Uitbreidingsplan bij „Meerrust" met 9 tegen 2 stemmen vastgesteld Ckefarane 4 Auto's stelende matroos zit in 'n Leidse cel K.V.P.-afdeling Lisse (Engel) heeft bijna maximum bereikt Met 100 nieuwe leden WOENSDAG 20 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad Warmond Nog geen drankvergunning voor Atoomtuin de gedachtengang van de heer van i Vliet. De voorz. zegt, dat de nodige teerd met enige moeilijkheden, die informaties zijn genomen en deze zowel het idiële bezit als de zakelijke hebben geen enkele grond opgele- belangen van enige belanghebbenden vei"d om de gevraagde vergunning betreffen. In het verleden heeft ech-te weigeren. Na nog enige bespreking ter de raad noodgedwongen op ditwordt besloten deze aangelegenheid gebied eveneens dergelijke maatre- i aan te houden tot de in Juni a.s. te Onder voorzitterschap van de bur gemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisen- ne kwam de raad van Warmond in voltallige vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken waren door B. en W. tekeningen en bestekken overlegd van nieuw gebouwde gemeentehui zen in andere gemeenten teneinde de raad enig inzicht te geven in de kos ten en wijze van inrichting van nieu we raadhuizen. De heer Van Vliet merkte op, dat deze plannen belangrijk goedkoper waren dan het plan, dat door B. en W. aan de raad was aangeboden. Hij wil de hierop echter na afloop van de openbare zitting nader terug komen. De heer Dekker merkte op, dat de door B. en W. opgegeven kostenra ming als zeer globaal moet worden gezien, aangezien men nog niet over de minste details beschikt. In Mei a.s. zal een bezoek gebracht worden aan de gemeente Pijnacker waar met de bouw van een gemeentehuis wordt begonnen. Gronden van „Leevliet". Bij de door B. en W. overgelegde situatietekening van bouwterreinnen in het complex „Leevliet", waarop waren aangegeven de reeds verkoch te percelen bouwterrein en die, welke nog beschikbaar zijn voor verkoop, wees de heer van der Voet er op, dat het toch dienstig is een limiet te stel- len, waarop deze grond voor War- monders beschikbaar is daar wij an- Belangrijke vooruitgang bij pijnen en griep! Door belangrijke ontdekkingen is het mogelijk geworden een tablet te maken, dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen falen. Geleerden hebben ontdekt, dat een be> paalde combinatie van geneesmiddelen beter werkt dan elk middel afzonderlijkI gelen moeten nemen, die voor de be treffende eigenaren grotere verliezen medebraohten als thans het geval is. In dit geval moeten wij ons laten lei den door zakelijke en sociale motie ven en zo gezien kunnen wij geen andere beslissing nemen zoals door B. en W. voorgesteld. Wij krijgen nu tenminste weer enige grond, waarop enige huizen kunnen worden ge bouwd. De heer Schepers kan de mening van de heer van Vliet niet delen. Het is de plicht van de raad, aldus spr. na te gaan in hoeverre wij aan de be zwaren van adressanten tegemoet kunnen komen. Bovendien blijkt uit het rapport van de gemeente-archi tect, dat hij zelf de grond daar ter plaatse voor bouwgrond te duur vindt. houden vergadering, opdat een ieder nog eens in de gelegenheids is alles rustig te overwegen. Tegen dit laat ste voorstel stemden de heren Dek ker, van Rijn, van der Voet, Sche pers en Bladel. Rest agenda. