RIJNSTREEK DUINSTREEK Een interessante avond voor ,De Leidse vogelvrienden" Uitvoering van Wilskracht was ook deze keer zeer geslaagd Stierenkeuring in Bodegraven DONDERDAG 14 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 If* Gisteravond had in Hotel „Belle- vue" weer een interessante en gezel lige bijeenkomst plaats van de ver eniging „De Leidse Vogelvrienden". De voorzitter, dhr. A. v. Mook, heette de leden en de spreker van de avond, de heer G. Smit uit Amsterdam wel kom. Voordat het woord aan de heer Smit werd gegeven, werden nog eni ge verenigingszaken afgehandeld. Door het tijdelijk vertrek naar elders van de eerste secretaris, de heer J. v. Velzen Jr. werd de heer C. Roozen voor die tijd in diens plaats gekozen, terwijl als vrijwillige medewerk- (st)ers zich opgaven mevr B. Apel doorn en de heren E. Guldemond en J. v. Dort. De voorz. herinnerde er aan, dat de vereniging dit najaar ter gelegenheid van het eerste lustrum extra goed voor de dag wil komen: de tentoonstelling zal weer mooier zijn, de loterij groter en de feest avond door het engageren van het revuegezelschap van Gerard Walden en Berry Kievits geslaagder dan vorige jaren. Spreker spoorde de le den aan steeds nieuwe leden te win nen en het ledental boven de 100 te Agenda Leiden VRIJDAG: "Harmonie, 8 uur nam. St. Christof- fel. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag 8 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. De Haven-Apotheek, Haven 18, tel 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 28274. Deze week draaien in Leiden de volgende films: Casino: „The little kidnappers", alle leeftijden. Lido: „Het wonderlijke leven van Willem Parel" alle leeftijden. Luxor: „White Christmas", alle leeftijden. Trianon: „O, mijn papa", alle leef tijden. Rex: „De zwarte ridder", 14 jr. houden. Tenslotte verklaarde hij zich steeds disponibel te stellen voor gra tis advies aan elke vogelliefhebber (ook niet-leden) en vermeldde daar toe nog eens extra zijn adres: Knep- pelhoutstraat 37, tel. 30953. De heer Smit, daarna aan 't woord komend, verraste de leden met een grote collectie opgezette tropische vo gels uit een speciaal daarvoor gefa briceerde koffer te pakken om zijn betoog aanschouwelijk voor te stellen. Zijn causerie won daardoor bijzonder aan aantrekkelijkheid. Op vaak hu moristische wijze vertelde hij van zijn ervaringen met zijn grote collectie vogels, hun eigenaardigheden en broedresultaten. Door het tonen van een opgezet exemplaar konden de le den zich een goed beeld vormen van een tangara, een agapornis, een gould amadine, een schama-lijster en ande re bij de liefhebber tamelijk zeldzame vogels. Ook de goedkopere en meer populaire soorten als Napoleon, zil ver- en loodbekjes, vuurvinkjes, Ja panse meeuwtjes, enz. werden niet vergeten. Zeer leerzaam waren ook de beschouwingen over de kweek van tropische bastaarden, een sport, die naast veel voldoening ook vele te leurstellingen kan geven. Veel te vlug naar de zin van de le den was deze interessante avond om gevlogen en de belofte van de heer Smit om nog eens bij „De Leidse Vo gelvrienden" terug te komen, werd dan ook met voldoening ontvangen. Wat lezers schrijven LEIDEN, 13 April 1955. Mynheer de Redacteur, Het is onbegrijpelijk, dat de Leidse forensen nog géén protest-actie tegen de overkapping van het Leids sta tion zijn begonnen. De kap is immers veel te kort en te hoog, zó kort en zo hoog, dat regen, sneeuw en hagel vrijelijk naar binnen kunnen waaien. De