Wassenaar versloeg H.O.V in eigen huis met 2-0 Blauw Zwart bewaarde de doelpunten voor het slot Belgische zege in Ronde van RKAVV moest zich met gelijk spel tevreden stellen Lisse - Teylingen 4-3 LFC won in harde wedstrijd met 3-1 van de Postduiven Meerburg boekte tweemaal de volle winst met 5-2 en 3-2 Alphia verspeelde kostbaar punt aan SlfiV DINSDAG 12 APRIL 1955 DE' LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De 02 overwinning, die Wasse naar gistermiddag in Rotterdam be haald heeft op HOV, is een zwaarbe vochten zege geworden, want de gastheren hebben de wedstrijd niet gemakkelijk gewonnen gegeven. De gastheren speelden een fors spelletje, onbeheerst vaak, zonder dat het di rect onsportief werd. Wassenaar daarentegen speelde met meer over leg, er zorgvuldig voor wakend, dat de hegemonie over het middenveld behouden bleef. Op de midvoorplaats stond bij de groen-witten niet M. Buytelaar, die geen vrije dag had, maar R. Timmer, die op de linksbuitenplaats vervan gen werd door invaller P. Adam. Na een half uur spelen nam Was senaar de leiding. Een goede aanval over de rechtervleugel bracht de bal via Timmer en J. Remmerswaal bij P. Remmerswaal, wiens schot doel trof (01). HOV zette alles op alles om nog voor de rust de stand weer in evenwicht te krijgen en bijna was dat gelukt, toen in een zeer gevaar lijke situatie de bal tegen de paal ketste en daarna nog juist bijtijds ge- S.J.C.—NOORDWIJK 4 Om de K.A.B.-beker, Er zat in deze plaatselijke ont moeting niet de spanning, welke wij er van verwacht hdden en over het algemeen werd er wel 'n faire, doch slechts matige strijd geleverd van beide zijden. Het begin was al heel sensationeel, want Noordwijk, met de wind in de rug, opende direct een snel flitsende aanval en reeds in de eerste minuut kopte W. Smit het leidende punt in (01). Deze voorsprong inspireerde Noordwijk om de eerste 5 min. een flinke druk op het S.J.C.-doel uit te oefenen, welke echter goed werd weerstaan. Van lieverlede bracht S.J.C. het spel meer in evenwicht en na 10 min. kopte Harry Alkemade op verdien stelijke wijze de gelijlunaker in (11). De vreugde was echter van korte duur, want 3 min. later strafte v. Lippen een fout in de S.J.C.-ach- terhoede af en kogelde in de touwen (12). Weer 3 min. later was het weer Harry Alkemade die de twij felende keeper het nakijken gaf (22). Hiermede was blijkbaar het meeste kruit verschoten, want voor rust kwam er geen verandering. Na de thee kreeg Noordwijk bij een overtreding in het doelgebied een penalty toegekend en schoot v. Lippe in (23). In een matig spelle tje wisselden zich de aanvallen af, welke echter van weerszijden geen gevaar opleverden; wel zweefde er meermalen een gelijk spel in de lucht, doch 3 min. voor het einde maakte v. Lippen een einde aan de onzekerheid door de stand op 24 te brengen. Zodat Noordwijk thans voor één periode de K.A.B.-beker in zijn bezit zag gesteld. grepen kon worden door doelman Oostrum, die in deze wedstrijd weer prima werk liet zien. Na de rust kreeg Wassenaar de wind mee, maar HOV viel keer op keer fel aan. Wassenaar speelde aan vankelijk in teruggetrokken positie. De aanvallen van de Rotterdammers leverden geen resultaat op, omdat er over het algemeen te onbeheerst ge schoten werd. Dank zij het feit, dat Wassenaar de baas bleef op het mid denveld, konden de bezoekers door snelle onverwachte aanvallen ge vaarlijke situaties scheppen voor het Rotterdamse doel. In een daarvan, in de 20e minuut, kreeg P. Remmers waal een fraaie kans, die hij keurig benutte om de voorsprong tot 02 te vergroten. Er volgden nog verschillende an dere goede Wassenaar-aanvallen, meestal besloten met harde schoten van P. Remmerswaal, Timmer en Prosman. In de stand kwam echter geen wijziging meer. HET FIFA-JEUGDTOURNOOI. Te Prato heeft Bulgarije met 61 gewonnen van Polen, een wedstrijd, welke voor groep 3 van het Fifa- jeugdtournooi gold. In groep 1 heeft Roemenie gewonnen, in groep 2 Italië, in groep 3 Bulgarije, dank zij een beter doelgemiddelde dan Span je (134 tegen 83), in groep 4 Hongarije. DE ZATERDAGMIDDAG - COMPETITIE. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde wedstrijden zijn: District West II, 3e klas A: Scheveningen RCL 2—2, Monster—HBSS 2—0, A RC'sGravcnz. SV 24, Quik Boys Rijnsburgse Boys 00; 4e klas A: SleutelsLisser Boys 3—1, Koude kerkOrnas 30, S. AltiusRouw koop 13; 4e klas B. RCVHTSV 16, Jodan BoysDuinoord 50, Zwart Wit '28—Bodegraven 11, Sportlust '46PPSC 51. De competitiestanden zijn nu: Derde Klasse A. Monster 15 8 7 23 30—18 ARC 16 9 2 5 20 54—28 •Quick Boys 14 8 3 3 19 32—15 CSVD 15 8 2 5 18 25—21 'sGrav. SV 17 6 6 5 18 32—34 Ter Leede 16 6 4 6 16 32—33 Rijnsb. Boys 16 4 5 7 13 22—28 RCL 15 3 6 6 12 29—38 Scheveningen 16 4 4 8 12 24—38 Excelsior M 14 4 2 8 10 25—32 HBSS 14 2 3 9 7 19—40 Vierde Klass, A. Koudekerk 16 9 4 3 22 43—26 Noordwijk 17 9 3 5 21 45—24 Die Haghe 16 9 1 6 19 44—30 Rouwkoop 16 8 3 5 19 34—24 SVOW 16 8 7 17 31—30 RAS 16 6 5 5 17 22—27 Ornas 17 6 4 8 16 39—38 Semper Altius 16 4 7 5 15 19—20 Lisser Boys 17 6 2 9 14 28—39 Leiden 17 6 2 9 14 35—55 Sleutels 12 2 2 8 6 15—44 Met 4-0 ging Hillegom ten onder Blauw Zwart heeft zich gistermid dag op eigen terrein in de wedstrijd tegen Hillegom onbetwist de sterkste getoond, al duurde het lange tijd, voordat het overwicht ook in doel punten tot uitdrukking kwam. Want tot een kwartier voor het einde had de thuisclub een bescheiden 10 voorsprong, terwijl toch het Hille- gomse doel doorlopend onder vuur genomen was. In het laatste kwar tiertje voerde de Blauw Zwart-voor- hoede de stand op tot 40. In het begin van de wedstrijd ga ven beide ploegen elkaar weinig toe. Om beurten trokken de voorhoeden ten aanval. Het eerste gevaarlijke moment voor het Hillegom-doel kwam na 5 minuten, toen A. Riem zich bij de cornervlag meester maak te van de bal en inschoot en een van de Hillegomse verdedigers de bal zo danig met zijn hoofd van richting veranderde, dat de doelman met een geweldige sprong nog juist op het nippertje een doelpunt kon voorko men. In dezelfde minuut dook Blauw Zwart-keeper Dick van Leeuwen on der een hard ingeschoten bal door. Het leer vloog echter juist naast. Na De tiende ronde van Noord-Hol land, welke door de deelneming van Belgische, Duitse en Luxemburgse amateurs een internationaal karakter droeg, is in een prachtige sprintzege geëindigd voor de Belg René van Meenen, die de 225 km. aflegde in een tijd van 5 uur 44 min. 20 sec. De 239 renners vertrokken om 11 uur in een felgekleurd lint uit Zaandam, en reeds voor Purmerend werd de eerste slag geleverd, welke uiteindelijk een beslissend karakter droeg. Er scheidde zich in de Wormer een kop groep van 12 renners af, waarin zich ook de latere winnaar bevond, naast o.a. de Belg Janssen en de Nederlan ders de Booy, Snijders, Reynders en de Noord-Hollandse kampioen Post. Deze groep kon een voorsprong ne men van 25 sec., op een tweede groep, waarin zich de Belg van Geel bevond. Dit groepje deed verwoede pogingen om in te lopen, wat bij den Helder, op de helft van de wedstrijd, gelukte. De kopgroep bestond toen uit 27 man, maar op de terugweg deed de ver moeidheid zich gelden. Bovendien moesten verschillende renners O.a. de Booy en de Duitser Backat door pech de strijd