RIJNSTREEK Mr. dr. J. N. Taat uit Boskoop geïnstalleerd bij kantongerecht Medewerking verzocht aan de gemeente voor Bejaardencentra Plannen voor school- en woningbouw vorderen goed MARELS ZATERDAG 19 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN In een officiële bijeenkomst, Vrij-macht Een reden temeer, aldus spr,. dagmorgen in het Kantongerechts- dat de benoeming mij niet onbewo- gebouw aan de Wilhelminalaan te Alphen aan den Rijn gehouden, werd mr. dr. J. F. Taat, advocaat en pro cureur te Boskoop ,door de kanton rechter in het kanton Alphen, mr. H. H. Kirchheiner geïnstalleerd tot kantonrechter plaatsvervanger. Zeer veel collega's en verte van de van mr Taat, woon den de officiële gebeurtenis bij. Nadat Mr. Kirchheiner een kort Inleidend begroetingswoord had ge sproken las de heer N. Ruijssenaars namens de griffie van het kanton Alphen de benoemings-acte voor. Mr. Kirchheiner sprak hierna mr Taat toe en uitte zijn vreugde- over deze benoeming. Aan de goede sa menwerking met zijn nieuwe plaats vervanger twijfelde spr. niet, even min verwachtte spr., dat een beroep op hulpvaardigheid tot mr. Taat ver geefs zal zijn. Mr. E. v. d. Schans die het open baar ministerie vertegenwoordigde, belichtte de mooie taak, die in het ambt als waarmee mr. Taat vandaag wordt bekleed, is opgesloten, en ver zuimde daarbij ook niet te wijzen op de moeilijkheden, welke er wel eens aan verbonden kunnen zijn. Mr. A. J. Meijer vertolkte de in stemming van de vertegenwoordigers van de balie met deze benoeming en ging niet voorbij aan de betekenis hiervan voor de advocatuur in het algemeen, nu er een lid hiervan tot deze functie geroepen is. Gelet op de capaciteiten, de geaardheid en de persoonlij kheid van mr dr Taat wordt van die zijde diens prettige verhouding als plaatsvervanger van de kantonrechter tot de pleitbezor gers allerminst in twijfel getrokken. Vervolgens kreeg de heer Ch. F. P. Bannier inspecteur van de belas tingen te Alphen a. d. Rijn het woord om de dankbare gevoelens van de plaatsvervangende kantonrechters onder woorden te brengen. Namens de pachtkamer wijdde de heer J. Kooij uit Boskoop enkele sympathieke woorden aan deze ge beurtenis, wees daarbij op de uit zonderlijke positie die Boskoop in dit kanton inneemt en liet van zijn vreugde blijken nu er opnieuw een ingezetene van Rijnstreeks' bloe men en plantentuin Boskoop tot het rechterlijk ambt is geroepen, zij het ook slechts als plaatsvervanger. Deurwaarder F. J. van Kampen hout te Alphen a. d. Rijn sloot de rij van sprekers met de geijkte zin: Ik vertrouw op een goede samenwer- king. In zijn dankwoord vertelde mr. Taat o.m., dat hij reeds van jongsaf- aan een eerbied en belangstelling in zich voelde voor de rechterlijke ADVIESCOMMISSIE VAN HUISVROUWEN VOOR WONINGAANGELEGENHEDEN. Nu de woningbouw ook in Alphen aan den Rijn in sterke mate voort schrijdt is de behoefte gevoeld aan een adviescommissie inzake woning aangelegenheden uit de kring van de huisvrouwen. Het staat buiten kijf, da de huisvrouw, die per slot van rekening het meest een wo ning bewoont er het best over kan oordelen wat practisch, wat over bodig en wat wenselijk is. Een vijftal pl. verenigingen heb ben een afgevaardigde hierin aange wezen en is alzo de volgende samen stelling gerealiseerd. Mevr. H. C. L. Raatgever-Kirchberg, presidente, mevr. J. de Pijper-Van Leeuwen, se cretaresse (Burgemeester Visserpark 2, tel. 2400) en voorts de dames J. de Bruin-MWesselius, M. Henry-Kroon en D. Visser-Dekker. Hoewel de dames zich volledig re aliseren, dat zij op dit terrein nog wel de nodige