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en w. tot het garanderen van twee door de N.V. Bouwkas Noord Neder landse Gemeenten te verstrekken hypothecaire geldleningen. Het voor stel van B. en w. tot aankoop van meubilair voor de secretarie werd goedgekeurd, evenals de besluiten tot verhoging met 6 van de bezoldi ging van het gemeentepersoneel. Goedgekerd werd het voorstel van B. en w. tot verkoop van vier per celen bouwterrein aan de Jan Steen- laan en een perceel bouwterrein in De heer van Bladel, hoewel over- het plan Lockhorst. Op voorstel van tuigd van de noodzaak om tot grotere b. en w. werd besloten aan het R.K. bouwactiviteit te komen, is van oor- Schoolbestuur een vergoeding te ver deel dat op de betreffende bouwgrond j lenen voor het onderwijs in het vak veel te veel woningen zijn geprojec- j huishoudkunde op de R.K. Meisjes- Toch overgenomen. teerd. 'school. Mede werd besloten tot het rflr- .rTrto m/i zou ««erne zien dat een nieuw plan „e.en "«'mttUlke ontwikkeling werdK ontworn„ n. h„r van Een straatbreedte van 3 m.,^ zoals verlenen van een bijdrage aan het is aangegeven past niet meer in het schoolmelkcomité in de kosten van kader van de tegenwoordige woning bouw en is volkomen uit de tijd. Hij werd ontworpen. De heer van Vliet kunnen deze grond, aldus spreker, I merT op- a'™at™n «evd tot toch niet te eeuwige dagen voor de§pv e.en !)rpp ^e Yan 6 m- en rpspTvprpiv n» h..r ?e" straat toch "let als aen ver- keersweg kan worden gezien. Na nog Warmonders reserveren. De heer Weijers zou deze grond willen reser-1 - - - veren tot het tijdltip, waarop de ge-en,««^sprekuig wordt het voorstel meente over nieuw bouwterrein kan i beschikken. Na enige bespreking werd besloten de grond voorlopig nog voor de ingezetenen te reserveren, maar hiervoor geen vaste termijn vast te stellen. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B. en W. tot vaststelling van het partiële uitbreidingsplan, rege lende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen nabij „Meer- rust" alsmede van de daarbij beho rende bebouwingsvoorschriften. Op verzoek van wethouder Dekker werd overgegaan in geheime zitting. Na men met betrekking tot een even- en aangenomen met 9 tegen 2 stem men. Op verzoek van de Hoofdingeni eur Directeur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting in deze provin cie besloot de raad tot wijziging van de bouwverordening, zoals dat in an dere gemeenten ook is geschied. De atoomtuin. 't Voorstel van B. en W om de ziens wijze van de raad te mogen verne- heropening der zitting werd het woord verleend aan de heer J. v. Vliet. tuele verhoging van het voor de ge meente geldende maximum voor vol- Voor en tegen. Bij de beoordeling van dit plan, al dus spreker, is de raad geconfron- Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I 402 m. het verstrekken van schoolmelk. De raad besloot een crediet van 750.beschikbaar te stellen voor uitreiking van witte brood en boter op 5 Mei a.s. in verband met de vie ring van de bevrijding. Bij de rond vraag wees de heer Dekker er op, dat van de 15 agenda punten er veertien gegaan waren om advies naar de fi nanciële commissie. Hij is bang, dat deze wijze van behandeling van de raadsvoorstellen leidt tot vervlak king. Te veel commissie werk acht spreker niet de aangewezen weg. Nadat men hierover nog eens uit voerig van gedachte had gewisseld werd aan B. en W. overgelaten te be slissen, welke stukken al of niet in de financiële commissie moeten wor den gebracht. Een uitvoerige