De zoekers naar het goud van de „Renate Leonhardt" maken ruzie Rumoerige vergadering in Amsterdam Minder melk Tien tips voor het kleuren van eieren Bosbeheer gaat ooievaars tellen Gecombineerde werking... beter en krachtiger! ChefarineA Minister Witte hoopt op gezamenlijke oplossing van de huur-voorstellen WOENSDAG 6 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Vóór de beer geschoten is Als door de goudkoorts bevangen sprongen gistermiddag tijdens de eerste helft van de 5 uur lang durende vergadering leden van de Coöpera tieve Bergingsvereniging „Renate Leonhardt" schreeuwend van hun stoelen om hun verontwaardiging te luchten, hetzij over het bestuur en dan met name over diens voorzitter, de heer P. Visser uit Wijde Wormer, dan wel over diens strijdlustige tegenstanders, de uit drie leden bestaande, op de laatste ledenvergadering van September 1954 benoemde, commissie. Deze scherpe scheidslijn tussen bestuur en commissie kon men ook duidelijk waarnemen in de zaal zelf, waar naar schatting ruim 250 van de 2000 leden der vereniging aanwezig waren. Naar bekend poogt de heer Visser, die een eigen firma „Renate Leonhardt" heeft, het wrak van dit schip op de Noordzee te gaan lichten, althans de kostbare lading aan goud, waarvan hij meent te weten, dat ze op de bodem van de Noordzee ligt. Teneinde voldoende geldmiddelen voor deze goudvisserij bijeen te krijgen richtte hij enkele jaren geleden de coöperatieve bergingsvereniging van dezelfde naam op, wierf 2000 leden en ontving van hen in ruil voor winst aandelen in het nog te bergen goud ruim 400.000 gulden. Gehoopt wordt, dat met de berging deze zomer een aanvang gemaakt zal worden. Goudkoorts in Krasnapolsky Maar gistermiddag kregen de jagers al hooglopende ruzie over het ver delen van de huid van de beer, die ze nog niet geschoten en zelfs nog niet gezien hebben. Enige tijd geleden heeft het bestuur een kort geding gewonnen, dat door de heer Visser was ingesteld tegen een lid van de commissie. Vanmiddag nam deze commissie revanche door in de leden vergadering alle grieven over het ad- ministratief-organisatorische en fi nanciële beleid van voorzitter Visser ibekend te maken. Met nadruk werd overigens gesteld, dat iedereen in de technische organisatie van de heer Visser volledig vertrouwen heeft. Het bestuur werd ervan beschul digd „een absurd hoge declaratie, n.l. 1 18.000.voor oprichtingskosten" van mr. dr. P. Lucas te hebben ge accepteerd. De heer Visser verweet men, dat hij als voorzitter van de vereniging, maar tevens beherend vennoot van zijn eigen firma, con tracten met zich zelf had gesloten. Daar was b.v. de oude overeenkomst met de leden, inhoudende dat de ver eniging een derde deel van de netto opbrengst zou moeten afstaan aan de firma van de heer Visser, op 3 Fe bruari in een door de heer Visser zonder voorkennis van de leden af gesloten contract met zijn eigen fir ma gewijzigd in: „een derde der la ding". Aangezien van de totale la ding de helft voor de Duitse eige naars is, zou „een derde van de la ding" veel meer zijn, dan „een derde van de netto Opbrengst", waarvan de helft al af zou zijn. Toen kwam de heer Visser met 'n troef op tafel. De advocaat van het bestuur, mr. A. Borst, die naast hem zat achter de bestuurstafel produ ceerde een achteraf door een niet na der genoemde advocaat 3 dagen ge leden opgestelde aanvulling van het gewraakte contract, waarin ,,een der de der lading" alsnog werd gewij zigd in „een derde van de netto op brengst". Vredesengel benoemd „Ik ben ziek geweest", zei de heer Visser, „ik heb longontsteking gehad. Ik lag gisteren nog te bed. Ik kan dezé vergadering niet verder leiden. Laat mr. Borst het van mij overne men". Hevige protesten van de commissie, deels gesteund door de leden. Ten slotte werd bij wijze van uitzon dering met unanieme goedkeuring een lid uit de vergadering, die al enkele malen interrupties had ge plaatst, tot voorzitter van de verga dering benoemd: mr. J. W. Bax uit Den Haag. Vier uur lang poogde hij met veel tolerantie; voor iedereen, die het woord vroeg, als scheidsrechter en vredesengel de onoverbrugbare tegenstellingen uit de weg te