J)LWTUGAT '&>}LWmTAD Het Rijksherbarium te Leiden wordt dit jaar nog uitgebreid Vleugel aan z*g* spiritusgebouw biedt plaats aan NederL collectie Kinderen vragen uw aandacht B.B. Communisten trekken zich terug en arbeiders zitten met moeilijkheden Jongste Bediende MnL BEDIENDE MAANDAG 4 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 Eindelijk wat ruimte in tjokvol gebouw De zo noodzakelijke uitbreiding van het Rijksherbarium te Leiden, die door de directeur, prof. dr. H. J. Lam, al in 1934 werd voorgestaan, zal in de loop van dit jaar haar beslag krijgen. Door de Rijksgebouwendienst wordt op 26 April a.s. aanbesteed de bouw van een vleugel aan het bestaande z.g. Spiritusgebouw in de Leidse Hortus, tussen genoemd gebouw en de filmzaal van de Academie. Het gebouw krijgt een semi-permanent karakter, want een grote uitbreiding van het herba rium is nog steeds in de pen. Inmiddels zal deze vleugel, die ongeveer veertig meter lang wordt en vijftien meter breed aan het tjokvolle herba rium wat ontlasting geven. De vleugel zal twee bouwlagen tellen en ruimte geven aan de Nederlandse collectie en de collectie lagere planten. Nijpend gebrek aan ruimte Hoe nijpend het ruimtegebrek wel is wordt geïllustreerd door de vol gende feiten: De aanwezige doosruimte voor de planten bedraagt 17.000; het tekort aan doosruimte is bijna 12.000. De nieuwe vleugel zal ruimte bieden aan 8.000 dozen. Bovendien breidt het herbarium dagelijks uit door nieuwe aanwinsten, die bijv. door schenkin gen en legaten worden verkregen. Een groot deel van de bibliotheek ruimte moet daarnaast buiten het herbarium worden gezocht. Een andere misschien nog tref fender illustratie geven de voor stellen tot uitbreiding, die sinds 1934 van het herbarium zijn uitgegaan: in 1934 een voorstel tot de bouw van een zesde verdieping; in Maart 1941 Tentoonstelling van „Ars" geopend Zaterdagmiddag is in de Lakenhal door de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de jaar lijkse tentoonstelling van het Leids Schilder- en Tekengenootschap „Ars Aemula Naturae" geopend. De plechtigheid, waarvoor veel be langstelling bestond, werd ingeleid door de directeur van de Lakenhal, de heer Van Wessem, die gewaagde van de oprechte vreugde waarmede elk jaar weer aan het genootschap onderdak verleend werd. Het speet spreker alleen dat de zalen, die de tentoonstelling herbergden, nog steeds niet aan hun bestemming als expo sitieruimten beantwoorden. Nadat de voorzitter van het Genoot schap, de heer J. B. Volkers, de di rectie van de Lakenhal zijn erkente lijkheid had betuigd, sprak burge meester Van Kinschot een openings rede uit. Spreker betoogde dat door de ten toonstelling van „Ars" wordt gear beid aan de oordeelvorming en het onderscheidingsvermogen v. d. leden en de overige Leidse bevolking. De band die alle leden, jong en oud bindt, is de liefde voor de schilder kunst. Het bezit van 't uitdrkkings middel benijdde spreker de leden van „Ars" zeer. Na de openingsplechtigheid werd een rondwandeling door de tentoon stellingszalen gemaakt. Burgerlijke Stand Geboren: Heieen Marga d. van D. R. Douma en I. R. Wiersma. Cor- nelis Johannes Maria z. van C. G. Hogewoning en E. J. v. d. Zwet. Ja- coba Joyce d. van M. A. J. Jeekel en J. van Winkel. Adriaan Jacobus z. van J. W. Cuvelier en J. C G. v. d. Linden. Overleden: J. W. Hartevelt vrouw 85 j. A. J. van der Salm zn 8 dg. C. P. G. van de Laar dr. 9 mnd. UITSLAGEN DOCOSELFTALLEN. Zaterdagmiddag adspiranten: Do- cos (a)Alphense Boys (a) 04; Alphense Boys (to)Docos (b) 08; Docos (c)-WSB (c) 2—2. Junioren: Zondag: Docos (A) SVLV (A) 3'0; SJC (B)—Docos (B) 4—1. De trainingstijden yoor de Docos- leden zijn als volgt vastgesteld: Dinsdagavond om 6.30 uur junio ren (B, C en D), adspiranten en pu pillen. Woensdagavond om 7 uur senioren en A-junioren. Agenda Leiden Maandag 4 April: Raad van cultureel en maatschap pelijk overleg. Installatie voorzitter. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2 April 13 uur tot Za terdag 9 April 8 uur waargenomen door: de Apothoeek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 29523; de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. een fundering van beton komen aan de zijde van het Spiritusgebouw (dat de collecties spiritusmateriaal en carpologica bevat) de vier kamers voor de medewerkers. Daai'achter ko men de ï'uimten met de ijzeren rek ken, die het overzichtelijk opstellen van de dozen met planten mogelijk maken. Er bestaat gegronde hoop, dat de nieuwbouw voor het eind van dit jaar gereed zal zijn. BUURTVERENIGING „HAAGWEGKWARTIER". Door de Buurtvereniging „Haag- wegkwartier" wei'd 5 weken lang in het Clubgebouw Speeltuinvereniging .Westerkwartier" een Paastournooi gehouden, en wel sjoel voor dames, en kaart wedstrijden voor heren gehou- een dringend rapport; in Mei 1941 den om Paaseieren. In een feestavond een voorstel tot nieuwbouw aan de Zaterdag 2 April in het Clubgebouw overkant van de Nonnensteeg; November 1945 een dringende herha ling van laatstgenoemd voorstel, in November 1952 een voorstel tot de bouw van een gebouw van twee ver diepingen, met welk voorstel in Fe bruari 1953 de minister accoord ging. In Maart 1954 kreeg het plan tot de bouw van een tijdelijk gebouw in de Hortus op papier vorm. Het gebouw Het semi-permanente karakter van deze nieuwbouw spreekt uit de hou ten en uitneemtoare bovenbouw. Op SCHOOLCONCERT GYMNASIUM. De laatste schooldag voor de Paas- vacantie eindigde voor de gymnasias ten op bijzondere wijze, namelijk met een concert in de Aula door mevr. Akke de Vries, alt, en de heer Han Zirkzee, piano. In een negental liederen werd de ontwikkeling der liedkunst gedemon streerd. Door een uitstekende keuze dezer liederen, een levendige toelich ting en een mooie voordracht, bereik te mevr. de Vries veel succes bij haar jeugdige toehoorders. De vaak zeer belangrijke piano partijen waren bij de heer Zirkzee in bekwame handen. Speeltuinvereniging „Westerkwar tier", werden de prijswinnaai-s be kend gemaakt en de prijzen uitge reikt. Muziek werd verzorgd door v. d. Heijden en Wijngaarden. Klaverjassen heren: J. Onvlee 24284 punten le prijs; de Graaf 25666 pnt. 2e pr.; Offerman 24903 pnt. 3e pr. Kruisjassen heren: Stikkelorum 19062 pnten le prijs; Wijnbeek 19040 pnt. 2e pr. Sjoelen dames: mevr. den Ouden 20022 p. le pr.; mevr. C.een jaar 1941 p. 2e pr.; mevr. A. Koren 1835 p. 3e pr. 90 Personen namen aan dit Paastournooi deel. Autotocht Ouden van dagen en invaliden „Haagwegkwartier". Dpgave van die aan de tocht willen deelnemen, is Donderdag 14 April a.s. van 79 uur in het clubgebouw W. K., Ten Katestraat. LEIDSE BRIDGECLUB JD.D.S. In de viertallen-competitie v; „D.D.S." waren de uitslagen: Groep A: team Waasdorp wint van team Verboog met 29 pnt.; team Kuil man wint van team Van der Meer met 32 punten. Groep B: team Van Heusden van team Reekers Jr. met 33 pnt.; team Baggen wint van team Kanbier met 16 pnt.; team mevr. Visser speelt gelijk tegen team mevr. Guldemond 1 (3 pnt. voor mevr. Visser). Cornelis D. J. Jansen f In de leeftijd van 66 jaar is ten zij nen huize, Druivenstraat 7, overle den de heer Cornelis Dirk Jacobus Janssen. Een zeer groot deel van zijn le venstaak heeft de heer Janssen vol bracht bij de N.V. De Leidsche Cou rant. Van April 1920 af was hij werk zaam in de advertentie-opmaak van onze krant. Iedereen, die de heer Janssen bij zijn arbeid gadesloeg zag, dat hij zijn werk graag en met am bitie deed. Begin December 1953 werd hij midden in zijn arbeid over vallen door