Slmugat; üoymtLW Het Griekse marktterrein en kermis, de grote trekpleisters van veelzijdige burgerijfeesten RIJNSTREEK Leiden te gast bij feestende Universiteit Nieuwste snufjes op de modeshow en bij een militaire taptoe TYPEN STENO De Haarlemmerstraat in Leiden eiste een slachtoffer GPEN UW DEUR VOOR DE K.V.P Dötf (lef* 10.000 Bezoekers in Avifauna Ongeluk in speeltuin Bittere pil voor gemeente j DINSDAG 12 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Met een zeer uitgebreid feestprogramma zal de Rijksuniversiteit bij haar 76ste lustrum de Leidse bevolking haar erkentelijkheid betuigen voor wat eens in Leiden geleden en bedreven werd om tot stichting van de Alma Mater te komen. Gedurende vier dagen, van 7 tot 11 Juni, zal iedere goede Leidenaar zich kunnen amuseren met kermis en concert en met debating- concours en klaverjas en zich kunnen vergapen aan een parade. Men heeft bij de samenstelling van het omvangrijke programma gestreefd naar veel zijdigheid en met de ervaring van 75 lustra achter zich is men er dan ook werkelijk in geslaagd een feestwijzer samen te stellen waarin de gehele bevolking iets van haar gading zal kunnen vinden. De omgeving van het Gravensteen is, evenals het vorige lustrum, weer het feestelijk middelpunt, dat de meest constante waarde van de vreugde, een kermis en een Griekse markt zal herbergen.'Het garnituur van deze hoofdschotel zal verspreid over de verschillende dagen èn over pleinen en straten van Leiden de gehele stad een feestelijk aanzien geven. een modeshow gehouden. Bij slecht weer krijgen toeschouwers èn manne quins een plaats in de tentengalerij rond de arena, die slechts de hemel als dak heeft. Klokslag zeven uur start een sin gelloop en fluit de scheidsrechter voor de eerste maal in een wedstrijd tussen een Leids- en het Studenten elftal. De pauze zal verlevendigd worden door de aankomst van de Singellopers, die een stukji Rijnsbur- gerweg erbij pikken om in de Leidse Hout de finishlijn te kunnen doorbre ken. In verschillende café'c en zalen in Leiden hebben in de avonduren kla ver jaswedstrij den plaats, terwijl in de Kleine Burcht de wereldkampioen- dammen Roozenburg een demonstra tie geeft. Voor de schooljeugd wordt een debating-concours gehouden. Gelijktijdige winkelweek. De huishoudscholen, de Leidse huisvrouwen en" de kokschool zetten de Vrijdag in mei een taartenbak- wedstrijd. Nadat de vruchten van de ze actie op sociëteit Minerva door een daartoe bevoegde jury gekeurd zijn, vinden zij in de avonduren een weg naar de Leidse ziekenhuizen. Het Pan Provinciaal Congres, een overkoepe lend orgaan van verschillende corps- gezelschappen, geeft in de ochtend een demonstratie in vendelzwaaien en volksdansen op de veemarkt. Om- W ercldkampioen speelt simultaan De burgerij-feesten worden inge zet met een voetbalwedstrijd tussen Gemeentepersoneel op Dinsdagavond 7 Juni. Een avondconcert vormt de ouverture tot het werkelijke begin van het feest op Woensdag 8 Juni. De 2e dag wordt geopend met een parade over de Breestraat waaraan behalve door Pro Patria, door onder delen vani enkele garderegimenten wordt deelgenomen. Dit onschadelijk militair vertoon zal in krijgshaftige daden ontaarden als omstreeks 11.30 uur in Katwijk verschillende bevol kingsgroepen elkaar op het geweer zullen bevechten. Gelukkig zal hier bij een schietschijf