DUINSTREEK Eerste Plechtige H. Mis van pater L. v. d. Raadt O.S.F.S. Verdacht van ernstig misdrijf Een ongevallenregen bracht voor Peerke Donders" de hoofdprijs De gymnastiekclub O.G.A.V. vierde haar zilveren jubileum MAANDAG 18 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 HILLEGONI Omdat het grote bloemencorso nu is vastgesteld op 30 April a.s. zag het CCNF zich genoodzaakt het kinder bloemencorso, dat op 30 April was vastgesteld, te doen houden op 5 Mei. Mozaieken-wedstrijd Omdat het VVV niet verwacht dat er op 23 April a.s. genoeg hyacinthen in bloei zul len zijn, om voldoende nagels te le veren voor het leggen van de bloe- men-mozaieken heeft men besloten om dit te stellen op 30 April a.s. Etalage-wedstrijd In samenwer king met de beide Middenstandsor ganisaties ligt het in het voornemen van VW in de week van 7 tot 15 Mei een feestweek te organiseren, waarbij een etalagewedstrijd de voornaamste inzet zal zijn. In verband met de op 8 Mei a.s. te vieren „Moederdag" zul len de winkeliers pas op Dinsdag 10 Mei hun etalages veranderen voor deze feestweek, welke onder het mot to „Voorjaar" zullen worden inge richt. KATWIJK AAM DEN RIJN „De Derde Slag". Gisteravond gaf de toneelver. „De Derde Slag" een uitvoering in het Parochiehuis. Na de opening door de kapelaan werd voor een volle zaal, onder regie van de heer A. Hensen, opgevoerd de Werkloze gangsters op hongermars Vijfhonderd Italiaanse leden van de Amerikaanse onderwereld, die na de tweede wereldoorlog als „ongewenst" uit de V.S. zijn gewezen, komen uit alle delen van Italië te Napels bijeen om vandaar een hongermars" naar Rome te houden. Eén van de voornaamste organisa toren hiervan is Frank Frigenti, de voormalige rechterhand van Al Ca- pone, die evenals vele andere voor malige gangsters thans 'n behoeftig be staan lijdt in de achterbuurten van Napels, Frigenti deelde mede, dat het in de bedoeling ligt de Ameri kaanse ambassadeur te Rome, mevr. Clara Boothe Luce, en de Italiaanse premier, Marioi Scelba, op te zoeken. „Wij moeten hun hulp hebben. Wij willen werk. Wij kunnen zó niet ver der gaan". Martelaren van de Bokseropstand Tijdens een indrukwekkende plech tigheid die geleid werd door de Ne derlandse kanunnik van de St. Pieter, mgr. J. Smit, zijn vier Fransen cn 52 Chinezen die in 1900 bij de Bokser opstand in China werden gedood, za lig verklaard. Het pauselijk decreet werd 's morgens in aanwezigheid van een Franse regeringsdelegatie^ zes bisschoppen en veertig andere mis sionarissen die uit China zijn verdre ven en tienduizenden gelovigen voor gelezen. 's Middags woonde paus Pius XII het plechtig Lof ter ere van de zaligverklaarden in de St. Pieter bij. De martelaren, onder wie vier Franse Jezuïeten en 25 vrouwen had den geweigerd het geloof af te zwe ren tijdens de campagne van de Boksers, die de „vreemde duivels" uit China wilden verdrijven. Zij wa ren met bijna duizend geloofsgenoten gevlucht in de kerk van Tsjoe Kia Ho, waar velen door de opstandelin gen werden neergeschoten en ande ren omkwamen toen de kerk in brand werd gestoken. Onder de verdreven missionaris sen die de "zaligverklaring in de St. Pieter bijwoonden bevonden zich nog enkele priesters die de Bokserop stand in China hebben meegemaakt, maakt. Krankzinnige negers in opstand Tachtig misdadige krankzinnigen zijn zes uur lang heer en meester geweest in hun