m Nationaal Gymnastiekfestijn van het Leidse „Victorie" Kleine Deense turnzege op de Ned. herenploeg te Odense Eerste Plechtige H. Mis van pater van der Slot O.F.M. DINSDAG 12 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Door organisatrice gewonnen Na de opmars der deelnemende ver enigingen, te weten. Cialfo, A'dam; Elan- dia. Den Haag; Groen Wit. Leiden: Leo- nidas, Haarlem; St. Lodewijk, R'dam; St. Michaël, Den Haag; Odiles, Bergen op Zoom; Spirit, A'dam; Sportief, Lei den; SVA, A'dam; Victorie, Leiden; Wilskracht, A'dam en Wilskracht, Utrecht, nam de heer W. Bergers, voorz. van Victorie, het woord. Hij sprak een woord van welkom, in het bijzonder aan de genodigden, weth. S. Menken, de heer J. C. F. Coers van de Sportraad, pastoor W. Mulder oprichter der vereniging, rec tor W. Q. Grimbergen, dioc. adv.; kap. J. v. Adrichem, geestelijk adv. „Victorie"; R.K. Sportcentrale distr. Leiden, de da mes en heren der jury en vele anderen. Hij vermeldde daarna vol trots, dat Z.K.H. Prins Bernhard een ere-medaille had geschonken. Verder hadden B. en W. van Leiden, de Sportraad, de Leidse Cou rant, Evert Castelein en kap. v. Adri chem. prijzen geschonken. Hij bedankte de deelneemsters voor hun aanwezigheid maar het speet hem zeer, dat het beloof de bezoek aan de bollenvelden niet kon doorgaan, wegens het afwezig zijn van de bloemen in verband- met het koude weer. De officiële opening werd door de heer Coers verricht, die o.a. de activiteit van de organiserende vereniging memoreer de, door een dergelijk groots tournooi te durven organiseren en hij sprak tevens de wens uit. dat dergelijke wedstrijden meer in Leiden zullen worden gehouden. Als bijzondere attentie bood hij namens de Sportraad aan de resp. leidsters een bloemenhulde aan. En na het spelen van het Wilhelmus konden de wedstrijden een aanvang nemen. Deze wedstrijden hadden vanzelf een sportief verloop en meerdere malen werd een hoog peil bereikt, vooral bij het rhythmisch zonder gereedschap. Een woord van hulde aan de organiserende vereniging voor de stipte afwerking van het programma, dat precies volgens het tijdschema verliep is hier wel op zijn plaats. Door het gedurfde initiatief van de ver. „Victorie" heeft een zo goed als volle zaal een zeer sportieve middag ge had en dergelijke sportmeetings zijn een waardevolle propaganda voor de gym nastiek, in het bijzonder voor onze R.K. sportverenigingen. Ook het grote Sportbal. dat onder lei ding stond van E. Castelein met mede werking van „Het Ballroomorkest" o.l.v. VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NE.VO.BO. Heren eerste klas: SleutelringHVL 2 3—0; Prof. Wijk 2—PSVA 3—1: Prof. Wijk—Sleut. 2 3—0; Donar—LUW 1—3; SalvoDES 22. Heren tweede klas: LUW 2Donar 2 3—1; GGVSleutelr. 3 3—0; LPSV— LDM 3—0. Heren derde klas: Fair PlayP.W. 4 31; Or. GroenRouwlc. 2 03; RKL Or. Gr. 3—0; GGV—LDM 2 2—2; Sleut. 4—Salvo 2 3—1; Salvo 2—LDM 2 3—0. Dames eerste klas: RouwkoopLUW 3—0. YOUGO SLAVEN WEER IN LEIDEN Een Yougo Slavisch Volleybalteam, dat een tournee door Nederland maakt, zal ook in Leiden spelen. Het is een da mes- en een herenteam, waarin verschei dene internationals zijn opgenomen. Het is verheugend, dat de afdeling Leiden deze volleybalfenomenen ook in onze stad twee wedstrijden kan laten spelen. De Leidse Sportraad gaf hierbij de fi- nantiële hulp waardoor het gehele ac cent op het propagandistische gelegd kon worden. Woensdag 27 April a.s. zullen de