Cijfers en feiten over Melbourne DE IJZEREN SCHELVIS Chelsea speelde gelijk; nog twee punten nodig voor kampioenschap Henk Scholte won biljart kampioenschap hoofdklasse libre MAANDAG 18 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 VAN DE ENGELSE VELDEN Derby County degradeert naar 3e divisie Het aloude Chelsea, dat er vast op rekent voor de eerste maal in zijn geschiedenis kampioen van de En gelse league te worden, is Zaterdag in Fratton park te Portsmouth niet verder gekomen dan tot een puntloos gelijk spel tegen de plaatselijke club, een lastige tegenstander, vooral op eigen terrein. De Londenaars heb ben thans 50 punten vergaard uit 40 wedstrijden, vier punten meer dan hun naaste concurrenten, de Wolves, die één wedstrijd minder hebben ge speeld. Als Chelsea Zaterdag a.s. op Stamford Bridge van het reeds tot degradatie gedoemde Sheffield Wed nesday wint komt het óp 52 punten, en geen enkele andere ploeg in de eerste divisie kon dit totaal overtref fen. Portsmouth bezet de derde plaats met 44 punten uit 38 wedstrijden, en Manchester City (de bekerfinalist), staat vierde met 44 punten uit 39 wedstrijden. De Wolves, ditmaal in goede vorm, maakten een eind aan de successen- reeks van Arsenal. De held van deze wedstrijd was de kleine rechtsbuiten Johnny Hancocks, die alle drie doel punten scoorde in de 31 overwin ning van zijn ploeg op de Gunners. Behalve Wolverhampton en Ports mouth kunnen alleen Manchester Ci ty en Manchester United de favoriet Chelsea nog bedreigen. De City speelde gelijk tegen Charlton en kan maximaal 50 punten halen als zij de drie resterende wedstrijden alle wint. De United, die van West Brom- wich won, heeft thans 42 punten met nog vier wedstrijden te spelen. In de laagste regionen was de 10 nederlaag van Leicester tegen Shef field Wednesday een lelijke tegen valler voor Leicester. De ploeg kan er zich slechts mee troosten, dat de beide andere degradatie-candidaten, Tottenham Hotspur en Cardiff City, het ook niet tot een zege konden brengen. Leicester heeft 30 punten uit 38 wedstrijden, 4 minder dan de spurs en Cardiff bij een gelijk aan tal gespeelde wedstrijden. Hudders- field, dat kort geleden eveneens in groot gevaar verkeerde, heeft zich sindsdien een flink stuk naar boven gewerkt. Dank zij een 20 overwin ning op Newcastle United staat Hud- dersfield thans op de 12e plaats. De positie aan het hoofd van de tweede divisie is even verward als ooit, want nog negen clubs hebben kans op promotie. Maar voor één ploeg is de strijd geëindigd. Derby County, dat twee seizoenen geleden nog in de eerste divisie uitkwam, is definitief naar de derde divisie ver wezen. De ploeg verloor op eigen terrein van Stoke City en deze ne derlaag heeft haar lot bezegeld. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston Villa—Shef field United 31; BlackpoolCar diff City 0—0; Bolton Wanderers— Everton 20; Charlton Athletic Manchester City 1—1; Huddersfield TwownNewcastle United 20; Manchester United—WestBromwich Albion 3—0; PortsmouthChelsea 00; Sheffield WednesdayLeices ter City 10; Sunderland—Preston North End 2—1; Tottenham Hotspur Burnley 03; Wolverhampton anderersArsenal 31. Tweede divisie: Blackburn Rovers Luton Town 0—0; Bristol Rovers Nottingham Forest 21; Derby CountyStoke City 1—2; Doncaster RoversMiddlesbrough 31; Ful- hamHull City 0—1Liverpool Leeds United 22; Notts County Bury 21; Plymouth ArgyleIps wich Town 20; Port ValeBir mingham City 20; Swansea Town Lincoln City 31; West Ham Uni tedRotherham United 1—2. l het Wembley stadion heeft Bishop Auckland