Bedrijfschappen, salarissen en honoraria in de Tweede Kamer Bevrijdings-zegel IO Het afpersen van bekentenissen in Indonesië Opgang naar t Paasfeest Examen rijvaardigheid wordt verscherpt Getuige verklaarde, dat opperman z'n vrouw niet vermoord kan hebben S Militaire oorlogsinvaliden krijgen een eigen woonoord QE1 VRIJDAG 25 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 Handelsavondonderwijs Het lid van de Tweede Kamer de heer Tans heeft aan de staatssecreta ris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Moet niet worden verwacht, dat de salarisverhoging voor leraren en directeuren bij het handelaavond- onderwijs, die terugwerkende kracht heeft tot 1 Januari 1953, financiële moeilijkheden zal veroorzaken voor de besturen van bijzondere scholen, aan gezien het subsidie voor deze scho len slechts 80 pet. bedraagt van de kosten van personele aard en geen schoolgelden met terugwerkende kracht kunnen worden geïnd ter aanvulling van de over de jaren 1953 en 1954 nog benodigde middelen? 2. Als deze moeilijkheden zich in derdaad zullen voordoen, is de staats secretaris dan bereid maatregelen te beramen, waardoor deze moeilijkhe den op bevredigende wijzekunnen worden opgelost? Trage oprichting De heer Andriessen iheeft aan de minister voor Publieke Bedrijfsorga nisatie de volgende vragen schrifte lijk gesteld: 1. Wil de minister mededelen om welke redenen in de industriële sec tor de totstandkoming van bedrijfs- sdhappen overeenkomstig de wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie in zo traag tempo plaats vindt? 2. Wil de minister mededelen, waarom met name in de textielin dustrie. de bouwnijverheid en het grafische bedrijf, in welke bedrijfs takken de sociale verhoudingen toch geen beletsel voor het vormen van bedrijfschappen behoeven te zijn, de komst van deze „schappen" op zich laat wachten? 3. Is de minister niet van oor deel, dat én op grond van de ver houdingen, in vraag 2 genoemd, èn om willé van het algemeen belang, dat bij het tot stand komen van be drijfschappen in genoemde bedrijfs takken betrokken is, zo nodig op ini tiatief van de regering, de instelling bij de wet dient overwogen te wor den? Het specialisten-geschil De heer Mol heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid de volgende vragen schriftelijk Is de minister bereid mede te delen, wanneer het rapport van de „commissie van onderzoek ter zake de specialistenhonoraria" aan hem is uitgebracht? NEDE Daar het op 5 Mei 1955 tien jaar f;eleden zal zijn dat geheel Neder- and werd bevrijd, geeft de PTT een speciale zegel, zonder toeslag, uit in de waarde van 10 cent. De zegel is ontworpen door R. Draijer en heeft als hoofdmotief een vlammend zwaard. De kleur is scharlakenrood. Van 4 Mei a.s. af zullen de zegels de gehele maand Mei aan de postkanto ren verkrijgbaar zijn. De grootte van de beeldrechthoek, is 21.25 bij 28.55 m.m. 2. Is de publicatie van dit rap port en de vaststelling van de datum, waarop deze heeft plaats gehad, ge schied in overleg met of met mede weten van de leden dezer commis sie? 3. Is het de minister bekend dat de kwestie der specialistenhonoraria op dit moment in een stadium ver keert, dat sterk verschilt met dat wat in het rapport wordt gesteld. 4. Is het de minister bekend, dat de onderhandelingen, welke over deze kwestie sinds geruime tijd zijn gevoerd, zich ontwikkelen in een richting, die uitzicht opent op een vergelijk tussen de hierbij betrokken partijen? 