afdeling van het staatsziekenhuis van Texas te Rusk. Tijdens het oproer hielden de krankzinnigen allen negers acht mensen, onder wie dc directeur van het ziekenhuis, in gijzeling. Na korte tijd lieten zij vijf gijze laars los, maar niet na ze met base- ballbats, scharen en ijzeren pinnen bewerkt te hebben. De gewonden een arts, oppassei's en bewakers verkeren niet in levensgevaar. De drie andere gijzelaars onder wie zich de directeur dr. Charles Cast- ner bevond, werden tot het eind toe vastgehouden, doch zij kwamen er zonder kleerscheuren af. Terwijl het oproer duurde hadden de misdadigers zich verschanst op de bovenste verdieping van het gebouw waar zij ondergebracht zijn. Van daar af schreeuwden zij hun eisen naar de politietroepen die 't gebouw had den omsingeld doch niet tot een aan val durfden over te gaan vanwege de gijzelaars. Tenslotte verliep het oproer en de leider van de opstandelingen, een reusachtige neger, kwam naar bene den terwijl hij dr. Castner voor zich uitduwde. Zijn wapen, een pikhou weel, gooide hij voor de voeten van een politieman. De krankzinnigen schijnen in op stand gekomen te zijn omdat zij zich achtergesteld voelen bij de blanke verpleegden. thriller „De Tien Kleine Negertjes". Het stuk handelde over 10 personen, die allen door een hun onbekende heer Owen naar een eiland werden gelokt. Toen ze daar eenmaal waren, werden er zeven vermoord. De moor denaar was een van het gezelschap, een krankzinnige. Deze werd later gedood door de twee overschieten- ten, een heer en een dame, die el kaar na afloop hun liefde verklaar den. Het was griezelen in optima for ma. Met dit stuk, dat eigenlijk boven haar krachten heette te gaan, heeft „De Derde Slag" bewezen, dat zij op de goede weg is. Er werd voortref felijk gespeeld. De heer H. J. Breukelman, werkzaam ter gemeentesecretarie, is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot commies A ter secretarie der ge meente Haarlemmermeer. LISSE KAJ BESLOOT WINTER- PROGRAMMA. De KAJ-afdeling van de H.H. En gelbewaardersparochie hield Zondag de sluiting van het winterprogram. 's Morgens werd de dag geopend met een gezongen H. Mis tijdens welke gezamenlijke H. Communie. Na het ontbijt, dat in het verenigingsgebouw aan de leden werd aangeboden, stak de voorzitter Piet Meeuwissen zijn lof voor de prima afwerking van het winterprogram niet onder stoelen of banken. Zoals dat in De Engel altijd het geval geweest is, kreeg het be stuur ook deze winter weer de volle medewerking der leden. Voor alle leden der KAJ, LTJ, LTM en VKAJ bestaat er gelegenheid om deze zo mer in besloten gezelschap de Pas siespelen in Tegelen te gaan zien. De kosten hiervoor zouden 12,50 bedra gen. Verder vroeg de voorzitter de volle aandacht voor de jaarvergade ring, die Maandag 18 April, dus van avond, op het programma staat. Er zal uitgezien moeten worden naar 'n nieuwe secretaris en penningmeester. Theo Meijer en Koos van der Meer, die deze functies verschillende jaren bekleed hebben, moeten door studie hier verder van afzien, 's Avonds werd het programma voorgezet met een prima geslaagde dansavond, af gewisseld met gezelschapsspelletjes. Deze avond was georganiseerd in sa menwerking met de LTJ, LTM en VKAJ. KAJ SPEELDE „DE HUI^TYRAN". De afdeling KAJ, Lisse (dorp), heeft het KAB-gebouw doen dreunen van het lachen bij de opvoering van „De huistyran". Een