U.V.S. speelde gelijk met het bezoekende Leerdam: 1-1 Eén doelpunt was Warmunda tegen V.V.S.B. voldoende Meerburg speelde wedstrijd zonder spanning RKAVV overwon Lugdunum: 2-0 D.O.S.R. verloor met 32 van Roodenburg Alphen overwon Wilhelmus door sterk verdedigen: 10 Nederl. hockeyploeg behaalde verdiende 20 zege op België MAANDAG 18 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Wanneer er gisteren onder de toe schouwers bij de wedstryd UVS Leerdam iemand geweest is, die nog nimmer een voetbalwedstrijd heeft bijgewoond, dan moet hij zich na af loop wel de vraag gesteld hebben: „Was dit nu voetbal?" En we zouden hem uit de droom moeten helpen met het antwoord: „Neen, dit was geen voetbal". Want inderdaad, wat gistermiddag op het terrein aan de Wassenaarse weg te zien werd gegeven, had niets met voetbal gemeen. En nu willen we onmiddellijk toegeven, dat UVS niet altijd even mooi voetbal laat zien, maar wat Leerdam gisteren te aanschouwen gaf, was geen voetbal, dat was een maar luik-raak weg trappen van de bal, wanneer deze voor de voeten van een speler kwam; het was destructief spel van het erg ste soort, dat bovendien zo gevaarlijk was, dat de Leidenaars er wel voor oppasten hun krachten met de tegen standers te meten. Dat er bij deze wedstrijd aan UVS-zijde geen slacht offers zijn gevallen, danken zij aan hun bezadigd spel, waardoor dit vanzelfsprekend veel te kort kwam in tempo en had een UVS'er eens de bal, dan trachtte hij er zich maar zo spoedig mogelijk van te ont doen, om geen gevaar te lopen slachtoffer te worden van het onbe suisde spel der gasten. Een gevolg daarvan was, dat de Leidenaars te kort kwamen in tech nisch kunnen, zodat het plaatsen en het schieten veel te wensen overlie ten. Zij konden daardoor hun eigen spel niet spelen en geen enkel ogen blik tijdens deze ruim honderd mi nuten, dat de wedstrijd duurde, za gen we UVS in de vorm, welke we doorgaans van haar gewend zijn. Intussen werd het spel herhaalde lijk onderbroken wegens ongevallen, alleen dan aan Leerdam-zijde, maar de gasten hadden dit uitsluitend aan onbesuisd spel hunnerzijds te wyten. A.S.C. 1—4. In een prettige wedstrijd, waarin de rood-zwarten vooral in het twee de gedeelte goed voor den dag kwa men, zijn eindelijk de punten weer eens in Leiden terecht gekomen. Met invallers voor Van Daalen en Van Dorp, voor wie Jansen Schoonhoven er Roosen invielen en dat zeer goed deden, werd een goede start gemaakt Na de rust moest keeper Reparon na een botsing met een zijner spe lers op een brancard worden wegge dragen. Hij bleek een lichte hersen schudding te hebben opgelopen. Het lust ons niet van deze „voet balwedstrijd een regelmatig verslag te geven, zodat we ons moeten be perken tot het resultaat dat in een 11 stand werd uitgedrukt. Het eerste doelpunt kwam na een kwartier voor UVS. Het was, toen v. Lieshout uit een goede pass en uit stekend voorbereidend aanvalswerk van Blom met een prachtig schot keeper Reparon kansloos sloeg (1-0). Het tweede doelpunt, de gelijkma ker voor Leerdam, ontstond door een fout van v. Leeuwen, die de bal na een vrije trap miste en terwijl Van Duyll uitliep om het leer te bemach tigen, maakte midvoor v. d. Linden er zich meester van en hij benutte deze kans op werkelijk fraaie wijze door langs Van Duyll in te schieten (1—1). Daarmede kwam de rust en in de tweede helft werd niet gedoelpunt. ALPHIA: VOLLE WINST IN HAASTRECHT o_2 Reeds na een kwartier spelen moest