als schild dienst doen, zodat de prijsuitreiking niet posthume behoeft plaats te vinden. De kinderen zullen zich inmiddels onkundig van het krijgszuchtig ge beuren, kunnen vermaken op een feest in de Leidse Hout. Spelletjes en wedstrijden zullen door vele tracta- ties nog verzoet worden. Sportoptocht op Breestraat. De Leidse Sportstichting biedt het Studenten Corps in de avonduren een optocht aan, waaraan alle Leidse sportverenigingen zullen deelnemen. De stoet zal na een défilé over de Breestraat ontbonden worden, waar na op verschillende pleinen spOrtde- monstraties plaatsvinden. Om half negen wordt het feestterrein op het Gravensteen voor het publiek open gesteld. De eerste avond is speciaal gereserveerd voor de hospita's en hun familieleden. Een kleine kermis op het Gerecht, de Houtstraat en een ge deelte van de Papengracht geeft de rest var» de Leidse bevolking echter kans genoeg om zich in schiet- en ballententen een weg naar de prijzen te banen. De bands van de regimenten Jan Willem Friso en de Genie zullen in een taptoe een eind aan het feest van de eerste dag blazen. De muzikanten zullen als bijzonder 'gebaar in hun pas aangemeten gala-tenue gekleed gaan. Modeshow en Singelloop. De tweede dag zet in met een fees telijke opmars van de Leidse vissers naar hun jachtgebied in het Wilhel- minakanaal. Om kwart voor acht zul len de hengelaars inleggen en nog geen twee uur later komen zij reeds voor de prijzen in aanmerking. Aan het Zwarte Pad zal de gehele dag de voetbal rollen. Het Corps heeft name lijk een bedrijfstournooi uitgeschre ven, waarvoor veel belangstelling be staat. Op het feestterrein, dat gedurende drie dagen voor 't publiek toeganke lijk zal zijn, wordt in de middaguren te worden van de K.V.P. Och al die mandfietsen-race zullen de vlees- en broodbezorgers elkaar namelijk de loef af trachten te steken. Kinderen en bejaarden kunnen zich intussen vermaken op kermis en feestterrein. Sportief Leiden vindt al naar geaardheid bij een wielerwed strijd op het traject Burggravenlaan of bij de jeugdkampioenschappen zwemmen iets van hun gading. In de avonduren zal onze stadge noot Wim Huisman trachten het we reldkampioenschap blinddammen te verbeteren. Op het feestterrein kan men het burgerijfeest in alle gepaste uitbundigheid besluiten. Tijdens de burgerijfeesten zal on der auspiciën van de Ver. Nederlands Fabrikaat een winkelweek gehouden worden, waaraan door een étalage wedstrijd een bijzonder cachet gege ven wordt. GEM. AANKONDIGING. INZAMELING HUISVUIL. Op de Tweede Paasdag is geen huisvuil ingezameld. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Maan dag worden bediend, zal nu plaats vinden op Donderdag II April e.k. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. STREMMING LANDVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Kaarsenmakersstraat van de achtergevel van de Gemeentelijke Werkplaats af tot aan het gebouw van het Gereformeerde Minnehuis met ingang van heden voor den duur der werkzaamheden, verband hou dende met de uitbreiding van ge noemde werkplaats, voor het open baar verkeer zal zijn afgesloten. 10 vinger syst. blind rhythm. 4 talen (130 letter grepen p. minuut) GEGAR. 