middagvergadering „Comité Bevrijdingsdag eenzijdig samengesteld'' Na een rijp beraad bes!oot de raad tot Stemming; 18-14. Na 'n sportieve discussie onderwerp gesloten Operatie tegen Formosa op handen? Bevel is bevel NET ECHT Helderziende wees telefonisch nauwkeurig de plaats aan Verstaanbaar VVD maakte bezwaar tegen extra uitkering op bevrijdingsdag De gitaarspelende prins Tungi bracht een bezoek aan Leiden DINSDAG 29 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ZAL DE VOORZITTER MET GERING OVERWICHT REKENING HOUDEN? De Leidse Raad heeft zich gistermiddag met 14 tegen 18 stemmen uit gesproken tegen de avondvergadering van de gemeenteraad. Hoewel hierdoor de voorstanders van de middagvergadering in het gelijk •verden gesteld, is het toch wel zeker dat de voorzitter bij het vaststellen van de raadsvergaderingen het geringe overwicht van de tegenstemmers in aanmerking zal nemen. Het college heeft zich overigens van stemming onthouden en heeft ook niet geprobeerd op de uitslag van de stemming enige invloed te doen gelden, ook al ging de voorkeur van B. en W. ongetwijfeld naar de middagver gadering. Alle raadsleden uitten dan ook de waardering voor de loyale houding van B. en W. De heer De Bree, mét de heer Van Dijk, de ondertekenaar van het voor stel, begon zijn pleidooi voor de avondvergadering met de reeds genoemde waardering. Hij ontwikkelde hierop een verdediging, waarbij hij primair liet gelden, dat de politiek van dit probleem verwijderd moest blijven. Hij kon zich echter niet van de in druk vrij maken, dat anderen gepro beerd hadden dit probleem in het politieke vlak te trekken. Met name was hij van mening, dat de vergade ring van 7 Maart jongstleden met opzet geredt werd door zekere zij de om een argument voor de avond vergadering te illustreren. De heer De Bree toonde zich ver heugd, dat hij ook veel medestanders heeft gevonden. Hij stelde, dat de vergadering gemiddeld vier uur duurt en d3t een vergadering niet langer hoeft te duren als voor de te behan delen onderwerpen nodig wordt ge acht. Gezondheid Er wordt beweerd, aldus de heer De Bree, dat avondvergaderingen na delig zijn voor de gezondheid, dit geldt echter ook voor het inhalen van productieuren. Wat betreft het argu ment van de arbeid der ambtenaren merkte hij op, dat de wethouders zo goed geïnformeerd blijken, dat zij de steun van ambtenaren niet nodig hebben. In verband met de bezwaren van de pers merkte hij op, dat het voor de journalisten eerder een kwes tie is van vroeg opstaan dan te laat naar bed gaan. De plaatselijke pers is wat de drie belangrijkste bla den betreft - toch altijd nog in staat om een persklaar verslag af te leve ren. Bovendien is dit een argument, aldus de heei De Bree, dat bij het overwegen van het voor en tegen van dit voorstel voor de raad niet mag gelden. Hij verwachtte begrip van de pers voor de moeilijkheden van hen, die de avondvergadering prefe reren en deed een beroep op zijn me deleden aan het voorstel uit demo cratische overwegingen steun te verlenen. j Publieke belangstelling De heer Meester (P.v.d.A.) ver klaarde, dat hij met stijgende verwon dering kennis had genomen van het eerste deel van het betoog van de heer De Bree. Het „in 't geding bren gen van politieke tegenstellingen" was hem onduidelijk. Hij meende te begrijpen, dat zijn fractie er van werd beschuldigd de vergadering van 7 Maart j.l. met opzet gerekt te heb ben. Hij vond het vreemd, dat de verdediging van het voorstel (dat blijkens de /erklaring van de heer De Bree, de mening van de fractie moest vertegenwoordigen) door der gelijke argumenten was omkleed. „Hoe lang heeft de geheime zitting geduurd?" vroeg hij, „en door wie is die zitting aangevraagd?" De heer Meester gaf vervolgens commentaar op het voor en tegen van het voorstel, zoals dat puntsge wijze in het prae-advies van B. en W. was opgenomen. Hij zei, dat ook sommige argumen ten vóór de avondvergadering steek houdend waren, maar dat belang rijkste feiten moesten gelden. Hij noemde onder meer het feit, dat door