DUINSTREEK Stichting van R* K* Ulo-school Woensdag grote bliksemactie van de K*V,P» in Noordwijkerhout Belangrijke subsidie voor de stichting V.V.V.-Noordwijk VRIJDAG 25 MAART 1955.DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren: Peter z. van R. Rou- bos en M. Boogaard; Adriana Frede^ rica Christina d. van W. J. van der Peet en A. M. Weenen; Maria Wille- mijntje d. van F. J. Troost en G. A. van Grootveld; Martinus z. van H. van der Putten en A. M. de Vries; Jozef Wilhelmina Maria z. van Th. J. N. Verhaar en P. J. Bon; Arnolda Lamberdina d. van P. H. N. Troost M. P. Dingelhoff; Olfert Rubertus z. van N. P. Dekker en G. Bakker; Cor nelia Bastiaantje d. van P. van der Spek en L. Schellingerhout; Nicolaas z. van M. Hogenhout en J. C. S. Borg man; Christina Anna d. van H. G. F. Bornhijm en A. C. Ligthart. Ondertrouwd: Wouterus Jurriën Engelbert van den Bos 27 j. en Cla sina Snaterse 24 j.; Jan van der Hooft 24 j. en Cornelia Maria Grif fioen 20 j.; Abraham de Graaf 28 j. en Maria Helena Prins 28 j.; Adria- nus Corneüs BI ij leven 23 j. en Cor nelia Imanse 23 j.; Johannes Jose- phus van Buijten 27 j. en Joostina van Luiing 25 j.; Leendert de Rijk 28 j. en Gijsbertha Christina Kranen burg 30 j.; Gerrit Karei van Ekeren 23 j. en Jeanne Beatrix van Melsen 22 jaar. Getrouwd: Willem Arie Antonie de Joode en Johanna Witte; Johan nes Wolter Engelse en Cornelia Ja- coba Schindeler. Overleden: Willemijntje v. Liempt 74 j., e. v. Klaas Terlouw; Johanna Gesina Voorneveld 60 j., e. v. Pieter Burghout; Antonie Huibert Verhoe ven 59 j., e. v. Erkje Saarloos; Cor nelia Jacoba van der Breggen 84 j., wed. v. Willem Gerardus de Vente. KATWIJK Geb.: Margaretha, d. v. A. Noort en G. van der Boon; Gerda, d. v. J. G. Kralt en C. Hoek; Diederik, z. v. D. Parlevliet en A. Visser; Aria, d. v. H. van Duyn en G. Barnhoorn; Cornelia, d. v. G. van Delft en J. van der Bent; Cornelis Hugo Nico, z. v. M. F. Verdoes en D. Zwaan; Helena, d. v. J. Kraayenoord en M. van Rijn; Gijsbertus, z. v. A. Hoek en G. Raayen. Ondertrouwd: B. van der Plas en A. Berkheij; H. H. van der Plas en C. J. I. Witte; W. Nijgh en M. Lan- gerak; J. van der Plas en J. Guyt. Getr.: N. T. Verbree en J. den Hol lander; J. van der Mark en C. Bruin; J. van Beelen en A. den Hollander; A. F. Haasnoot en G. Zuyderduyn; C. Zwanenburg en L. L. Klaassen; J. W. Koning en K. Ouwehand. Overl.: P. van Duyvenbode, 70 j.; P. van den Oever, 80 j.; J. van Duyn, 57 j.; L. van der Plas, 60 j.; M. W. van der Aa, wed. van R. v. d. Bos; A. Guyt, 82 j.; L. Berkheij, 1 j.; J. Voorzaat, 83 j.; wedn. van J. van 't Verlaat. LEIDSCHENDAM Het kerk- en schoolbestuur var» de parochie H.H. Petrus en Paulus heeft tot het gemeentebestuur het verzoek gericht de benodigde gelden te mogen ontvangen voor de stichting van een school voor uitgebreid lager onder wijs, omvattende 3 klassen, 1 natuur- kunde-lokaal en 1 lokaal voor licha melijke oefeningen. Bij de aanvrage is een lijst gevoegd, waaruit blijkt dat de nieuwe school door minstens 38 kinderen zal worden bezocht. B. en W. zijn van oordeel, dat er geen be zwaar bestaat om aan het verzoek te voldoen, te meer, omdat de voor standers van het openbaar onderwijs hun kinderen naar een u.l.o.-school in Voorburg sturen, waardoor een open bare u.l.o.