Leidénaars, die geregeld van de trein gebruik maken, zijn hiervan de dupe, want het regent onder de kap net zo hard als op het Stations plein, alleen is het op het station winderiger. Alléén de wachtkamer is droog, maar véél te klein. Geen wonder, dat de reizigers hun toevlucht zoeken in de gang, ondanks het feit^=dat ziy door een onmenselijke tocht dage lijks riskeren een zware verkoud heid op te lopen of hun trein mis te lopen. Want de stroom van reizi gers, die van de gearriveerde trein komt, blokkeert de gang. Dit laatste euvel zou weggenomen moeten wor den door het plaatsen van een leu ning in het midden van de trap; maar vóór alles dient de kap zodanig verlengd te worden, dat de reizigers bij regen op het station droog blijven. EEN ABONNEE. Leiden, 13 April. Mijnheer de Redacteur, De toestand in de Haarlemmer straat is hopeloos. De ene verkeers opstopping na de an.dere maakt hier de natuurlijke (en ongevaarlijke) gang van het verkeer onmogelijk. Ik herinner alleen maar aan het droeve ongeluk van Zaterdag j.l. De rails van de gele tram maken het fietsen levensgevaarlijk. Per soonlijk kan ik dagelijks constateren, dat fietsers schade ondervinden aan lichaam en/of voertuig door het slip pen over de rails. Moeten hier eerst belangrijke personen omkomen vóór in de chaotische toestand verbetering wordt gebracht? Mijn inziens moet in de Haarlem merstraat in afwachting van een betere oplossing het éénrichting- verkeer worden ingesteld Dit is goed mogelijk, omdat parallel met de Haarlemmerstraat, de Oude Vest, Oude Singel, Oude Rijn, Apothekers- dijk en Stille Rijn lopen Het verkeer van tegengestelde richting zou over deze wegen geleid moeten worden. Weest verstandig B. en W. en pro beert dit eens! Een bewoner van de Haarlemmerstraat. R0EL0FARENDSVEEN EERSTE AARDBEIEN GEEXPORTEERD Op de veiling te Roelofarendsveen werden Woensdag voor de eerste maal aardbeien aangekocht voor ex port met als bestemming Zweden. Voor de prijs van rond ƒ,3.per doosje werd deze zending verzorgd door de Fa. N. v. Ruiten, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN Wat de jaarlijkse uitvoering betreft heeft Wilskracht zelden of nooit te leurgesteld. Dat gebeurde ook Woens dagavond niet in het eivolle Nutsge- bouw Mede door het verrassend element en de talrijke variaties waarin en waarmee „Wilskracht" zijn jaarlijks menu opdient, gesausd met kleuref fecten, begeleid door prima passende muziek G v. Mildaq en ver lucht met tal van grappige tafereel tjes. Voor dit laatste zorgden vooral de kleuters, wier afdeling als een nieuwe loot aan de bijna 37 jaren cude stam is ontsproten en vanavond voor het eerst haar aandeel een zeer dankbaar aandeel overigens bijdroeg in het welslagen van het geheel. Dat het geheel geslaagd ge noemd kan worden is in belangrijke mate de verdienste van de heer P. Zuidam, de directeur. Voor de pauze was het 't gezellig ste vanwege de kleintjes. Ter afwis seling demonstreerden de heren met veel vaart en mannelijke moed nieu we „thema's" in het nummer grond- gymnastiek Het ging hen prima af. Ook de meisjes A misten niets in de oefening met springtouw. Na de pau ze was daar de traditionele hoogrek- demonstratie, ten beste gegeven, dooi de heren. De dames, meisjes en adspirant- dames waren verreweg het beste van de avond in baloefening, springriet- oefening en knotsoefening. Het show nummertje matroosjes, leuk afge werkt door de dames vormde een ge zellig intermezzo, evenals het bóeren- dansje van de meisjes. Op de