2-3 MND. KLAAR Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26556 (Advertentie) 7-Jarig jongetje door bus overreden De Haarlemmerstraat heeft Zater dagmiddag uit het drukke verkeer weer een slachtoffer geëist. Om half vier reed mevrouw Van Mourik, die woont in het Meerhof, op de fiets met haar 7-jarig zoontje ach terop in de richting van het Haven plein. Halverwege de Mare en dc Hooigracht, ter hoogte van de firma Demmenie, werd zij ingehaald door een bus van de firma Maarse en Kroon. De vrouw werd door de bus omgeduwd. Het is nog niet bekend of de val van de fietsende vrouw werd ver oorzaakt door een plotseling naar links uithalen van de fietster of een naar rechts uitwijken van de bus. Het jongetje, dat achterop zat, viel naar links met het noodlottig gevolg, dat het door de achterwielen van de bus werd overreden. Het kind was op slag dood. Het kind zou de volgende dag 8 jaar worden. Het lijkt ons onnodig nogmaals de streeks drie uur zal een gedeelte van I aandacht te vestigen op de wanho- de stad voor ander verkeei dan voor pige verkeerssituatie van de Haarlem transportfietsen gesloten zijn. In een I merstraat waar trams en bussen da- Leiden in afwachting van 25 April Achter uw deur is de politiek Voor een open deur staat 'n K.V.P.- propagandist. Zijn gebruikelijke vraag is voorbij. En het antwoord? ,,Ik ben lid van mijn standsorganisatie; mijn bond belastigt mijn zaken. Waarom zou ik nog lid moeten worden van de K.V.P. Lid zijn van zijn standsorganisatie is nodig, zelfs noodzakelijk. Maar hoe zal uw bond uw eigen belangen kun nen behartigen zonder aan te bellen aan de deur, waarachter de polititek woont? De wensen en verlangens van uw standsorganisatie worden in de arena van de politiek vervuld of afgewezen. PASEN IN LEIDEN. Na de regen kwam de zonneschijn, ook in Leiden. De zon trok op Twee de Paasdag de Leidenaai's uit de huis kamer. Tegen de middag was het bij de Leidse Hout 'n drukte van belang; de burgerij liet het vocht van de Eer ste Paasdag uit de kleren stomen. Velen zochten ook vertier in de rich ting van de Haagse Schouw en de Vink. De Tweede Paasdag was de drukte op de verkeerswegen in en rond Lei den evenredig aan de hoeveelheid zonneschijn, die werd opgebracht door de onmisbare medewerker van elke V.V.V. 250 bedden extra. De V.V.V. te Leiden heeft met het onderdak brengen van de toeristen in Leiden niet zo veel moeilijkheden ge had. Uit voorzorg had de vereniging een advertentie in de kranten ge plaatst voor onderdak bij particulie ren. Op deze advertentie kwam een stroom van brieven, waardoor het aantal beschikbare bedden te Leiden met 250 kon worden uitgebreid. Men heeft echter slechts in enkele geval len een beroep op deze vrijwilligers behoeven te doen. De hotels waren vol. De politie heeft aan enige toeris ten gastvrijheid verleend. Rozenkranskruistocht. Bij wijze van uitzondering begint de Rozenkranskruistocht in de St. Petruskerk Woensdag a.s. om kwart voor zeven. Auto gestolen. Tussen 9.30 en 10.15 uur werd gis teravond voor het automobielbedrijf Devilee aan de Haagweg te Leiden een geparkeerde auto, merk Peugeot no. 37215 gestolen. De nasporingen van de politie zijn tot op heden vruchteloos gebleven. politieke partijen, of ik nu van de hond of van de kat gebeten wordt?". Ja, maar u moet u niet laten bijten, Dat is helemaal niet nodig. Of u moet bedoelen dat u belasting moet betalen. Maar dat moeten wij alle maal. En belasting is noodzakelijk. U fietst toch graag op een goed fiets pad; er moeten in onze „lage landen" stevige dijken voor waterkering zijn U wilt uw kinderen een goed onder wijs geven enz. enz. Hoe echter uw belastinggeld besteed wordt; wat er met uw guldens gebeurt, dat moet u ook niet zo maar aan iedereen over laten. Daar bent u toch zélf bij. En als u nu lid wordt van een politieke partij, dan bent u erbij. En uw keuze kan dan niet moeilijk meer zijn. Er is voor alle Katholieken maar één politieke partij. Onze Kath. Volks partij. Daar hoort u ook bij! Kom erbij! 