Binnenkort voorstellen van min. Beijen over integratie van Europa $LWaGAT &>yw&w Zitting NecL Raad Europese beweging te Leiden Spelers van St. Vmcent bekroonden hun eerste lustrum met „Tovaritch VRIJDAG 22 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Aan buitenlandse collega's De burgerzaal va nhet stadhuis te Leiden begint langzamerhand als centrum van ontvangst een bijzondere betekenis te krijgen. De stemmige marmeren zaal met de zuilenrij en de prachtige kroonluchters leent zich ook bijzonder voor officiële bijeenkomsten. Gisteravond deed de trots van het stadhuis weer eens als zodanig dienst bij de plechtige zitting van de Nederlandse Raad der Europese beweging. De zaal, die sober met planten was versierd en de bekende groene E-vlag, het symbool van de eenheid van Europa, was geheel gevuld met genodigden, toen de voorzitter van de raad, ds. O. T. Hylkema, voor een openingsrede het woord nam. Deelneming van zoveel mogelijk West Europese landen is gewenst. Met die West Europese landen, die niet tot deelneming bereid of in staat blijken te zijn moet van de aanvang af, naar nauwe associatie worden ge streefd. De minister zeide tot besluit zich ervan bewust te zijn, dat het tijd en geduld zal vragen om het uiteinde lijke doel te bereiken. Maar hij waarschuwde, dat ie ervaring der Stemmige plechtig heid in de Burgerzaal Hij zei onder meer: In v ïrband met de Westeuropese al of niet eenwording ziet men inte gratie dikwijls als de meest complete vorm van de solidariteit en lotsver bondenheid der Westeuropese landen en volkeren. Een werkelijke integra tie houdt dan in o.a. een volledige vrijgave van goederen-, dienst-, per sonen- en kapitaalverkeer, waarbij supranationale organen, waaraan zekere nationale bevoegdheden wor den overgedragen, onontbeerlijk zijn ter verwezenlijking en instandhou ding o.a. van de gemeenschappelijke markt. Niet geforceerd. Onverbrekelijk daarmede verbon den is een democratische controle en een onafhankelijke rechtspraak. Het is echter duidelijk dat zulk een integratie niet kan worden ge forceerd, maar dient te geschieden met volledige instemming van de deelnemende landen en volken en bovendien slechts dan, indien hier voor de politieke situatie rijp is. Het gaat bij het begrip integratie, hoezeer wij ook erkennen dat een term in de loop der tijden van bete kenis kan veranderen, toch wellicht ook om de vraag of de integratie een volkomen nieuw experiment is, of iets dat in een of andere vorm reeds heeft bestaan tot zegen der betrokken volkeren en waarvan wij, vooral cultureel gezien, als de be voorrechte, maar niet altijd even dankbare erfgenamen zijn te be schouwen. Immers als dit zo is, dan bestaat er ook een, brug, waarop zij die met vrees en afkeer de ontwikkelings gang dezer jaren beschouwen en zij die hem- toejuichen, elkaar kunnen ontmoeten". Toespraak min. Beyen. Het toonkunstkoor onder leiding van Iskar Aribo, dat voor in de zaal had plaats genomen gaf vervolgens een glanzende vertolking van enige koorfragmenten uit de Hohe Messe van J. S. Bacli. Hierna nam minister J. W. Beyen, dc speciale gast van deze avond het woord, voor een rede waarin hij o.m. aankondigde binnenkort aan zijn bui tenlandse collega's concretere voor stellen te zullen doen voor een alge meen economische integratie van Europa in supra-nationaal verband. De heer Beyen was zijn toespraak begonnen met te wijzen op de diepe ontmoediging, die de afwijzing door het Franse parlement van de Europe se defensie-gemeenschap in de krin gen van hen, die de Europese integra tie nastreven had veroorzaakt. Maar hij meende dat aan deze