RIJNSTREEK DE IJZEREN SCHELVIS Plannen voor stichting van een R.K. Jongens- en Meisjesschool SPORT ET DINSDAG 29 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN PROPAGANDA-AVOND STEUN WETTIG GEZAG. De trouwzaal van het Alphens raadhuis was Maandagavond geheel gevuld met buitengewoon dienst plichtige jongemannen. Zij waren daar bijeengekomen op uitnodiging van het gemeentebestuur om te luis teren naar wat kapitein A. P. N. Pie- lage over de nationale reserve te vertellen had. Kapitein Pielage herinnerde eraan, dat de bevrijding, die een vrede moest inhouden, nimmer echt en waar is geweest. Een knellende angst is steeds gebleven. We moeten de realiteit onder ogen zien en de ver antwoordelijkheid ieder voor zich aanvaarden, om dan de taak vrij willig op zioh te nemen de dreigin gen te keren. Na dit allemaal voor zijn gehoor te hebben uiteengezet, trachtte spr. de aanwezigen bewust te doen wor den van hun verantwoordelijkheid ten aanzien van onze dure vrijheid, die als het moet, in strijd, krachtige inspanning en paraatheid van leger, vloot en luchtmacht, maar zeker ook van elke burger individueel behou den, bevochten en verkregen moet worden. Spr. gaf vervolgens een uiteenzet ting van de positie van de buitenge woon dienstplichtige in vredestijd lijke sociale arbeid", samengesteld door de huidige directeur van sociale zaken, de heer D. v. d. Waals. Behalve de werkzaamheden van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (uitvoering in in ruime zin vande armenwet) werden bij de af deling sociale zaken direct of gelei delijk aan ondergebracht een 22-tal uiteenlopende of mét elkaar verband houdende werkzaamheden, met be trekking waartoe de rapporteur ver meldt, dat deze, uitmakende het ge hele werkgebied van de dienst, met name ook in de jaren der Duitse be zetting, zijn deugdelijkheid bewezen heeft. Sedert 1950 is de dienst van so ciale zaken der gemeentesecretarie ock belast met de regeling van open bare collecten en inzamelingen. In 1950 werden vergunningen verleend voor dit doel aan 26 landelijke in stelling en 9 plaatselijke. Aan 1 landelijke instelling werd vergunning geweigerd. Het daarop volgend jaar waren deze cijfers 28, 5, 2, terwijl aan 1 pi. install, ver gunning werd geweigerd. In 1952: 29 en 8, in 1953: 26, 6, 2 en 1. De op brengsten bedroegen achtereenvol gens 20.107,57, gemiddeld per col lecte 574,50, per inwoner 0.93. In 1951: 17.461,60, 529 14, 0.79. In 1952 19.166.57, 518,02, 0.87. In 1953: 17629,28, 550.92, 0.80. In dit overzicht zijn niet begrepen de collecten voor het Nationaal Ram- burg, Jos. Broekhuizen, Koos Baak en Harry Heuzen. Vier candidaten werden afgewezen, terwijl voor het schriftelijk examen reeds drie can didaten werden afgewezen. OUDE-WETERING Kampioenschap „Alkemade". Uitslag 10e ronde: Schaken: J. MeijerC. Zoet 10; J. SpaargarenH. A. Bakker 10; H. BuisW. Groenendijk xx. Dammen: C. Vis—A. de Blaey 20; H. GortzakG. v. Leeuwen 02; A. v. TolG. Roest 20; T. Katsburg J. v. Zoen 20. KOELQFfiREHESVEEM Kringvergadering Detailhandelaren Aardappelen e.d. De Kring Zuid- Holland van de detailhandelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit kwam in café Heemskerk bijeen. De voorz. der kring sprak het openings woord in tegenwoordigheid van Bondsvoorz. van Kessel, geestelijk adviseur, twee hoofdbestuursleden en 14 afdelingsbestuurders, alsmede de heer Koster van de Advies- en Be middelingsstichting voor de Groen- tenhandel. De voorzitter var. de afde ling