-school in Leidschendam geen levensvatbaarheid heeft. STRAATONGEVALLEN. De Haagse wielrijder H. kwam we gens flinke wind in de rug bij het gevaarlijke kruispunt DamlaanKon. JulianawegVoorburgseweg, toen juist op dat moment drie kinderen onvoorzichtig de drukke voorrangs- weg overstaken. De wielrijder moest om een aanrijding te voorkomen zo hard remmen, dat hij over de kop sloeg. Na eerst verbonden te zijn door dokter Van der Stam is hij we gens verdere inwendige kneuzingen naar St. Antoniushove overgebracht. Op de Veursestraatweg moest - de Haagse bromfietser M. het ontgelden toen hij door de achter hem rijdende auto,bestuurd door J. M. uit 's Gra vendeel, bij het passeren werd gegre pen. De bromfiets werd vrijwel ge heel vernield, maar de bromfietser kwam er wonder boven wonder ta melijk goed af. De politie maakte proces-verbaal op, omdat de autorijder niet voldoen de naar links was uitgeweken. Subsidie Stichting 19401945. De Stichting 19401945 heeft tot de raad het verzoek gericht ter gelegen heid van de grote inzameling bij het a.s. bevrijdingsfeest, uit de gemeente kas een bijdrage te mogen ontvangen, neerkomend op 5 cent per inwoner. B. en W. menen aan dit verzoek te moeten voldoen en vragen de raad de gift te bepalen op 660.(uitko mend op een inwonertal van rond 13200). Oud Leydsedam. In de vergade ring van het genootschap „Oud-Leyd- sedam" sprak de voorzitter, burge meester H. Banning, zijn voldoening uit over de bevredigende opkost en deelde daarna mede dat eind April a.s. in het raadhuis een tentoonstel ling zal gehouden worden over alles wat op oud-Leidschendam betrekking heeft. Ook is een commissie werk zaam om de oude straatnamen te achterhalen en daarbij aan te geven op welke teggenwoordige gedeelten van Leidschendam die straatnamen betrekking hebben. Spreekster van deze avond was mej. mr. E. C. M. Prins, van het rijks archief, die een causerie hield over geestelijke en wereldlijke zegels. Aan de hand van lantaarnplaatsjes gaf spr. nadere uitleg van de verschillende be kende zegels van vorsten, edellieden, steden en burgers. Namens de aanwezigen betuigde de burgemeester oprechte dank voor de innteressante causerie. Geboren: Joanna P., dr van L. G. de Korte en M. J. P. de Goederen; Theresia M. J., dr van A. A. Knij- nenburg en G. van der Lubbe; Ma ria C. G., dr van R. G. Wensveen en C. M. Onderwater; Catharina A. M., dr van H. N; de Groot en E. J. Belt- zer, Margaretha M. A., dr van C. C. Hoppenbrouwers en Th. M. A. de Baedts; Cornelis C., zn van G. H. Verhagen en G. C. Berk; Adriana A. M., dr van A. van der Lubbe en A. J. Th. van Es. Ondertrouwd: D. Troch te den Haag, en Maria J. van der Helm; Wilhelmus H. Reeuwijk te Zoeter - meer en Elisabeth J. Knijnenburg. Getrouwd: B. Tetteroo en C. van Bemmel; J. Rij ling en M. Krons- horst; T. Borst en C. M. Hoogdalen te Voorburg. Overleden: M. van Alenburg 76 j., echtgenoot van N. Hoogenraad. LISSE OPENBARE LESAVOND MUZIEK SCHOOL Woensdagavond werd in het gebouw Rehobóth een openbare lesavond ge geven door de muziekschool „Bloem bollenstreek, directeur de heer Alb. Helmus, met medewerking van de heer H. de Graaf, blokfluitleraar. Van de zijde van de ouders was de belangstelling groot en de directeur sprak de hoop uit, dat de volgende openbare les in een nieuw lokaal kon plaats hebben, zodat de zaalsfeer en klank beter zou zijn. Zijn plannen voor de stichting van een nieuwe wo ning met leslokalen voor het muziek onderwijs aan de Zwanendreef hoop te hij dit jaar nog te kunnen verwe zenlijken. De directeur kondigde de verschil lende nummers aan en gaf, waar zulks nodig was, de nodige toelichting en uitleg. Na een jaar hard werken trad de heer de Graaf voor het eerst met zijn leelingen voor het voetlicht en de resultaten hiervan waren voortreffe lijk. De ouders hebben kunnen ge nieten van de prestaties hunner kin deren, waarvan er diverse voor het eerst van hun kunnen blijk gaven. Op