staken. Bij het bereiken van de Zaanstreek was de kopgroep weer geslonken tot 12 man. De Duitse kampioen Meue wist op de weg tussen Uitgeest en Krommenie een voorsprong van 400 meter te nemen, en het leek er op, dat hij zegevierend uit de strijd zou komen. De Belgen van Meenen en Janssen voerden het tempo echter zo geweldig op, dat de Duitser in de straten van Zaandam werd ingelopen. In de sprint won de Belg van Meenen voor zijn landgenoot Janssen. De uitslag luidt: 1. van Meenen Bel gië 5.44.20, 2. Janssen België z.t., 3. Rol Alkmaar z.t., 4. Kayer Zuider- meer z.t., 5. Meue West-Duitsland z.t., 6. Post Nieuw-Vennep z.t., 7. Steen- voorde Heemstede .z.t., 8. Wuurman Amsterdam z.t., 9. van Wetten Noordwijkerhout z.t., 10. Bruggen- kamp IJmuiden z.t., 11. Luten 's Gra- veland 5.45.44, 12. Snijders Zwanen burg z.t., 13. Broot Aalsmeer 5.52.06, 14. van der Putten den Haag z.t., 15. Bergmans Aalst z.t., 16. Bolzan Luexemburg z.t. Winnaar en tweede waren beiden Belgen met krans zien we hier win naar René van Meenen en naast hem Jos, Janssen tijdens hun ereronde. een klein kwartier nam Blauw Zwart de leiding. Leo Dekleermaeker kwam in duel met de Hillegom-keeper, die bij de rand van het doelgebied de bal onder controle trachtte te krijgen. Het scheen hem te lukken, maar op een ongelukkig ogenblik liet hij het leer los en Dekleermaeker was er als een haas bij om de bal rustig op te brengen naar het verlaten doel en in te schieten, langs een in allerijl te ruggetrokken back (10). Nog ver schillende andere goede aanvallen werden er dóór de thuisclub opgezet, maar op het beslissende moment werd de bal telkens naast of over ge schoten Aan de apdere kant brachten enkele gevaarlijke hoekschoppen op het Blauw Zwart-doel enkele malen spanning, maar het lukte de bezoe kers niet de gelijkmaker te scoren. In de tweede helft demonstreerde Blauw Zwart een duidelijk over wicht, maar ook nu weer werden vaak goed opgezette aanvallen niet afgewerkt. In de 37e minuut einde lijk scoorde rechtsbuiten F. v. d. Berg een alleszins verdiend doel punt: van vrij grote afstand passeer de hij met een keihard schot de doel man der bezoekers (20). Twee mi nuten later werd het 3—0, toen Leo Dekleermaeker een kogel afvuurde, die de keeper maar half onder con trole kon krijgen. En weer weinige minuten later kreeg N. van Leeuwen een fraaie kans, toen A. Riem hem de bal snel en zuiver doorgaf. Van Leeuwen schoot raak en de eindstand 40 was bereikt Verdiend, maar op het kantje af De toss was voor de Van Nelle- mannen, die dadelijk fel op RKAW afgingen, waarbij zij na 2 minuten reeds 3 hoekschoppen te nemen kre gen. De rood-witten konden de bal niet tegen de v/ind optornen, zodat het voor de Leidschendammers ge vaarlijk bleef. Na 7 minuten kwam een goed opgezette aanval van links vanwaar H. Naedthuis onverwachts in de bovenhoek schoot, waar kee per van Rijswijk, die een voorzet ver wachtte, geen kijk op had (10). Steeds blijven de Rotterdammers In een uitermate spannende strijd heeft Lisse een kleine, doch verdiende zege tegen Teylingen we ten te behalen. Doelman Gielen had in deze wedstrijd het geluk niet aan zijn zijde en dit leverde enige for tuinlijke doelpunten voor Lisse op. Het eerste kwartier waren beide partijen om beurten in de aanval en na een kwartier wist J. v. d. Zwet doelman Gielen te passeren, doch kort hierna zond H. Langelaan een hard schot in, dat doelman Baak te machtig bleek. (11). Teylingen kreeg spoedig hierop opnieuw een goede kans, maar midvoor van Elk miste door van korte afstand naast te schieten. De Lisse aanvallen wer den daarentegen beter afgewerkt en na een half