TUSSEN BALIE EN TRAIIE Omgeving In een tamelijk lege zaal gaf 'tbijgoed de toon aan De moeilijkheden van de Kath* Kerk in Argentinië Het gaat er heet bij Poujade toe! Grote schoonmaakplannen in het Kremlin De Hartebrug is NIE T arm! Een Noordwijhse busonderneming vraagt principiële uitspraak over de werktijden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN "ERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 22 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Bloemenkeuring Haarlem Over een magere keuring gespro ken: ook gisteren kon een blind paard in de keuringszaal van het Krelage- huis maar weinig schade aanrichten. Narcissen waren er helemaal niet, tulpen weinig en alleen het bijgoed was goed vertegenwoordigd. Men zag daar onder meer een alleraardigste rotstuin met diverse soorten klein- bloemige crocussen van G. H. Hage- man en Zn., Heemstede. Met heesters, molm, wat rotsblok ken en mos had men een knappe „rockery" gecreëerd en wat lenen de Vervoersbedrijven in nood De Nederlandse vervoersbedrijven leven op het ogenblik aan de rand van de rentabiliteit. Deze bedrijven, waaronder ook de Nederlandse Spoorwegen, verdienen grotendeels hun afschrijvingen niet meer, omdat ze een onvoldoend aandeel hebben in de verdeling van de Nederlandse welvaart. De N.S. dreigen dit jaar voor het eerst sinds 1945 met een niet-sluiten- de rekening te zullen komen. De eni ge uitweg uit de moeilijkheden moet gevonden worden in een matige ta riefsverhoging, die waarschijnlijk in brede kring protesten zal uitlokken, maar die op de duur toch zal bewij zen ook ten goede van de gebruiker te hebben gewerkt. Dit verklaarde de directeur-gene raal van het Verkeer, mr. G. H. Dijk- mans van Gunst uit Den Haag, Vrij dagavond in een causerie voor de Commerciële Club te Groningen. Mr. Dijkmans van Gunst waar schuwde met nadruk tegen de theo rie van de Gemeinwirtschaftlichkeit, die vooral in Frankrijk, Duitsland en België opgeld doet, waarbij een niet- rendabele exploitatie geen bezwaar is, omdat de Staat de tekorten toch zal bijbetalen. crocus chrysanthus en dergelijke, zich voor een dergelijke beplanting. Prachtige soorten kon men daar zien. Enkele nieuwe soorten van Tulipa Kaufmanniana luisterden het geheel op. De jury kende er zeer terecht een gouden medaille aan toe. Mooi goed liet ook de fa. Van Tub- bergen, Haarlem zien: enkele soorten Lachenalia's, die we vorige week reeds aanstipten, de prachtig gete kende baby-iris Boheriana met licht blauwe bloemen, getijgerde „lip" en een fluweelachtige paarse punt. Ver der enkele soorten kleinbloemige cy clamen, Tecophilaea's, met de zuiver gentiaanblauwe bloemen en andere soorten bijgoed. En dan waren de Calla's (Richar- dia's of Zantedeschinia's) ook rijk vertegenwoordigd dit keer. De groot ste van alle getoonde soorten was on getwijfeld White Giant van Nic. de Bruijn, Voorschoten. Enorme bloei- scbeden produceert deze aanwinst, maar de vorm van White Swan (get. eerste klasse) van A. A. Vollebregt, Naaldwijk, was mooier. W. v. d. Ende, Naaldwijk toonde White Superior eveneens- een best gevormde calla met middelgrote bloemen in room witte kleur. Bij de tulpen noteerden we de fraaie fosteriana Czardas van Jos Kol, Haarlem, een helderrode sport uit Red Champion van E. Kooi, Vrouwenparochie, een uitvoerige groep van L. van Staalduinen, 's-Gravenzande, met de dubbele May Beauty, Sweet Seventeen, Pearl S. Buck, La Pariesienne en andere soor ten, terwijl