RIJNSTREEK Pastoor H. J. A. M. v. d. Ven benoemd te 'sGravenhage (Kamperfoelistr.) Opvolger past J.H.v d. Kolk uit Ouivendrecht Commissaris van de koningin assisteerde bij 'n verkeersongeval MAANDAG 21 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK Woningbouw. In de jaarvergade ring van de Woningbouwvereniging „De Brittenburg" deelde de voorzitter de heer P. Guyt, o.m. mede, dat door LEIITSCHENDAM Pastoor H. J. A. M. v. d. Ven uit Leidschendam is benoemd tot opvol ger van pastoor Annegarn aan de pa rochie van de H. Familie Kamper - foelistraat) te 's Gravenhage. Het pastoraat van pastoor v. d. Ven te Leidschendam is betrekkelijk kort geweest. Hij werd benoemd op 15 Juli '51. In deze korte periode heeft hij voor zeer veel verbeteringen ge zorgd. De verlichting en verwarming' van de kerk werden verbeterd en al spoedig na de komst vari de pastoor werd er ook een geluidsinstallatie aangebracht. Het torenuurwerk werd vernieuwd en verlicht. De begraaf plaats, die er verwaarloosd uitzag, werd opgeknapt. Pastoor v. d. Ven heeft niet al zijn plannen kunnen uitvoeren. Op het programma stond nog een Mariaka pel, waarvoor reeds gelden werden ingezameld, terwijl hij steeds heeft geijverd voor de aanleg van sport velden. De parochie van Leidschen dam verliest met hem een actieve leidsman. De nieuwe pastoor Pastoor Joannes Franciscus v. d. Kolk werd op 36 Juli 1896 te Bever wijk geboren en op 29 Mei 1920 pries ter gewijd. Op 6 Augustus van het zelfde jaar werd hij benoemd tot ka pelaan te Waddinxveen. Vervolgens was hij kapelaan te Scheveningen L. Vrouw van Lourdes), Amsterdam (O.L.V. van Altijddurende Bijstand) en Den Haag (H; Engelbewaarders). In 1939 volgde de benoeming tot pas toor te Tuitjenhorn. Ondanks de oor logsomstandigheden kon pastoor v. d. Kolk daar nog een praohtige lagere school bouwen, welke kort voor de Duitse inval werd aanbesteed en eind 1940 in gebruik werd genomen. In 1948 werd pastoor v. d. Kolk benoemd tot herder van de parochie van de H. Uibanus te Duivendrecht, welk pas toraat hij tot op heden vervulde. Uit de laatste periode dient vermeld te worden de uitbreiding van de lagere school en de prachtige restauratie van de kerk, welke in 1951 voltooid werd. Pastoor v .d. Ven. de Vereniging is aangekocht de grond voor 78 woningen plus 3 winkelpan den, gelegen in de onlangs door de gemeente in eigendom verkregen gronden in „De Koestal", waaraan- vankelijk het Sanatorium „Zon en Schild" zou komen. Met algemene stemmen werd het bestuur door de vergadering gemachtigd voor deze aankoop een geldlening aan te gaan. De aftredende bestuursleden, de he ren A. Wassenaar, KL Haasnoot, J. Hok en G. van Rijn werden evenals de aftredende commissaris, de heer C. Leget, herkozen. Tot adminstrateur is door het bestuur benoemd de heer A. Woensdrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Tot onderwijzeres aan de B.L.O.