uur verkreeg Lisse door een doelpunt van K. v. d. Zwet de leiding. Vlak voor rust wist links buiten H. v. d. Voort een goede Lisse aanval met het derde doelpunt te bekronen. Ruststand 3—1 voor Lisse. In de tweede helft kwam Teylin gen geleidelijk aan meer in de aan val, maar voorlopig wist de goed spelende midhalf v. d. Poel steeds zegevierend de vele aanvallen af te slaan. De druk op het Lisse-doel bleef echter aanhouden, totdat Zoet, de Teylingen linksbinnen, de ach- tetrstand reduceerde en spoedig hier na werden tot vreugde van de tal rijke Teylingen-supporters door rechtsbuiten v. Kesteren de partijen op gelijke voet gebracht (33). Dit doelpunt verhoogde de span ning aanmerkelijk en nu kregen zo wel de Lisse- als de Teylingen ach terhoede angstige momenten te door- LFC had twee invallers voor v. staan. Vijf minuten voor het einde Blom en v. d. Heyden, voor wie H. in de aanval en kan RKAW door enige corners het gevaar ontlopen. De kansen van Leidschendam wor den geregeld wegens buitenspel af gefloten, maar RKAW trotseert de sterke wind. Een goedgericht schot van v. d. Sman kon keeper Kokje met moeite houden. Door een door de wind gedragen schot gaat de bal weer naar RKAW. De midvoor F. v. d. End van de gastheren nam de bal mee en met een keihard schot werd het 20. RKAW geeft het niet op en er wordt hard gewerkt. Bij een tegen aanval van rechts weet Piet Hak kaart het leer mee te nemen. De Van Nelle's zien het gevaar aankomen. De bal wordt overgezet naar N. Bol- leboom, maar de linksback van Rot terdam loopt toe en duwt het leer in eigen doel (21). Na de pauze heeft RKAVV het windvoordeel maar daar de Van Nel- Ie-jongens met een slingerback speel den hadden zij tegenover de RKAVV- voorhoede een numerieke meerder heid. Het was voor de Leidschen dammers, die niet uitmuntten door goed plaatsen, moeilijk om door de sterke verdediging heen te komen, en als 't gelukte, dan redden de gast heren zich door corners (13 corners in de tweede helft). RKAW had heel goede kansen, maar de juiste schutter ontbrak. Eindelijk kreeg Henk van Oosten de 'bal en onmid dellijk ging het leer over de doel lijn. Tot grote verbazing kende scheidsrechter Vos dit doelpunt niet toe, want hij meende buitenspel ge constateerd te hebben wat niet het geval was, omdat van Oosten de bal van een tegenspeler had overgeno men. Daardoor werd het spel wel wat hard en toen de scheidsrechter even later bij een aanval van The Rising Hope hands floot voor spil Van Dorp, die daartegen protesteerde en het veld werd uitgestuurd, werd het spel heel vinnig. Het ging nu van doel tot doel. RKAW wist echter de lei ding te nemen en juist voor het ein de kon Van der Sman de bal nog in het net plaatsen, waardoor de stand gelijk werd 22, wat de juiste ver houding van de wedstrijd goed weer- WESTLANDLA—LUGDUNUM 1—2- In een zeer spannende wedstrijd, waarin beide doelen om beurten in gevaar verkeerden hebben de groen- witten een hard bevochte zege be haald. Vanaf de aftrap neemt Lugdunum het spel in handen doch de Westlan- dia-defensie weet alle gevaar te ke ren. Na 20 min. weet Teeuwen goed voor te zetten en is het Vertioeven die de stand op 0—1 brengt. De vreugde blijkt van korte duur en als spil Wolters een fout maakt benut van Zij 11 zijn kans en is de stand ge lijk 1—1. Na de rust een geheel ander spel- beeld want nu is de thuisclub steeds sterk in de aanval, maar keeper v. Well en rechtsachter Teeuwen weten van geen wijken. Toch blijven de uit vallen van groen-wit niet ongevaar lijk en als Verhoeven onzachtzinnig wordt gevloerd schiet hij uit de vrije trap van zeker 25 M. de bal in het doel 1—2. Aanval