S. Bouthoorn, die weer op de middenvoorplaats opgesteld stond, zich laten vervangen door Van Bok- sel, waardoor Van Laar aanvalslei der werd. In dit eerste kwartier wa ren reeds enkele kansjes om de score te openen gemist. Al vrij spoe dig verscheen Van Laar voor de eer ste keer alleen voor de doelman, toen de bal via de scheidsrechter onver wachts naar hem toe rolde. Zijn schot faalde echter hopeloos, iets wat trou wens nog meerdere malen zou gebeu ren. Een ware opluchting was het toen J. van Egmond, die voor de eer ste maal na zijn ziekte weer van de partij was, zich keurig had vrij speeld en met een fraai strak schot de Haastrechtdoelman geen kans gaf (0—1). In de tweede helft zagen wij op nieuw een steeds weer stuwende Al phia-achterhoede, met een weinig schotvaardige voorhoede. Bijna zou Haastrecht nog gelijk gemaakt heb ben maar gelukkig wist Bouthoorn het gevaar te bezweren. Uit een pri ma pass van v. Egmond dook daarna onverwacht De Hertog alleen voor de doelman op, waar de Alphiaan geen fout maakte en het leer onhoud baar in de touwen joeg (02). c.erste nederlaag van V.V.S.B. En gaf overwinning aan Tonegido cadeau In een wedstrijd, die weinig span nende momenten opleverde, is het Tonegido gelukt met één doelpunt van Meerburg te winnen, waarbij zij nog niet eens de eer voor zichzelf konden opeisen van het winnende doelpunt te hebben gemaakt. Dit viel te beurt aan B de Jeu, toen deze aan het eind van de strijd op zijn keeper terugspelend over deze heenkopte in eigen doel. Zonder deze tegenslag had Meerburg het ongetwijfeld tot een gelijk spel gebracht wat zeker niet onverdienstelijk ware geweest in aanmerking genomen, dat haar ge hele rechtervleugel vervangen was. v. Wetten was verhinderd en J. Zandbergen moest na twee minuten met een verrekte beenspier het veld verlaten. Een ernstige handicap voor Meerburg, dat vermoedelijk bij een volledig uitkomen wel een overwin ning uit het vuur had gesleept. In de eerste helft wegen beide par- want al spoedig kreeg Vreeken, diel^e? aardi£ tegen elkaar op. Beide - - - - doelen komen enkele malen in ge vaar, doch slecht schieten is oorzaak, dat succes uitblijft. Vermelding ver dient een vliegend schot van v.d. Werff, ineens uit een voorzet afge vuurd, dat echter over de kruising van de lat gaat inplaats van eronder. Er is 25 minuten gespeeld als Th. Zandbergen een vrije schietkans be nut, wanneer de verdediging der te genpartij een afwachtende houding aanneemt (10). Met deze stand komt de rust. met De Groot een goede vleugel vormde, de bal vrij en met een hard .schot opende hij de score in het voordeel van ASC (01). De vreugde was echter van korte duur. want al spoedig wist de THB-rechtsbinnen Spoor te verschalken (11). Ondanks het feit, dat de Haarlem mers meer in de aanval waren, was het toch ASC, dat de leiding zou ne men. De Groot passeerde enige spe lers, kreeg de bal vrij en na snel op brengen passeerde hij onhoudbaar de THB-doelman (1—2). Weinig had het gescheeld of ASC had de voor sprong verhoogd. Het schot van Vree ken belandde echter tegen de lat. In de tweede helft kwamen de rood-zwarten er steeds beter in en na een kwartier doelpuntte linksbin nen Roosen op goede wijze, zodat hij enige spelers fraai had omspeeld (13). Het was nu vnl. THB, dat alle zeilen moest bijzetten om verder on heil te voorkomen. Lange tijd slaag de zij daarin, totdat tenslotte *tien minuten voor tyd de hardwerkende De Goey loon naar werken kreeg en het