Roelofarendsveen, de heer H. J. v. Ruiten, sprak een kcrt welkomst woord. Het woord was hierna aan de heer Koster van de Advies, en Be middelingsstichting, die een uitge breide toelichting gaf op verzekerin gen, bemiddeling bij liquidatie, over dracht bedrijven, boedelscheiding en alle lasten, welke in deze door de fiscus gevorderd kunnen worden. Uit de gestelde vragen bleek wel, dat de Stichting nuttig werk zal kunnen ver richten, en deze Stichting heeft dan ook bewezen een grote aanwinst te zijn voor de federatie. Naar aanlei ding van de gelezen notulen, bracht de heer Sassen uit Leiden het a.s. zilveren jubileum van de R.K. Bond in bespreking. De heer van Engelen besprak de gehouden retraite, welke dit jaar slecht bezocht was, wat waar schijnlijk veroorzaakt was door het samenvallen met de Stille Omgang. De volgende Kringvergadei ing werd vastgesteld op 28 April a.s. te 's Gra- vanhage. VmBRUGGE Ondertrouwd: Gerrit Ouwehand 28 j. en Neeltje van Tol 27 j. Getrouwd: Bastiaan Mendrik de Wit en Marijtje Johanna Kamlade. Overleden: Philippus Leonardus van den Ing 76 j., echtg. van. A. M. van den Hoorn; Petrus Bouwmeester 6.1 j., echtg. van M. C. Haastregt. VOORSCHOTEN eventueel in oorlogstijd en wees op i penfonds (Febr. 1953) en voor de hun plaats in de Nationale Reserve. I Actie Huloverlening Zuidland (Mei Hierna volgde een verklaring vanl 1953), -welke resp. 115.162,66 en het doel, indeling, werking van de' 6.446,61, ofwel respectievelijk 5.65 N.R. en spr. bracht de aanwezigen I en f °-29 Per inwoner hebben bcdra- hun eventuele rechten en plichten! £en» ongerekend de waarde van de als vrijwilligers onder ogen militair, u"— te schatten. BOSKOOP sociaal, economisch en maatschappe lijk gezien. Ter afwisseling van de drie delen van spreker's toespraak werden de films vertoond: „Paraat.... of prik keldraad", welke de N.R. in beeld bracht „Wij leven vrij" die verschil lende gevaren voor de werkelijke vrede op het doek aanschouwelijk voorstelde. Nadat vele vragen waren beant woord namen vele aanwezigen staan de de bijeenkomst een principe be sluit en meldden zich voor S.W.G. hetzij Nationale Reserve, hetzij de Reserve Politie. DIPLOMA-UITREIKING GEM. NIJVERHEIDSSCHOOL. De diploma-uitreiking van de ge meentelijke Nijverheidsschool ge schiedde Maandagavond in Hotel „Centraal", na een korte inleiding van de directrice mej. N. van Beest, door weth. A. J. Dekker, in tegen woordigheid van de raad van toe zicht en de ouders van de geslaagden. Op één na slaagden alle leerlingen (47). Het examen van Adriana Pe ters, Waddinxveen, is i.v.m. ziekte van de candidate uitgesteld. De geslaagden zijn (coupeuse) Jo hanna Wilh. Deurloo (met lof) en Fransina van Berkel, beiden te Al phen. (Costumière) Maart je v. Ge meren (met lof) Boskoop. (Huisnaai ster): Jacoba Both, Waddinxveen, Anna Maria Boer, Woubrugge, Ellie Binnendijk, Alphen. (Kinderverzorg- ster): Willy Krijnie Drost, Josephine J. C. Gorissen, beiden te Waddinx veen en Lena Joh. Speksnijder te Zwammerdam. (Hulp in de huishou ding): Adriana van Tol (met lof) Annie Jantje Brussee, Nelly G. J. Spijker, allen te Boskoop en Olga Marie van Winkel (met lof) te Al phen. (Huishouding): Margien v. d. Brink (met lof), Jennekè de F'Jjter, Maria C. Jellema, Neeltje Koppe, Adriana de Lang, Jannie A. E. dt Lang (met lof), Gerda Mulder, Ger- rigje de Rooij (met lof), Aaltje A. v. Teijlingen, allen te Alphen, Lydia D M. Booij, Martina Besseling, Gerda A. C. v. Barlingen, Cornelia