25 April a.s kunt u antwoord geven! K.V.P. uw partij! Propagandaleider K.V.P. afd. Leiden, F. A. v. d. Boog 3 Octoberstraat 3a. IN AFWACHTING.... SPIEKER pen. Wat lezers schrijven Men schrijft ons: Naar aanleiding van uw bericht in de Leidse Courant van Zaterdag 9 April getiteld „Rattenparadijs" kan ik u wel verzekeren dat de „Paralel" die u trekt met het middeleeuws grachtje in Harlingen en het dempen van de Langebrug en Papengracht voor Leiden zeker niet opgaat. Over de Langebrug die 700 meter lang is en ieder jaar wordt uitgebag gerd en waar ondergetekende 20 jaar lang bij tegenwoordig is geweest, kan ik u wel vertellen dat de z.g. ratten- kolonie onder de Langebrug, pure volksfantasie is. Het is maar zelden, dat daar een rat gezien wordt gedurende de vier weken van de schoonmaak. Ik zou trouwens niet weten waar die beestjes van leven moesten. Zij moeten al zitten in de huizen van de bewoners, maar onder de brug vin den ze geen voedsel. Bovendien wordt meermalen per jaar door de Gem. Reiniging ratten vergif aan de uitgangen van de riolen neergelegd. Hoe het met de Papengracht ge steld is weet ik niet want de verwul- ving is daar zo laag dat daar niet ge varen kan worden. Tot slot, mijnheer, geloof ik dat het hier in Leiden met jagende mannen en gillende vrouwen wel los zal lo- gelijks het leven van de weggebrui kers bedreigen. Dit ongeluk is weer eens een som bere illustratie vai de gevolgen van de chaotische verkeerstoestand in deze straat. Burgerlijke Stand Geboren: Peter z. van C. H. v. d. Upwich en J. C. Dil. Alida Martina Hendrica d. van A. F. v. d. Ploeg en M. A. v. Steijn. Monica Rogata Li- guoria Maria d. van T. A. J. Nieu- kenhusen en V. H. van Kerlchoff. Theogridus Johannes z. van H. C. de Jong en J. A. M. Nijkamp. Tonny z van C. Bekkering en M. M. van Rhijn. Adriana Anna Maria Marga- retha d. van J. H. v. d. Hulst en J. Duivenvoorden. Marijnus z. van J. Guijt en M. van Dijk. Gehuwd: J. A. F. Kranenveld en N. van Rooij. C. Jong en P. Burger hout. RENé SLEESWIJK's SNIP SNAP REVUE. „MADE IN HOLLAND" Op Zaterdag 30 April en Zonda; 1 Mei aanvang 8 uur, geeft Ren Sleeswijk's Nederlandse Revue in de Stadsgehoorzaal te Leiden twee opvoeringen van de ruvue „Made in Holland". In deze revue wordt het komisch gedeelte vertolkt door Willy Walden en Piet Muyselaar, terzijde gestaan door Aase Rasmussen, Bert van Don gen en René van Vooren. Verder treden op Teddy en Henk Scholten. Als buitenlandse attracties werken mede: „The London Starlets" met Brenda Mayne als sollodanseres en „The Mayfair Dancers". ZITDAG IN LEIDEN VAN EMIGRATIEDIEN ST L.T.B. De zitdag van de emigratie-ambte naar van de L.T.B.die gisteren niet werd gehouden, is verschoven naar Woensdag a.s., vanaf 10 uur, in het Karrewiel te Leiden. Agenda Leiden WOENSDAG St. Petruskerk 6.45 uur nam. Rozen kranskruistocht. „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. Leidse Middenstandscentrale. Wethouder Jongeleen over Stadsuit breiding. Geb. Steenschuur 6, 8 uur nam. De Natuurvriend. VRIJDAG Harmonie 8 uur nam. St. Christof- fel. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken tc Leiden wordt van Maandag 8 uur tot Zaterdag 8 uui* waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. De Haven-Apotheek, Haven 18, tel 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. Bioscopen Deze week draaien in Leiden de volgende films: Casino: „The little kidnappers", alle leeftijden. Lido: „Het wonderlijke leven van Willem Parel" alle leeftijden. Luxor: „White Christmas", alle leeftijden. Trianon: „O, mijn papa", alle leef tijden. Rex: „De zwarte ridder", 14 jr. ALPHEN AAN DEN RIJN Hoewel Nederland dit jaar met de Paasdagen over het geheel genomen minder buitenlandse bezoekers heeft getrokken, heeft het vogelpark „Avi fauna" te Alphen aan den Rijn zijn aandeel niet gemist. Gedurende Zaterdag, Zondag Maandag werden ongeveer 10.000 gasten geteld. Het merendeel van hen waren Nederlanders, vervolgens Belgen en Fransen. Op Tweede Paasdag vond in het vogelpark Avifauna alhier een onge luk plaats in de speeltuin voor kin deren, waarbij de 15-jarige mej. C. N. Vroege uit De Meije haar rechter onderbeen brak. Na behandeld te zijn door dr. H. J. v. Kooten alhier werd het meisje overgebracht naar het ziekenhuis „De Wijk" te Gouda. Het ongeluk vond plaats doordat het meisje de grote familieschommel- wip tot stilstand wilde brengen. Toen zij het ene einde van de wip tegen hield, werd ze door de krachtige sng van het speeltuig omhoog ge trokken en toen het weer omlaag werd haar rechterbeen be kneld tussen wip en het voetstuk van de wip. BROMFIETSER CONTRA FIETSER. Op het rijwielpad aan de Steekter- eg alhier botsten tweede Paasdag morgen een bromfietser, de heer J. J. Voets uit Rotterdam en een fiets rijder, de heer J. A. J. Roos uit Zwam- nierdam tegen elkaar. Beiden reden ter hoogte van de voormalige spoor brug over de Rijn, eerstgenoemde in de richting Alphen aan den Rijn, de ar.der in de richting Bodegraven. De bromfietser merkte zijn tegenligger te laat op en raakte de wielrijder. Beiden kwamen te vallen. De wiel rijder rolde in de langs de berm lo pende sloot en bekwam behalve lich te verwondingen een nat pak. De bromfietser kwam er minder geluk kig vanaf met een linkerbeenbles-, sure en een hersenschudding. Dr. H. J. van Kooten verleende geneeskun dige hulp. Dc beide voertuigen wer den beschadigd. AUTOBOTSING. Doordat de bestuurder van een vrachtauto, de heer W. W. van Hars kamp uit Woubrugge, die, komende uit de richting Leiden, ter hoogte van de firma Oosthoek te Alphen aan den Rijn achter een stilstaande voertuigen Zaterdag omstreeks 12.40 uur tegen elkaar. Het gevolg bleef bij ernstige materiële schade aan beide zijden. Geb.: Anthonie, z. v. W. P. Pont en J. M. de Blanken; Raampje Johanna, d. v. J. Kranenburg en M. v. Vliet; Petrus Leonardus Wilhelmus, z. v. A. J. Verhage en J. Ammerlaan. Ondertr.: Dirk Robberse, 28 j., en Wilhelmina A. Bos, 25 j.; Petrus J. Waardenburg, 26 j., .en Paulina H. Dallinga, 25 j.; Dirk; de Jong, 26 j., en Cornelia Broer, 21 j.; Cornelis J. Waardenburg, 29 j., en Antje Kou- wenhoven, 24 j. Getr.: Willem Knecht, 29 j., en Jo hanna M. Langelaar, 29 j.; Marinus Koppe, 23 j., en