5. Acht de minister de publicatie van het rapport op dit moment en onder deze omstandigheden bevor derlijk voor het bereiken van de na gestreefde overeenstemming? DODELIJK BEDRIJFSONGELUK. Met nog twee arbeiders w4s de 21- jarige ijzerwerker J. B. Brandwijk uit Rotterdam gisteren op een ter rein op pier acht aan de Waalhaven bezig een drie en half ton wegende laadmast met een takel op een vrachtauto te laden. Op zeker mo ment zwenkte de mast om en viel, nadat de ijzerwerker aan het hoofd was geraakt. Bij aankomst in het havenziekenhuis bleek hij te zijn overleden. KREOFLAVON voorkomt en geneest en snoepte, maer...,.'l helpt ^20 tabletten 75*. (Advertentie) Mr. Bouman leest brieven voor Tijdens de voortzetting van het proces-Jungschlager te Djakarta heeft mr. Bouman een brief voorge lezen van één der getuigen. Kolk ge heten. Deze getuige, die op het ogenblik wegens zenuwziekte in een inrichting wordt verpleegd, heeft schriftelijk verklaard, dat hij „als commandant van de Nederlands-In dische Guerilla-organisatie over 80 voormalige leden van het KNIL was aangesteld. Deze groep had haar hoofdkwartier in grotten nabij de onderneming Ombang". Dan. kom mr. Bouman aan het woord: „Het geval-Kolk is het af schuwelijkste, dat ik ooit heb ge zien". En dan leest hij een brief voor, die Kolk in Februari 1954 (enkele maanden voor zijn „bekentenis") in de gevangenis heeft geschreven: „Mijn heel leven heb ik alles, wat op geweld leek, gehaat. Ik droeg zelfs hier in Indonesië nooit een wapen, ondanks het grote gevaar. En nu de ze verschrikkelijke beschuldiging". Verder: „Bij mijn aankomst in Bandoeng heb ik een verschrikkelijk pak slag gehad, omdat ik niet wilde bekennen. In hemelsnaam, wat be kennen? Het zijn immers allemaal leugens. Mijn body kan echter der gelijke folteringen niet hebben en als dit afknuppelen herhaald wordt, zal ik er onder doorgaan". Dan leest mr. Bouman een brief van een andere gevangene over Kolk: „Kolk was vreselijk mishandeld in het privé-huis van inspecteur Enduh aan de Djalan Tjipaganti. Hij was bijvoorbeeld geboeid en gedwongen in kleermakerszit te zitten. Toen kwam Enduh en ging op zijn knieën staan. Wolfe was aanwezig, toen dit gebeurde. Toen werden zij geslagen, Militaire voertuigen zijn niet voor burgers Enkele uitzonderingen De minister van oorlog heeft per algemene order bekend gemaakt, dat het vervoeren van burgers in militaire voertuigen verboden is. Op deze regel wordt een uitzon dering gemaakt: 1. Voor burgerpersoneel, dat bij militairen werkzaam is: deze bur gers moeten dan voorzien zijn van een verklaring, die zij de be stuurder vóór de aanvang van de rit moeten overhandigen en die de bestuurder de gehele rit onder zijn berustig houdt. 2. Voor de voertuigen, die ten dien ste staan van opperofficieren, le den van de leger- en luchtmacht- raad, de minister van oorlog, de inspecteur-generaal, de chef van de generale staf, de chef van de luchtmacht. DE ZOMESüZFfrn S VAN 1955 De jaarlijkse serie Zomerzegels, met toeslag, waarvan de extra op brengst ten goede komt aan cultu rele en sociale doeleinden, staat dit jaar in het teken van de gebouwen. De bedoeling heeft voorgezeten een aantal gebouwen uit te beelden, die representatief zijn voor de Neder landse architectuur van de laatste 50 jaar. Van 25 April tot en met 24 Ju ni 1955 zullen de zegels verkrijgbaar zijn en zullen tot 31 December 1956 geldig voor frankering wezen. De zegels van 2 en 25 cent zijn ontwor pen door F. Lammers te Haarlem, die van 5. 7 en 10 cent door A. Fre- deriks te Utrecht. De waarden, voorstellingen en kleuren zijn de volgende: 2 3 cent Fabrieksgebouw te Rot terdam. Grijs. 5 3 cent Postkantoor te "s-Gra- venhage. Lichtgroen. 7-J-5 cent Beurs te Amsterdam. Donkerkarmijn. 10 5 cent Stadhuis te Hilversum. Groenblauw. 