brug waren de heren weer heer en mees ter, al hebben de meisjes en adspi- rant-meisjes het hierop voor de pau ze ook niet slecht gedaan. Een bij zondere betovering ging uit van het slotnummer, dat als een grandioos vuurwerk een groots festijn onver- Ncd. Bond van Oud-Strijders. In de zaal van het gebouw „Concordia" hield de pl afd. van de Ned. Bond van oud-strijders en dragers van het Mobilisatiekruis o.l.v. de voorz., de heer C. Koren, haar jaarvergadering. In tegenstelling tot de jaarlijkse con tactavonden in het Nutsgebouw, was voor de huishoudelijke vergadering maar matige belangstelling. Financieel staat de afdeling er best voor. De penningmeester, de heer W. W. v. d. Kwaak meldde een flink ba tig saldo. Inplaats van de heer L. C- Slootjes werd de heer A. M. Goedemondt in het bestuur gekozen. Een punt van bespreking heeft de agenda uitgemaakt voor de a.s. Za terdag te Rotterdam te houden alge mene vergadering. getelijk moet maken: de oefening met standen van de dames, omzoomd door een artistiek decor, uitgevoerd in glanzend witte jurken waarop de stralenbundels van vele schijnwer pers onophoudelijk en telkens va riërend een feëeriek lichtschijnsel lieten neerdalen. Wij mogen bij dit sterk domine rend slot toch zeker ook niet verge ten te schrijven hoe indrukwekkend de opmars der ganse vereniging voor het forum van de aanwezigen wel was, waarop onmiddellijk volgde de altijd imponerende vaandelgroet van de dames en herenafdelingen, muzi kaal begeleid door de tonen van het aloude Roomse Blijdschap Behalve zusterverenigingen uit de plaats en omgeving, vereerde ook de ken L. ,H. M. Nieuwenhuizen, de be schermer van „Wilskracht" de ver eniging met zijn bezoek, alsook de geestelijk adviseur, kapelaan L. M. G. Biemans. De eerstgenoemde kreeg een bijzonder woord van dank van de voorzitter der vereniging, de heer G. Ponsioen, inzonderheid voor de finaneële steun verleend onlangs bij de aanschaffing van een lange mat t.b.v. de grondgymnastiek. Na afloop sprak kapelaan Biemans waarderende woorden voor het ge- bodene, aan .de medewerkenden, het bestuur en de directeur en sprak het vertrouwen uit, dat de propagandis tische waarde dié van zulk een avond voor de mooie sport uitgaat RIJPWETERING Jeugd ging op de eierenjacht De Paaseierenrace is schitterend verlopen. Reeds gedurende de mor genuren werd de jeugd op wel zeer luide wijze, zij het misschien niet altijd even welluidend, aan het gro te gebeuren van die middag herin nerd door een zestal gemaskerde medewerkers, dat met „slaande blik en klinkende deksels" rondtrok om de grote race aai> te kondigen. En tegen half twee was de talrijke jeugd op de speelplaats. Daar werden alle eieren en andere heerlijkheden op tafels uitgestald, zodat ieder goed kon zien wat er allemaal te verdienen was. Voor elk van de drie groepen wa ren 25 enveloppen met een speciaal kenteken erop verstopt langs de weg, niet in tuinen enz. Weldra stroomde de speelplaats leeg en was elk met een klein zakje eitjes voor onderweg op pad. Weldra begonnen de eerste enveloppen al binnen te druppelen. Het overeenstemmende nummer op de prijslijsten wees.uit, wat ze daar op wel kregen. En dan rnaar weer gauw opnieuw gaan zoeken. De M.P. controleerde of iedereen zich ^el aan de regels hield. Om 4 uur werd de laatste prijs in ontvangst genomen. Inmiddels was de tweede troep, klas 2 en 3 't eerst klaar gekomen. Wie niets had kunnen vinden, mocht meelopen om de troostprijzen en wie dat niet had kunnen winnen kreeg toch nog een handje eitjes. Ter af wisseling v/erd er zo nu en dan ge strooid, alsof het Sinterklaas was. Om 5 uur was de laatste groep af gewerkt Het v/eer was braaf ge weest en zo was deze gezellige mid dag voorbij, voor ze er aan dachten. NIEUWKOOP Iugel.