vierde Leidse doelpunt kon note ren (14). Hierna kwam spoedig het einde van deze in prima verstand houding gespeelde wedstrijd. De tweede helft geeft Tonegido t' .windvoordeei en zit er meer op waardoor zij vrijwel de gehele twee de helft de toon aangeeft. Vijftien minuten is er gespeeld als Tonegido een hoekschop krijgt te nemen. De bal wordt teruggespeeld naar de rechtsback die ver is opgedrongen en deze plaatst de bal goed voor doel waar deze tussen een wirwar van be nen wordt ingeschoten (11). Meerburg blijft stug verdedigen en trekt slechts enkele malen ten aan val wat geen enkel resultaat ople vert. Vijf minuten voor het einde krijgt Tonegido een vrije schop te nemen wegens hands. Hieruit wordt de bal weer dicht in het doelgebied geplaatst waar De Jeu- in moeilijke positie de bal achterover naar zijn Fel spel der Dambewoners gaf de Leidenaars geen enkele kans De Leidsendammèrs hebben door een 20 overwinning op Lugdunum een prestatie geleverd, welke zij niet verwacht zullen hebben en ook de Leidse groenhemden zullen niet ver wacht hebben, dat zij in Leidschen- dam hun derde nederlaag te incas seren zouden krijgen. Reeds dadelijk zitten de rood-wit- ten gevaarlijk voor het Leidse doel. Piet Hakkaart kreeg een kans, maar schoot naast. De Leidenaars namen het spel over en keeper van Rijswijk kreeg handen vol werk. Een hoek schop bracht Lugdunum geen suc ces. RKAVV kwam weer aan bod en ook nu schoot de bal over de dwars- lat. Het open spel aan beide zijden brengt aan weerskanten goede kan sen, maar zowel keeper van Well als van Rijswijk houden stand en oog sten applaus voor hun goed stop- perswerk. Rechtsbuiten W. Mizee heeft ook zijn gelijke gevonden in de linksbui ten Henk van Oosten van RKAW, die het herhaalde malen in vlugheid van zijn concurrent won. Zijn schep gericht schot ging juist over de lat en in prachtpositie voor het doel staand schoot Van Oosten naast. Voor het Lugdunum-doel bleef het critielc. Een schot van v. Oosten wordt door van Well over de lat ge slagen en uit de daarop volgende hoekschop kan van Well redden door languit op de bal te gaan liggen. Door een kleine blessure van Bol- leboom moet RKAW tijdelijk met 10 man spelen, maar de Leidsen- dammers behouden hun sterke posi tie. Piet Hakkaart weet alle hinder lagen te ontlopen. Keeper van Well maakt weer corner. Het rustsignaal was voor de Leidenaars een uit komst, want zij waren finaal inge sloten. Na de pauze komt RKAVV dade lijk in de aanval. Rechtsback Holstein neemt het leer mee en geeft door aan midvoor v. d. Sman, die onmiddellijk over de keeper inschiet onder gejuich van zijn concurrent won. Zijn scherp het een juweel van een doelpunt was (1—0). RKAVV blijft stevig in de aanval. Een kopbal van v. Oosten kan van Well nog maar net opvan gen maar de druk op het Leidse doel bleef zo sterk dat alleen door hoek schoppen te geven gered kon wor den. Ook nu weer wordt Lugdunum tegen de muur gedrukt. Uit een in gooi kreeg Frans Hakkaart de bal te pakken, hij geeft door aan de mid voor en in de 10de minuut na de rust schiet v. d. Sman voor de tweede maal over de keeper in het net en komt RKAVV stevig in de leiding met 20. De groenhemden proberen wat mogelijk is. Ook zij weten mooie kansen op te bouwen. Vooral de rechtsbuiten Mizee is zeer actief, soms ook wat al te actief, wat aan doelman speelt. Deze was reeds uit gelopen waardoor de bal in de lege doel mond verdwijnt en Tonegido goedkoop aan de overwinning