ont moediging een einde begint te komen. Het moment was daarom gekomen, om zich op de betekenis der Europese integratie opnieuw te bezinnen. Verantwoordelijkheid overdragen Het kernvraagstuk bij alle interna tionale samenwerking is de coördi natie der politieke en economische verantwoordelijkheden, die de lan den, naar binnen en naar buiten, dragen. De minister noemde twee uiterst belangrijke gebieden van regerings beleid, n.l. de defensie en de econo mie, waar een consequente gezamen lijke politiek nauwere bindingen no-< dig maakt, en waar in verband daar mede behoefte werd gevoeld aan een gemeenschapsorgaan, waaraan zekere verantwoordelijkheid kan worden overgedragen. Nieuwe voorstellen. Minister Beyen zcide te hopen bin nenkort de gelegenheid te hebben meer geconcretiseerde voorstellen aan zijn buitenlandse collega's te doen. Hij vertrouwde, dat voor die voorstel len de steun der Beneluxpartners ver worven zou kunnen worden. Die voorstellen zuilen geen economische of politieke afsluiting naar buiten in houden. twintiger en dertiger jaren geleerd had, dat met halfslachtige pogingen, ook al 'gaan zij in de goede richting, geen resultaat kan worden bereikt. Genodigden. Het college van B. en W. van Lei den, maar ook colleges van omlig gende gemeenten waren aanwezig. Voorts raadsleden van Leiden en ver tegenwoordigers van de bewegingen, die zich voor de Europese samenwer king interesseren, onder wie de Ne derlandse raad der Europese bewe ging, de L.J.A., de PJ.C.R. Verder de rector magnificus van de Leidse Universiteit, prof. dr. J. A. Bakhui zen v. d. Brink, de secretaris van de senaat, prof. dr. A. E. van Arkel, prof. mr. F. M. Baron van Asbeck, prof. dr. H. G. Beijen, vertegenwoordigers van studentenverenigingen, de Ka mer van Koophandel, werkgevers en werknemersorganisaties, Midden standsbonden, de politieke partijen, en hoofden van dienst van de ge meente Leiden. „Onmenselijke" dressuur in 4t circus Knikkebeen Het kindercircus „Knikkebeen" heeft zijn artisten geëngageerd en reeds heerst er de bedrijvigheid, die zo echt in de sfeer van een circus thuishoort. De artisten rennen door elkaar, maar werken even later gediscipli neerd aan hun nummer, of kijken vol belangstelling naar de prestaties van de collega's. Daar probeert de directeur zijn paarden de grondbeginselen van de telgang bij te brengen. Het is wel eens moeilijk voor hem wanneer de voorhelft van een paard zich plotse ling afscheidt van het achterdeel. Met zachte hand en een kort knallen aan zeven geslaagden het einddiplo- van zijn zweep brengt hy ze weer te-1 ma werd uitgereikt. Na het welkomst woord van de wethouder van onder- zamen en draaft het paard weer keu rig op de maat van de circusmuziek. De spreekstalmeester repeteert zijn teksten, de clown Knikkebeen zijn dolle fratsen. De prima-ballerina heeft last van de gedresseerde hond, die haar voor de voeten loopt. De bal letmeisjes draaien geconcentreerd hun pirouettes, kortom het circus leeft, het circus groeit en alle artis ten werken eendraentig samen om in Augustus in Leiden, een wereldbe roemd programma te vertonen, zoals het hooggeëerd publiek nooit heeft gezien. Binnenkort zult U de avonturen van de grote clown Knikkebeen, da gelijks in dit blad kunnen volgen, met passende platen geïllustreerd. Een mededeling voor de artisten: Zaterdag 23 April repeteren om 3 uur, bij mevrouw Neuwahl, de volgende artisten: directeur, spreekstalmeester, hogeschoolrijdster, Knikkebeen, paar den, olifanten, danseressen, pianiste, berentemmer, leeuwen en leeuwen- temster. Eindles Lagere Landbouwschool De leerlingen van de