DE IJZEREN SCHELVIS Paleisrevolutie in de staat Yemen Beste corpsen van Nederland komen 13 Nov. naar Leiden MAANDAG 4 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 1 Onder druk van het leger De 61-jarige koning Ahmed van de Arabische staat Vemen heeft af stand gedaan van de troon ten be hoeve van zijn 43-jarige broer Ab- dailah, die tot nu toe minister van Buitenlandse Zaken was. Het aftre den schijnt te zijn gebeurd onder druk van het leger. De nieuwe ko ning heeft aangekondigd een politiek van economische en sociale hervor ming te zullen voeren. Zijn buitenlandse politiek zou be staan uit actieve samenwerking met de Arabische staten en alle vrede lievende landen ter wereld. De koning zei verder, dat hij bloedvergieten in geheel Yemen zal voorkomen. Er waren botsingen geweest tus sen de lijfwacht van de afgetreden koning en het leger. De toestand is nu rustig, maar men vreest, dat het onder de stammen nog tot botsingen kan komen. De nieuwe imam (koning) heeft geweigerd zijn afgetreden broer op diens verzoek te ontvangen. Zijn eerste regeringsdaad was het terug trekken van de lijfwacht van Ahmed bij het fort Oerdhi, waar Ahmed verblijf houdt. Er zouden schikkin gen zijn getroffen om Ahmed per vliegtuig naar Egypte over te bren gen. Een andere broer van de nieuwe ko ning, premier Emir El Hassas, be vindt Kich al in Egypte. Hij heeft het verzoek ontvangen niet terug te keren, daar dit mogelijk een andere aanleiding tot onlusten zou kunnen zijn. Ontwikkelingen van deze aard wer den reeds lang verwacht. Leiders van een „Vrij-Yemen-beweging" hebben in September van het vorig jaar beweerd dat de meeste van de 300 officieren van het leger van Ye men de beweging steunden en dat plannen gemaakt werden voor een De blokkade van Saigon De particuliere legers, die in "óp- stand zijn tegen de Vietnamese rege ring, hebben voor drie dagen hun blokkade van Saigon, die reeds vijf dagen duurt, opgeheven om de auto riteiten van de stad gelegenheid te geven voedselvoorraden aan te voe ren. Door de blokkade zijn de prijzen van verse levensmiddelen bijna ver dubbeld. De markten zijn leeg. Het besluit om de blokkade op te heffen is genomen naar aanleiding van een verzoek van de Franse en Amerikaanse autoriteiten te Saigon, aldus heeft een woordvoerder van de particuliere legers medegedeeld. Zal Churchill morgen aftreden? Naar verluidt, aldus meldt Reuters correspondent Fraser Wighton, zou de Britse premier, sir Winston Chur chill, thans alle regelingen om het premierschap neer te leggen en zijn taak Dinsdag a.s. over te dragen aan sir Anthony Eden, de minister van buitenlandse zaken, getroffen hebben. Van officiële zijde weigert men nog steeds zich over deze aangelegenheid uit te lateh. Verwacht wordt verder, aldus Reuters correspondent, dat het nieuws van Churchills aftreden en Edens opvolging spoedig gevolgd zal worden door een aankondiging van algemene verkiezingen in Engeland, die naar de meeste politieke krin gen thans voorspellen, op 26 Mei ge houden zullen worden. De laatste pogingen Het Sowjetrussische weekblad „Nieuwe Tijden" heeft zich in een ar tikel wederom tegen de accoorden van Parijs gericht. Onder meer wordt hierin gezegd, dat de van kracht wording van de accoorden van Parijs het Duitse vraagstuk slechts gecompliceerder zal maken en dat het onmogelijk is de Duitse eenheid tot stand te brengen op basis van deze accoorden. „Nieuwe Tijden" zegt, dat „de illu sie, dat de Sowjet-Unie zich met de accoorden verzoend heeft slechts te leurstelling kan brengen aan hen. die deze illusies koesteren". De „Prawda" schrijft, dat het nog steeds mogelijk is terug te komen van de accoorden van Parijs. Hoe verder het stadium echter, des te moeilijker zou dit worden. De Oostduitse jeugd tussen 18 en 22 jaar, in het bijzonder leden van de communistische partij, zal worden opgeroepen