DE IJZEREN SCHELVIS Vliegongeluk te wijten aan sabotage? RIJNSTREEK Chinese beschuldiging Ontvoering bij Makasser Aanklager aangeklaagd Dreigende burger oorlog in Saigon Na 20 jaar Siberië Coop. Boerenleenbank te Alphen heeft gunstig jaar achter de rug Het diplomatieke klimaat te Moskou WOENSDAG 13 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Radio Peking heeft gezegd, dat Amerikaanse en nationalistisch-Chi- nese agenten samengezworen hebben om Chinese afgevaardigden naar de conferentoe van Bandoeng te ver moorden door het vliegtuig van de Indiase luchtvaartmaatschappij, dat Vier Nederlandse personeelsleden van de Garoeda Indonesian Airways zijn door een bende ontvoerd. Zij be hoorden tot het personeel, dat zich in de vroege ochtend per vrachtauto van Makassar naar het vliegveld Mandai begaf voor het vertrek van het vliegtuig naar Menado. Onder weg werd de vrachtauto door een bende aangehouden, die alle inzit tenden ontvoerde. De Nederlanders zijn de heren J. B. Sibenius Trip, assistent-station chef te Makassar (hij kwam 1 Maart 1948 bij de K.L.M. en werd bij de Garoeda gedetacheerd), B. L. Kobe- sen, motormonteur bij de technische dienst (op 1 Augustus 1947 kwam hij b\i de K.L.M. in dienst; hij werd eveneens bij de Garoeda gedeta cheerd), Emondt en Gaspersz. (Bei de laatstgenoemden zijn locale krach ten van de Garoeda). Verder werden een Chinees personeelslid en een In donesische chauffeur ontvnerd. Ook een bus van de Garoeda, die achter de vrachtauto reed, werd aangehou den, de inzittenden daarvan werden echter ongemoeid gelaten. De Prawda heeft gisteren een scherpe aanval gedaan op de open bare aanklager van de Sovjet-Unie, Roman Roedenko. Gezegd wordt dat hij zijn plicht heeft verzuimd, Roedenko werd in Augustus 1953, toen Georgi Malenkof premier was, tot openbare aanklager benoemd. In Januari bekleedde hij deze functie nog. Hij noemde op dat tijdstip het proces en de terechtstelling van het hoofd van de politie Beria een voor beeld van de „strikte en meedogen loze" Russische wetgeving tegen in terne vijanden. De Prawda, het orgaan van de com munistische partij, schrijft dat de Russische wetten herzien zijn, zodat er „nooit weer een bende criminele elementen zoals Berai en zijn beulen de organen van de staat voor misda dige doeleinden kunnen gebruiken". Het blad klaagt, dat het bureau van de openbare aanklager de wetten niet streng genoeg toepaste en ernstige afwijkingen toestond, waarbij onder meer staatsgoederen werden ont vreemd. Het voegt er aan toe, dat een aantal ministeries en departe menten zelf de wetten overtreden. Het anti-regeringsgezinde nationa listische eenheidsfront in Zuid-Viet- nam, dat bestaat uit twee politiek- religieuze secten der Binh Xuyen en der Hoa Hao, heeft de beschuldiging uitgesproken, dat premier Ngo Dinh Diem burgeroorlog wenst „en deze zal krijgen ook". Het verenigd front heeft de twee millioen inwoners van de hoofdstad Saigon en de voorstad Cholon opge- ïoepen weg te trekken omdat „de re gering van plan is een algemeen of fensief in te zetten". Kort na de op roep begonnen duizenden inwoners uit Saigon weg té stromen. Het staatshoofd van Zuid-Vietnam Bao Dai. die nog steeds in Zuid- Frankrijk verblijft, heeft in tele grammen aan de partijen voorgesteld het bestand te Saigon tot 20 April te verlengen. Hij voegde er aan toe, dat een alle partijen bevredigende op lossing voor het einde van de maand gereed zou zijn. i hen vervoerde, dezer dagen