deze openbare lesiavond heeft de dir. alle leerlingen van zijn school laten optreden en de avond is bij zonder goed geslaagd. Pluimveevereniging. De Pluim vee- en Konijnensportvereniging Lisse en omstreken is Donderdagavond in ;n ledenvergadering bijeen gweest. De hoofdschotel van de avond was de mededeling, dat er in de toekomst provinciaal meer samenwerking zal worden gezocht ten opzichte van het organiseren van tentoonstellingen, waardoor financiële tekorten worden voorkomen of tot een minimum wor den beperkt. Bovendien is er een ga rantiefonds gesticht, waarin door elke deelnemende vereniging een bedrag van 50.behoort te worden gestort. Dit punt werd in discussie gebracht en uiteindelijk werd besloten om zich hierbij aan te sluiten. Vervolgens werd medegedeeld, dat de vereniging een eigen bibliotheek heeft op het gebied van de dieren- fokkerij. Hiervan kunnen de leden gebruik maken tegen een vergoeding van 0.10 per 14 dagen, terwijl niet- leden hiervoor een bedrag van 0.25 zullen moeten neertellen. STOMPWIJK K.V.P.-VERGADERING. Zoals gewoonlijk was ook deze ver gadering van de KVP, gehouden in de zaal van het „Blesse Paard" goed bezocht. Voorz. A. L. v. Wijk richtte een kort welkomstwoord tot de aan wezigen en in het bijzonder tot de heren v. d. Bosch en Boer, gemeente raadsleden en de spreker, de heer Baaten, die op het laatste moment moest invallen voor de door ziekte verhinderde heer S. B. Gras. De pen ningmeester had kans gezien het ba tig kassaldo nog iets te doen groeien en dit saldo bedroeg nu 297.10. De spreker, de heer Baaten, had het onderwerp van dhr. Gras „Klaar voor 1956" overgenomen. Zeer uit voerig ging spreker na, hoe de poli tiek in ons land zich ontwikkeld heeft na de bevrijding in 1945. Vele moei lijkheden moesten worden overwon nen en op de le plaats moest de ar- beidsvrede bewaard blijven. De ach terstand in de welvaartspositie bracht sociale spanningen, die in 1952 funest waren voor de KVP. Het merendeel van het programma, wat in 1952 door de KVP werd opgesteld, is nu ver wezenlijkt, zoals belastingverlaging, middengroepen, kinderbijslag en ge zinspolitiek. Er is enorm veel bereikt en om te behouden wat bereikt is en om te krijgen wat nog op het pro gramma staat is Katholieke politiek- eenheid noodzakelijk. Een politieke partij, dus ook de KVP, is een strijdorganisatie en de strijd wordt ons nu opgedrongen door de P.v.d.A. en het Willems-woord op het Leidse congres. Het antwoord van ons zo grondig reeds getoond in Brabant is aanhankelijkheid, niet alleen aan de KVP, maar ook aan de bisschoppen. Voor het voeren van propaganda is geld nodig. De P.v.d.A. heeft in Juni '54 een milioenenfonds gesticht. Wij doen dit ook en ons ant woord moet feller zijn dan ooit. Ook jongeren kunnen het lidmaatschap van 2.per jaar makkelijk missen. Zij moeten een offer willen brengen dan zal het de volgende verkiezing uit zijn met de doorbraak. Een hartelijk applaus was het ant woord op deze rede. Voorzitter Van Wijk voegde hieraan nog toe, dat er in Stompwijk ruim 700 katholieke kiezers zijn. Nog lang niet allen zijn lid. Als allen hun plicht begrijpen dan moet Stompwijk naar de 700 leden toe. De rondvraag bracht de jaarlijks' terugkerende vragen: nl. de slechte toestand van de wegen in de Meer- en Geerpolder en de Kniplaan. Wo ningbouw en aanleg van water- en EEN EXCUUS AAN DE STAD LEIDEN EN AAN ZIJN INWONERS! Het spijt ons, dat wij U de laatste jaren in ons oude pand in de Haar lemmerstraat niet méér service heb ben kunnen geven. Dit spijt ons om dat U recht had op méér service en omdat U door andere ongunstige