Everdina Greeve, 21 j.; Marinus Voorsluys, 26 j., en Neeltje J. P. de Jong, 23 j.; Willem Blom, 26 j., en Johanna C. Huisman, 22 j.; Kars van de Stouwe, 24 j., en Hendrika van Harskamp, 20 j. Overl.: Wilhelmus N. J. P. van Noort, 80 j.; Johanna E. Pongers, 69 jaar, weduwe van J. Oltvoort; Grietje Maaskant, 86 j., weduwe van J. van der Veer. ALKEMADE Spreekuur schoolarts. De dis- tricts-schoolarts, mej. Cl. M. Bakhui zen van den Brink, houdt Woensdag 13 April in het gemeentehuis te Roe- lofarendsveen geen spreekuur voor de ouders van schoolgaande kinde ren. Het eerstvolgende spreekuur is op Woensdag 11 Mei a.s. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Een verkeersongeval te Bergen op Zoom, op de- Wouwsestraatweg ongeveer 2 km, ten oosten van de stad, heeft gisteravond om half negen aan een voetganger het leven ge kost. Een 61-jarige heer stak onver wacht in het donker de drukke rij weg over en werd gegrepen door een kleine ^personenauto uit Halsteren. De man werd op slag gedood. De be stuurder van de auto kon niet zeg gen, hoe het ongeval precies gebeur de. Wilt U iets weten? Vragen omtrent Kinderbijslag. Antwoord: De laatste verhoging cser kinderbijslag dateert van 1 Oc tober 1954, zodat over het laatste kwartaal 1954 voor het eerst van deze verhoging genoten is De berekening is als volgt: voor het eerste kind 51 ct. per dag; voor het tweede en derde kind 57 ct. per dag; voor het vierde en vijfde kind SO ct. per dag; Vanaf het zesde kind 90 ct. p. dag. Wanneer men voorts weet, dat een werkweek 6 dagen telt en een kwar taal 13 weken, kan men gemakkelijk uitrekenen op hoeveel kinderbijslag men recht heeft. klas van de Ned. Tafeltennisbond. De in onze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het werk van „Simavi" heeft opgebracht de somma van 194,96. Geb.: Petrus L. M., z. van G. van Vliet en v. d. Star; Anthonie G.,' z. van L. de Bruyn en Kamperman; Maria, d. v. A. v. Vliet en Noteboom Getr.: Huibert Broekhuizen, 26 jr. en Maria Yda Verlooy, 29 jr.; Jo- sephus Hendrikus van Buiten, 25 jr. en Jacoba M. v. Velzen, 22 jr. NIEUWKOOP Geboren: Henriëtte Maria Ja coba d. van Th. J. F. Teunissen en H. A. M. Bots. Ondertrouwd; A. J. Caspers 30 j., te Noordwijk, en A. J. de Jong 33 j.; Th. N. Turk 36 j., te Ter Aar, en M. A. B. Hoogeveen 26 j.; G. F. van de Loo 33 j. cn C. J. Balvert 28 j. Gehuwd: H. Th. van Steijn, te Al phen a. d. Rijn, en A. A. Kwakken- bos; J. Kranenburg en A. M. Peet. Overleden: H. Vermeij 63 j., echt genoot van J. Verburg. RJJPWETERING PAASEIERENRACE. Voor de kinderen van de school zal morgen een eierenrace worden georganiseerd of eigenlijk drie races n.l. een voor de kinderen van de eer ste en tweede klas, een voor de der de en vierde en een voor de rest. Omdat dit feest langs de openbare weg zal plaats grijpen worden .de ouders verzocht zo nodig hun mede werking te verlenen door een oogje i:i 't zeil te houden, opdat geen on bevoegden met de buit gaan strijken. Ook kinderen, die op andere scholen gaan, kunnen, hoewel ze helaas niet kunnen deelnemen, toch hun mede werking verlenen, door niet te ver klappen waar de schatten verborgen ligen als zij dit zouden weten. ten wachten, zijn tegenligger, een personenauto, bestuur door de stu dent R. Gartner uit Bielefeld (Dsl.) te laat opmerkte, botsten de beide BODEGRAVEN De Haagse ïechtbank heeft