-school Kerkstraat, werd benoemd mej. M. Emmerlot te Zoutkamp. LISSE Geboren: Wilhelmus Johannes z. van J. Bijker en J. v. Gerven; He lenas Johanna Francisca d. van L. J. v. Breugel en G. C. M. Endhoven. Ondertrouwd: Petrus Franciscus Wildenburg 31 j. en Maria Warmer dam 24 j.; Johannes Martinus de Klerk 31 j. en Geertruida Duiven voorden 28 j.Hendricus Maria Zou- tenbier 29 j., te Breda, en Jeanne Marie de Kort 26 j.Hermanus Schol- te 22 j. en Antje Slofstra 21 j. Getrouwd: P. F. Adriaanse, te Haarlemmermeer, en C. Hordijk. Overleden: Gerardus -Leonardus van Zoen, 46 j., echtg. van A. Lan- geveld; Johanna Wilhelmina Huyg, 82 j., wèd. van L. Onderwater. DE KWAKEL Geboren: Hendrica Jacoba Maria dr van G. H. Versluis en M. Ken- trop; Johannes Petrus Jacobus zn van J. G. Kas en M. A. de Blieck. Petrus Gerardus Maria Lidwina zn van J. C. Zijerveld en P. H. M. Gra ven; Petrus Gerardus Adrianus zn van T. J. Maas en C. E. Spring in 't Veld. Ondertrouwd: Franciscus Johan nes Rekelhof en Renera Jesina van der Zande; Cornelis Arnoldus Lek en Theresia Albertha Plasmeijer; Hendricus Wilhelmus Zethof en Cornelia van der Sluis. Ovérleden: Adrianus Sparnaaij 72 jaar wedn. van J. A. van Bem- mel. N00RDWIJK Geboren: Johannes J. J. M. z. van J, C. v. Nobelen en P. Valken; Dirk z. van D. Dekker en W. P. Mar- bus; Emilie J. J. C. d. van J. Th. Steen voorden en M. J. v. d. Ploeg; Thomas W. J. M. z. van W. J. Th. Ruigrok en W. P. J. v. Gent; Pieter C. z. van P. J. v. Duin en T. Verloop: Alida J. d. van G. J. Lindhout en N. Smit; Cornelia M. A. P. d. van N. J. Duindam en A. M. v. Dam; Theodora M. A. d. van F. A. Steenvoorden eti j J. H. v. Kampen; Adriana W. d. van J. Hazenoot en P. M. Noordermeer; Elisabeth J. H. d. van L. J. Hooge- veen en H. M. Roosdorp;Nicoline H. J. d. van C. N. Geerlings en C. J. de Ridder; Elisabeth C. d. van P A. Korenhof ep K. Geijteman; Maria A. W. d. van A. Sloof en W. Dokter. Ondertrouwd: H. G. Hedmere 25 j. en L. Farensbach 21 j.; J. J. G. de Jong 23 j. en M. C. v. d. Zwet 21 j.; A. Smit 28 j. en A. Hoogkamer 26 j. Getrouwd: P. Ooms en F. J. W. Korsman; A. P. Groeneveld en N. v. Rooijen. N00RDWIJKERH0UT Geb.: Robert Theodorus Marie, z. van J. J. v. Eeden en H. M. v. d. Ploeg; Maria Johanna Theresia, d. van J. N. P. Hermans en Th. M. Geerlings; Petrus Johannes Gerar dus Maria, z. van F. M. S. Ruigrok en G. A. Wiering; Jacob en Jan, beiden zoons van J. Passchier en A. van Dijk. RIJNSBÜRG Boerenleenbank. De Boeren leenbank hield haar jaarvergadering o.l.v. voorzitter G. D. Kralt, die in( zijn openingswoord het Overleden I bestuurslid, de heer J. van den Eijkel, herdacht. Verder wees de voorzitter op de wel buitengewone vooruitgang, die de Bank gemaakt had. De spaargelden b.v. waren meti 12% gestegen. De rekening-courant-' saldi met 5%. De rente voor spaar- felden was voor 1955 vastgesteld op A en voor Rek. Crt. saldo 1%. Volgens het verslag van secretaris J. I Kromhout telt de Bank thans 532 le den. Uit het verslag van de kassier de heer S. Kralt vermelden we dat in 1954 226 nieuwe spaarders werden ingeschreven. Het aantal rek. Crt- houders bedraagt 575. De omzet steeg in 1954 met UA mill, tot 57.800.000. Het aantal dagboekposten bedroeg over 1954 52787. Na diverse afschrij vingen was er een winst te boeken van 13.698.90, welk bedrag naar de reserve zal worden overgeboekt. De ze reserve bedraagt op heden 172.410.Als bestuurslid werd in de plaats van wijlen J. v. d. Eijkel gekozen de heer P. van den Eijkel. De aftredende bestuursleden P. Kort en J. de Mooy werden herkozen. SASSENHEIM Geboren: Adriana Maria d. van L C. M. van Ruiten en M. M. Loos; Catharina Maria d. van L. C. M. van Ruiten en M. M. Loos; Cornelia Theo dora Jozefina Maria d. van M. God- dijn en C. G. van der Meer; Jan Harry z. van