v. d. Bas (met lof), Adriana E. Gelderblom, Geertruida A .v. Hoeflak, Jacoba H. Mijderwijk, Hillegonda B. Nobel, Barbara Neven, Gerrit je M. v. Vliet, Adriana de Zeeuw, Geertrui E. C. W. v. Helden, Jacoba K. Spijker, allen te Boskoop, Johanna C. Hagenaar te Koudekerk aan den Rijn, Bertha van Lienden, Bastiaantje van Wieringen, Teuntje Wallet, allen te Leimuiden, Janna H. Kerkhoven, Cornelia Res ting (met lof), Maria E. Vis, allen te Ter Aar, Neeltje Zekveld, Maria de Vries, beiden te Waddinxveen, Geer- ruida van Heezik, Janna W. van Ra venhorst, allen te Woubrugge. LUXE WAGEN REED TEGEN VRACHTAUTO. De remmen weigerden. Nabij de Hefbrug in de Juliana- straat vond Maandagmorgen om streeks 10.15 uur, tengevolge van een merkwaardige technisch afwijking in de reminrichting van een personen auto een botsing plaats tussen een vrachtwagen en een luxe auto. De vrachtwagen stond in genoem- de straat rechts geparkeerd, in de D. Caspers en A. C. de Groot; Ag richting- Bodegraven. In de richting Pes L. J. van Haes- Bodegraven reed de autobus „Citosa", waarachter een personenauto, be stuurd door de heer J. J. v. d. B. uit Leiden. Deze reed sneller dan de autobus en moest afremmen toen, \va.aiue ,va" ue| Begin 195-5 heeft het R.K. Kerk- en en na gereedkoming overdracht aan Schoolbestuur medewerking verzocht het schoolbestuur om niet. Dit is zo- raad e.d., welke met by benadering yoor de stichting van een nieuwe jongens- en meisjesschool met vijf lo kalen. Bij nadere besprekingen met het college heeft genoemd bestuur verzo-cht om medewerking voor een aohtklassige school. Het wil gaarne de beschikking hebben over een zgn. WONINGBOUW LANGS DE GOUDSE RIJWEG. Voor het bouwrijp maken van de hallschcol. Een dergelijk gebouw destijds door de gemeente aange kochte grond langs de Goudse Rij weg werd reeds een crediet verleend Aanvankelijk zou voor dit werk vior- den overgegaan tot het houden van een openbare aanbesteding. Dit werk stelt echter bijzondere eisen, met name tengevolge van de omstandig heid, dat de bouw ter plaatse slechts in gedeelten zal kunnen worden uit gevoerd. Vandaar dat B. en W. de voorkeur geven aan een onderhand se opdracht aan een aannemer, voor wie het mogelijk is om bij de uit voering van het hem opgedragen werk, wat tempo en werkindeling betreft rekening te houden met vo renbedoelde bijzondere eisen ten aanzien van de bouw. Op deze wijze zal kunnen worden bereikt, dat dit bouwrijp maken voorzover dezer zijds noodzakelijk geacht in zijn geheel gereed zal komen. Er werd een tweetal aannemers een prijsop gave gevraagd. Beiden kunnen wor den aangemerkt als solide en ver trouwde opdrachtnemers, die zowel bij de Rijkswaterstaat als bij ver schillende omliggende gemeenten een zeer goede naam hebben als aan nemer van soortgelijke en andere werken. Bovendien geldt als voor deel, dat na de verkregen goedkeu ring, onmiddellijk een aanvang zou kunnen worden gemaakt met de uit voering, waarbij een verdere voort varendheid wordt gegarandeerd. De, oogegeven prijs is alleszins aanvaardbaar en komt ongeveer dient ineens te worden afgebouwd. Naar de mening van genoemd be stuur zal per 1 September a.s. voor de jongens- en meisjesschool aan de Elstlaan bëhoefte bestaan aan school ruimte en wel voor elk der scholen een lokaal. De jongensschool zal dan naar schatting 342 leerlingen tellen en de meisjesschool naar schatting, de VGLO-klassen niet medegeteld, 317 leerlingen. Op beide scholen zijn de leerlingen van