Zaterdagmiddag de amateur cup van de FA gewonnen door in de finale met 20 Hendon te kloppen. De ruststand was 10. Er waren 100.000 toeschouwers. WIELRENNEN JUBILEUMWEDSTRIJD VAN „DE KAMPIOEN" De uitslag van de wedstrijd voor pro fessionals en onafhankelij ken over 100 km. op het Circuit van Zandvoort (24 ronden) ludt: 1. Gerrit Voorting (Haar lem) 2.33.20; 2. Wout Wagtmans (St. Wil- lebrord); 3. Wim van Est (St. Wille- brord); 4. Gerrit Schulte Cs Hertogen bosch); 5. Piet Haan (Mechelen); 6. J. Hensen (Rijckevorsel)7. Hein van Breenen (Amsterdam)8. Harm Smits (Antwerpen)9. P. Maas (Pindorp)10. Jan Hijzelendoorn (Amsterdam) allen in dezelfde tijd als de winnaar. GEWICHTHEFFEN Tijdens een club wedstrijd tussen Robot en Simson in Den Haag, heeft J. C. van Grieken (Robot) bij het tweehandig drukken 108.7 kilo omhoog gebracht. Dit is een nieuw Nederlands record in de lichtzwaargewicht klasse. Het oude stond sinds 10 October 1954 met 107.5 kilo op naam van H. J. Karstens uit Krommenie. Door overwinning op de Ruyter hilT=r°tï„n:hte/„St^m,a.aVn,^iin no« korte .merkt, dat De Ruyter de ballen door de biljartloopbaan heeft de 22-jarige Eind- hoek speelt, hovenaar Henk Scholte zijn naam laten boekstaven op de lijst van nationale hoofdklassekampioenen op groot biljart. In een enerverende finale versloeg hij titelhouder Kees de Ruyter in de slecht ste partij van het tournooi: 24 beurten! waardoor het gemiddelde van deze twee kemphanen een enorme duikeling maak te. Kees de Ruyter speelde zes partijen met een algemeen gemiddelde van 111.11, gelijk aan zijn Nederlands record. Na de slotpartij was hij gezakt tot 67.41. Schol te daalde van 63.82 tot 49.29. Het is bijzonder jammer, dat de finale tussen De Ruyter en Scholte zulk een te leurstelling heeft opgeleverd. Men had een daverend slot verwacht van een uit stekend tournooi, dat vele lichtpunten had opgeleverd. Nog nooit immers was er door zoveel biljarters zo goed gespeeld. Vorige jaren werd de finale van dit kampioenschap met 6 en 4 spelers verwerkt en nu had men nota bene acht geklassificeerden. Vroeger was er eigenlijk maar één speler, die libre speelde en dat was Kees de Ruyter. Niemand beheerste de serie americaine zoals hij en de andere deel nemers aan de tournooien speelden Ka- derspel zonder lijnen. Daar is nu een gunstige verandering ingekomen. Stuk voor stuk hebben alle deelnemers bewe zen, dat een ieder deze „serie" kan gaan beheersen, misschien niet zo perfect als de geroutineerde De Ruyter, maar in ieder geval gevaarlijk goed genoeg om hem van de troon te stoten. Al heeft hij ditmaal het kampioen schap, waarop hij vier jaar achtereen geabonneerd was, verloren, de grote man van dit kampioenschap is toch Kees de Ruyter geweest. Dat wijzen de cijfers wel uit. Alleen hij slaagde erin een par tij in 1 beurt uit te maken, na zes par tijen speelde hij met een algemeen ge middelde van 111.11, dat is ver boven het Europese en wereldrecord, nog geen der anderer deelnemers speelde de serie américaine zolas hij, waarbij men nau welijks aan het tellen van de arbiter Het tournooigemiddelde tenslotte be droeg „slechts" 41.01, d.w.z. een gemid delde, dat het vorig jaar bijna genoeg was om kampioen te worden. „Slechts" omdat het tournooigemiddelde bedui dend hoger zou zijn geweest als De Ruy ter en Scholte in hun laatste partij niet zo geknoeid hadden. Teegelaar 500 18 190 27.77 De Kleine VOLLEYBAL AFD. LEIDEN NE.VO.BO. De uitslagen van de afgelopen week zijn: Heren 2e klas: PSVA 2Donar 2 30; Prof. Wijk—L.D. 3—1; LDM 1—Rouw koop 1 22. Heren 3e klas: Prof. Wijk 4KNG 1 3—0, Sleutelring 4—LDM 2 0—3; Fair Play 1—RKL 0—3; Salvo 2—GGV 2 1—3 431 18 110 500 14 225 328 14 130 500 10 139 345 10 153 500 17 227 441 17 192 500 24 153 20.83 438 24 190 18.25 Van Oosterhout 50 Jacobs 17 De eindstand luidt: Scholte De Ruyter v. Oosterhout Teegelaar Jacobs De Kleine Beekman Wijnen 13 3500 71 242 49.29 11 3438 51 500 67.41 2824 49 359 57.63 2998 89 232 33.68 2622 79 445 33.18 2515 67 273 37.53 2070 77 412 26.88 2344 61 392 38.42 De nieuwe Nederlandse kampioen hoofdklasse libre, de Eindhovenaar Scholte, zal Nederland vertegenwoordi gen bij het Europees kampioenschap li bre, dat van 19 tot en met 22 Mei a.s. in Saarbrücken wordt gehouden. Spelen 1956 hebben verscheidene oor zaken, voornamelijk van financiële aard. De kosten nemen namelijk hard over hand toe en het eindbedrag zal zeer ver de begroting overschrijden, welke de Federale regerirg en die van de staat Victoria als mede het gemeentebestuur van de stad Melbourne in Januari 1953 gezamenlijk hebben gemaakt. Van het bedrag van 12.500.000 gul den. dat voor de „grote werken" was uitgetrokken, is nog maar nauwelijks een millioen over. Daarbij be hoefden het Olympische dorp en de nieuwe tribu nes van de Melbourne Cricket Ground niet eens van het genoemde bedrag te worden bekostigd. Voor deze objecten is een aparte financieringsregeling ge troffen. Het grootste deel van de twaalf en een half millioen wordt gebruikt voor verbouwingen en het ziet er naar uit, dat er nog wel een twee en een half millioen extra nodig zal zijn. Men verwacht, dat de Federale Australische re gering 50 pet. van de tota le kosten voor haar reke ning zal nemen en de staat Victoria en de gemeente Melbourne ieder 25 pet. Deze drie instanties beslo ten in Januari 1953 de 12.500.000 gulden te inves teren, nadat door het orga nisatie-comité was be weerd, dat dit bedrag ze ker niet geheel zou wor den gebruikt. Niemand had toen echter de stijging van lonen en prijzen van de laatste twee jaren voor zien. Deze hebben de oor spronkelijke berekeningen volkomen door de war ge gooid. De man, die het meeste geld vraagt, is de aanne mer, die de nieuwe tribu nes optrekt en de oude ver bouwt. In 1953 werd er ge zegd, dat zijn werk onge veer 2.500.000 gulden zou kosten. Toen verleden jaar hét contract moest worden getekend, was het 5.950.000 gulden geworden! Deze te genvaller was vooral een slag voor de Melbourne Cricket Club, die de reke ning zal moeten voldoen. Om de eerste moeilijkhe den op te vangen kreeg de club van de overheid een millioen en een garantstel ling voor te betalen huur. Tot nu toe hebben alleen de loonsverhogingen van de arbeiders, die aan de tribunes werken, al 200.000 gulden extra gekost. Bo vendien is er een staking nodig is, tevoren nog nooit in Australië was vervaar digd. Het heeft maanden geduurd voor de organisa toren tot een overeen komst waren gekomen met enkele fabrikanten. En het spreekt wel haast van zelf. dat voor deze speciale op dracht ook speciale toesla gen moesten worden be taald.... Wat de aanleg met opstallen van de bij- terreinen betreft, welke op 5 millioen was begroot, ziet het er naar uit. dat het op een slordige tien millioen gulden zal uitdraaien. Nochtans heeft de direc teur van het bouwcomité, P. L. Coleman. zich ge noodzaakt gezien, mee te delen, dat het zwemstadion niet in Februari, maar pas in Juni 1956 gereed zal I De kost gaat de baat vooruit, maar of de baten komen i van timmerlieden geweest, die weer tot gevolg had, dat ook andere vaklieden niet verder konden. Het was de bedoeling, binnenkort