f$LWTUGAT 'SbJ müSTAD tussen balie en tralie We Duinstreek Leidse verkeers-overtreders in „massa-proces" voor de rechter Kruideniers uitten hun vernntwaardiging ever het jongste besluit van de regering Procurerr-generaal concludeerde drie aangevoerde bezwaren nietig Slopen bunker eist een dode DINSDAG 29 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 iff Veertig jaar bij de post. Vrijdag 1 April a.s. hoopt de heer W. J. Huig- sloot, hoofdbesteller bij de P.T.T. zijn 40-jarig jubileum te hex'denken. De jubilaris begon op 1 April 1915 als hulp besteller te Roelofarendsveen zijn kilometers lange loopbaan. Op 1 Dec. vap datzelfde jaar werd hij aangesteld als besteller. In Juni 1935 werd hij op zijn verzoek overgeplaatst naar Leiden. Na korte tijd besteller geweest te zijn, werd hij op de expeditie geplaatst om na onge veer vijf jaar te promoveren tot hoofdbesteller. Het zal de jubilaris, die zéér gezien is bij superieuren en ondergeschikten, niet aan be langstelling ontbreken bij de officiële huldiging in de ontspanningszaal van het Postkantoor. Millioenen-project bleef zonder discussie Watêr gasfabriek wordt uitgebreid De millioenen-projecten in de Leidse raad gistermiddag bleven vrij wel onbesproken. Ook het voorstel tot beschikbaar stellen van gelden voor de uitbrei-j_ ding van de watergasfabriek werd 261 personen Eerste groep van zonder reactie aangenomen. De pro ductiecapaciteit voor watergas be draagt momenteel 135.000 m3 per dag. Deze capaciteit zou juist vol doende zijn, doch over enige reserve, welke dringend gewenst is, kan niet worden beschikt. Daar bovendien de gasproductie met een automatisch' toestel van 60.000 m3 per dag aan merkelijk efficiënter geschiedt dan met de beide oude, met de hand ge vlakte toestellen, zal worden overge gaan tot uitbreiding van de watergas fabriek met een tweede automatisch toestel met een capaciteit van 60.000 n3 per dag. De kosten, verbonden ian deze uitbreiding, worden ge- aamd op 650.000, Hoeveel zijn we waard? Leiden en Zoeterwoude zijn samen 850 millioen waard. De burgemees ter heeft het onroerende goed van deze twee plaatsen laten taxeren. Gistermiddag vertelde hij dit naar aanleiding van het voorstel tot uit breiding van de Leidse brandweer. Zou Leiden meer waard zijn als bij die taxatie ook het roerende goed was betrokken? Of zou de taxateur gezegd hebben voor de levende have geef ik geen cent. Ver gehaald examen. Mevrouw E. M. van Schooneveld Starck, wonende te Leiden, is aan het Eadcliffe College Harvard Cambridge (Mass.) in de Verenigde Staten gepromoveerd tot doctor in de letteren. Let op muzikanten. De repetitie van de R.K. Harmonie- kapel, die zoals gewoonlijk heden avond 8 uur zou plaats vinden, gaat vandaag niet door. Vrachtauto in lichterlaaie. Een vrachtauto van gebr. De N. stond gistermiddag om half zes in de Vrouwenkerksteeg te Leiden plotse- Agenda Leiden DINSDAG: Museum van Oudheden, 8 uur nam-. Lezing dr. H. J. H. van Buchem „De laat-Romeinse z.g. kruisboogfibulae. Hof van Holland (Noordwijk) 8 uur nam. Kring Leiden Kath. Werkgevers WOENSDAG: „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. N.R.K.M. Gastheren-avond Raad van Overleg. Mr. H. W. van Doorn over „De Katholiek en de Po litiek". St. Petruskerk, 6.45 uur nam. Ro zenkranskruistocht. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 26 Maart, 13 uur, tot Zaterdag 2 April, 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apoth„ Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Telef 26274. ling in lid. de wagen is vermoedelijk kortslui ting ontstaan. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen. De cabine brandde geheel uit, de motor werd vernield, de auto is niet verzekerd. Mej. W. Hillen. Mej. W. Hillen is raadsadviseuse bij het ministerie van laatschappe- lijk Werk en niet bij het ruimste De eerste groep verkeersovertre- ders, die haar gebrek aan kennis of achterlichtje met een „prent" moest betalen, is gistermiddag in een mon sterproces voor de Leidse kanton rechter verschenen. Niet minder dan 261 namen stonden op de straflijst van de deurwaarder vermeld, toen na afloop van de normale middagzitting de rechtbank haar deuren voor de zondaars opende. De meeste perso nen, die op de plaats van overtre ding niet tot een schikking bereid bleken, waren echter niet opgeko men. Hierdoor konden de zaken vlot afgewikkeld worden. De straffen va rieerden van drie gulden voor een De uitbreiding van het productie- vermogen dient uiteraard vergezeld 1 een grove verkeersovertreder. te gaan van een uitbreiding van de zullen nog verschillende van deze installaties voor de zuivering en het transport 'van het gas. De kosten daarvan worden geraamd op ƒ250.000. Tenslotte zal ook een nieuwe wa tergashouder moeten worden opge steld met een capaciteit van 1000 a 1500 m3. De kosten van het opstellen van een dergelijke houder, met inbe- I PHHHHHgrip van de fundering en de aan- van Sociale" Zaken, zoals abusievelijk sluitleidingen, worden geraamd op in het verslag van de contactavond f 200.000, van het Sociaal Charitatief Centrum Voor de genoemde werken worden vermeld stond de kosten dus in totaal op 1.100.000 SPIEKER. I geraamd. massa-processen volgen. Ketelbinkie in last Het hart van een Katwijkse jongen verlangt reeds vroeg naar zee. Dit neemt echter niet weg dat er talloze wetten zijn die hem voor kinderex ploitatie en het „ketelbinkieschap" bewaren. Soms echter glipt er toch een door de mazen van het leerplicht- net en kan de familie later voor de rechter bakzeil halen. Andei-s wordt het natuurlijk wanneer een schipper Leidse kring vergaderde De kring Leiden van de Ned. R.K. kruideniersbond heeft gisteravond in Den Burcht haar jaarvergadering ge houden. Op deze bijeenkomst liet de voorzitter, de heer W. v. d. Holst een fel protest horen tegen de jongste margebeschikking van de minister van Economische zaken. Bovendien hield de heer Boonekamp, bondspropagan- disty een toespraak over de toekomst van de zelfstandige kruidenier in Leiden en omgeving. De heer Van der Holst sprak in zijn openingswoord zijn verontwaardiging uit over de laatste regeringsmaatre gelen. De secretaris, de heer J. M. Sil vester, kon hierna in zijn jaarverslag een optimistischer geluid laten horen. Spreker wijdde enkele waarderende woorden aan de belangstelling voor de jaarlijkse excursie naar de ROKA. Nadat de heer J. van Schie vervol gens de leden inzage van de enigszins benarde financiën had gegeven, had een bestuursverkiezing plaats, waar bij de heren Van der Holst en P. Witteman werden herkozen. De heer Boonekamp gaf hierna als bondspropagandist zijn visie