de eerste klassen ondergebracht in parallelklassen. De leerlingen van het tweede leerjaar dienen dan eveneens in parallelklas sen te worden ondergebracht. Maar ook de middenklassen worden steeds groter. Het is de bedoeling van het sohoolbestuur om leerlingen van de eerste twee leerjaren van beide scho len over te hevelen naar de gecom bineerde nieuw te bouwen school. Bij medewerking van de raad zal de school pas medio 1956 gereed zijn, zodat per September 1956 hiervan onmiddellijk 3 lokalen in gebruik kunnen worden genomen. In Septem ber 1956 krijgt men dus de volgende situatie. R.K. Jongensschool 8 leerkrachten, 301 leerlingen; R.K. Meisjesschool, 8 leerkrachten, 301 leerlingen; R.K. Jongens- en Meisjesschool, 3 leer krachten, 108 leerlingen. Het wettelijk aantal voor 3 leer krachten bedraagt 76. Voor 1957 onderstaande prognose: R.K. Jongensschool, 8 leerkrach- overeen met de raming. In deze aan- ten, 301 leerlingen; R.K. Meisjes besteding is niet begrepen de opho ging van het terrein en de aanleg van trottoirs. Het betreft in hoofd zaak de slootdemping en wat daar medé samenhangt. Gemeenteraadsvergadering. Dit maal zal de raadsvergadering op een school, 8 leerkrachten, 301 leerlingen; R.K. Jongens- en Meisjesschool, 5 leerkrachten, 165 leerlingen. Het wettelijk aantal voor 5 leer krachten bedraagt 196. De per 1 September 1956 nog leeg staande leslokalen kunnen voorlopig wat ongewoon uur plaats hebben, n.l. worden gebruikt voor het kleuteron- op Zaterdag 2 April a.s. 's avonds te 7-.J0 uur. De agenda bevat behalve de gebrui kelijke punten enkele voorstellen, welke verband houden met de wo ningnood. Allereerst wordt een crediet ge vraagd voor de bouw van 48 wonin gen langs de Goudse Rijweg en voor gesteld het bouwrijp maken van het benodigde terrein onderhands aan te besteden in verband met de bijzon dere omstandigheden aan de uitvoe ring van dit werk verbonden. Voorts wordt een crediet gevraagd voor het bouwrijp maken van de grond aan de Wilhelminalaan en voor een plan voor de bouw van woning wetwoningen op dit terrein. Tenslotte nog enkele voorstellen tot overname van stukjes grond ten be hoeve van de gemeentebedrijven en ter verbetering van de Reijerkoopse weg. Geb.: Cornelis J. z.v. A. J. van der Werf en J. M. Kuijf; Maria J. d.v. C. J. van Klink en A. C. van der Hoorn; Maria G. d.v. A. G. van Veen en C. van der Star; Dominicus z.v. tregt en M. E. van Zoen; Petrus M. z.v. P. Th. Hoogenboom en G. J. de Jong. Ondertr.: J. W. Disseldorp en C. M. ^.,,Verhaar: - Smit en J. Th. E. van naar wordt aangenomen, de autobus de stilstaande vrachtwagen -van de' heer J. v. d. Bos te Alphen a. d. Rijn wilde passeren. Op dit moment ech ter weigerden de remmen, tengevolge van een technische afwijking, die tij dens de rit moet zijn ontstaan. Het gevolg was, dat de personenauto achterop de vrachtauto botste en aan beide zijden flinke materiële schade werd veroorzaakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Werkzaamheden van Sociale Za ken. Toen in 1954 de behoefte werd gevoeld aan een overzicht van de verrichtingen van de gemeente lijke dienst voor sociale zaken en van de afdeling sociale zaken der ge meentesecretarie, besloot men dit niet te beperken tot het voorgaande C. van Ruiten; J. Baart de la Faille en G. A. H. Hölscher. Overl.: Cornelia Steenvoorden, wed. van Adema, oud 71 jaren; Jo hannes H. Straathof, oud 58 jaren. LEIMUIGEN Examen Veilig Verkeer. Voor het examen van Veilig Verkeer slaag den