een hartzwakte, welke hem op non-actief stelde en tenslotte mede de dood veroorzaakte. Behalve om zijn bekwaamheid en ijver was de heer Janssen in de zaak ook al gemeen bemind om zijn vriendelijk heid cn gedienstigheid. Hij had zit ting in de pei'soneelscommissie en penningmeester van het Jubi leumfonds. Van de Coöperatie „Ons Doel" was de heer Janssen ruim 30 jaar pen ningmeester. Vele jaren ook was hij lid van het Vrijwilligerskoi-ps der Ned. Herv. gemeente, in welke kwa liteit hij zich vroeger belastte met het luiden van de klokken van de Marekerk. Zijn godsdienstzin, zijn vroomheid hield hij verborgen, maar bleef niet onopgemerkt door de rus tige blijheid, welke zijn leven ken merkte als dat van iemand, die na dit leven een beter leven verwachtte en ook ontvangen zal. Leest u even mee i Het is frappant, dat in een tijd, waarin toch waarlijk geen voedselschaarste meer is in ons land, er de laatste jaren zo herhaaldelijk gehoord en gelezen wordt, dat er nochtans zoveel zwakke en nerveuze kinderen zijn. Daarvoor zijn drie hoofdoorzaken aan te wijzen: Een sieraad van gemeenschaps zin en burgerplicht. le. De erfenis van de laatste we reldoorlog. Veel kinderen droegen de kiem van zwakte en vatbaarheid voor al lerlei ziekten en stoornissen al mee bij hun geboorte, doordat vele moe ders in de periode ervoor zoveel te kort kwamen. 2e De slechte of te kleine woon ruimte, waardoor het kind aan lucht en licht, aan ligging en bewegings vrijheid binnenshuis erbarmelijk te kort kwarm 3e. Gebrek aan buitenlucht en speelgelegenheid, waardoor zijn or ganisme zich niet behoorlijk krach tig kon ontwikkelen. Onvoldoende nachtrust en ondoelmatige voeding zijn ook nog te noemen als oorzaken van gemeld verschijnsel. Maar wat daar ook van zij, we zit ten met dit di-oevig probleem en zijn gevolgen. Hoe het op te lossen? Eén der middelen is: het kind een verblijf te verschaffen in een idea le inrichting in een gezonde omge ving: dus in één van onze pisachtige R.K. Koloniehuizen. Daar staat het gedui*ende zes weken onder deskun dige verzorging en leiding van ge schoold en toegewijd personeel en onder zoi-gvuldige geneeskundige controle. Dat zijn ware herstellings oorden geen vacantiekolonies dus! Waaruit zelden of nooit eer; kind terugkeert zonder gewonnen te heb ben aan lichamelijke conditie, aan levensblijheid en.... aan gevoel voor orde, regel en netheid. En houdt u er van overtuigd, dat de gees telijke verzorging even prima is als de lichamelijke. 25 JAAR BIJ H.C.W.—N.E.M. Zaterdagmorgen 2 April j.l. werd in de recreatiezaal van H.C.W. en N.E.M. een korte huldiging gebracht aan de twee jubilarissen, de heren A. v. d. Kaay en Wijling, beiden werkzaam bij de H.C.W. De bedrijfs leider de heer Nolles van de H.C.W. opende deze huldiging met een toe spraak tot beide jubilarissen en hun vrouwen. In deze toespraak bracht spreker naar voren, dat de H.C.W. zeer veel dank aan hen verschuldigd is, daar zij de bloei van H.C.W. ten zeerste hebben bevorderd. De heer Epskamp, procuratiehou- der, richtte eveneens een felicitatie tot beide heden. De heer Nijs Blom bood als afgevaardigde van de arbei ders in de loods, waar de heer Wi j ling werkzaam is, een klein schemerlam pje aan. Namens de ontspannings vereniging overhandigde de heer Nijs Blom de beide jubilarissen de gebrui kelijke fruitmand. De heer Houps als afgevaardigde van het personeel bood een bloemenhulde aan. Na deze aanbieding van geschen ken maakten velen van de gelegen heid gebruik te jubilarissen geluk te wensen. FEESTDAGEN VRIJ BIJ N.E.M EN H.C.W. De directie van H.C.W.N.E.M. heeft besloten het gehele personeel cp Koninginnedag en 5 Mei de ge hele dag vrij te geven. Overtijdige sympathiestaking te Slotermeer Erkende vakbonden pogen te bemiddelen