discus sie ontstond over het zo dikwijls ter sprake gebrachte rijwiel pad. Hierin worden nu door de stedelijke Licht fabrieken kabels gelegd waardoor dit pad, dat nu voor het eerst eens vol doet, weer geheel moet worden open gebroken. Unaniem was men van me- BROKKEN GEMAAKT IN SASSENHEIM De twee en twintig jarige matroos gen ernstig werd beschadigd. ledig vergunningen, zulks naar aan-1 ning, dat nu zonder meer moet wor den overgegaan tot het aanleggen van een tegelpad waardoor veel narig heid en zeer veel kosten in de toe komst kunnen worden voorkomen. BLIKSEMACTIE K.V.P. De afd. Warmond van de K.V.P. leiding van een verzoek van de heer N. Kroeze, gaf veel stof tot discussie. De heer van Vliet vond het vrij moei lijk te beoordelen of de noodzaak voor uitbreiding van het aantal ver gunningen aanwezig is. Wanneer het kan, moeten wij natuurlijk het be zoek van vreemdelingen aan deze ge meente stimuleren, maar wij mogen 1 doet ook mee aan de Bliksemactie, daarbij nimmer de morele zijde van De datum is thans definitief vastge- nn KRft. m nn nn het vraa8stuk uit het oog verliezen, steld op Dinsdag 26 April a.s. Dan .vu ikltu, NCRV, 11.00 KRO, Hjj vraagt zich echter af, of door de zullen 50 propagandisten, onder wie 14.U0—24.00 NCRV. I inrichting, die dè heer Kroeze wil de kath. raadsleden, op pad gaan om KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.45 gaan exploiteren, het vreemdelingen- leden te winnen. Ruim 300 adressen Morgengebed en liturg, kal. 8.00 bezoek wel gestimuleerd wordt. Wat moeten in 2 uur tijds bezocht worden. Nieuws, weerber. er Kath. nieuws, daar wordt beoogd, is hem niet dui- Op 21 April is er in de Burcht een zaal de verkeersdiploma's uitgereikt. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 delijk en wat hij van de buitenwacht instructieavond voor de propagandis- Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Ge- heeft vernomen, komt alles zo on- ten, alwaar o.m. het raadslid A. Wil- wijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: werkelijk en fantastisch voor. Hij is lemsen het woord zal voeren en een 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. er daarom voor de uiterste voorzich- laatste hand zal worden gelegd aan 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.30 tigheid in acht te nemen en zou gaar- de voorbereidingen. Bijna 1000 fol- Land- en tuinb. meded. 12.3312.40 ne de zaak nog even aan willen hou- ders en circulaires, alsmede een groot WU van het land). 12.55 Zonnewijzer.den, om te zien hoe een en ander aantal raambiljetten ondersteunen 13.00 Nieuws en Kath nieuws. 13.20 zjch ontwikkelt. de actie. De afd. telde eind vorig jaar f pian°; Gram. NCRV: j)e heer van der Voet wil de mo- 400 leden. Hoeveel zullen er na de ,9ram; J°°r vrouw, gelijkheid voor betrokkene om op Bliksemactie zijn? fc ic L?c ens>' „a,en deze wijze een vergunning te beko- Katholiek Warmond geeft Dinsdag SS Kamermuz. 16.00 Bybellezuig men in de weg staan> De heer'a.s. het antwoord!! 