W. Handgraaf en G. T. Brouwer. VOORSCHOTEN STILLE OMGANG IN DE SNEEUW Ongeveer 1(25 personen uit de pa rochie in het dorp en 80 van de Rijn dijk hebben in de nacht van Zater dag op Zondag deelgenomen aan de Stille omgang. De tocht naar Amster dam werd met bussen gemaakt en door de besneeuwde wegen slaagde men er niet in om op tijd te komen, verdere hindernissen deden zich ech ter niet voor. Nadat in de twee parochiekerken door de deelnemers het lof was bij gewoond, dat om half acht aanving, vertrok men naar Amsterdam. De stille tocht verliep zeer devoot en in de St. Hubertuskapel van het Jo- sephgezellengebouw woonde men de H. Mis bij, die door pastoor G. de Greeve werd opgedragen. De predi- catie werd gehouden door pater Van Rooyen. In de toneelzaal van het ge bouw werd het ontbijt gebruikt, waarna men weer in de bussen stap te en om ongeveer zeven uur in Voorschoten terug was. BODEGRAVEN ALPHEN AAN DEN RIJN Bridgen. De stand in de Paren competitie van de Alphense Bridge Club is: Vrijdagafd.: mevr. Smii— Van Winkel jr. 186J? ptn; Griethui zenSchouten 186 pt.; Starrenburg Stehouwer 180y« pt.; Van Heijnin- gende Vos 179pt.; Van Enge lenZijerveld 174 pt.; MeijerWan- rooij 172 J4pt.; Jansen—Van Wijk 172 pt.; ArlmanZijerveld 170 pt.; Van SpranZaal 16834- pt.; v. d. Helmden Hertog 167-A pt.; Koren Smit 163^ pt.; Oudshoorn—Zijer veld 161A pt.; CouveeSluys 161 A pt.; Oppelaar-r-Verduyn 153 pt.; KromhoutMevr. Schouten 152 y, pt: Dames Starrenburg—Van Wijk 139 pt. PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN ADC. De stand in de promotie- en de-j gradatiewedstrijden van de Alphense Damclub is: le. tiental: R. Verkade J. van Oeveren 20; M. BlokP. van Oostorm 11; M. BlokA. Blom 20; W. van Berkel—J. v. Oeveren j 20; R. VerkadeA. Wolswijk 20. 2e. Tiental: J. VerstigtC. Bou-, wer 11; D. v. OeverenF. Blom 1—1; F. Blom—J. Verstigt 1—1; C.l BouwerG. Versteeg 11; L. Koe- lewijnM. van Triest 2—0: De uitslagen van de bekerwed strijden van de Alphense Damclub luiden: S. KoopmanM. v. d. Tol 2 0; S. KoopmanW. de Knijff (af- gebr.); A. RijnbergN. Brunt (af- gebr.). C. van WageningenJ. Bei der 20; G. van BerkelH. Barth 20; K. v. d. StouweH. Oudshoorn 20; C. v. WageningenH. Ouds hoorn 20; J. BeiderK. v. d. Stou we 20; D. BoogaardsH. Barth 2—0. De standen in de onderscheiden groepen van de bordencompetitie van ADC zijn van de Alphense Dam club luiden: groep I: M. v. d. Tol 14 uit 10; W. de Knijff 14—10; A. Rijn-! berg 139; S. Koopman 129; J.l Gelderblom 1110; N. Brunt 97; A. Brunt 98; L. Jesse 810; A. Wolswijk 610; J. v. Oeveren 510: D. Bevaart 48. Groep II: M. Blok 16—11: P. v. Oosterom 1611; W. v. Berkel 14 11; R. Verkade 14—11; A. Blom 14— 11; A. Jesse 13—11; F. Blom 12—11; G. Versteeg 911; J. Koelewijn 8—11 Groep III: J. Verstigt 1711; C. Bouwer 1510; D. v. Oeveren 15- 11; H. Binnenkamp 1310; G. van Berkel 12—11; J. Beider 11—11; M. v. Triest 109; A. Oudshoorn 1011; D. Boogaard 810; J. Spierenburg 68; K. v. d. Stouwe 510; R. de Witten. 