ervaring zullen moe ten opdoen, is het anderzijds ook met genoegen te melden, dat de da mes, zij het ook toen nog als fede ratie van de huisvrouwenbonden, tot voor kort al enige niet onbelangrij ke successen hebben geboekt door enkele ongemakken aan te wijzen in nieuw gebouwde woningen, met welk euvel de desbetreffende architect al aanstonds bij de verwezenlijking van de volgende woningen rekening heeft gehouden. De dames willen niet zijn experts op woningbouwgebied, doch willen adviserende taak hebben. De commissie heeft zich inmid dels gewend tot de woningbouwcor poraties, architecten, aannemers aanbeveling van het gemeentebe stuur om zo mogelijk reeds een ont werp te mogen beoordelen, maar in elk geval als één of meer won'ngen van een bepaald type tot stand zijn gekomen. Men hoopt dit te kunnen doen onder deskundige leiding, waartoe de plaatselijke architect, de heer J. Visser zich bereid heeft ver klaard. AUTOBOTSING. Ter hoogte van het Hazeveld bot sten Vrijdagmorgen omstreeks 9.15 uur met grote hevigheid een vracht en een personenauto op elkaar in, waarbij aan beide motorvoertuigen zware schade ontstond. De vrachtauto bestuurd door de heer G. S. uit Alphen aan den Rijn, reed in de richting Utrecht. De per sonenauto, bestuurd door de heer R. N. v. d. V., eveneens uit Alphen a/d Rijn reed in de richting van het centrum der gemeente. Deze laatste slipte in de bocht en de bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en botste met hevige kracht tegen de vrachtauto, welke uit de tegen overgestelde richting kwam Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. gen heeft gelaten. Tijdens een gezellig samenzijn, sprak de heer Trapman, namens het gemeentebestuur van Boskoop woor den van hartelijke gelukwens tot de benoemde en diens familie. Avondmis. Gaarne vestigen wij, cp verzoek van gezaghebbende zijde, de aandacht van alle katholieke wer kers van de Sint Bonifaciusparoch'e, in het bijzonder van de leden van de K.A.B., de K.A.J., de L.T.B., de L.T.J., de N.R.K.M. en de K.J.M.V., op de Avondmis hedenavond om 8 uur, de feestdag van Sint Joseph, de ALKEMADE De Zondagdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. Geboren: Erik L. P. J., zn van P. E. van Ruiten en G. C. Kuipers; Mar- garetha M. E., dr van A. J. van Veen en P. J. Semp; Theresia B., dr van W. van Hameren en P. G. v. d. Klugt; Mattheus J., zn van Th. J. Hillebrand en C. Th. M. Koot; Anna A. J., dr van L. Th. van Veen en M. H. de Jong; Anja J., dr van A. C. van der Kwast en A. Fabels; Geertruida W., dr van N. J. Koek en G. M. Blom. Gehuwd: N. Haazebroek en F. Bouma. Overleden: W. Piet 67 j.; Th. S. Volwater 74 j.; L. van der Aar 72 j. BOSKOOP Biljarten. De Boskoopse biljart vereniging „De Driesprong" heelt in de competitie van district Gouda KN BB een onfortuinlijke week achter de rug. Dit gezien de nederlagen en ge lijk gespeelde wedstrijden. Het A- team heeft het er bepaald lelijk bij laten zitten, door de uitwedstrijd te gen Gouwe vrienden te verliezen. De Boskopers gaan nog aan de kop, maar om het gestelde doel te bereiken, zul- patroonheilige van de werkers, in de len de resterende wedstrijden beter parochiekerk. gespeeld moeten worden. Het C-team Aan het emde van de H. Mis wor- 50ekte een goed resultaat door met den de werkers en hun werktuigen jiet sterke Excelsior C de punten te gezegend. Woninghouwver. „St. Josenh". De R. K. Woningbouwvereniging ,,St. Joseph" hield onder voorzitterschap van de heer C. M. Deerenberg Vrij dagavond in de Sint-Josephzaal haar jaarvergadering. Deken L. H. M. Nieuwenhuizen was wegens ziekte