de volgende leerlingen van de R.K. scholen: R.K. Meisjesschool: Ida Heuzen, Thea van den Heiligenberg, Barri van Haasteren, Truus van Acker, Cootje Roessen, Hennie van Velzen, Anneke Koek, Tini van Nispen, Alie van der Pouw Kraan en Jopie de Bruin. Zes candidaten werden afgewezen, ter wijl voor het schriftelijk examen jaar, maar tevens een samenvatting reeds vijf candidaten werden af ge- te maken, die een terugblik inhoudt wezen. ook op de voorafgaande jaren vanaf R-K- Jongensschool: Dirk Lemmers, 1942. Thans is dit verslag verschenen Aad Jansen, Ben Lemmers, Piet onder de titel „12 Jaren gemeente- Noordenneer, Hans Brand, Joop Ver- derwijs. Het R.K. sohoolbestuur bereid medewerking te verlenen aan de huisvesting van kleuterklassen on verschillig of het openbaar dan wel ander bijzonder onderwijs betreft. De stichting van de nieuwe school vergt naar raming een kapitaalsuitgaaf van plm. 190.800.tot 200.000.—. Voor het hierin begrepen architecten- honorarium ad 12.000.wordt thans een crediet verzocht. De eerste inrichting der lokalen zal geleidelijk plaats hebben. Het R.K. Schoolbe stuur heerft verzocht de methode te volgen van bouw door de gemeente SE KWAKEL Geb.: Sebo Berend z.v. S. B. Geert- sema en J. Kok; Maria Wil'helmina Anna d.v. W. M. Plasmeijer en M. J. de Groot; Pieter Marinus Hendrik z.v. H. Koppend en T. S. Otto. Pe trus Simon Jozef z.v. N. J. Verhoef en P. E. Kuipers; Hendrik z.v. J. Veen en S. M. Schep; Paulus Char les Joseph Maria z.v. M. J. M. Loo- mans en A. M. C. Imipens: Jozefina Cornelia Maria d.v. P. A. Bijman en C. M. Bijlemeer; Johannes Catatanus Antonius z.v. J. A. C. Koopmanschap en C. M. J. Kuipers. Overl.: Catharina Meyer, 68 jaar, echtgenote van Adrianus Henricus Onderwater. WASSENAAR Geb.: Elisabeth J. M. d.v. Jhr. J. E. M. van Nispen tot Pannerden en C. W. M Berger; Jacoba A. M. d.v. P. L. Hoogeveen en C. M. Meijer; Eveline d.v. E. v.d. Hoek en J. S. M. Bredero; Maria A. P. d.v. J. D. Jong- ma en H. Lokkerse. Ondertr.: H. M. Schutjens en G. H. C. Feddema; B. W. Oosthoek en H. van Rhijn; H. Kuhn en M. G. Ru- ra; A. L. M. Bots en G. M. Droge; R. M. Lammers en J. von Ende; E. SneJ- derwaard en M. Tinnef eld; T. C. J. van der Velde en G. J. van Zomeren; C. H. Grossmann en M. W. Sark. Getr.: C. van der Burgt en M. Schade; P. M. Hengstmengel en A. E. van Bloois; J. P. Bos en W. C. Frede- riks; J. H. Schulmaijer en E. Hesse- ling. Overl.: Geertje W. den Hertog, 57 jaar; Roelf Bulthuis, 79 jaar; Isaak J. Kuij'f, 45 jaar; Augustinus Mulder, 76 jaar; Johannes Tolido, 68 jaar; Cornelia M. J. Blom, 67 jaar. wel voor de gemeente als voor het schoolbestuur een meer eenvoudige wijze. Het komt voor, dat de afdelings chefs der secretarie, de directeur van de dienst voor Openbare Werken, hetzij in gezelschap van burgemees ter, secretaris of een der wethouders, hetzij alleen, op dienstreis gaan. Deze personen lopen dus een bijzonder ri sico. Voorgesteld wordt deze functio narissen te verzekeren' als volgt: Voor de wethouders a. ingeval van overlijden 20.CKK).