omstandigheden dikwijls een onjuist beeld hebt gekregen van onze zaak en van wat wij U te bieden hadden. Onze etalages waren klein, véél te klein. Misschien zocht U soms een bepaalde schoen en zag U hem niet in'de etalage. En U concludeerde zelfs al was het tegendeel het geval dat wij toch niet hadden wat U zocht. Dit alles wordt nu geheel anders. Onze nieuwe zaak is modern en ruim. Nu kunnen wij U de service geven die U toekomt. Onze collectie schoe nen is een veelvoud van de vroegere. Onze etalages zijn aantrekkelijk groot geworden. Nóg zullen wij dikwijls niet alles hierin kunnen plaatsen, maar zij zijn voldoende groot om U steeds een interessant beeld te geven van wat wij U thans te bieden hebben. Daarom nodigen wij U gaarne uit tot een bezoek aan onze nieuwe zaak. Ook indien U thans niets wilt kopen en alleen maar eens wilt komen kijken (en passen!). Wij zullen U gastvrij ontvangen. SCHOENMAGAZIJN BATA, Haarlemmerstraat, Leiden. (Advertentie) electriciteit in de afgelegen gebieden. Hierop werd door de gemeenteraads leden geantwoord. Voor de Meer- en Geerpolder zijn plannen in voorbe reiding, waarover nog niets kon wor den bekend gemaakt. De Kniplaan zal, zodra het weer dit mogelijk maakt van een asphalt wegdek wor den voorzien. Stompw. Boys Stompw. Boys ontvangt Rijp wetering. Aanvang 2 u. Overige wedstrijden: Stompw. Boys 2 Teylingen 3, 12 uur. Rijpwetering AStompw. Boys A, 12 uur. OEGSTGEEST Dodelijk ongeval. Op de Rijks straatweg onder Oegstgeest, nabij de Slaagh, had een ernstig verkeers ongeluk plaats, waarbij de 41-jarige jhr. J. J. Akerlaken uit Den Haag om 't leven is gekomen. De heer Aker laken reed met zijn auto achter een bus van de NZHVM en bij de Slaagh trachtte hij de bus te passeren. Hij botste daarbij op een vrachtauto, die uit de andere richting kwam. De heer Akerlaken was op slag dood. Zijn auto werd totaal in elkaar gedrukt. WASSENAAR -KjK BUURTVERENIGING OOSTDORP HIELD JAARVERGADERING In de zaal van Het Dorpshuis in de van Zuylen van Nijeveltstraat werd gisteravond de jaarvergadering ge houden van de Buurtvereniging Oost- De K.V.P. in Noordwijkerhout zal in de komende week in volle actie komen, om, in navolging van vele an dere afdelingen in Nederland het ledenaantal op te voeern. Reeds enige tijd is er in Noord wijkerhout volop activiteit. Een Jon gerenafdeling werd opgericht, pm vooral de jongeren op te wekken ac tief deel te nemen aan de politiek. Zij telt thans 31 leden, die kortgeleden een bestuur uit hun midden hebben gekozen met als voorzitter de heer C. Willemse, als secretaresse mej. R. Zandbergen en als penningmeester de heer C. Keyzer; als adviserend be stuurslid van' de ouderenafdeling werd de heer J. J. Aardman toege voegd. De volgende actie zal een bliksem actie zijn tot werving van nieuwe leden. Zij zal worden Ingeluid a.s. Maan dag, om 8 uur 's avonds in de zaal van Brama. Als spreker komt de heer W. Steinmetz, wethouder van sociale zaken in Amsterdam. Deze spreker zal zeker in staat zijn, om zijn toe hoorders te boeien met het interes sante en actuele onderwerp: „Staat kundige organisatie in Katholiek verband". Actueel door de spanningen rond om het mandement van onze Bis schoppen. Interessant, omdat de heer Steinmetz als wethouder van een ge meenteraad, waarin de Partij van de Arbeid zo sterk is vertegenwoordigd, beter gedocumenteerd is dan wie ook omtrent de moeilijkheden, welke de samenwerking van de K.V.P. met de P.v.d.A. noodzakelijkerwijze met zich meebrengt. Bliksemactie. Aan het eind van deze avond zullen aan de propagandisten de nodige in structies gegeven worden voor