te la ten verongelukken. Radio Peking beweerde, dat het sabotagecomplot eigenlijk gericht xyas tegen de premier van communistisch China, Tsjoe-en-Lai, die echter niet in het vliegtuig zat. Verteld werd, dat de regering in Peking tevoren de Britse zaakgelastigde in Peking verzocht heeft tegen het „complot" te waken. Het ongeluk met de Constella tion Kashmir Princess rechtvaardigt de waarschuwing van de volksrepu bliek China volkomen, zei radio Pe king. In ambtelijke Amerikaanse kringen te Washington werd de Chinese be schuldiging „belachelijk" genoemd. Het bestuur van Hongkong heeft vandaag in een officiële verklaring gezegd, dat het uiterst" onwaarschijn lijk is, dat het ongeluk het gevolg is geweest van sabotage. Eén van de overlevenden van het vliegtuigongeluk, de technicus Kar- nik, heeft het hoofdkwartier van de Britse luchtmacht te Singapore doen weten, dat het ongeluk te wijten is aan brand in de hydraulische appa ratuur in de linkervleugel. Alles bij elkaar zijn thans zes over levenden van het vliegongeluk ge red. In het Finse dorp Juvaeskylae is dezer dagen de 59-jarige mevrouw Siiri Waklin teruggekeerd, die twintig jaar in Siberië in ballingschap heeft vertoefd. Zij Wus in 1932 met haar twee kin deren naar Leningrad gegaan om zich bij haar man te voegen, die daar werkte. Na een paar jaar wilde zij naar Finland terug en trachtte zij clandestien over de grens te komen. Zij werd echter betrapt en veroor deeld tot drie maanden gevangenis straf, waarna zij naar Siberië werd gezonden. Daar werkte zij twintig jaar op een kolchose, waar zij op het laatst een huisje, een koe, een varken en een paar schapen bezat. Zij heeft echter nooit haar man en haar kin deren teruggezien. Weer spionnen in Oost-Duitsland De Oostduitse regering lieeft be kend gemaakt, dat in de laatste tijd 521 geheime agenten, werkend voor Amerikaanse en Britse geheime dien sten, in Oost-Duitsland zijn gearres teerd. Zij zouden zich onder meer hebben schuldig gemaakt aan brand stichting en aan vergiftiging van de veestapel. De Coöp. Boerenleenbank te Alphen aan den Rijn hield Dinsdagavond in Hotel „Toor", onder voorzitterschap van de heer B. Lemkes, haar jaar lijkse algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord, waarin de voorzitter herinnerde aan het slechte jaar voor de boeren, merkte spreker op dat het voor de bank een g jaar is geweest. Er is veel omgezet, hard gewerkt, maar er is ook meer verdiend. Om in deze gunstige po sitie ook de cliëntele te doen delen, heeft men de rente ad 2.4% uitge strekt tot 8-QOO.(voorheen tot 2500.Daarboven genieten de leden 1% rente en niet-leden 0.75%. De credit-rente in rekening-courant is vastgesteld op 0.75%, de debet- rente bedraagt 4.5%. Voor deposito's bedraagt de vergoeding (6 maanden vast) 2.6%. Naar aanleiding van een verzoek uit de ledenvergadering om de rente voor leden te verhogen, ge let op de gunstige positie van de bank en het coöperatief karakter der instelling, heeft het 'bestuur in over weging genomen om het bedrag van 8000.waarvoor de spaarbank 2.4% rente vergoedt, voor leden te verhogen tot 10.000. Voorts heeft het bestuur, staande de vergadering besloten, mede ter stimulering van het bezoeken van de jaarvergadering, om de aanwezige leden een kleine gratificatie in de vorm van een geldbedrag toe te ken nen, zonder echter hieraan een per manent karakter te verbinden. Dit zal van jaar tot jaar op de vergade ring worden voorgesteld. e voorzitter deelde