DUINSTREEK Rumoerige debatten in België's parlement Een dubbel huwelijk De mogelijkheid voor 'n conferentie met Rusland Propagandisten geïnstrueerd voor bliksemactie van vanavond Religieuse Artikelen H.M. de Koningin houdt toespraak in Pieterskerk WOENSDAG 30 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 GELIJKE BELONING Vervolg van pag. 1 Dit zijn meer de beginselkwe6ties, die rond deze zaak moeten worden uitgemaakt. Meer practisch en duidelijk is het bezwaar van de economische reper cussies, indien deze verdragen zou den worden geratificeerd. Hierbij dient men echter in het oog te hou den, dat deze economische repercus sies afhankelijk zijn van de vraag of geleidelijke doorvoering op grond van de verdragstekst mogelijk is of niet. De regering is uitgegaan van het standpunt, dat dit niet mogelijk is op grond van de tekst en zegt dan, dat de ratificatie een onmiddellijke invoering van gelijke beloning ver eist, wat tot gevolg zou hebben be langrijk verhoogde productiekosten vooral in die bedrijven, waarin grote aantallen vrouwelijke arbeiders wer ken. Dit zou zelfs in sommige be drijfstakken, zoals in de textielin dustrie brokken veroorzaken en vol gens een rapport van de O.E.E.S. eon verdwijning van een deel der tex tielindustrie tengevolge hebben. In ons land zijn bijvoorbeeld in loondienst 628.000 vrouwen, waar van 194.000 in huishoudelijke beroe pen. Het is nog niet nauwkeurig be rekend wat de equal pay voor het economisch budget zou betekenen, maar het bedrag wordt geraamd tus sen 275 en 480 millioen. Dat dit be drag een zware hand legt op onze export is wel duidelijk. En dan zijn daarbij nog heel wat andere kwes ties in het geding, zoals het verloop bij vrouwelijke werkkrachten en het veel grotere ziekteverzuim bij vrou wen. pR IS O.I., BIJ DIT GESPREK over gelijke beloning een ding verzuimd. Men heeft zich blind ge staard op het beginsel van de gelijke beloning en op de economische re percussies daarvan. Toen het geval echter eenmaal aldus lag, had men zich de vraag moeten stellen of een geleidelijke invoering deze economi sche repercussies zou ondervangen én of geleidelijke invoering op grond van de tekst van het Verdrag moge lijk is. Deze beide vragen zijn niet uitge maakt. Het is hier eenvoudig geble ven: ja tegen neen. Het sentiment van de vrouwen in de Kamer tegen het koele verstand van de mannen. Maar het zou goed zijn geweest als eerst het antwoord op deze beide vragen was gegeven. Eerst dan had men een vruchtbaar debat over deze kwestie kunnen voeren. De Haarlemse recherche deelt mede overtreding te hebben geconstateerd van art. 449 (eerste lid) van het Wet boek van Strafrecht, waarin vermeld staat, dat het een bedienaar van de godsdienst is verboden een huwQlijk kerkelijk in te zegenen, voordat par tijen hem hebben doen blijken dat er een wettig huwelijk is vooraf gegaan. Deze overtreding betreft de inzege ning van het kerkelijk huwelijk op 22 Januari van de 56-jarigo belasting deskundige N. J. F., vroeger worxon- de te Amsterdam en thans te Haarlem en de 37-jarige mej. J. P. van P. uit Haarlem in een kloosterkapel aan de Koningstraat te Haarlem. De Haarlemse recherche is er tot dusver nog niet in geslaagd na te gaan wie de geestelijke is geweest die het huwelijk heeft ingezegend, zo deelde de recherche mede. Dc procureur-generaal van het Ge rechtshof te Amsterdam verklaarde desgevraagd in dit stadium nog geen verdere mededelingen to kunnen ver strekken. Aldus deelt het A.N.P. mede. Uit publicaties hieromtrent in ander bladen blijkt, dat de heer N. J. F. reeds vroeger voor dc burger lijke stand gehuwd was met een andere vrouw. Zijn echtgenote weigerde voor de wet te scheiden. De bisschop van Haarlem heeft het „louter burgerlijk huwelijk" on geldig verklaard en de burgerlijk ge trouwde vrouw uitgenodigd aan een wettelijke