verhinderd. Op stapel staat de bouw van 30 woningen, het tweede complex wo ningen dat door deze vereniging tot stand wordt gebracht. Het wachten is thans nog op de toestemming van de minister van wederopbouw. Daarna zal de firma J. van Wie- ringen te Alphen aan den Rijn naar wy elders vernamen, spoedig met de bouw een aanvang nemen. De wo ningen komen in het verlengde van de reeds verwezenlijkte 44 woningen aan de Witte de Withstraat. Volgens het verslag van de admi nistrateur, de heer J. Koumans, staat de annuïteit betreffende de vorige woningen nog niet vast. Zolang werd het exploitatiesaldo ad 23.739,61 overgeboekt op rekening Risico-re serve. De exploitatie rekening (1 Jan. '54 13 Jan. '55) sluit met een bedrag ad 27.807,92, de balans per 13 Jan. '55 met 643.473,90. In de vacature, wegens het over lijden van de heer J. F. Allart werd in het bestuur gekozen de heer G. Habers. In de raad van Commissarissen werden gekozen de heren P. Roze- straten, W. Hoogerwerf en A. J. Th. M. Korver. Jongetje aangereden. In de Ruijs- daelstraat werd Vrijdagmorgen om streeks 11.15 uur door de motor rijder E. v. A. aangereden het 2% jarig zoontje van de familie F., dat plotseling de rijweg overstak. Dr. Veenendaal constateerde enkele lich te uitwendige verwondingen. Hardlopende politiemannen. Van de 30 deelnemers, allemaal po litiemannen, aan de veldloop over 3500 meter, uitgaande van de Politie- sportbond en gehouden te Velsen bij IJmuiden, eindigde de agent van po litie T. Schrijvershof op de negende plaats. De doktersdienst wordt a.s. Zon dag waargenomen door dokter H. v. Kooten, arts, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. delen. De uitslagen: Gouwe Vrienden A De Driesprong 52; De Driesprong A 2Thalia's Vrienden A 25; Sport BDe Driesprong B 1 44; Top B De Driesprong B 3 72; Excelsior C De Driesprong C 44; De Driesprong B 2Tunnel B 62. Het programma: 22 Maart Groene Laken A 1De Driesprong A 1; De Driesprong A 2Gouwe Vrienden A; 23 Maart De Driesprong B 3Sport B; Thalia's Vrienden BDe Driesprong B 2; 24 Maart De Driesprong B 1 Spil B 1., Geb.: Johannes z.v. J. Benders en C. van Klaveren; Henricus z.v. A. J. van Oosten en J. Broer. Ondertr.: Gijsbertus Albertus de Bruyn, 25 jaar en M3rie van Bemmel 22 jaar; Arie Albert Nijveldt, 28 jaar en Leonora Johanna Struyk, 25 jaar. Getr.: Gerard van der Heiden, 28 jaar en Wilhelmina van Voskuilen, 27 jaar; Hendrik Cornelis van den Aker boom, 23 jaar en Adrians Koetsier, 24 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN Huissleutel, zware ballpoint, steun zool, sleuteltje, haarkambeschermer, kinder-trainingsbroek, muntbiljet, breiwerk, zakkam in etui, broche, padvindersmes, doublé schakelarm band, diverse wanten en handschoe nen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. HAZERSW0UDE Zilveren jubilaris. Gistermorgen werd ten huize van de heer Jac. van Beek het zilveren jubileum van de vaste arbeider, de heer B. Hamersma, gevierd. De viering vond plaats in in tieme kring van de baas en het per soneel. Door de patroon werden waar derende woorden gesproken, welke gepaard gingen met een enveloppe met inhoud. Van het overige perso neel mocht de jubilaris een kistje si garen in ontvangst nemen. Van de Boeren- en Tuindersbond ontving hij een getuigschrift van trouwe dienst. De heer Hamersma dankte daarna voor de tot hem gesproken woorden en voor de oadeaux. Geb.: Reinirius M. J. z.v. J. A. A. van Vliet en C. K. van Kempen; Jo hannes M. z.v. M. C. de Bruijn en W. Meijer. Getr.: G. Verhoef, oud 33 jaar en N. J. van Tiel, oud 32 jaar. Geboren: Reinierus