om gedurende twee jaar dienst te nemen bij de gekazerneerde (paramilitiaire) politie, aldus meldt het communististische partijblad, „Neues Deutschland". Het blad zegt niet, of deze dienst vrijwillig of gedwongen zal zijn, maar elders verklaart het, dat vrijwillige dienstnemeng „zeer belangrijk" is voor de bescherming van het land. De Oostduitse regering heeft de vorige week meegedeeld, dat zij reeds is begonnen met het nemen van be schermende maatregelen, maar er werden geen bijzpnderheden gegeven. militaire staatsgreep naar Egyptisch voorbeeld. De afgezette koning stond bekend om zijn autocratische opvattingen. Yemen telt ongeveer 5.000.000 inwo ners. Het ligt ten Noorden van het Britse Protectoraat Aden. Nieuw incident bij Gaza Egyptische en Israëlische strijd- kachten hebben Zondagavond in het gebied van Gaza twee uur lang op elkander geschoten. De vuurwisseling begon, aldus een Israëlische woordvoerder, met een beschieting van een Israëlische pa trouille, die een verkenningstocht langs de grens maakte. Nadat de Is raëlische patrouille het vuur had be antwoord, richtten de Egyptische strijdkrachten mortiervuur op de ne derzetting Nahal O.Z. Bij het incident hebben twee Israë lische miltairen het leven verloren en zijn negentien gewond, van wie vier ernstig. Het incident wordt het ernstigste genoemd sinds dat van 28 Februari j.l., waarbij 39 Egyptische en 6 Israë lische militairen het leven verloren. Russen ontvoerden gewonden Russische soldaten zijn doorgedron gen in een Oostenrijks ziekenhuis en hebben vier Hongaarse vluchtelingen, van wie er drie gewond waren, weg gesleept en naar Hongarije teruggc Mattheus-passie en de interlandwedstrijd Naar aanleiding van het feit, dat de traditionele radio-uitzending van de Mattheus-passie op Palmzondag deze keer is verschoven naar de voorafgaande Zaterdag, teneinde de radio-reportage van de voetbalwed strijd Holland-België mogelijk te maken, zijn hier en daar tot criti- sche opmerkingen gemaakt. Wij hebben ons gewend tot de K.R.O. met de vraag, of een andere oplos sing niet mogelijk ware geweest. Men heeft ons opgemerkt, dat men na ryp beraad is gekomen tot de bekende gang van zaken. Daar door is het mogelijk geworden, dat leden van hetzelfde gezin, maar met verschillende verlangens, konden worden tevreden gesteld. Waar de voetbalwedstrijd op Zondag was be paald en zeker niet kon worden ver zet, heeft de programma-leiding de Zaterdagavond gekozen voor de uit zending van de generale repetitie van de Mattheus-passie, in de over tuiging, dat dit tijdstip zeker ?o rus tig voor de luisteraars is als de Zondagmiddag. Mij tot Bevordering van de Geneeskunst vergaderde Nieuwe honoreringsvoorstellen van artsen aan ziekenfondsen Nieuw contact tussen leden en hoofdbestuur De koninklijke Nederlandse maat schappij tot bevordering der genees kunst heeft Zaterdag in Utrecht een algemene vergadering gehouden. Bij een in de loop der vergadering gehouden beschouwing door de voor zitter van de Landelijke Huisartsen- vereniging, dr. C. Landsheer, over de stand der onderhandelingen met de ziekenfondsen deelde deze mede, dat aan de hand van de enquétecijfers over het onkostenverloop nieuwe ho noreringsvoorstellen aan de zieken fondsen zijn gedaan. De voorgestelde honorering bedraagt 11.80 per jaar voor de eerste 2.500 ziekenfonds patiënten en 9.voor de volgen den. Dr. Landsheer sprak de verwach ting uit, dat de op deze basis voort- R.K. Federatie Muziekbond Zaterdagmiddag werd te 's-Herto- genbosch de algemene vergadering gehouden van de R.K. Federatie van Diocesane ÏYluziekbonden. Hier wa ren de Bondsbesturen van de Dioce sane en Provinciale Bonden, alsmede diverse afgevaardigden bijeen, om te zien en te bespreken al hetgeen in het afgelopen jaar door deze top bracht. Dit heeft de Oostenrijkse organisaties van de R.K. Amateur- politie