gepensionneerde kolonel, die zijn sporen in de mobili satie verdiend heeft, probeert in zijn huis de krijgstucht te handhaven. Aanvankelijk gaat hem dit goed af, maar als zijn 21-jarige dochter Amor op bezoek krijgt in de vorm van haar geliefde Jan, krijgt hij steeds minder voet aan de grond. Langs allerlei dol komische verwikkelingen en misver standen zal er voor Jan en Marie toch een bruiloft komen. Godfried Bo- mans schreef dit stuk, vol van hu mor. Zü, die vanavond naar de tweede uitvoering van dit stuk gaan, kunnen er bij voorbaat van verze kerd zijn met pijnlijke lachspieren naar huis te keren. N00RDWIJK Fancy-jair Pater Alders De fan cy-fair ten bate van de missie van pater J. Alders heeft zich in 'n enor me belangstelling mogen verheugen. De vele medewerkers en de band, belangeloos gevormd door Melodiq, hebben wel eer van hun werk en pa ter Alders kan rustig een ere-saluut aan Katholiek Noordwijk brengen voor de grote offervaardigheid, wel ke het heeft getoond voor zijn missie werk. De grote attractie was gister avond de verloting, waarvan de trek king geschiedde door hoofd-inspec- teur A. N. Merkelbach. De eerste prijs een compleet rijwiel viel op no. 1353. De volledige uitslag fancy-fair pa ter Alders is als volgt: 1353, 3901, 8018, 300, 653, 107, 5557, 2838, 6159, 4104, 290, 4306, 5931, 8428, 3053, 6064, 4116, 6853, 3779, 9000, 4737, 8960, 1906 Kosman, hoofdredacteur van de „Avia-vliegwereld" bood de drie be manningsleden een getekende prent van de redding aan. CONFERENTIE EUROPESE JONGERENGROEP. In Noordwijk aan Zee is dit week end een bijeenkomst gehouden van Federalistische Jongerengroepen uit het Westen van het land. Mr. C. van Rij, vice voorzitter van de Nederland se Raad der Europese Beweging heeft hier het woord gevoerd. Hij merkte o.m. op, dat de tweede wereldoorlog een nieuwe periode in de geschiede nis van de nationale staten van Euro pa inluidde, waarin het vraagstuk van de persoonlijke en maatschappe lijke vrijheid als zodanig in de plaats is gekomen van de belangenstrijd tus sen de naties. Hij besprak verder de houding van Rusland in de laatste 40 jaren en zeide, dat het onmogelijk is, de coëxistentie anders te zien dan een adempauze voor de Sovjetunie op weg naar de wereldbeheersing. Aan het slot van de conferentie werd een forum gehouden, waaraan deelgenomen werd door de heer Van den Berg, mej. mr. Twaalfhoven, een 4907, 3978, 6410, 2273, 292, 2712, 941, w Erl en een Belg 3556, 2829, 4695, 3811, 4009, 8297, 5528,1 S r!L ^5* a„W f-rwWi kano Knan «ik «nn' o^o aaoix de heer Das uit Antwe. en, terwijl het geheel stond onder leiding van de heer Moolenaar, lid van het dage lijks bestuur van de Beweging van Europese Fedr "sten. 5679, 5090, 3515, 3406, 6500, 2758, 4480, 8097, 2464, 1651, 3527, 8432, 2252, 1398, 4961, 8748, 1146, 3993, 1991, 1563, 3297 6682, 4950. De poppen-loterij 734, 235, 186, 603, 769. Adv. NOORDWIJK Helicopterbemanning onderscheiden „De 13e Januari 1955 zal geboek staafd worden als de dag waarop de eerste helicopter met Nederlandse bemanning een redding op zee ver richtte", zo zeide de heer C. Kolff Zaterdagmiddag op de jaarvergade ring van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart tegen drie leden van de marine luchtvaart dienst. Het waren luitenant ter zee vlie- gèr-waarnemer der tweede klasse P. M. van der Wel, sergeant-majoor vlieger B. Gottschalk