Leidse Lagere Lan ïüouwscnoo» heboen weer 'n cur susjaar achter de rug. Gisteren vond in de Stadsgehoorzaal 'n open bare eindles plaats, waarbij tevens pi O M. TF* -li J I ren a^e rollen aan een beschouwing e heer Schaik, die Gezellig toneel met enkele uitblinkers l/OOR EEN „UITVERKOCHT huis" hebben de „Spelers van St. Vincent" gisteravond in de Leidse Schouwburg hun lustrumuitvoering gegeven en zowel de keuze van het stuk als het toegewijde spel van alle en het zeer goede spel van sommige spelers(sters) hebben deze avond ge maakt tot een waardige bekroning van zijn voorgangers. Het kort voor de oorlog door Jac ques Deval geschreven blijspel in 4 bedrijven „Tovaritch" (Vorstelijke Emigranten) moge dan nog niet tot de „klassieke" gerekend kunnen worden, de levendige dialogen en de vlotte vertelling van de belevenissen van een uit Rusland uitgeweken vors tenpaar, dat in Parijs een bestaan poogt te vinden, zal wellicht en hopelijk de tand des tijds overle ven; de reacties gisteravond uit de zaal, waar zich vele scholieren van de middelbare scholen bevonden, le venden _hief min of meer. het bewijs voor. Het eerste bedrijf moge een weinig actieloos zyn, een eigenschap, waar onder dit bedrijf meestal gebukt gaat, omdat het de basis moet vormen de dialoog is dikwijls kostelijk en de volgende bedrijven geven zoveel actie, dat het „meeleven" van de zaal zo nu en dan aardige vondsten min der tot hun reaht doet komen. IEDERE SAMENSPRAAK op het toneel staat of valt echter met de wijze, waarop zij gebracht wordt en de „ster" van de avond, mevr. A. Top perVerbeek, gaf vanaf het begin van het stuk een kundig voorbeeld, hoe men toneelgesprekken niet al leen dragelijk, maar zelfs aantrekke lijk kan maken. Er bestaat een vriendelijke gewoon te amateurtoneel een milde critiek te geven, maar mevr. Topper heeft de ze „barmhartigheid" niet nodig; met haar weliswaar dankbare hoofd rol van prinses-kamenier vormde zij de spil van het toneel, waar alle spe lers (sters) zidh dankbaar omheen groepeerden en zo nu en dan steun zochten. Hierdoor werden aan het spel van haar tegenspeler, de heer H. Schouten, zeer zware eisen gesteld en een enkele keer hadden we de in druk, dat deze zeer goede amateur- speler een weinig boven zijn kracht moest tillen, terwijl we tevens de overtuiging hebben, dat de heer Schouten niet de rol had, waarin hij zich voldoende kon geven. Mevrouw J. FisserCastelein, die tezamen met de heer H. Topper, de zwaarste nevenrol had te vertolken, was zo nu en dan, wat stemnuance betrof, een weinig mat, maar haar typering van bankiersvrouw was raak zonder overdrijving. De heer Topper, die naast zijn zware rol de regie ver zorgde, bevestigde zijn toneelfaam en had soms momenten, die wijlen Cor Ruys een goedkeurend knikje ont lokt zouden hebben. Mr. H. Dirks kon op het toneel gisteravond volledig zichzelf blijven en was een waardig, levensecht on derdirecteur van de Franse bank. Mej. Loek Elshof, die met haar na tuurlijke gratie als dochter van de bankier weer op slag de gehele zaal veroverde, vond in de heer Kees van de Drift, haar toneelbroer, een juiste tegenspeler. Met ons zal het velen gespeten hebben, dat de heer K. Vlasveld slechts een zeer kleine rol was toebedeeld, die hij overigens op de hem geëigende wijze voor het voetlicht bracht. •yOVARITCH" IS EEN drukbezet stuk en het zou ons te ver voe- onder wie mej. Wies Elshof een vlotte uitbeelding gaf van een Engelse di plomate, steunden de „Spelers van St Vincent" op juiste wijze en het was voor de heer E. A. M. Pley, pre sident van de bijz. raad v.d. St. Vin- centiusvereniging, Leiden, niet moei lijk om aan het eind van de avond warme woorden van hulde te vinden onderstreept met bloemen aan de dames voor de gezellige avond, die dit gezelschap nu reeds voor de vyfde maal in Leiden heeft gebracht. "VóM f\eh SALARISVERBETERING GEMEENTEPERSONEEL. SUBSIDIE AAN COMMISSIE VOOR GEZINS VOORLICHTING. B. en W. stellen aan de raad dei- gemeente Leiden voor een bedrag van 5.