16.30 Celloconc. i6.55 Gram. 17.00 rochie, onder leiding van de heer L. de Vreeze, zal enige liederen zingen. De café's en het City-theater zullen vanaf 6 uur gesloten zijn. Op 5 Mei is er des morgens „Re veille", door de beide muziekcorp sen, terwijl om ongeveer kwart voor acht de klokken zullen beginnen te luiden ter aankondiging van de ker kelijke plechtigheden die om 8 uur in de verschillende kerken zullen aanvangen. In de beide katholieke kerken zal er een plechtige H. Mis worden opgedragen uit dankbaarheid voor de verkregen bevrijding, tien jaren geleden Om 10 uur is er een „Aubade" aan de burgemeester voor het gemeente huis, waarna er een défilé zal worden gehouden door alle HUlegomse ver enigingen met hun vaandels en ba nieren. Om 1 uur vertrekt het Kinderbloe- men-corso vanaf de Van den Ende laan door de kom der gemeente, voor afgegaan door de muziekcorpsen. Verder ligt het in de bedoeling om 3 uur een voetbalwedstrijd te houden op het Concordia-terrein en om 6 uur zal er op de terreinen aan de Leek- straat een „windhondenrace" plaats hebben, waarvan de leiding zal be rusten bij de Amsterdamse vereniging van Windhonden-races. Tenslotte zal er op het terrein van de Marei, achter Treslong een groots vuurwerk te zien zijn. Verder mogen wij nog de aandacht vestigen op de feestelijkheden op 30 April. Dan zullen de kinderen om 10 uur de gebruikelijke aubade bren gen voor het gemeentehuis aan de burgemeester en na afloop zullen ze worden getracteerd op de diverse scholen. Op die dag is het grote „Bloemen corso" en na afloop daarvan, te 4 uur, is er een „Motor- en Bromfietsen- race". Des avonds is er op het terrein achter Treslong, een Openlucht voorstelling van een bekende film. Limburgse zangers in de St. Jo- sephkerk. Zondag a.s. zullen koor zangers uit het Limburgse Noorbeek de Hoogmis zingen in de St. Joseph- kerk. Deze Hoogmis zal worden op gedragen door de kapelaan van de parochie te Noorbeek. De zangers zullen reeds Zaterdag in Hillegom arriveren en de gast zijn van de leden van het zangkoor van de St. Josephparochie. Het ligt in de bedoeling dat de le den van hèt zangkoor van de St. Jo- seph-parochie in de loop van 1955 een tegenbezoek zullen brengen aan de parochie Noorbeek, dat in het Zuiden van het Limburgse hoogland dicht bij de Belgische grens is ge legen. KATWIJK derde klasse F. H. uit Den Haag is Maandagavond door de Koninklijke Marechaussee in Den Helder aange houden. De man wordt er van ver dacht in Den Haag de auto van de Amerikaanse militaire attaché hebben gestolen en daarmede te zijn gaan toeren. Van deze diefstal maakten wij dezer dagen melding. In Sassenheim zou hij uit een op de ivijKsweg geparkeerd staande de fecte personenauto, eigenaom van ae heer G. uit Haarlem, benzine heb ben gestoien. Toen hij daarbij door de eigenaar werd betrapt is hij weg gereden, waarbij de heer G. werd gewond. Vervolgens zou hij in Sas senheim een aanrijding hecoen ver oorzaakt, waardoor ae gestolen wa- en onder hen zijn ook vele geallieer de militairen, van wie een klein aan tal hun laatste rustplaats heett op de begraafplaats bij het Groene Kerkje. De verzorging van deze graven be rust bij de overheid, doch het oor- logsgravencomité heeft hierop toe zicht en onderhoud het contact met de nabestaanden en maakt het dezen mogelijk naar ons land te komen om het graf te bezoeken. Mevrouw Hannemavan Maasdijk droeg daarna enige door haar zelf gemaakte gedichten voor, die door de aanwezigen onder doodse stilte wer den aanhoord. Vervolgens sprak de heer Felder- hof over de verzetsstrijders in het vaderland tijdens de oorlog, alsook over hen, die in geallieerde dienst hebben gevochten en gesneuveld zijn voor onze bevrijding. Verder over de soldaten van onze bondgenoten, die voor onze bevrijding hun leven ga ven. Zy hebben recht op onze dank