meegedeeld. I muziekgezelschappen in de sectoren Het incident gebeurde in Eisen- Harmonie en Fanfare was verricht, stadt, bij de Hongaarse grens. De vluchtelingen waren Vrijdag de grens overgekomen. Toen zij zich een weg baanden door het prikkeldraad trapte een van hen op een mijn. Drie wer den daardoor gewond, onder wie een meisje van 12 jaar. Ze werden in Eisenstadt in een ziekenhuis opge nomen. Een communist zorgde dat de Russen hiervan op de hoogte kwamen. De Oostenrijkse poltie stond mach teloos, toen de Russische soldaten het ziekenhuis betraden en met de patiënten wegreden. De doktoren waarschuwden de Russen, dat ver voer hun het leven zou kunnen kos ten, daar twee Van hen juist van de operatistafel waren gekomen. Amerika laat Chinezen vrij De Amerikaanse regering heeft aan 76 Chinese studenten, die voor de techniek zijn opgeleid, verlof ver leend de Ver. Staten te verlaten. Zij kunnen dus naar communistisch China terugkeren. Dit besluit betekent volgens een officiële woordvoerder geen poging om met communistisch China een soort koehandel te drijven voor de vrijlating van de 15 Amerikaanse vliegers en 41 Amerikaanse burgers die in China worden vastgehouden. Grotewohl annexeert Schiller Premier Otto Grotewohl van Oost- Duitsland heeft Zondag in een rede van anderhalf uur in het Duitse Na tionale Theater te Weimar Friedrich von Schiller herdacht als voorvechter van een Duitse volksdemocratie". „Schiller staat aan onze kant", zo riep Grotewohl uit. „Schiller stelt het artistieke meesterschap van zijn dichterlijk genie volkomen bewust in dienst van de grote taak, die de geschiedenis aan de natie heeft ge steld: een souverein, onafhankelijk p vaderland te vormen, waarin het volk j gebiedt". Grotewohl eindigde met dat gedeel- maar meer nog om de activiteiten die gaan komen ernstig onder de loupe te nemen. De federatievoorzitter, dr. J. C. M. Sweers, sprak een welkomstwoord. Met rechtvaardige trots mocht de voorzitter vaststellen, dat de kath. organisatie nu zover is gekomen, dat zij in het Nederlandse georganiseer de muziekleven de plaats is gaan in nemen, die haar toekomt. En dit niet alleen krachtens het aantal aangeslo ten verenigingen, maar vooral ook om het peil, waarop de kath, muziek verenigingen staan, om de prestaties die zij leveren, ook internationaal, waarvan de resultaten in Kerkrade behaald, een overduidelijk bewijs zijn. Ook in de Landelijke Adviescom missie, ingesteld door het Departe ment van 0„ K. en W., telt de R.K. Fed. mee, en in dit overkoepelend orgaan van de vier in Nederland werkende federatie wordt zeer be langrijk werk verricht voor de ver heffing van de Harmonie- en Fanfa recorpsen. De regering toont een steeds groeiende belangstelling voor deze vorm van volkscultuur, die een enorm nuttige instelling kan zijn voor goede vrije tijdsbesteding. Hier van gaf de minister blijk door onge vraagd de Rijkssubsidie te verhogen met 10.000,Thans werkt deze de partementale commissie aan een goe de voorlichting van provinciale en gemeentebesturen. Nu het rijk zelf is voorgegaan mogen deze niet ach terblijven en daarom zullen richtlij nen worden verstrekt over wat no dig is om deze volkscultuur te bewa ren, die nu soms door de geweldige lasten, welke een muziekvereniging te dragen heeft, verloren dreigt te gaan. Over het financiële verslag en de begroting werd door verschillende afgevaardigden het woord gevoerd. te van Schillers ..Wilhelm Teil" aan te halen, waar de Zwitserse eedge noten hun verbond sluiten:„Wij willen één volk van broeders zijnal dus citeerde de Oostduitse premier. Hij verzuimde evenwel de regel: „Wij willen vrij zijn zoals onze va ders Waren" ook te citeren. Vooral het maandblad St. Cecilia geeft nogal zorgen door stijgende pa- pierprijzen en hogere drukkosten. Een voorstel tot verhoging van de abonnementsprijs voor