beide Yougo Slavische teams aantreden in de Stadsgehoorzaal, aanvang acht uur. Twee Nederlandse bondsteams, waarin waarschijnlijk ook enige Leidenaars zijn opgenomen, zullen als tegenstanders fun geren. In verband met verschillende werk zaamheden kunnen de vastgestelde com petitiewedstrijden voor Dinsdag, Don derdag en Vrijdag in Gymnasium en Franchimontlaan niet doorgaan. Verdrijf uw zorgen met dynamiet Een Frans edelman heeft op Woens dagavond zijn kasteel in Parthenay in midden-Frankrijk uit wanhoop laten opblazen. Markies de Maussabre had het kas teel, dat zijn grootvader een eeuw geleden had laten bouwen en dat in totaal 85 kamers en gangen bevatte, geerfd en het tot in de oorlog, toen het door de Duitsers werd bescha digd, ook niet zonder genoegen be woond. Na de oorlog kon hij het niet meer betalen. Zelfs de Franse Staat wilde het kasteel niet hebben als his torisch monument. De edelman nam toen een kloèk besluit en verkocht het bezit aan een slopersbedrijf. Woensdagavond kwa men deze heren met medeneming van 90 kg dynamiet, die spoedig op doeltreffende wijze waren aange bracht. Een enorme explosie die door de markies in eigen persoon werd gadegeslagen maakte een radicaal einde aan de zorgen van de markies. een flater Wat i Een vergissing van het com- munistische blad,, Neues Deutsch- land" heeft in West-Berlijn aan- i leiding tot veel hilariteit gege- ven. Het Oost-Duitse blad be- i vatte n.l. een artikel van een halve pagina van de hand van de „verdienstelijke volksdokter" Fried rich Warnecke, een afde- 'i lingschef an het Oostduitse mi- nisterie van volksgezondheid, die enige dagen tevoren naar het i Westen was uitgeweken.... Albert Gerritsen en „The Rhythme Club" o.l.v. Theo Wisse, had een geani meerd verloop en men bleef nog gerui me tijd bijeen. De resp. uitslagen van het gymnastiek festijn waren: Afdeling A: 1. „Victorie" I 220 punten ereprijs Prins Bernhard medaille en de G.A.-beker; 2. „Wilskracht" I fU) 2111/4 3. „Groen Wit" I 187 3/4 p.; 4. „Spor tief I 180 Up. Afdeling B: 1. „St. Lodewijk" 231 p., ereprijs B. en W. van Leiden en de „Leidse Courant"-beker; 2. „Wilskracht" II (U) 213 p.; 3. „Victorie" II 200 3/4 p.; 4. „Leonidas" 202 1/4 p.; 5. „St. Michaël" 1981/4 p.; 6. „Olides" 197 3/4 p.; 7. .Groen Wit" II 184 3/4 p.; 8. „Spirit" 183 p.; 9. „Sportief" II 174'p.; 10. „Elan- dia" 170 3/4 p. Afdeling Leidse groepen: Evert Caste lein heeft voor deze groep een beker be schikbaar gesteld voor die vereniging, welke het hoogste aantal punten zou behalen in de afdelingen A en B. teza men. 1. „Victorie" totaal 429 3/4 p.; 2. „Groen Wit" totaal 372J4 P-I 3. „Spor tief" totaal 355 p. Rhythmisch zonder handgereedschap: 1. Spirit-Cialfo 47^ P-! 2. SVA en Vic- Aegir wint de Head of the River De blauwe wimpel, het ereteken, behorende bij het lange afstandskamr pioenschap voor heren, zal voor een jaar van het clubhuis van de Gro ningse studenten roeivereniging „Ae gir" waaien. Na een zeer spannende race heb ben de Groningers met bijna dezelf de ploeg, die het vorige jaar in het begin van het seizoen zulke uitste kende resultaten boekte na het Aegir-lustrum was de ploeg „uitge doofd" Zaterdagmiddag voor La- ga en Willem III beslag gelegd op dit kampioenschap en dat de Gro ningers er blij mee waren bleek wel bij de prijsuitreiking, toen de boor den van de Amstel daverden van het uit volle borst gezongen Aegir- clublied. In de tweede divisie ging de zege naar de eerste