baarheid. Wij zijn vrij, maar wij mo gen ons nimmer vrij voelen van de grote verplichting om ten minste één maal per jaar door het dragen vanaaa de klaproos onze dankbaarheid te to-1 Gemeentehuis de inschrijving plaats Volgens de rijkspolitie senheim kon de aanhouding zo snel geschieden dank zy de krantenbe richten, waardoor ook de automobi list, die aan de matroos een lift had gegeven van Sassenheim in de rich ting van de Velser pont, zich heeft gemeld. De matroos was na zijn weder waardigheden in de omgeving van Sassenheid naar zijn onderdeel in Den Helder teruggekeerd. Uit gegevens, onder meer een vol ledig signalement, die de rijkspoli tie te Sassenheim ontving, wist men in welke „marinebak", de benaming voor een groepje mariniers, de be trokkene moest worden gezocht. De rijkspolitie te Sassenheim heeft deze gegevens gisteravond aan de Konink lijke Marechaussee in Den Helder doorgegeven, die direct op onder zoek is uitgegaan. Hoewel de naam van de vermoedelijke dader nog niet bekend was, bleek de opgegeven „marinebak" de juiste te zijn en aan de hand van het signalement kon men direct de vermoedelijke schuldi ge aanwijzen. De man werd gearres teerd en heeft de afgelopen nacht in verzekerde bewaring in Den Helder doorgebracht. Inmiddels heeft, nu blijkt dat de aangehoudene een militair is, de Ko- ninklyke Marechaussee te Leiden de zaak van de rijkspolitie te Sassen heim overgenomen. Twee marechaus sees uit Leiden zijn vanmorgen naar Den Helder vertrokken om de gear resteerde op te halen. Vanmiddag zal de aangehoudene in Haarlem wor den geconfronteerd met enkele per sonen, die zich voor het verstrekken van inlichtingen tot de rijkspolitie te Sassenheim hadden gewend. On der meer zou hieronder een persoon zijn, aan wie de matroos in de door hem gestolen auto een lift heeft ge geven. H. is gistermiddag in Leiden opgesloten. VOORSCHOTEN Aanbesteding restauratic gemeente toren. Gistermorgen heeft in het gevonden voor de restauratie van het Vervolgens werden enkele films bovendeel van de gemeentetoren. De vertoond n.l. de Bevrijding van Ne-1 restauratie van de toren, die zoals derland, het koninklijk bezoek aan men weet op de lijst van monumen- Amerika en bijzondere gebeurtenis sen in Engeland. Nadat mevr. Smits bij het einde dank had gebracht aan mevr. Han nema voor haar voordracht en de heer Felderhof voor zijn opwekkend woord, sloot zij deze geslaagde bijeen komst, waarna de voorzitter van het hoofdbestuur mevr. Smits hartelijk dank bracht voor de grote activiteit die zij voor 't comité ontplooit. VOORHOUT Op straat overleden tragisch sterfgeval ten voorkomt, zal onder leiding van architect v. d. Kloot Meyburg, Sche- veningen, plaats vinden. De vier uitgenodigde inschrijvers tekenden als volgt in: Fa. Prett, Oostzaan ƒ83.300.fa, Huurman jr., Delft 78.110.fa. v. d. Velden en de Jong, Leiderdorp 75.393— eh fa. L. Woudenberg en Zn., Amèjde 69.870.—. De gunning is nog aangehouden. Gistermiddag werden in de Unie- Hoorsp. v. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.05 Kamer koor. 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant. 20 20 Gevar. progr. 22.00 Tydschriftenkron. 22.10 Gram. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avohdoverden- king. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Idem. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gra- mofoonmuz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 De Antwoordman. 