echtscheiding mee tc wer ken. Deze heeft daarin niet toege stemd. De heer F., die katholiek is gewor den, is thans met een katholieke vrouw getrouwd. Voor toelichting op deze aangele genheid zie men de korte beschou wing op het le blad van dit nummer. KANS "OP VERKOUDHEID? KRE0FLAV0N voorkomt en geneest k Geen snoepje, maar't helps 20 tabletten (Advertentie). Het Westen is het er nog niet over eens Iu de hoofdsteden der grote Wes terse mogendheden spreekt men thans allerwegen over de mogelijk heid van een grote conferentie met de Russen. Deze conferentie zal ech ter zo zij doorgaat niet op kor te termijn gehouden kunnen worden, daar de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Westelijke Drie eerst voor-overleg willen plegen. Men meent, dat de a.s. vergadering van de Navoraad, welke tegen 15 Mei zal worden gehouden, een gunstige gele genheid zal scheppen voor dit voor overleg. Of de Russen na de ratificatie van de Parijse accoorden tot praten be reid zullen zijn, staat natuurlijk nog geenszins vast. Churchill zei gisteren in het Lagerhuis, dat de hoofden van de regeringen der grote landen het op dit ogenblik nog niet eens zijn over de mogelijkheden tot een nieuw gesprek met Rusland. Persoonlijk was hij nog altijd voorstander van een dergelijk gesprek en „wegens re cente verklaringen van president Dubbele atoomproef in Nevada Boven de woestijn van Nevada zijn Dinsdag voor het eerst twee atoom wapens op één dag tot ontploffing ge bracht. Eerst liet men op de top van een toren van 150 meter een apparaat ontploffen, waarvan de explosieve kracht gelijk stond aan 30.000 ton T.N.T. Deze ontploffing was de grootste tot dusver van de huidige reeks en heviger dan die van de bom, welke Indertijd Hirosjima trof. Daarna liet een vliegtuig op grote hoogte een atoomwapen vallen, dat op 1600 meter hoogte ontplofte. Men kon een gele lichtflits waarnemen. Volgens waarnemers, die van om liggende bergen af het proefterrein konden overzien, was de atoomwolk, die snel steeg, rose gekleurd. Te Las Vegas op 120 km. afstand, werd de eerste ontploffing slechts ge voeld als een lichte schok, doch te Cedar City in Utah, op 275 km., werd zij de hevigste schok genoemd, die ooit door een atoomproef werd ver oorzaakt. Later vlogen 112 vliegtuigen, waar onder voor het eerst tweemotorige straalbommenwepers van het type Martin B-56, over het proefterrein. Deskundigen aan boord van de toe stellen namen monsters van de lucht. Ongeveer 650 militairen woonden de proeven in loopgraven op ruim drie km. afstand bij. Een groot aan tal militaire uitrustingsstukken was in het gebied van de ontploffing op gesteld. Eisenhower, de Franse premier Faure en maarschalk Boelganin moeten we KATWIJK AAN DEN RIJN Agenda raadsvergadering. In de vergadering van 2 Dec. 1954 stelde de raad een crediet beschikbaar aan B. en W. voor de aankoop van straat klinkers voor het bouwrijp maken van het eerste gedeelte van „De Koestal". Mot het oog op een vlotte voortgang dezer werkzaamheden en de spoedig aan tt vragen bouw van woningen binnen dat gebied en voor uitlopende op dc definitieve vaststel ling van het uitbreidingsplan wordt de raad een kostenberekening met specificatie aangobodon ter goedkeu ring. Deze specificatie sluit op een totaal van 493.000, waatfbij is inbe grepen het bedrag van 90.000 voor de aankoop van straatklinkers, wordt in totaal dus ƒ493.000,-*. Dammen. De derde wedstrijd werd gespeeld om het kampioenschap van Katwijk lussen de twee vereni gingen K.D.C. en K.W.Z, Gespeeld werd om de „Kroon-wisselbeker", ge schonken door de heer H. .J. Fennes. De uitslagen waren als volgt: lste kla* K.D.C.'K.W.Z.A. A. VooysJ. Houwer 20; J. van der Plas Dz.Jac. Freke 11; D. Meijvo- gelG. D. Buys uitgest. J. Schone- veldChr. Heemskerk 11; Fr. Spie renburgC. v. Klaveren 20; J. de Best—-T. van Beelen 20; H. J. Koe- lewijnH. v. Duyvenvoorde 1—1. 