en korporaal- vliegtuigmaker A. Krauwel, die er op genoemde dag onder zeer moeilijke omstandigheden in slaagden 16 leden van het bij Hoek van Holland op de pier gelopen Noorse schip „Gatt" in veiligheid te brengen. Zij ontvingen daarvoor vanmiddag elk de medaille in brons van de KNWL, de eersten die werden uitgereikt. „U hebt de beste eigt het Nederlandse volk bezit op bril jante wijze getoond", aldus de heer Kolff „en bovendien getoond wat een helicopter met een vaardige beman ning kan doen". Bij deze plechtigheid was tevens aanwezig kapitein-ter-zee Goslings, de commandant van de Karei Door man, van welk schip de helicopter opereerde. De vlagofficier M.L.D., comman deur J. M. van Olm bracht zijn men sen de gelukwensen van de M.L.D. over en dankte tevens de KNWL voor de onderscheiding. De heer H. N00RDWIJKERH0UT Op de tweede Paasdag droeg pa pater v.d. Slot zijn eerste plechtige H. Mis op in de St. Victorkerk te Noordwijkerhout en op Beloken Pa sen droeg pater v.d. Raadt in de zelfde kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Zaterdagavond werd te kwart voor zeven het lichtkruis op de to ren ontstoken en begonnen de klok ken te luiden als een feestelijke wel komstgroet bij de blijde inkomst van de neomist in de parochie. In de versierde Kerklaan stonden aan weerszijden parochianen, terwijl de neomist door kapelaan Wüst naar de kerk werd begeleid. Door vijf luidsprekers werd intussen het Alle luja van Handel uitgezonden. Bij het betreden van de kerk zon gen de parochianen een door de pas toor aan de neomist opgedragen wel komstlied, waarna de jonge priester zijn zegen gaf. In het welkomst woord namens de parochianen noem de pastoor Brink pater v.d. Raadt de pleegzoon van de St. Victorparo- chie, omdat hij wegens het emigre ren van zijn ouders naar Argentinië daar gedurende acht jaren reeds zijn vaeanties had doorgebracht. Speci aal verwelkomde spreker ook de moeder van de neomist, die uit Ar gentinië naar hier is gekomen, om de priesterwijding en eerste plechtige H. Mis van haar zoon mee te maken. Pastoor Brink vergeleek pater v.d. Slot, zoon van de parochie en pater v.d. Raadt, pleegzoon van St. Victor, met twee sterren van verschillende lichtsterkte, maar even glansrijk werd hun beider feest gevierd, om dat in beiden de waardigheid van het priesterschap gelijkelijk straalt. Na de toespraak van de pastoor volgde een door de neomist met as sistentie van kapelaan Wüst en pater Joseph, oud-leraar v.d. neomist, ge celebreerd Solemneel Lof. Tijdens dit Lof werden de gregoriaanse ge zangen door alle parochianen geza menlijk gezongen. Na het Lof begaf de neomist zich met de assistenten en de pastoor naar het Maria-altaar voor de opdracht aan de H. Maagd. Êerste Plechtige H. Mis Zondagmorgen werd de neomist vanaf het huis van één zijner fami lieleden aan de Vlashoeve afge haald. Door de Kerkstraat trok een indrukwekkende stoet. Voorop mis dienaars met processiekruis en lan taarns, gevolgd door een stoet bruidjes, van wie één de kelk droeg, geflankeerd door twee andere, die druiven en korenaren droegen. Hierna volgde de neomist met het Mariakasuifel, geschenk van de pa rochie, vervolgens de assistenten in de liturgische gewaden en tenslotte de familieleden van de neomist. De moeder van de neomist liep vooraan rechts naast haar zoon. In de Kerk laan stonden de schoolkinderen met bloemen