op aanval weet de thuis club te ontwikkelen en slechts door goed keeperswerk van Van Well en slordig schieten van Westlandia wordt de gelijkmaker voorkomen. ALPHEN—VIOS 0—0. In een kleurloze en dikwijls veel te harde wedstrijd hebben noch Alphen noch Vios kans gezien ook maar een maal de bal in het net te schieten. De eerste helft was voor Alphen, dat toen de wind in de rug had, maar het voorhoedespel was te primitief van opzet en veel te doorzichtig om tegen de fel ingrijpende Haagse defensie succes te hebben. Wel zou IJkema bijna succes gehad hebben bij een ver schot, maar toen de doelman reeds geslagen was, wist een der ver dedigers nog de bal uit de doelmond te koppen. Ook in de tweede helft kon geen der partijen juichen. Nu waren de Hagenaars meer in de aanval en al werd doelman Britsemmer hierdoor wel wat meer aan de tand gevoeld, direct gevaarlijk bleek hun voorhoe de toch ook niet, zodat reeds ver voor de afloop eigenlijk de uitslag al be kend wérd. De enige sensatie ont stond nog door de vele onodige bot singen van de spelers met elkaar en het onderlinge gekrakeel, waarover men zich danig kon vermaken. Ver voor tijd verliet men toch maar het veld, met de wetenschap, dat één zwaluw (AlphenWesterkwartier) voor Alphen nog lang geen zomer brengt. Het was en het bleef 00. wist K. v. d. Zwet op snelle wijze het leder naar H. v. d. Voort te plaatseh, die met een onhoudbaar schot het vierde doelpunt in de Tey- lingen-touwen joeg (43). Even leek het er nog op, dat de gelijkmaker voor Teijlingen zou komen, maar op zeer resolute wijze wist Baak een hard ingeschoten penalty van v. Kes teren uit zijn doel te ranselen. Het einde van deze boeiende derby ein digde dus met een 43 zege voor de Lissenaren. ASC-Meerburg 2-5 Zaterdagavond hebben de zwakke zusjes van deze vierde klas slag ge leverd, welk treffen op verdiende wijze door de gasten is gewonnen. Zeker, ASC telde enige invallers, maar daartegenover stond wat enke le jeugdige spelers in dat milieu aan dc zijde van Meerburg zouden pres teren. Wat dit laatste betreft, de men sen uit Zoeterwoude hebben reden tot tevredenheid. Vooral doelman De Gunst mag op een uitstekende wed strijd terugzien, terwijl het doelpunt van Van der Werf, waarmede deze uit een goede voorzet van een der Zandbergers de score opende van zulk een kwaliteit was, dat wij ons er enigszins over verwonderd hebben dat de withemden zo laag staan ge klasseerd. Wij zien ze, wanneer de achterstand in wedstrijden is inge haald, zeker enige plaatsen hoger op de ranglijst. ASC maakte voor rust gelijk, toen na een mislukt schot van invaller Van Ettekoven de bal bij Van Dorp terecht kwam. Was ASC in de eerste helft wat meer in het offensief, in de tweede helft is het veelal Meerburg geweest, dat het initiatief nam. Desondanks kreeg ASC een voorsprong, toen naar de mening van de scheidsrechter Van Dorp ongeoorloofd werd aangeval len. Vreeken benutte de penalty feil loos. Dit doelpunt was bijna de oor zaak, dat de goede stemming ver dween en de demonstratie, die enkele Meerburgers meenden te moeten ver tonen, had men beter achterwege kunnen laten. Een twintigtal minuten was er in de tweede helft gespeeld, toen rechtsbuiten J. Zandbergen langs zijn bewakers slipte en nu had zijn felle schuiver succes: 22. Na dien - steeds Meerburg aan het woord geweest. Een foutje van Van Nierop gaf Zandbergen op links ge legenheid voor te zetten, waarna de vrijstaande Van Wetten zijn club voorgoed de leiding kan geven (2-3). ASC bood hierna weinig tegenstand meer, waardoor Ow«°l zeer fraai 2-4 kon maken en vlak voor tijd klopte J. Zandbergen Wolterink royaal in