—b. in geval van algehele 'blijvende invaliditeit 40.000.Voor burgemeester, se cretaris en twee andere gemeente lijke functionarissen: a. ingeval van overlijden iO.COO.b. ingeval van algehele blijvende invaliditeit 20.000.Laatstgenoemden genie ten krachtens de Pensioenwet hetzij krachtens het ambten a renreglement zekere uitkeringen, zulks in tegen stelling tot de wethouders die 'ner gens aanspraak op kunnen maken. Vijf jaar premie 66.10-jarig contract 59.40. Dit alles per jaar. Passieavond. Zaterdagavond om 8 uur is er in het „Eigen Huis" een passieavond, verzorgd door de cultu rele club, welke voor iedereen toe- NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND ZwerversESTO 32 Het duurde niet lang of de thuisclub boekte succes, toen Freyee gepasseerd werd en de bal onhoudbaar voor Baelde werd ingescho ten (10). De stand was spoedig gelijk toen aanvoerder v. d. Moolen een penal ty wegens hands wist te benutten (11) De strijd ging deze eerste helft vrijwel gelijk op. Beurtelings zijn beide doelea in gevaar. Het tweede doelpunt voor Zwervers ontstond op gelijke wijze als het eerste (21). Kort voor de rust kwam bij een aanval van rechts de bal voor het Bodegraafse doel. Door een dekkingsfout kon de blauwwitte midvoor vrii scoren (31). Met deze ietwat geflatteerde stand be gon de tweede helft, waarin de bezoe kers meestentijds een overwicht aan de dag legden. Scheidsrechter Nolte keurde een doelpunt af wegens buitenspel, ter wijl nog een speler van de thuisclub bij de staander lag. Hij herstelde zijn ver gissing niet. Een kogel van v. Galen werd met moeite gekeerd. Het zat de wit-gelen niet mee. Het duurde tot circa een kwartier voor het einde, voordat Esto de achterstand verkleinde. Voor- douw laatste uit een scrimmage de bal door een haag van spelers in het doel (32). Bij deze stand bleef het. Nic. BoysGondcrak 12 Voor de aanvang werd een minuut stilte in acht genomen voor een bestuurslid van Gou derak, dat vorige week is overleden. Reeds vanaf de aftrap namen de gasten bezit van het middenveld en komen her haaldelijk gevaarlijk dicht in de buurt van Bader's heiligdom. Voorlopig wordt het gevaar bezworen en lanceren ook de Boys enige goede aanvallen, en uit een dezer aanvallen weet Gerard Spring in 't Veld de Boys met een tam schot de lei ding te geven (10). Niet ontmoedigd trekken de gasten ten aanval en weten na ongeveer 20 minuten met een hard doch houdbaar schot keeper Bader te passeren (11). Nauwelijks zijn de Boys van de schrik bekomen of de gevaarllj ke middenvoor van de gasten weet op tactische wijze de stand op 12 te bren gen. Met deze stand komt tevens de rust. Gesteund door de wind krijgen de Boys na de rust een licht overwicht, en moet de vijandelijke achterhoede alle zeilen KATWIJK AAN ZEE Middenstand. Onder leiding van de voorzitter, de heer Chr. Verplan- cken, hielde de R.K. Middenstandver eniging in het Parochiehuis een be langrijke ledenvergadering. Na een openingswoord hield de voorzitter een inleiding, waarin ver vat was een onderhuud, dat spr. ge had had met de leiding van verschil lende bedrijven als de vrije vervoer- beroepen, de melkhandel, de bakkers, radiohandel, slagers, sigarenhandel, waaruit spr. de conclusie trok, dat in tegenstelling met zeer vele opvat tingen onder het publiek, de midden stand met vele moeilijkheden te kam pen heeft. Jammei in dit opzicht achtte spr. het, dat nog pijn. 70 pet. van de middenstand buiten de orga nisatie staat. Ware dit anders, dan zou er aanmerkelijk meer te bereiken zijn. Uit het jaarverslag van secretaris van Maren bleek, dat de afdeling in gankelijk is. Het R.K. Gemengd koor het afgelopen jaar actief was geweest, o.l.v. de heer S. Dekker verleent me- van het Hoofdbestuur was bericht dewerkmg. Raadsagenda. De raad komt bij een op Vrijdag 1 April a.s. om 8 uur. Op de agenda staan de navolgende punten: Invoering van rechtspositie regelingen voor personeel