nog mee, dat de heer H. C. E. Kroft, secretaris die deze avond na een lange ziek teperiode weer ter vergadering aan wezig was dezer dagen in een be stuursvergadering was gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren be- stuursjubileum van de bank. De heren J. D. van den Akker Nzn. en M. Keyzer werden met 2-6 van de 27 uitgebrachte stemmen resp. tot lid van het bestuur en lid van de Raad van Toezicht herkozen. Tot lid van de Financiële Commis sie werd aangewezen de heer S. C. Rijlaarsdam. Cijfers De spaargelden bij het kantoor te Alphen aan den Rijn vermeerder den met 330.519.18, terwijl de cre- ditgelden in rekening-courant ver meerderden met 73.088.93. De tota le creditgelden bedroegen per ultimo 1954 2.G48.210.59 (vorig jaar 2.444.602.48). De totale vooruitgang van creditgelden bedroeg 403.608.11. Het uitstaand crediet bedroeg 1.060.161.69 v.j. 1.063.998.81), verschil slechts 6.162.88. Effecten werden het afgelopen jaar verkocht en uitgeloot voor het nominale bedrag van 59.000. (koerswinst 1.576.56). Nieuwe Beter dan het weer" ff1 De Oostenrijkse kanselier Raab wordt in Moskou nogal opvallend ge fêteerd. De besprekingen zijn geheim, maar de receptie daarna in het Spiri- donovka-paleis was veelzeggend. Op deze receptie waren, behalve de Rus sische autoriteiten en de Oostenrijkse delegatie, ook de ambassadeurs van de Westelijke mogendheden aanwe zig. Deze hielden zich eerst wat op de achtergrond, maar werden door minister Molotof naderbij geroepen. En daarna begonnen, zoals altijd, de toasten, uitgesproken bij een glas wodka en getuigend van de goede wil van alle aanwezigen. De Oostenrijkse ambassadeur Bischoff beet de spits af. „Tien jaar bezetting is genoeg. Laten we er mee ophouden". Deze woorden vonden al- gemeene instemming, ook van de Russen. Molotof antwoordde op 'n toast van Amerika's ambassadeur Bohlen: „Op een vrij en democratisch Oostenrijk". „Zeer goed, laten wij daar op drinken". Bijna een uur lang stonden de Wes telijke ambassadeurs te praten met de nieuwe Russische premier, maar schalk Boelganin, die tot verbazing van iedereen plotseling een Russi sche sigaret met lang mondstuk, op stak, terwijl hij voor een niet-roker doorgaat. Ook de andere Russische kopstukken als Kaganowitsj, Mikojan en Pervoechin hielden zich- onge dwongen met de gasten op. Mikojan legde zelfs de Westelijke journalisten in de watten, door hen eigenhandig van wodka te voorzien en een toast op hun werk uit te brengen. Het was in zijn geheel bezien een uiterst plezierige receptie, die door een Oostenrijkse diplomaat uitstekend werd gekarakteriseerd: „Het klimaat is beter voor ons dan het weer". (Het sneeuwt nl hard in Moskou). fondsen werden aangekocht voor 27.036.—. Afschrijvingen behoefden niet plaats te hebben (kantoorgebouw met safe-inrichting, onroerende goe deren, meubilair staan respectievelijk voor 1.op de balans). Voor belasting werd gereserveerd 1000.een storting in het pensi oenfonds van 2.500.en een stor ting Reserve Waarborgfonds B. C. op voorstel van de centrale bank ad 650.terwijl 3% rente is gerekend van de gewone Reserve tot een be drag ad 1.500.welke posten ten laste van de Verlies- en Winstreke ning zijn gebracht. Hierna resteert een netto-winst ad 9.827.50, welk bedrag door de jaarvergadering als volgt wordt bestemd: 9800.te boeken op gewone reserve en 27.50 te voegen bij de reserve onderhoud gebouwen. Het effectenbezit beloopt dit jaar 749.206.69 (vorig jaar 779.738.43). Aan reserven vermeldt de balans: ge wone reserve 59.500.