-Vergadering Polder Nieuw koop. In „Het Vliegende Paard" werd de jaarlijkse vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van de Polder Nieuwkoop gehouden en werd in die vergadering de rekening over het dienstjaar 1954, welke af gesloten werd mét een batig saldo van 3.961,51, door de Ingelanden goedgekeurd. Hierna werden de verdere punten van de agenda afgewerkt, waarbij geen bijzondere zaken de aandacht vroegen. De begroting voor 't dienst jaar 1955 werd eveneens goedge keurd, met een bedrag van aan ont vangsten en uitg. van 117.821,78 met een post onvoorziene uitgaven van 2.021,78, terwijl het mogelijk was om de omslag voor het jaar 1955 ff 1,lager te stellen en derhalve te brengen op 25,per h.a. Tijdens de vergadering werd te vens een verkiezing gehouden voor de functie van Dijkgraaf van de pol der, en kreeg de huidige Dijkgraaf de heer A. van Dam, van de totaal uitgebrachte 308 stemmen er 295 op zijn naam, zodat hij derhalve met een overweldigende meerderheid weer voor 6 jaar in deze functie is gekozen. Voorts was er dan de vacature L. van Berkel, die eveneens herkies baar was als Heemraad van de pol der, daar er een tegencandidaat was, behaalden geen van beiden in de eerste stemming de volstrekte meer derheid zodat in dit geval een her stemming, noodzakelijk bleek. De uitslag daarvan was, dat de tegen candidaat, de heer T. W. Kempenaar met een meerderheid van slechts 3 stemmen werd gekozen als Heem raad van de Polder Nieuwkoop, zulks in de plaats van de heer L. van Ber kel te Aarlanderveen. die na een zit tingsperiode van 26 jaar zijn plaats in het bestuur dient af te staan. Spaar- en Voorschotbank Visserij. In 't hotel „Het Vliegende Paard" werd gisteravond de jaarlijkse le denvergadering gehouden van de Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor de Visserij. Toen de voorzitter, de heer P. - Augustinus de vergadering opende waren 53 leden aanwezig. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het overleden bestuurslid de heer C. v. d. Bosch, die vanaf de op richting van de Bank zitting in het bestuur heeft gehad en wiens advie zen en raadgevingen dikwijls zo zeer waardevol gebleken zijn. De notulen werden goedgekeurd on uit het daar na gelezen jaarverslag viel op te ma ken, dat de Bank in een steeds gro ter wordende behoefte voorziet. Be droeg het bedrag aan ingelegde spaargelden nog f 317.277,94 per ul timo December 1954 was dit bedrag tot ongekende hoogte gestegen en hadden de spaarders 508.767,54 aan de bank toevertrouwd. De bank maakte dan ook een prima jaar, want het saldo-winst van 3429,63 is eveneens ongekend gunstig. Het bedrag aan liquide middelen bedroeg 118.002,03 en dit is niet bepaald voordelig voor de bank geweest, maar intussen zijn enige goede be leggingsmogelijkheden gevonden die dit hoge bedrag aanzienlijk verlaagd hebben. Bij de bestuursverkiezing in de vacature van de heer C. v. d. Bosch wordt met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer J. Th. Beuk, die reeds enige jaren lid van de raad van toezicht was. De heer L. de Pater die aftredend lid van de raad van toezicht is, wordt eveneens met grote meerderheid herkozen. Als lid van de raad van toezicht in de vacature van de heer J. Th. Beuk wordt