ploeg van Njord. Hier had een aanvaring roet in het eten van Proteus II gegooid. Halverwe ge de baan dreigde de tweede ploeg van het Belgische Beeringen een pi ket aan de verkeerde kant te ne men. De stuurman bemerkte het nog juist en gooide het roer zo drastisch om, dat de boot bijna dwars op de baan kwam te liggen. De ploeg van Proteus II kwam nu in aanvaring en verloor ongeveer 20 seconden. Triton, dat als derde volgde, kon, door de torie 43H P- (Victorie stond haar prijs Viw* *1 zonder meer af aan SVA; 3. Groen Wit verkeefde kant van de piket te ne- -men, buiten de aanvaring blijven. De aanstichter van dit alles, de twee- 40 k? p.; 4. Odiles 34^ P- Rhythmisch met handgereedschap: 1. Odiles en Spirit-Cialfo 45 3/4; 2. Wils kracht (A) 43 p.; 3. Sportief 42 3/4 p.; 4. St. Michaël 41p.; 5. Victorie 411/4 p.; 6. Groen Wit 40 3/4 p. de ploeg van Beeringen werd gedis- qualificeerd. Triton bleef gehand haafd omdat de ploeg geen andere uitweg had gehad. Klaas Boot de beste Nederlander In de landenwedstrijd turnen tussen de herenploegen van Denemarken en Ne derland, welke te Odense door onze landgenoten is verloren met 328.55 tegen 331.40 punten, toonden de Nederlanders zich in twee van de zes onderdelen de meerderen van hun gastheren, terwijl zij in een nummer brug met gelijke leg gers volkomen gewaagd bleken aan hun concurrenten. Beide teams behaalden in dit onderdeel een zelfde puntentotaal: 55.20. In het nummer paard-voltigeren ein digde de Nederlandse ploeg met 53.95 te gen de Denen 53.00 punten als eerste, terwijl zij aan het rek juist iets betere prestaties leverden dan de Denen en een totaal kregen van 55.70 tegen 55.20 pun ten. Bij de ringen en bij het paardsprin- gen waren de Deense turners superieur. Denemaken totaliseerde in het ringen 54.15 punten tegen Nederland 52.80 en bij het paardspringen 57.15 tegen Nederland, 55.50 punten. In het individuele klassement bleek, dat de Nederlandse kampioen Klaas Boot 0.9 punt tekort kwam om zich van de eerste plaats meester te maken, die door Elkana Groenne werd bezet. Het individuele klassement luidt: 1. El kana Groenne (Den.) 57.45 punten; 2. Klaas Boot (Ned.) 56.55 pnt.; 3. B. Niel sen (Den.) 56.20 pnt.; 4. G. van Galen (Ned.) 55.00 pnt.; 5. J. van der Sande (Ned.) 54.90 pnt.; 6. E. Jensen (Den.) 54.45 pnt.; 7. B. Joergensen 54.30 pnt.; 8. B. E. Jessen (Den.) 54.15 pnt.; 9. J. J. van der Sande (Ned.) 53.85 pnt.; 10. W. Groeneveld (Ned.) 53.60 pnt.; 11. G. Sal ie (Ned.) 53.25 pnt.; 12. J E. Thomsen (Den.) 53.15 pnt.; 13. T. Meynen (Ned.) 52.70 pnt.; 14. Ad Hogers (Ned.) 51.80 pnt.; 5. A. Jensen (Den.) 50.70 pnt.; 16. G. Olesen (Den.) 50.40 pnt. KLAAS BOOT DERDE TE ESBJERG In Ebsjerg in Denemarken is een indi viduele turnwedstrijd gehouden tussen de beste vijf Deense en Nederlandse tur ners. In het algemeen klassement w.erd de Deen Elkanan Groenne eerste met een totaal van 57.55 punten. Zijn landgenoot Nielsen legde beslag op de tweede plaats met 56.60 pnt. en de Nederlandse kam pioen Klaas Boot klasseerde zich derde met 56.04 pnt.; J. van der Sande (Ned.) werd vierde (55.85 pnt.); Jensen (Den.) vijfde (55.40 pnt.); Van Galen (Ned.) zesde (54.74 pnt.) en Groeneveld (Ned.) zevende 53.15 pnt. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND BergambachtESTO 02. On danks een gehavende ploeg hebben de wit-gelen verdiend de puntjes mee naar Bodegraven genomen. Een twee tal junioren namen niet onverdiens telijk de plaatsen der afwezigen in. Zowel voor als na de rust, ook met de vrij sterke wind tegen, waren de bezoekers in de meerderheid. En het was beslist geflatteerd voor de thuis club, toen de rust met gelijke stand inging (00). Dit was vooTal mede te danken aan het goede werk van de Bergambachtse doelman, die zijn club behoedde voor een grotere ne derlaag. In de tweede helft hadden de gasten de wind in de rug, en nu bleek de meerderheid te sterker, 't Was v. Galen, die van verre af stand een kogel inzond, die de kee per te machtig was ((V—1). De com binaties van het binnentrio lukten uitstekend. Toen Oortmart een vrije kans wou benutten, werd hij geraakt, zodat het verwachte schot uitbleef. Het duurde tot kort voor het eind, dat de stand op 20 werd gebracht toen v. Vliet keurig voorzette en de Wit de bal in de uiterste hoek plaats te. Scheidsrechter Lensen leidde uit stekend Esto II en III speelden niet wegens terreinafkeuring. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT De resultaten van de gisteren op Duin- digt gehouden draverijen en rennen, waarbij verschillende geïmporteerde paarden uit Frankrijk en Engeland de grote attractie vormden, waren als volgt: Flying Guyprijsr 1. Trabant (N. J. Bloemsaat) 1.28.2; 2. Tiende van Zora; 3. Rio Rita. Toto w. 1.90; pl. 1.30, 1.60, 1.90; gek. 6.90, cov. 4.10. Fille de Flandreprijs: 1. Parle Holland C (W. J. A. van Schijndel) 1.27.4; 2. Nu- ni Brewer 3. Nico the Saint. Toto w. 12.40; pl. 1.80, 1.20, 1.20; gek. 24, cov. 5.30 Fryske Leeprijs; 1. Tira (W. H. Geer- sen) 1.30.1; 2. Sunny Williams: 3. Peter Snel. Toto w. 1.20; pl. 1.30, 2.10, 5.—; gek. 4.—, cov. 4.90. Fer van Silladarprijs: 1. Ruth Buffing- ton (W. H. Geersen) 1.27.9; 2. Rob; 3. Rudi Trothan. Toto w. 2.pl. 1.70, 2.40, 5.20; gek. 6.30, cov. 6.50. Freddy Scottprijs: 1. Proximity (W. H. Geersen) 1.25.6; 2. Quick P; 3. Paul A. Toto w. 1.30; pl. 1.30, 2.70, 11.20; gek. 5.— cov. 7.20. De Fanfareprijs: 1. Brin d'Amour (M. Vergay) 1.23.8; 2. Nellie Gregor 3. Oli vier B. Toto w. 8.30; pl. 4.6.60; gek. 57.60. Arc en Cielprijs; 1. Le Chevreuil (F. Delbrassinne) gemakkelijk gewonnen; 2. Algol 3. Silver Slipper Toto w. 2.90 (stal) pl. 3.—. 1.70, 2.—; gek. 7.30, cov. 4.50. Prijs van Haarzuilen: 1. Swashbuckler (F. Delbrassinne) na hevige strijd; 2. Sans Valeur 3. Sarazine. Toto w. 1.60; pl. 1.10, 1.10, 1.10; gek. 3.30 cov. 2.10. Euterpeprijs: 1. Britoly (F. Delbrassin ne) zeker gewonnen; 2. Kilo Moto 3. Resille. Toto w. 13.70; pl. 1.30, 1.10, 1.10 gek. 24.20 cov. 2.80. Totale omzet ƒ139.278.50. GDSGSV 3 30. Na een on derbreking van 24 weken kwam GDS toch nog onvolledig in het veld, doch daar GSV slechts met 8 man ver scheen bleek deze handicap voor de thuisclub niet van betekenis. Reeds vrij spoedig na het begin wist de linksbuiten zijn club de leiding te geven, toen hij de bal van zijn bin- nenspeler goed kreeg aangegeven en met een hard schot de GS V-doelman verrastte (10). Geruime tijd kon den de bezoekers stand houden, doch ruim een kwartier later stoof mid- voor Fase door de Goudse verdedi ging heen en wist de bal in het net te deponeren (20). De bezoekers trachtten wel het spel te verplaat sen doch verder dan enkele schoten van verre afstond konden zij het niet brengen. Nog voor de rust wist GDS de voorsprong te vergroten, weder om door Vermeulen, die bij een alge mene aanval de bal bemachtigde, snel naar binnen zwenkte en met een hard schot de bal inschoot (30). Na de hervatting