2e klas: H. KlinkenbergW. de Jong 2—0; J. van RijnA. Kuyt; J. SlootwegD. Barnhoorn 02; W. v. d. HolstAm. v. Beelen 20. 3de klas: A. van DuyvenbodeKI, van Duyn 0)2; C. dt MooyC. de Winter 0—2. A. de Koning—G. M. G. Bekx uitgeste.: H. Durieux—G. v. d. Bent uitgest.; van DuynC. Visser 0—2; C. PoolS. Barnhoorn 0—2; A. van Beelen—Ant. Verhoog 02. LEIRSCHEHDAM R.K. Middenstand. In de onder leiding van de waarnemend voorzit ter, de heer C. Groenewegen gehou den jaarvergadering van de katho lieke middenstandsvereniging bracht spr. naar voren dat de middenstand 'bij de regering blijkbaar in een slecht blaadje staat. Aanvankelijk, na de verschenen middenstandsnota, werd gedacht aan de goede koers, maar de „handelsijmargebeschikking 1955" heeft de verwachtingen de bo dem ingeslagen. In bevoegde krin gen wordt nu alles in het werk ge steld om te redden, wat te redden Vrijgesproken van meineed Vergissen is menselijk Enige tijd geleden stond een stro per uit Beek in de Lijmers te Ter- borgh terecht, verdacht van stroperij, en de veldwachters, die kwamen ge tuigen, beweerden bij hoog en bij het geduld niet verliezen". Het over-,aaS' dat z« de stroper, die de vlucht leg met de geallieerden wordt over deze „allesbeheersende zaak" voort gezet, aldus Churchill. Ook minister Dulles, die in Wash ington voor de Senaatscommissie van buitenlandse zaken een pleidooi hield voor snelle goedkeuring van de West- auitse herbewapening en de opne ming van dit land als NATO-lid, deed geen positieve mededelingen over een .Grote Vier-conferentie. Hij bepaalde zich er toe op te merken dat de Westelijke geallieerden in overleg onderzoeken of „er in het licht van de nieuwe situatie aanzien lijke resultaten verwacht mogen worden van een bijeenkomst met de Russische leiders" en dat dit overleg heel te goeder trouw maanden In beslag zal nemen. gist. had weten te nemen, hadden herkend. Onverwacht daagde er redding voor de verdachte, toen een stempelmaker uit Beek kwam verklaren, dat hij op de bewuste dag door de veldwachter? op heterdaad was betrapt. De veldwachters hielden vol, dat zij zich niet vergist hadden en een dagvaarding wegens meineed volgde. De officier voor de Arnhemse rechtbank eiste 6 maanden gevange nisstraf tegen de stempelmaker, doch gisteren.sprak de rechtbank hem vrij omdat men het bewijs van meineed niet geleverd achtte en men reke ning hield met de mogelijkheid, dat de veldwachters zich overigens ge- hadden ver- De censuur op het nieuws Bij de debatten in het Belgische parlement van gistermiddag is dui delijk tot uitdrukking gekomen, dat de nationale protestmanifestatie van Katholiek België, Zaterdag j.I. te Brussel gehouden, niet het einde be tekent van de pogingen om de school politiek der regering te doen ombui gen. Integendeel, meer dan ooit is komen vast te staan, dat de C.V.P.- afgevaardigden feller dan te voren Benden op Celebes In het gebied van Bone (Celebes) hebben benden 6000 huizen in de as gelegd, aldus wordt uit Makassar vernomen. De benden die o.a. over 100 paarden beschikten, vielen tus sen 22 en 25 Maart plaatsen in dit gebied aan. Paarden vervoerden de buit. Wat niet kon worden meegeno men, werd vebrand. Bij deze actie, die de grootste is, die tot nu toe in Zuid-Celebes door 'benden gevoerd werd, werden mannen cn vrouwen, die zich niet bijtijds in veiligheid konden stellen, door de benden mee gevoerd. Tenminste 20.000 mensen zijn naar de stad Bone en andere vei lige gebieden gevlucht. Het totaal aantal vluchtelingen in Zuiid-Celebes bedraagt thans een cn een kwart mil lioen. Thans hebben honderderddui- zend mannen in het gebied van Bone zich opgegeven om de benden te be strijden. zullen strijden voor het behoud van de democratische vrijheden en de eigen scholen. De heer Zeghers (CVP), oud-minis ter van verkeer, heeft