Maria Joseph, zn van J. A. A. van Vliet en C. K. Kempen; Johonnes Marius, zn van M. C. de Bruijn en W. Meijer( Gehuwd: G. Verhoef 33 j. en N. J. van Tol 32 j. LEIDERDORP GOUDEN HUWELIJK. Het echtpaar J. P. v. d. Stoel en G. v .d. StoelVan Osnabrugge, wo nende Acacialaan 43, hoopt Woensdag 30 Maart de dag te herdenken, dat het voor 50 jaar in het huwelijk trad. Leiderdorpse damclub. Deze week werd aangevangen met de wed strijden voor het kampioenschap van Leiderdorp. De volgende wedstrijden werden gespeeld: A. v. d. ZwanJ. v. Sandijk 20, J. v. d. ZwanM. v. d. Vecht afgebr., Abr. OorsmanJ. v. Sandijk 20, A. v. d. ZwanD. Hassefras 11, H. v. d. VechtJ. J. Hassefgras 02, v. d. VechtDorman 02, J. J. HassefrasJ. v. Sandijk 02, D. HassefrasJ. v. d. Zwan 0—2. Ie klasse: A. BloemendaalP. Rijnsburger 11, G. A. v. d. Zwgn B. G. Corts 0—2, J. NagtegaalJ. Oudshoorn 11, W. RijnsburgerA. Spies 11, CortsOudshoorn 20, G. A. v .d. ZwanP. Vervark 02, A. BloemendaalJ. Nagtegaal 20, BloemendaalCorts 02, Oudshoorn W. Rijnsburger 11, P. v. d. Zwan P. Rijnsburger 02, J. Nagtegaal G. A. v. d. Zwan 11. Deze week wordt waargenomen door dokter H. Bakema, Acacialaan 58, tel. 24828. NIEUWKOOP SERIE ONGELUKKEN. De chauffeur C. Westerman uit Weesp, die voor de fa. Bervoet en Co. een partij ijzer moest lossen bij tie fa. P. de Rooy, kreeg tijdens dit lossen een ijzeren bint op z'n' been. Over een lengte van ca. 15 cm lag het bot van zijn scheenbeen bloot, terwijl zijn voet ernstig werd be schadigd. De heer P. J. de Rooy ver leende de eerste hulp, maar dr. Koert, die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar het zieken huis te Leiden noodzakelijk. De metaalarbeider M. Thomas uit Ter Aar, werkzaam in een N.ieuw- koopse smederij, is gistermorgen met fiets en al te water gereden. Hij moest op de hoek van de prov. weg en Achttienkavels te veel uithalen voor een veewagen, die de bocht te veel naar links nam. Nu niet bepaald 0EGSTGEEST Het bestuur der stichting tot op- ten worden beperkt, zonder dat daar- richting en instandhouding van een uit financiële gevolgen voor de ge- bejaardencentrum te Oegstgeest heeft zich tot c e raad van de gemeen te gericht. In een uitvoerig schrijven zet het bestuur het doel van de stich ting uiteen. De bedoeling is een pensiontehuis te bouwen en 46 woningen voor be jaarden. Voor het pensiontehuis is het nodige bouwvolume beschikbaar gesteld en voor de 46 woningen hoopt het bestuur de toestemming spop-dig te krijgen. Het bestuur ver zoekt aan de raad op de meest bil lijke voorw?arden te verkopen een perceel grond gelegen ten oosten van de Hazenhoslaan. Verder vraagt het bestuur dat de gemeente zich aan sprakelijk zal stellen voor de beta ling van rente en aflossing van een door haar te sluiten annuïteitsgeld lening groot plm. 1.500.000, af te lossen in 40 jaren zulks onder door de raad te stellen voorwaarden. Ter toelichting voegt het bestuur bij het verzoek een begroting van baten en lasten, zoals deze werd op gemaakt door een accountant. Bij de samenstelling dezer begroting werd er van u'tgegaan, dat de pensiongel- den f 175.per maand per persoon zullen bedragen en de huur der wo ningen f 720,per jaar. Ter ondersteuning van haar ver zoek deelt het bestuur nog mede, dat zowel voor het pensiontehuis als voor de woningen reeds ve'le gega digden zich hebben aangemeld, zo dat op een volledige bezetting kan worden gerekend. Wijziging uitbreidingsplan. B. en W. delen in hun voorstel op dit verzoek aan de raad mede, dat teneinde de plannen der stichting te kunnen verwezenlijken het uitbrei dingsplan moet