op de huidige stand van zaken in het krui- deniersbedrijf. Spreker trok een ver gelijking met het jaar 1581, toen Lei den op de 12.000 inwoners 5 kruide niers en 4 apothekers telde. De groei van het bedrijf in de latere jaren hield onmiddellijk verband met de opkomst van de industrie. Voor de kruideniers die deze evolutie hebben kunnen volgen en zich hecht organi seerden, blijven er in de toekomst ruime mogelijkheden tot handhaving en uitbreiding. Na een korte pauze had een gedachtenwisseling plaats, waarin diverse facetten uit het krui- deniersbedrijf nog eens extra belicht werden. Het bestuur kondigde hierna aan dat in de toekomst het bestuur de leden in de „provincie" zelf zal komen opzoeken om op deze wijze het zo belangrijke contact te.verste vigen. Berkelse moordzaak Bewijzen geleverd" Zoals op de voorpagina van dit blad vermeld wordt, heeft de pro cureur-generaal bij de Hoge Raad hedenmorgen het cassatieberoep van de Berkelse arts, die wegens moord op zijn echtgenote tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, nie tig verklaard, hetgeen inhoudt, dat de procureur-generaal uitvoering van het vonnis gevraagd heeft. Zoals men zich zal herinneren heeft de verdediger, die deze cassatie voor de Berkelse arts bij de Hoge Raad toelichtte, zijn bezwaren op drie motieven gegrondvest. „Vergif werd toegediend". Het eerste bezwaar vond de ver dediger in het vonnis, waarin vol gens hem niet bewezen werd, dat verdachte zijn vrouw het vergif heeft toegediend; dit bezwaar verklaarde c.e procureur-generaal nietig, omdat volgens hem uit de bewijzen wel blijkt, dat verdachte zijn vrouw het vergif heeft toegediend. Ook de in dit eerste bezwaar aangevoerde te genstrijdigheid van de tijdens het proces gehoorde deskundigen, acht de procux-eur-generaal niet zó aan wezig, dat hierdoor het bewijs van het toedienen van het vex'gif niet geleverd zou zijn. len is af te leiden. Het laatste bezwaar gold het nxet oproepen van de deskundige prof. Grevenstuk tijdens de behandeling 'n hoger beroep. De deskundige. De procureur-generaal verklaarde, dat volgens het Nederlandse wetboek het oproepen van een getuige afhan kelijk is van het openbaar ministe rie, de verdachte en diens verdedi gers). Daar vóór de behandeling in hoger beroep geen vex-zoek van de zijde van verdachte of diens verde digers aan het Hof gericht werd tot het horen van bovengenoemde des kundige kan men aannemen, dat het Hof veronderstelde, dat verdachte en verdediging accoord gingen met het niet oproepen van genoemde getuige (de wens tot het horen van deze ge tuige werd eerst tijdens de behande- L;ngin hoger bex-oep kenbaar ge maakt). Critiek op weekblad. Samenvattend achtte de procureur- generaal het ingestelde cassatie-be- rcep nietig en vroeg uitvoering van het vonnis. In zijn slotwoord laakte de procu- reur-genex'aal een Nederlands week blad, dat, vooruitlopend op de ge rechtelijke uitspraak, door een van haar medewerkers een beschrijving heeft laten geven, hoe volgens deze „Opzet bewezen". medewerker de uitspraak in deze zaak zou moeten luiden. De procu- Als tweede bezwaar had de verde- i reur-generaal achtte dit een poging diger gesteld, dat niet bewezen was, dat verdachte zijn vi*ouw opzettelijk van het leven heeft beroofd. De pro cureur-generaal verklaarde dit be zwaar niet te