H. van Iterson, Rijnsburg, de gloeiend-oranjescharlaken Foste riana Princeps en de fris gekleurde dubbele Orange Triumph naar voren bracht. Thea Shea van B. P Heems kerk, Bennebroek, trok de aandacht door de apart-rode kleur en goede bladstand. De bloem had echter wel iets groter gekund. Amsden is een rode, wit-gerande tulp van Hoek en Vos, 's-Gravenzande, die een mooie vorm en beste stand heeft. Een herderlijk schrijven Aan de Katholieken in Argentinië ral a.s. Zondag verzocht worden, de gehele Vasten door te bidden opdat een eind zal komen aan „de moeilijk heden waarmee de Kerk in Argenti nië omringd is". Dit verzoek is vervat in een herder lijk schrijven, getekend door alle R.K. bisschoppen in het land. In dit schrijven worden grieven opgesomd, o.a. het processieverbod en het verbod van katholieke radio uitzendingen, een verbod dat volgens het schrijven niet geldt voor andere godsdiensten. Verder gewaagt de brif van het ont slaan van overheidspersoneel en amb tenaren op religieuze gronden. Drie dagen geleden verzochten de bisschoppen president Peron schrif telijk, maatregelen, die onlangs door Churchills aftreden Naar Reuter meldt wordt thans verwacht, dat de Britse premier, sir Winston Churchill, binnen de komen de veertien dagen naar de koningin zal gaan om haar verlof te vragen om zijn ontslag aan te bieden als minis ter-president. Van officiële zijde is geen commen taar geleverd op de berichten, dat de premier zou aftreden. Het is echter van betekenis, zo vervolgt Reuter, dat Officieel niets gedaan is om deze te ontzenuwen, zoals steeds gebeurd is bij vorige malen, dat berichten over een mogelijk aftreden van Churchill opdoken. Thans wordt verwacht, dat het nieuws offcieel bevestigd zal worden tegen 5 April, juist voordat het par lement op Paarreces gaat. de regering tegen R.K. scholen geno men werden, op te heffen. De regering zou reeds subsidies in getrokken hebben voor 80 R.K. scho len. Nog 1.000 scholen zouden binnen, kort door eenzelfde maatregel getrof fen worden. Feestdagen afgeschaft. Vijf religieuze feestdagen zijn afge voerd van de lijst van Argentijnse feestdagen krachtens een decreet dat door president Peron is uitgegeven. In het decreet wordt gezegd, dat het aantal nationale feestdagen ver minderd wordt ten gevolge van de „dwingende noodzakelijkheid" ter verhoging van de productie. Peron heeft besloten het aantal al gemene feestdagen per jaar van 18 op 11 te verlagen. De feestdagen die niet meer samenvallen met een Zon dag zullen, uitgezonderd Goede Vrij dag. en Kerstmis, geen algemeen er kende feestdagen meer zijn. OEGSTGEEST AANVULLING RAADSAGENDA. Aan de belangrijke raadsagenda, die Woensdag 23 Maart wordt be handeld is nog een punt toegevoegd en wel het voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht en verhuur kasteel „Oud Poelgeest-' aan de stichting „Oud Poelgeest". In aansluiting op besprekingen in comité-generaal op 16 Febr. j.l. doen B. en W. aan de raad het voor?