gistermiddag in de senaat geïnterpelleerd over de nieuwsuitzendingen, die het NJ.R. Zaterdag heeft verzorgd van de sehoolmanifestatie. De heer Zeghers bruik van de zaal door deze vcreni is en het is voor dc middenstander raadzaam zioh bij hun organisatie aan te sluiten om daardoor de actie te ondersteunen. Notulen en jaarverslag van de se cretaris, dc heer D. A. Groenewegen, werden goedgekeurd evenals het ver slag van penningmeester H. van Wel die een saldo had van 731.64. Zijn opgestelde begroting sloot op een be drag van 2500,In de nieuwe kas- commissle werden gekozen dc heren Waayer en v. d. Bosch. De aftreden de bestuursleden G Baaten, H. van Wel en G. Schuyt werden herkozen. In de plaats van de heer P. Meyer die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer van Leo Bontje. Met overgrote meerderheid van stemmen werd daarna de heer Van Wel tot voorzitter gekozen. Na een korte pauze kwam pater Rembertus aan het woord die een verhandeling gaf over het huma nisme. SASSENHEIM Onderzoek bevolking op t.b.c. In het Geref. Jeugdhuis aan de Juliana- laan waren Dinsdagmorgen velen aanwezig bij de aanvang van het tweede bevolkingsonderzoek. Aanwezig waren o.m. de plaatse lijke medici, de schoolarts, het colle ge van B. en W. en de besturen van de Kruisverenigingen. De burgemeester sprak een wel komstwoord en deelde mede, dat het aantal personen, hetwelk zieh voor onderzoek had aangemeld, veel groter was dan de vorige maal. De heer Beije dankte de medewer kers en het gemeentebestuur. Daarna werd als eerste de burge meester doorgelicht. VOORSCHOTEN Noord-Hoflandsche Polders. In Café „Vlekke" te Voorschoten ver gaderde de stemgerechtigde ingelan den van de Noord-Hollandsche polder onder leiding van de heer G. van der Hulst, voorzitter. Alvorens tot afwerking van de agenda werd begonnen heeft de heer G. van der Hulst het overleden be stuurslid, de heer B. Blok, herdacht en gewezen op zijn grote werkkracht en ijver, ook in liet belang van deze polder. Aan de ingelanden werd voorlezing fedaan van een schrijven van Ged. taten van Zuid-Holland, inzake ver. vuiling van polderwater door afval water van Landbouwbedrijven, dat ook schadelijk is voor het vee. In deze circulaire'wordt o.m. gewezen op de bijdrage van Rijkswege voor de bouw van gierkelders, voor bedrijven klei ner dan 10 hectare en op het treffen van maaregelen tegen overtreders. De rekening, dienstjaar 1954, nage zien door de heren C. A. P. van Paas- sen en J. H. Koot, werd vastgesteld in ontvangsten op 3.937.16 en uitga, ven op 1.651.77, aldus een voordelig saldo van 2.285.39 (vorig jaar ƒ1.694.94). Hierna kwam de begroting dienst jaar 1955 in behandeling. Besloten werd het loon van de bedienaar van het gemaal met ingang van 1 Januari te verhogen met 6 pet. Ten slotte werd deze begroting vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op ƒ4316.met .jen post on voorziene uitgaven van 1.416.86. Tot leden van de commissie voor het nazien van de in het volgend jaar af te leggen rekening werden be- noemd de heren L. Duynisveld en C. P Hooymans en tot plaatsvervangers de heren B. Blok en J. M. Koot. De omslag werd voor 1955 ver laagd van 11.— op 10.— per h.a. Bij de rondvraag werden verschil lende zaken besproken, o.m. de ver ontreiniging van polderwater door lozing uit riolen aan de Leidseweg, die nog niet op het gemeente-riool zijn aangesloten. Aan het bestuur werd opgedragen maatregelen te tref. fe, opdat hieraan een einde komt. Inventaris 2e gymnastieklokaal. De meubelen en turnartikelen be nodigd voor de inrichting van het 2e gymnastieklokaal zullen volgens een ingediende offerte een bedrag vor deren van f 14.405.