kunnen begrijpen, daar volgens hem dit bewijs zeer duide lijk uit de aangevoerde bewysmidde- den. beïnvloeding van buitenaf van het rechtscollege, dat in deze zaak gemengd was en noemde dit een on behoorlijk gedrag. De beslissing van de Hoge Raad zal op 3 Mei bekend gemaakt .wor- NQ0RDWIJKERH0UT Twee arbeiders gewond Een ongeluk bij het opruimen van bunkers nabij het radiostation in Noordwijkerhout heeft gisteren een dode geeist. Een groot blok beton stortte onverwacht neer op een groep je arbeiders. De 59-jarige G. Broeke uit Noordwijkerhout werd op slag ge dood. De arbeider M. Piek, eveneens uit Noordwijkerhout, werd zwaar ge wond aan beide benen naar het Aca demisch ziekenhuis te Leiden over gebracht. Behalve de 50-jarige M. Piek, werd ook de 62-jarige P J. Terbach gewond. De drie mannen, allen in dienst bij de DAW, waren bezig een scherm- muur voor een bunker te slopen. Zij moesten deze tot op de fundering weghakken. Daar dit echter te lang duurde, gingen zij er toe over, de muur uit te graven. Daarbij hebben zij waarschijnlijk te veel zand wegge- schept, want opeens kantelde de muur. G. B. kwam er geheel, de andere kwa men er gedeeltelijk onder. Het onge luk werd opgemerkt door andere groe pen DAW-arbeiders, die in de omge ving met andere objecten bezig waren. 'n Tragische bijzonderheid is nog, dat de zoon van de heer Broeke, die de dood vond bij dit ongeval, gisteren in Heemstede bij een aanrijding was betrokken en dien tengevolge met een ernstige bekkenfractuur in het ziekenhuis te Haarlem moest worden opgenomen.' KATWIJK Gemeenteraad. De raad komt a.s. Donderdagavond half 8 in vergade ring bijeen.De meest vermeldenswaar dige agendapunten zijn: Benoeming van een onderwijzeres aan de Open bare Lagere school; voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet voor de aanschaffing van een nieuw uurwerk in de toren van de Ned. Herv. kerk te Katwijk a. d. Rijn; het aankopen van de woningen Buiten ruststraat 123 en Princedwartstraat 9; het verkopen van grond aan W. C. Aanhane, Wassenaarse weg, naast zijn woning aan de Zanderij vaart; idem aan T. Noort, aan de Valken- burgseweg, tegenover Th. Noort; het verhuren van grond aan de fa. Anes van der Perk; het verlenen van een crediet voor het bouwrijpmaken van gronden in het plaii „De Koe stal". Een voorstel om de Kroon te verzoeken het maximum aantal ver gunningen met ingang van 1 Januari 1956 te bepalen op 30. Geboren: Jannetje, dr van G. Schaap en C. van Duyn; Gerrit, zn van A. de Ruyter en N. M. de Jong; Jansje, dr van G. Oudshoorn en T. van der Plas; Marijtje, dr van W. Haasnoot en N. van der Spek; Corne lls, zn van W. Pithuizen en H. Ver- sluys; Aagje, dr van M. Mastenbroek en A. Ouwehand; Neeltje, dr van K. Guyt en A. Kuyt; Gijsbert, zn van J. van Duyn en A. de Jong; Engeltje, dr van T. van der Plas en J Voys; Mar jolein, dr van R. F. Kluiver en J. G. Horst; Willy, dr van J. van Dijk en J. de Zwart. Oiïdertrouwl: L. J. Dallinga en J. S. Zwemmer; F. van der Niet en A. Vlieland; A. J. van der Plas en J. Haasnoot; J. Ouwehand en C. M. Vis; H. van Duyn en M. van der Plas. Getrouwd: A. J. H. Helmink en A. M. Ponsen; F. Taal en C. Bruin; J. C. Geervliet en A. G. Burggraaff. Overleden: C. Schoonenberg 57 j echtgenoot van J. Hoek. NOORDWIJK 33 Leden (inclusief het bestuur) van de 