had GSV het antwoord op de vele GDS-aanvallen gevon den, want keer op keer strandden deze op buitenspel. Tengevolge hier van kreeg de thuisclub geen gelegen heid meer, om met kans op succes het Goudse doel te benaderen, zodat in de stand geen wijziging meer kwam. Niettemin kan GDS tevreden zijn met deze twee kostbare punten. Het tweede elftal, dat ook al met meer dere invallers naar Moordrecht trok, bereikte niet zo'n goed resul taat, doch de nederlaag was zeer eer vol n.l. 21. De junioren A moesten in de return-wedstrijd tegen Ona B in deze wederom hun meerdere er kennen en verloren met 40. NieuwkoopMoercapelle 11. De doelpuntenverhouding 1—1 geeft wel ongeveer een juist beeld van de wedstrijd. Een wedstrijd van zeer matig 'ge halte waarbij het echter niet aan spanning ontbrak. Reeds 6 min. na de aanvang schoot rechtsbinnen J. Preesman tegen de binnenkant van de paal, waarna de toestormende linksbuiten H. v. Dam dit zeer mooie schot in een doelpunt kon omzetten 10. Moercapelle was door deze ach terstand beslist niet van de wijs ge bracht en vocht met veel enthousias me, waarbij zeer goede kansen voor een doelpunt ontstonden. De achter hoede van Nieuwkoop was echter in zeer goede vorm en vooral midhalf G. de Rooy bleek onpasseerbaar. Na de rust bleef het een opgaande strijd waarbij met afwisselend suc ces- werd gespeeld. Beide partijen braken gevaarlijk door waaruit 30 min. na de rust de gelijkmaker ont stond, doordat Moercapelle handig gebruik maakte van het verkeerd te rugspelen van de Nieuwkoopse ach- tetrhoede. Vlak voor het einde kreeg Nieuwkoop nog een uitstekende kans die echter niet werd benut. KOFFIE en BUISMAN is als een gelukkig huwelijk. Het is een voor harmonie, waaruit lekkere koffie ontstaat, terwijl er op koffie wordt bespaard. Een bijdrage dus tot goed- huishouden door "BUISMAN". bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet 'n beetje BUISMAN ivonderen N00RDWIJKERH0UT Zondagavond hebben de parochia nen van St. Victor te Noordwijker- hout de neomist, pater Philibert van der Slot o.f.m. feestelijk ingehaald. Van vele woningen wapperde de Ne derlandse driekleur en een groot aantal parochianen had zich aan beide kanten van de Kerklaan opge steld, om de jonge priester te ver welkomen. De kerk was stampvol. Door het middenpad betrad de neo mist het kerkgebouw, terwijl de ge lovigen een welkomstlied zongen. Na deze zang gaf pater Philibert zijn eerste priesterlijke zegen. Hierna sprak kapelaan Wüst de neomist na mens de parochianen toe. Reeds lang hebt gij naar deze dag uitgezien, zei de kapelaan, doch wij parochianen van St. Victor eveneens. Hij haalde de dierbare herinneringen aan, welke voor de jonge priester aan zijn paro chiekerk verbonden zijn, als doop, eerste H. Communie, en het Vorm sel. Op een goede dag zijt gij tot be sef gekomen, vervolgde kapelaan Wüst dat God U geroepen had tot het priesterschap. Gij hebt deze stap durven zetten, omdat gij wist, dat achter U stond een thuisfront van parochianen. Uw werk zal ook een deel van ons werk zijn. Daarna celebreerde de neomist een plechtig Lof, waarbij hij geassisteerd werd door kapelaan Wüst en pater Liduinis o.f.m. Cap. Eerste plechtige H. Mis. Op Tweede Paasdag dx-oeg de neo mist zijn eerste plechtige H. Mis op. In plechtige processie werd hij de kerk binnengeleid, terwijl de paro chianen een feestlied zongen. Het al taar was prachtig versierd met witte bloemen. Tijdens de H. Mis