORSCHOTEN BLIKSEM-ACTIE K.V.P. Ook in Voorschoten zal de blik- semledenwerfactie van de KVP een aanvang nemen. Het bestuur van de K.V.P. met afgevaardigden van de plaatselijke katholieke standsorga nisaties is in bespreking bijeen ge weest en uit deze organisaties hebben zich een 60-tal propagandisten opge geven om in Voorschoten leden te gaan werven voor de K.V.P. De pro pagandisten hebben instructies ge kregen en een ieder krijgt een 15- tal adressen te bezoeken. De werk zaamheden van de propagandisten zullen plaats hebben in de week van 23 tot en 29 April a.s. A.s. Vrijdag, komen de propagandisten om 8 uur in het Bondsgebouw bijeen om de uitslag van hun actie bekend te ma ken. Zoals men zowat dagelijks in de krant kan lezen van de resulta ten van de omliggende gemeenten, zo hoopt ook de afdeling Voorscho ten op een prachtig resultaat. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen op Maandagavond 25 April a.s. om 20.30 uur. In behandeling ko men de navolgende onderwerpen. Beschikbaarstelling van aanvullende credieten groot f 44.526 en 56.627 voor de bouw van de openbare Ulo school en het verenigingsgebouw. Voorts nota van B. en W. behelzende het verloop van de pogingen tot ver wezenlijking van de plannen tot de, bouw van de 18 etagewoningen aan de Raadhuislaan. r.k. E.h.b.o. De R.K. E.H.B.O. afd. Voorschoten heeft een wed strijd georganiseerd, die gehouden werd in Het Wapen van Voorscho ten. Er kwamen 5 senioren ploegen uit en 4 juniorenploegen. In de jury hadden plaats genomen de doktoren F. Tonino uit Voorschoten, dr. Kort- mann uit Zoeterwoude, dr. Bots uit Voorhout en vervolgens de heer Wil- lemse, de districts-secretaris, de heer Averdieck, de rayonleider en de heer van Dam uit Leiden. Nadat de jury leden zich beraden hadden over de opvatting der opgaven, ving de wed strijd om 8.30 uur aan. Er was zeer veel belangstelling en allen volgden met grote aandacht het werken der ploegen. Na afloop besprak dr. Toni no de senioren- en dr. Kortmann de juniorenopgave. Hieruit bleek dat er nog met meer zorg gewerkt moet behalen en leider 30. Uitslag: 1. Voorschoten met 150 punten, leider de heer Niersman 25 punten; 2. Warmond met 142 pun ten, leider de heer Hel voort 24 pnt; Zoeterwoude met 128 punten, lei der de heer Straathof 21 pnt; 4. Stomp wijk met 111 pnt, leidster A. van~Bohemen 21 pnt; 5. Voorhout met .80 pnt, leidster R. v. d. Holst 14 punten. De eerste prijs ging dus naar Voorschoten en de tweede naar War mond- De heer Niersman ontving de leidersprijs. De afd. Junioren kon 30 punten behaenl en de leider 20. De uitslag was: 1. Stompwijk met 22 punten, leidster mej. Koot 15 54 punt; 2. Zoe terwoude ook 22 pnt; leidster mej. Oostdam 14 pnt; 3. Warmond met 20 pnt, leidster mej. van Schie met 15 pnt; 4. Voorschoten met 18% punt, leider L. van Haastrecht, 15 punten. Hier lootte 1 en 2 om de eerste en tweede prijs. Zoeterwoude trok de eerste en Stompwijk kreeg de twee de en de leidster van deze ploeg ont ving de leidersprijs. Met een kort woord van dank aan de heren dok toren en overige juryleden en met de wens dat allen van deze avond veel geleerd hadden sloot mevr. Stikvoort de avond. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dr Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520. Voor de wijkzuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum. LISSE Keukenhof bijna op het hoogtepunt De Keukenhof mag zich ieder jaar verheugen in het bezoek van een aan tal NAVO-officieren, zo ook gister middag. Er zijn deze week bijzonder veel worden en dat de opgave vooral goed buitenlanders bij wie veel Engelsen moet worden gelezen. Hierna maakte en Amerikanen, naar de Keukenhof dr. Tonino de uitslag bekend. De se- gekomen. nioren konden als groep 180 punten! De Keukenhof heeft nu bijna haar datum bloemencorso bollenstreek definitief 30 april. De datum van het Bloemencorso in de Bollenstreek is door het organi satie-comité thans definitief op S0 April gesteld. Dit is te danken aan de ontwikkeling van het weer in de laatste dagen. Het zag er namelijk kort geleden nog naar uit, dat in de komende week niet voldoende hyacin then en tulpen voorradig zouden zijn om de grote wagens van het corso te versieren. Nu het weer wat luwer is gewor den, ontwikkelen de bloemen zich nog traag, maar toch zoveel beter, dat het comité met een gerust hart het be sluit heeft kunnen nemen op Konin ginnedag het corso door Sassenheim, Lisse en Hillegom te laten trekken. Machinefabriek in de omgeving van Leiden vraagt voor direct resp. spoedige indiensttreding om opgeleid te worden tot arbeidsanalyst-tarief- maker voor haar afdeling Kotterij en Fraiserij. Vereist wordt: Ervaren vakman, met gedegen technische opleiding. Gevoel en begrip voor organisatie en administratie. Leeftijd niet beneden 25 j. Na gebleken geschikt heid volgt aanstelling tot beambte-tariefmaker met opname in het pensioenfonds. Candidaten moeten bereid zijn zich aan een psychotechnisch onderzoek te onderwerpen. Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlich tingen betreffende genoten opleiding, tegenwoordige en vroegere werkkring, beloning etc. te richten onder no. 4599 aan de Administratie van dit blad. VEURSEWEG 50. Het Bestuur verzoekt alle spaarders en rekeninghou ders hun boekjes voor controle en eventueel nog rentebijschrijving aan te bieden op Maandag 25 en Dinsdag 26 1955 ten kantore van de bank. Zitting van 's morgens 912 uur en 's middags van 25 uur. Op bovengenoemde 2 dagen is de bank voor bankzaken gesloten. Eveneens gesloten van 29 April tot en met 3 Mei a.s. wegens verhuizing naar Leidseweg 117. Namens het Bestuur, A. Q. DOESWIJK, Directeur. hoogtepunt bereikt. Er staan grote hoeveelheden narcissen, de hyacin then bloeien en tussen dat alles vindt men de tulipa's. In de kassen moest Vrijdagmiddag weer een één-rich- tingsverkeer worden ingesteld. In de ze kassen heeft op het ogenblik 40 pet. van de tulpen zijn volle wasdom bereikt. Men kan er nu tulpen zien, waarvan de bloemdekbladen tien tot twintig centimeter lang zijn. Zater dagmiddag zal de Schermer Dans groep uit Oterleek (N.-H.) volksdan sen uitvoeren op het terras voor het restaurant. gevonden en verloren. Gevonden: Paarlem. halsketting; zwart potlood; paar rode damespan toffels; huissleutel; muntbiljet van 2.50; ovale mand; doublé ketting; verpleegstersschortautosleutelt j e gymschoen maat 32; wollen grijze want; groen petje met gele bies; ro de glacé dameshandschoen. Verloren: Pop; huissleutel, werk schoen; paar bruine glaeé dames handschoenen; wieldop van auto; groen damesvest; lichtbruin étui; grijs étui; paar rolschaatsen; twee crème geverfde zij schotjes van kin derledikant; beige kinderportemon- naie. VOORHOUT Tot genoegen van het gemeente bestuur hebben de besprekingen rond de verbreding van de Leidsevaart in verband met afstand van land een bevredigend verloop en een goed einde gevonden. Vandaar dat de tech- nische afdeling ten gemeen tehuize met spoed haar voorbereidingen treft, om met de werkzaamheden te begin nen. Naar wij