11.15 Lichte muz. 12.00 Orgel en zang. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Pianospel. 12.50 „Uit het Nadat Noordwijkerhout en Lisse- dorp bij een leden-wervingsactie van de KVP zo goed uit de strijd geko men waren, heeft nu de afdeling van de KVP uit De Engel door middel van een bliksem-actie haar leden aantal opgevoerd. Er heerste een gespannen toestand in het verenigingsgebouw. Het gehele bestuur was om 9 uur bedrijfsleven"., catis 13.00 Nieuws'HeTroifMandfstèn^nTestTedT 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 De bruid van Lammerrr oor", hoorspel. 14.30 Gram. 14.45 Cello en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regerings- uitz. Nederland en de wereld" Ir. W. A. G. Westrate, „Verwerking van stadsvuil in Nederland". 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ge sproken brief uit Londen. 19.10 Lichte muz. 19.45 Buitenlands overz. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Omroep ork. 21.05 Cabaret. 21.45 Mannenkoor 22.00 Lichte muziek. 22.40 Sportproblemen. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.00—24.00 Filmmuziek. 20.15 Journaal en weerber. 20.35 Filmprogr. 20.45 Volksliedjes. 20.55 Tekenfilm. 21.00 Progr. over honden en hondenvrienden. 21.3521.45 Dag sluiting. de LTJ, die in 11 groepen van 2, de hele parochie „uitplozen". De voorzitter, de heer Nic. Mens, had geen grootse verwachtingen. Hij dacht dat deze actie een „aren rapen achter de maaiers" zou worden. En terecht, want eerverleden jaar heeft de afdeling bij een dergelijke actie haar toenmalige ledenaantal van 240 opgevoerd tot 480. Afgaande op die prima resultaten durfde men nu niet op een grotere winst te rekenen dan 25 nieuwe le den. Toen de eerste propagandisten zich terugmeldden, bleek al gauw, dat de voorzitter toch wel een beetje te lage verwachtingen koesterde, want toen reeds waren er 33 aanmeldingen. Het werd half elf voordat de laat ste propagandist terug kwam uit zijn wijk. Bij de telling, die de secretaris, de heer B. Meeuwisse, daarna maakte, bleek, dat er zich gisteravond 98 le den gemeld hadden. Er mag zeker Van de 378 geslaagden waren er 27, die met lof het diploma behaalden. Na dank gebracht te hebben aan het gemeentebestuur, de dienst van gemeentewerken en de politie voor de verleende medewerking werd de wens uitgesproken dat het verkeers- onderwijs in de praktijk vruchten zou afwerpen. Met een toepasselijk toespraak reikte de burgemeester de diploma's uit aan de 27 met lof ge slaagden. Tenslotte werd een film vertoond over het verkeer en de ver keersveiligheid. Onder de aanwezigen waren o.m. de hoofden van scholen en de heer P. Brasser, hoofdinspec teur van politie. LEIDSCHENDAM FIETS TEGEN AUTO Door op de Westvlietweg aan de linker weghelft te rijden was de wiel rijder N. v. d. W. uit Rotterdam oor- nog gerekend worden dat er zich in de loop van de volgende week nog een 10-tal nieuwe leden bij zal voe gen, want op verschillende adressen bleek of niemand of de man niet zaak van de aanrijding met 'n prach- thuis te zijn. Voor de KVP zijn er tige nieuwe auto van C. A. B., even- nu practisch geen uitbreidingsmoge- eens uit Rotterdam. Daar de auto be- lijkheden meer in De Engel. hoorlijke schade had opgelopen heeft Door deze actie zo prima te doen ide politie tegen de wielrijder proces slagen hebben het KVP-bestuur en de verbaal opgemaakt. Geb.: Hendrik