collectieve abonnementen werd na een pleidooi van de voorz. der Z.H. Bond voorlo pig teruggenomen. Met cijfers werd aangetoond, dat .er een belangrijke toename van abonnementen mogelijk moet zijn, die zelve de inkomsten voldoende zal verhogen. Op zeer kor te termijn zal getracht worden de op lage van dit uiterst belaifgrijke com municatiemiddel in de Fed. te verho gen. Zeer belangrijke overzichten wer den gegeven in het jaarverslag van de secr. de heer C. A. van Dongen. Ruim 500 verenigingen zijn aangeslo ten. Om de binding tussen de aangeslo ten bonden te verhogen was een sta tuten-wijziging nodig. Deze was ech ter in diverse colleges reeds zodanig voorbereid, dat er nu geen bespre king meer nodig was en werd de wij ziging met algemene stemmen aan genomen. Ook de begroting werd be houdens een kleine wijziging met al gemene stemmen goedgekeurd. Het grootste evenement in het Fe deratieve leven is de jaarlijkse kam pioenswedstrijd. Op deze wedstrijd verschijnen de allerbeste verenigin gen uit alle delen van het land, uit de afdelingen uitmuntendheid, ere- afdeling en superieure afdeling, zo wel uit de sectie Harmonie als Fan fare. Om de hoogste titel in iedere afeling wordt een hoogstaande strijd gestreden, met een veeleisende be- gezette onderhandelingen binnenkort tot een oplossing zullen leiden. - Wij tekenen hierbij aan. dat de huidige honorering bedraagt 7.— voor de eerste 3.000 en 5.voor de volgende ziekenfondspatiënten. Verontrusting De voorzitter, dr. H. de Boer, zeide in zijn openingswoord van de verga dering, dat deze bijeenkomst zeer belangrijk zou verschillen van de vergaderingen in het verleden. Het hoofdbestuur kwam niet met voor stellen, er werden geen besluiten ge nomen, evenmin waren er jaarstuk ken of was er een bestuursverkie zing. Deze vergadering werd gehou den omdat de gang van zaken in de laatste jaren, speciaal in de laatste maanden, in de maatschappij het hoofdbestuur ernstig heeft veront rust. De ontevredenheid over de positie, waarin men zich door de gang van zaken in de grote maatschappij en meer in het bijzonder in het zieken fondswezen gebracht ziet, uit zich altijd weer in ernstige critiek op de bestuurderen van de maatschappij. In critiek op de afgevaardigden, op de centrale besturen en ook op het hoofdbestuur. Een niet gering deel van de critiek vindt zijn oorzaak in wantrouwen ten opzichte van de be stuurderen en dit maakt de zaak zeer bedenkelijk, aldus de voorzitter. Door de zeer belangrijke en ook zeer gecompliceerde zaken, die aan de orde komen is de afstand tussen de leden en het hoofdbestuur ver groot. De publicaties in het orgaan Medisch Contact zijn niet voldoende om de noodzakelijke voorlichting te geven. In het voor de pers toegankelijke gedeelte van de vergadering gaven enkele leden van besturen en com missies korte beschouwingen over lo pende vraagstukken. Nederlandse geleerden tegen de atoomwapenen Eén bom beslaat een derde van Nederland Het verbond van wetenschappelijk onderzoek heeft Zaterdag in Utrecht een jaarvergadering gehouden, waar op o.a. een bespreking gevoerd werd over ..de gevaren van het gebruik van atoomreactoren en atoomwa pens. Dr. H. A. Tolhoek besprak achtereenvolgens de natuurkundige werking van de a-bom en de h-bom en radio-actieve strijdmiddelen. Met één h-bom van gemiddelde grootte zou een dodelijke radio-activiteit veroorzaakt worden in een gebied van 10.000 km2; dat is een derde van Nederland, Dr P. G. de Haag lichtte de biolo gische werkingen toe en de bioche mische afwijkingen bij nakomelingen van bestraalde personen. Beveili gingsmiddelen blijken volgens spre ker zeer problematisch. Prof. dr M. G. G. Minnaert toonde aan hoe groot de waarschijnlijkheid is, dat de atoomwapenen bij een con flict werkelijk gebruikt zullen wor den. Hij vroeg om aan de dreigende gevaren algemene bekendheid te ge ven