in de hand opgesteld. Weer schalden feestgezangen door de luid sprekers en in de kerk werd weer een door de pastoor gedicht feestlied gezongen. Pater v.d. Riaadt droeg de H. Mis op met assistentie van kapelaan Wüst en pater Joseph, als diaken en sub diaken en pater v.d. Slot OFM als presbyter assistens en fr. De Jong als ceremoniarius. Pater Joseph hield de feestpredi katie. Na de neomist en zijn fami lieleden te hebben gefeliciteerd, zet te hij met veel vuur uiteen, dat de wereld gebrek heeft aan heilige pries ters. Na de H. Mis werd de neomist met het Ons Heer per auto naar zijn pleegmoeder, mevr. wed. v. Schoo- tenv.d. Burg, gebracht. Temidden van bloemen en bruidjes ontving deze nu op haar ziekbed de H. Com munie uit handen van de jonge priester. Receptie Tijdens de in de middag gehouden receptie bood kapelaan Wüst als voor zitter van het huldigingscomité na mens de parochie het kasuifel en een ziekenbeurs aan. Tenslotte celebreerde de neomist om 4 uur een plechtig Dariklof met dezelfde assistentie als bij de H. Mis. Tijdens dit Lof sprak de neomist een dankwoord en gaf hij, als een bij zonder voorrecht, de aanwezigen de pauselijke zegen. Met een plechtig door alle parochianen gezongen Te Deum werd deze mooie dag in de kerk besloten. De kerk was deze dag natuurlijk weer feestelijk versierd, doch bij zondere vermelding verdient wel de versiering van het grote wegkruis op de hoek van de Kerkstraat en Kerklaan. Onder de velen, die voor al Zondagmorgen met de neomist meeleefden in zijn grote geluk, merk ten wij o.m. op de burgemeester van Noordwijkerhout met zijn echtgenote. LEICSCHENDAM TWEE ZUSTERS JUBILEERDEN De zusters Irmgardis en Benitia resp. overste en kokkin van het Be jaardencentrum „Mariënpark", vier den gisteren hun professiefeest in de Congregatie van de ReligieuzenPe nitenten der Derde Orde van de H. Vader Franciscus (moederhuis Benne- broek). In de kapel van het gebou wencomplex heeft pastoor A. J. v. d. Oudenhoven van de .St. Maartenpa rochie te Voorburg een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen waarbij tevens de hernieuwing plaats vond van de kloostergeloften. Het feest werd daarna in besloten krng voortgezet. Tijdens de receptie kwamen velen, ook van buiten Leid- schendam, de jubilarissen feliciteren. Aanwezig was ook de algemene overste van de congregatie. Als hul- delijk blijk werd aan zuster Irmgar dis een in frigidaire voor de keuken aangeboden. Aan het feestdiner dat een zeer ge animeerd karakter droeg waren alle bewoners van het Centrum tegen woordig. In de de avond verenigde allen zich het patronaatsgebouw aan de Dam- laan, waar het feest werd besloten met 'een zeer gezellig samenzijn. De heren .T. H. Heemskerk en J. P. van Oosten, werkzaam bij de afdeling gemeentelijke plantsoenen dienst zijn geslaagd voor het diploma „Tuinaanleg en Oderhoud" uitgaande van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Na een vierjarige cursus aan de R. K. Lagere Tuinbouwschool alhier ontvingen het diploma ten bewijze dat zij het onderwijs met vrucht heb ben gevolgd de heren A. de Koning, A. Westgeest, J. Schrader, P. Bregman, P. de Koning allen alhier en H. van Dijk, J. van Eyk, J. A. M. van Eyk te Nootdorp, A. Jenje, L. Steyger te Delft K. Berkenmeyer en D. de Rui ter den Haag. SASSENHEIM De groepscommandant van de rijks politie te Sassenheim verzoekt de