25 8 cent Kantoorgebouw te 's-Gravenhage. Roodviolet. Het zyn één-kleurige zegels uitge voerd in plaatdruk. De grootte van de beeldrechthoek is 21.55 bij 28.55 mm. Kolk met een knuppel. Het resultaat hiervan was, dat hij niet rechtop kon lopen, toen hij naar zijn cel werd ge bracht, maar slechts op handen en voeten kon kruipen". Het voorlezen van de volgende brief werd door rechter Maéngkon onderbroken: „Kunt u de originelen van deze brieven overhandigen?" Mr. Bouman antwoordt slecht de foto-copieën te kunnen overhandi gen, omdat hij niet kon vermoeden, dat op deze zitting de zaak-Kolk zou worden behandeld. De origine len bevinden zich op het ogenblik in Nederland, aldus mr. Bouman. Vervolgens werd de zaak ver daagd. Scholier stal kwik Koopman kocht het Een 46-jarige koopman uit Am sterdam had van een 18-jarige HBS- er 4,4 kg vuil kwik tegen 10.per kilo gekocht. De jongen had zich uit gegeven als een student in de schei kunde, die in zijn eigen kleine labo ratorium met kwik experimenteerde. Later kwam aan het licht, dat de jongen het op de HBS gestolen had. De koopman had het kwik na zuive ring voor 25.50 per kilo verkocht. Op school moest de directêur echter nieuw kwik kopen, hetgeen f 46. per kilo kostte. In tegenstelling tot de politierechter, die hem vrijsprak was het hof van mening, dat de ove rigens goed bekend staande koopman ditmaal niet voldoende voorzichtig heid had betracht bij de aankoop van het vuile kwik. De man werd tot f 25.boete veroordeeld. De scholier zelf is destijds tot drie maanden voorwaardelijk veroordeeld wegens de diefstal van het kwik. Wilde staking bij de Groningse heiers Onwettelijke eisen Een groep van ongeveer 40 heiers in de provincie Groningen, aangesloten bij de federatie van hei- en fundering werkers, is in staking gegaan, waar door in stad en provincie het werk op verscheidene bouwwerken is ko men stil te liggen. Gisteren zijn er tussen de stakende heiers en de aan nemers besprekingen gevoerd, maar deze hebben geen resultaat opgele verd. Vandaag werden de onderhan delingen voortgezet. De heiers eisen 10,netto per week meer loon; volgens de C.A.O. van de heiers, aangesloten bij de fe deratie, mag er 25 pel. boven het contractloon worden uitbetaald. De eis van 10,gaat boven het hoogst toelaatbare loon. De oorzaak van de moeilijkheden zou gelegen zijn in de klasse-indeling. De westelijke pro vincies zijn ingedeeld in groep 1 en de provincie Groningen, alsmede en kele andere provincies in het Noor den, in groep 2. De federatie van hei- en funde ringswerkers is een onafhankelijke organisatie, die noch bij een van de drie erkende vakorganisaties noch bij de E.V.C. is aangesloten; het hoofdbestuur van de federatie zetelt in Amsterdam. 13000 RIJBEWIJZEN VOOR MILITAIREN. Ruim 13.000 militairen, van wie meer dan de helft tot het reserve- of dienstplichtig personeel behoort, zijn sinds 1 September jl. in het bezit ge steld van een verklaring, waardoor zij op grond van hun militair rijbe wijs zonder nader rij-examen een burger rijbewijs konden krijgen. Verlofspersoneel van oudere lich tingen zal bij volgende herhalings oefeningen eveneens in het genot van een verklaring voor een geldig rij bewijs worden gesteld. Zaterdag na de 4e Zondag tigheden bijeen in de kerk van Sint Nicolaas in de kerker. Aan vankelijk was de statio in de kerk van Sint Laurentius in agro verano. in de Laurentiuskerk buiten de (stads)muren. Door deze kerk is het misformulier sterk beïnvloed. Immers Laurentius was de patroon van de doopleerlingen en voor deze aanstaande christe nen was er op deze Zaterdag wederom een scrutinium, een onder zoek. Vandaar dan ook dat wij in de gebeden en zangstukken verschillende zinspelingen op het water van het Doopsel en op het licht der genade vinden. in de introitus zingen wij