Leonardus, z. v. F. J. v. Kamoenhout en M. Kui-er; Johannes Adrianus Maria, z. v. S. C. Mens en C. E. H. Kouwenhoven; Jo- sephus Gerardus Antonius Hendri- cus, z. van W. J. v. d. Ham en W. C. Enige omwonenden van het ,Sol- M. van Veen; Helena Cornelia, d. v. daatje zagen gistermorgen omstreeksC. A. Dominicus en A. J. Bouman; acht uur een man langs de weg lig-1 Frans Johan en Rudolf Pieter, z. v. gen. By nader onderzoek bleek, datij. G. Nottrot en E. C. Jager; de man ter plaatse was overleden.Geb.: te Leiden: Eduard, z. van J. Het was de heer H. Molenaar, wonen-1 w. van de. Vijver en C. Oudshoorn; de in de Floris Schoutenstraat, te Sas- Valérie Agnes Elisabeth, d. van A. Tn i l111311 was smorgens naar, verrips en H. E. Streeder; Leonardus, *1"werk tafroordwijkerhout.!;. van B. Maat en M Poldervaart. weTengf.VSaL V sch«^aarJ n'et Ondertr.: Hermanns Benjamin Zui- a^vsrsssxr —asta s t LTB—KVOB. De LTBKVOB Getr.: Adrianus Johannes den Hol- hield haar jaarvergadering. Ondanks lander en Johanna Wilhelmina Hui- het feit, dat de beschrijvingsbrief senï Cornelis Maarsen en Hille-mn- voor de Alg. Verg. nog niet „uit" is, ^a Verboom; Cornelis Houwer en Ma- meende het bestuur toch bijéén te ria Adriana van Klaveren, moeten komen, om eventueel vroeg tijdig voorstellen in te kunnen die nen. Een kort overzicht volgde om trent het afgelopen jaar. Voor het ko mende jaar zijn reeds veel transacties afgesloten en er zullen er nog meer volgen. Ook zal het komende jaar een by- zonder jaar zijn in de organisatie van P.B.O., Landbouwschap, S.E.R., enz. Er zal veel vrijheid komen maar ook gebondenheid. De G.A., pastoor L. J. Bresser, werd welkom geheten. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat de afd. thans 70 leden telt. I De penningmeester Th. v. d. Hulst, boekte een saldo van ƒ122.25. SPORT KLAVERJASSEN De persoonlijke uitslagen waren: S. v. As 5988 pnt.; L. Vijlbrief 5861; P. de Wolf 5793; J. Beugelsdijk 5710; J. Hoo- gervorst 5698; J. v. Oosten 5646; M. Siè- rat 5615; D. W. de Romijn 5608; M. van Oosten 5601; D. Zirkzee 5544; G. Over- duin 5538; C. v. d. Tuin 5489; H. van Diemen 5481; J. v. Leeuwen 5411; W. v. d. Berg 5351. Uitslagen koppels: Chr. SchippersH. Pijnacker 5891; J. OuwerkerkC. Rob medewerkers de volste lof verdiend en de bevolking van De Engel heeft getoond, dat zij de oproep der poli tieke leiders niet in de wind gesla gen heeft. HILLEGOM NATIONALE PROGRAMMA'S Op de 4e Mei a.s. zal er des avonds om 7.30 uur een „Stille Tocht" wor den gehouden vanaf het gemeente huis, door de Hoofdstraat-r-Van den Endelaan naai het monument op het Molenduin. Voorafgegaan door de gemeentelijke en geestelijke autori teiten zullen de vertegenwoordigers van de verschillende organisaties, jeugdverenigingen en verenigingen aan deze Stille Tocht deelnemen. Van 7.45 tot enige minuten voor 8 uur zullen de klokken worden geluid. Na afloop zullen de deelnemers zich begeven naar „Treslong" waar om 9.30 uur een herdenkingsplech tigheid zal plaats vinden, waarin het woord zal worden gevoerd door de legeraalmoezenier C. Laurent uit Den Haag en ds. Van den Brink, vlootpredikant te Amsterdam. De beide Hillegomse muziekcorpsen zul len gewijde muziek spelen en het knapenkoor van de St Josephpa- Geb.: Jacobus H. C., z. van Q. Smits en P. M. Scheenaard; Petrus Th. J., en Maria A. E., z. en d. van A. C. Hilgersom en J A v. Stein; Johanna C. M., d. van F. Th. Wensveen en C. M. Berg. Ondertr.: Adrianus H. A. van Nie- rop en Sophie A. M. Schrama. Getr.: Johannes G. van Berkel en Cornelia G. v. Eeden-Petersman Overl.: G. Jansen, oud 60 jr., echt genoot van G. H. Tyssen. 