210. Geboren: Eelke Adriana d. van J. de Water en E. Ram; Willem z. van G. de Vries en L. van den Dool; Johanna d. van A. M. van Es en H. Lourens; Johanna Elisabeth d. van F. Oskam en J- Verhagen; Lijdia Anna Maria Gerarda d. van A. Th. Werneke en M. A. F. A. Martens; Yvonne d. van K. van Leeuwen en W. P. van Toren; Hendrik z. van H. Schellingerhout en A. van der Lee- de; Christiaan Johannes z. van A. van der Panne en K. M. A. L. Ker- ber; Cornelis z. van W. v. Heemskerk en J. Oomen; Catharina Helena Ma ria d. van P. M. Groenendijk en J. A. M. Kouwenhoven; Paulus Teunis z. van W. v. d. Kwaak en J. C. Schel lingerhout. Ondertrouwd: Jacobus H. A. Fi scher 22 j. en Neeltje W. van der Kolk 19 j.; Leendert Huisman 32 j. en Marijtje Vis 26 j. Getrouwd: David H. Kanbier en Janna Kouwenhoven; Johannes A. Vink en Antonia Vermei; Marus A. Flikweert en Annigje Vink: Johan nes B. Cats en Adriana P. Tolk. Overleden: Gerrit Bruines 86 j.; Ingetje van Egmond 72 j., wede. van C. J. van der Bijl; Jacobus van Eg- mond 73 j.; Wilhelmus A. J. Lagen dijk 65 j.; Thomas Godthelp 79 j.; Maria J. Ferund 82 j-., wede. van P. van der Spek; Isaac J. Kuijf 45 j. In de nacht van Vrijdag op Za terdag j.l. te 0.45 uur werd aan de Rijkspolitie te Bodegraven door per soneel van het benzinestation Purfi- ne op de Rijksweg 12 telefonisch ken nis gegeven, dat op enige km. af stand, een verkeersongeval had plaats gehad, waarbij een bestuurder van een bromfiets, de heer L. de R. uit Den Haag, ernstig werd gewond. De wachtmeesters Pouw en Goos begaven zich op weg en ontmoetten op de Rijksweg een militaire auto, die de gewonde naar het benzinesta tion had vervoerd. Zij brachten nu de bromfiets naar het Purfinastation, maar vonden daar alles gesloten. Op verzoek reden zij nu naar het Groeps- bureau te Bodegraven. Daar bleek, dat de zich bij de militairen bevin dende burger de Commissaris der Ko ningen, mr. L. A. Kesper, was, die maatreglen had genomen, om de ge wonde te doen vervoeren en gerui me tijd op de plaats des onheils de wacht had gehouden, daar hij bijna tegelijkertijd met de militairen, H. Arns en H. v. Wijk van de Intendance Kadercompagnie te Leiden, de ge wonde had aangetroffen. Mr. Kesper had zijn auto, waarin zich ook zijn echtgenote bevond, door gezonden naar Den Haag en was zelf achtergebleven, om hulp te verlenen. De gewonde, die vermoe delijk onder invloed van sterke drank verkeerde, is door de heer Numan uit Den Haag, overgebracht naar het ziekenhuis St. Antoniushove, te Voorburg. De burgemeester van Bo degraven mr. J. Croles, die spoedig ter plaatse was, heeft na afloop van het onderzoek de Commissaris met zijn auto naar huis gebracht. De toe stand van het slacntcffer is bevredi gend. Mr. Kesper was zeer tevreden over de medewerking, die door de militairen en door de politie was verleend. Ouderavond St. Willibrordu6- school. Er was een enorme belang stelling voor de avond, die de Kath. Jongensschool in het Parochiehuis had georganiseerd. Laatkomers kon den nauwelijks achterin staan. De heer W. H. W. van Liempt, hoofd der school sprak het welkomstwoord en verontschuldigde de afwezigheid van pastoor Janus, die plotseling uitstedig was. Het welkom gold, behalve voor de ouders, kap. J. Voortwist, het Schoolbestuur en de spreker van de ze avond, de heer A. C. v. Zwieten uit Den Haag. De heer v. Liempt roerde in zijn openingswoord enkele punten aan, zoals de waardering voor de bijzondere rapporten, die om de 8 weken gegeven worden, de kinderfan tasie, die oorzaak is van de onwaar heden die de kinderen vertellen, en het probleem van de steeds toenemen de schoolonrijpheid van 6-jarigen. Het zal niet zolang meer duren, aldus