ruimen. Intussen hielden voorzitter Visser en zijn juridische raadsman, mr. Borst, zich kalmer dan de commissie, die op de agenda het bestuursvoorstel had zien staan om deze commissie van haar taak te ontheffen. Die kalm te was wel begrijpelijk, zo vond de commissie, „want", zo riep d'e heer Rupke uit, „we zitten hier nu wel met bijna 300 leden bijeen, maar in de eerste plaats heeft de heer Visser namens zijn firma het recht met een derde van alle stemmen onze voor stellen te torpederen, en ingeval dat derde deel nog niet voldoende is, springt mr. Borst hem wel bij. Die heeft n.l. bij volmacht 3000 stemmen schriftelijk bij zich van niet aanwe zige leden en kan die uitbrengen zo als hij wil". (Er zijn slechts 2000 le den, doch voor iedere 50.krijgt een lid 2 stemmen en voor de vol gende 50.— telkens 1). „We kunnen dus met zijn allen net zo goed naar huis gaan", riep de heer Rupke woedend uit, „want mr. Borst drukt er toch ieder voor stel door, dat hem goed lijkt en tor pedeert ieder voorstel, dat hem te genstaat". Hetgeen mr. Borst zelf met instemmende knikbewegingen bevestigde. Meteen liepen kwaad en kele leden de zaal uit. Insinuaties teruggenomen Toch slaagde voorzitter Bax er tenslotte in de heer Visser zover te krijgen, dat hij zich bereid verklaarde de op de uitnodiging vermelde insi nuaties aan het adres van de com missie in te trekken op voorwaarde, dat de commissie de al even onpret tige suggesties tegen hem zou her roepen. Dat geschiedde en de vrede keek om de hoek. Mijnheer Visser zegde tenslotte toe een volgende maal geen schriftelijke volmachten meer te misbruiken. Daarna sloot rftr. Bax de vergade ring. In Mei a.s. volgt de jaarlijkse algemene ledenvergadering der ver eniging. De slechte zomer, die noodzaakte het vee vroeger naar stal te brengen, de ongunstige winter, die verhindert om het vee weer vroeg naar de wei de te brengen, het tekort aan vee voer, dat sommige boeren noodzaakte melkvee te slachten en de minder goede voeding, die bij gebrek aan be ter het vee in de afgelopen maanden voorgezet is, zullen oorzaak zijn, dat in de komende maanden de melk productie ernstig zal teruglopen. Daar men echter de verwerking van melk tot producten, die minder gunstig in de markt liggen, zoals b.v. gecondenseerde melk, zal beperken, hoopt men, dat het publiek van deze vrij ongunstige melkpositie niet erg veel zal merken. Wanneer het voorjaar nu een beet je gunstig wil uitvallen, hoopt men de ongustige toestand spoedig over wonnen te hebben. Plastic-bewerker poetste de plaat Een plastic-bewerker, die op clan destiene wijze plastic van zijn werk gever betrokken had en deswege on derdak bij de Amersfoortse politie genoot, wist Dinsdagmidag deze opge drongen verblijfplaats te verlaten en nadat hij bij een garage een auto ge huurd had, verdween hij in de rich ting Groningen. Zijn signalement reisde hem per te legraaf vooruit en de politie te Gro ningen keek speurend uit naar de auto, die zij in de loop van Woens dag wist op te sporen. De auto had toen alweer een nieuwe eigenaar, want de plastic-bewerker had het voertuig voor ƒ2600,verkocht. Waar de man zelf is, vormt momen teel nog een interessant politie- vraagstuk. PASEN NADERT en dientengevol ge geven we hierbij een aanwij zing hoe te handelen met de paasdis, speciaal wat betreft het opdienen van de eieren, die we meestal, voor al voor de kinderen, opdienen met een kleurtje. Er bestaan verschillende metho den om eieren te verven. Als men waterverf en penseel in huis heeft, kan men hard gekookte eieren daar mee naar eigen fantasie beschilderen. Men kan een gezicht op het ei te kenen, met nog een aangeplakte hoed, kraag, baard of snor er bij. Bij een drogist is speciale eierverf te koop. De pakjes zijn voorzien van een gebruiksaanwijzing. Vooral brui ne eieren krijgen met deze verf mooie, warme kleuren. Het kleuren van eieren is ook mo gelijk met lapjes en bloembladen. Hiervoor neemt men ongekookte eieren, zoveel oude lapjes als men eieren wil kleuren, verder wat bloemblaadjes die heel goed van uit gebloeide bloemen afkomstig mogen zijn, b.v. van tulpen, donkere hya cinten en wat er al zo te vinden is. De bladeren