~D&öf f\eh LWÏLGAT x C* TAW/ öéymmTAD RIJNSTREEK Prof. Einstein overleden Inslaande argumenten voor het slagen van K.V.P. bliksemactie Katholieke jongeren moeten Europa tot Christelijke maatschappij maken MANUFACTUREN Flinke Verkoopster Leerling-Verkoopster MAANDAG 18 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 h De buurtvereniging Haagwegkwar- tier en de Speeltuinvereniging Wes terkwartier hebben de handen in eengeslagen om tot een geslaagde 5 Mei-viering te komen. In de morgen-, uren zal de hand aan de schop ge slagen worden om een bevrijdings boompje in de Willem Klooslaan een plaatsje te geven waar het welig kan tieren. De „teraardebestelling" zal door de muziekkapel T. en D. mu zikaal omlijst worden. In de middag uren krijgt de jeugd een beurt om haar beste beentje voor te zetten. Een en ander zal verzoet worden door een tractatie en een prijsuit reiking aan de gelukkigen. Het mu ziekgezelschap De Post komt in de avonduren een rondgang door de wijk maken, waarna de dag met een openluchtbal besloten wordt. Gymlessen hervat De leden van Groen-Wit worden eraan herinnerd dat deze week de gymlessen weer beginnen. Verstoorde Zondagsrust. Een van de organisatoren van de Week van Internationale Samenwer king, die deze week in Leiden ge houden wordt, werd gisteravond uit zijn Zondagsrust gewekt door een letterlijke „klop op de deur", die hem zeer ongelegen kwam. Op de stoep van zijn woning bleek namelijk een Luxemburgse student te staan, die bekende naar Leiden te zijn ge komen om de samenwerking te be vorderen. Nu begint de conferentie eerst Donderdag, zodat de organisa tor de verbaasde student moest mee delen dat hij tot die tijd elders zijn emplooi moest zoeken. Voorlopig werd de student echter in Centraal ondergebracht, waar hy zich ter rus te kon begeven in de zekerheid in ieder geval niets van het congres te missen. Receptie. Ter herdenking van het vijftig ja rig bestaan der Leidse vereniging zal het Bestuur op Dinsdag 26 April 's middags van half vier tot half vijf op verzoek een receptie houden in het gebouw van het Consultatiebu reau Rijnsburger weg 70. Voor col lectanten, leden en genodigden zal diezelfde avond een feestavond wor den gehouden in de Foyer van de Stadsgehoorzaal. DWARSKIJKER. Op 76-jarige leeftijd is te Prince ton in (Amerika) fo een ziekenhuis, waar hij opgenomen was voor een galblaasontsteking, de wereldberoem de natuur-philosoof prof. Albert Ein stein overleden. Geslaagd dansfeest in het Clubhuis Onder auspiciën van de Vereniging van Dansleraren „San Filippo Neri" vonden gisteren in het St. Antonius Clubhuis voor het eerst in Leiden de Tulpen-danswedstrijden plaats. Na dat in de middag de voorronden wa ren verdanst, vonden 's avonds, tij dens het tulpenbal de eindfinales van de diverse klassen plaats. Niet alleen blonk deze wedstrijd uit door sportiviteit maar de zeer vele aanwezige dansliefhebbers hebben kunnen genieten van een zeldzame „demonstratie" van de moderne dan sen. Vooral deze eindfinales zullen er toe bijgedragen hebben om het dans- minnend publiek te overtuigen van het feit dat een peil waarop de mo derne dansen op deze avond werden gebracht een gezonde ontspanning en een lust voor het oog is. Het zeer goede ballroomorkest de „Sonoro's" uit Den Haag zorgde tijdens het bal voor de juiste muzikale begeleiding en sfeer noodzakelijk bij