te beginnen met de verkoop van kaar ten voor plaatsen, die er eigenlijk nog niet zijn en waarvan niemand precies veet, hoeveel ze gaan kos ten. De organisatoren zul len nu moeten beslissen of zij de verkoop maar zullen uitstellen, dan wel dat een systeem moet worden be dacht volgens hetwelk de kopers in de toekomst het bedrag zullen betalen, dat hun dan pas zal worden bekend gemaakt. Een andere moeilijkheid was, dat het staal, dat voor .de bouw van het zwembad zijn; de wielerbaan niet in September van dit jaar, maar pas in de zomer van het volgende. Ook met de trainingsvelden voor de athleten is men een jaar achterop geraakt. Deze zullen waarschijnlijk tegen het einde van dit jaar klaar komen. De tegenslag was hier van andere aard, n.l. zware regenval. Zoals de zaken er op het ogenblik voorstaan, zal het Olympische dorp. inclusief de nodige voorzieningen, ruim vier millioen gulden gaan kosten. Voor de deelnemers zul len de verblijfkosten op ongeveer 37.50 per per soon per dag komen. Dit is tien gulden meer dan des tijds in Helsinki. Wel zijn de levensmiddelen in Aus tralië goedkoper, maar de lonen van het bedienend personeel e.d. zijn veel ho ger. Indien alle beschikbare toegangskaarten worden verkocht, zal de recette 15 millioen gulden bedragen, maar hieromtrent bestaat geen enkele zekerheid. Wel is reeds in Februari en Maart van dit jaar uit de aanvragen om kaarten een toenemende belangstelling van de Australische bevol king voor de spelen geble ken. maar de hoge prijzen, welke voor wedstrijden in sommige takken van sport moeten worden betaald, zouden die interesse wel eens nadelig kunnen be- invloeden. ADVIES VAN BRUNDAGE OPGEVOLGD. Het organisatie-comité voor de Olympische Spelen 1956 te Melbourne neeft de heer Lewis Luxton, een van de Australische leden van het internationaal olympisch comité, aange steld als vice-president van het organisatie-comité. De benoeming werd ge daan na een bespreking over de mogelijkheden om de voorbereidingswerk zaamheden vlotter te laten verlopen. Tevens werd in deze zitting besloten om degenen, die met het toe zicht op de' werkzaamhe den zijn belast een grotere macht te geven, aodat zij ter plaatse zelfstandig be slissingen kunnen nemen. Met de aanstelling van de heer Luxton, die een van de leidende figuren is in het zakenleven van Mel bourne, heeft het organisa tie-comité het advies van Avery Brundage opge volgd.. Dit luidde namelijk: „zet enkele van jullie grootste mannen aan dit werk". HANDBAL DTS. Om half vijf traden de dames van DTS in het veld tegen de dames van RKAV uit Aalsmeer. On der leiding van Jac. van Eijk ontwik kelt zich een mooie vlugge wedstrijd met DTS iets in de meerderheid. Het duurt toch nog ongeveer tien minu ten voordat Door van der Hoorn de prima doelverdedigster der gasten weet te verrassen en de stand op 10 brengt. Door dit succes aange moedigd doet DTS er nog een schep je pp en weet RKAV geheel in de verdediging te drukken. Bij een ge vaarlijke aanval over rechts is het de néar buiten gezwenkte midden voor die met een prachtig schot via de paal de voorsprong weet te ver groten (20). In de tweede helft hebben de gasten het voordeel van de wind, maar verder dan een paar aanvallen waar weinig gevaar in zit, weten zij het niet te brengen. Bij DTS begint het hoge tempo van voor de rust zich te wreken. Hoewel er nog menige mooie aanval wordt opgezet, ontbreekt toch dat flitsende van voor de rust. Het spel golft nu op en neer en om beurten moeten de doelverde- digsters handelend optreden. Dat de ze twee dames het „vak" goed