worden herzien. In dien de raad tegen deze herziening geen bezwaar heeft, kan vooruit lo pende op de procedure, die hiervoor in de Woningwet is voorbeschreven, een aangenaam bad, zo vroeg in de l krachtens art. 20 der Wederopbouw- morgen, maar de onfortuinlijke fiet ser zal er wel wakker door zijn ge worden! De 15-jarige timmermansleer ling J. Rijpers wilde een dezer dagen zijn sigarenaansteker van benzine wet onder goedkeuring van G. St. een bouwvergunning worden ver leend. Voor 2400 m2 moet 37.50 per m2 worden betaald. Voor de verder benodigde grond voorzien, maar 'kreeg daarbij van dit ware Pr«s vast te stellen 'P'2" brandbare vocht op zijn handen. Hij beging de onvoorzichtigheid om de aansteker te proberen, met het ge volg, dat zijn beide handen vlam vatten. Dr. Koert heeft de ernstig verbrande handen verbonden. De heer J. Bliileven is op de Ziende door de gladheid komen te vallen, waardoor hij ernstige hoofd wonden opliep. Nadat zijn broer de eerste hulp had verleend is hij door dr. Koert naar het ziekenhuis te Lei den gebracht. Vooral zijn neus is deerlijk gehavend. De bromfiets waarop hij reed bleef geheel onbe schadigd. Jaarvergadering L.T.B. De LTB hield in het Parochiehuis haar jaar vergadering. Voorzitter de Jong heet te alle leden en ook pastoor S. A. J. Vloothuis hartelijk welkom. De no tulen van de secretaris H. Markman werden onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van pen ningmeester G. Hoogervorst verna men we, dat de inkomsten 217.88 bedroegen en de uitgaven f 59.24, zodat er een saldo was van 158.64. De heren H. W. van Zoest en Th. van der Weyden werden benoemd voor de volgende kascontrole. Uit het jaarverslag van de secretaris Gemeenteraad Zevenhoven Gisteravond kwam de gemeente raad van Zevenhoven, onder voorzit terschap van burgemeester J. A. Det- mers, voor de eerste maal in 1955 bij een. De heer L. J. Splinter was met kennisgeving afwezig. In de loop van 1955 zal, naar de voorzitter hoopte, tot de bouw van een aantal nieuwe gemeen te woningen kunnen worden overgegaan, waarna spreker mededeelde, dat de plannen voor de bouw van een nieuwe Chris telijk Nationale School en de uitbrei ding wan de R.K. School in een zoda nig stadium verkeren, dat bijna met zekerheid kan worden gezegd, dat deze objecten eveneens vóór 1956 ge reed zullen komen. Aanbesteding De uitbreiding van de R.K. School in het Noordeinde zal op 30 Maart a.s. worden aanbesteed en voor de stich ting van een nieuwe Christelijke School, in het Zuideinde, is inmiddels bouwgrond aangekocht. Op een verzoek van de Stichting 19401945 om, in verband met de vie ring van h-3ar 10-jarig bestaan, een éénmalige extra-subsidie te mogen ontvangen, werd op voorstel van bur gemeester en wethouders goedguns tig beschikt. Een extra-subsidie van 50.werd toegekend. Een aan de leden reeds in ontwerp toegezonden „verordening op ontsie rende reclame" werd, conform het voorstel van B. en W. vastgesteld, waarbij tevens tot onmiddellijke af kondiging werd besloten. Op een verzoek van de gemeente Ter Aar om vanaf 1 Januari 1951 een bijdrage te mogen ontvangen in het exploitatietekort van de aldaar geves tigde lagere tuinbouwschool, die door uit de gemeente Zevenhoven afkom stige leerlingen is bezocht, werd af wijzend beschikt. De raad verklaarde zich wel bereid om in de toekomst bij lenen. De gemeenterekenang 1953 werd voorlopig vastgesteld, waarbij de wet houders zich van stemming onthiel den. De gewone dienst levert een na delig slot op van 9.841.31; de ka- pitaaldienst een nadelig slot van 103.250.90. Een verzoek van het Groene Kruis te Nieuwveen om een subsidie te mo gen ontvangen voor leden van die vereniging, die te Zevenhoven woon achtig zijn, werd ingewilligd. De voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1954 voor de beide bijzondere scholen in de ge meente werden, conform het voorstel van B. en W. vastgesteld op 2501.85 voor de R.K. School en op 2047.92 voor de Christelijke Nationale School. 