komt. (12). De verhouding in het veld was echter wel in overeenstemming met deze uitslag. Na een enerverende strijd is het Warmunda gelukt de a.s. kampioenen hun eerste nederlaag toe te brengen. WSB wint de toss en kiest voor de wind. Direcht na de aftrap zien we een vinnig spelletje, dat snel op en neer gaat. Dank zij het windvoor deel is WSB het meest in de aan val, maar de Warmunda-verdediging geeft de aanvallers weinig kans om te doelpunten en verder dan enige corners komen de VVSB-ers niet. De enkele aanvallen, die Warmunda daarna onderneemt, blijken al gauw veel gevaarlijker te zijn en hierdoor ontstond dan ook enige paniek in de VVSB-defensie. Een van deze mo menten werd WSB haast noodlottig als een te zacht op de keeper terug gespeelde bal door Joop v. Winsen wordt onderschept, zodat hy alleen voor de keeper komt te staan, doch zijn hard schot stuit af op het lichaam van de doel verdediger. Ook aan de andere kant moet keeper van Dam verschillende malen handelend optreden, doch ook hier werd erger voorkomen, zodat de rust met blanke stand inging. Na de thee zit WSB er direct goed Op, maar de Warmunda-verde diging beheerst de situatie volko men en zet nu, gesteund door het windvoordeel de voorhoede aan het werk. Warmunda geeft in deze pe riode de toon aan en aanval na i val wordt opgebouwd, steeds komen de Warmonders terug voor het WSB- doel. Na pl.m. 15 min. wordt een door Warmunda ingegooide bal voor het WSB-doel geplaatst, waar de ver opgedrongèn linkshalf H. Zwaan de bal beheerst via de staander in het doel plaatst (10). Nu zet WEB alles op alles om de stand in even- verwachts keihard ingeschoten bal de roos wist te treffen (23). Met nog een kwartier te spelen werd er van beide zijden hard gewerkt, maar DOSR speelde nu een verloren wed strijd, want de prima voor haar taak berekende Roodenburg-verdediging gaf de Veense voorwaartsen geen schijn van kans meer. Een eervolle nederlaag van DOSR, welke Rooden burg twee kostbare puntjes ople verde. Het mocht dan waar zijn, dat Roo denburg kwalitatief boven DOSR uit kwam, toch is dit geenszins van be slissende betekenis geworden voor de uitslag in deze wedstrijd. Wel hebben de Sleutelstadbewoners gewonnen, maar of deze overwinning geheel vlekkeloos was, menen wy toch sterk te moeten betwijfelen. Dit nam niet weg dat de 23 uitslag de juiste ver houding weergaf. In den beginne strandde de Roodenburg-aanval nog al eens op buitenspel. Toch was reeds direct te zien, dat de Leide naars technisch beter waren, waarbij een doelmatige spelopvatting hen voorlopig de beste papieren in han den gaf. Niet onfortuinlijk kwamen zij echter na 13 min. spelen aan de leiding. Dit doordat een DOSR-back SttaS en^icrdoor^e^oesrièllen- j Verjonging had Oranjeploeg de linksbuiten Lens een gemakke-goed gedaan lijke kans bezorgde, welke, begrij-| pelyk, door deze routine feilloos werd j Volkomen tevreden en voldaan Blauw Zwart speelde gelijk met Laakkwartier Blauw Zwart heeft zich gistermid dag in Den Haag, waar de belangrijke wedstrijd tegen Laakkwartier ge speeld werd, tevreden moeten stel len met een van de twee punten. De wedstrijd begon in een flink tempo en na een korte periode van „warm lopen" kwam Blauw Zwart langzaam maar zeker tot een krachtig offen sief. Door goed samenspel, met de buitenspelers van den Berg en Raap horst en door het snelle optreden van Deklearmaeker ontstonden al spoedig goede kansen. Maar op het beslissende moment bleek