\el om aan genoemde stichting in erfpacht met recht van opstal uit te geven een perceel grond, deel uitmakende van, het terrein „Oud Poelgeest" ter groot te van pl.m. 700 M2 voor 40 achter eenvolgende jaren tegen een jaarlijk se canon, van 250 e.a. onder ver schillende voorwaarden en bedin gen. Het bestuur der stichting kan zich met deze voorwaarden verenigen. Wel echter had men recht van opstal en verlenging in de voorwaarden willen zien opgenomen. B. en W. menen echter dit te moeten ontraden ,daar het h.i. juister voorkomt, dat na. het einde der overeenkomst ,(dus over 40 jaren) de raad beslist of de over eenkomst al dan niet zal worden ge continueerd. Tevens is een nieuwe huurovereen komst van 't geheel opgemaakt. Ver der zal nog worden behandeld de nieuwe verkeersmaatregelen in de Geversstraat, waarop het raadslid de heer Veen meermalen heeft aan gedrongen wegens de toenemende ver keersonveiligheid in genoemde straat. Voorgesteld wordt voor de gehele Geversstraat en vóór het perceel Leidsestraatweg 1 derhalve tussen de Terweeweg en de Nassaulaan een inhaal verbod in te stellen; de krui sing Geversstraatde Kempenaer- straatEndegeesterlaan, wordt voor rangskruising, met dien verstande, dat het verkeer op de Geversstraat voorrang heeft. Bovendien zullen op de Kempenaerstr. en Endegeesterlaan verkeersstrepen moeten worden aan gebracht en het woord „Stop" ge schilderd worden. De kosten mede voor het aan brengen van 15 waarschuwingsbor den worden geschat op 750, VOORSCHOTEN Nadat de diverse leerkrachten, die zich aan de scholen aan het verkeers- onderwijs wijden, de schriftelijke op gaven van het verkeersexamen had den nagekeken, heeft de heer C. Rob- bertsen, secr. v. Veilig Verkeer in Voorschoten, terwille van de eenheid alle opgaven opnieuw bekeken. Van hem ontvingen we een over zicht van de resultaten. Aan het schriftelijk examen hebben 207 'kin deren deelgenomen. Daarvan waren er 7 die 6 of meer fouten in het schrif telijk werk gemaakt hebben. Het gemiddeld aantal fouten be droeg voor de deelnemende scholen: Openbare school 1.5 (31 leerlingen) Ds. Portgensschool 1.7 (10 leerlin gen); R.K. Jongensschool 2.3 (36 leer lingen); Instituut Bijdorp 2.5 (28 leer lingen); Geref. School 2.7 (30 leerlin gen); R.K. Meisjesschool 3.0 (31 leer lingen); Herv. School 4.2 (41 leerlin gen). Het prastische gedeelte van dit exa men zal nog wel even op zich laten wachten. Veilig Verkeer organiseert dit gedeelte meestal als het weer zo danig is, dat de controleurs, die voor Een kleffe persconferentie De leider van de anti-belasting-be weging van de Franse kleine zelf standigen, Pierre Poujade, heeft Maandagavond te Parijs twee uur lang tevergeefs geprobeerd de orde te bewaren op een „persconferentie", die uitliep op een wedstrijd in het „schreeuwen om het hardst" tussen zijn volgelingen en vertegenwoordi gers van de belastingambtenaren. Poujade stond in hemdsmouwen achter een tafel in een zaal boven een bierhal in Parijs te schreeuwen: „Stilte, alstublieft", terwijl zijn vol gelingen en belastingambtenaren steeds luider delibereerden over win- Weer 'n minister aan de dijk gezet De Sowjet-regering heeft de minis ter van Cultuur, G. F. Alexandrof, wegens onbekwaamheid van zijn post ontheven, zo deelde radio Moskou gis.- teren mee. In zijn plaats is benoemd Nikolai A. Mikhailow, de huidige Sowjet-ambassadeur in Polen. Alexanderof is, op voorstel van pre mier Boedganin, door het presidium van de Opperste Sowjet ontslagen, omdat hij gefaald heeft bij het ze kerstellen van de leiding van zijn mi nisterie, zei radio Moskou. Alexandrof stond in Moskou be kend als een vriend van de kort gele den afgezette premier Malenkof, door wie hfj verleden jaar Maart tot minis ter van Cultuur werd benoemd. Ma lenkof werd overigens juist gisteren nog door radio Moskou genoemd als een van de Russische leiders die Maandag de erewacht vormden bij de lijkkist van maarschalk Goworof. Het is