droeg de neomist het door de parochianen ge- Receptie. In „De Voorzienigheid" hield de neomist 's middags een receptie, waar veel parochianen en andere be langstellenden kwamen feliciteren. Te half vijf n.m. celebreerde pater Philibert een Plechtig Danklof. Hier bij werd hij geassisteerd door kape laan Wüst en frater A. de Jong. On der dit Lof sprak de jonge priester een dankwoord uit. Als tekst had hij gekozen: „Dit is de dag, die de Heer heeft gemaakt, laat ons daarop ver heugen en verblijden". Hij herdacht de dag van zijn wijding en zijn eerste plechtige H. Mis des morgens. Hij dankte speciaal pastoor Brink, niet alleen voor diens gebeden, doch vooral voor diens bijzonder mede leven gedurende al zijn studiejaren. Pater Philibert herdacht ook zijn overleden ouders en dankte de paro chianen voor alles, in het bijzonder voor het prachtige kasuifel. Als ik dit draag, eindigde hij, zal ik altijd aan de St. Victor-parochie denken. Na de toespraak volgde een plech tig „Te Deum" en de zegen met het Allerheiligste. HILLEGOM V1ERHONDER BRIDGERS NAMEN DEEL AAN TULIP DRIVE". „Donor" uit Den Haag kreeg le prijs. Aan de Nationale Tulip-Drive, door de Bridgeclub „De Bloembollen streek" uitgeschreven in samenwer king met het Ned. Roode Kruis, afd. Hillegom, werd op 2e Paasdag deel genomen door ruim 200 paren brid gers uit alle delen van Nederland. De Beurszaal van Treslong was daar toe ingericht en met bloemen ge schonken prachtige kasuifel, waarop I sierd. Toen om ongeveer half vier een afbeelding van de H. Eranciscus en het wapen van Noordwijkerhout is geborduurd. Presbyter assistens was pastoor Brink, diaken kapelaan Wüst, sub-diaken pater Geerlings o.Lrn., ceremoniaris was de weleerw. heer'C. Kuipers. Het koor zong op verdienstelijke wijze de Missa Pontificalis van L. Perosie. Na de H. Mis zong het koor de priestercantate „Hulde aan het priesterschap" van J. Haagh CssR. Pastoor Brink hield de feestpredica- tie. Als tekst had hij gekozen „De H. Geest zal op U neerdalen en de kracht van de Aller-hoogste zal U overschaduwen, daarom ook zal het Heilige, dat uit U wordt geboren, de zoon Gods worden genoemd". De grootheid van het priesterschap werd in deze predicatie uiteengezet. Het leven van een priester werd ver geleken met het leven van Maria. De beste beschrijving van het leven van een priester, aldus de pastoor, is te vinden in de geheimen van de rozen krans. In zeer bewogen woorden wees pastoor Brink in zijn preek de gelovigen op de eenzaamheid van de priester. Deze eenzaamheid is een groot kruis, dat door een priester alleen gedragen kan worden door ge bed en offer. WARMOND RADIOREPORTAGE Met een helicopter hebben A. Kley- weg en G. Garthoff op Tweede Paas dag een rondvlucht gemaakt over West Nederland om een radiorepor tage samen te stellen over de Paas- drukte. In deze rondvlucht hadden zij ook Warmond betrokken, met als hoofddoel de Kagerplassen. Zij zul len hierover weinig te zeggen hebben gehad, want Warmond verkeert, wat het roeien en zeilen betreft, nog in zijn winterslaap. Zij landden op het gemeentelijk sportterrein, maar tussen de daling en wederopsteiging verliepen nog geen 5 minuten. Aangezien deze lan ding was aangekondigd om kwart over twaalf en plaats vond om kwart voor twaalf was er vanzelfsprekend weinig belangstelling. Raadsvergadering. Het ligt in het voornemen van de burgemeester de raad op Dinsdag 19 April a.s. in openbare vergadering bijeen te roe pen. Geb.: Marinus Jozef, z. van Th. van Tongeren en M. W. Rijnbeek; Cornelia Maria, d. van P. W. van Rijn en C. M. v. d. Poel; Meriam Eli sabeth Petronella, d. van J. A. van Winsen en M. Geerlings; Jantje Christina Cornelia, d. van J. Ver vloei en C. J. v. d. Velde; Helena Theresia Maria, d. v. A. Langemaire en E. C. Koek; Pius Johnnes, z, van P. W. Weijers en C. Sikking; Elisa beth Suzanna, d. van W. A. van Es en J. de Pater; Hermanus Martinus Jozef, z. van J. Sikking en A. J. van Schie; Maria Theodora Jacoba; d. v. W. v. d. Geest en Th. Hulsebosch; Christina Maria Agnes Luduina, d. van A. L. Duynhoven en A. C. Beij- ersbergen. Getr.; J. Zevenhoven, 31 jaar en j G. Lengkeek, 27 jaar.; R. de Jonge, 27 jaar en R. v. Hulst, 19 jaar. allen hadden plaats genomen sprak de heer Y. Vermeer, als voorzitter van de Bridgeclub „de Bloembollen streek" een woord van welkom en ees er op dat met deze „Tulip Drive" ten bate van het Ned. Roode Kruis een begin werd gemaakt met een jaarlijks weerkerend bridgefes- tij n. Daarna werd de drive officieel ge opend door de heer mr. H. C. Bloe- me, die daarvóór een overzicht gaf over alles wat het Ned. Roode Kruis tot welzijn van het algemeen welzijn doet. Hij bracht dank aan degenen die deze drive hadden georganiseerd. Het Ned. Roode Kruis had' zich niet onbetuigd gelaten en voor deze wed strijd een prachtige wisselbeker beschikking Daarna was het woord aan de wed strijdleider de heer L. Prins uit Haarlem, die alvorens de verschil lende aanwijzingen te geven, ver schillende prijzen uitreikte en wel een beker aan de club met het groot aantal deelnemers. Daarvoor kwam in aanmei-king de club „De Bloembollenstreek" maar deze had daarvan afgezien en daarop volgde de Bridgeclub „Donor" uit Den Haag, die met 48 leden deelnam. Ook de club die daarop volgde, H.B.C. uit Arnhem kreeg een prijs, niet alleen omdat zij met 36 leden aanwezig was maar ook omdat zij als club de verste reis had gemaakt. De heer Kamphuis uit Dirksland had er 5 uur reizen voor over om aan deze drive deel te kunnen nemen; hij werd daarvoor beloond met een mooi bekertje. Uit Groningen waren er ook aanwezig en ook dit werd op buitengewone wijze gewaardeerd en aan de heer Nien- huis uit Groningen werd een gratis diner in Treslong aangeboden. Hier na hadden de wedstrijden plaats. Dammen. De Hillegommer dam mer J. van Horick heeft in de wed strijd om het persoonlijk kampioen schap van Kennemerland een goede prestatie geleverd doordat hij, welis waar met én punt achter de kam pioen H. Meyer blijvende, toch een prachtige ^wedstrijd heeft gespeeld. Hij zal nu in aanmerking komen voor de 2e of 3e plaats, waarvoor hij moet kampen tegen de K.N.C.-speler J. ter Kaak. Een'barrage van 3 partijen is daarvoor noodzakelijk. De eerste hrekamppartij tussen deze heren wordt gespeeld Woensdag a.s. te Hil legom in het clublokaal Rutten. In de grote „Sneldamwedstrijden" op de 2e Paasdag te Haarlem ge speeld, behaalden de twee deelne mende Hillegommex-s een groot suc ces. J. van der Loo speelde in de Hoofdklasse en wist in een sterk be zet tournooi, de eerste prijs te beha len. J. van Horick die in de groep le klasse A speelde wist eveneens daar in de eerste prijs te behalen. De drunte gedurende de Paasda gen. Het was gedurende de beide Paasdagen niet bijzonder druk in Hillegom. Wel was de gehouden bridge-drive in Treslong aanleiding tot wat meer drukte in de omgeving van de Beurs, maar langs de straat, ook