de schot vaardigheid zoek te zijn. En als er wel goed geschoten werd toonde de Laakkwartier-keeper zich buitenge woon op dreef. Ook Laakkwartier maakte het af en toe de Blauw Zwart - verdediging lastig, maar ook zij slaagde er niet in, tot doelpunten te komen. De algemene opinie was, dat Blauw Zwart in de eerste helft on- gewtijfeld de beste kansen heeft ge had. Na de rust hetzelfde spelbeeld: vaak goede aanvallen van Blauw overwinning van de Warmonders, die'Zwart, maar in de laatste phase een ten aanschouwe van pl.m. 2000 toe-1 te lang treuzelen of een te kort sa- schouwers er in zijn geslaagd WSB menspel en bovendien een Laakkwar- de eerste nederlaag toe te brengen. tier-keeper, die in prima vorm was. wicht te brengen, doch de verdedi ging van Warmunda komt steeds als overwinnaar uit de strijd. Pl.m. 15 min. voor het einde is het weer de goed meegekomen Henk Zwaan die de bal voor de tweede maal in het doel plaatst, doch deze goal wordt terecht door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Hoe meer het einde nadert hoe groter de spanning wordt, doch geen van beide elftallen komen meer tot doelpunten, hoewel beide doelen nog verschillende ma len in gevaar zijn geweest, zodat het einde komt met een verdiende 10 Door met 1—0 van Wilhelmus te winnen hebben de Alphenaren de Voorburgers een lelijke kool gestoofd waarop zij kennelijk niet gerekend handen. De Alphenaren verkozen 't eerst met de wind in de rug te spe len en mede hierdoor kwamen zij in de eerste drie kwartier meerdere malen in de aanvaL Schoten van Tui- nenburg en Van Laar suisden dan ook spoedig over of naast, terwijl even later een kogel van v. Leeuwen juist over de hoek van het doel vloog. Aan de andere kant wist Brit semmer door resoluut ingrijpen de middenvoor der gasten een pracht kans te ontnemen. Technisch waren de gasten beter en ook hun aanvals- spel was wat de opzet betreft beter dan van Alphen. Toch was reeds spoe dig te zien, dat productiviteit nu niet bepaald een bekend woord in hun woordenboek was. Ederveen wist zes minuten voor de rust uit een goede combinatie met de linksbuiten Van Laar binen schootsafstand van het Wilhelmus-doel te komen en het harde door hem afgevuurde schot bleek de Voorburgse doelman te machtig (10). In de tweede helft heeft Alphen met de moed der wanhoop deze voor sprong verdedigd. Van Leij, die was ingevallen voor Van Leeuwen, ging als tweede stopper voor Van Heijnin- gen fungeren, terwijl de gehele Al phens-defensie practisch het backge- bied niet meer uit kwam. De ene hoekschop volgde dan ook na de an dere, maar ook nu weer bleven doel punten uit. De wedstrijd was als kijkspel volkomen waardeloos gewor den. Zo sterk was het overwicht van de gasten, dat op een gegeven mo ment hun doelman op de midden met de bal opereerde. Het was dikwijls een ware volksverhuizing in doel en backgebied voor Britsemmer's ge zicht, waar deze alles uit zijn doel ranselde wat in de nabijheid kwam. afgewerkt (01). DOSR is hierdoor geenszins ontmoedigd en uit enkele goed opgezette aanvallen weten zij zich zeer behoorlijke kansen te schep pen, waarbij de Roodenburg-achter- hoede niet altijd zonder geluk haar doel voor doorboring weet te vrij waren. In de 25ste minuut weet DOSR echter toch de gelijkmaker te sco ren, want als Olijerhoek unfair van de bal gedrongen wordt,, krijgt DOSR hiervoor een vrije trap te nemen. Via een Roodenburg-been schiet Joop v. d. Tang hierna keihard en onhoud baar