de tweede keer dat Alexan drof bij de Russische heersers in on genade is gevallen. In 1947 werd hij in het openbaar aangevallen voor een boek dat van zijn hand verscheen en dat de geschiedenis van de Westerse wijsbegeerte beschreef. Volgens de communistische partij stelde Alexan drof het Westen in een te gunstig daglicht. De Prawda, het orgaan van de Sowjet-Russische communistische partij, heeft gisteren in een hoofdarti kel geschreven over enkele commu nistische leiders, die wel critiek op anderen leveren, maar geen critiek op hun eigen prestaties kunnen ver dragen. Verscheidene leiders werden met name genoemd meestal een teken dat er een zuivering in aan tocht is. Genoemd werden de Ar meense minister van Opvoeding, Mi- kaeljan, en het hoofd van de Ar meense metaalindustrie, Sarkisjan. keiiers, die zich zouden hebben op gehangen als gevolg van de enorm hoge belasting die zij moesten be talen. Een van de naaste medewerkers van Poujade stond met een lege bier fles op tafel te slaan, terwijl een ver- tegenwoordiger van het verbond van belastingambtenaren een aan klacht voorlas dat belastingambte naren door volgelingen van Poujade waren geslagen, ontvoerd en bele digd. Journalisten, winkeliers en be lastingambtenaren moesten zich vechtend een weg naar de „conferen tiezaal" banen, waar het al spoedig op een Turks bad begon te lijken. Het vocht liep in straaltjes van de beslagen spiegels af in de zaal, ter wijl meer en meer mensen naar bin nen probeerden te dringen. Poujade verklaarde onder andere, dat zijn beweging bij de volgende al gemene verkiezingen een zwarte lijst zou uitgeven. Tot dusverre heeft zijn beweging besloten geen candidaten te stellen voor de verkiezingen. Een woordvoerder voor de belastingamb tenaren zei, dat deze ambtenaren al leen maar een opdracht van de re gering uitvoeren, hoewel zij het dik wijls met deze opdracht niet eens zijn. Hij waarschuwde, dat als de aanvallen op belastingambtenaren zouden voortduren, ae laatsten strijdgroepen zouden vormen om zich te verdedigen. Het blijkt, dat belastingambtena ren van leden van de beweging van Poujade via de post miniatuur lijk- kistjes toegestuurd hebben gekre gen bij wijze van waarschuwing, wat er met hen zou kunnen gebeuren. Is daar wat tegen te doen? Inmiddels is de Franse regering begonnen met enige pogingen om Poujade te bestrijden. Zij heeft een magistraat benoemd, die een onder zoek zal moeten instellen. Voorts wordt een politieonderzoek ingesteld, naar aanleiding van de publicatie van een vlugschrift getiteld „De kraan is dicht". Het ministerie van Financiën heeft zich over de publi catie van dit geschrift beklaagd. zo'n grote groep kinderen meer dan 3 uur op post moeten staan, niet de ge hele middag in de kou hoeven te ver blijven. Om het damkampioenschap. In de eerste klasse A miste Weggen de aansluiting met de leiders, doordat hij in het middenspel van de partij te gen Oostergo een blunder maakte, waarvan laatstgenoemde dankbaar gebruik maakte. Door deze overwin ning is Oostergo vrijwel zeker van de finaleplaats. J. v. Bemmelen ver beterde zijn positie door de ongesla gen Overduin te kloppen, waardoor de kansen van laatstgenoemde aan zienlijk zijn verminderd. In de eerste klasse B zorgde H. v. d. Velden voor een surprise door leider Zitman te kloppen. Zitman is nu uitgespeeld en moet afwachten, of zijn concurrenten Storm en B. v. Bemmelen, die remise tegen elkaar speelden, hem in de res terende partijen