de grote bliksemactie op Woensdag a.s., die het sluitstuk moet vormen van de met veel zorg opgebouwde voorberei dingen. De K.V.P. acht zich gelukkig, dat zoveel vrijwilligers uit de diverse standsorganisaties bereid zijn gevon- dn, om mee te helpen de K.V.P. groot en sterk te maken. Nadat Woensdagavond een geluids wagen de Noordwijkerhouters zal hebben opgewekt zich aar» te sluiten in de rij van de K.V.P zullen de pro pagandisten de huizen, waar de can- didaatleden wone bezoeken, om het antwoord op de brief, welke de avond tevoren bezorgd zal worden, te horen en naar men hoopt iedereen als lid te kunnen inschrijven. Het is een bliksemactie en dus hebben de propa gandisten de opdracht, om niet te lang bij één gezin te blijven, want om 19 uur moet ieder huis bezocht zijn. Degenen, -die ettelijke bezwaren hebben te overwinnen, alvorens zij als lid toetreden, zullen naderhand nog apart worden bezocht en dan op een meer rustige wijze. Bezwaren betreffende contributie kunnen er haast niet meer zijn 2.50 per persoon per jaar en 3.50 per jaar voor man en vrouw. Voor het eerst is er dit jaar een mogelijkheid, om in termijnen van 0.50 de contributie te voldoen, welke dan resp. 5 of 7 maal moet worden afgedragen. De finale zal om 10 uur plaatsvin den in de benedenzaal van hotel v. d. Geest. Dan zullen de aantallen wor den verzameld en bekend gemaakt worden. Geb.: Catharina Maria Adriana d.v. J. Th. den Elzen en J. J. van Catharina Maria Adriana, dochter v. J. Th. den Elzen en J. J. van Leeuwen; Maria Johanna d.v. C. P. Bader en A. M. Bakker; Maria Ja coba Cornelia d.v. W. Th. v. d. Berg en J. C. Hoogkamer; Cornelia Maria Alida d.v. Th. J. van Veen en W. v. d. Zwet. Ondertr.: D. van der Niet, 29 jaar en M. J. Parlevliet, 24 jaar. Getr.: H. J. Mense, 27 jaar en W. Duivenvoorde, 26 jaar; J. v. d. Starren, 23 jaar en M. P. Kroon, 23 jaar. Overl.: Laurens van Triet, 20 jaar; Jacobus van der Kleij, 85 jaar, geh. gew. m. C. C. Bronkhorst. dorp en omgeving. Burgemeester dr. S. Baron van Wijnbergen gaf door zijn aanwezigheid blijk van belangstelling voor het werk van O. en O. en voorz. A. M. Beijersbergen maakte van deze gelegenheid gebruik, het gemeente bestuur dank te zeggen voor de wijze waarop steeds gevolg heeft gegeven aan verlangens, die door de buurtver eniging kenbaar werden gemaakt. Later op de avond kwam ook wet houder Mr. dr. J. Hazenberg ter ver gadering en ook hij werd namens de gehele buurtvereniging van harte be dankt. De jaarverslagen werden uitge bracht. Het ledental steeg tot 438 en de verschillende feestelijkheden, die O en O organiseerde, trokken grote be langstelling. Voor het eerst kon door de leden rijkelijk geprofiteerd worden van de eigen ijsbaan op Duinrell, al liet dan ook de kwaliteit van het ijs wel te wensen over. Burgemeester van Wijnbergen hield Gemeenteraad Noordwijk Gisteravond kwam de raad van Noordwijk onder voorzitterschap van burgemeester v. Berckel bijeen, waarbij in een vlot tempo de 24 agenda-punten werden afgehandeld. Naar aanleiding van de notulen merkte de iheer Rippe op, dat in de vorige vergadering was besloten de kwestie met „Zeebad" op de agenda van deze vergadering te plaatsen, waaraan echter door B. en W. niet is voldaan. De voorzitter deed de me- deling, dat dit punt in besloten zit ting zal worden behandeld, evenzo het schrijven van de commissie van het Rijnsburgse Bloemencorso voor een subsidie. Door de burgemeester van Menton was een schilderij van zijn badplaats aan de gemeente aangeboden, om tot uitdrukking te brengen de sa menwerking tussen Menton en Noordwijk. Op voorstel van de