reeds: „Gij allen die dorst hebt, komt tot de wateren". Prachtig sluit het epistel daarbij aan als wij lezen: „Op de tijd, die Mij behaagt, ga Ik u verhoren en op de dag van het heil kom Ik u helpen. Komt naar het licht! Langs de wegen zullen zij grazen en op alle vlakten hun weiden vinden. Geen honger of dorst zullen zy lijden, en hitte noch zon zal hen deren. Want hun Ontfermer zal hen geleiden en laven aan de waterbronnen!" Hoe mooi zijn in deze les de gedachten aan het water en het licht tezamen gebracht. Maar er valt nog meer op te merken. Nadat het graduale in het eerste deel terugslaat op het epistel, kondigt het laatste gedeelte reeds aan wat wij in het Evangelie gaan horen. Wij horen daar Christus zeggen: „Ik ben het licht der wereld; wie Mij volgt, wandelt niet in de duisternis, maar hij zal het licht des levens bezitten". De Joden echter, die in de duisternis wandelen, zullen noch Hem noch de Vader erkennen. Zoals Christus zich in het Evangelie (zie het slot) terugtrok, zo zullen ook wij ons moeten verbergen voor de vervolgingen van de wereld. Toch zullen wij niet alleen zyn, want als wij denken aan het Paas feest, dat steeds dichterbij komt, dan zullen wij met Sint Laurentius mogen uitroepen: „Mijn nacht kent geen duisternis meer, maar alles straalt er van licht!" Want Christus Jesus is immers onze goede Herder, die het Licht der wereld is. K. P. Hogere ambtenaren- centrale blijft bij haar advies: Geen overwerk meer! De Centrale van Hogere Rijksamb tenaren heeft een buitengewone ver gadering uitgeschreven ter bespre king van de toestand en de voor de toekomst te bepalen gedragslijn. Deze vergadering zal op 2 April des mid dags in gebouw Amlcitia te Den Haag worden gehouden. Afgezien van de uit de vergade ring komende eisen en zonder daarop te willen vooruit lopen, meent het bestuur van de Centrale, dat allen Meer hoffelijkheid in het verkeer Het Centraal Bureau voor Rijvaar digheid te Den Haag heeft aan de auto-rijscholen in Nederland een schrijven gericht, waarin wordt mee gedeeld, dat de examenstof voor het examen automobilist en motorrijder, zowel wat het theoretische als het practische gedeelte betreft, zal wor den verzwaard. Begin Eindhovense moordzaak Fraai echtpaar Op 9 October j.l. trof een militair op het binnenpad in de omgeving van de Boschdijk te Eindhoven een ster vende vrouw aan, die een messteek in de borst had. Na enig onderzoek bleek zij de vrouw te zijn van een werkloos opperman uit Eindhoven, die kort daarop verdacht van moord gearresteerd werd. De man en de vrouw waren trouwe cafébezoekers in Eindhoven en ieder had zijn eigen „stamcafé". Wanneer de man zonder geld ge raakte, belde hij zijn vrouw op die in een ander café haar vermaak zocht en ging dan naar haar toe om een aanvullend bedrag te krij gen. Op de bewuste avond had hij haar weer opgebeld, maar zo blijft hij hardnekkig volhouden is daarna niet naar haar toegegaan. Waar was verdachte? De rechtbank van Den Bosch, waar de man gisteren terecht stond, verplaatste haar zetel tijdelijk naar Eindhoven om daar een getuige te horen, die ziek te bed lag. Deze vrouw verkaarde, dat verdachte op het tijdstip, dat de moord geschied moet zijn, haar opgebeld heeft en naar haar huis toegekomen is. Daar het café, waar de man zijn avonden placht door te brengen, en het huis van de vtouw, waarheen hij zich begeven zou hebben, ver van de urgerlijke «Stand Geboren twee Australische struisvogelkuikens in het dierenpark te Arnhem; Ma maakt het goed, maar mag niet bij haar babies komen, om dat Pa ze uitgebroed heeft en erg wantrouwend is. Overleden tien lammeren van reeën in de omgeving van Achte- veld. hoogstwaarschijnlijk door de lange