dergelijke wedstrijden. De resultaten van deze wedstrijden waren als volgt: Junioren I: 1. paar HuffelsAer- sen, Utrecht; 2. paar WaasdorpPet Oegstgeest; 3. paar PierreHogeboom Leiden. Junioren II: 1. paar v. d. Bogaard Aartse, Utrecht; 2. Beksv. d. Laar, Eindhoven; 3. paar Ter HaarElfe rink, Oegstgeest. Senioren: 1. paar TelmanWiering, Utrecht; 2. paar HuismanGesthui- sen, Den Haag en paar Wingerhoed— v. d. Aartsen, Rotterdam; 3. paar Mol Rooyakkers, Oegstgeest. Hoofdklasse: 1. paar hr. en mevr. Krul, Den Haag; 2. paar PlatjeVes- tering, Amsterdam; 3. paar Krachten van Wouden, Utrecht. De propasandist van de „Voltref-1 Inde KVP^n^U^gaen fer" heeft op zijn lijstje achter vijf j aan candidaten, gekozen in Uw eigen namen kunnen zetten: „nieuw lid van j afdeling! Door dit vrijwillig^ de KVP". Onvermoeid stapt hij naar het volgende adres. Zou hij een zesde KVP-lid gaan noteren? „Waarom lid worden, mijnheer, ik stem op de KVP, dat vind ik ge noeg". Dat U op de KVP stemt is prachtig. Daar doet U goed mee. Maar U weet toch dat ook buiten de verkiezingen veel werk te verrichten valt en ook veel geld moet uitgegeven worden. Laat U nu al dat werk door ande ren doen en laat U die anderen ook betalen? Neen, dat wilt U vast niet! Ver geet vooral niet, dat U als lid van de KVP heel wat te zeggen hebt over de programs van de KVP en in het Rijk, en in Uw provincie en in Uw gemeente. Bovendien kunt U als lid bij de verkiezingen candidaten stel len. U moet zorgen erbij te zijn en niet alles aan anderen of andere groe pen van de bevolking overlaten. Als U op de KVP stemt, doet U goed! Op de KVP stemmen en tegelijk lid zijn van de KVP is beter. Wat kiest U nu: goed of beter? Bij de samenstelling van de regle menten van de partij heeft één ding voorop gestaan, n.l. het trapsgewijze opgebouwde vertrouwen. De 1300 plaatselijke KVP-afdelingen kiezen een eigen bestuur. Bovendien telt ons land 18 Rijkskieskringen. Deze kies kringen, bestaande uit afgevaardig den, door de plaatselijke afdelingen gekozen, kiezen weer een eigen be stuur. De 18 voorzitters nu van de Kieskringen vormen het Partijbe stuur; dus 18 vertrouwensmannen, gekozen door de afgevaardigden van de plaatselijke afdelingen. In dit Partijbestuur zitten nog andere per sonen, gekozen door de Partijraad. De Partijraad is het hoogste college, maakt reglementen, begrotingen enz. kiest het dagelijks bestuur. Maar ook de leden van de partijraad worden gekozen in de kringvergaderingen, dus door de afgevaardigden van de plaatselijke afdelingen. Ziet U de zeer sterke invloed van de plaatselijke afdelingen? Kom er bij! Wordt lid van Uw plaatselijke plaatste vertrouwen heeft elk KVP- lid, dus ook U, invloed. Kom erbij! De KVP is de meest democratische partij! Wordt lid van de KVP op 25 April a.s. KVP! Uw partij! F. A. v.d. BOOG, Propagandaleider K afd. Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN B.B.