hierna de heer A. A. Ruiter- man benoemd. De kassier de heer P. Astman geeft hierna een uitge breid overzicht van de balans en verlies en winstrekening en e.a. wordt door de vergadering goedge keurd. De rentevoet wordt ook voor 1955 onveranderd vastgesteld het geen neerkomt op een credietrente van 2 3/4 de debetrente 4% en voor de leden van de bank 2 H en niet-leden 1H%. Geboren: Hugo, z.v. H. van Lith en P. M. Domburg; Willem Petrus Maria, z.v. G. J. Kuijf en H. M. van Dam. Oveideden: J. Vijfhuizen, 64 jaar, echtgenoot van J. C. v.d. Laken. Ondertrouwd: A. de Boom, 25 jaar, wonende te Oudc-kerk aan de IJssel en H J. Kalshoven, 21 jaar; G. Scher- penzeel, 30 jaar, wonende te Koeken- gen en C. S. Boer, 24 jaar. Gehuwd: J, M. Sassen, 35 yar en C. J. F. Douven, 31 jaar. W0UBRUGGE De heer C. W. Westmaas be haalde te 's-Gravenhage aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten het diploma Meubelconstructeur en Bin nenhuiskunst. LEIDSCHENDAM Geboren: Cornelia W. G. M., d.v. W. J van Vliet en H. C. J. van der Helm; Emil H„ z.v. W. de Ruyter en L. M. Maarman; Wilhelmus A., z.v. W. van Veen en E. P. M. de Korte; Johanna M. A., d.v. J. C. Nieuwen- broek en A. C. van der Meer; Geer- truda A. M„ d.v. G. C. van Heinin gen en H. J. Rolvink. Ondertrouwd: J. Oudshoorn te Nootdorp en Oatharina M. Köhne. Overleden: Johanna S. Nieuwland, oud 78 jaar (Mariënpark); Antonius F. Hogervorst, oud 78 jaar, gehuv/d geweest met W. T. M. Wijnands. N00RDWIJKERH0UT Woensdag had de algemene jaar vergadering plaats van de Coöpera tieve Boerenleenbank in de zaal van v.d. Geest. De voorzitter, de heer J. R. Zon neveld, heette allen hartelijk-welkom, in 't bijzonder de ereleden Bouw meester en Warmerdam, en de heer Vroom, vertegenwoordiger van de Centrale Bank te Utrecht. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op dat het slechte weer van verleden jaar voor de bollenteelt geen nadelige gevolgen heeft ge bracht, wat tot uitdrukking komt bij het beeld van de Rekening en Ba lans over 1954. De spaargelden zijn o.a. toegeno men met plm. 200.090.— tot een be drag van 2.096.154.39 en de Reke ning Courant deposito's met plm. 300.000.en gestegen tot een be drag van 912.299.70. Er is een duidelijke groei van de Bank waar te nemen. Rekening in 1054 gaf een meerdere omzet van 6.172.235.tot een totaal van 31.235.544.94. De Balans nam toe met ruim f 587.454.en bedraagt thans 3.198.841.65. Winst- en verliesrekening werden verhoogd met ruim 10.662.29, thans 84.315.20. De toename van leden bedroeg 437. Voorschothouders 101, rekeninghouders 270 en het aantal spaarders 2081 personen. Dit bracht een vermeerdering van ruim 4281 posten tot een totaal aan dagboek- posten van 31.912. Over 1954 werd een winst geboekt van 6569,74. De hoop uitsprekend, dat Gods zegen in 1955 aller deel mo- Kwaliteit kan nog worden opgevoerd In Bodegraven werd de voorjaars- stierenkeuring gehouden. De aangif te voor deze keuring week niet noe menswaardig af van die van vorige jaren. Als men het aantal stieren ziet dat ook hier voor de verplichte keu ring wordt aangeboden, dan moet men ef wel verwonderd over zijn, dat in deze veerijke gebieden nog zo vele veehouders gebruik maken van mannelijk materiaal van zeer du bieuze kwaliteit. Het percentage vee houders, dat van goede tot beste die ren gebruik maakt, kan nog aanmer kelijk worden opgevoerd. Ondanks het feit, dat de keuring te Bodegra ven oorspronkelijk overwegend zwartbont materiaal onder de mede dingers heeft, is het aantal gepri meerde stieren bij de blaarkoppen bet grootst geweest. Vooral de eenjarige blaarkoppen kwamen goed uit de bus. Er werden zeven eenjarige geprimeerd, waarvan vier een tweede premie behaalden. 