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van het extra-onder houd van het perceel Levendaal Van de raad der gemeente Leiden wordt in de zitting a.s. Dinsdag hethoek Garenmarkt en aan de Com besluit verwacht B. en W. te mach-1 missie voor Huishoudelijke- en Ge- tigen, aan het daarvoor in aanmer-zinsvoorlichting, voor de inrichting king komende gemeentepersoneel van dit perceel en voor de kosten een uitkering ineens te verlenen van aanschaffing van de inventaris ever het le halfjaar 1955 op de voet besluit, betreffende het oekennen van het te verwachten Koninklijk van een uitkering aan het Rijksper soneel over het le halfjaar 1955; de vacantietoelage voor het jaar 1955 bij wijze van voorschot aan het ge meentepersoneel uit te keren, op de voet van de in voorbereiding zijnde rijksregeling. van het centrum van de commissie, twee geldlennngen te verstrekken, groot resp. 12.000,en ƒ5.000, met een looptijd van resp. 15 en 10 jaren. Voorts het op de gemeentebegro ting voor 1955 als subsidie aan deze Ziezo het verkeersprobleem in de smalle Hazewindsteeg is door de aan varing van de noodbrug in de Oude Singel voorlopig weer opgelost. Wij willen niet beweren dat dit de beste manier was om een verkeersvraag- stuk op te lossen maar het is er in ieder geval een. Ruim tien dagen zul len de bewoners van de Mare en om geving door deze „schipbreuk" ge noodzaakt zijn het centrum van de stad van een andere kant moeten be naderen. Als zij daarbij over het Stations plein komen kunnen zij meteen zien dat het spreekwoord van de vlag op de modderschuit hier treffend ge ïllustreerd wordt. Temidden van een ongecultiveerde woestenij van zand, stenen en verkeer verrijzen namelijk een aantal vlaggen die de samenwer king tussen de landen van Europa symboliseren. Het is maar te hopen, dat de buitenlandse bezoekers in dit vlagvertoon de algemene verbroede ring op de puinhopen van het oude Europa kunnen zien. Op deze wijze kan men het verschijnsel als een bij zonder geslaagd tableau vivants uit leggen. In dat geval maakt Leiden toch nog een heel goede beurt. Verrassende ontdekking. In Sportschool Holvast zijnde voor wedstrijden voor het kampioenschap van Leiden begonnen. Bij de gele banden werd in poule A G. Aschen- brand en in poule B onze geachte col- lega Jaap Eleveld winnaar. Wij wis ten reeds dat hij danig met zijn pen te keer kon gaan, maar dat hij ook met slaande argumenten is gaan werken, is voor ons volkomen nieuw. Bij de oranje banden werden winnaar A. Zweeres uit Kouderkerk en in poule B D. Lafeber. De finales worden de volgende week uitgevochten. Bijizondere vermelding. De welpen en verkenners van de St. Leonardusgroep krijgen van ons een extra tip voor de St. Jorisviering. Burgerlijke Stand Geb.: Ingrid Joan Mar ja, d.v. J. Padding en A. v. Mullingen; Yvonne Henriëtte Adrians, d.v. H. Spuijman en E. W. Bink; Marianne Augusta, d.v. H. Oudman en G. Bürmann; Paulus Aibertus, z.v. P. T. Mizee en J. Blok; René, z.v. W. A. Entzinger en F. M. T. ^.d Goot; Nicolaas Maar ten, z.v. M. Eol en J. C. v. Gorsel Willem Aibertus, z.v. W. A. Vriezen en C. Otte; Nicolaas, z.v. C. Vliegent- hart en J. Hoge woning; Ronald Theo- dorus, z.v. T. J Michels en M. M. v. Ruitenberg; René