1135 leden hebben gehoor ge geven aan de oproep om de vergade ring van het Wit-Gele Kruis bij te wonen. Zowel het bestuur als de g. adv., deken Brinkman vroegen zich af wat de reden kon zijn voor zo'n geringe belangstelling. Met genoegen kon de voorzitter, dr. Goudriaan, mededeling doen. dat de uitgeleende verplegingsartikelen re gelmatig tex*ug komen en in dit ver band bracht -hij dank aan de heer W. Q. Schelvis voor de belangloze hulp, welke hij hierbij verleend heeft. Be sloten werd de heer Schelvis te ver zoeken om ook in het komende jaar hieraan zijn zorgen te besteden. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek o.a. Er werden gehouden 12 bestuurs- en 1 ledenvergadering. Het ledental steeg van 1120 op 1135. Hier over was het bestuur wel tevreden, doch lang niet voldaan. De ziekenver pleging aan huis nam dit jaar een grote vlucht, 234 patiënten werden behandeld, waarvan 171 niet besmette en 73 besmette (paratyphus). De wijk zusters maakten 4326 en 333 verple- gingsbezoeken en hiervoor werd 548 maal een verplegingsartikel verstrekt De t.b.c.-patiënten omvatte in 20 gezinnen 21 patiënten, waaraan 215 verplegingsbezoeken, waaraan 215 verplegingsbezoeken werden gebracht 4 patiënten werden geplaatst in een sanatorium, terwijl 1 patiëntje onder gebracht werd op de Leidse Buiten school. De kinderarts, dr. Kuyper, hield 51 zittingen en had 314 baby's onder controle en verleende 1610 consulten, terwijl de wijkzusters hier voor 675 huisbezoeken brachten. Voor de kleuterzorg hadden 52 zit tingen plaats en aan 149 kleuters wer den 802 consulten verleend, terwijl 111 maal de Pirquet-reactie werd be paald. De wijkzusters legden hiervoor 480 huisbezoeken af. Onder de praeventieve zorg ston den 226 kinderen. Ingeënt werden te gen pokken 85, tegen diphterie 131, kinkhoest 122 en tegen tetanus 63 kinderen. Een hoogtezon-behandeling kregen 9 patiënten, met een totaal van bestralingen, terwijl de infraphiel- lamp werd toegepast op 11 patiënten met een totaal van 64 bestralingen. Aan de moedercursus namen deel 20 dames. Het jaarverslag van de penning meester gaf aan een exploitatie-be drag van 18630.met een nadelig saldo over 1954 van 938.In ver band hiermede was het bestuur de mening toegedaan, dat het volgend jaar een contx-ibutieverhoging nood zakelijk zal zijn, om de financiële po sitie in evenwicht te houden. De aftredende bestuursleden A. A. Meskers en J. H. A. v. d. Weijden werden herkozen, terwijl in de vaca ture van mevr. Caspers—Steenvoor den werd gekozen mevr. De Beer Vink. Door dr Goudriaan werd er op ge wezen, dat het wérk naar buiten rust te op de onvermoeide wijkzusters cn gaarne bracht spr. namens de vereni ging hulde en dank aan zuster Praxe- dis en zuster v. d. Lee voor het ont zaggelijk vele werk. Een bijzonder attractie was, dat na het officiële gedeelte deken Brink man de mooie film vertoonde „De wens die waarheid werd" zo'n avontuurlijk knaapje in loon dienst neemt en hierdoor zijn en des reders ziel met een zwaar vergrijp belast Een Katwijkse zeeman en een reder kregen gisteren voor dit feit 'n zware boete te slikken. Eindelijk. Het schoolverzuim tiert echter niet alleen op de zandgronden welig, want ook een Leidse moeder kreeg het gisteren eveneens te kwaad met de kantonrechter. Haar gezicht kwam hem zeer bekend voor