—. De kosten zijn gebaseerd op de aanbieding van de meubelindustrie Rothuizen N.V. te Heelsum. Levertijd 46 maanden. B. en W. geven de raad in overweging het benodigde crediet voor dit doel beschikbaar te stellen. Het ligt in het voornemen met de plaatselijke sport verenigingen te overleggen in hoe verre het noodzakelijk is deze inven taris aan te vullen in verband met ge laakte de houding der regering zei, dat zij haar bevoegdheid was te buiten gegaan, door de nieuwsuitzen dingen te laten censureren. In de Kamer waren de gemoederen gistermiddag tijdens de debatten zo danig verhit, dat de socialistische voorzitter. Huysmans, de zitting heeft moeten verdagen. De heren De Schrijver en Gilson hadden gevraagd te mogen interpel leren over de uitzendingen van het N.I.R. van jongstleden Zaterdag. Premier Van Acker antwoordde hier op, lachend, dat de interpellatie ver moedelijk zou kunnen doorgaan op 1 April, waarna een geweldig tumult ontstond onder de afgevaardigden en de heer Huysmans, onder drang van zijn partijgenoten, de zitting heeft moeten schorsen. Kamercommissie geboycot. De Katholieke leden van de Ka mercommissie van onderwijs hebben besloten tot nader order niet meer aan de besprekingen van deze com missie deel te nemen. Een Katholiek Kamerlid verklaarde, dat dit geschied is uit protest tegen het feit dat de regering, ondanks de protestbetoging van 26 Maart, niet voornemens is de wetsontwerpen-Collard zodanig te wijzigen, dat deze ook voor het ka tholieke deel der bevolking aanvaard baar zijn. gingen, Nieuwe uitgang van dc R.K. Kleu terschool. De R.K. Kleuterschool is eertijds overgebracht van de Veur- seweg naar de Leidseweg in de lo kalen van de oude R.K. Jongens school. In het belang van de veilig heid van de leerlingen heeft het R.K. Schoolbestuur verzocht een uitgang te maken via het Burgemeester Berkhoutpark. Het R.K. Armbestuur verkoopt nu grond achter deze school aan de gemeente voor de uitbreiding van het park tegen de prijs van 3.50 per m2 en de gemeente zal nu op haar beurt door de aanleg van een over deze grond geprojecteerd verbindings pad op eenvoudige wijze aan het ver zoek van het Schoolbestuur tegemoet komén. Geboren: Adriaan Roy, zn van W. Parmentier en M. P. Kalsall; Anna- Marië, dr van J, P. Turion en C. M. A. Vermeulen. Ondertrouwd: C. Houwer 30 j. te Katwijk en M. A. van Klaveren 23 j. WARMOND R.K. MIDDENSTAND NAM AFSCHEID VAN VOORZITTER f'2: Dei R.K. Middenstandsvereniging hield-in «de Stad Rome" een verga dering. Deze vergadering was speciaal be legd vanwege het feit, dat voorzitter K.V.P.-Noordwijkerhout Als inzet van de heden, Woensdag avond, tc houden bliksemactie der KVP ln Noordwijkerhout, sprak in de grote zaal van café „Dc Zwaan" de wethouder van sociale zaken van Amsterdam, de heer Steinmetz, over „Staatkundige organisatie in Katho< Hek verband". Na het welkomstwoord van d« voorz. zette de heer Steinmetz zeer duidelijk uiteen, waarom het nood zakelijk is voor de katholieken, om de eenheid, ook in het organisatie leven, te bewaren. Nadat hij er aan had heiïnnerd, dat tien jaar geleden geen vrijheid be stond, om de politieke meningen te uiten, bracht de spreker naar voren, hoe door de bevrijding de doorbraak gedachte via de Nederlandse Volks beweging door de P. v. d. A. gepro pageerd werd. Hoe de katholieken werden en nog worden beschuldigd van politieke hekjeszetterij, doch dat, aldus de heer Steinmetz, juist anderen in bepaalde staatkundige zaken God willen buiten sluiten en hierdoor hekjes rondom ons, katholieken, zetten. Onze bisschoppen roepen op tot eenheid, dit betekent eenheid in eigen verband en van hieruit samen werking met anderen, echter met be houd van eigen zelfstandigheid. Nadat de spreker uitgebreid de plichten van de overheid voor het algemeen belang op alle terreinen (individu, gezin, kerk etc.) naar vo ren had gebracht, wees hij er op, dat de KVP er was, om te zorgen, dat de belangen van de katholieken op de juiste wijze werden behartigd. Na 'n opsomming van hetgeen bereikt was voor