(vorig jaar 53.000.reserve voor koersver schillen effecten 78.000.(vorig jaar 74.046.de voorzitter verwacht evenwel geen nadelige saldi op de post effecten, maar veel eer behoorlijke winst-, reserve du- bieuse debiteuren welke er niet zijn, aldus de voorzitter 12.500. (v.j. idem), reserve 'belastingen 9.376.40 (v.j. 10.610.40) hierop verwacht het bestuur een gunstige invloed van de nieuwe belastingpo- litiek der regering reserve onder houd gebouwen 4.516.48 (vorig jaar 3.648.03), reserve waarborgfonds B. C. 1.280.(vorig jaar 630. Vianen, is Dinsdagavond te Alphen, waar zij op vacantie is, ternauwer nood aan een ernstig ongeval ont komen. Zij fietste omstreeks 19.40 uur de Schoolstraat uit en wilde links de zeer korte bocht nemen naar de Ju- lianastraat. Op dat moment naderde van links een veewagen van de heer T. v. Varik. Hoewel èn mej. Pelli- kaan èn de autobestuurder alle moei te deden om elkaar te ontwijken, hetgeen in de nauwe passage uiterst moeilijk is, volgde een vrij hevige botsing. Het mag een geluk heten, dat de wielrijdster door de auto ter zijde werd geslingerd en zij dus niet werd overreden. Hoewel zij wel klaagde over pij nen, kon dr. J. van Eek geen ernstig letsel constateren. Haar rijwiel werd flink beschadigd. De bestuurder van de vrachtauto verloor nog een moment zijn rijrich ting, mede door zijn pogen om het meisje door naar links te zwenken te ontwijken. Hij reed een ver keersbord met „afzetpalen" om ver en kwam met zijn auto enkele centimeters voor de grote winkel ruit van de firma D. v.d. Helm tot stilstand. VOETGANGER EN BROMFIETSER IN BOTSING. In wijk Hoorn, ter hoogte van de Coöp. „De Handelsraad" van de L. T. B. te Alphen aan den Rijn, had Dinsdagavond omstreeks 7 uur een aanrijding plaats tussen een voet ganger, de heer E. Megcheise, 75 jaar, en een bromfietser, de heer C. T. van Velzen, uit Bodegraven. De heer Megcheise, een goedé be kende in de dam wereld en meerde re malen damkampioen van Alphen aan den Rijn, liep nabij zijn woning de rijksstraatweg LeidenUtrecht op. Toen hij een auto zag naderen, liep hij terug, doch lette niet op het verkeer van de andere zijde, met het gevolg, dat de heer Van Velzen, die op zijn bromfiets naderde een aan rijding niet kon voorkomen. Beiden vielen en bleven roerloos liggen. Dr. Steehouwer, die geneeskundige hulp verleende, constateerde bij de heer Megcheise een zware hersenschud ding en enkele uitwendige verwon dingen. Hij werd naar zijn woning overge- braoht. De bromfietser, die ernstige uitwendige verwondingen had opge lopen werd per ziekenauto naar zijn woning te Bodegraven vervoerd. R.K. Alphense Tennisclub. On der voorzitterschap van de heer G. Ponsioen hield de R.K. Alphense Ten nisclub Dinsdagavond in Hotel „Toor'' haar jaarvergadering. De club heeft opnieuw de baan na bij het Bospark gehuurd van de stichting Alphense Tennisbanen. De speeltijden voor ATC zijn vastgesteld op Zondagen (volledig) de morgen uren van de Maandag, Dinsdagsmid- Donderdagsavonds en de Za terdagen (volledig). Zaterdag 16 April vangen de zomerspeeltijden aan, waarin verschillende competitiewed strijden zijn opgenomen. Voorts zal ATC ook dit jaar weer deelnemen aan het Baan-Tournooi om de zilve ren schaal (Samsom N.V.). De schaal werd de vorige maal gewonnen door RAP. Nieuwe leden kunnen zich melden bij de heer G. Ponsioen, Van Man- dersloostraat 40, tel. 3338, bij de heer W. J. Verwegen, Julianastraat 