de publieke belangstelling despre kers zich allicht tot een ivat wijder betoog zouden laten verleiden. Het bezwaar van pers en ambtenaren noemde hij belangrijk. Hij voegde nog een argumentatie-punt toe aan de reeks, die door B. en W. was op gesteld. Het instellen van avondver gaderingen noemde hij „de klok te rug zetten". In deze tijd van maat schappelijke ontwikkeling is dit een ernstig bezwaar. Het bedrijfsleven zou hiervan ae terugslag kunnen on dervinden. Na dit precedent dou werknemers het vrijaf voor kern ver gaderingen e.d. ontzegd kunnen wor den. Andere gemeenten De heer Portheine (WD) had reeds bij de behandeling van de be groting het voorstel van de heren De Bree en Van Dijk gesteund. Zijn verdediging van dit standpunt noem de hij persoonlijk en niet van de fractie. Hij wees op de gemeente Til burg, Delft, Schiedam en Hilversum waar ook avodvergaderingen worden gehouden. Over de gang van zaken in laatstgenoemde gemeente had hij persoonlijk de beste berichten ge kregen. Hilversum met een landelijk bekende wethouder als mevrouw Straalman-Cremer kan men niet kwalificeren als een stad, die „de klok heeft achter lopen". Niet iedereen kan raadslid worden De heer Woudstra (Prot. Ohr.) sprekend namens de meerderheid van zijn fractie, gewaagde ook van het algemeen belang. Er zijn raads leden, die he'c lidmaatschap niet kun nen aanvaarden, omdat middagver gaderingen v/orden gehouden. Dit is verkeerd, want de candidaten moe ten uit een zo breed mogelijke kring gekozen worden. Hij meende, dat de avondvergaderingen juist de kort heid zouden stimuleren en dat wat hem betreft de pers w-el een dag la ter met haar verslagen mocht komen. De heer Van Weizen (CPN) vroeg zich af of er 's avonds wel meer pu blieke belangstelling zou zijn dan 's middags. De heer Knol (Prot. Ohr.) meende, dat een zo persoonlijke zaak in de raad niet thuishoort. Hij noemde een aantal argumenten, die tegen de avondvergadering moesten pleiten (o.m. slapeloosheid na een inspannen de vergadering); hij verklaarde niet temin, dat hij in het belang van die genen, die daar moeite mee hebben waarsohijnlijk vóór de avondverga dering zou stemmen. (De heer Knol stemde inderdaad vóór. Red.). Grootst mogelijke minderheid De heer Hagen (WD) sprak, zo als hij zei, namens „de grootst mo gelijke minderheid" van zijn fractie. (Bestaande uit 3 leden. Red.). Het moet toch mogelijk zijn, sprak hij, voor de leden om eens in de drie we ken of maand één middag vrij te I maken voor de vergadering. Belang rijke commissievergaderingen zijn toch ook 's middags. De heer Goslings (P. v.d.A.) had 't vermakelijk gevonden te luisteren naar de subjectieve elementen in de betogen van de sprekers. De ver moeidheid noemde hij een belang rijke factor. De acht-urige werkweek is niet voor niets ingevoerd. Het peil van de debatten zal hoger staan, als de leden geen gehele dag arbeid ach ter de rug hebben. Argumenten vóór Ook de heer Van Dijk (KVP) had sterk de indruk gehad in de verga dering van 7 Maart jJ. dat de spee ches (bijv. over de vijvers in plan Noord en de schoolmelkvoorziening) bewust langdurig werden gehouden door de P.v.d.A.-leden. Hij verklaar de, dat hij m deze mening door an dere raadsleden werd gedeeld. Van één kant was hij toch dank baar, dat dit agendapunt, dank zij het voorstel van de heer Meester, niet inderhaast met een enkel woord behandeld was, want hij had in de discussie argumenten gehoord vóór de avondvergadering, waarvan hij niet had durven dromen. Hij betoogde, dat een vergadering als regel niet langer dan drie a drie en een half uur zou behoeven te du- Gestage aanvoer van versterkingen Met groeiende bezorgdheid zien Britse autoriteiten naar Formosa, waar de situatie naar haar inzicht buitengewoon ernstig is, in weerwil van de huidige rust in de gevechten tussen de beide China's. Deze bezorgdheid vindt haar oor zaak mede in de berichten uit Tokio, waar volgens de Amerikaanse autori teiten de terugtrekking van zes Chi nese divisies uit Noord-Korea er op wijst, dat een omvangrijke operatie