worden om de eieren gelegd, hierom wikkelt men een lap je en bindt dit met een touwtje vast. De eieren worden nu met heet water opgezet en we laten ze 10 minuten koken. Daarna haalt men de lapjes er weer af. Met bonte lapjes van niet kleur echte stof, b.v. bedrukte kunstzijde of lint van bloemenmanden, kan men een aardig resultaat krijgen. Deze worden om de eieren gewikkeld en vastgebonden, waarna ze zo gekookt worden. De stof geeft dan in pa-t troontjes af op het ei, hetgeen on verwacht aardige effecten opleveren kan. Eieren geel verven kan men met een ui, rood verven met bladeren van rode kool. Spinazie kan dienen om ze groen en lentebloesem om ze rose te verven. Bruin maken kan men eieren ook met koffiedikwater. Doe geraspte kool in een pannetje en zet deze met water op vuur. Doe een gesnipperde ui in een ander pan netje, de spinazie in een derde en de lentebloesem in het vierde pannetje. Laat nu het water flink koken en men zal al heel gauw zien, dat de eieren de gewenste kleur krijgen, rood, geel, blauw en groen. Vooral hard laten koken. Zodra de eieren gekookt zijn, hou den we ze onder de kraan om ze te laten „schrikken'', zodat men ze ge makkelijker kan pellen. Wilt u op de eieren tekeningen aanbrengen, dan neme men hiervoor Oost-Indische inkt. Hier en daar een plakplaatje zal vooral onze klein sten zeer bevallen. Plaats de gekookte eieren in een kartonnetje (iedere melkboer kan u er aan helpen) en u kunt de eieren op tafel laten staan. U kunt ze des gewenst een papieren mutsje opzet ten, dat we met een beetje lijm vast maken. Prof. Dr A. SMIJERS. Prof. dr A. Smijers, herdenkt op 16 April a.s. zijn zilveren ambtsju bileum als hoogleraar aan de Rijks universiteit van Utrecht. In 193C werd dr Srnijejs, die in 1918 te We nen was gepromoveerd, benoemd vanwege de Ned. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst om theo rie en geschiedenis der muziek te gaan doceren. Voordien was hij le raar aan het conservatorium te Am sterdam. ONGEVAL OP EEN SLEEPSCHIP. Aan boord van het 250 ton grote sleepschip „Maria" (een soort, lich ter), dat in het Waterkanaal te Am sterdam ligt, is gistermiddag de rechterarm van de schipper G. Tam mes door een motorlier afgekneld. Het in Rotterdam woonachtige slacht offer is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Grote achteruitgang De afdeling natuurbescherming en landschap van het staatsbosbeheer heeft in 1950 een onderzoek ingesteld naar het voorkomen en de achteruit gang van de ooievaar in ons land. Het aantal van 312 bewoonde nes ten in 1939 was in 1950 teruggelopen tot 64. In de latere jaren werden slechts incidentele gegevens verkregen. Hieruit blijkt dat de ooievaar in Lim burg en Zeeland niet voorkomt, ter wijl Noord-Holland en Utrecht slechts een geringe ooievaarsbevolking heb ben, Het meest komt de ooievaar voor in het gebied der grote rivieren en in de drie noordelijke provincies. Drente bezit de grootste dichtheid van populatie. Te beginnen met 1955 wil de af deling natuurbescherming en land schap jaarlijks een onderzoek instel len naar het in Nederland voorko men van ooievaars. Wil deze telling slagen, dan is de medewerking van allen die belang stellen in net voorkomen van de ooievaar onmisbaar. Inlichtingen worden gaarne inge wacht door de afdeling natuurbe scherming en landschap van het staatsbosbeheer, J. M. Kemperstraat 3 te Utrecht. Verboden liefde! Twee muziekminnende H.B.S.-ers te Groningen meenden een methode gevonden te hebben om aan gramo- foonplaten te komen, waarin wel eni ge muziek zat; zij lieten aan een dis cobar platen draaien en wanneer zij de hoes aan het winkelpersoneel teruggaven, was deze gevuld met een stuk karton, dat precies even zwaar woog als de plaats, die op dat mo ment al in de tas van de 19-jarigen verdwenen was. Dit spelletje ging een tijdje erg goed, want de radiozaak deed doorlo pend aangifte bij de politie, dat er alweer een stuk karton gevonden was. Maar Dinsdagmiddag liet een van hen wederom een gramofoonplaat draaien en wilde wederom een stuk karton de plaats van de plaat laten innemen. Tijdens deze bedriegelijke handeling werd hij echter door een van de