spr., dat een toelatingsleeftijd van 7 jaar verplicht wordt. Vervolgens kreeg de heer A. v. Zwieten het woord. Deze wist ruim V/2 uur de aanwezigen te boeien. Spr. zett eerst een uitvoerig betoog op over de harmonie tussen man en vrouw, de juiste sfeer in het gezin, die basis moeten zijn voor een succes volle opvoeding. Als de grondslag in orde is, is het opvoeden niet zo moei lijk als het schijnt. In het tweede deel van zijn toespraak ging spr. meer in op zaken, die op het schoolleven sloegen. Talrijk waren de voorbeel den uit sprekers lange practijk, waarmee hij wil illustreren, hoe men in vele gevallen de juiste weg vinden kan. Een langdurig applaus beloonde de heer v. Zwieten voor zijn leerzaam betoog. Van de gele genheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. Na de pauze onderstreepte kap. Voortwist de woorden van de heer van Zwie ten en wees nog op de oudercursus, die 23 Maart a.s. zal aanvangen o.l.v. dr. S. Heijster, waarna deze prach tige avond werd gesloten. L.T.B. In het Parochiehuis kwa men de leden van de L.T.B. bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Agterof. Secretaris C. de Vos gaf een overzicht van de activiteiten ge durende het voorbije jaar, waarbij in hoofdzaak kwesties op het gebied der veehouderij in het geding waren. Penn. G. van Veldhuizen kon een batig saldo vermelden. Vervolgens zette de voorzitter uiteen, hoe van •hogerhand gewerkt was, vooral in verband met het verloop der prijzen. Mede aanwezig was de heer A. Ver- hoeff, voorzitter van de stichting Ge zinshulp, die gelegenheid kreeg de belangen van deze stichting te beplei ten door een subsidie te vragen. Te ven wilde hij trachten een tweetal meisjes uit agrarische kringen te winnen voor het werk in deze nutti ge instelling. De heer Verhoeff kreeg echter nul op het request. Men meende, dat een dergelijke financiële steun niet op de weg lag van de L. T.B. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren J. Koot en C. de Vos herkozen. Stille Omgang. De Stille Om gang hield, nu de traditionele omme gang weer aanstaande is, de jaarver gadering. Voorzitter J. Verkley open de en moest de matige belangstel ling wel verklaren door te wijzen op de ouderavond in de nevenzaal. De secretaris, de heer J. Regtvoort me moreerde in zijn jaarverslag het overlijden van de leden A. de Vos, J. Voorbij, M. v. d. Poll en W. l'Ami. De heer F. Zwanenburg, penn. liet een batig saldo horen. De voorzitter braoht daarna verslag uit van de algemene vergadering. Hoewel het bestuur had aangevraagd voor Bode graven de Omgang te stellen op de eerste Zondag, was dit niet gelukt. Nu zal deze plaats hebben op Zon dag 27 Maart a.s. Zaterdagsavonds zal een kort Lof worden gehouden, waarna circa 12 uur een speciale trein klaar staat. Direct na aankomst in Amsterdam zal de tocht aanvan gen en om kwart over twee zal in de kapel van de Eerw. Zusters Francis canessen aan de Herengracht een H. Mis worden opgedragen. Om 6 uur hoopt men weer in Bodegraven te arriveren. Ook de Mey zal zich aan sluiten. De voorzitter sprak nog een opwekkend woord betreffende het deelnemen van jongeren aan de Om gang, en sloot daarna de vergadering K.V.P. De jaarvergadering van de K.V.P., die hedenavond (Maan dag) in het Parochiehuis zal gehou den worden zal niet om half acht zoals op de convocaties vermeld stond