ver- NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND E.S.T.O.Groeneweg 13.Als we in deze wedstrijd op de veldmeer- derheid letten, dan moesten deze cij fers andersom staan. Vooral in de tweede helft werd hoofdzakelijk gespeeld op de helft der bezoekers. Daar kwam nog bij, dat de achter hoede van de roden zich niet al te sportief gedroegen, waarvoor de scheidsrechter enkele malen een waarschuwing moest uitdelen. De eerste minuten waren de gas ten in de aanval en dwongen een tweetal corners af. Kort achtereen wisten zij door dekkingsfouten twee maal te scoren, resp. door Metselaar en Alphenaar. Allengs kwam de thuisclub opzetten en tot tweemaal toe ging een bal naast, nadat de doel man gepasseeerd was. Zinko werd eenmaal voor open doel op zij gezet. In de tweede helft was het al wat Esto sloeg. Het doel van de gasten werd aanhoudend belegerd. Bij een uitval van de roden stond de links buiten zover buitenspel, dat de scheidsrechter het zelfs te laat zag. Het kostte weinig moeite de bal in het lege doel te plaatsen. De laatste minuten was de bal meer buiten het veld dan in het veld. Toen scheids rechter Snelleman voor de laatste maal floot hadden de gasten een zeer onverdiende overwinning behaald. Een wedstrijd om gauw te verge ten. Esto II verloor met 31 van Nieuwkoop H en het derde met 81 van kampioen Boskoop III. De junio ren deden het beter. Esto A hield Unio A er onder met 32. Esto B won met 20 van Vep B. Nic. BoysNieuwkoop 00. On der grote belangstelling is gisteren-» middag de altijd met spanning tege moet geziene wedstrijd Nic. Boys Nieuwkoop gespeeld. Hoewel span nend van het begin tot het einde kan toch niet gesproken worden van een goede wedstrijd. Deze semi-plaatselij- ke ontmoeting leent zich nimmer voor goed spel. Evenals andere jaren gaf men ook in deze wedstrijd elkaar geen duimbreed grond toe en werd voor iedere meter fel, doch uiterst sportief, gestreden. Aangezien de verdedigingen aan weerskanten in prima vorm bleken te zijn stond het al bij voorbaat vast, dat er weinig gedoelpunt zou worden. Het resultaat werd dan ook een 00 gelijk spel, een uitslag waar beide partijen tevreden meer mogen zijn.. De Boys trokken al dadelijk op de vijandelijke veste af en keeper Koe hein moest al direct handelend optre den. Hierna neemt Nieuwkoop het initiatief over en geruime tijd komt de achterhoede van de Boys onder zware druk te staan zonder dat kee pers Bos echter gevaarlijk werk krijgt. Als het offensief van de gas ten geleidelijk aan begint af te ne men, komen ook de Boys weer tot enige aanvallen, welke echter alle, hetzij door slecht schieten of goed verdedigen van de gasten, niets op leveren. Na de rust hebben de gas ten het voordeel van de wind en wordt het doel der Boys onder zware druk gezet. In deze periode moet kee per Bos echter al zijn talenten tonen om onheil te voorkomen, hetgeen hem echte goed afgaat. Geleidelijk aan weten de Boys zich aan de vijande lijke greep te onttrekken maar ver zuimen om het zo zeer belangrijke middenveld in bezit te nemen. Aan gezien de verdedigingen de aanvallen het hoofd blijven bieden, komt het einde met 00. De reserven stelden andermaal te leur door met 42 van het toch heus niet zo sterke ONA 6 te verliezen. De junioren deden het Zaterdag heel wat beter door met 40 van Oudewater a-junioren te winnen, en zich daar door aan de kop te handhaven. GDSHaastrecht 21. Na 'n y2 u. wachten op de scheidsrechter kon 'n te hulp geroepen referé om even over 3 uur het beginsignaal geven. GDS trok terstond ten aanval en wist de be zoekers