autobestuurder, die in de vroege morgen van Vrijdag 15 April j.l. te Sassenheim of omgeving een lifter heeft opgenomen, zich telefonisch met hem in verbinding te willen stellen (K 2532-7166). Bedoeld wordt een lifter van on geveer 1,73 meter lengte, slank pos tuur, blond-rossig haar, iets gesple ten ogen, ingevallen onder de ogen, beschaafde spraak met een enigszins Haags accent, gekleed in een donker kleurige regenjas met riem, waar onder een marine-uniform. De lifter is vermoedelijk matroos. Hij wordt van een ernstig misdrijf verdacht. ST0MPWIJK St. BoysSt. Bernardus 23. Hoe wisselvallig de St. Boys-ploeg speelt bleek weer eens in de wed strijd tegen St. Bernardus, welke met 23 verloren werd. Er werd gestart tegen de vrij straffe wind in. De di rect toegepaste tactiek om alles op de aanval te zetten werd de St. Boys- ploeg noodlottig. Met hoge trappen werd de St. Bernardusvoorhoede na de eerste stormlopen aan het werk gezet. De gehele Groenendijkse voor hoede werd in het spel betrokken en al spoedig zat St. Boys in het hoekje waar de meeste slagen zouden val len. Toch is het St. Boys dat de lei ding neemt uit een corner, die in de vlucht opgevangen en in doel ge knald wordt. De graag en veel schie tende St. Bernardus-voorhoede krijgt hierna de meeste kansen, die voor lopig door naast schieten verloren gaan. De in het nauw gedreven St. Boys-verdediging laat nogal eens on der de hevige druk een steekje val len. Na 20 min. heeft St. Bernardus dan toch haar verdiende loon met een hard schot in de hoek 11. Na 27 min. neemt St. Bernardus de lei ding door haar midvoor die hard in schiet, als de St. Boys-verdediging even aarzelt bij een hands, waarvoor de scheidsrechter echter niet floot. Kort voor de rust wordt de voor sprong nog vergroot door de rechts binnen (13). Na de rust tracht St. Boys met de wind in de rug de achterstand in te GROOTSCHEEPSE WEDSTRIJD R.K. E.H.B.O. Net echt Bij de Zondagmiddag in de aula van de Technische School aan de Boerhaavelaan gehouden E.H.B.O.- wedstrijden is Peerke Donders er in geslaagd de wisselbeker te bemachti gen met 200 punten. Berkel-Enschot (N.B.) won de 2e prijs met 184 pun ten. De commandant van Berkel-En schot, de heer W. H. Robben, won de eerste prijs van de commandanten met 69,5 p. (max. 70 p.), de heer R. G. van Dam uit Leiden de 2e prijs met 69 p. In de Juniorenklasse wist Roelofarendsveen n met 173 p. be slag te leggen op de Juniorenwissel- beker. Tweede werd Leiden I met 168 p. De commandantprijs ging naar M. v. d. Vlugt van Nieuwveen I met 65 punten, na lating met 3 en 4 ver kreeg de heer Simmermans van Al phen I de 2e prijs. .De voorzitter van Leiden dr. H. F. M. Donders opende met een wel komstwoord en een beroep op mede werking van de aanwezigen, in ver band met de enorme onverwachte deelname, n.l. 38 ploegen. Namens het District Zuid-Holland was de heer P. Willemse aanwezig. De opgave bestond voor ieder uit een mortorongeluk, waarbij de „ver wondingen" bijna niet van echte won den te onderscheiden waren, zodat het de toeschouwers moeilijk viel te bedenken, dat hier slechts met grime was gewerkt. Na afloop gaf dr. Keeg- stra als hoofd van de jury een alge meen overzicht van de gemaakte fou ten en tekortkomingen. Hierna ging de voorzitter dr. Donders tot de prijs- uitreiking over. In zijn slotwoord dankte dr. Don ders dr. Keegstra als hoofd van de jury en sprak een bijzonder woord van dank tot de patiënten, allen lid van de Leidse Jeugd E.H.B.O., die de gehele middag zo gelaten zich had den laten slachtofferen. Dank werd ook gebracht aan de juryleden van de E.H.B.O.