beginnen, maar in verband met het Veertigurengebed om 8 uur. BOSKOOP WONINGEN VOOR GROTE GEZINNEN Binnenkort zal vanwege het ge meentebestuur een aanvang worden gemaakt met de bouw van 48 wo ningen aan de Goudse Rijweg, welke groter zullen zijn dan de tot nu toe gebouwde woningen. Deze woningen, welke meer bedoeld zijn voor de grotere gezinnen, bevatten beneden (Advertentie) 2 kamers en boven 3 kamers be nevens een grote douche-cel. Het ligt in de bedoeling over te gaan tot het bouwen van 2 typen, waar van de benedenkamers een opper vlakte hebben van 16,38 m2 en 6,75 m2 type A. en 17,34 m2 en 7,87 m2 type B. De huurprijs zal noodwendig ook iets hoger liggen dan voor de tot nu toe gebouwde woningen en zal moe ten bedragen voor type A ongeveer 13,per week en voor type B ongeveer 14.per week. De beneden-achterkamer is gepro jecteerd als slaapkamer terwijl boven dan nog de reeds genoemde 3 slaap- k&ners kunnen worden benut. Voor vele kleinbehuisden zul len deze woningen zeer zeker een grote uitkomst betekenen. Gegadig den moeten zich vóór 1 April a.s. op geven ter gemeentesecretarie. Mulo-leerlingen behaalden gods dienstdiploma. Onderstaande leer lingen van de R. K. Mulo school „Don Bosco" behaalden het voor het einddiploma noodzakelijke Godsdienst diploma: Joop de Boer, Hazerswoude; Ans v. d. Dool, RTveen met lof; Toos Heijker, Hazerswoude; Leo v. Jaars veld; Annie van Meurs, Hazerswoude Arie Nederhoff Annie v. d. Poel, Hazerswoude, met lof; Toos Rietveld, Hazerswoude; Annie van Rijn, met lof; A tie de Ru ij ter, Hazerswoude; met lof; Els Vergeer, Reeuwijk; Kees Vermeulen met lof; Wim Vermeulen. Waar geen plaatsnaam is vermeld is dit Boskoop. KOUDEKERK ONGEVAL DOOR GLADHEID Gelukkig waren er gedurende de bijna afgelopen winter slechts wei nig ongevallen te melden, die door de gladheid van de weg veroorzaakt werden. Jammer genoeg kwam daar Zaterdag j.l. verandering in, toen de heer B. v. d. Born, uit de Hoge Waard alhier, zich naar zijn werk begaf en met zijn fiets ter hoogte van de ga rage van de fa. v. d. Molema, kwam te vallen. Hij brak daarbij een been, vlak onder de knie en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den worden vervoerd. NIEUWKOOP Onderwijs-verfrissing In de raadszaal te Nieuwkoop was het onderwijzend personeel van alle scholen van Nieuwkoop en Noorden tezamen gekomen voor een causerie van de heer Schipper, inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Alphen a.d. Rijn. In de zaal was allerlei knip-, plak- en tekenwerk tentoongesteld, verza meld op diverse scholen. Spreker noemde deze bijeenkomst een con frontatie met de resultaten der on derwijs-verfrissing. De oude school hield te weinig rekening met de ver anderde maatschappij en met de uit komsten van de moderne kinderpsy chologie. De kinderen van de eerste klasse zijn nog niet schoolrijp. Een voudige abstractheden kunnen zij nog niet aan. Vandaar, dat het spel-ele- ment met behulp van speelleermidde- len moet worden toegepast. Een ander aspect van de verfrissing is de betekenis van het milieu. Men moet veel meer dait dit vroeger ge beurde, aanknopingspunten zoeken uit de omgeving van het kind. Ook dient het onderwijs door com binatie van vakken, die aanrakings punten hebben, meer in organisch verband te worden gezet. De aan schouwelijkheid moet worden be tracht en op