en inderdaad bleek dat zij enkele maanden tevo ren voor eenzelfde feit eveneens te recht had gestaan. „Het zal wel de laatste keer zijn", meende de vrouw, „want mijn dochter komt in April leerpliohtvrij". Dit en het feit in aanmerking nemend dat het meisje slechts twee dagen van de clandes tiene vrijheid had kunnen genieten, bracht de kantonrechter ertoe ïiaar slechts met vijf gulden te belasten. Zij gingen als vrienden uit elkaar. Neonmast gekapt Een neonmast op de Breestraat, die het omstreesks Sinterklaas het vorig jaar met haar wapperende pyamapij- pen toch reeds zo moeilijk had, werd op de dag, dat zij reglementair bin nengehaald moest worden door stu denten ontworteld en vernield. Nu was dit weliswaar gebeurd op een avond dat op sociëteit Minerva de anders zo oprechte sfeer vertroebeld werd door het optreden van enkele door drank ondermijnde tegen-Kla zen, die de studenten misschien wat in de war gebracht hadden, maar de politie had het hen toch heel kwalijk genomen en de rechtbank legde hier nog een schepje bovenop. Drie van de inmiddels gekalmeer de jongelingen stonden gistermorgen schuldbewust voor de balie en lieten de stroom van verwijten ontroerd over zich heengaan. Het werd slechts vijftien gulden boete voor elk, om dat zij aan het gedupeerde comité reeds 150.schadevergoeding had den betaald. DE KWAKEL ZJt.C.K.D.O. 22. K.D.O. is niet slecht uit de bus gekomen. Er werd direct al een flink tempo inge zet, met soms heel aardige combi naties. Een speler van de thuisclub stopte de bal met de hand in het be ruchte gebied. P. Verhoef nam de strafschop en maakte geen fout 01. Maar de vreugde was van korte duur, en op een mooie aanval op 't K.D.O. doel was na 20 min. spelen de stand weer gelijk 1—1. Ondanks het windvoordeel kon KJD.O. voor rust geen doelpunten meer maken. Na de thee begon K.D.O. met een fel offen sief. De bal werd zeer goed van man tot man geplaatst, maar doelpunten bleven uit, dank zij de keeper van de thuisclub, die zeer goed in vorm was. Na een half uur spelen moest de keeper van K.D.O. vissen door een fout in de achterhoede 21. Het be loofde voor K.D.O. een verloren par tij te worden. 10 min. voor het einde was het P. Verhoef, die echter red ding bracht en de stand gelijk maakte 22. Jammer dat deze speler zijn laatste wedstrijd gespeeld heeft, daar hij uitgezonden wordt naar de West. De laatste minuten werd er nog fel gebraden, om een doelpunt, doch zonder resultaat. Verdere uitslagen zijn: K.D.O. 2 W.B.K. 2 3—0; K.D.O. jun.—St. Mar- tinus jun. 03. NIEUWKOOP K.V.P. VERGADERDE. Onder leiding van de heer H. Mark man vergaderde de K.V.P. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op, dat hij voor deze belangrijke ver gadering een nog grotere opkomst had verwacht, \oorts memoreerde •hij, dat hoewel het jaar 1955 een z.g. stil jaar is geweest, de K.V.P. toch geweldig in de belangstelling staat, dank zij het bisschoppelijk mande ment en het afzijdig blijven van de Katholieke werkgemeenschap. De heer G. Leliveld leest de notu len van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Het financieel verslag wijst uit, dat de inkomsten 291,25 en de uitgaven 231,89. bedroegen met een saldo van 59,36. Aan de orde is nu de verkiezing van een secretaris, wegens het ver trek van de heer C. Hilhorst, die als nog