on drong aan op internationale onderhandelingen en nieuwe vre deswil onder de volkeren. TREIN TEGEN TRACTOR Op de onbewaakte overweg bij Warken reed Zaterdagmorgen, ter wijl een trein naderde, de 47-jarige landbouwer G. J. Kikkers uit War ken met zijn tractor de spoorbaan op en de diesel greep de tractor in het midden, zodat deze middendoor gereden werd. De bestuurder werd van de trac tor afgeslingerd en moest zwaarge wond naar het Ziekenhuis te Zutfen worden overgebracht. VLIEGENDE EENDAGSKUIKENS. Dinsdag 5 April zal een partij van 25.000 eendagskuikens van Schiphol per vliegtuig naar Boedapest wor den verzonden. De'diertjes zyn be stemd voor rasveredeling. Autobotsing nabij Ypenburg kostte 2doden,7zwaar-en 21ichtge wonden 5 Auto s in elkaar Gisteravond om half tien zijn op de Rijksstraatweg Den HaagRotter dam ter hoogte van het vliegveld Ypenburg vier personenauto's op el kaar gebotst. De gevolgen waren ver schrikkelijk. Twee der auto's reden met circa 60 km snelheid op het mid dengedeelte der rijbaan recht op el kaar in en werden naar de wegge deelten waarop zij aanvankelijk had den gereden, weggeslingerd. Daar ramden zij andere wagens uit de fi les van belde zijden, of werden ach terop aangebeden. Tot heden zijn twee doden gebor gen, de 31-jarige A. Veldhoen, Van de Statenweg uit Rotterdam, wiens stoffelijk overschot werd overge- nordplinr Deze wedstrijd zal dit iaar bracht n:,ar hct lijkenhuisje van de eeoreani^êerd w^den' ^i're" beeraafptaat. te Rijswijk, en de 19- georganiseerd worden volgens be-1 sluit van de Alg. Vergadering door de Zuid-Hollandse R.K. Bond van Muziekgezelschappen en wel te Lel den. Als datum werd vastgesteld 13 November. De vraag of er een weekend aan verbonden zal zijn wordt nog nader overwogen. Maar zeker is wel dat Leiden binnen haar muhen de aller beste Nederlandse katholieke corp sen zal mogen ontvangen voor deze bijzondere wedstrijd. Tenslotte zal men naar besloten werd 'n intensieve werfactie worden ondernomen, om zo spoedig moge lijk alle kath. corpsen in kath. ver band georganiseerd te hebben. Zij moeten overtuigd zijn van de nood zaak om zich aan te sluiten, willen zij blijven meetellen. Pater F. H. J. Bour o.f.m. uit Woerden slaagde aan de rijksuniver siteit te Utrecht voor het candidaats- examen muziekwetenschap. (15) •nhtk, hit een letYOpqepist'ft nnqiewd jarige mej. Van Heusden van de Mid denweg in Amsterdam, die in het Hippolytusgesticht te Delft aan de bekomen verwondingen overleed. Hoewel men naar de toedracht nog een onderzoek instelt, wordt aange nomen, dat een der auto's zich voor passeren losmaakte uit een file, die in de richting Rotterdam reed, te zelfdertijd moet zich een wagen met hetzelfde deel hebben losgemaakt uit de file, die in de richting Den Haag reed. Een Belgische wagen reed aan de kop van laatstgenoemde file. De beide wagens die trachtt-.n in te halen bij het paleren, reden op het middengedeelte der rijbaan op el kaar in. Grote ravage De Belgische wagei werd do^r de terzijde geworpen auto uit zijn file geramd, doch de inzittenden van deze Belgische wagen schijnen er nog vrij goed afgekomen te zijn Een hunner trachtte tennvnste een uur later, hoe wel nog zwaar ond'ir de indruk van het ongeluk, alweer lift te krijgen in de richting België. Kort na tien uur waren de wagens terzijde van de rijbanen gesleept. Van de auto's, die elkaar in front getrof fen hadden, was motor en bestuurs- cabine vrijwel gehee' vernield. De rijbaan was bezaaid met glasscher ven en de ambulance van Rijswijk en de GOD van Delft en Voorburg verzorgden en transporteerden do slachtoffers. Eerste hulp was verleend door employés, werkzaam op het vliegveld Ypenburg, die ook politie en GGD had gealarmeerd. Kraanwa gens versleepten de autowrakken en de verkeerspolitie van Rijswijk had de handen vol om uit de wirwar van getroffen wagens