de activering van de leerling moet worden gewerkt, o.a. door het geven van opdrachten en het maken van groepswerk. De aesthetische opvoeding is ook al een aspect van de vernieuwing, even als de sociale opvoeding. De mens is niet alleen op de wereld. Daarom ook verkeersonderwijs. Met grote belang stelling werd het tentoongestelde be keken en het gesprokene beluisterd. Tot slot beantwoordde de'inspecteur nog de vragen, die werden gesteld. Transportarbeiders. Toen voor zitter J. Eijs de jaarvergadering van de afdeling Nieuwkoop van de R.K. Transportarbeidersbond opende, bleek de opkomst, waarschijnlijk ten gevolge van het slechte weer, zeer gering. De notulen en het keurige jaarver slag van de secretaris, G. Simmerman, werden onveranderd goedgekeurd. Evenals het financieel beleid van de penningmeester, D. Klerks. Er was nog een batig saldo van 52.35. Wel gering, maar dit komt voor rekening van de feestavond, die deze winter gevierd werd. In de kascommissie werden be noemd de heren W. Verhage en A. Wansinck. Er werd besloten een H. Mis te la ten lezen voor het overleden lid, de heer A. Kuyf en ieder jaar een H. Mis voor de levende en overleden leden van de plaatselijke afdeling. Bij de rondvraag kwam het 25-jarig bestaan van de afdeling ter sprake. Men wilde dit niet ongemerkt laten oocvijbrvb dit niet ongemerkt laten voorbijgaan. Maar doordat er zo weinig leden aan wezig waren, werd besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te houden. Als agendapunt kan het de nodige belangstelling trekken. Hierna sloot de voorzitter deze jaar vergadering. Per autocar naar Tegelen. De hopman der Verkenners, C. Boek horst, organiseert Zondag 3 Juli een trip naar de passiespelen in Tegelen. Voor hen, die hiervoor belangstelling he'bbeli, zijn er nog enige plaatsen be schikbaar. NOORDEN Jaarvergadering N.S.V. In de zaal van de Wed. Kuyf werd de jaar vergadering gehouden van de R.K. S.V. ..N.S.V." Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereni ging thans 99 leden telt. De penn. had als inkomsten 2722,68 geboekt, tegen een uitgave van 2205,06 der halve een batig saldo van 557,62 en hiermede was het kassaldo ge groeid tot 1000,90. Als nieuw lid van de controlecommissie werd L. Schalkwijk benoemd. Bestuursverkiezing: J. Blom werd met grote meerderheid herkozen en J. Pietersen werd bij herstemming in het bestuur gekozen. Tevens werd P. Pietersen met grote meerderheid tot voorzitter gekozen. Doordat alle toewijzingen nog niet binnen waren, kon men betreffende de aanleg van het tweede sportveld niets doen, het bestuur werd evenwel gemachtigd, om zodra de toewijzingen binnen waren, het werk al of niet uit te la ten voeren, al naar gelang de subsi die mee of tegen viel. want het ge hele object zou 11.379.64 moeten kosten. De plaatskaarten voor Nederland België werden gewonnen door G. Pietersen, L. Vermey en W. Fransen. De elftalcommissie werd als volgt samengesteld: A. de Jong, Z. Groe neveld, Th. Pieterse, M. de Jong, Th. Vork, Jac. de Lange en L. v. d. Hel der. In zijn slotrede dankte de schei dende voorzitter, de heer Vroonhof voor het vertrouwen, wat in hem was gesteld en riep allen op, om aan de nieuwe voorzitter hun volle ver trouwen te schenken, omdat alleen met aller medewerking de vereni ging groeien en bloeien kan. Na mens de leden sprak A. de Jong nog een