in (11). Dit prikkelt DOSR tot nog meer activiteit. Echter be zorgde de soms wat onbesuisde aan val de Roodenburg-verdediging voor rust geen moeilijkheden meer. Na de hervatting opent Roodenburg met enkele vlotte aanvalscombinaties. DOSR weet zich hieraan te onttrek ken en met de sterke wind in de rug weten de gastheren het Rooden- burg-doel enkele malen onder schot te nemen. Onverwachts neemt DOSR in de 9e min.zelfs de leiding. Een on verwachts door Joop v. d. Tang voor doel geplaatste bal brengt enige verwarring in de Roodenburg-defen- sie en het is H. v. Amsterdam, die hierop snel reageert en op handige en beheerste wijze keeper Fasseur omspeelt (21). Deze vreugde is voor DOSR echter van korte duur, want als 7 min. later uit een corner de bal voor het DOSR-doel onvol doende wordt weggewerkt, is het de Roodenburg midvoor Ouwerkerk, die een voltreffer inzendt, welke kee per v. d. Tang te machtig is .(22). De strijd wint hierdoor weer aan aantrekkelijkheid, temeer daar Roo denburg thans alles op alles zet om de overwinning te behalen. Maar ook DOSR weet enkele gevaarlijke aanvallen te ontwikkelen en zelfs te doelpunten, zij het dat dit, dank zij het wat chauvinistisch vlagvertoon van de grensrechter voor buitenspel, werd afgekeurd. Niet geheel onfor tuinlijk kwam Roodenburg hierna in de 28ste minuut aan de leiding. Na dat de DOSR-verdediging reeds en kele malen achtereen de bal uit de doelmond had weggewerkt, maakte een Roodenburg-speler hands, het geen de scheidsrechter in de wirwar van spelers kennelijk ontging, waar na midvoor Ouwerkerk met zijn on- KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND tjv a T7-T7- x N.H. Ie klasse: WesterkwartierAllen RKAW enige vrye trappen bezorg- Weerbaar 6_3. Koog Zaandyk-Blauw t wit 3_3 Samos_Archipel 33. Rohda- de. Vooral tegen het einde zette Lug dunum alles op alles. De aanvallen waren prachtig, maar spil van Dorp en keeper van Rijswijk weken geen duimbreed, zodat de groenen er niet konden doorkomen. Na nog aan elke zijde een corner kwam de cindfluit van de heel goed leidende scheids rechter van de Wal en moesten de ele Leidenaars met een verdiende Luto 11—3. Z.H. Ie klasse: Het Zuiden—HKV 106. Ons EibernestBlauw Wit '51 62 HSVVcus Orientis 53. Gymnasiasten Spangen 16. Tweede klasse A: ZuiderkwartierVe- lox 62; ActiefRozenburg 73; Ready Zwervers 45; OlympiaanFluks 35 Tweede klasse B: AchillesDKC 81. Die HagheOSCR 24. Trekvogels nederlaag de terugtocht aanvaarden Unicum 14. Quick—Regenboog 91. zocht de Oranjeploeg na afloop van de hockeywedstrijd tegen België de kleedkamers op. Met 20 was het Belgische elftal verslagen. Het team dat bij het tournooi te Brussel zo'n uitstekende tweede plaats bezette achter Duitsland en vóór Nederland en Engeland. De duizenden toeschouwers het Wagenerstadion te Amsterdam was tot de laatste plaats gevuld waren getuige geweest van een strijd, waar in onze landgenoten van de eerste tot de laatste minuut het spel in han den hadden gehad, niettegenstaande het feit, dat de Oranjeploeg een grondige verjongingskuur had onder gaan en de Belgen in de oude gerou tineerde formatie waren aangetreden. Maar deze „verjonging" heeft ons team goed gedaan, want al ontbrak bij de nieuwelingen Vorstman, Wa- gener, Van Grimbergen, Van Erven Dorens en Vorfeld een week ge leden maakten zij hun debuut in de wedstrijd tegen Schotland wel eens de ervaring en waren de „oude rotten" in de hockeywereld Enderle en Dubois hun