2a Werd Flores van gebr. Bunnik te Bodegraven. Mooie afstamming, best behangen type, kon in de voorhand iets meer gesloten. 2b Werd de plat te soortige Anton van J. v. d. Zon, Barwoutswaarder, 2c Robertus van Rondenberg van M. A. van Briemen, Bodegraven, kon in de bovenbouw iets gelijnder. 2d De gelijnde Gus- taafzoon Gustaaf van Miland 2 van Erven J. H. Verburg, Bodegraven. Een derde premie behaalden Mona van Chr. v. d. Zon, Jaap van T. van Ingen, Woerden en Dienko van A. J. de Wit, Reeuwijk. Bij de tweejarige behaalde de beste en typische Berend van gebr. Zwa nenburg, Bodegraven, met glans een eerste premie Een dergelijke fok stier ziet men slechts sporadisch. Hij werd op schitterende wijze voorge bracht. Van de driejarige kreeg Al fred van C. Kwakernaak, Bodegra ven een tweede premie, platte sterk- gebouwde stier, kon iets dieper Bij de zwartbonten behaalde de K.I. ver eniging Vita Nova een succes met haar jonge stier, die hier voor het eerst werd getoond, typische stier, die gemakkelijk een tweede premie ver dedigde. Een derde behaalde Jinke's Paal van M. G. Kromwijk, Nieuwer- brug, vrij soortige stier met niet te sterke benen Bij de tweejarige was het alleen de goedgelijnde, maar wat te weinig behangen Pieter Frans Ade- rna van L. Laan te Woerden, die het tot een tweede premie wist te bren gen. De driejarige vormden een wat onregelmatige collectie, niet te veel maat en te weinig type. Alleen Griet je Ceres van Joh. Eikelenboom, Rijn- saterwoude, zag zich een tweede pre mie toegekend. Deze stier zondigt nogal iets in de voorhand en heeft wat te weinig adel. Tenslotte presenteerde Vita Nova nog de oudere stier Wetsens Adema. Deze platte behangen stier is van best type en kan voor de veeverbe tering in de Rijnstreek wel eens een goede aanwinst zijn. Vervolgens werd de heer Post tot secretaris van deze avond benoemd en las de heer L. H. Musegaas de no tulen van de vorige vergadering. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten van de winst 6.000,als extra afschrijving op het kantoorgebouw te boeken. Bij enkele candidaatstelling werd de heer L H. Musegaas als bestuurs lid en de heer J. Remmerswaal als lid van de Raad van Toezicht be noemd. Beide heren namen hun be noeming aan. Wegens vertrek werden de heren T. H. v. Langeveld, T. Bos en C. J. Nederstigt van de lijst van leden af gevoerd Na de rondvraag, die niets ople verde, werd door de heer Vroom de film: „Met elkander voor elkan der" vertoond, een film, die het werk vertoont door de Coöp. boerenleen banken te Utrecht en Eindhoven. Verder werden nog vertoond „Het schot is te boord", „De vier jaargetij den", bloemencorso Aalsmeer en enige tekenfilmpjes, waarna de voor zitter de vergadering sloot. Geb.: Adrianus Wilhelmus, z. van N. A. Lommerse en A. G. v. d. Poel; Alida Agatha Maria, d. van J. J. Duivenvoorde en A. M. van Denzen; Gerarda Wilhelmina Maria, d. van J. Th. Hermans en Th. J. Turenhout; Catharina Maria, d. van N. de Groot en M._ C. Warmerdam; Jacobus An tonius Hermanus, z. van C. J. Geer- lings en C. J. de Ruijter; Hubertus Petrus Cornelis, z. van N. A. H. Sluis en M. A. C. Luijben; Ondertr.: J. H. Bijleveld, 26 jr. en H. M. v. d. Berg, 24 jaar. ST0MPWIJK LTB. De oorspronkelijk op 23 Maart bedoelde vergadering van de LTB afd. Stompwijk