nog kunnen inhalen. Oudshoorn boekte een verdienstelijke remise tegen B. v. Bemmelen. In de tweede klasse A had Wester beek aan remise tegen Wouda genoeg om de finale te bereiken. Wouda be zorgde zijn tegenstander echter veel moeilijkheden en wist Westerbeek tot overgave te dwingen. Van Paasen was hier de lachende derde, want door deze nederlaag heeft hij de kans op de finaleplaats weer in eigen hand. De situatie in de tweede klasse B is nog onoverzichtelijk. Leider v. d. Hulst kreeg een verrassende nederlaag te gen de jeugdige Buskens te incasse ren, waardoor v. Relft door een over winning op H. v. d. Vlekkert in pun ten met v. d. Hulst gelijk kwam, ech ter met één wedstrijd meer gespeeld, v.d. Hulst speelde remise tegen To renhout, en is met Buskens nog tot de kanshebbers in deze klasse te re kenen. Schoorsteenbrand. Gistermiddag omstreeks half twee is de brandweer gewaarschuwd voor een schoorsteen brand in de Donklaan 22. De brand liet zich niet ernstig aanzien, maar in grijpen was toch dringend noodzake lijk. De brand was spoedig bedwon gen. Z0ETERW0UDE Zondag gaf de R.K. Gemengde zangvereniging „Santa Lucia" 'n uit voering in een goed bezet parochie huis aan de Schenkelweg. Het was een goede keuze van dirigent Cap- pendijk moeilijk door de vele soli om het oratorium „Der Heilige Christophorus" in studie te nemen, een compositie van de Duitse compo nist Schmaler. Medewerking ver leenden het KAB-strijkorkest uit Leiden en de heer Obdam uit Leiden als pianist. Over de compositie zelve kunnen we zeer kort zijn. Het is een werk met weinig muzikale diepte, uitge zonderd in enkele koorstukken en het choraal. Met „Santa Lucia" gaat het, wat de uitvoeringen betreft, gelukkig crescendo en deze vereniging ver richt baanbrekend werk, om goede muziek en goede uitvoeringen te brengen en om op deze manier bij te drager tot de culturele verheffing der dorpsgemeenschap. Daarom zijn de fouten en tekort komingen die aan een dergelijke uit voering kleven niet zo erg belangrijk. Zeer prijzenswaardig is verder, dat de soli-partijen door eigen krachten werden vertolkt en enkele uitzon deringen daargelaten de toets der critiek glansrijk konden doorstaan. Het oratorium werd gecomponeerd rondom de legende van Christopho rus en het Christuskindje. Een to neelgroep bracht de belangrijkste momenten tijdens de uitvoering van dit oratorium in beeld. Hierbij viel te roemen de goede verzorging der kleding en de décors. Deze toneel groep had niet het moeilijkste werk, want aan koor en solisten werden hoge eisen gesteld. Het koor zingt uitstekend. Het begin was wat on zeker en de samenwerking tussen koor en orkest liet hier en daar te wensen over. Later werd dit beter. Een woord van lof voor de heer Obdam voor zijn uitstekende bege leiding aan de piano. „Santa Lucia" kan onder de zeer deskundige leiding van haar diri gent de heer Coppendijk op een goede uitvoering terug zien. Zeer te betreuren viel het, dat het publiek tijdens de uitvoering niet stil was en het gebodene blijkbaar niet ge heel kon appreciëren hetgeen aan de kwaliteit van de uitvoering zeer zeker niet ten goede gekomen is. Pastoor Lohuis heeft ongelijk gehad, toen hij enkele maanden geleden aan zijn parochianen per circulaire bekendmaakte, dat de Hartebrug arm is, want in Nederland leven momenteel dui zenden stadswijken, die zich rijk zouden voelen met een zo ruim en hecht kerkgebouw in hun midden. De Hartebrug is hecht en kan best tegen een