Op het moment, dat de Amster damse conducteurs en chauffeurs in zagen. dat de communistische sta king nutteloos was en dat zij het bes te weer zo spoedig mogelijk aan de slag konden gaan, deed zich een merkwaardige ontwikkeling voor, doordat een bouwvakarbeider uit Slotermeer de zaal kwam binnen rennen om te vertellen, dat 400 bouwvakarbeiders te Slotermeer hedenmorgen het werk hadden neer gelegd uit sympathie met de stakers te Amsterdam en om hun afkeuring kenbaar te maken tegen het inzetten van militairen op de stadsbussen en in de gemeentegasfabrieken Men kreeg dus de niet van humor ontblote toestand, dat er een sym- R K. SCHOOL POTGIETERLAAN GEGUND. Het architectenbureau ir. H. A. v. Oerle en J. J. Schrama te Leiden, heeft, namens het bestuur van de P. K. Parochiale Scholen, het bouwen van 4 leslokalen c.a. bij de R.K. school aan de Potgieterlaan gegund arn de laagste inschrijver Gebr. G. en P. Niersman, Leidseweg 334 te Voor schoten, voor 117.755, Ik a C* Katholieken van Leiden, het R.K. Comité voor Kinderuitzending doet in de week voor Pasen weer een be roep op uw edelmoedigheid. Ach. treedt ons nu eens niet tegemoet met allerlei tegenwerpingen en uitvluch ten. Maakt onze Paasei-actie, die van ons zoveel voorbereidend werk vraagt, nu eens licht en welgeslaagd. Het gaat erom zoveel mogelijk kin deren, wier gezondheid en levensge luk in gevaar zijn, de gelegenheid te openen om zo'n heerlijk verblijf in een koloniehuis xpee te maken. Helaas, de laatste jaren is de op brengst der collecte vrij teleurstel lend geweest. Maar laat ditmaal on ze roep niet verklinken in een stilte zonder echo. Gooit het envelopje niet met een achteloos gebaar in een ver geten hoekje, maar sluit er met een edele intentie uw gave, uw Paasgave in. Laat ons in de week, waarin we ons allen zo schuldig voelen tegen over de lijdende Christusfiguur, een daad stellen, waarmee we Hem na volgen in Zijn ontroei'ende liefde voor het Kind. Houdt al de grotere huisgenoten het envelopje uitnodigend voor, sluit het zorgvuldig en legt het liefst dicht bij de huisdeur klaar, zodat de op- halers(sters) vlug geholpen worden. Bij voorbaat dank. Zalig Paasfeest! Namens het Comité A. H. WINKELMOLEN, Secr. TWEE JARIG BESTAAN „CON BRIO" Het was 1 April juist twee jaar ge leden, dat de Leidse Accordeonver eniging „Con Brio" werd opgericht. Ter gelegenheid van dit 2-jarig be staan werd Zaterdagavond in de Ja- coba-zaal van „Den Burcht" een uit voering gegeven, die klonk als een klok. Wel een bewijs, dat het met deze jonge vereniging cresendo gaat, niet alleen wat de muzikale kwali teiten betreft, doch ook wat betx*eft het aantal leden en donateurs, dat zich nog steeds in stijgende lijn blijft voortbewegen. De voorzitter, de heer J. Petiet, kon derhalve met gerecht vaardige trots de talrijke aanwezi gen de zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld welkom heten. Van het zeer uitgebreide en gevarieerde programma noemen wij in het bij zonder het voortreffelijke karakter stukje „Souvenir", gecomponeerd door de heer L. Volkers. Ook het spel van het jeugdige oud-lid Frans Stijn is eèn exti-a vermelding waard".. Niet temin hebben echter alle andere me dewerkenden eveneens er voor zorg gedragen, dat zowel leden en dona teurs niet tevergeefs van hun belang stelling blijk hebben gegeven! _Deze in alle opzichten geslaagde muziek avond werd met een vrolijk samen zijn, waarbij „The Traveling Brothers" ivoor de dansmuziek zorgden, besloten. PALMPASEN IN DE HUIS KAMERS Ondanks het zeer behoorlijke weer was het gisteren voor de Leidse jeugd toch een tamelijk sombere dag. Door omstandigheden kon namelijk de tra ditionele Palmpaasoptocht niet door gaan en moest het stemmige en fees telijke gebruik hoofdzakelijk binnens