thans uitspraak gedaan inzake de kwestie I die gerezen was tussen de gemeente enerzijds en de verzekeringsmaat schappij anderzijds inzake de boer- derijbrand in Buitenkerk enige jaren geleden. Deze uitspraak was een bittere pil voor de gemeente. De boerderij van de fam. De Graaf moet weer worden opgebouwd. De kosten bedragen circa 100.000,Dit zal voor rekening van de gemeente ko men, daar blijkbaar de brand ver oorzaakt is door het overspringen van een vonk uit de schoorsteen van de gemeentelijk vuilverbranding. Simultaan. De heer T. Scheer, voorzitter van de schaakclub Bode graven en speler aan het eerste bord, gaf in Ter Aar een simultaan-seance. Hij won 15 van de 18 partijen. Een fraai resultaat. Tafeltennis.Sportief II, dat op de tweede plaats geëindigd is van de 3e klasse N.T.T.B., moest een be slissingswedstrijd spelen tegen Sein post uit Noordwijk. G. Walraven, Jud Bosch en N. v. Rossum wonnen alle drie van Cupedo; de eerste twee vrachtwagen met dragline had moe- wonnen bovendien van Timan en de Groot, zodat de totaal uitslag werd 54 voor Sportief. Door deze uitslag mag Sportief promotiewedstrijden spelen om een plaatsje in de tweede Marktberichten LEIDEN, 12 April. Vetfe varkens. Aanvoer 88 vette varkens. Prij zen: Slagersvarkens 1.801.87 per k.g. lev. gew. Overige soorten geen notering. Door de geringe aanvoer een snelle handel. Enkele extra bo ven notering. 7 Nuchtere kalveren. 30—40 levend 90—100. ROTTERDAM. 12 April Vee. Aanvoer 6923 stuks, waarvan 1100 vette koeien,2042 (1214) gebruiks- vee, 45 vette kalveren, 188 (161) glaskalveren, 2732 nuchtere kalve ren, 460 varkens, 9G biggen, 104 paarden, 2 veulens, 121 schapen, 20 lammeren, 19 geiten. Prijzen: vette koeien ƒ2.602.80 2.38—2.58, 2.00—2.30, vette kal veren 3.00—3.25, 2.80—2.95, 2.30 2.60 per kg. lev. gew.; graskalve ren 400300225; nuchtere kalve ren 45—4036 per stuk; varkens 1.841.821.78 per kg. lev. gew., biggen 625242 per stuk; slacht- paarden 2.402.20200 per kg. lev. gew.; schapen 13512590; lammeren 12010085; kalf- koeien 1085925750; melkkoeien 1085—925--750; vare koeien 750 650550; vaarzen 775625— 525; pinken 500400300 per st. Handel: vette koeien aanvoer flink, handel goed, prijshoudend, prima's boven notering; vette kalveren, aan voer als vorige week, handel vlot, prijzen onveranderd; graskalvercn aanvoer iets minder, handel goed, prijzen wat hoger; nuchtere kalve ren, aanvoer kleiner, handel stroef, niet geheel prijshoudend; varkens aanvoer korter, handel onregelmatig, prijzen gemiddeld als vorige week, enige prima's boven notering; biggen aanvoer matig, handel kalm, prij zen stabiel; slachtpaarden, aanvoer iets kleiner, handel stug, prijzen vooral niet lager; schapen aanvoer iets minder, handel tamelijk, met da lende prijzen; lammeren, aanvoer iets minder, handel tamelijk, met dalende prijzen; kalfkoeien, aanvoer tamelijk, handel kalm, iets stijver in prijs; melkkoeien aanvoer tamelijk, handel kalm, iets stijver in prijs; vet te koeien aanvoer even meer, handel redelijk, ruim prijshoudend; vaarzen aanvoer gewoon, handel kalm, prij zen even hoger: pinken aanvoer ge woon, handel kalm, prijzen even hoger; t.b.c.-vrij aanvoer ruimer, handel goed, prijshoudend. BODEGRAVEN. 12 April. Kaas. Aanvoer 11 partijen. Prijzen 2.20 —2.30 per kg. Handel kalm.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3