dp de Tweede Paasdag, was er nimmer sprake van overlopende drukte. De politie behoefde nergens extra op te treden en er kwamen geen aanrijdingen of ongelukken voor. LISSE Cary Cooper komt naar het Keukenhof Zaterdagochtend a.s. zal de beken de Amerikaanse filmster Gary Coo per tussen elf en twaalf uur een be zoek aan Keukenhof brengen. Na de ontvangst zal met de nodige plechtigheid een tulp naar de ster vernoemd worden. ISRAëLISCHE AMBASSADEUR OP KEUKENHOF. De ambassadeur van Israël heeft hedenmorgen een bezoek aan de Keukenhof gebracht. Voordat de gast deze tuin betrad werd hij op het ge meentehuis van Lisse ontvangen. HEITJE VOOR EEN KARWEITJE. De heitje voor een karweitje-actie is hedenmorgen in Lisse op het stad huis van Lisse gestart. De padvinders kregen van de burgemeester op dracht de convocaten voor de eerst volgende raadsvergadering rond te brengen. SASSENHEIM Roodemolenpolder. In hotel „Het Bruine Paard" kwamen de stem gerechtigde ingelanden van de Roo demolenpolder, gelegen onder de ge meente Sassenheim en Voorhout, bij een voor het houden van de jaarver gadering. Voorzitter de heer H. Doornbosch. De rekening over 1954 v/erd vastgesteld aan inkomsten op 3079,84 en aan uitgaven op J 2438,62, batig saldo 641,22 plus de rog te vorderen polderlasten over 1954 641,91. De omslag was in 1954 14,per h.a., terwijl de omslag- plichtige grootte is rond 109 h.a. De heren Th. L. v. d. Geest, J. P. |luijg- rok en J. J. Hoogenstraten, vormen de de commissie voor het nazien van de jaarstukken, had alles beverifieerd en accoord bevonden. Voor het na zien van de jaarrekening over 1955 werden de leden en plaatsvervangen de leden benoemd. De begroting voor 1955 werd aan inkomsten en uitga ven als volgt vastgesteld op 3598,—, inbegrepen de post „onvoorzien" ad 748,De omslag werd voor 1955 verlaagd met 2,per h.a. en ge bracht van 14,op 12,per li.a., welke verlaging in de begroting voor 1955 reeds is opgenomen Tot voorzitter werd na schrifte lijke stemming herkozen de heer H. Doornbosch met algemene stemmen. De voorzitter was aan de beurt van periodieke aftreding. De heer J. C. Verdegaal had voor de functie van poldermeester be dankt. Als zijn opvolger werd na schriftelijke verkiezing benoemd de heer Th. L. v. d. Geest, eveneens met algemene stemmen. De voorzitter bracht vervolgens op zeer hartelijke wijze dank aan de heer J. C. Verdegaal voor de vele verdiensten voor de polder gedurende een lange reeks van jaren. WASSENAAR PAASHAZENSPEL IN NIEUW- WASSENAAR. De kinderen van de leden der buurtvereniging Nieuw Wassenaar hebben Zaterdgamiddag op het land goed „Wittenb-irg"' het paashazenspel gespeeld, dat de buurtvereniging voor de derde maal organiseerde op de dag voor Pasen. Ruim 70 jongens en meis jes verzamelden zich tegen 2 uur bij de openbare school in de Bloem- camplaan, vanwaar zij, in optocht, naar de buitenplaats gingen. Al naar gelang van hun leeftijd werden de kinderen in vier gi-oepen verdeeld en iedere groep zag zich een stukje terrein toegewezen, waar op een groot aantal kalle-eieren ver stopt was Het duurde niet lang voor dat alle eieren waren opgespoord. Er wai-en twee kampioenen, die kans zagen 7 eieren te vinden, ande ren waren minder gelukkig en moes ten het met een ei of helemaal geen ei doen. Maar ook voor hen had het spel een prettig einde, want de prij- zentafel was wel voorzien. OMZE MOLENS VERDW'JNEN.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2