-oefening in de Rijnstreek Zaterdagmiddag hield de kring Z.H. 3 van de B.B., omvattende 22 gemeenten in het hart van Zuid-Hol land, een algemene oefening, die on der supervisie stond van de heer L. Langeveld, gewestelijk commandant van de B.B. en onder leiding van de heren A. Ros, kringhoofd en J. J. van Noort, plaatselijk (Alphen) hoofd. Nagenoeg alle diensten deden hier aan mee, evenals de meeste onder horige gemeenten. Helaas zijn er nog enkele in deze kring, waar zelfs nog geen noodwachter is. Dit was wel de ernstigste grief, die de heer Ros aan de vertegenwoordigers van de pers bij deze gelegenheid kenbaar maakte. De gehele kring moet kunnen be schikken over een totale bezetting van pl.m. 1800 man. Er zijn er 1200. In Alpen liggen deze cijfers 425-310. In grote mate ontbreekt het ook aan leidinggevend personeel. De berich tendienst, voor wat Alphen betreft, is compleet: 17 meisjes zijn door de leider van deze dienst, de heer J. G. Ponsioen, opgeleid voor de bediening van de nodige apparaten, zoals mobi lofoons, telefoon, verbindingswagen enz. Dat er aan het functioneren van deze dienst vandaag wel wat heeft gehapei*d, ligt toch beslist niet aan deze groep mensen, verzekerde men ons. Overigens heeft men over 't re sultaat niet veel te klagen. Men heeft overal veel van geleerd en het was dan ook een oefening. Deze kring is de eerste die zo'n staf-oefening met de gehele kring heeft gemaakt, met alle diensten. Slechts de burgemeesters waren ambtshalve ingelicht omtren' de aard en omvang van de oefening, de plaats te hebben „rampen* enz. Deze laat- sten gebeurden in de gemeenten waar b.v. complete blokploegen, ge oefend en opgeleid zijn. .In Alphen liet men er 4 plaatsgrijpen. In de Vondelstraat pl.m. 2.30 uur en enkele minuten later in de 's Molenaars- buurt. Deze waren spectaculair, de andere twee minder. De oefening, die anderhalf uur duurde trok veel belangstelling. De afloop werden in Hotel „Toor", waar de kopstukken bijeenkwamen, de resultaten door de heer Lange veld besproken. bezoek van mr. l. a. kesper. Naar wij vernemen zal de commis saris van de koningin, mr. L. A. Kes- per, op 20 April een betoek brengen aan Alphen aan den Rijn. O.m. zal hij zich op de hoogte laten stellen over de stand- en gang van zaken bij de Bescherming Bevolking in de Kring Z.H. 3. LEIDERDORP b.b.-oefening in regionaal verband. Zaterdagmiddag is, als onderdeel van de regionale oefening van de Kring Z.-Holland 3 van de BB, ook de paraatheid van de afdeling Lei derdorp aan de tand gevoeld. Mede ingeschakeld waren hier de Vrijwil lige Brandweercorpsen van Leimui- den, Woubrugge en Leiderdorp, een reddings- en opruimingsploeg uit Alphen aan den Rijn en het mobiele LEIDSE JoK.V.P. OVER EUROPESE EENHEID De wereldorganisaties zijn al onchristelijk In „In den Vergulden Turk" hield de afdeling Leiden van de Jongere K.V.P. Zaterdagmiddag een bijeen komst, die gewijd was aan het pro bleem der Europese Eenwording, tij dens welke vergadering de heer F. Schneider uit Amsterdam een inlei ding hield over dit actuele probleem. De heer Schneider zette uiteen, hoe de verdeeldheid van Europa geleid had tot twee wereldoorlogen en hoe de eenwording steeds door zakelijke en morele bezwaren geremd wordt. Na de tweede wereldroorlog is het begrip voor de eenwording in Europa gaan groeien en voor de katholieken houdt dit een speciale taak in, daar de wereldorganisaties, zoals UNO en Unesco, bewezen hebben, dat er met de Christelijke gedachten weinig of geen rekening gehouden wordt. Technische voorbereiding. Om straks in een verenigd Europa een gezonde Christelijke geest zijn invloed te laten uitoefenen, is het noodzakelijk, dat naast een enthou siasme ook een technische voorberei- de werkgroep aanwezig is, die in de Agenda Leiden MAANDAG: Bedevaart naar St. Lidwina van Schiedam. Vertrek per touringcar 8.30 uur v.m. van het kerkplein vóór St. Petruskerk. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur Film avond Cebuto-reisbureau. Doelen, 8.15 uur nam. „St. Adel- bert". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Spaanse dansavond. Lakenhal, 8 uur nam., Vereniging Oud-Leiden. DINSDAG: „In den Vergulden Turk", bijeen komst Vrouwenbeweging. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: De aDOtheek Herding Blanken; Hogewóerd 171, Tel. 20502 en de Apo theek Reijst, Steenstraat 35, Telefoon 20136. Te Oegstgeest door: De Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Te lefoon 26274. Bioscopen Casino: „The little kidnappers", al le leeftijden. Lido: „Teodora, de Byzantijnse keizerin", 18 jaar. I.uxor: „Desirée", alle leeftijden. Trianon: „On the Waterfront", 18 jr. Rex: „Het duel met de duivel", 14 jaar. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Ook gedurende de periode van 4 t.m. 9 April 1955 zette de daling van het aanbod zich verder voort nl. van 57ó tot 560, t.w. 480 als geheel werk loos ingeschrevenen en 80 bij objec ten voor aanvullende werken ge plaatsten. Wanneer daarbij in acht wordt genomen dat 120 personen be horen tot de groep minder-validen, dan is het zonder meer duidelijk dat de stand van het aanbod nu reeds uitermate bevredigend genoemd mag worden. Nog sterker komt dit tot uit drukking bij een vergelijking met de cijfers van het overeenkomstige tijd stip in de jaren 1952, 1953 en 1954. Op 12 April 1952 beliep het aanbod 2250 ingeschrevenen. Op 11 April 1953 beliep het aanbod 1810 ingeschrevenen. Op 10 April 1954 beliep het aanbod 1160 ingeschrevenen. De voordelige verschillen bedragen derhalve resp. 1690, 1250 en 600. De vraag steeg opnieuw in niet onbedui dende mate nl. 310 tot 385 en omvat nagenoeg alle sectoren van het be drijfsleven, hetgeen duidt opeen toe genomen activiteit. Indien de teke nen niet bedriegen, zal de werkgele genheid in de komende maanden een bij uitstek gunstig beeld vertonen. Gezien de grootte van het aanbod zullen hier en daar spanningen op de arbeidsmarkt niet uitblijven, doch er bestaat goede hoop, dat deze door middel van nauwe samenwerking met het bedrijfsleven en de diverse instanties, zullen kunnen worden op gevangen, wat de volwassenen be treft. Jeugdbemiddeling. De vraag naar jeugdige arbeids krachten 15 t.m. 18 jaar bleef aanhouden en het zal niet eenvoudig zijn om op enigermate bevredigende wijze hieraan te voldoen, omdat het aanbod zeer miniem is. Evenwel met zeer veel zorg en tact en door mid del van voorlichting, zowel aan jeugd zelf als aan de ouders, wordt getracht de jongelui op die plaatsen te brengen waar hun aanwezigheid primair geacht kan worden. Vrouwenbemiddcling. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten bleef vrijwel gelijk en bedroeg op 9 April jl. 110. De vraag steeg, t.w. van 345 tot 360. Het grootste probleem was, en blijft het tekort aan huishoudelijk personeel en in tweede instantie aan jeugdig c.q. jonger administratief personeel, vooral typistes en steno typistes. Daarnaast bestaat in vrijwel alle bedrijfstakken behoefte zowel aan. jeugdige als aan volwassen ar beidskrachten. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Wilhelmus z. van J. P. Mollers en F. A. van Schoo- ten. Roelof Johannes Baptist z. van H. C. Gottenbos en A. H. C. M. Stik- keiman. Antonia Petronella Christina d van P. C. v. Egmond en C. van Dust. Gehuwd: B. M. P. Kuijsten en C. Cool. nieuwe organisatie het Christelijke volksdeel en haar idealen op waar dige wijze zal kupnen vertegenwoor digen. Om deze technische voorbereiding richting te geven is de „Nouvelle Equipe Nationale" opgericht, die zich tot doel stelt het verenigd Europa tot een Christelijk Europa te maken. Deze organisatie heeft de mogelijk heid in zich om uit te groeien tot een internationale partij, waarin alle Christelijk denkende Europeanen hun idealen verdedigd weten. Weinig invloed. Spr. wees op enkele organisaties, die reeds zeer verdenstelijk werk in Europa verrichten, maar die meren deel gedragen en geleid worden door socialistisch geörienteerde figuren, terwijl evenals in het wereldbeeld het Christelijk element geheel ontbreekt of een onbeduidende plaats inneemt. Voor de katholieke jongeren, die zich beter in deze nieuwe vorm van van Gils, 21 jr.; H. G. Lok, 24 jr. en L. de Leeuw, 20 jr. Overl.: J. P. J. Hoogervorst, 2 mnd. M. van Nierop, 62 jr., e. v. L. van Veen. NIEUWVEEN FEESTPROGRAMMA 5 mei-viering Door het comité feestviering 5 Mei is een voorlopig programma samen gesteld voor de feestviering in deze gemeente, dat mogelijk nog enkele wijzigingen kan ondergaan. Het ligt in de bedoeling, dat de muziekver eniging „Arti" uit Langeraar, een mars door het dorp zal maken, mo gelijk voorafgegaan door haar drum band en gevolgd door de plaatselij ke verenigingen, die zich tot dat doel bij de Kattenbrug zullen opstellen. Na de rondgang door het dorp volgt een aubade voor het gemeentehuis, waar te ongeveer 10 uur dooi* de bur gemeester een rede wordt uitgespro ken via versterkers. Na deze aubade volgen kinderspelen op het terrein van de heer Bos. Na de middag zul len volksspelen worden georgani seerd, vermoedelijk voorafgegaan door enkele spreekbeurten. Vermoe delijk zal ook medewerking worden verleend door de Chr. Gem. Zang vereniging „De Lofstem" en door het R.K. Jongenskoor, 's Avonds volgt dan het optreden van de „Maluku Hawaiians" uit Boskoop, welk gezel schap de gehele avond zal vullen met zang, muziek, voordracht, schetsjes medische team van Leiderdorp. Om,e.d., een en ander in een te plaat twee uur kondigde een daverende knal de inslag aan bij een vermeende luchtaanval op onze gemeente. Ge troffen waren het Herv. Jeugdhuis aan de Eikenlaan en de Ver. Touw- fabrieken. De blokploeg, ijlings ge alarmeerd, rukte uit onder leiding van blokhoofd Cremer met groot ma teriaal vanaf het verzamelpunt. Men had tot taak het blussen van de brand, ontstaan door het inslaan van .brand— en brisantbommen, en het verzorgen en bergen van doden en gewonden. De gewonden moesten na de eerste hulp, naar het Dorps huis worden vervoerd. Van de post aan de Touwfabrieken was een ver zoek om hulp binnengekomen aan de centrale posten i.v.m. brand, doden en gewonden en een grote ravage, Onmiddellijk werden de brandweer corpsen van Leimuiden en Wou brugge opgeroepen en een reddings- en bergingsploeg uit Alphen aan den Rijn. De brandweer uit Leimuiden was in recordtijd aanwezig en spoot ei al spoedig lustig op los. Korte tijd later arriveerden de brandweer uit Woubrugge, welke reddingsploeg uit Alphen, welke laatste onmiddellijk aanving met het versjouwen van balen hennep waar vermeende slachtoffers