winterduur. waardoor deze beesten leverziekten opgelopen heb ben. plaats van de moord verwijderd is, zou uit deze getuigenverklaring moe ten blijken, dat de man de moord niet gepleegd zou kunnen hebben. Voor deze zaak, die nog wel en kele dagen zal duren, waren 18 ge tuigen gedagvaard. Het echtpaar had drie kinderen en de vrouw verwachtte ten tijde van de moord haar vierde kind. Raad vToezicht geïnstalleerd Gistermiddag is in de raadszaal van het gemeentehuis in Doorn de raad van toezicht van de BNMO- stichting door de voorzitter van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers geïnstalleerd. Na instelling van deze raad van toezicht kan worden overgegaan tot de practische uitvoering van de plannen van de bond. Het eerste pro ject, dat op het programma staat, is de oprichting van een woonoord voor militaire oorlogsslachtoffers met rug verlammingen. Hiervoor is een terrein aangekocht van 17 h.a. in de onmiddellijke nabijheid van het herstellingsoord Aardenburg, dat door de gemeente Doorn voor dit doel werd beschikbaai gesteld, of schoon het ligt in het uitbreidings plan van de gemeente. Op het terrein zullen voorlopig 14 bungalows, een moederhuis en een moderne werk plaats voor 27 ongehuwden worden gebouwd. De militaire oorlogsslachtoffers die door verwondingen aan de rug zijn verlamd, zullen hier met de door het rijk verstrekte hulpmiddelen in staat worden gesteld zelfstandig te leven en te werken. Voor sport be oefening mag gebruik worden ge maakt van de sportvelden van Aar denburg. De remonstrantse predikant te Boskoop, ds G. Ch. Duinker heeft gisteren te Amsterdam het huwelijk van zijn tweelingbroer, de arts J. J. Duinker ,die huwde met mej. Eliy Pauw, ingezegend. De proeven zullen worden uitge breid met het onderdeel „bijzondere verrichtingen". Er wordt niet gezegd, waaruit deze bijzondere verrichtingen zullen bestaan. Wel wordt de aan dacht op de wensenlijkheid van meer „hoffelijkheid" in het verkeer geves tigd. De examinatoren krijgen op dracht scherp toe te zien, hoe de mentaliteit van de geëxamineerde is, hoe hij zich gedraagt ten opzichte van langzaam verkeer als vrachtwagens, handkarren, wielrijders, die tijdig richting aangeven, enz. Voor de mo torrijders zal een remproef in het examen worden opgenomen. Het Cen traal Bureau voor Rijvaardigheid is van mening, dat een grotere hoffe lijkheid in het verkeer het aantal on gevallen zal doen verminderen. Daar om zal aan de factor „zorgvuldig heid en correct gedrag" meer aan dacht worden besteed. Verwacht mag worden, dat deze nieuwe regeling voor de examens rijvaardigheid me dio April, dan wel 1 Mei zullen in gaan. Drama te Utrecht Zoon stak z'n dronken vader met 'n mes neer Een 50-jarige Utrechtenaar, die gisteravond beschonken thuis kwam, is na een verschil van mening door zijn 21-jarige zoon met een broodmes neergestoken. De dronken man had een kwade dronk over zich en bedreigde na zijn thuiskomst zijn huisgenoten. Hoogst waarschijnlijk om een van de be dreigden te ontzetten heeft toen de zoon met een broodmes zijn vader van achter een steek in de rug toege- gcbracht. De dronkaard werd in de buurt van zijn long getroffen cn moest in zorg wekkende toestand naar bet Stads en Academisch ziekenhuis te Utrecht worden overgebracht. De zoon werd door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Bewijs uit 't water Motordiei gearresteerd Regelmatig wordt nog in een deel der Loosdrechtsc Plassen gedregd naar een jongeman, die onlangs een schaatstocht maakte en sindsdien spoorloos is gebleven. Dezer dagen haalde men bij het dreggen een mo torrijwiel op dat kennelijk sinds kort in het water lag. Men stelde de politie te Bussum, waar een motorrijwiel was gestolen, hiervan in kennis. Gisteren arres teerde de Bussumse politie een 24- jarige taxichauffeur uit Hilversum, die kortgeleden in dienst trad bij de eigenaar van de motor en weer ontslag had genomen. Hij legde een volledige bekentenis af, waaruit bleek, dat de man het motorrywiel had getracht te verkopen maar daar in niet geslaagd was. De waarde van het gestolene bedroeg 1700.