moest door om standigheden v/orden verzet naar Woensdag j.l., wat ook een van de oorzaken is dat de voorzitter J. v.d. Borst, bij zijn openingswoord zijn spijt uitdrukte over de geringe op komst. Vele werkzaamheden op het boerenbedrijf zijn door de lange win ter opgeschort en men moet nu alle krachten inspannen om de achter stand in te halen. De notulen wer den goedgekeurd. Het voornemen bestaat om gezamenlijk een bezoek te brengen aan de jaarbeurs, welke ge houden zal worden van 18 tot 25 April. Liefhebbers kunnen zich op geven bij de heer F. v. Swieten. Uit het jaarverslag bleek, dat de afde ling nog steeds groeiende is. Zeven nieuwe leden traden toe. De penningmeester had nog een batig saldo van 441.57. In dit batig saldo zit echter een gedeelte van de contributie over 1955. De financiële commissie bracht een gunstig ver slag uit en attendeerde de penning meester op een kleine vergissing. Rector Vester was uitgenodigd de vergadering toe te spreken. Als on derwerp was gesteld „Persoonlijk heidsvorming ten plattelande", waar in dieper werd ingegaan op de pro blemen die ontstaan doordat wegens gebrek aan cultuurgronden de zelf- standigheidsirang van de boeren stand niet bevredigd kan worden daar er niet voldoende boerenbedrij ven beschikbaar zijn voor de boe renzoons. De aftredende bestuursleden Th. de Haas, G. Ham en Th. v. Bohemen werden bij acclamatie herkozen Een mt-lkmachinecursus zal worden gt- nouden bij voldoende deciname De cursus omvat 7 a 8 avonden therwie e.ï 23 praktijklessen. Vermoedebj- rve aanvang in najaar 1955. Kosten zijn gering. Leden ook LTJ-ers -- k-noen zich aanmelden bij de heer F. v. Swieten. Spoed gewenst om tij dig tot organisatie te kunnen over gaan. St. Boys. Nog steeds staat onze ploeg op de onderste plaats. Doen cr zijn tekenen die er op wijzen, dat we op de goede weg zijn. Tegen St. Ber- nardus moet bewezen worden dat we in de goede richting gaan. Aanvang 2 uur op eigen terrein. Overige wedstrijden: St. Boys 2— Altior 2, 12 uur. Laatste Berichten A'DAMSE STAKINGEN. Van de 400 Amsterdamse arbeiders- bij de Publieke Werken, die gister middag de stakingsvergadering bij woonden, hebben hedenmorgen on geveer 200 het stakingsparool opge volgd; de overigen zijn gewoon aan het wertf gegaan. Van andere ge meentediensten is geen bericht van moeilijkheden binnengekomen. Marktberichten GOUDA, 14 April. Kaas. Aan voer 35 partijen. Notering: eerste kwaliteit met rijksmerk f 2,182,27; tweede kwaliteit met rijksmerk 2.052,17. De handel was kalm. 's-HERTOGENBOSCH 13 April. Vee. Op de markt van heden wa ren aangevoerd 8.262 stuks vee, nl. 4,104 runderen, 330 vette kalveren, 1,398 nuchtere kalveren, 80 fokzeu- gen, 380 slachtvarkens, 56 lopers, 1.690 biggen, 146 schapen, 65 lam meren en 13 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 7101000; guiste koeien 475775; zware soorten bo ven notering; kalfvaarzen 575 940; klamvaarzen 460565; guiste vaarzen 485610; pinken 360 450; graskalveren 210310; nuch tere fokkalveren f 85125; nuchte re slachtkalveren f 3342; zware soorten f 5376; drachtige zeugen 235340; lopers 7090; biggen 4058; weischapen 6085; ooien met lammeren 160220; vet te schapen f 95125 per stuk. Aanvoer van slachtvee: 995 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 2.85—2.90, le kw. f 2.60—2.75. 