in dienst der gemeente. Vaststelling van een verordening op de heffing en invor dering van rechten voor de school- tandverzorging. Het verlenen van medewerking voor de stichting van een R.K. Jongens- en Meisjesschool. Voorstel tot het aangaan van een on gevallenverzekering voor functiona rissen. Verkoop grond aan de Rijn dijk aan de Staat der Nederlanden. Beschikbaarstelling van een crediet groot 14.405.voor de inrichting van het tweede gymnastieklokaal. Aankoop van een perceel grond van het R.K. Armbestuur gelegen nabij het Burgemeester Berkihoutpark. Aankoop van gronden van het R.K. Armbestuur gelegen in de Vlietwijk. Verwerping van het door de N.V. Caltex Petroleum Maatschappij in gestelde beroep tegen de afwijzende 'beschikking op de aanvrage om ver gunning tot het oprichten van een benzine service-station met twee bo venwoningen op de hoek Schoolstraat Wijngaardenlaan. Aanwijzing van leden der Commissie voor georgani seerd overleg. Aankoop van gronden van mevrouw G. BoomGeel gele gen in de Vlietwijk. ingekomen dat de contributie met in gang van 1 Jan 1.1. moest worden verhoogd. Vervolgens, dat dit jaar 2 maal een bedevaart voor de Midden standers zal worden georganiseerd naar Heilo n.l. op 7 en 26 Juni a.s. Naar aanleiding van een onlangs ge houden vergadering van Hotel en Pensionhouders wees de voorzitter er op, dat deze categorie zich kan aan sluiten bij de R.K. organisatie op dit gebied. Het verslag van de penning meester, de heer Joh. A. van Schie, wees een batig saldo aan van 364.93. De rekening werd goedgekeurd. Tot leden der kascommissie voor 1955 werden benoemd de heren P. J. Lan ge en J. van den Berg. De heer Th. J. Borsten, lid van het Hoofdbestuur, kreeg punt 7 voor zijn rekening n.l. ,,U vraagt en de heer Borsten ant woord". Een zeer interessante be spreking volgde naar aanleiding van vele vragen. De heer Borsten gaf niet alleen bevredigende antwoorden, doch hield naar aanleiding van sommige vragen meermalen een zeer interes sante en leerzame causerie, waarvoor hij de dank van de vergadering oogstte. De aftredende heren Chr. Verplancken en Nic. v. Maren wer den met bijna alg. st. herkozen. De heer P. van Stijn gaf een verslag van S.A.N.T.O.S. voor welke instelling 260.18 was ingezameld. bijzetten om erger onheil te voorkomen. Hoewel deze achterhoede zeker wel te passeren is, slagen de Boys hier toch niet in. hoewel er zich verschillende fraaie kansen voordeden. Aangezien ook Gou derak geen kans meer zag om Bader te verschalken kwam het einde met een verdiende 21 nederlaag voor de Boys. Dc reserven stelden danig teleur door hun ongeslagen positie prijs te geven. Zij verloren namelijk metniet minder dan 40 van Nieuwkoop 2. Groot AramersNieuwkoop 2S Reeds vanaf het begin bleek Nieuwkoop een gevaarlijke tegenstander, dat na ong. 8 minuten spelen met schot van de voet van D. de Rooy de leiding nam (01). Voor de rust bleef Nieuwkoop steeds in de aanval, doch wist niet meer te scoren. Na de rust slaagde rechtsbinnen J. Preesman er soedig in de voorsprong met een uitstekend doelpunt te vergroten (02). Hierna was het wederom D. d» Rooy. die wist de doelpunten (03). Door deze 30 voorsprong was Nieuw koop blijkbaar overmoedig geworden en ging het te gemakkglijk opnemen, waar door Groot Ammers zelfs zeer sterk in het offensief kwam, maar de doelpunten bleven aanvankelijk uit door het uitste kende doelverdedigen van keeper A. Koehein, maar deze kon toch niet ver hinderen, dat Groot Ammers