vernamen zal begin Mei a.s. een begin gemaakt worden met het eerste gedeelte n.l. Nagel- brugPostbrug. Naar schatting zal het gedeelte NagelbrugNoordwij- kerhoek in September onder hinden genomen worden. Voor het meren deel zal de bestaanue sloot wuiuen verlegd, of gedeeltelijk gedempt worden. EINDLES TUINBOUWWINTER- AVONDSCHOOL. Gisteravond vond in café „De Bonte Koe" de sluiting en eindles plaats van de 2-jarige avond-winter- cursus Tuinbouwschool, georgani seerd onder auspiciën der plaatse lijke afdelingen van Bloembollencul tuur en L.T.B. Van beide afdelingen waren de bestuursleden aanwezig. De heer Kwaad reikte met een toe passelijk woord de diploma's uit aan: H. Huijts, C. L. Bakker, S. Does, C. B. v. d. Geer, J. A. v. d. Geer, M. P. v. d. Geer, C. P. v. Gent, J. W. Her mans, P. J. Hoek, C. v. Kempen, A. J. Langelaan, Th. v. Steijn, B. C. Schrama en A. L. J. Allard, allen te Voorhout; Th. Duivenvoorde en J. H. Paridon, won. te Noordwijkerhout. Met klem verzocht spr. de leerlin gen, ter voltooiing van deze cursus, ook voor één jaar een cursus te vol gen in economische tuinbouw. Vervolgens spraken nog de voor zitter van Bloembollencultuur, de heer L. H. Prins en de heer H. A. Allard namens het R.K. School bestuur. Gevraagd op handelskantoor in omgeving Leiden per 1 Juni a.s. geheel zelfstandig kunnende werken. Brieven onder no. 4666 aan het Bureau van dit blad. PERSONEEL 2 Meisje gevraagd voor winkel en huishouding te vens werkster gevraagd. Aanmelding voor 6 uur. Nova, Noordeinde 43. 2 In gezin van 2 pers. ge vraagd net dagmeisje, 93 uur. Mevrouw Hulshoff, Laan v. Nieuw Oosteinde 225, Voorburg, tel. 773512. 2 Huishoudster, leeft. 42 jaar, middenst. b.z.a. bij heer alleen of klein gezin. Brieven onder no. 5521 bureau van dit blad. 2 Gedipl. boekhouder heeft tijd beschikbaar voor kleine middenstands- en bedrijfsboekhoudingen. Ook te consulteren voor bel.-adviezen, overdag en avond. Br. onder no. 5517 bur. van dit blad. 2* Gevraagd per 1 Mei of later een aank. boeren knecht op overw. weide- bedrijf. K. Uit den Boo gaard, Veenderdijk 3, Wou- brugge nabij Rijpwetering. 2* Terstond gevraagd een tuindersknecht en leerling bij A. C. Meeuwisse, Veur- sestraatweg 88, Leidschen- dam. 4595 2* Boekhouder heeft nog gelegenheid uw admini stratie en belastingzaken te verzorgen. Pr. referen ties, bill, tarief, inl. gratis. Hartmann. Kerkdam 91. Wassenaar, tel. 2252. 2* Gevraagd: nette meisjes 1516 jaar, als leerling- breister en kettelaarster. N.V. Leidsche Breifabriek v.h. P. en J. v. Poot en Co.. Lammermarkt 46. 2? Flinke jongens voor de fabriek gevraagd. Chem.- fabr. „Eureka", Leimuiden. 2* Chauffeur b.z.a., liefst voor expeditie of bestel werk. G. J. Fransen, Lan- geraarseweg 23, Langeraar. 2 Gevraagd in Boek- en Kantoorboekhandel: R.K. meisje 16 jaar v. win kel- en kantoorwerkzaam heden. Liefst met Mulo diploma en kunn. ty-»en. Brieven onder no. 5524 bureau van dit blad. 2 Net meisje gevraagd als hulü in de huishouding. Zaterdagmiddag en Zon dag vrij. Mevr. Knaap, Lammenschansweg 2, Lei den. 5525 AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2* Bankstel. Terra drie zitsbank, 2 fauteuils, ge heel dicht in prima staat 165,Lammenschans weg 55. 5503 2 Geef kleur aan Uw huis, dan geeft U kleur aan Uw leven! Voor zelf- schilders worden alle hier aan verbonden mogelijk heden en vaktechnische inlichtingen verstrekt door Schilderbedrijf H. P. Jan sen alléén Mare 116. 