tegen Formosa op handen is. De woordvoerder van het Britse ministerie van B.Z. wilde geen com- De Royal Air Force heeft onderde len van vliegtuigmotoren ter waarde van enige millioenen guldens en be horende tot de normale voorraden, verkocht als schroot, omdat de in structies in verkeerde bewoordingen waren gesteld. Het heeft 6 maanden geduurd voor dat de vergissing werd ontdekt, maar eerst na een vol jaar werden pogin gen ondernomen om de onderdelen terug te krijgen. In een depót werden onderdelen ter waarde van 159.000 gulden verkocht voor honderd gul den. In een ander gingen onderdelen ter. waarde van 704.000 gulden als oud ijzer van de hand. In totaal kon voor een waarde van 1.350.000 gulden aan onderdelen niet worden achter haald. De grote vergissing begon in 1951, toen het ministerie van luchtvaart instructies gaf aan een belangrijk de pót dat voorraden van bepaalde on derdelen van vliegtuigmotoren, die als herstelbaar geregistreerd stonden, verkocht moesten worden. De instruc ties werden ook ontvangen in zes andere depóts, maar daar was niet de hoedanigheid „herstelbaar" bij ver meld, zodat deze depóts rustigjes him gehele voorraden verkochten. mentaar geven op persberichten, dat volgens de gegevens van de Ameri kaanse geheime dienst de Chinese communisten van plan zijn het eiland Matsoe in midden-April en het eiland Quemoy een maand later aan te val len. De gestage aanvoer van communis tische versterkingen naar de kust voor Formosa baart de Britse rege ring echter steeds meer zorg. Zowel in Londen als in Washing ton en Tokio houdt men het er echter op, dat de communistische aanvallen niet zullen plaats vinden voor de Aziatisch-Afrikaanse conferentie, welke volgende maand in Bandoeng begint, met deelneming van Rood- China. Niet alleen geeft dat Peking meer tijd van voorbereiding in midden- Augustus zijn de weersomstandighe den bijzonder gunstig voor een inva sie maar de conferentie van Ban doeng biedt Peking bovendien een goede gelegenheid voor het voeren van propaganda in de Aziatische lan den. De regering der V.S. de presi dent, zijn kabinet en ongeveer 15.000 ambtenaren zullen 15 Juni a.s. uit Washington evacueren onder de drei ging van een „aanval met een water stofbom", zo wordt door de organi satie voor de burgerverdediging me degedeeld. De regering zal twee dagen buiten Washington blijven en voortgaan met haar werkzaamheden, doch verspreid over een aantal plaatsen in zes stra ten. Sommige functionarissen, onder wie kabinetsleden worden er van verwittigd, dat zij tot de „slachtof fers" zullen behoren. Anderen, die reeds aangewezen zijn, zullen hun plaatsen innemen. Op genoemde datum zullen ook New York en vijftig andere steden worden „aangevallen", zeven bij ver rassing. Ook zullen zes punten in Alaska, Hawaii, Portorico en de Pa nama-kanaalzone worden aangeval len. De „gebruikte" wapens n atoom- en waterstofbommen De vrijwillige schipbreukelingen Dr. Aury van de Franse marine en de laatste twee van zijn tien vrij willige „schipbreukelingen" zijn Maandag weer aan wal gebracht na zes dagen in een rubberboot op zee te hebben doorgebracht. Al die tijd leefden zij van zout water en scheeps beschuit, teneinde de theorieën te be proeven van dr. Alain Bombard, die indertijd op een reddingsvlot de At lantische Oceaan overstak en 65 da gen leefde op zeewater en rauwe vis. Dr. Aury en zijn metgezellen zijn onmiddellijk naar bed gestuurd om „tenminste 34 uur" uit te rusten. Zij zijn gemiddeld vier kilo afgevallen. De acht andere vrijwilligers hebben het niet de volle zes dagen kunnen uithouden. Zij zijn reeds eerder aan de wal gebracht. Dr. Aury verklaarde, dat de vrij willigers bewezen hebben, dat Bom bard gelijk heeft. „Alle vrijwilligers waren gewone mannen en zij heb ben zonder schadelijke gevolgen zee water gedronken", zo zei hij. Poujadisten-actie Honderden winkeliers hebben gis teren in heel Frankrijk hun winkels gesloten gehouden uit sympathie met de Poujadisten, de beweging van Franse middenstanders die de rege ring een