wijs te worden en het op dat moment zeer drukke ver-' keer op de rijksweg in goede banen te leiden. DE GEWONDEN In het Hippolytusgesticht te Delft werden opgenomen: de 58-jarige P. Wester veld uit Rotterdam en de 28- jarige mevr. of mej. N. Westerveld, eveneens uit Rotterdam, die beiden een shock hadden bekomen en diver se hoofdwonden, benevens een ern stige gewonde 'vrouw, die nog niet kon worden gehoord en waarvan de naam vannacht nog niet bekend was. De 46-jarige J. Westerveld uit Rot terdam en de 55-jarlge mevrouw J. WesterveldKool, echtgenote van P. Westerveld, konden na daar ver bonden te zijn, huiswaarts keren. In het Oud- en Nieuw Gasthuis te Delft werd opgenomen de 53-jarige heer Gelderblom uit Rotterdam, die twee maanden geleden juist zijn vrouw had verloren. Hij heeft twee gebroken benen en een gebroken arm bekomen. Zijn veertien-jarlfe dochtertje, dat naast hem in de be- stuurscabine had gezeten, was door een burgerauto, die assistentie ver leende, overgebracht naar ziekenhuis Zuidwal in Den Haag. Het meisje, dat een zware hersenschudding had bekomen, maar desondanks steeds naar vader vroeg, kon in de loop van de avond nog worden ingelicht over diens opname in Delft. Verder wer den in 't Oud- en Nieuw Gasthuis te Delft opgenomen de 52-jarige mevr. Convirius uit Rotterdam, die een ge broken elleboog en vrij ernstig rug letsel heeft opgelopen, en de 61-ja- rige Margaretha van Kersen uit Rot terdam, die hoofdwonden, een heup fractuur, een gebroken bovenbeen en een gebroken enkel heeft bekomen. Na de botsing scheen nog een mo torrijder op de auto's te zijn inge reden; de aard van zijn verwondin gen staat nog niet vast. Uitgebreide brand in klein Haags straatje Een bewoner van de 4 tot 5 meter brede Hartogstraat in de Haagse bin nenstad ontdekte Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor twee, dat zwa re vlammen uit de bovenverdieping van het kantoor cn magazijn van de uitgeverij Van Stockum sloegen. Het vuur was zo hevig, dat enkele mi nuten later reeds bet houtwerk van de voorgevel van het pakhuis aan de overkant vlam vatte. De Haagse brandweer rukte met groot materieel in zeer korte tijd aan. Men begon dadelijk met drie stralen water te geven. Een slang werd over een ladder naar boven gebracht. De smalle straat maakte het bijna ondoenlijk om de grote auto-ladderwagen bij het brandende pand te krijgen, doch door kunstig manoeuvreren gelukte dit ten slot te. Toen kon men het vuur ook van de dakzijde af aanpakken. De rook ontwikkeling was zeer groot, zodat vele brandweerlieden rookmuskers droegen. Omstreeks half drie reeds had men de brand onder dc knie. De kantoorinventcris en een grote voorraad boeken en papier moesten op straat geworpen worden, voordat men de smeulingen in de muren en plafonds van het oude pond meester kon worden. De zeer aanzienlijke schade wordt vermoedelijk door ver zekering gedekt: de oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. NOODLOTTIGE HAAST. Zondagmiddag omstreeks drie uur werd 100 meter voorbij de overweg te Meersscn in de richting Valken burg een man door dc electrische trein Heerlen-Maastricht gegrepen en vrijwel op slag gedood. Dc iden titeit van bet ongeveer zestigjarige slachtoffer is nog niet vastgesteld; waarschijnlijk is hij afkomstig uit Maastricht. Blijkens ooggetuigen is de man onder de draad langs de spoorlijn gekropen, vermoedelijk om zijn weg te bekorten. Dit werd hem noodlottig. Het stoffelijk overschot van de ongelukkige werd naar het ziekenhuis Sint Annadal te Maas tricht overgebracht. N.S.-PERSONEEL KRIJGT VRIJ OP 30 APRIL EN 5 MEI. de directie besloten aan het gehele N.S.-personeel, voor zover de dienst dit toelaat, op 30 April en op 5 Mei vrijaf te geven zonder dat hiervoor korting op het reglementair verlof plaats vindt.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11