personeelsleden op heter daad betrapt. Een wilde vlucht had als gevolg een rumoerige achtervolging van schreeuwend winkelpersoneel en het resultaat was het politiebureau, waar hij na een verhoor gezelschap kreeg van z\jn vriend, wiens naam hem tijdens het verhoor ontglipt was. I Rechercheur KALKOEN Een boer in Harlingen was al een paar maal bij de politie ge weest om te vertellen, dat grote hoeveelheden eieren uit zijn kip penhok verdwenen en dat h ij ook zo nu en dan eenden en kip pen miste, maar hoe de politie ook naar sporen zocht, het was haar onmogelijk de dader op he- terdaar te betrappen of 'n spoor te ontdekken, dat naar de dief leidde. De kippenren kreeg er tenslot te genoeg van, want de kippen daar hadden het al druk genoeg met de Paasvoorraadvorming en tegen een dergelijke brute voor- raadverspilling was de productie niet opgewassen. Daarom scha kelden de kippen hun eigen poli- tie-apparaat in en met zeer spoe dig succes. Gistermorgen werd de zoon van de gedupeerde boer gewekt door een afgrijselijk gekrijs van de kalkoen, die op de boerderij het volgende Kerstfeest aan het afwachten is, en toen hij in pya- ma en met geweer naar buiten rende, zag hij een bunzing van formaat bezig de laatste delen van een kip naar binnen te wer ken. De bunzing was overmoedig geworden door het gemakkelijke leventje, dat hij de laatste we ken op de boerderij had genoten, en liet de jonge boer kalm tot op drie meter naderen. Een schot hagel maakte een einde aan zijn roofzuchtig leven en een speurtocht voerde naar zijn hol, waar men behalve een paar dozijn eieren, ook een ge weldige hoeveelheid veren vond, als stille getuigen van onnoeme lijk veel kippenleed. Een van de belangrijke ontdekkingen is, dat bepaalde combinaties van ge neesmiddelen beter werken dan kon worden verwacht. Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was. bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden ver wacht. De vier middelen verenigd in Che- tarine „4". - elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABIET TEN 85 cl (Advertentie) Digestif Renaies - Om zuurbrand te blussen; óók om zuarbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaitij den op te zien uit vrees voor zuur- branden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apo theker of drogist. (Advertentie). Cassatie aangetekend in het „Bata-proces" Mr. R. Korthals Altes uit Amster dam heeft cassatie aangetekend te gen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarin werd uitge sproken, dat Jan Bata, halfbroer van de overleden stichter van het wereld omvattende schoenenconcern Tomas Bata sr, zich terecht de eigenaar van het concern beschouwt en derhalve ook eigenaar is van de betwiste aan delen van het Nederlandse Bata- schoenenbedrijf in Best. Het hof was van oordeel, dat het gelijkluidende vonnis van de recht bank te Amsterdam terecht gewezen is en dat de stukken, waarmee de Tsjechische schoenenmagnaat Tomas Bata sr. het concern na zijn dood aan zijn halfbroer Jan na liet, volledig rechtsgeldigheid bezitten. De zoon, Tomas Bata jr, heeft overal ter wereld zijn halfoom, Jan Bata, doen dagvaarden, omdat hij van mening is, dat de stukken niet rechtsgeldig zijn. Alle gerechtelijke uitspraken in het buitenland zijn tot dusver in het nadeel van de in Bra zilië woonachtige Jan Bata uitgeval len. Alleen het gerechtshof in Am sterdam, waarvoor indertijd de zaak over het eigendomsrecht van het Ne derlandse schoenenbedrijf in Best en de winkels in Nederland heeft gediend, is van mening, dat Jan rechtsgeldig eigenaar is. Niemand staakt meer Nu gisteren de laatste groep sta kers 700 stratenmakers beslo ten heeft hedenmorgen weer aan het werk te gaan, is de stakingsgolf in Amsterdam definitief verzand, al zijn nog niet alle moeilijkheden op gelost. De stakingscomité's zitten met het probleem, dat het Amsterdamse bestuurscollege aan ongeveer 100 man de toegang tot de gemeente diensten voorlopig ontzegd hebben, omdat zij actief hebben deelgenomen aan de voorbereiding en instandhou ding van de staking. Daar de uitgeslotenen over het al gemeen een vooraanstaande plaats innemen in de stakingscommissies, valt