woord, van dank voor het vele werk, dat de vertrekkende voorzitter steeds voor de vereniging heeft ge daan. 0UDE-WETERING Jaarvergadering KAB. De KAB belegde haar jaarlijkse ledenvergade ring in café Meerzicht. De opkomst op deze vergadering was naar de me ning van de voorzitter slechts mid delmatig te noemen. Het financiële verslag van de penningmeester maak te melding van een saldo per 1 Janu ari 1.1. van 223.72. Voordat de verkiezing van 4 be stuursleden werd overgegaan, bracht eerst de secretaris-penningmeester van Herwonnen Levenskracht ver slag uit van de activiteiten van deze afdeling. Hieruit bleek, dat nog lang niet alle KAB-ers lid waren van deze mooie en nuttige organisatie. Inte gendeel, de meeste leden werden ge vonden buiten de gelederen van de KAB. Uit het financiële overzicht •bleek dat niet minder dan 858.84 door Oude-Wetering was opgebracht voor de t.b.c.-lijders. In het bestuur werden gekozen de heren J. Opstal, Th. Möllers, P. Roes- sen en G. Droogh. Als afgevaardigde van St. Deus Dedit werd aan 't KAB- bestuur toegevoegd de heer F. Ber- biers in plaats van de heer P. Klein. De heer S. v. d. Willik legde zijn bestuursfunctie neer in verband met het feit, dat hij de regie op zich nam van de toneelclub, die thans met de afd. toneel van de voetbal werd sa mengevoegd. Een fusie, die naar we hopen goede resultaten zal afwerpen. Het bestuur deelde mede, dat een tocht zou worden georganiseerd naar de Passiespelen te Tegelen. De maxi mum prijs van deelname bedraagt 12.80, alles inbegrepen, te betalen in wekelijkse termijnen van 0.80. Reeds 30 personen hadden 'hun deel neming toegezegd. Liefhebbers kun nen zioh alsnog melden bij de heren Opstal en Möllers, beiden in de Hol- boomstraat). Na dank gebracht te hebben aan de leden voor de prettige discussies werd de vergadering door de waarnemend voorzitter, de heer S. v. d. Willik, ge sloten. Auto te water. Zondagmorgen kwam een uit de richting Leiden na derende auto op de provinciale weg te slippen tengevolge van bevroren neerslag. Via de brede berm Kwam het voertuig in de Ringsloot terecht en ging tot bijna aan het dak'onder water. De bestuurder bewaarde ech ter zijn tegenwoordigheid van geest, liet de auto vol water lopen en wist zichzelf uit zijn benarde positie te bevrijden. Hij bleek geen verwondin gen te hebben opgelopen en kon, na zich van droge kleren te hébben voor zien, naar huis keren. De auto, die ogenschijnlijk ook al weinig schade had, werd met een kraanwagen opge vist en naar de garage gesleept. TER AAR „Nooit Gedacht" Dammen en schaken. Uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de on derlinge competitie. Dammen: W. v. d. Starre—D. Spek 11; A. HartveldN. Groen in *t Woud 11; N. KalshovenR. Lub- berts 11; H. Broer—J. v. d. Starre; N. Groen in 't Woud—W. v. d. Starre 11; W. van VlietW. Snaterse 1 1; A. Hartveld—J. Besemer 2—0. Schaken: H. Bos—M. Meijns 1—0; B. RietveldA. v.d. Jagt 1 Marktberichten ROTTERDAM 21 Maart. Vee. Aanvoer 1866 stuks totaal waarvan 1277 vette koeien; 589 varkens. Prij zen: 2.56—2.70, 2.30—2.50, 2.00— 2.20, varkens 1.90, 1.88, 1.86. Handel: vette koeien aanvoer wat ruimer, handel redelijk, goed prijs houdend, prima's boven notering; varkens aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen hoger.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3