belastingherziening willen afdwingen. Tegelijkertijd kondigde premier Faure in de Nationale Ver gadering een aantal belastingherzie ningen aan. Faure vroeg dezelfde buitengewone economische bevoegdheden als het parlement indertijd aan premier Mendès-France had verstrekt. Wanneer hem de bevoegdheden verleend worden (tot 30 April) hoopt Faure het belastingstelsel te kunnen vereenvoudigen zodat hij de bewe ging van Poajade tevreden kan stel len. Aan de eisen van Poujade komt de regering in zoverre tegemoet, dat in de belastingwet een nieuw artikel wordt opgenomen, dat de belasting ambtenaar voortaan de zakenman van tevoren dient te waarschuwen wanneer hij de boeken zal komen controleren. ren. Als de vergadering om zeven uur zou aanvangen ligt het slot nog vroeg genoeg om de leden een goede nachtrust te verzekeren. Hij wees er op, dat het voorstel sprak van „als regel" vergaceren in de avonduren; het sluit de middagvergadering nog niet uit. Het verwonderde hem, dat de heer Van Weizen (CPN) het voor stel wilde afwijzen op grond van tra ditie. Mevr. Braggaar-De Does (P.v.d.A.) vond „de ambtenaren" en „de pers" een belangrijk argument. De heer Kortmann (KVP) keerde zich tegen het argument van de heer Meester, waarin de antithese werk geverwerknemer tot uiting kwam. Hij legde er de nadruk op, dat bei den hun werk in dienst van de ge meenschap doen. Zij moeten toch ook in dienst van de gemeenschap het offer van een gedeelte van hun vrije tijd kunnen brengen. Tegen de „avondvermoeidheid" voerde hij aan, dat men zich daar overheen kan zetten. Er bestaat ook een morgenziekte.... een teruggang van de activiteit, die ieder mens te boven moet komen. Hij besloot zijn betoog met op te merken, dat de voorzitter een uitslag van de stemming ongeveer „fifty- fifty" in de verdeling middag-avond vergadering tot uiting moet brengen. Half acht Vóór de raad tot stemming over ging maakte de voorzitter enige op- merkipgen. Tot de heer Portheine zei hij, dat hij Hilversum altijd ge- ziij had als een typische forensen gemeente met de noodzaak in de avond te vergaderen. Hij merkte op, dat de vergaderingen op hun vroegst om half acht kunnen beginnen (dit tot de heer Van Dijk) omdat voort zetting in de avonduren van een mid dagvergadering reglementair moge lijk is. De stemming gaf de volgende ver deling: Vóór avondvergadering wa ren de KVP-fractie (de heer De Hos- son was op dit moment afwezig) en de heren Knol, Questroo, Dreiber, Woudstra, Ravenstein, De Kier, Stolp en Portheine. De overige leden (waaronder de voltallige P.v.d.A.- fractie) waren tegen. Lijkje van Jantine Dekker gevonden In Zandput bij Leiden Vanmorgen omstreeks half tien is het stoffelijk overschot van de negen jarige Jantina Dekker, die vier we ken geleden met twee zusjes in een zandput aan de Roomhurgerweg door het ijs gezakt is, door duikers van de Koninklijke Marine uit Den Helder, gevonden en boven water gebracht. Gedurende vier weken is er inten sief gewerkt om het verdronken meisje te vinden. Vele buurtbewoners In de Leidse Rraad is een nieuwigheid. In de raadzaal staat een ver sterker opgesteld, de micro foons steken uitnodigend een kop op voor de stoel van de voorzitter en op een speciale sprekers-lessenaar. Gistermiddag heeft dft geval letje proefgedraaid tot e te vredenheid v. .i raadsleden en pers. De interruptie harder! werd niet gehoord.wel zachter! Zo nu en dan werd een spre ker vóór hij nog een woord ge sproken had al met een sarrend geloei ontvangen. Maar dat zijn van die dingen, die kunnen voorkomen bij een proefrit. Hoofdzaak is, dat de raadsle den elkaar niet meer kunnen toevoegen: „Ik versta u niet". Dit zal er misschien toe bijdra gen, dat ook ieders overtuiging beter wordt verstaan. hebben zich vooral in de eerste week veel moeite gegeven om de werk zaamheden te vergemakkelijken. Ook het college van B. en W. heeft alle medewerking verleend. Duikers van de Marine zijn sedert 8 Maart bezig geweest de bodem af te zoeken en brachten op aanwijzing van een tele- paath uit Leiden een zakdoekje en