burgemeester werd besloten een telegram naar Menton te zenden met de beste wen sen en de verzekering van een har telijke samenwerking. Weg LeidenNoordwijk. Besloten werd een perceeltje wa ter aan de Lageweg groot 272 m2 van de Hoogheemraad van Rijnland aan te kopen voor 1,Dit perceeltje is één der stukken, wel'ke benodigd zijn voor het plan voor de reconstructie van de tertiaire weg No. 2, zijnde de Lageweg en een gedeelte van de Schiestraat. B. en W. zijn tot dit plan gekomen, omdat G. S. zich bereid verklaarden naast de normale bijdragen in de kosten van onderhoud en verbete ring van tertiaire wegen voor deze reconstructie een subsidie te verle nen van 50 pet. der geraamde kos ten. Deze toezegging, die voor de gemeente zeer aanlokkelijk is, is uitsluitend te danken aan het feit, dat Ged. Staten er naar streven de weg NoordwijkLeiden spoedig ge heel op de gewenste breedte te bren gen en voor het huidige verkeer ge schikt te maken. Zodra de onderhan delingen over de aankoop van de verdere benodigde grondstroken zijn beëindigd zullen B. en W. afgeronde voorstellen bij de raad indienen. Van de heer G. v. Rihijn en J. v. d Deljl werd aangekocht 72 m2 grond aan de Oranjeweg voor 2 x 0.25, ter verbreding van die weg, onder be ding, dat de gemeente een nieuw rasterwerk zal aanbrengen, waarvan de kosten 700,bedragen, De grondprijs voor het bouwen van woningen op het v.m. Golfterrein werden als volgt vastgesteld: 13. per m2 aan de Golfbaan en de Oran je Nassaustraat; 12,aan de Bea- trixstraat en 11.50 aaii de Irene- straat, Margrietstraat en Marijke- straat. In het voorstel tot wijziging van de Bouwverord. wijzen B. en W. er op, dat deze sinds geruime tijd om een grondige herziening vraagt. Vele bepalingen zijn verouderd en niet meer in overeenstemming met wette lijke voorschriften. Deze verordening werd z.h.s. aan genomen. De rentevoet van de aan de wo ningbouwvereniging ,St. Jeroen" ver strekte voorschotten werd van 4 yK pet. gebracht op 4 pet. Voor aanleg van het stratenplan Irenestraat, Margrietstraat, Marijke- straat, bijna de gehele Oranje Nas saustraat en gedeelten van de Golf baan en het Wantveld werd een cre- diet beschikbaar gesteld van 284.490,—. Credieten. Het voorstel crediet voor de feest- ëviering op de bevrijdingsdag werd naar de geheime zitting verwezen, terwijl het crediet voor verbetering van de centrale verwarming in het raadhuis ten bedrage van 4950, werd verstrekt. Eveneens het cre diet voor verandering van onder wijsmethode voor tekenen en na tuurkunde aan de openbare school en de inrichting van een lokaal voor handenarbeid voor de school met de Bijbel. De kosten werden ge raamd op 970.78 en 4000, I.v.m. het adres van de stichting V.V.V. Noordwijk, inzake subsi diëring door de gemeente, hadden B. en W. een voorstel ingediend om 30 pet. bij te dragen in de kosten van het Informatiebureau groot f2875,en voor dit jaar 30 pet. in de kosten van reclame, waarbij de kosten van deze twee zaken niet de 5000,te boven mogen gaan. Diverse leden voerden hierover het woord, allen deden de toezeg ging vóór het voorstel te zullen stemmen, doch in het algemeen was men niet enthousiast over het systeem van subsidiëring, omdat tel kens de gedachte naar voren komt, dat de gemeente het sluitstuk moet vormen, terwijl men ook van me ning was, dat de post reclame ge heel door de leden van V.V.V. moest worden gedragen. Meerdere suggesties werden ge daan o.a. om de subsidie afhanke lijk te stellen van de bijdragen der belanghebbenden. Onder toezegging van B. en W.