-Raad, die bewezen hebben ook voor specifiek katholieke wed strijden klaar te staan, de doktoren van de jury en de wedstrijdleiding. Dr. Donders beëindigde zijn dank woord met waardering uit te spreken voor de sportieve geest, die tijdens de wedstrijden had geheerst. De uitslagen. De uitslagen van de eerste vijf ploe gen zijn: Senioren max. te behalen 240 p.: 1. Leiden I, 200 p.; 2. Berkel-Enschot 184 p., 3. Delft I 178 p., 4. Stompwijk 170 p., 5. Voorschoten 167 p. Commandanten Senioren max. 70 p.: 1. W. H. Robben, Berkel Enschot, 69,5 p.; 2. R. G. v. Dam, Leiden, 69 p.; 3. J. v. Bilsen Delft 65 p. Junioren: max. te behalen 200 p.: 1. Roelofarendsveen II, 173 p.; 2. Lei den I, 168 p.; 3. Alphen I 167 p.; 4. Delft I 158 p.; 5. Roelofarendsveen III 157 p. Commandanten Junioren: max. 70 p.: 1. M. v. d. Vlugt, Nieuwvëen, 65 p.; 2. Simmerman, Alphen, 56 p.; 3. en 4. C. v. Velzen, R.Veen en Th. Vo gelezang, Leiden, 56 p. Junioren: 6. Nieuwveen II (155 p.); 7. Stompwijk (155); 9. Wassenaar I (153); 11. Nieuwveen I (140); 12. Wassenaar II (140); 14. Voorschoten (136); 15. Meerburg (132); 16. Roe lofarendsveen I (129); 17. Leiden II (122); 18. Aphen II (118); 20. Alphen III (115); 21. Langeraar (112). Senioren: 6. Leiden II (155); 8. Nieuwveen I (155); 10. Warmond II (131); 11. Nieuwveen II (117); 12. Voorhout I (116); 13. Langeraar I (105); 14. Noordwijk )98); 15 War mond I (72). OEGSTGEEST Zaterdag herdacht de gymnastiek vereniging O.G.A.V. te Oegstgeest haar 25-jarig bestaan. Dit jubileum is, dat spreekt vanzelf, niet onopge merkt voorbij gegaan. O.G.A.V. is immers in Oegstgeest de enige, zeer bloeiende gyr/astiekvereniging, al zijn haar verschillende moeilijkheden niet gespaard gebleven in die jaren. Het was ongeveer tijdens het totstand komen van een gymnastieklokaal, dat enige personen het initiatief namen tot oprichting van een vereniging en het was op een vergadering van 16 April 1930, dat daadwerkelijk hier toe werd besloten. Wijlen de heer A. F. Kraan werd tot voorzitter geko zen en de heer J. C. Donk tot secre taris. Op de eerstvolgende ledenver gadering, 3 Juni, telde men reeds 60 leden, welk aantal na enige jaren groeide tot 400 leden. Zoals we boven reeds schreven heeft de vereniging ook zijn „ups and downs" gekend. Een strijd binnen de vereniging was oorzaak tot oprichting van een 2e gym.-vereniging H.B.S., die éch ter inmiddels weer ter ziele is ge gaan. O.G.A.V. kan dan ook als een der bloeiendste verenigingen in onze ge meente worden genoemd. En dat dit uit particulier initiatief ontsproten streven zonder enige ge meentelijke geldelijke bijdrage is ge handhaafd, moge de bestuurders tot grote eer strekken. Zaterdagmiddag werd door het be stuur in „Het Witte Huis" een recep tie gehouden, die zeer druk was be zocht en waarbij woorden van grote waardering werden uitgesproken, niet in het minst namens het gemeen tebestuur door burgemeester du Boeuff, die met de beide wethouders en gemeente-secretaris ter receptie kwamen. Verder voerde nog het woord de heer v. Weizen namens de Oranje vereniging. Vele bloemstukken van oud-be lopen, doch de St. Bernardusploeg gaat in de verdediging