een kaplaars je van het meisje naar boven. Maar verder bleven ook hun pogingen vruchteloos. Dank zij de medewerking van het ministerie van Verkeer en Waterstaat werd voorkomen, dat werkzaamhe den bij de zandput, die het onderzoek zouden belemmeren, doorgang von den. Vanaf 22 Maart zetten de dui kers hun pogingen voort, doch nog steeds zonder resultaat. Een zwager van de heer Dekker, die zich voort durend voor het slagen der opspo ringswerkzaamheden beijverd heeft, stelde zich in verbinding met prof. Tenhaeff, hoogleraar in de parapsy chologie te Utrecht. Op diens advies verzocht hij de heer G. Croiset, telepaath te Enschede, naar Leiden te komen voor het geven van aanwijzingen. Het wonderlijke feit deed zich echter voor, dat de heer Croiset onmiddellijk via de telefoon nauwkeurig de plaats aangaf, waar het lijkje van het meisje zijns ir.ziens moest liggen. Precies op de aangegeven plaats hebben de duikers het stoffelijk over schot vanmorgen omstreeks half tien gevonden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid mej. A. Visscher te Bussum. Geslaagd voor het candi- daatsexamen Klassieke taal- en let terkunde de heer A. Koot te Den Haag. Hulde aan de brandweer Ook de andere voorstellen van de raadsagenda werden allen aangeno men. l>Jitar aanleiding van de subsidie vóór de Pijperdag merkte de beer Hagens (V.V.D.) op, dat maa. al te gemakkelijk een beroep op de ge meente wordt gedaan. Wethouder Van Schaik antwoord de, dat uit de beoerking van deze subs: die al wel blijkt, dat het college zich dit bewust is. Géén Katholieken in Comité Bevrijdingsdag. De heer Van Dijk (K.V.P.) was pijnlijk verbaasd over het feit, dat in het comité „Bevrijdingsdag 1954" .geen enkele katholiek zitting heeft In de commissie-vergadering had hij over de samenstelling van dit comi té al vragen gesteld. Het toegezegde antwoord had hij bij de raadstukken moeten vinden. Het blijkt, dat het comité contact heeft opgenomen met een Ned. Ilerv. predikant, over een kerkdienst in de Pieterskerk. Waar om ook niet, zo vroeg hij met an dere kerken? Deze herdenking is toch interkerkelijk. Wethouder Van Schaik antwoord de. dat het hem speet, dat de heer Van Dijk geen persoonlijk antwoord heeft gehad. Per se nodig, leek hem dit echter ook niet. De stukken wa ren gericht aan alle raadsleden. Hij memoreerde vervolgens de historie van dit nog jonge comité, dat ge vormd is uit vertegenwoordigers van vele verenigingen. Dat in dit comité geen katholieken zitting hebben, noemde hij toevallig. In de besturen van de vertegenwoordigde vereni gingen (zoals het comité Dodenher denking en de vereniging Koningin nedag zitten katholieken. Het is niet zo, dat de bevrijding alléén in protestante kei'ken herdacht zal worden. De herdenkingsplechtig heid is volgens comité evenals met 3 October in de Pieterskerk. Hij •had er geen bezwaar tegen dat dit punt nog met het comité besproken wordt. De voorzitter merkte op, dat slechts van protestante zijde het verzoek voor een kerkdienst is gekomen. De heer Van Dijk stelde hier te genover, dat het de taak van het co mité is contact met de geestelijkheid te zoeken. Hij bleef er bij, dat het college had moeten bewerken, dat dit comité een weerspiegeling van de' gehele burgerij geeft. Dienstcommissie. Naar aanleiding van de behande ling van het voorstel tot beschik baarstelling van gelden voor de bouw van een centrale werkplaats voor de Stedelijke Lichthoeken vroeg de heer Van Dijk (K.V.P.) of by de voorbereiding van dit voor stel ook de dienstcommissies uit het bedrijf werden gehoord. Belangstelling voor Universiteit De 46-jarige kroonprins en minis ter-president van het koninkrijk Ton ga, de gitaarspelende prins Tungi, die de vorige week voor een veertien daags bezoek in ons land arriveerde, is gistermiddag voor korte tijd de gast geweest van de Leidse Universiteit. De prins en zijn begeleider, mr. H. R. Bijl, referendaris aan het ministe rie van Buitenlandse Zaken, werden om 3 uur ontvangen door de rector magnificus van de