schriftelijk een dankbetuiging zal krijgen voor zijn grote verdiensten voor de afdeling. Met bijna algemene stemmen wordt de heer W. Verhagen als secretaris gekozen. De voorz. hoopt, dat hij als jonge kracht een goede secretaris mag zijn. De heer Verhagen zegt, dat hij hiervoor zijn uiterste best zal doen. Tot leden van de finantiële com missie worden benoemd de heren C. C. van Koert en W. Verhage Gz. Bij de rondvraag vraagt de heer Teunissen, welke middelen het be stuur zal aanwenden, om het leden tal van de afdeling op te voeren. De voorz. zegt, dat een' van de mid delen deze vergadering is. Voorts zal het bestuur zich daar nader over be ramen. Er wordt aan gewerkt. De heer P. v. Houten vraagt om een dui delijker finantieel verslag. Dit was vorig jaar ook al zo sober. De voorz. voert hiervoor excuses aan, welke de vragensteller bevredigen. Hierna werd een politiek forum ehouden, waarin de kath. raadsleden vragen beantwoordden, die door cc vergadering werden gesteld in ver band met het gevoerde gemeentebe leid. Als gesprekleider hiervoor trad op de heer Th. J. F. Teunissen. Er werd druk gebruik van gemaakt en •tot genoegen van de vragenstellers gaven de raadsleden hun eigen me ning weer. Van deze avond ging veel propaganda uit. Velen werden wijzer en de band tussen de kiezers en hun vertrouwensmensen werd verstevigd. In de toekomst mogen we zeer ■zeker- op een herhaling hopen. Scheepsberichten ADONIS p 29 vm Landsend n. A'dam. AGATHA 29 te Ambon. ALAMAK 28 v. Port Said n. Genua. ALDEMARIN 28 v. Bombay n. Karachi: AMPENAN 28 v. Colombo n. Djibouti; AMSTELDIEP 28 Kp St. Vincent n. Bona; ANDIJK 29 te Le Havre verw. ARGOS p. 28 Kp St. Vincent n. Barcelona. ARIADNE p. 28 Ouessant n. Lissabon. ARUNDO 26 te Norfolk. BOSCHFONTEIN 27 te Ham burg. BOSKOOP 28 v. Laguaria n. Pto Cabello. CALTEX DELFT 29 vm. te Si- don. CHAMA p. 28 nm Perim n. R'dam. DRENTE p. 28 Gavdo eil. bij Kreta n. Genua. EEMLAND 27 te Paranagua. ENGGANO p. 28 Pantellaria n. R'dam; GAASTERLAND 27 te Santos. HOOG KERK 26 te Tanga; JOH AN VAN OL- DENBARNEVELT 28 480 m W ander half gr kanaal n. Fremantle. KALYDON 28 te Colon Panamakanaal n. Valparaiso. KARIMATA 27 te Hambugr. LAERTES 29 Suez verw. LIEVE VROUWEKERK p. 28 Kreta n. Pt. Said. LUTTERKERK 29 te Rastanura. MAAS 28 te Tunis. MAASDAM 28 630 in N ten W Fayal Azoren n. Cobh. MAL VINA 29 te Singa pore. MARIS A 28 v. Madras n. Calcutta. NOTOS 26 te Laspezia. OUWERKERK 28 nm te R'dam. PHRONTIS 28 v. Li verpool n. R'dam. PLAGIOLA 28 te Se- waren. POELAU LAUT 28 te Penang. PRINS JOHAN WILLEM FRISO 29 nm Chebourg verw. RIJNDAM 28 490 m. W Scillys n. Halifax. RIJNKERK 28 nm te Pt Elizabeth. RIOUW 29 te Bombay. SCHIE 28 v. Le Havre n. Antwerpen. SIBAJAK 28 120 m. ZO Minikoy n. Aden SIRRAH p. 28 Kp Bon n. Landsend. SOESTDIJK 28 v. Galveston n. New Or leans. SOMMELSDIJK 28 te Singapore. STAD ARNHEM p. 28 ca 24.00 uur Las Palmas n. A'dam. STRAAT BANKA 29 te Brisbane. STRAAT MALAKKA 29 te Tj. Priok. SUMATRA 29 te Penang. TAMO p. 28 Madeira n. R'dam. TARIA p. 28 Kp. Finlsterre n. R'dam. TAWALI 28 v. Damman n. Kuwait. TOMINI p. 28 Kp Guardefui n. Singapore. WESTLAND 27 te Bremen. WONORATO 28 v. Calcutta n Singapore en Indonesië. ZIJPENBERG 28 te Melillaz. Marktberichten LEIDEN 29 Maart. Vette varkens. Aanvoer 227 vettevarkens. Zwa