2* Aangeboden nieuwe gegalvaniseerde golfplaten 305 bij 83. tevens alle soor ten nieuw en oud hout. Estaweg, Voorschoten na bij Hotel de Gouden Leeuw en de Goejestraat 42, Lei den. J. Borg. Tel. K 1710- 30179. 5506 2 Vergroot uw kasmidde len door hypotheken op huizen, ii 'ustriële gebou wen en terreinen. Hyp. Bureau Rewa, Wassenaar, TeL K 1751 - 2093. A.S. ZONDAG 8—11 UUR ST. ANT. CLUBHUIS, MARE 43, LEIDEN. Entrée 1,35. Toegang onder voorbehoud. SCHOOL-EXAMENS 1955 le training a.s. Zondag 4.30 uur in het Clubhuis. Totaalkosten 3, j SPECIAALSCHCOL VOOR R.K. JONGELUI Dansschol HENM BOES, Oegstgeest HSBWSfo i voor machinekamer en ketelhuis in verschillende rangen; leeftijd 2035 jaar. Bij voorkeur in het bezit van het diploma A-scheepsmachinist of het diploma B-land- machinist. Ook zij, die nog niet ip het bezit zijp van één van genoemde diploma's, doch over bekendheid en ervaring met het stoombedrijf beschikken, kunnen zich aanmelden. Voorts bestaat hier Voor enkele jongere krachten met gevoel voor techniek gelegenheid om opge leid te worden voor een functie in het ketelhuis of de machinekamer. Sollicitaties te richten aan de Directie van de Stedelijke Lichtfabrieken, Langegracht 70, Leiden. (Mnl. of Vrl.) Voor spoedige indiensttreding wordt een nette handige Jongste Bediende gevraagd, leeftijd 14 a 15 .jaar, voor eenvoudige administratieve werkzaamheden. Eigenhandig geschreven brieven onder no. 4669 bur. van dit blad. Adverteert in dit blad Wegens grote uitbreiding hebben wij plaats voor: Gehuwd en ongehuwd, gedurende de ochtend- en/of avonduren en overdag. Werktijden: 's morgens vóór 9 uur en/of 's middags na 5 uur. Werktijden overdag: na overleg met U. Goed loon, goede sociale voorzieningen, vrije werk kleding en voor personen buiten Leiden wonend, reiskostenvergoeding. Komt U eens met ons praten? Wij verstrekken U faarne inlichtingen 's morgens tussen 912 uur en middags tussen 25.30 uur. Cemsto SchoonmaaEcbedrij PAPENSTRAAT 7c ven leiden. aapgeboden in vrijwel nieuwe staat. Interessante prijs. VERDAMSTRAAT 6 TELEFOON 23041 TE KOOP AANGEBODEN: KLEIN HERENHUIS bevattende kamer-en-suite en vijf kamers, badkamer, schuur, voor- en achtertuin. Prima bouw 1939, gelegen Torenveltstraat, Oegstgeest. Vestigingsvergunning of ruilobject verplicht. DE JONGH'S WONINGBUREAU, KEMPENAERSTRAAT 79 OEGSTGEEST. GEVRAAGD EEN Halfwas voor Loodgietersbedrijf EN EEN Halfwas voor Schildersbedrijf FA. VESSEUR - ZUIDEINDE 14, ROELOFARENDSVEEN, TEL. K 1713-412 GEVRAAGD: Jeugdig Kantoorbediende met minstens M.U.L.O.-diploma, niet beneden 22 jaar, om opgeleid te worden tot BOEK HOUDER met vaste aanstelling. HOLS VALKENBURG Z.H.' KATWIJKERWEG S Voor spoedige indiensttreding gevraagd bij N.V. v. d. BERG Co. VLEESWARENFABRIEK TE WASSENAAR Persoonlijk aanmelden aan het kantoor: Rijksstraatweg 103, Wassenaar. GEVRAAGD BOUWBEDRIJF G. P. NIERSMAN RIJNDIJK 34 VOORSCHOTEN. 2* Komt U eens kijken naar onze fraaie collectie behang? Schildersbedrijf H. P. Jansen. 2 'Te koop aangeboden een kruissnarige piano. Goed onderhouden. Dag. te bez. 's avonds van 6.308 uur. Wilhelminastraat 4, Noordwiik Binnen. 2* Te koop aangeboden DKW, in prima staat 98 cc. Nieuw Voordorpstraat 27. Voorschoten. 2 Autohoezen, kappen, pyama's, complete bekle dingen, sponsrubber zit tingen, asbakken, spiegels, jashaken, bloem vaasjes, armsteunen, zonnekleppen, rubbermatjes, vloermatten, kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuijk, autobekleder. Morsstr. 