2e kw. 2.40—2.35, 3e kw. 2.25—2.35; vette stieren f 2.302.50, worst koeien 2.002.25, alles per kg. ge slacht gewicht. Vette kalveren, prima soorten 2.703.00; vette kalveren, midden klasse 2.302.55; vette kalveren liche soorten f 1.902.20; nuchtere slachtkalveren 1.001.22; zware soorten f 1.261.73; slachtzeugen f 1.571.63; jonge slachtvarkens 1.701.76 per kg lev. gew. Overzicht: Heden werden de hoogste aanvoe ren bereikt in de geschiedenis der markt, zowei wat betreft het aantal stuks groot-vee als het totaal aantal aangevoerde dieren. De goede soorten melk- en kalf koeien werden vlug geplaatst. Het aanbod van guiste en weidevec was zeer groot niet veel belangstelling, de handel had over het geheel een vlot verloop, prijzen even vaster. Ruimere aanvoer van jongvee, de handel was redelijk goed, de kwali teiten werden prijshoudend verhan deld. Groter aanbod van nuchtere slachtkalveren, handel ruim-prijs- houdend. Grotere aanbod van vette kalveren, matige handel met onver anderde prijzen. Normale aanvoer van weischapen en ooien met lam meren, deze laatste werden ruim- prijshoudend verkocht. Minder aan bod van fokzeugen, trage handel met lagere prijzen. Minder aanvoer van lopers en biggen,, lopers kalme han del, prijzen moeilijk te handhaven: biggen handel slepend-duur. Ruim aanbod van slachtvee, handel vlug, prijzen bleven o,p gelijk niveau. Worstkoeien even vaster in prijs. Korte aanvoer van slachtzeugen, vlugge handel met hogere prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 13 April. Bloemen. Anemonen 0.18—0.31, Lathyrus f 0.460.81, Dhoronicum ƒ0.16—0.27, Freesia's 0.30—0.57, BI. druifjes f 0.18—0.24. v. d. Eerden 0.59—0.81, E. Eddy 0.40—0.67, Rose Copland 0.52J0.79, Vera 0.48—0.63, Golden Harvest 0.610.84, Prunus ƒ0.50—0.62, W. Pitt /0.52—0.74, W. Copland 0.470.63, Moederdag ƒ0.56—0.77, Picadilly ƒ0.51—0.62, White Sail ƒ0.40—0.62, Campfire 0.480.61, Bonansa 0.460.56, Batigon ƒ0.49—0.61, Cordell Huil 0.59—0.72, Nizza 0.67—0.82, Snow- don 0.52J0.67, Crown Imperial 0.30 —0.37, E. Eddy 0.42—0.56, Majori Borven 0.70—0.81, Sonja ƒ0.31— j 0.65, Dubbele tulpen 0.18—0.43, Par- j kiettulpen 11.50, Narcissen: King Alfred 0.26—0.32, Actea 0.260.30, Cheerfulness 0.290.37, Narcissen v! gr. 0.130.23 per bos. Am. Anjers 0.160.29 per stuk. Groente. Aardbeien I 2.65 J 3.15, idem II 1.402.10 per doosje, Kropsla 12—15.—Radijs f 6—7.— per 100. TER AAR, 13 April. Groente. .Witlof 1 ƒ0.36—0.47, idem 2 ƒ0.25— 0.32, idem stek ƒ0.150.18, spinazie ƒ0.17—0.25, idem B ƒ0.12—0.14, was. I peen 0.11—0.21, andijvie f 0.34—0.43, idem B ƒ0.21, kroten ƒ0.13, spruiten ƒ0.29, alles der kg.; sla A 0.17 I 0.22, idem B 0.12—0.17, idem C 0.05 0.10 per stuk; radijs ƒ0.06—0.14, selderij 0.02—0.07, alles per bos; stoofsla 0.401.per kist. LEIDSCHENDAM 15 April. Eieren- veiling. Op de weekmarkt van „Het Wapen van Veur" waren aange voerd 12800 kipeieren. De notering luidde voor 1600 eieren no. 0 15.75— 16.15, 2400 eieren no. 1 14.90 15.25, 4600 eieren no. 2 13.40 13.90, 3200 eiereen no. 3 12.40 12.50, 1000 eieren no. 4 f 12.25—12.50. Verder waren ter markt: 5 kippen ƒ1,904.5 hanen ƒ3.603.70, 4 konijnen ƒ1.30, 5 duiven f 0.70—0.80. Groente. Sla A f 22.90—26.40, sla B 15.40—20.90, sla C 6—9.90, stoofsla 20—38.—, spinazie ƒ23— 44.—. VINKEVEEN 13 April Groente. Op de Coöp. Groenten- en Fruitvei ling te Vinkeveen zijn op veiling van 13 April de volgende prijzen besteed: Prei 0.67—0.72, Spinazie 0.21—0.37 Waspeen II ƒ0.16—0.17, Witlofg A I ƒ0.48—0.51, Witlif B I ƒ0.44—0.51, Witlof B II 0.36—0.42 der kg., Raap stelen 0.04, Radijs ƒ0.17—0.20, Pe terselie ƒ0.07, Selderij ƒ0.05—0.08 per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3