stootje, voorlopig althans; maar als men de wenteling der jaren rustig haar werk laat doen, bestaat de kans, dat het vertrouwde steunpunt van Leidens binnenstad, tevergeefs naar steun zoekend, tot een ver vallen grootheid zal degenereren. Men behoeft alleen maar een vluchtige blik te werpen op de veel parochiekerken rondom Leiden, die gebouwd en onderhou den worden door de geruisloze steun van parochianen, om te ontdekken, welke waarde de katholiek hecht aan zijn eigen paro chiekerk, waarvoor hij de vérantwoording draagt, als deelgenoot van de gemeenschap. Zouden de bepaald niet arme! Hartebrugparochianen bij het machtige gebaar van zovelen, zover teriachter blijven, dat zij niet in staat zouden zijn hun eigen kerk irj stand te houden? Over tien dagen is de loterij teneinde en moeten alle loten verkocht zijn. Wat betekent voor vele Hartebrugparochianen 10,in deze tijd van hoogconjunctuur? Voor een grote groep is het bedrag tóch aan de hoge kant, maar wanneer een gezin met grote kinderen een collecte houdt, moet het toch mogelijk zijn om in ieder huis van de Hartebrug- parochie een lot te huisvesten. Let niet op de prijzen, de hoofdprijs is een eigen parochiekerk en deze stelt alle andere premies in de schaduw. Grijp nu nog even de telefoon en bel boekhandel Zandvliet (20421) op, waar Uw lot onmiddellijk ingeschreven zal worden, of loop morgen even over de Haarlemmerstraat om Uw lot persoonlijk af te halen. Werken slapende chauffeurs De chauffeurs van een touringcar onderneming in Noordwijk hadden in de zomer van het vorige jaar ver schillende malen een werkweek ge maakt, die gezien in het licht van onze huidige sociale verhoudingen ongewoon lang genoemd mocht wor den. De ondernemer moest gister middag voor de Leidse kantonrechter hiervan rekenschap afleggen. Hij liet dit echter aan zijn advocaat over, die tevens van de gelegenheid gebruik maakte om over de vraag in hoeverre wacht- en werktijden elkaar dekken of overlappen, een principiële uit spraak te verlangen. Verdachte had in zijn bedrijf chauf feurs in één week tijd langer laten werken, dan in normale omstandig heden in twee weken was toegestaan. Drie gevallen die volgens de wet op een ergerlijke wijze de spuigaten uit liepen, kwamen gistermiddag ter sprake. In één zaak had de chauffeur te genover de politie verklaard, dat er in het werkboekje geknoeid moest worden, omdat anders ontslag volg de. De verdediger was echter van mening dat de chauffeur deze ver klaring na drie uur verhoor door de politie in de mond gelegd zou zijn. Om de man de kans te geven zijn veranderde zienswijze naar voren te brengen, werd in dit geval de zaak aangehouden. 1550,boete geëist. Voor de andere, over een en dertig dagen verdeelde, overtredingen vroeg de ambtenaar een boete van 1550, subsidiair veertig dagen hechtenis. De verdediger meende in zijn plei dooi dat het groepsvervoer staat of valt met de uitspraak. De onderne ming verzorgt namelijk regelmatig het vervoer van arbeiders naar en van Rotterdam. De chauffeur, die de arbeiders ver voert, moet noodgedwongen de dag in Rotterdam doorbrengen en de verdediger vroeg zich af of de tijd waarin hij niets anders heeft te doen dan een luchtje te scheppen of een uiltje te knappen gerekend moet worden als werk- of als wachttijd, Gevestigde personen in de week van 14 tot en met 19 Maart 1955. W. T. Aniba, graveur, Kanaalstr 3; J. Bauke ma, kok, Groenhazengrt 12; H. M. J. Blonk. 