het te begrijpen, dat deze comi- té's pogen de arbeiders, die wel het werk weer kunnen hervatten, tot een proteststaking over te halen. Geen regeringssuggesties De Amsterdammers zijn echter sta kingsmoe en hedenmorgen was iede re dienst weer normaal bezet. De niet teruggenomen stakers hebben de mo gelijkheid tegen het beluit van B en W in beroep te gaan en voorlopig zal eerst de uitslag van dit bereop afgewacht worden. In tegenspraak tot enkele berich ten, die vertelden, dat de regering aan het Amsterdamse bestuurscolle ge richtlijnen gegeven zou hebben om de staking te breken, deelde bur gemeester dAilly mede, dat het Am sterdamse gemeentebestuur volledig zelfstandig met gebruikmaking van alle hem ten dienste staande wettige middelen de staking heeft bestreden, zonder inmenging van de regering. Burgemeester d'Ailly wijdde in de zelfde verklaring woorden van waar dering voor de steun, die het Rijk Amsterdam gegeven had door mili tairen beschikbaar te stellen. Het Tweede Kamerlid de heer Verkerk heeft aan de minister vra gen gesteld over de lange tijds duur, die tussen aanvrage en afgif te van kentekenbewijzen voor mo torrijtuigen verloopt. Is de minister niet mede van oor deel, dat door deze vertraging be langrijke financiële lasten op de auto- en motorhandel worden ge legd en het publiek ongerief onder vindt? Is de minster bereid op korte ter mijn de nodige voorzieningen te tref fen, waardoor niet alleen de thans bestaande achterstand wordt inge haald, maar ook het hoofd kan wor den geboden aan de in verband met seizoeninvloeden te verwachten sterk toenemende stroom van aanvragen voor kentekenbewijzen? DE EERSTE KAMER „Verzoening vnn standpunten is moeilijk" Minister Witte heeft gistermiddag in de Eerste Kamer bij de behandeling van de huurverhoging gezegd, dat het hem speet, dat de socialistische fractie zonder de nadere toelichting van de regering af te wachten ten aanzien van de voorgestelde beperkte huurverhoging, de regeringsvoorstellen on aanvaardbaar heeft genoemd. Tot de heer Kraaijvanger (KVP) en De Vos van Steenwijk (WD), die gevraagd hadden om een plan om op korte termijn tot een verhoging van de huren van oude woningen te komen, zei hij, dat het uitstippelen van een huurbeleid gebonden aan data en percentages onmogelijk is, omdat men ook de economische ontwikkeling niet aan vaste data en percentages kan binden. De regering kan niet verder gaan, aldus minister Witte, dan het aange ven van het globale plan, dat on: twee of drie jaar in een huurverho ging van 25 a 30% voorziet. Pas in 1956 De heftige reacties op de aange kondigde nuurverhogingsvoorstellen hebben het niet gemakkelijker ge maakt een verzoening van de stand punten te verwerkelijken. De zaak zal daardoor wellicht "pas in 1956 na de verkiezingen en bij de opstelling van het meuwe regeringsprogram opnieuw aan de orde moeten worden gesteld. Het huidige kabinet werkt thans toch aan een oplossing van de moeilijkheden. Stemt men in met het standpunt van de regering dat rust in de lonen en prijzen geboden is, dan blijft de vraag of men de partiële huurverho ging, die de regering voorstelt, kan accepteren. Op deze vraag wilde de bewindsman niet ingaan. Hij vond het beter niet vooruit te lopen op de behandeling van het betreffende wetsontwerp door de Tweede Kamer. Verzoening De bewindsman hoopte dat een ge zamenlijke oplossing kan worden ge vonden en dat de verzoenende toon, die in de Eerste Kamer uit de rede voeringen van de heren In 't Veld (Arb.) en Kraayvanger (KVP) is ge bleken, zich in de politieke verhou dingen in Nederland zal doorzetten. Het was minister Witte opgeval len, dat ook voor dé heer In 't Veld de kwestie van de huurbelasting geen principiële kwestie was, doch de vraag of een huurbelasting nodig is, een willekeurige is. Ook de bewinds man had zich in het verleden nimmer definitief tegen een huurbelasting uitgesproken. Een verhoging van de huren van de oude woningen was ook steeds door hem dringend nood zakelijk en rechtvaardig genoemd. Invloed op prijspeil Een grotere huurverhoging is ech ter niet doorvoerbaar zonder com pensatie, Bij de laatste loonronde in October van het