een lange sprint, hetgeen 25 bete kende. Meerburg-THB 3-2 In dezelfde opstelling waarmede ASC Zaterdag op overtuigende wijze werd geklopt heeft Meerburg ook THB met een nederlaag huiswaarts gestuurd, al was het ditmaal met één THB toch engie gevaarlijke aanval- ne was oorzaak, dat de jeugdige mid voor v. d. Werff, die weer een goede wedstrijd speelde en twee van de drie doelpunten voor zijn rekening nam, drie prachtige kansen onbenut liet. De eerste helft liet een overzicht zien van Meerburg, waaruit duidelijk bleek, dat de voorhoede belangrijk aan stootkracht had gewonnen. Reeds in de eerste minuut forceert Th. Zandbergen een hoekschop, die even wel niets oplevert. Goed samenspe lend en gesteund door de middenlinie trekt Meerburg keer op keer ten aan val maar de THB-verdediging is pa raat en geeft voorlopig niet thuis. Bij een rush van J. Zandbergen vanuit het middenveld weet hij ook de beide backs te passeren maar hij heeft de bal iets te ver vooruit gespeeld en de keeper plukt de bal voor zijn voeten weg. Ondanks het overwicht weet THB toch enige gevaarlijke taanval- len op te zetten en eenmaal moet Pelk ver uit lopen maar voor hij de bal kan bereiken wordt er ingescho ten en de bal gaat rakelings langs het verlaten doel. Dan volgt een schijnbaar ongevaarlijke aanval van Meerburg. Owel plaatst de bal voor het doel waar de linksback van THB de bal stopt staande met zijn gezicht naar eigen doel. Bliksemsnel is v. Wetten om hem heen gekomen en lost een prachtig diagonaal schot dat de keeper totaal verrast en in de uiterste hoek inslaat (10). Tien mi nuten later sjouwt v.d. Werff met de bal naar voren met «"en tegenstander naast zich. Geen medespeler in zijn nabijheid ziende lost hij van ver een schot op doel dat niet onhoudbaar was maar de effectvolle bal springt uit de handen van de keeper en over zijn schouder verdwijnt de bal in het net (2rz0Uiterst gevaarlijk is Meer burg nu en ternauwernood ontkomt het doel van THB aa een nieuwe doorboring als uit een pass van de Jeu, Owel de bal prachtig voor het doel plaatst. Niemand is ter plaatse en v. Wetten bemachtigt de bal op Bijl en J. Kukler medespeelden. Ook Postduiven had enige invallers. Speciaal Kukler speelde nog een uit gekookt partijtje. Overigens was het geen plezierige wedstrijd, want de Postduiven speel den echt wat je noemt „Struglle for life". Aanvankelijk had LFC het bes te van het spel, en Bijl en Heymans misten enige eenvoudige kansen. Ook de Postduiven brachten doelman Se- lier een paar bezoeken, doch daar wist deze wel raad mee. Een prach tige kopbal van linksbinnen Ver steeg hield hij er schitterend uit. Hoewel de kanaries steeds het beste van het spel hadden, konden zij hun meerderheid niet in doelpunten uit drukken, en de rust kwam met blan ke stand. Na de thee kwamen de Ka naries binnen de minuut aan de lei ding door Sira, die een prachtige voorzet van Bijl op de juiste wijze afwerkte. Onmiddellijk hierna schoot Heymans van dichtbij keihard tegen de lat. Postduiven trachten het spel meer te forceren en Jerry Neute boom moest het veld gewond verla ten. Zijn broer verhuisde naar de backplaats en G. v. d. Heyden com pleteerde het elftal. Deze bracht veel meer vaart in de voorhoede, maar toch maakte Postduiven gelijk, toen de scheidsrechter een overtreding van rechts en schiet juist onder de lat. De keeper slaat de bal weg die op nieuw bij Owel komt, weer zet deze voor en nu staat v. d. Werff nog geen twee meter van het doel Opgesteld. Maar als hij de bal krijgt schiet hij te haastig en te hard en over gaat de bal. Dan is de beurt aan THB en als de rechtsbinnen is doorgebroken zet de