46. tel. 30552, Leiden. VERHUUR VAN SPORTARTm \EN. TROOST Haven 14 - Leiden - Tel 21661 5? Watersportliefhebbers! Linspar Jachtlakken, bron- ze botom paint enz. zijn in ruime sortering voorradig bij Schilderbedrijf H. P. Jansen, alléén Mare 116. 2* Augurkenzaad. niet plekkers, ras Tereken. Be perkte voorraad. W. Höl- schcr Roelof ar ends veèn. 2* Uw hypotheekrente te hoog? Wij zetten om in type 31-4 Geen afsluit- rrovisie. Rewa, Wassenaar Tel. 2093. 3? Te koop aangeboden een jonge jachthond, goed ras. A. J. v. Kampen. Rijn dijk, Jaagpad 20, Hazers- woude. 4654 2 Te koop aangeboden Woonschip Temora, komt begin Juli vrij. Ligplaats Leidseweg 202, Voorscho ten bij tramhalte Zilverfa- briek. 3 kamers, keuken, portaal, ijzeren schip, 2 balcons. Op electriciteit aangesloten 5500,—-. 2 Wasmachinefabriek heeft electrische wasma chines met lichte emaille- beschadiging, gloednieuw met garantie 150,des gewenst afbetaling. Mon tage-afdeling v. Leeuwen hoekstraat 28,Den Haag, Tel. 117436. 2 Specialisten voor le en 2e nypotheken en bouw- credieten. Voordeligste voorwaarden. Bur. Rewa Wassenaar, Tel. 2093. 2 Jonge hennetjes!! keus uit vier soorten. Erkend fokmateriaal onder Rijks- keur, geven U dure herfst- en wintereieren. Groene- veld, het oude vertrouw de adres sedert 1921. Telef. 25590. Zondags gesloten. 2 Te koop: 125 JLO 1949 telescoop voorvork, nieuwe banden en nummer, vol BM knipperlicht. Ook gen. te ruilen v. zwaardere mo tor. Tussen 6 en 7 's av. D. v. Akkeren, Oude Ha ven 7, Sassenheim. 2 Te koop: Schilderijen, prenten en antiek. Brieven onder no. 5476 bureau van dit blad. 2 Vitrine, naaim., haard, ladekast, staande grote vitrine en vitrine-toonbank (geheel glas), open haard, prima electr. Mercedes schrijfm., gasradiator. mooi schilderstuk, prima dupli cator. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 bij Hoogstr. t.o. V. en D. let op telef. 23261. 5520 2 Aangeboden warme kas. koude kas. koude bak, open grond B en A. Ook genegen te ruilen. J. Eist- geest. Zuideinde 99a, Roe lofarendsveen, Telef. 291 - K 1713. 2 Gaat u zelf schilderen? Met ons Amerikaans kleur keuze-systeem „Color Ra mie" demonstreren wij aanschouwelijk 20 voor beelden voor deuren, om lijstingen en muren in ver antwoorde kleurcombina ties. Schildersbedrijf H. P. Jansen is bereid kleur advies te verstrekken. Mare 116. 2 Tegels enz. Grote par tijen nieuwe rode vloer tegels 15 x 15 cm., nieuwe tegels afm. 21,5 x 10,5 cm., witte wandtegels, trottoir tegels, diverse want- en vloertegels. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstraat 31, Leiden. <2 IJzeren motorboot zon der motor, zeer geschikt v. woonboot met ijzeren op bouw. Lang 8 meter, ook geschikt voor weekeinde. Prijs 600,Tevens hou ten roeiboot, 1 jaar oud. Haarl.vaart 7, Oegstgeest. 2 Dakpannen, Stenen. Te koop partij blauwe en rode oud-Holl. dakpannen en 'n partij straatstenen. Aann. en Hand.bedriif. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeter woude. 2 H.H. Aannemers. Enor me partijen nieuwe Bruyn- zeel-deuren w.o. voordeu ren, kamer-, keuken-, kast en winkeldeuren in alle majén. Nic. v. d. Akker. Köfeyaarstr. 31. Leiden. 2 H.H. tuinders, wij ver richten al uw fraiswerk tot op een diepte van 25 cm. Gebr. Rodewijk, Zuid einde 100 en 111, Roelof arendsveen. 2 Rotan meubelen, rechtT streeks van fabrikant aan particulier. 2030 be sparing. Fa. FeringaSlui ter, Nwe Rijn 26, Telef. 25377. 4581 2TNieuw riiwiel 28,75. Uw rijwiel als nieuw in dien U het laat moffelen bij ons voor 28,75. Jood Nieuwenhuis, K. Mare 6. Telef. 26057. 