63, bij mej. I. Hillebrand, Juliana straat 23 rood en bij mej. M. Hofman, Ten Harmsenstraat 37, tel. 3267. Tijdens de vergaderig nam mej. B. Dongelmans afscheid als penning- meesteresse (wegens huwelijk), en in haar plaats werd gekozen mej. I. Hillebrand. De voorz. sprak resp. af- 3.033a57sIaSl(vtjm|t2e6?7XI93rs5g).Var' I scheifs" en welkomstwoorden, tot de De 'balans van de spaarbank sluit gaand? ,en kc>mende vrouwelijke be- met 2 487.939.96 (v.j. 2.157.420.78. De verlies- en winstrekening sluit met 97.365.80 (v.j. f 88.852.39.) De omzet in 1954 bedroeg 32.336.654.39 v.j. 29.165.333.56). Nieuwe hypotheken en voorschot ten werden verleend ad 101.783.30 afgelost werd voor 70.987.04. Nieuwe rekening-courantcredieten werden toegestaan ten bedrage van 54.400.—. Het ledental nam met 6 toe (toe getreden 15, overleden en vertrok ken 9) en bedraagt ultimo 1954 440. De 17-jarige mej. M. F. Pellikaan, dochter van de burgemeester van stuursleden. Het bestuur overweegt te bevorde ren dat tennis-attributen op gemak kelijke termijn-betalingen kunnen worden verkregen. Het heeft voorts in samenwerking met de andere clubs, de mogelijkheid geopend om les te nemen van een erkend tennis-leraar, die daartoe naar Alphen komt. Inlichtingen ver strekt de heer L. van Roosendaal, Oudshoornseweg 138, tel. 2432. De Natuur in Huis". Tijdens de Dinsdagavond in Hotel „Centraal" gehouden vergadering van „De na tuur in huis", werden o.l.v. de voorz., de heer N. Ruijssenaars, de herden kingsplannen rondom het 20-jarig bestaan, dat volgend jaar November op grootse wijze zal worden gevierd, onder de loupe genomen. Men heeft een commissie in het leven geroepen, waarin voorlopig al zitting hebben de heren J. van Gin- hoven, K. den Hertog en W. de Rijk. De commissie zal worden aangevuld d.a. met enkele bestuursleden. Een grootscheepse ledenwerving wordt ondernomen. Het 100e nieuwe lid wacht een verrassing (appeltaart), terwijl het lid, dat de beste propa gandist in dit kader zal blijken te zijn, een geschenk zal ontvangen ter waarde van 10,De actie wordt ondersteund via het nieuwe maand blad, dat in Mei a.s. voor het eerst zal verschijnen onder de titel ^,Aqua- Spiegel". De grote activiteit, die deze vereni ging ontplooit, bleek ook uit het be sluit, dat genomen werd in het be lang van het gevormde kweekcen- trum. Hiervoor zal namelijk een la boratorium worden ingericht. De heer J. D. Kok uit Zaandam sprak over het inrichten van aqua riums, groot en klein en gaf daarbij een groot aantal practjsche wenken en aanwijzingen, o.a. ten aanzien van de opbouw en het gebruik van rotsen. NOORDEN NSVWaddinxveen 2 31. Waddinxveen ontwikkelde direct een vlug spel, wat door de -NSV-ers moeilijk bij te houden was. Het duur de dan ook niet lang of de achter hoede zat in het nauw, waarbij L. van Koert de bal terugspeelde maar dit te zacht deed en de toestormende mid voor had de bal maar voor het inleggen (0—1). NSV kwam er nu wat beter in en het Waddinxveen- doel kreeg het zwaar te verduren. Na een half uur spelen wist A. van Koert uit een mooie voorzet van J. Baas een schot te lossen en de bal stuitte van de paal tegen de graaien de keeper in het doel (11). Of schoon Waddinxveen herhaalde ma len gevaarlijk doorbrak was de NSV- achterhoede toch meester van het terrein. Nog voor de rust kreeg A. v. Koert weer de bal toegespeeld en doordat de Waddinxveen-achterspe- ler over de bal heen maaide, had hij de bal maar voor 'het intrappen (2—1). Na de rust kwam Waddinxveen goed in het offensief en NSV vocht met de rug tegen de muur. Menig keer kon men van paniek-voetbal spreken, maar doelpunten bleven uit, totdat na 20 minuten spelen bij een NSV-uitval de uitlopende Wad- dinxveen-keeper miste én W. Fran sen de bal in het net deed belanden (31). Nu werd het voor Waddinx veen een hopeloze taak om de ach terstand nog in te lopen. Wel werd nog menige aanval gelanceerd, maar op het verdedigende NSV had dit geen invloed meer. NSV 2Waddinxveen 3 4 0UD-ADE GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onlangs stond de schijnwerper ge richt op de heer A. P. v. d. Geest bij zijn diamanten feest als organist der parochie. Binnenkort staat hij weer in het brandpunt der belangstelling, maar dan met zijn echtgenote, me vrouw M. v. d. Geest-v. Leeuwen. Zij vieren dan hun gouden huwelijks feest. Tijdens hun arbeidzaam leven schonk God hen veertien kinderen, die allen op het feest aanwezig zul len zijn. Speciaal vallen dan op Zus ter Alberta, Moeder-Overse van het klooster van de H. Familie te Bx-emen bij Dortmund en Frater Bei-nar dus van de Congregatie van de H. Familie uit Tilburg. De eigenlijke feestdag valt op 4 Mei, in verband met de dodenherden king heeft de feestviering plaats op 3 Mei. Gezien de populariteit die de bruidegom geniet in de parochie en daarbuiten zal het hem die dag niet aan belangstelling ontbreken. De bruidegom geniet thans een welver diende rust. Zijn zorgen strekken zich nag slechts uit tot de verzorging van de kerkmuziek, z'n tuintje en bijzon der de schaapjes van het St. Francis- cus-Liefdewerk. We hopen dat het gelukkige echt paar nog vele gezonde jaren mag ge nieten van hun welverdiende rust. RQELOFARENDSVEEN Heitje voor een karweitje. De actie „Heitje voor een karweitje" is reeds enkele jaren met succes ge houden en ook thans heeft men er VOORSCHOTEN Stier te lijf gegaan. Een landar beider uit Zoeterwoude kreeg een proces-verbaal wegens dierenmishan deling. Hij was een stier te lijf ge gaan met een mestschraper, waar door het beest verwondingen had opgelopen. Zijn baas heeft de knecht ontslagen en de politie maakte een proces-verbaal op. Aanrijding. Op de hoek van de Kempenaarstraat en de Wijngaarden- laan kwam de 'heer P. A. C. van V. uit de Van Kempenstraat in botsing met een auto bestuurd door J. v. d. S. uit Voorschoten. De heer P. A. C. van V. kwam met zijn rijwiel te val len en liep een lichte hersenschud ding op. Hij werd naar zijn woonhuis overgebracht. Om het damkampioenschap. In de strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Voorschoten werden deze week de volgende resultaten verkregen: Eerste klasse: J. v. d. Velden Overduin 11; J. v. Bemmelende Bruny 20; OverduinWeggen 11; OudshoornH. v. d. Velden 20; H. v. d. VeldenB. v. Bemmelen 11 Tweede klasse: v. d. Muntv. d. Hulst 20; Buskensv. d. Munt 02; H. v. d. VlekkertBuskens 02. Laddercompetitie: OostergoStorm 20; Oosterom J. v. d. Vlekkert 20. Door bovengenoemde resultaten zijn in de eerste klasse A de twee finalisten bekend, n.l. Oostergo en J. v. Bemmelen. In de eerste klasse B. is Zitman eveneens zeker van de finaleplaats, terwijl Storm de meeste kansen heeft op de andere finale plaats. In de tweede klasse B. heeft v. d. Munt door de overwinning op v. d. Hulst de kans weer in eigen hand gekregen om een plaats in de finale te bereiken. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: een zwarte herenporte- monnaie met 3.en een visacte; een loper; een doik*rbru:ne hond; een plastic portemon'iah: met foio's; een mondharmonica, een grijs gebrei de want; een muntbiljet van 2.50; een wollen sjaal; een broche; een klein wit zwart hoadie; een achter- schot van auto; een wieldop; een glacé handschoen; een lederen por tefeuille met 560een vulpot lood; een paar zwarte motorhand schoenen; een gouden armband; een zilveren broche; cm bevestigings- p'eat voor reserve;*«el; een grijze duozitting; 2 papier;* guldens; een zwarte hond; een p«vir rolschaatsen. Gevonden: drie fle'itels aar. ring; een imitatie armbr"»^ eer nikkelen 'armband; een paar handschoenen; een wiel van trac i een gymnas- tiekbroek; een v'r.r; twee shawls; een groene v/ant; ee i bruine porte- monnaie met 1.—: een bruine al pino; een schakelkjtting; oen geruite sjaal; een „Rovala" herenrijwiel; ren witte alpino; zakmes* een gele zak doek; een glacé handschoen; een bruine plastic ceintuur; een groene balpen; een bos siert-Is- zakdoek, broche; een kinderschep; een rubber zadeltas met bromfietsbenodigdhe- den; een kinder muts; een witte sjaal; een zilveren ketting met han ger; een zakdoek; een geruite das; een kinderpistool; een kinderwont; een geruite zakdoek. (22) weer een begin mee gemaakt. Het doel van deze actie is om de gidsen een kans te geven zelf haar eigen beweging financieel wat sterker te maken. Aan alle inwoners daarom de taak om deze actie ook nu weer te doen slagen, temeer daar het nu maar cm een klein bedrag gaat, waarvoor rog enig werk uit de handen geno men wordt. RIJNSATERWOUDE Tafeltenniswedstrijd ODI. In het parochiehuis wei-d gisteravond een wedstrijd gespeeld tussen boven genoemde teams. Hoewel Rijnsater- woude over het algemeen iets sterker was, werden veel spannende par tijen gespeeld. Bij beide teams moest eerst de beslissing vallen bij het dub belspel. Hiermede werd Rijnsater- woude bij beide overwinnaar met 46. De -uitslagen waren A-team: Wolknv. Dorp 2115, 2116, 1 0; De Rijkv.d. Meer 1421, 9—21, 0«1; BrandMokkenstorm 1621, 1421, 01; Wolkenv.d. Meer 15 21, 25—23, 10—21, 0—1; De Rijk— Mokkenstorm 2114, 1221, 2119, 10; Brandv. Dorp 921, 1121, 01; WolkenMokkenstorm 21—25, 2—111, 10; De Rijkv. Dorp 2112, 2119, 10; Brand'V.d. Meer 15 21, 1421, 01; Dubbelspel Wolken De Rijk, v.d. MeerMokkenstorm 16—21, 3—1, 11—21, 0—1. Uitslag 4—6. B-team: BeukDe Wagenaar 21 17, 2110, 10; BroekhuizenOos- terlaken 14—21, 14—21, 0—1; v. Vel zenMej. Kinkel 2224, 1621, 0— 1; Beuk—Mej. Kinkel 21—16, 21—12, 10; BroekhuizenDe Wagenaar 21 —19, 13—21, 14—21, 0—1; v. Velzen Oosterlaken 21—19, 12—21, 18—21, 01; BeukOosterlaken 2118, 18 21, 1821, 01; BroekhuizenMej. Kinkel 17—21, 15—21, 0—1; v. Vel zenDe Wagenaar 2220. 2110, 10; dubbelspel: v. VelzenBeuk, De WagenaarOosterlaken 2022, 21—16, 12—21, 0—1. Totale uitslag 4—6. „St. Genesis" werft donateurs. De R.K. Toneelvereniging „St. Ge nesis" heeft enige tijd geleden beslo ten haar uitvoeringen op een andere manier te gaan verzorgen. Een dona teurswervingsactie, die de leden daarna hielden, is een goed succes geworden, zodat men voortaan de eerste uitvoering van een bepaald spel gaat geven speciaal voor dona teurs en genodigden. De eerste uit voering voor deze toneelvrienden zal gegeven worden op Donderdag 14 April, met het blijspel „Het Hoed- 'e va.' Marius oor het overige p- bliek woi'dt dit spel herhaald Zondag 17 April in de zaal van de fa. Snee- boer.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2