Robert, z.v. H. E. Koelemaij en H. Snijders. Z0ETERW0UCE „St. Christoffelgroep" Alle; Wel pen en Verkenners worden morgen commissie uitgetrokken bedrag, ad ochtend (St. Jorisdag) om uiterlijk 500,—te verhogen met 7.000,half zes met fiets en in volledig uni- en mitsdien te brengen op 7.500,I form verwacht aan het jeugdhuis. Zij worden namelijk in staat, gesteld om morgenochtend om 5.30 uur (schrijve half zes) een frisse neus te halen bij het jeugdhuis aan de Haag- weg. Gezamenlijk zullen zij vervol gens naar de Hartebrugkerk marche ren, waar om zes uur een H. Mis wordt opgedragen. Eén ding jongelui: denk aan de col lecte tijdens de H. Mis en zing tijdens het marcheren niet te luid, want on dergetekende en met hem duizenden Leiden aars zijn op dat tijdstip nog lang niet aan het „dauwtrappen" toe. DWARSKIJKER. lagere landbouwscholen in het alge meen, hielden de geslaagden diverse aardige voordrachten. De best ge slaagde, L. C. v. d. Helm, kreeg an- mens de Hollandse Maatschappij van Land1 ouw een geschenk aangeboden. Een diploma verkregen acterheen- volgens L. C. v. d. Helm (Leidsen- dam), J. C. Klerk (Hazerswoude), P. v. d. Kuy (Den Haag), C. T. v. d. Lip (Hazerswoude), N. C v Rijn (Oegst- geest), G. v. Santen (Wassenaar) en Th. A. Zeestraten (.Hillegum). Bevorderd werden van klasse drie naar vier- G. Alkemade, A. Binnen dijk, J. den Haan, H. Jansze, Joh. Kriege, W. Schalkers, S. v. d. Stoel, F. Wassenaar, A. Westgeest. Van klasse twee naar drie: C. v. d. Eyck, F. Hogervorst, Alb. Koot, Arn. Koot, G. v. Leeuwen, J. Marbus, C. Ouwersloot, G. Post, C. v. Rijn, M. v. Santen, W. v. Tilburg, M Verhaar, G. J. v. Vliet Van klasse een naar twee: M. Bos, C. v. Boven, P v.. Duyvenbooden, A. v. d. Hout, H. Koek, P Koot, T. d. Lange, C. Marbus, W,. Nell, H. Post H. Roeloffs, A. Rijnsburger, W. v San ten, D. v. Ingen Schenau, G. Verburg, P. de Vogel, C. Wassenaar. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Franse taal- en letterkunde mej. M. L. Bakhuis te Den Haag; doctoraal examen Franse taal- en letterkunde mej. J. M. Versteeg te Wassenaar en de heer P. Montijn te Voorburg; candidaatsexamen Kunst geschiedenis de heer R. C. Hekker te Den Haag. OEGSTGEEST Bevrijdingsfeest. In Oegstgeest naderen de voorbereidingen him vol tooiing voor een groots Bevrijdings feest. In het kader van de festiviteiten vanwege de Oranje-vereniging, orga niseert de Hervormde Jeugdraad op het terrein van de Ned. Zendingsho geschool aan de ingang van de Kem- penaerstraat, in de week van Vrij dag, 29 April, tot en met Donderdag, 5 Mei, een tuinfeest dat, in Nationale toon volop de gelegenheid biedt, de bevrijding luisterrijk te vieren. Alle provincies van Nederland presente ren zich in al hun glorie. Zij bieden hun attracties met de hun eigen lek kernijen, en in hun bijzondere eve nementen. Grönniger mollebonen, Gelderse worst, Zeeuwse boterbabbe- laars, naast een Elfstedentocht en As ser T.T., een Dijkdicht maquettespel, Brdbantse wielrennen en vele ande ren. En midden in dit typisch provin ciaals festijn verrijst rond de Vrij heidsboom, de Kermisstad met een kleur van de origineelste attracties. Vanuit de Theetuin zal een maje stueus uitzicht iedereen doen genieten van dit bevrijd. Nederland in minia tuur. Deze nieuwste actie van de Jo- keboto, de Jonge Kerk Bouw Ton, voor een Clubhuis, zet haar poorten a.s. Vrydag, 29 April, wijd open. Laatste Berichten DUIZEND DEKENS VOOR VOLOS Ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving .n het Griekse plaatsje Volos heeft het hoofdbestuur van „Het Nederlandsche Roode Kruis" duizend dekens beschikbaar