onder vandaan moesten worden gehaald. Alles verliep in een vlot tempo en nadat alle opgaven waren afgewerkt klonk het bevel in rukken, waarmede het einde kwam van de oefening. R0EL0FARENDSVEEN Jaarvergadering n.k.j.b. Zon dag na de Hoogmis kwam de N.K.J.B. voor haar jaarvergadering bijeen. Voorz. Theo Zaal mocht naast aal moezenier kapelaan Sikkink en oud- voorz. Leo Krijger ongeveer 75 leden verwelkomen. Secretaris M. Hoogen- boom bracht een uitgebreid en keu rig verzorgd gedocumenteerd jaar verslag uit. Penningm. J. v. d. Meer kon een batig saldo vermelden, maar betreurde de vele contributieachter stand. Hij spoorde de leden aan tot tijdige betaling. In het bestuur werd Jan v. d. Meer bij acclamatie herko zen. Bij de bespreking zomerpro- gramma werd medegedeeld, dat de L. T.J.-sportdag doorgang zal vinden alsmede dat nog nadere mededelingen zullen volgen betreffende plaats en datum. Voor de uitgaansdag bleek geen belangstelling te bestaan. Ook samenleving kunnen inleven dan de zal deze zomer weer een voetbalmid ouderen, ljgt hier een taak, die met''1"" J enthousiasme en offervaardigheid aangepakt zal moeten worden, om zodoende mee te bouwen niet alleen aan een Verenigd Europa, maar ook aan een Europa, dat de geest van Christus uit zal stralen. Na deze boeiende Inleiding volgde een vruchtbare gedachtenwisseling. Aan het slot van de middag hield de voorzitter der Leidse JoKVP, de heer J. Zonneveld, een korte toe spraak, waarin hij de spreker van de middag dank bracht en waarin hij tevens de aandacht vestigde en de medewerking vroeg voor de komen de „bliksemactie" van de K.V.P. in Leiden. Ook kondigde de voorzitter nog een buitengewone kringvergade ring van de JoKVP aan, die op Zon dag 24 April te Gouda gehouden zal worden en waar de heèr J. Meu- lenberg uit Antwerpen, zal spreken over de huidige Belgische school strijd. HAZERSW0UDE Bestuursverkiezingen W.I.K.-club. Gisteren zijn-weer de halfjaarlijk se bestuursverkiezingen gehouden, welke door omstandigheden 14 da gen uitgesteld waren. Na 4 maal stemmen werd K. Jacobs tot voorzitter gekozen. Daarna begon men met het kiezen van de overige bestuursleden. P. Brugman met 15 stemmen en P. de Groot met 12 stemmen worden direct gekozen. Maar tussen R. Heijker en P. de Jong moet worden overgestemd. De eerstgenoemde wint en wordt ook in het bestuur opgenomen. Na de stemming begint men direct met een hersengymnastiek, waarna ontspanning volgt tot 9 uur. Dinsdagavond komt het nieuwe bestuur bijeen, om het zomerpro gramma in elkaar te draaien, terwijl Overleden: M. H. Thiel huosvr. van a.s. Zondagavond nieuwe leden (jon- Blok 58 j. M. S. Smith dr. 23 j. J. gens van 4 tot 7 jaar) worden aan- Velthuijsen man 78 j. 1 genomen., dag georganiseerd worden. De schaak- en damcompetitie is nog niet ten einde. Bij de bespreking volley ballen, waarover ook in de rond vraag enkele inlichtingen gevraagd werden, werd medegedeeld, dat men zich voor deelname kan opgeven bij Koos Bakker. Voor het trainen voor de sportdag kan men zich mel den bij de heer Zaal. Nadat de aal moezenier. kapelaan Sikkink, - een kort woord ter opwekking had ge sproken, spoorde tot slot de oud- voorz. Leo Krijger He leden aan om alle medewerking te geven voor het welslagen van het zomerprogramma. TER AAR Geb,: Petrus V., z. van Th. Otto en J. Sanders; Hermanus, z. van J.