huis afgewikkeld worden. Want on danks het ontbreken van uiterlijk vertoon, hebben de Leidse kinderen toch overal op hun school begonnen arbeid met een extra hard gebakken haantje bekroond. Dat hardibakken is wel nodig om dat het meer dan eens voorgekomen is, dat een in de regen week gewor den haantje voortijdig het moede hoofd boog. Regen kwam er echter niet aan te pas, zelfs geen buiten lucht, zodat vele haantjes gisteravond onbewonderd tegen een muur ston den weg te kwijnen of de weg van al het eetbare bewandelden. Enkele palmpasen kwamen echter bijzonder goed terecht. Wij zagen gistermiddag tenminste verschillende kinderen, die trots als een pauw de Leidse zie kenhuizen binnenstapten om hun kostbaar kleinood aan de patiëntjes aan te bieden. Sprekend voorbeeld Toen het bericht van de immense ongekloofde clivia tot onze redactie doordrong hebben wij onmiddellijk een aantal huis-, tuin- en keuken spionnen op Leiden losgelaten om te trachten een nog sprekender exem plaar op te sporen. Na dagen van on afgebroken schifting hebben we_ een adres overgehouden, dat waard, is in deze kolommen genoemd te worden. De Lage Morsweg wordt namelijk op het ogenblik overschaduwd door een plant, die het maar liefst met onge veer 32 bloemen zegt. Tegen deze spraakwaterval moesten wij het af leggen en we menen dan ook dat de heer Marijt, wonende op nr. 43 hier mee als kweker een grootse presta tie geleverd heeft. Paassluiting leeszaal De R.K. leeszaal en bibliotheek is op Goede Vrijdag en Paaszaterdag gesloten. Wie er dus met de Paasda gen met een boek eens uit wil vlie gen, zal voor zich voor die tijd van lectuur moeten voorzien. Om dit ge makkelijk te maken is de bibliotheek ook Woensdagavond van 19 tot 20 30 uur geopend. DWARSKIJKER pathiestSking uitbrak met een sta king, die verlopen was. De Amsterdammers kwamen door dit bericht niet meer op hun geno men besluit terug en het werk zou ondanks de sympathiestaking toch hervat worden. Algemene terugkeer naar werk. Inmiddels hebben ook andere sta- kingsgroepen de wens te kennen ge geven om het werk weer te hervat ten. De arbeiders aan de gasfabrie ken verkeren in het moeilijkste par ket, want de marinemensen, die hun werk tijdens het weekend hebben overgenomen, bleken, zo terzake kun dig, dat hedenmorgen al geen gasbe- perking meer behoefde worden toe gepast. Zij zullen momenteel niet meer kunnen doen dan zich weer aan hun fabriek te melden en af te wachten, wanneer de marinemensen zullen worden teruggetrokken en zij hun plaatsen weer zullen kunnen bezetten. De heten kastanjes. Op tx'agische wijze blijkt momen teel bij alle stakingsgroepen te Am sterdam, welke heilloze gevolgen de communistische hetze ten gevolge heeft. De mannen zijn in een onbe waakt ogenblik door onverantwoor delijke agiatoren opgehitst en moe ten nu achteraf zelf de kastanjes uit het vuur halen, een karweitje, dat de erkende vakbonden wel voor hen en voor de communisten zullen op knappen, want onmiddellijk na het verloop van de staking, zijn de bona fide vakbonden besprekingen begon nen met de autoriteiten om de ge volgen voor de ai-beiders zo pijnloos mogelijk te maken. Laatste Berichten MEISJE 8 METER DOOR BLAUWE TRAM MEEGESLEURD. Op het kruispunt van het Oosteinde en de Dr. Beguinlaan te Voorburg had een ernstig ongeval plaats. De 15-jarige scholiere B. M. J. v. G. uit Den Haag, die met haar fiets de trambaan wilde oversteken, schrok van een naderende tramtrein van de sneldienst, waardoor zij aarzelde. On danks krachtig remmen kon de be stuurder W. L. v. D. uit Leiden niet voorkomen, dat het meisje 8 meter door de tram wei-d meegesleurd. Zij liep daarbij verschillende ernstige inwendige kneuzingen op, zodat zij naar St. Antoniushove moest worden vervoerd. Haar toestand is