( dat deze materie bij de e.v. begro ting nog eens ernstig onder de lou pe zal worden genomen, werd de bedrage aan V.V.V. 1955 vastge steld op 5000,zodat het reeds geraamde crediet met 2000, moet worden verhoogd. De vacan- tie-sluiting van bakkers-, kruide niers- en slagerswinkels werd vol gens het advies van de Midden standscentrale vastgesteld, echter onder beding, dat volgend jaar ook de werknemers over deze regeling moeten worden gehoord. De voorstellen Verklaring op grond van art. 36, 4e lid der Wo ningwet voor gronden ten Noorden van de kom van Noordwijk ter voor koming van een niet gewenste be bouwing en intrekking bouwplan van 2 woningen in het Lange veld werden z.h.s. aangenomen. Speeltuinen. Het voorstel medewerking in richting speeltuinen had bij de raad een goed onthaal. De heer v. Riems dijk was hierover zelfs zo enthou siast, dat hij gezien de grote uit breiding van de gemeente nu reeds gronden wilde reserveren voor ver dere speeltuinen en deze door de gemeente wilde doen inrichten en dan aan de desbetreffende vereni ging te verhuren. De mening van het particuliere initiatief moet voor gaan, omdat het toch de eerste taak is van de ouders om hun kinderen op te voeden en dat de overheid hierbij slechts een aanvullende taak heeft te vervullen. Besloten werd tegen een vergoeding van 10,per jaar een terrein aan de Hoogwa- kersbosstraat voor de tijd van 10 jaren beschikbaar te stellen; ver strekking van een geldlening ad 20.000,tegen een rente van 3 y2 pet. 'sjaars, af te lossen in 30 jaar- lijke termijnen voor de financiering van de betegeling en de afrastering van de terreinen, het bouwen van twee opzichtershuisjes en het aan schaffen van speel werktuigen; het verlenen van subsidie over 1955 van ƒ700.— Op het verzoek voor een bijdrage ad 1300,voor het onderzoek en het stichten van een R.K. H.B.S. in de Bollenstreek werd afwijzend be schikt. Gunstig werd beschikt over het verzoek van de heer C. Bau, eige naar van de woning Emimaweg 27 tot aankoop van een strookje grond van Dobbelmans-duin ter grootte van 20 m2 tegen de prijs van 6, per m2. Onder voorwaarde dat binnen één jaar na heden zal wor den gebouwd een dubbel woonhuis. BEVRIJDINGSFEEST. Het grote programmapunt van de 5 Mei-viering, het optreden van een massaal Volkskoor, krijgt steeds vas tere vorm en deelnemers(sters) kun nen zich de le repetitie aanmelden op 14 April 's avonds te 8 uur in het Casino. De tweede en derde repetitie zullen plaats vinden op 19 en 28 April a.s. Dirigent is de heer Joh. Admiraal. Uitgevoerd zal worden de cantate „Vrijheid" uit het gedicht van Jan Engelman. Tevens zullen nog een achttal liederen van Valerius worden ingestudeerd. De uitvoering zal bij goed weer plaats vinden op het terrajs van het Casino en bij on gunstig weer in de Casino-zaal. Coöp. Bakkerij „De Verbetering". In de gisteravond pehouden jaar vergadering in café Flora van de Coöp. „De Verbetering" zijn balans, verlies- en winstrekening, onder dank voor het accurate beheer goed gekeurd. Het dividend werd bepaald op 5 De aftredende bestuursleden G. Ottevanger en G. Houwaart wer den herkozen. De administrateur dè heer J. W. Midderham had aan het bestuur mededeling gedaan dat hij door drukke werkzaamheden deze functie niet langer kon waarnemen. Naast woorden van lof en dank het geen hij voor de Coöp. heeft gedaan werd hem een electrisch scheeraTipa- raat aangeboden. Als zijn opvolger werd aangesteld de heer B. Pleij. Badplaats-congresoord. De laat ste jaren schijnt de badplaats niet alleen de aandacht te trekken van hen, die rust en ontspanning zoeken, maar ook een uitstekende naam te krijgen als congres- en conferentie oord. Vastgesteld zijn reeds de navolgen de congressen; 2023 April congres van de Ned. Rubberstichting, waar aan deelnemen vertegenwoordigers uit Engeland, Zweden, Frankrijk, Duitsland en Italië in Hotel Belvé dère. Op 2728 April de Ned. Huis vrouwen in Huis ter Duin. 14 Mei Internationale Rotarybeweging. 