het gezin cn ook vooral voor het bijzondere onderwijs, stelde spreker de huidige schoolstrijd in België en in sommige staten van Duitsland ten voorbeeld, waaruit blijkt, waartoe verdeeldheid onder de katholieken leidt. Spreker wees op de KAB, die on danks misleidende pogingen van het N.V.V., om katholieken als leden te winnen, thans een machtig leger vormt van 400.000 leden, waardoor een schat van sociale wetgevingen tot stand gekomen is. Doch om dit tc bereiken was te vens nodig een hechte katholieke po litieke organisatie, die de wensen van alle katholieken bij de regering moet trachten te verwezenlijken. Maar het is daarom, aldus de heer Steinmetz, niet voldoende, om alleen maar te stemmen op de KVP. Waar achtig meewerken aan een katho lieke staatkundige organisatie eiSt, dat men tevens lid is van deze oi-ga- nisatie. Na het welluidende applaus van de helaas slechts weinige toe hoorders dankte de voorzitter de heer Steinmetz voor zijn uiteenzetting en zeide er van overtuigd te zijn, dat wanneer de bliksemactie deze week een succes zal worden, dit mede aan de spreker te danken zal zjjn. Op de hierna gestelde vragen wist de heer Steinmetz vlotte en duide lijke antwoorden te geven, waarbij hij, op een vraag betreffende het be zwaar der huidige contributie, de KVP vei'geleek met een verzekering, waarvoor premie moet worden be taald. U verzekert zich, aldus de heer Steinmetz, door Uw contributie tegen heel wat ellende, die mede door Uw lidmaatschap bestreden en voorko men kan woi'den door een massale eenheid in katholiek verband. Tenslotte werden de propagandis ten geï'nstrueexkl voor Woensdag en werd hun veel succes toegewenst. Zuster A. M. de Potter in het zilver. De wijkverpleegster, zr A. M. M. de Potter, herdenkt 1 April a.s. de dag, dat zij vóór 25 jaar in de verple ging is gegaan. Zij begon haar loop baan in het St. Ignatiusziekenhuis te Breda en behaalde het diploma A op 5 Mei 1933. De aantekening kraam- verpleging volgde op 19 Dec. 1933. Na in verschillende ziekenhuizen te hebben gewerkt kreeg zij in Nijme gen de opleiding voor de wijkverple ging, waai-voor zij op 10 December 1947 slaagde, Intussen was zij reeds yan 15 Juli 1946 in de wijk werkzaam te Apeltern. Vandaar ging zij op 1 Maart 1948 over naar Berghem. Met ingang van 16 April 1951 volgde baar benoeming als wijkverpleegster in dienst van het Wit-Gele Kruis te Noordwijkeriiout. Het viel aanvanke lijk niet meex\ Immers, nadat de Do minicanessen alhier de wijk hadden verlaten, wisselden de leken-ver- pleegsters nogal eens. Met haar is hierin verandering gekomen. Wij weten nu, dat ook de leken-verpleeg- ster het vertrouwen van de leden kan hebben. Zij is er in geslaagd het vertrouwen te winnen en het zal haar zeker op die dag niet aan be langstelling ontbreken. NAAR HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden de speciaalzaak voor alle P. v. d. Horst afscheid zou nemen van de vereniging i.v.m. zijn vertrek naar het buitenland op 9 Juni a.s. De voorzitter opende de vergade ring met een welkomstwoord tot de aanwezige dames en heren. Hij memoreerde, dat hij twee jaar geleden de functie van vooi-zitter had aanvaard, na het overlijden van de heer J. M. J de Greef. Spreker zei, dat hij er echter nooit geen spijt van had gehad voorzitter te zijn geweest van deze vereniging. Zijn hartelijke dank ging dan uit naar de overige bestuursleden, voor de prettige samenwerking en de grote vriendschap, die er onder elkaar steeds had geheerst. Deze bestuurs leden zijn allen nog jong, maar met hen had de voorzitter zich ook altijd jong gevoeld. Speciaal hierdoor wer den de laatste jaren velerlei acties ontplooid door het bestuur. Hij noem de speciaal dc winkelweek, braderie en vrije sluitingsmiddag. Tot slot had de scheidende voorzit ter nog een wens en wel, dat de le den in de toekomst meer