vorige jaar van 6% is rekening gehouden met een huur verhoging in 1955. De voorgenomen belastingverlagingen lieten echter geen mogelijkheid tot voldoende compensatie. Alleen al het stellen van de mogelijkheid van een loons verhoging zou bij voorbaat invloed op het prijspijl kunnen hebben. De voorlopige stabilisatie van lo nen en prijzen zou echter door de tijdbom van een toekomstige loons verhoging in gevaar zijn gebracht. De regering heeft daarom besloten voor die groepen waarvoor de belasting verlaging een effectieve compensatie zou betekenen een huurverhoging door te laten gaan. Het had minister Witte bevreemd dat de heer In 't Veld, die zelf ja renlang als minister verantwoordelijk is geweest voor de woningbouw, vo rige week sprak over een „prutsop lossing". De heer In 't Veld heeft echter in de vyf jaren van zijn mi nisterschap slechts één huurverho ging tot stand gebracht. (Minister Witte stelde in twee jaar tijds twee huurverhogingen voor). Met de heer Tjalma (AR) was de minister het eens dat de hoogbouw, het bouwen van etagewoningen, voor de bewoners grote geestelijke en morele nadelen heeft. Sociologi sche studies van de laatste tijd heb ben daarvan een triest beeld gege ven. De minister prees daarentegen de bouw van eengezinswoningen. Hij vond dat desnoods een klein deel van onze agrarische cultuurgrond moet worden afgestaan om de bouw van deze woningen te bevorderen. Bij de replieken vond de heer Kraayvanger dat de uitlatingen van mr. In 't Veld hem hoop hadden ge geven, dat er toch nog een oplossing voor het huurvraagstuk kan worden gevonden. De heer De Vos van Steenwijk (VVD) merkte op dat er geen „ver zoenende woorden" maar een poli tiek ten aanzien van het huurbeleid nodig is. In 't Veld (Arb.) zeide geen per soonlijke aanval op deze minister te hebben willen doen. De socialistische fractie, aldus mr. In 't Veld, is niet bereid mede te werken aan verdere incidentele op lossingen. De zaak moet in de kern worden aangepakt. Dat betekent enerzijds dat huurverhoging verge zeld moet gaan van een compensatie en anderzijds dat een bestemmings heffing daarbij niet gemist kan wor- den. Na een korte dupliek van minister R. Witte, waarin hij opnieuw het re geringsstandpunt uiteenzette, werd de begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting goedgekeurd. Aetherklanken DONDERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 20.00 Testplaat en gram. 20.15 Televizzier. 20.3022.40 „Een man genaamd Judas", TV-spel. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11 00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Nieuws en weerber. 7.45 Pontificale Hoogmis. 9.55 Waterst. NCRV: 10.00 Zang en declamatie. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Idem. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Viool en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Strijkkwart. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Viool en pia no. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gemengd koor en sol. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal ge sprek. 19.35 Gram. 20.00 Radiokrant, 20.20 Lijdensmeditatie. 21.20 Gram. 21.30 Oratorium „Golgotha". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 De Ant woordman; 11.15 Promenade-ork. 11.45 „Nee. nee, ik wil niet", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spion netje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgel. 12.50 Uit 't Be drijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 „De bruid van Lammermoor", hoorsp. 14.35 Piano duo. 15.10 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld. T.g.v. dp Wereld Gezond- heisdag spreekt prof. W. P. J. M. Krul over nationale en internationale drinkwaterproblemen. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Orgel en zang. 19.30 Discussie. 19.45 Bui tenlands overz. 20.00 Nieuws. 20.05 Journ. 20.15 „Isaias, Ie Proph.te", symph. oratorium. 21.05 Poëzie en zang. 21.45 Amus. muz. 22.15 „Onze huisdieren en wij", caus. 22.25 Lichte muz. 22.40 Sportproblemen. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.2524.00 Jazzmuz.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6