inliep en zelfs tot 23. Nieuwkoop 2 seelde een uitstekende wedstrijd door thuis metniet minder dan 40 te winnen van het toch altijd nog gevaarlijke Nic. Boys 2. Nieuwkoop 3 moest echter een nederlaag incasseren en wel van het zeer sterk spelende Boi- koop 3 (0—2). BRIDGE BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de eerste bekerwed strijd zijn als volgt: Groep A: 1. Mevr. TiekemeyerMekel 38 punten; 2. Mevr. Den Dekker—v. Dijk Sr. 35; 3-4. Mej. v. RijnBrakel en TiekemeyerBonnet 33;; 5. Ginjaarv. Rhijn 32)4'. 6. Mevr. KuklerPaes 29)4; 7-8. Echtp. Bik en Echtp. Kleefstra 2514. Groep B: 1. Mej. RoseHoekstra 26)4 2. Echtp. Kooyker 26; 3. Broekhuis—Bru- nee 21; 4. Echtp. De Leeuw 18)4; 5. Mevr. WerterWinterkamp 16; 6. v. Dijk JrWeber 12. Groep C: 1-2. Dames AltingPaes en Echtp. Aenmey 24; 3. Dames Bik 21; 4. NiehotHasselbach 18)4; 5- Dames Nieu- wenhulzenWinterkamp 17)4; 6. Mevr. v. EgmondDe Koning 15. WANDELEN DE N.W.B.-VIERDAAGSE IN APELDOORN. Volgens besluit van de in September j.l. gehouden algemene vergadering van de Nederlandse Wandelsport Bond zal ook in 1955 een vierdaagse worden ge houden. De voorzitter van de NWB, mr. J. W. Korn, bevestigde op een in Utrecht gehouden persconferentie dat deze vier daagse gelopen zal worden op 26, 27, 28 en 29 Juli en -wederom in Apeldoorn. Dit besluit betekent volgens mr. Korn, dat een NWB-vierdaagse in Apeldoorn geen experiment meer is, doch het be gin van een traditie. Voorts werd mededeling gedaan van de ontvangst dezer dagen door de NWB \an een schrijven van de Ministerraad, waarin wordt medegedeeld, „dat de re gering het betreurt, dat nog geen op lossing is gevonden voor de moeilijkhe den, die er toe hebben geleid om zowel Nijmegen als in Apeldoorn in de zo mer vierdaagse wandeltochten te orga niseren. Nu deze situatie bestaat en er voorlopig geen uitzicht op bijlegging var. het conflict schijnt te wezen, vindt de regering geen aanleiding de wandel tochten in Apeldoorn belemmeringen in de weg te leggen. Het zal aan het rijks personeel in het algemeen dan ook toe gestaan zijn aan deze wandeltochten deel te nemen. Hetzelfde geldt voor de deelneming door gesloten groepen, met dien verstande, dat de leiding zal kun nen bepalen aan welke van de beide vierdaagse wandeltochten de desbetref fende groep meedoet", aldus het door de minister-president ondertekende schrij ven. Bij de tweede Apeldoornse vierdaagse is gestreefd naar vereenvoudiging van de afstanden en van leeftijden. Er wordt gewandeld in drie klassen van resp. 50, 40 en 30 km. Voorts is er een toeristen klasse van vier keer 30 km met een zeer ruime leeftijdsgrens, te weten van 15 tot 75 jaar. In vergelijking met het vorig jaar zijn de parcoursen voor drieicwart vernieuwd en is de maximum tijdsduur voor alle klassen met twee uur verlengd. Dit laatste om het toeristisch karakter van deze vierdaagse te accentueren. De ge meente Apeldoorn heeft de NWB dc be schikking gegeven over cle eierhnl, waar de tochten ook beginnen en eindigen. Op de laatste dag is de finish op het Marktplein. De NWB heeft medische keuring voor alle deelnemers verplicht gesteld. (10) Vit is sterkHWarom tonden the sc/xf(We zoeken het hele wn een tege kist witten s/eten?JTim huis if, Suske!Mis 0? m zoamatBak oummr Umia op om oGimiK opdeel tel Uk uit zm vtm- rnc, doch veuktdrnrnm urn 'tkrmpeheh een ontmken in óe frisse bui tenlucht... hmmer.Mik.Mn ogen weer met open krjg!

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7