wel eens in een duel te glad af, toch ondersteunden zij de Nederlandse aanvallen voortreffelijk, waarbij de ouderen profiteerden van hun snelheid. En aan deze combina tie: routine en spelinzicht bij de ouderen en snelheid en reactiever mogen van de jongeren was het overwicht van onze landgenoten te danken, een overwicht waarvoor de cijfers 20 veel te zwak waren. Dit doel na een corner, maar ditmaal werd het doelpunt niet erkend we gens sticks. Daarna, na 19 minuten spelen, demonstreerden Hooghiem- stra en Bouwman een staaltje van het hockey uit de hogeschool. Prach tig dreef Hooghiemstra de bal langs de rechterzij lijn naar voren, boog vlak voor het einde naar het midden en zette voor naar Bouwman, pre cies zoals deze het zo graag heeft. Een korte tik van Bouwman en weer had Van Leer het nakijken: 20 was de stand, waarmede ook het einde kwam, hoewel de Nederlandse spelers nog vele kansen hadden om de score te verhogen. komt wel in het bijzonder tot uiting, indien men bedenkt dat de Neder landse doelman, Mulder, gedurende de gehele wedstrijd als „toeschou wer" het spel heeft kunnen volgen. Geen Belgische aanval bereikte hem of zijn domein en zelfs toen de Bel gen in de laatste minuten een wan hoopspoging ondernamen om de eer te redden, liep deze nog dood op onze achterhoede. Door de grote belangstelling duur de het lang voor iedereen een plaats gevonden had en werd het fluitsig naal voor de aanvang van de strijd ruim een kwartier later gegeven dan aangekondigd was. Slechts korte tijd gebruikten onze jongens om de te genstanders te verkennen, waarna zij onmiddellijk tot de aanval overgin gen. En het duurde niet lang, na on geveer 12 minuten, of het eerste doelpunt was gescoord. De tweede lange corner, welke de Oranjehem den kregen te nemen leverde dit succes op. Uitstekend aangegeven door Vorfeld, nu eens niet naar Bouwman, die klaar stond om te stoppen zoals door de tegenstanders verwacht werd, maar naar Van (Deventer) de achterstand verkleinen De te Venlo gespeelde hockeywedstrijd tussen de dames B-ploegen van Neder land en West Duitsland is door de West- duitse dames met 10 gewonnen. Bij de rust was de stand 00. BATAVIEREN—ANTWERPEN 2—3 De te Venlo gespeelde hockeywed strijd tussen de Batavieren en Antwerpen eindigde in een 32 zege voor de Bel gen, die bij de rust reeds met 10 de leiding hadden. In de loop van de tweede helft brach ten zij de stand zelfs op 30. Hierna konden de Nederlanders door treffers an Willie Nefkens (VHC) en Jan Derks Dijck. Van Dijck sloeg toe, Bouw man tikte nog even na en onhoud baar voor Van Leer vloog de bal in het net (10). Even leek het of de Belgen revanche zouden gaan nemen, maar weer schoot de bal naar de Belgische helft en doorlopend bleven de Nederlanders toen in de aanval. Na de rust hetzelfde beled. Na uit stekend samenspel van het binnen- trio Van GrimbergenVan Erven Dorens en Bouwman werd Van Leer weer gepasseerd, maar de Engelse scheidsrechter had terecht afgefloten voor buitenspel. Nogmaals trof Bouw- tot 3—2. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren: West le klasse: HHIJCBe Fair 20 (HHYC kampioen). Promotieklasse B: KievitenTOGO II 12 (Togo kampioen); ZuidwijckAs- vion afgelast. Dames West le klasse: Amsterdam Hilversum 1—0. BDHC—EMHC 2—0. Het eerste doelpunt van Nederland wordt gemaakt door Bouwman die de Belgische doelvcrdediger Van Leer handig weet te verschalken.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6