—. Ten slotte durfde de dief de motor niet meer bij zich te houden. Maandag morgen reed hij naar Loosdrecht waar hij hem in het water reed. zieh in het vervolg, zolang hun ver langens niet zyn Ingewilligd, zullen beperken tot een strikt formele uit oefening van het door hen aanvaarde ambt, voor zover die binnen de of ficieel geldende werktijd uitvoer baar is. Dit advies van het bestuur zal aan de vergadering worden voorgelegd. MINISTER „JAGER OP KLEIN WILD". In* een spoedvergadering van de Katholieke Middenstandsbond afd. Breda werd Donderdagavond een mo tie aangenomen, waarin er bij de mi nister van Economische Zaken op aan wordt gedrongen om verdere discri minatie van de middenstand te voor komen. De vergadering achtte de jongste winstmargebeschikking on aanvaardbaar en betitelde haar als „jagen op klein wild". Kindje verkouden? n borstje met Aetherklanken Televisie-progrmma's. VARA: 20.15 Act. en weerber. 20.30 De zingende stift. 20.35 „Zo zijn onze manieren", T.V.-spel. 21.00 „Mensen, dingen nu!" 21.05 Baantjes jagen. 21.25 Film. 21.35 Pauze. 21.40 „Variété", T.V.-show. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 1000. VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 7.45 Even opkrik ken. 7.50 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 fUNM u Gram. 8.35 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Watcrst.). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven. 11.35 Orgelconc. 12.00 Gram. 12.30 Land- cn tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Gram. 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Sportpraatje. 14.35 Lich te muz. 15.00 Orgel en zang. 15.25 „Even tijd voor veiligheid", caus. 15.40 Fagot en piano. 16.00 „Van de wieg tot het graf". 16.20 Omr.ork. en solist. 17.00 Radioweekjourn. 17.30 Accord.ork. en solist. 18.00 Nieuws cn comm. 18.20 Ballroom-ork. 18.45 Re- geringsuitz.: Atlantisch allerlei: Een en ander over de 14 landen van "het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „De Bijbel is een moei lijk boek", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20,00 Nieuws. 20.05 Ge- var. programma. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „De Odean-Moorden", hoorsp. 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws, weerber. en Kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kinde ren. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.ined. 12.33 Filmmuz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, en Kath. nieuws. 13.20 Orgel en zang. 13.35 Lichte muz. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engel se les. 14.40 Muzikale caus. 15.05 Kron. v. Letteren en kunsten. 15.40 Fanfare-ork. 16.00 Gregoriaanse zang. 18.30 Voor de jeugd. 17.00 Vrouwen koor. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Ne- derl. liedjes. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 „Lichtba ken", caus. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 18.45 Omr.ork. en soliste. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Lichte muz. 21.30 „De Katholiek in het openbare leven van deze tijd", caus. 22.00 Gram. 22.20 Gesprek over Ook kinderboeken hebben hun his torie". 22.40 Gram 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25— 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9