zorgwek kend. Marktberichten ROTTERDAM, 4 April. Vcc. Totaal aanvoer 1770 stuks. Vette koeien en ossen 1050, Varkens 720. Prijzen: vette koeien 2.602.80 2.38—2.48 2.002.30, varkens 1.84 1.82—1.78. Vette koeien aanvoer korter, handel goed, prijzen wat hoger in prijs, prima's boven note ring. Varkens aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen: teruggaande prijzen, enige prima's boven note ring. t Heden overleed na een noodlottig on geval, voorzien van het H. Oliesel, ons geliefd Zoontje en Broertje HANS. in de nog jeugdige leeftijd van 10 jaar. TH. LAMBOO C. J. LAMBOO— VERHAGEN DIK FREDDI RINI Oegstgeest. 2 April '55. v. Asseridelftstraat 4. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden in de St. Willibrorduskerk te Oegstgeest op Woens dag 6 April a.s. om 9.30 uur, waarna de begra fenis op het R.K. Kerk hof aldaar. Rozenkransbidden Dinsdagavond te 8.30 u. v. Assendelftstraat 4. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze trouwe medewerker, de Heer C. D. J. JANSSEN. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. DIRECTIE N.V. DE LEIDSCHE COURANT Leiden, 2 April 1955. Hiermede vervullen wii de treurige plicht U kennis te geven van het overlijden van onze ge achte collega, de Heer C. D. J. JANSSEN. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ho°e ere blijven voortleven. TECHN. PERSONEEL N.V. DE LEIDSCHE COURANT. Leiden. 2 April 1955. Na een langdurige ziekte, meermalen gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, geheel berustend in Gods H. Wil is overleden, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer BALDEWIJN SPRONK Weduwnaar van Mevrouw ANNA MARIA VASEN, in de leeftijd van 78 jaar. Amsterdam: B. SPRONK Jr. C. SPRONK—VERHEUL A. KERKHOF—SPRONK C. J. KERKHOF J. WIRTZ—SPRONK R. WIRTZ en kleinkinderen Leiden, 4 April 1955. Lorentzkade -30. Geen bezoek. Gaarne H.H. Missen. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden wor den op Woensdag 6 April a.s. in de parochie kerk van de H. Petrus. De gelezen H.H. Missen te 6.45, 7.30 en 8.30 uur. De plechtige gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna bijzet ting in het familiegraf vanuit de kerk te 12 uur op de R.K. Begraafplaats „Zijlpoort". Rozenkransgebed: Dinsdagavond te 8 uur in de kerk. Gelegenheid voor condoleance na de Gezongen Requiem in de pastorie. N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd 16 jaar. Uitsl. schr. soil, te richten aan: N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij, Zoeterwoudseweg 1, Leiden. De Twentsche Bank N.V. Leiden zoekt voor spoedige indiensttreding een met enige kantoorervaring, leeftijd tot 25 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie. Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, over leed na een langdurig geduldig gedragen lij den, onze lieve zorg zame Echtgenoot. Va der. Behuwdvader en Grootvader, de Heer NICOLAAS JOHANNES VAN ALPHEN. Echtgenoot van MARGARETHA MAAS in de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam: M. VAN ALPHEN- MAAS Oegstgeest, 2 April '55. Juffermansstraat 18. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de St. Willi brorduskerk te Oegst geest op Dinsdag 5 April a.s. De stile H.H. Missen te 7.30 en 8.10 uur en de plechtig ge zongen Requiem te 9.30 uur. waarna de begra fenis op het R.K. Kerk hof aldaar. Geen bezoek. Algemene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig ziekbed, mijn geliefde Vrouw, onze Zuster. Behuwd zuster en Tante NIESJE VAN DER PUTTEN— VAN ZOEST, A. J. v. d. PUTTEN. Noordwijk Binnen, 2 April 1955. Voorstraat 133. De begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats te Noord- wijk Dinsdag 5 April 1955. vertrek van het sterfhuis 11.30.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3