11. verpleegster, Hooigracht 15; A. Bos, Hoflaan 56; G. ReintsBijl, v. d. S. Bakh.laan 14; C. G. Gherry, zendeling, Maredijk 34a; N. de BoerCommandeur Pasteurstr. 50; M. ReintsDekker en fam.; v. d. S. Bakh.laan 14; M. J. C. Deurvorst, Noordeinde 50; J. P. van Dil len. monteur, Herengrt 71; Jonkhr. J. M. C. van der Does, J. v. Goijenkade 1; A. M. van Dijk, hulp in de huish., v. Slin- gelandtln 8; C. H. van FessemVan Es en fam., Janvossenstg 27; F. Goudsmit, Steenschuur 10; A. C. de Graaf, verte genwoordiger, Cobetstr. 42; F. J. Greive, kinderverzorgster, Zoeterw. Singel 99; C. G. van der Ham en fam., machine bank werker, Van Galenstr. 10; G. Feenstra Hasselbach, H. de Grootstr. 12; H. J. Heshusius, huisknecht, Langebrug 10a; M. C. van Heijnsbergen, radio-radarmon teur KM, Noordeinde 2A; C. Hoepel, be roeps militair Lijstestr. 28; B. H. Hoop en fam., grondwerker, Waardgrt 32; J. M. de Jong, gezinsverzorgster, Morssin- *_Z!8: F. W. de Jonge, touwspinner, Toussaintkade 33; J. S. H. van der Velde r-van Kampen en fam., Gasstraat 19; E. J. T. M. VerloopKaulbach, mensen dieck lerares, Fagelstr. 19; G. Keizer, ge zinsverzorgster, Rapenburg 59; J. M. S. van Kempen, directeur NV. Mariënpoel- straat 11; J. C. Kluppel, radio-telegrafist, Roodborststr. 45; Gravin Y. M. G. Wijers—van Limburg Stirum, Rapenburg 58; J. M. Lubsen, Rapenburg 60; J. R. Nieuwenboom, elec. lasser, Ger. Doustr. IA; J. H. I. Nieuwenhuijsen, R.K. pries ter, Haarl. str. 106; T. A. J. Nieuwenhuij sen en fam.; vertegenwoordiger, Lam- menschansweg 122; J. v. Nispen, dienst bode, Mezenstr. 2; W. M. E. Noach en fam., hoogleraar. Hoge Rijndijk 65; M. v. SplunderNuij en fam., B. Ballotstr. 74; S. Postma, Dahliastr. 22a; H. Reints, ad ministrateur MEB, v. d. S. Bakh.ln 14; N. Rijsbergen, kok, Bernhardkade 8; P. van Rosbergen, dienstbode, Mezenstr. 2; G. A. J. Schalij, typiste, Korte Mare 23; H. B. T. Schot, Rapenburg 24; J. Sjaard- dema, huisschilder, Warmonderstr. 3A; D. Sloos, röntgen-ass., Witte Singel 27; T. P. van Staveren, 11. verpleegster, Witte Singel 27; A. J. van Steenveldt, aannemer. De Sitterln 36; F. J. van Tel gen en fam., techn. ambt MEB, J. W. Frisostr. 39; A. GoldbergTeske en fam., Hoge Rijndijk 250; J. Tjia. Breestr. 145a; J. van Toledo, chauffeur, Uiterstegrt 180; A. M. Vermeulen, gezinsverzorgster, Morssingel 8; H. van Went, ketting scheerder, Langegrt 135; J. W. Whittaker medisch tkenares, Boerhaaveln 24; J. J. van Wouw en fam.. musicus, Tesselscha- destr. 31A; H. Wijnaendts, Lange Mare 71AC. Ynzodines, Zoeterw. Singel 107. Vertrokken personen van 14 tot en met 19 Maart 1955. C. A. Ansink, Oude Vest 35, 's Gravenhage, Anslostr. 138; R. Als het laatste het geval is, dan be staat de werkdag van de chauffeur slechts uit de vier uur die het trans port in beslag nemen. Van te lange werktijden is dus geen sprake. Het vreemde van de huidige rege ling, aldus de verdediger, is dat het uiltje knappen in de wagen tot de werktijd gerekend wordt en het ver blijf in café of buitenlucht niet. De ambtenaar voerde aan dat, volgens de verklaring van de politie, de chauffeurs zich altijd gereed moes ten houden om in de acht uur ge dwongen rust elders voetballers of padvinders te kunnen vervoeren. De kantonrechter zal in deze prin cipiële zaak schriftelijk vonnis wij zen. Stropers- en liefdesstrikken. „Ik dacht eerst dat het een stel letje was, dat alleen maar in liefdes- strikken verward was geraakt", zei een jachtopziener niet zonder gevoel van