21 Nieuwe rijwielen. Erres Stokvis, Senders, Simplex. R^^stroom reeds vanaf 2,50 p. week. div. kleu ren, zowel sport en tour voorradig. Joop Nieuwen- huis. K. Mare 6, Tel. 26857 •2* Rijwiel Solex, nu ook bij ons verkrijgbaar, reeds vanaf 24,p. mnd. Joop Nieuwenhuis, K. Mare 6. Telef. 26857. Voor een ieder, die schrijft hebben wij een vulpen Parker, Pelikan, Osmia, Caw, Waterman, Eldee en alle andere wereldmerken. HAARl.STR. 169-219 TEL.21400 LEIDEN 2 Aangeboden 800 ramen warenhuis met onderbouw. Vaste kas 200 m2. In prima staat, ook in gedeelte. J. Elstgeest, Noordeinde 99A. Roelofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2A. A. Pijl, Haarlem merstraat 108, Leiden. Le vert U op gemakkelijke betalingsvoorwaarden Fototoestellen met toebe horen. Tel. 24889. 2 Eikenhout, Beukenhout. Berkenhout, Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout,. Iroko, Peroba. Linv ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg- Fontein, Havenkade 2123, Leiden. Tel. 21231—26094. GEVRAAGD g Sch- anmaak 1955. Heeft u oude mahonie canapé's, ronde tafels, mahonie stoe len, Friese klokken, oude i: -'els. oud ko^ rwerk enz. op te ruimen? Beschadigd geen bezwaar. Br. onder no. 4580 bur. v. d. blad. <3? Gasfornuis, schrijim., vioeritieaen, pnma gasfor nuizen en gasstellen w.o. butagas, ledikanten, spira len, bureaux, tafels, grote kleine merkradio's, platen- wisselaar, bankstel 135,-, pracht vloerkleden. Inkoop antiek enz. Nieuwe Riin 60. Tel. 22150, let op huisnum mer. 5493 2* Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 J A Verheul Haarlem nierstraat 86. levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken verlovingsringen, goud- en züverwerken. 2 Gevraagd door onder wijzeres, zonnige gestof feerde zit-slaapkamer, zon der pension. Liefst per 1 Juni. Brieven onder no. 5515 bur. van dit blad. 2* Gevraagd Sierteeltver gunning, periodeteelt. Bloemisterij A of B. Pe riode- of jaarteelt. J. Eist- geest. Zuideinde 99a. Roe lofarendsveen, Telef. 291 - K 1713. 2 Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, kooer, theestoven kristal ien kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steee 1. tel 22791 2 Gevraagd alle Sierteelt vergunning, ook periodiek Groenten teeltvergunning punt 4—5. C. V. N. Bak ker Hzn.. Roelofarends veen, Tel. 487, K 1713. 2* Wilt U bijverdiensten? Gratis inl. Postbus 60, Dor drecht. TE HUUR 2* Bromfietsenverhuur, de nieuwste modellen Berini M 21. Kaptein Moby lette en Solex. J. v. Polanen, Kuipersteeg 10, Leiden, Tel. 31534, t.o. de Hema. DIVERSEN 2* Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij- oewijs, met motorles en /erkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no 60a, Tel 26584. 2 Permanenten 4,50 m. crème-behandeling. Door uitbreiding' personeel snel lere bediening. Jac. Ra- mak, Dames- en Heren kapper, Haven 10, telef. 26353, Leiden. 2 Zonder vooruitbetaling en onder lage condities kunnen wij u leveren le klas wasmachines, stofzui gers en meubelen. Br. on der no. 5499 bur. v. d. bl. 2* Betaling in 6 maanden Al uw manufacturen, zoals lakens, slopen, baddoeken, ondergoed, dames- en he- renconfectie betaalbaar in 6 maanden of 26 weken. Br. onder no. 4577 bureau van dit blad. 2 Sibbe Z.-L. bij Valken burg. Ideaal en rustig vacantie-oord. Goede bus verbinding. Pr. 6,p. p. p. d. Alle kamers stro mend water en douche J. H. Bouwens, Kerkstr. 9a, Sibbe. K 4406-2959. 2* Vermist sinds 17 April Siamese kater (beige- zwart). Omg. Stationsweg. Terug te bezorgen tegen beloning Paviljoenshof 16. Tel. 30199. 4583

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8