Universiteit, prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brink en de secretaris van de senaat, prof. dr. A. E. van Arkel. De prins werd door de beide professoren rondgeleid door het gebouw. Hij had bijzondere belang stelling voor allerlei treffende details zoals het „zweetkamertje", het por tret van de oprichter der universiteit, voor de senaatskamer enz. De prins heeft zelf Engels recht gestudeerd. Hij had ook veel interesse voor de vergelijking tussen het Nederlandse en het Engels recht. Instituut voor Tropische Hygiëne Vervolgens bracht de prins een be zoek aan het Instituut voor Tropische Hygiëne, waar hij werd ontvangen door de professoren dr. J. E. Dinger en dr P. H. van Thiel. Hier toonde de prins bijzondere belangstelling voor de bestrijding der tropische ziekten. Ook de afdeling Parasitologie hield hem geruime tijd bezig. Hierna gebruikten de prins en zijn begeleider, mr. H. R. Bijl thee ten huize van prof. J. P. Bijl en echtge note, de ouders van genoemde bege leider. Tegen vijf uur keerden zij naar Den Haag terug. Wethouder l^Énken antwoordde, dat hem uit de notulen van de ver gaderingen der dienstcommissies is gebleken, dat dit onderwerp behan deld is, althans (dit na repliek van de heer Van Dijk) dat over dit on derwerp gesproken is. Van 1 op 5. De extra-uitkering aan de min-be- deelden naar aanleiding van de be vrijdingsdag kon niet de goedkeuring van de V.V.D.-fractie wegdragen. De heer Hagens verklaarde, dat hij er principiële bezwaren tegen had, dat een bepaalde groep van de bui-gerij „er uit wordt gelicht om iets extra's te geven". Als deze uitkering anders was gemotiveerd (bijv. voor extra ko len) dan had hij zich gaarne met dit voorstel accoord willen verklaren. Nu echter wenste hij bij het aannemen van dit voorstel, dat zijn fractie de aantekening tegen zou krijgen. De, heren Pina (P.v.d.A.), Knol (Prot. Chr.) en De Bree (K.V.P.) brachten het college hulde voor dit voorstel. De heer Pina en mevr. Vijl- brief wensten het bedrag voor de on dersteunden in tehuizen en gestichten van 1 op 5 gulden te brengen. Een gelijkluidende voorstel werd bij hoofdelijke stemming slechts ge steund door de fractie van de P. v. d. A. en mevr. Vijlbrief (C.P.N.), na dat wethouder Menken betoogd had, dat deze verhoging de verhoudingen van de uitkeringen aan de verschil lende groepen ondersteunden scheef zou trekken. Uitbreiding brandweer. Naar aanleiding van het voorstel tot uitbreiding van het personeel van de beroepsbrandweer brachten veel sprekers hulde aan de mannen van de brandweer in het bijzonder aan de commandant. Het is te danken aan de paraatheid van de brandweer, dat er in de tijd van onderbezetting van het personeel geen grote ongelukken zijn gebeurd. Ook het vakmanschap van de politie werd geprezen( onder meer door de heer De Bree). De heer De Kier (Prot. Chr.) vroeg of de verzekeringsmaatschap pijen nu eens niet over de brug kon den komen. Zij hebben toch de meeste baat bij een goed brandweerappa raat. „Dit punt heeft de aandacht van het college" zei de voorzitter. Rondvraag. Bij de rondvraag kwamen de vol- genae problemen (probleempjes) aan de orde. Het Ruime Consciëntieplein zal worden bestraat. (Aniwoorude weth. Jongeleen aan de heer Aalders). Dr. Kortmann: De bestrating van de Zoeterwoudsesingel bij St. Lidui- na-huis is door de vorst zeer slecht geworden. De bestrating van de Ni- colaas Beetsstraat is slecht. Laat het tempo van de bestrating van de Sta tionsweg bij de K. v. K. niet zo lang als de vorige keer duren. (Weth. Jongeleen: spoed wordt betracht). De heer Piema: wanneer bevrij dingsbeeld in Leiden? Voorzitter: moeilijkheden met het ontwerp maken, dat het wel volgend jaar zal worden. Jammer genoeg. De heer De Kier: Geparkeerde auto's aan de Rijnsburgerweg nemen helft van fietspad in beslag. De heer Van Dijk: De woningruil tussen Leiden en Haarlem loopt niet naar wens. Leiden streeft zonder suc ces verbetering na. Weth. Jongeleen: Onderzoek en dan misschien een brief aan Haarlem.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2