22 26 Mei vergadering van Directeuren van Warenhuizen op internationaal gebied onder leiding van één der di recteuren van Vroom en Dreesmann. Diezelfde week van 1517 Juni komt de Broederschap van candidaat-nota- rissen bijeen. een korte toespraak, waarin hij wees op de betekenis van een buurtvereni ging, welk werk in zekere zin te ver gelijken is met het werk van het be stuur van een gemeente. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heren A. M. Beyers- bergen en G. J. de Vink werden her kozen en dat in de plaats van de heer K. Koenrades, die zich niet herkies baar had gesteld, benoemd werd de heer J. P. W. Snelderwaard. De voorzitter deed enkele mede delingen voor het jaar 1955. De ge bruikelijke attracties als wielerwed strijd, poppenkastvertoning, kinder feest, Sint Nicolaasfeest, tuinenkeu- ring en ijsvermaak staan weer op het programma. De wielerwedstijd zal ge houden worden op Zaterdag 26 Juni a.s. In October zal de leden een drie tal feestavonden worden geboden. GROTE B.B.-OEFENING IN WASSENAAR-NOORD Zaterdag is de wijk Wassenaar- Noord van de B.B. aan de beurt voor een grote oefening, waaraan zal wor den deelgenomen door twee volledig uitgeruste blokploegen, een mobiel geneeskundig team, dat de beschik king krijgt over twee wagens voor het vervoer van de gewonden, een opruim- en reddingsteam met com plete ploeguitrusting, brandweerploe gen en een 20 man tellende groep re- serve-politie. Verondersteld wordt, dat in Deyler- oord en omgeving op verschillende plaatsen bommen zijn afgeworpen, die ernstige schade en brand hebben veroorzaakt en waardoor een vrij groot aantal bewoners gewond is. Om vijf minuten voor half vier zullen overvliegende vliegtuigen voor alle B.B.-ers het startsein geven. In het politiebureau zal wederom een comandr^ost worden ingericht. De wijkpost is ondergebracht in Dey- lerhuis en het oefenlokaal van het Rode Kruis in de van Zuylen van Nijeveltstraat zal dienst doen als wij k verbandplaats. 10e DUINRELL-BOSLOOP OM ZUIDHOLLANDSE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN Voor de 10e achtereenvolgende maal organiseert de Wassenaarse Sportver eniging W. I. K. Zaterdag 26 Maart de z.g. Duinrell-Bosloop om de Zuid hollandse veldloopkampioenschappen. De junioren A zullen een parcours van 1500' meter afleggen en de striid aanbinden, zowel om het persoonlijk als het clubkampioenschap. Boven dien is er een wedstrijd, eveneens over 1500 meter, voor B-junioren. De nieuwelingen (C D en E-klas- sers) lopen een afstand van 3000 me ter en de A B en C-klassers krijgen ongeveer 6000 meter af te leggen, evenals de A-junioren om het per soonlijk en het clubkampioenschap. De eerste start vindt om 4 uur plaats bij de schaapskooi. STADSNIEUWS MR. J. H. W. J. v. d. HAGEN OVERLEDEN. Gisteren is op 48-jarige leeftijd overleden mr. J. H. W. J. v. d. Ha gen, hoofddirecteur van de Nutricia- fabrieken te Zoetermeer n o.m. pre sident-commissaris van de N.V .Hol landse Constructiewerkplaatsen te Leiden. De heer Van der Hagen werd in Februari 1907 te Den Bosch geboren. Na geruime tijd deel uitgemaakt te hebben van het bestuur van de Nu- tricia-fabrieken werd hij in 1944 di recteur. Hij was sinds Mei 1953 president commissaris van de H.C.W. en de N.E.M.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2