re geen. Lichte 1.731.84; slagers varkens 1.881.86; zeugen 1.60 1.68, per kg. levend gewicht. Han del vrij goed. 20 Nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 29 Maart. Kaas. Aanvoer 8 partijen. Eerste soort 2.212.28 per kg. Handel kalm. VINKEVEEN, 28 Maart. Groente. Prei 53 ct., Spinazie 4557 ct., Waspeen 27 ct., Witlof B I, 63—67 ct. Witlof B II, 48—62 ct. per kg. Radijs 2831 ct. per bos. TER AAR, 28 Maax't Groente. Witlof 1, 5565 ct., idem 2 2954 ct., idem stek 1222 ct., spinazie 5359 ct., waspeen 1927 ct., spruiten 36 41 ct., prei 28 ct., uien nep 3 ct. alles per kg., sla 18—22 ct., idem B 8—14 ct. per stuk, stoofsla 1.10 per kist. ROELOFARENDSVEEN. 28 Maart Bloemen. Crocussen 2225, Ane monen 4362, Hyacinthen 2735, Freesia's 5665, BI. druifjes 1328, Lathyrus 4150, Tulpen: Rose Cop land 77—1.03, Rijnland 72—84, v. d. Eerden 75—98, Weber 67—82, Tru man 6778, Crown Imperial 52—67, Snowdon 6782, White Sail 5683, Golden Harvest 551.01, Sc. Admi raal 51—59, Zenober 44—61, W. Pitt 4461, Ibis 6677, Bartignon 6079, Campfire 5976, Krelage 3353, Prunus 5572, Bandoeng 6288, E. Eddy 5772, Athleet 72—90, Pink Gern 6068, Sultane 5258, Picca dilly 6178, Pink Perfection 6062, W. Copland 61-78, Carara 5677, Cox-del Huil 8087, Parkiettulpen 90—1.50, Dubbele tulpen 3359. Narcissen: Red Cup 3042, Early Glory 4362, Fruhling 7075, Cheerfulness 4149, King Alfred 50 55, Whrestler 5363, Accta 4653, Havelock 5663 per bos. Am. Anjers 1528, Hyacinthen 1012 ct. p. stuk. ROTTERDAM, 29 Maart Vee. Aanvoer 6882 (8781) stuks vee, waar van 800 vette koeien. 1643 (989) ge- bruiksvee, 265 (153) vette kalveren, 2938 nuchtere kalveren, 410 varkens, 146 biggen, 264 paarden, 6 varkens, 327 schapen, 16 lammeren, 67 geiten. Prijzen: vette koeien 2.562.70, 2.30—2.50, 2.00—2.20; vette kal veren 3.00—3.25, 2.80—2.95, 2.30 2.60 p. kg. lev, gev/.; graskalveren 375275200; nuchtcren kavleren 444036; biggen 645444 per stuk; slachtpaux-den 2.402.20 2.00 per kg. lev. gew.; schapen 13512590; lammeren 125 110—95; kalfkoeien 10UCk-9O0—750 melkkoeien 1000900—750; vare koeien 710635550; vaarzen 700 —600—475; pinken 450-350—275. Handel: Vette koeien aanvoer rui mer, handel tamelijk, prijshoudend, prima's boven notering; vette koeien aanvoer even groter, handel willig, prijshoudend; graskalvei'en aanvoer iets meer, handel -goed, prijzen wat stijver; nuchtere kalveren, aanvoer groot, handel stug, prijzen onveran derd; biggen aanvoer iets minder, handel goed, niet hoger in prijs; slachtpaax-den aanvoer ruimer, han del stroef, hoger in prijs; schapen aanvoer groter, handel traag, iets lager in prijs; lammeren, aanvoer groter, handel traag, iets lager in prijs kalfkoeien, aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen als vorige week; melk koeien, aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen als vorige week; vare koeien, aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen onveranderd; vaarzen, aanvoer gewoon, handel kalm, ruim prijshoudend; pinken, aanvoer ge woon, handel kalm, ruim prijs hou dend; t.bc.-vrij, aanvoer even rui mer, handel tamelijk, prijshoudend. Nota; Aanvoer op de Paasveeten- toonstelling overtrof die van het vorige jaar. De belangstelling voor deze tentoonstelling was weer zeer groot.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3