humor. Het bleek echter voor de rechtbank, dat liefde hem niet geheel en al had kunnen ontwapenen, want bij nader onderzoek kwam vast te staan, dat er in de liefdestuin met andere bedoelingen strikken waren gespannen. De stroper die dit alles op zijn geweten had toonde zich zeer schuldbewust en herriep voor de rechtbank zijn verklaring dat alles slechts in de fantasie van de bos wachter geschied was. Een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van 100,moeten hem verder op het goede pad houden. M. Berg, 2e Binnenvestgrt 8a, Brazilië; J. ten Berk de Boer, Groenhazengrt 12, Ede Gld, Harskamp ISK; J. J. Bik. Apo- thekersdijk 30, Zuid Afrika; H. J. Boks, Zoeterw. Singel 59, Hilversum. P. de Hooghln 26; R. Bouman en fam., Amstel- straat 1, Canada; D. Brieër, Hooigrt 4a, Deventer, Noordenbergstr. 107; A. M. M. Brinkers, Fr. v. Mierisstr. 2. 's Graven hage, Harstenhoekstr. 25; H. Buiten- huijs, Hoflaan 121, Canada; R. A. Denijs, Diefstg 6B. Venezuela; N. M. van Don gen, Morsstr. 62-64, Rucphen, Zundertse- weg 45; M. W. M. Duprée, H. Rijndijk 240, Heemstede, R. Visscherpln 2; C. P. KarremansGroenendijk en fam., Oude Renn 9, 's Gravenhage. Vaillantpln 2; W. A. de Grijs en fam., Morslaan 2, Austra lië; G. Gijsen, Rijnsb.weg 10, R'dam, Nwe Binnenweg 59a; C. D. Hajer, Zoe terw. Singel-10, Wagenngen, Pr. Bern- hardstr. 9; J. Heckman en fam., Groen- hovenstr. 13. Oegstgeest, Warmonderweg 38; L. H. Hekking, Rijnsbweg 62b, Maas tricht, Bosstr. 105B: L. Stuartvan Heus den, Beschuitstg 8a, 's Gravenhage, van Goghstr. 52; W. Hofman, v. Bemmelen- straat 22. Wageningen, Noorderplantsoen 4; M. van Hornsveld, Leuvenstr. 40. Am sterdam, Nassaukade 354aII; A. E. Jan- i, Cobetstr. 14, 's Gravenhage, Fran- kenslag 124; G. J. J. Kloos, Dahliastr. 15a Zuid Afrika: A. Kloots, De Sitterlaan 29, Gravenhage, Ermelostr. 145; J. Koren, Thorb.str. 10, Zuilichem, Molenstr. Iï4a; C. Krassenburg, Groenesteeg 26, De Bilt U, Julianaln 280; F. B. Kriek, Wasstr. 70 A'dam, Rozengrt 19; M. Kruijt, Rijnsb. weg 10, Katwijk, Rijnmond 21; T. A. La- bes en fam., Janvossenstg 27, Vlaardin- gen, Schimmelpenninckstr. 27c; E. A. G. Landré, Roodb.str. 34, Beverwijk, Von- deelln 13; P. Pootvan Lint en fam., J. W. Frisostr. 39. R'dam, Schoonebeekweg 38b; T. M. Mathot, Bloemstr. 8, 's Bosch, E. Kasimirstr. 38; C. J. Meijer, v. Bran- delerkade 25, Voorburg, v. Duivenvoor- deln 114; H. E. Overduin en fam., Mors- straat 41, Zaandam. Zuiddijk 98; W. M. A. Pleij, v. d. Waalstr. 17, België; C. J. d. Ploeg en fam., O. Vest 167, Austra lië; P. C. L. G. van der Pol, Pietersk.grt. 28, Eindhoven, Blaarthemseweg 138; L. J. E. Pon jee en fam., Zaanstr. 4, Breda, Prinsenkade 9; J. G. Punt, Rapenburg 119, A'dam, Minervapln II; W. A. Schneider, Levendaal 166c, Den Helder, Buitenhaven 5; A. K. Schoppmann, Ho- gewoerd 156, Rijswijk ZH. Regentesseln 79; F. E. Steeneveld, Wasstr. 29, 's Gra venhage. Rubenstr. 39; G. M. Stipdonk, Nwe Rijn 96, CanadaL. A. van Straaten en fam., Hogewoerd 91, Verenigde Staten van Noord Amerika; H. R. S. Stuart, Be schuitstg 8a, 's Gravenhage, Koninginne gracht 80; J. E. Thompson. Oude Singel 112, Verenigde Staten van Noord Ame rika; F. J. Versteeg, Haarlstr. 106, Venlo, Maagdenbergweg 23; J. v. Alphen—Vink De Wetstr. 9, Leiderdorp, Jaagpad 63; A. van Weer, Oranjegrt 9a. A'dam. West- zaanstr. 31II; S. van der Zee. A. van Saksenstr. 4, A'dam, Kinderdijkstr. 201.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2