contact zou den zoeken met het bestuur, zodat men beter tot een practisch resultaat kon komen. Hierna kwam aan de orde de ver kiezing van een nieuw bestuurslid en de verkiezing van een nieuwe voor zitter. Als bestuurslid werd gekozen de heer C. van Stijn Jr. De voorzitter feliciteerde 'hem met zijn benoeming en met het vertrouwen, dat de ver gadering in hem stelde. Tot voorzitter werd bij meerder heid van stemmen gekozen de heer P. Akerboom, die reeds secetaris was van de vereniging. De aftredende voorzitter reikte hem de voorzitters hamer over en sprak de wens uit, dat hij vele jaren zou mogen werken in het belang van de middenstand van Warmond. De heer Akerboom dakte de leden voor het vertrouwen hem geschon ken en hoopte, dat de vergaderingen steeds goed zouden worden bezocht. Hierna sprak de geestelijk adviseur een kort woord en zijn dankwoord ging naar de scheidende voorzitter. Het was hem bekend, dat de heer v. d. Horst de volle inzet van zijn persoon steeds graag had gegeven. Zijn dank betrof ook mevrouw v. d. Horst. Tot slot wenste hij de heer Van der Horst veel zegen in zijn nieuwe va derland toe. WASSENAAR Jaarvergadering Pluimvecvcreni- ging. De Pluimveevereniging Was senaar hield gisteravond onder voor zitterschap van de heer H. A. Jonge- neel de 30e jaarvergadering in „Het Wapen van Wassenaar". Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat het ledental constant bleef op 115. De aftredende bestuursleden, de he- ren H. A. Jongeneel, W. H. Pennings, P. v. d. Steur en F. J. Alofs werden herkozen. Besloten werd voor begin 1956 weer een provinciale tentoonstelling aan te vragen, hoewel het niet zeker Hulp aan achter-gebleven gebieden Op verzoek van dc Nederlandse jeugdgemeenschap en de Nederlandse Studenten Raad zal H.M. Koningin Juliana op 18 Juni een toespraak hou den op een grote bijeenkomst van jeugd en jongeren over de dringen de noodzaak var» hulp aan achterge bleven gebieden in de wereld. Uit alle delen van het land zullen jeugddelegatles worden aangewezen om deel te nemen aan deze samen komst, die naar alle waarschijnlijk heid zal worden gehouden in de St. Pieterskerk te Leiden, des middags om drie uur. den verleend. Op 6 Augustus a.s. zal de jongedieren-dag gehouden worden. Tot afgevaardigden naar de jaar vergadering van de Ned. Bond van Konijnenfokkersverenigingen werden benoemd de heren Hëineman en Barnhoorn. Op de jaarvergadering van de Ned. Sierduivenbond zal de afdeling vertegenwoordigd worden door de heer Groen. BRAND DOOR GEVAARLIJK KINDERSPEL. Doordat enige zeer jeugdige kinde ren, spelende op de speelplaats van de Chr. Kleuterschool aan de Johan de Wittstraat, een brandende lap in de opslagplaats voor oude autobanden en speelgoed wierpen, ontstond er brand in die opslagplaats. Door de politie kon, door het ver wijderen van een aantal autobanden, erger worden voorkomen, terwijl de brand door inmiddels ter plaatse ge komen brandweer geblust kor» wor den. De aan opslagplaats, speelgoed enz. toegebrachte schade wordt door ver- Z0ETERMEER TERAARDEBESTELLING MR. VAN DER HAGEN Onder grote belangstelling is gis termiddag op de Haagse begraaf plaats Oud Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot va.n mr. J. H. W. J. van' der' Hagen, in leven hoofddirecteur van de N.V. Nutricia te Zoetermeer. Onder de talrijke aanwezigen: fa milieleden, vrienden cn personeel van Nutricia, waren o.m. prof. dr. J. H. P. Konkis uit Groningen (ad viseur van Nutricia), de burgemees ters van Zoetermeer en Cuyk en prof. mr. J. J. M. van der Ven, president van de raad der commissarissen van de N.V. Deze laatste voerde namens het bedrijf en de familie van de overle dene het woord en dankte voor het bij het heengaan van mr. van der is ,dat daarvoor toestemming zal wor-Hagen betoonde meeleven.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2