en staat voor lopig geen kans toe. Ondanks de goe de wil kan St. Boys haar vorm van vorige week niet te pakken krijgen. Het duurde tot in de 33e minuut vooraleer de achterstand kon worden verkleind door een onhoudbaar doel punt van Willemse. Dit was het enige doelpunt dat St. Bernardus nog toe stond. Het werd een verdiende over winning van St. Bernardus. Het gaat er nu wel benauwend uitzien voor St. Boys na deze nederlaag. R.K. E.HJLO. De afd. Stomp wijk van de R.K E.H.B.O. heeft deel genomen aan de door de afd. Leiden „Paerke Donders" georganiseerde wedstrijden. Van de 16 deelnemende ploegen kwamen de senioren op de 4e plaats met 170 van het maximaal te behalen punten van 240. De junioren legden beslag op de 6e plaats na strijd tussen 21 ploegen. Het aantal punten dat zij haalden be droeg 157 van de 200. stuursleden en vrienden gaven kleur aan deze bijeenkomst. Des avonds was er in het patro naatsgebouw een feestavond voor de leden, die uitstekend is geslaagd. VOORSCHOTEN OM HET PERSOONLIJK DAMKAMPIOENSCHAP. De voor wedstrijden om het per- s:onlijk damkampioenschap van Voox-schoten zijn geëindigd en de finalisten zijn in de laatste ronde allen bekend geworden. In de eerste klasse zijn dat: Ooster go, J. v. Bemmeenl, Zitman en Storm in de tweede klasse zijn het v. Delft, v. d. Hulst en J. v. d. Vlekkert. J. v. Bemmelen startte in de fina le met een overwinning op Zitman, doordat laatstgenoemde na een aan vankelijk goede opbouw een zwak ke afruil maakte, waardoor hij plot seling in grote moeilijkheden kwam te staan, waaruit hij zich niet meer wist te redden. In de eerste klasse speelde Ooster go zijn laatste wedstrijd tegen O ver duin remise, welke uitslag geen wij ziging meer bracht in de stand. Storm speelde eveneens remise te gen H. v. d. Velden en had aan deze uitslag genoeg om zich in de eind strijd te plaatsen. In de tweede klasse B eindigde de belangrijke partij tussen v. Delft en v. d. Hulst in een puntenverdeling en doordat v. d. Munt tegen H. v. d. Vlekkert niet verder dan remisie kwam, werden beide eei*st<?enoem- den geplaatst in de eindstrijd. Voor de laddercompetitie wist van Bemmelen een remise af te dwingen tegen Weggen, terwijl J. v. d. Vlek kert zegevierde over Wouda. WASSENAAR TUINMAN A. VAN STRIEN 40 JAAR BIJ „KASTEEL OUD WASSENAAR". Zaterdag was het 40 jaar geleden, dat de heer A. van Strien als tuin man in dienst kwam bij Kasteel Oud Wassenaar, nog vóór dat het kasteel in exploitatie kwam als hotel-restau rant. Het, jubileum werd herdacht tijdenh een samenkomst van bet ge hele personeel in een van de salons, waar de dii'ecteur, de heer G. de Graaf, de nu 80-iairige jubilaris har telijk toesprak. Hij prees het voor beeld, dat de heer van Strien door zijn opgewektheid en zijn trouw aan allen geeft door tot op zo hoge leef tijd met zoveel plezier nog dagelijks zijn werk te doen: het verzorgen van planten en dieren. Namens de Horeca overhandigde de heer de Graaf de tuinman een gouden draagmedaille en namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel een zilveren legoenning. Bo vendien werd de jubilaris verrast met een Delfts blauw herinnerings bord en een enveloppe met inhoud namens de eigenaren van het Kas teel. De heer H. de Loos, schoonzoon van de jubilaids, dankte voor de waarderende woorden en de ge schenken.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2