0EGSTGEEST In het kader van de herdenkings plechtigheden in verband met de tiende verjaardag van de bevrijding had het Oorlogsgravencomité een avond georganiseerd voor leden en genodigden in „Het Witte Huis". De presidente, mevr. SmitsWit vliet, deed het veel genoegen de tal rijke belangstellenden te mogen be groeten. De gedachten van allen zullen on getwijfeld uitgaan naar de velen, die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding aldus de presidente 4 viv j i yilovrcl j. u i vjuwc1 1.c1k" Mei a.s., met de dodenherdenking, bers 5681; De Graaf—De Boer 5664; De wenst de voorzitter dat veel bloe- Graaf—mevr. Heus 5652; C. Kluts—M. men zullen worden gelegd bij het Sierat 5634; Anneezev. d. Berg 5615; monument. I M. WijnandsH. Schouten 5583; mevr. In aansliiifirtcr nn t. i Keyzermevr. Vermondt 5578; H. van de mS ïgP A k J Tm^ulMunstercn-J. D. Arnoldus 5470; Echtp. ae maakte de G.A. bekend, dat op v. d. Tuin 5466. Verenigingen: Afd. A: VTL 25432 pnt. O. en O. 25371; Krantz 25235; PCL 24804. Afd. B: MDS 2 26073; PVH 23894; Morslcwartier 23859; RTW 22419. Afd. C: SRO 23931; Groenoord 3 23720; Groenoord 4 23221; DSB 3 21660. Kamn'oenschan van Lc'.den LPF 1 —MDS 2 6—6; T. en D. 2—MDS 3 7—5. dezelfde avond om 9 uur een gezon gen Avondmis zal worden gecele breerd. Het mozaikleggen werd ook breed voerig besproken. Leden van de afd zullen zorgen dat ook bij de parochie kerk mozaiken worden gelegd. Ook op een andere plaats in de gemeente zal door de afd. weer een mozaik worden gelegd. De voorz. spoorde een schenken. Het gaat niet om de MDS 3 prys, maar in het belang van het bloembol len vak. Bekend werd gemaakt, dat het bij na wel zeker is dat de lonen in de Bloembollenstreek gehandhaafd blij ven op het nieuwe niveau. De heren S. Heemskerk en Chr. v. d. Salm werden met grote meer derheid in het bestuur herkozen. Het hoofdbestuur stelt de vraag, of er in de gemeente Voorhout even tueel nog gronden beschikbaar zijn, 15—9 13—11 12—12 8—16 POSTDUIVEN Duffel-vluchten Zondag werd ge vlogen met oude dv n vanaf Duffel, afstand plm. 120 km. door: De Rjjnkllevers In concours 199 dui ven, le duif te 10.57.24 uur. Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1, 8; M. Jongeleen 2; N. Hoogervorst 3 (aan-'ewezen)R. S. Lol- kes de Beer 4, 5; C. Onderwater 6; C. H. van Dam 7, 9; H. J. Kettenis 10. H JH LPV De Vriendenclub le duif welke in cultuur gebracht zullen10-58 28- Uitslag: J. J. v. Dort 1. 5; F. kunnen worden. Men zal de nodigeHofr"arV 2W. Gijsman 3; H. v. Klave- aandacht hieraan «denken N' Bemelman 7; W. Mark 8; W. le Mair 9. aandacht hieraan schenken, Met de rondvraag der alg. verg. zullen de afgevaardigden er het be stuur er op wijzen, dat zoveel ar beidskrachten uit de streek wegge trokken worden naar de havens.""Dit is funest. Gevraagd zal worden of de regering hier de nodige aandacht aan wil schenken. PV Columba Uitslag: G. v. Albada 1, 2, 3; H. Honsbeek 4; C. Velthuyzen 5, 6: G. v. Albada 7, 8; R. de Graaf 9; Oude Elfering 10. PV Warmond le duif 10.58.44 uur. Uitslag: P. Vogelenzang 1; Dr. J. Ven ken 2. 3. 8. 9. 13. 20; J. de Weerd 4. 5. 18, 19; P. v. d. Drift 6, 10, 16; J. Roest 7.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6