geruime tijd in de verdedi ging te houden. Daar wist men ech ter de aanvallen van GDS, die te onderbreken. Eerst na 10 minuten komen de bezoekers op het GDS- doel af, hetgeen hun tevens een cor ner oplevert. Deze wordt echter goed afgeslagen en direct trekt GDS op het doel van de bezoekers af, doch de bal suist juist over de lat. De thuisclub blijft sterker en na een half uur krijgt zij loon naar werken, wanneer de bal over de rechtervleu gel wordt opgebracht en op tijd wordt overgegeven, waarna de mid- voor de uitlopende keeper op de juiste wijze passeert en de bal in schiet (11). GDS krijgt nu meer zelfvertrouwen en weet zich nog meerdere kansen te scheppen, welke echter door de goed spelende Haas- trecht-acnterhoede onschadelijk worden gemaakt. Kort voor de rust wordt een corner GDS noodlottig. Hierbij wordt de bal goed voor het GDS-doel gebracht en door een mis verstand in de achterhoede wordt de bal in het lege doel gewerkt (11). Na de hervatting is het weer GDS, dat de toon aangeeft, doch steeds is het een Haastrecht-been of in de laatste instantie een keeper, die red ding weet te brengen. Uit een vrije trap, welke onhoudbaar door Wog- num wordt genomen ontstaat een tweede doelpunt, doch door te snel oplopen van een GDS-speler werd dit doelpunt wegens buitenspel af gekeurd. Het bleek echter uitstel van executie, want toen even later weer een vrije trap aan GDS werd toegekend, schoot dezelfde speler op nieuw in (21). De bezoekers tracht ten de balans weer in evenwicht te brengen, doch de GDS-achterhoede gaf zich niet meer gewonnen. Ook GDS trachtte de overwinning veilig te stellen en had zeker in deze periode evenals voor de rust recht op enkele doelpunten gehad, doch de bal ging effectvol, juist naast of over, zoals dit gebeurde bij één der laatste aan vallen van GDS toen Vermeulen goed was doorgebroken en de gehele Haastrecht-achterhoede met de kee per incluis was gepasseerd, maar de bal tergend langzaam juist aan de buitenzijde van de paal over de doel lijn rolde. GSV 3NSV 1—2. NSV met enkele invallers had er een zwaar hoofd in om de puntjes in de wacht te slepen. Zij speelde de eerste helft met de wind in de rug en wist al spoedig gevaarlijk door te dringen, doch het schot ging naast. GSV, dat zich maar moeilijk aan het enthousiaste spel van NSV kon aanpassen, werd totaal in de verde diging gedrongen. NSV's moreel werd hierdoor nog versterkt en aanval op aanval werd gelanceerd en al spoe dig was het A. v. Koert, die met een goed gericht schot de roos trof 01. Hoewel GSV er steeds beter in kwam kon zij toch niet voorkomen, dat de NSV-voorhoede nog tweemaal het net wist te vinden, door een mooi schot van W. v.d. Zwet 02. GSV speelde nu een goed partijtje voetbal, waar aan de NSV-ers hun handen vol had den, maar het mocht hun niet geluk ken een doel puntje te maken. Na de rust werd de toestand nagenoeg on houdbaar voor NSV. Ze werden door de Gaudenaren volkomen overspeeld, doch gelukkig voor NSV was hun voorhoede niet schotvast. Het duur de nog geruime tijd voordat hun zwoegen met een goed gericht schot beloond werd 12. NSV vatte weer moed en wist zich aan de ergste druk te ontworstelen. In een gelijk opgaande strijd werd er nu verder gespeeld, waarin beide partijen zich bewust waren, dat de puntjes ver diend moesten worden. NSV's ach terhoede bleef de situatie meester en toen de goed leidende arbiter voor het einde floot had NSV met 21 verdiend gewonnen. De junioren moesten met niet min der dan 16—0 het onderspit delven tegen GSV. staan was voor de talrijke bezoekers duidelijk