gesteld. Deze dekens zullen op 28 April met het stoomschip „Titus" van Rotterdam uit worden verscheept. De waarde van deze zending be draagt 30.000. Marktberichten LEIDEN, 22 April. Vee. Aan voer: 10 stieren; 250 melkkoeien; 325 vette koeien; 455 vare koeien; 20 vet te kalveren; 398 nuchtere kalveren; 80 vette schapen; 161 weide scha pen; 90 vette lammeren; 160 weide- lammeren; 48 varkens (zeugen); 167 schrammen; 348 biggen; 21 gei ten. Totaal 2539 stuks vee. Prijzen: stieren (fok) 300—450; melkkoeien 800—1010; vette koeien 2.00—2.80 per kg. schoon gew.: vare koeien 470—760; vaarzen 560800; pin ken 390J530; vette kalveren 2.40 3.00 per kg. levend gew.; nuchte re kalveren 2840; 0.951.05 per kg. lev. gew.; vette schapen 100 130; vette lammeren 100140; schapen m. 1 lam 145—170; schapen m. 2 lam. 190—225; zeugen (drach tige) 260425; schrammen 65 110; biggen 40—55. Handel: vette koeien, nuchtere kalveren, vette schapen en vette lammeren, goed; melkkoeien, vaar zen en pinken, kalm, schapen met lammeren, stug; zeugen, schrammen, biggen en geiten, matig. TBC-vrije afd. grote aanvoer (180). Kaas. Aanvoer 14 partijen Goud se kaas. le kwal. f 2.172.22; 2e kwal. ƒ2.022.08 per kg.. Handel: kalm. VEUR, 21 April. Groente. Sla A 13.00—16.90; Sla B 9.0012.90; Sla C 5.007.30; Stoofsla 1830; Spinazie 4370; Radijs 2122; Komkommers A 69—79; Komkommers B 5864; Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te 's Gravenhage d.d. 21 April 1955 is het faillissement uitgesprpken van de com manditaire vennootschap op aandelen onder de firma Tielcman Dros, geves tigd en kantoorhoudende te Leiden aan de Middel stegracht no. 97, alsmede van C. W. Tieleman, behe rend vennoot van genoem de vennootschap, wonende te Leiden, Hooigracht no. 79, met benoeming van Mr. W. Th. D. A. van Eek, Rechter in de Arrondisse- ments-Rechtbank tot Rech- ter-Commissaris en van ondergetekende tot curator. Mr. N. G. GEELKERKEN. Rapenburg 36, Leiden. ALTUD BETROUWBAAR. KOM CSNS ARATCM RIJWIEL EM MOTORHANDEL VAN ZIJP H4AAU«'MCIlST8.2r9-tOS tcoatxv* *2* Mevr. Hugenholtz, Wil- helminapark 2, Oegstgeest, vraagt tegen 2 Mei en net meisje. 5511 Gemeente Warmond Het Hoofd van het Ge meentebestuur van War mond maakt bekend, dat het door de Raad dier ge meente in zijn openbare vergadering van 19 April 1955 vastgesteld partiële uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onder delen van gronden, gele gen nabij hotel-restaurant ..Meerrust" aldaar, in uit voerige kaarten uitge werkt, met de daarvan deel uitmakende bebou wingsvoorschriften. vanaf 23 April 1955 gedurende veertien dagen ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Binnen zes weken na af loop van deze termijn kun nen de belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de Gemeenteraad gewend hebben, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bezwaren tegen bovenbe doeld plan indienen. Warmond, 21 ApriJ 1955. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd. L. VON FISENNE. 3? Klaar met de schoon maak? Koop dan 'n nieuwe lampekap. Wii hebben een pracht sortering en lage prijzen! B.K. emaille. was machines on stofzuigers. Betaling desgewenst in overleg. Gottenbos, Mors- wce hoek Rtfnzichtstraat. GEVRAAGD: BANKWERKER-LASSERS DRAAIERS MACHINE-BANKWERKERS Aanmelden aan de fabriek. Na 18.00 uur bij C. Bakker, Leidse- weg 294, Voorschoten of J. Teyn, De Sitterlaan 27, Leiden. Machinefabriek HAZERSWOUDE RIJNDUK TEL K 1714 - 241* Voor 3tauuidftukweu.fi ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTO-BIDPRENTJES N.V De Leidsche Courant PAPEKGRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3