-Ka- sius en A. Gelderblom; Jannetje, d. van C. J. Vuijk en G. Hesseling; Cor nells M. L„ z. van C. v. Dijk en M. Th. R. Hoogervorst; Cornelia G., d. van D. Hoogendoorn en H. Langhout; Gijsbertus A., z. van W. J. van Rijn en A. M. Verdonschot; Johannes J., z. van P. B. van Smoorenburg en H.H. v. d. Geest; Maria G. J., d. v. J. P. Voortman en J. M. Sivertsen. Ondertr.: L. A. Blakenburg, 24 jr. en C. Chr. M. Heemskerk, 21 jr.; A. C. Haak, 25 jr. en KI. M. Sassen, 24 jr. P. J. Wolvers, 23 jr. en E. J. v. d. Laan, 20 jr.; A v. Leeuwen, 25 jr. en W. Fokker, 25 jr.; W. Missel, 28 jr. en A. W. Balvers, 28 jr. Getr.: J. J. Meijer, 29 jr. en M. J. A. sen tent. Gezien de bekendheid dat dit ge zelschap geniet, kan een grote toe loop verwacht worden. Ondertr.: Anton van Leeu,wen, 25 jaar en Wijntje Fokker, 25 jaar te Ter Aar. Hendr. Pieterse, 26 jaar ter Aar en Margaretha E. F. Wijfe, 24 jaar. LEIMUIDEN Ingelandenvergadering Kalslager polder. Stemgerechtigde ingelan den van de Kalslagerpolder kwamen in vergadering bijeen onder voorzit terschap van d heer H. Schellinger hout. De voorzitter deelde mede, dat hij bij enkele candidaatstelling tot voor zitter herkozen was. De rekening 1954 werd vastge steld. Inkomsten 3231.61, uitgaven 1999.21. Batig saldo 1232.40. De be groting 1955 werd vastgesteld slui tende aan inkomsten en uitgaven met 3645.29. De lasten werden evenals het vorige jaar vastgesteld op 14. per ha.. De post onderhoud kade werd geraamd op 1700, uit deze post zal de reeds van Rijnland betrokken specie voor de kadeverbetering be taald worden. Tot leden van de commissie belast met het vaststellen van de rekening 1955 werden benoemd de heren S. Heemskerk, J. Bloemberg en W. v. Dijk. Tot plaatvervangend lid de heer G. de Jong. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. BODEGRAVEN k.v.p. bliksemactie Ook in Bodegraven gaat deze on derhand bekende actie beginnen. Di verse organisaties hebben hun mede werking toegezegd, zoals Hanze, K.A.B., L.T.B., L.T.J.. Instuif en Vrou wenbeweging en de Kath. Raadsfrac tie. Reeds in de komende week wordt gestart onder het devies: „Elke man, elke vrouw, doet mee aan het succes /van de K.V.P. BOSKOOP gevonden voorwerpen Vulpotlood, kinderrijwiel, rozen krans, oorbelletje, zakdoek, doublé damesarmband, aansteker, militaire baret, pakje gaaslappen, dameshand schoen. Inlichtingen bij de Rijks politie. Laatste Berichten H.M. de Koningin en de Prinses sen zullen vandaag van haar winter- sportvacantie in Zwitserland en Oos tenrijk op Soestdijk terugkeren. Prins Bernhard maakt de terugreis per auto en wordt morgen in ons land verwacht. NIEUWE HONGAARSE PREMIER. Andras Ilegedues, totnogtoe eerste vice-premier, is Maandagochtend door het Hongaarse parlement tot nieuwe premier, in plaats van Imre Nagy, benoemd. Het parlement aanvaardde tevoren het ontslag van Nagy. ROTTERDAM 18 April Vee. Aanvoer 2000 stuks vee, waarvan 1285 vette koeien, 715 varkens. Prij zen: vette koeien 2.60—2.80, f 2.38 —2.58, 2.00—2.30: varkens 1.80, 1.78, 1.75 per kg. lev. gew. Vette koeien aanvoer groter, handel kalm, prijzen als vorige week, prima's bo ven notering. Varkens aanvoer aan merkelijk ruimer, handel stroef, prij zen lager, enige prima's boven note ring. GEVRAAGD: met het textielvak bekend. Tevens Brieven onder no. 4346 aan het bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3