zichtbaar, en menig ap plausje viel haar dan ook ten deel. Het was voor de keeper der gasten alleen jammer, dat ze na prachtige redding de bal in eigen doel werkte. Aangezien het hierbij bleef, kwam het einde met een welverdiende 30- overwinning voor DTS. De junioren deden ook goed werk en wilden voor haar oudere zusjes niet onder doen en wonnen in Aals meer eveneens met 30 van deRKAV- junioren. SCHAKEN HET CLARE BENEDICT-TOURNOOI De twee afgebroken partijen in de ont moeting ZwitserlandItalië uit de derde ronde van het Clare Benedict-tournooi zijn in Zwitserse overwinningen geëin- dgd, waardoor de totaaluitslag 3—1 in het voordeel van de Zwitsers is gewor den. De uitslagen van de vierde ronde lui den: NederlandZwitserland 10 (voor lopig) (3 afgebr. partijen) (EuweJoh- ner 10; PrinsBlau afg.; Kramer Christoffel afg., BouwmeesterBhend afg.); ItaliëOostenrijk 12 (voorl.) 1 afg. partij; BelgiëEngeland 12 (voorl.) 1 afg. partij. De ontmoeting NederlandZwitser land is in een 40 overwinning voor on ze landgenoten geëindigd. Drie afgebro ken partijen werden door de Nederlan ders gedurende de voortzetting in over winningen omgezet: (PrinsBlau 10, KramerChristoffel 10, Bouwmeester —Bhend 1—0). De uitslag van de wedstrijd Oostenrijk Italië werd definitief 21/?V/$. Nederland heeft het Clare Benedict- tournooi gewonnen met 15]^ punt uit vijf wedstrijden. Op de tweede plaats eindigde Zwitserland met 11V-, punten, derde werd Oostenrijk met 10'X punten, vierde Italië met 9 punten, vijfde Enge land met 8 punten en zesde België met 5J/4 punten. Na het uitspelen van de afgebroken partijen werd de uitslag van de ontmoe ting BelgiëEngeland \y72]/7. Uitslagen vijfde ronde: Zwitserland België 314Y,\ Engeland—Italië V/7 2'/?; OostenrijkNederland '/23'/2, (DücksteinEuwe 01, KinzlPrins 01; PlattKramer y2y2, Kovacs Bouwmeester 01) DE TWEEKAMP SMYSLOV—GELLER Ook de zesde en laatste partij van de tweekamp om de Russische schaaktitel tussen Smyslov en Geiler is na 55 zetten in remise geëindigd. Vrijdag werd de partij na 41 zetten afgebroken. De stand is dus nog steeds gelijk: 33. De match zal worden voortgezet totdat een van beide deelnemers een winstpartij heeft geboekt. In de wedstrijd om het jeugdkampioen schap van Nederland, welke vorige week te Enschede is gehouden, heeft J. J. van Oosterom uit Hilversum de titelhouder. Frits Roessel uit Amsterdam, weten te onttronen. De eindstand luidt: 1. J. J. v. Oosterom (Hilversum) 4 pnt.; 2-3. F. Roessel (Amsterdam) en J. de Jong (Zwijndrecht) 3 pnt.; 4. A. C. van der Tak (Wormerveer) 2y p.; 5. M. L. Kloos stra (Roermond) 2 p.; 6. N. J. Rebattu (Amsterdam) y7 p. Van Oosterom zal ons land vertegen woordigen in de strijd om de wereldtitel voor de jeugd, welke begin Augustus te Antwerpen wordt gehouden. KORTE golf De tienduizendste bezoeker, die gister de tentoonstelling „Suiker" te Amsterdam kwam bezoeken, mej. Jo- rissen uit Amsterdam, kreeg hoe kan het anders? een enorme taart aangeboden. Bij een aanrijding met een auto is Zondagmorgen de 50-jarige Am sterdamse wielrijder S. C. Stenders op de Amstelveenseweg zodanig ge wond, dat hij korte tijd later in het ziekenhuis overleed. „Goed Kamp", de kampeerten- toonstelling, die het A.N.W.B. mo menteel in de Haagse Houtrusthallen organiseert, heeft in de eerste twee dagen al ruim 14.000 bezoekers ge trokken. Tot burgemeester van Helmond is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd dr. J. C. M. Sweens, die tot dan toe burgemeester van Dongen zal zijn. (26)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8