Jeu hem wat al te hardhandig opzij "wat afgestrafd wordt met een strafschop die de stand op 21 brengt waarmede de rust komt. De tweede helft zit THB er meer op en is de verhouding in het veld ongeveer ge lijk. Meerdere gevaarlijke aanvallen volgen en de Meerburg-verdediging moet alle zeilen bijzetten. De Meer burg-voorhoede ontlast echter zijn achterhoede door dan weer ten aan val te trekken en na 10 min. als het samenspel tussen v. Wetten en J. Zandbergen eens goed vlot wat wel eens te wensen overlaat geeft de laatste afgemeten over naar de goed opgestelde v. d. Werff, die zich rtiet bedenkt, maar meteen zijn schoen er onder zet en hoog vliegt de bal langs de verbaasde keeper in het net (31). Enige minuten later weet J. Zandbergen op fraaie wijze langs zijn bewaker te komen en geeft een prachtige voorzet naar v. d. Werff, die weer op zijn plaats is, maar net als in de eerste helft schiet hij te snel en weer gaat de bal van dichtbij over. In de 20e minuut weer een aanval van de snelle THB-voor- hoede en als de verdediging dan de dekking verwaarloost plaatst de rechtsbinnen naar zijn vrijstaande linksbuiten die naar binnen is geko men en met een fraaie kopbal de achterstand inloopt (32). Het einde komt onveranderd. 1 Jan Neuteboom bestrafte met een pe nalty, die in een doelpunt werd om gezet. Even later werd middenvoor Hey mans voor de zoveelste keer in het beruchte gebied getorpedeerd en de toegestane strafschap bracht LFC weer aan de leiding. Heymans schoot onhoudbaar in. Hierna waren de Postduiven een geslagen ploeg en v. Kampen stelde kort voor tijd de zege veilig (13). De schotloosheid van de Alphia- voorhoede was ook gisteren weer de oorzaak, dat een punt gelaten moest worden bij het zich fel ver werende SMV op Woudensteijn in Rotterdam. Bij Alphia stond dit keer Dwee- laard spil en H. Naber middenvoor. Vooral de eerste speelde op de spil- plaats een prima partij, wat jammer genoeg van de voorhoedespelers met gezegd kan worden. Een veilige Alphia voorsprong bij de rust zou stellig niet onverdiend geweest zijn. Nu werd met blanke stand gedraaid. In de tweede helft volgde opnieuw een groot A»lphia overwicht, maar de voorhoede weigerde hardnekkig ook maar een der kansen te benut ten. Toen men in de achterhoede na ongeveer 20 min. spelen een steek liet vallen, werd hiervan keurig door de linksbinnen gebruik ge maakt, die onhoudbaar voor Kramer inknalde (10) Zo mogelijk nog fel ler werd nu de Alphia voorhoede tot aanvallen gedwongen. Uit een der hevige doelworstelingen ont stond een penalty, die onder hevig protest van de thuisclub door Bout hoorn in een doelpunt werd omge zet (11). Inmiddels was de doel- verdediger door zijn onbeheerst op treden tegenover de scheidsrechter van het veld gestuurd. De resterende 10 min. was Alphia wel weer ster ker, maar tot de verdiende goal bracht men het niet, zodat de Oran- jehemden uiteindelijk nog blij mo gen zijn. DE MATCH SMYSLOV—GELLER De derde partij van de match tussen Smyslov en Geiler om het Russisch schaakkampioenschap, welke Vrijdag na 40 zetten werd afgebroken, is na 58 zet ten in remise geëindigd. De stand in de tweekamp is thans V/,V/2. Ook de vierde partij van de tweekamp tussen Smyslov en Geiler is in remise geëindigd. Na een zeer belangwekkende partij kwamen beide grootmeesters na 28 zetten overeen, dat slechts remise het juiste resultaat kon zijn. DAMMEN Te Haarlem is de eerste van de drie barragepartijen gespeeld om het per soonlijk damkampioenschap van Neder land tussen Keiler en Laros. De partij werd bij de 53ste zet door Laros opge geven.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6