10e Bevrijdingsdag Vervolgens kwam ter sprake de viering van de 10e bevrijdingsdag op 5 Mei a.s. De voorzitter memoreerde indien entréeprijzen voor uitvoe ringen zullen worden geheven de ze zo laag mogelijk worden gehouden en niet uitgaan boven 0.50. Door het organiserend comité is reeds een kostenraming ingediend en B. en W. achten deze zeker niet te royaal opgezet, ja, eerder aan de krappe kant. De voorzitter zeide, dat B. en W. er voor zijn om een maximum-cre- diet van gemeentewege beschikbaar te stellen en geen onbeperkt crediet. Daarop werd besloten dit maximum- crediet te bepalen op 500. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Weijden naar de prijs, welke het Chr. Schoolbestuur heeft betaald voor de grond waarop de nieuwe schooi zal worden gebouwd. De voorzitter antwoordde, dat de aankoopkosten van 't betrokken per ceel, waarop thans nog een woning staat 10.702.hebben bedragen. Daarna schorste de voorzitter de openbare vergadering. Na heropening der vergadering zei- de de voorzitter, de B. en W. de raad voorstellen om te besluiten tot de bouw van een premiewoning op de plaats van de onbewoonbaar verklaar de woning Noordeinde 10, en wel zo danig, dat gebouwd zal worden in kingsdag tot een bijzonder feest wil maken, hetgeen ook door H.M. de Ko ningin in de laatste Troonrede te ken nen is gegeven. De vraag is echter gerezen, wat er gedaan moet worden, om aan die her denkingsdag een bijzonder cachet te geven. Uit de discussie omtrent dit punt bleek, dat de leden van de raad er voor waren, dat er iets aparts moet gebeuren en dat ook deze kleine ge meente niet mag achterblijven. De voorzitter zeide gemeend te hebben tevoren contact te moeten op nemen met het plaatselijk Oranje- Comité. Uit dit contact is gebleken, dat het Comité bereid is de organisa tie op zich te nemen. Een program ma voor die dag is reeds opgesteld en de plaatselijke toneel- en zangvereni gingen zullen haar medewerking ver lenen. Aangezien het een feest be- tjjdige aanvrage een bijdrage te ver- hoort te worden voor iedereen zullen in dankbaarheid deze dag en wees er combinatie met de heer Lauwers, die op, dat de regering de 10e herden- voornemens is zijn winkelhuis Noord einde 11 te vernieuwen. Tot uitvoe ring van het bouwplan zal echter niet worden overgegaan, indien niet bin nen een maand een aspirant-huurder zich voor de nieuwe premie-woning heeft aangemeld en die bereid is een huurcontract voor tenminste 3 jaren te sluiten tegen de vanwege het mi nisterie van 'wederopbouw en volksr huisvesting vast te stellen huurprijs. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van B. en W. aangeno men, terwijl voor de bouw van een premiewoning een maximum-crediet van 18.000.beschikbaar werd ge steld. Ten slotte besloot de raad op voor stel van B. en W. een crediet van maximaal 90.000.beschikbaar te stellen voor de bouw van 6 woning wetwoningen op het in de vergade ring van 15 December 1954 aange kochte terrein, gelegen in het Noord einde. per m2. B. en W. zijn tot dit voorstel ge komen. omdat zij meenen, dat de grondkosten voor de stichting moe- bleek, dat de financiële resultaten voor landbouw- en veeteeltbedrijf niet bijzonder rooskleurig waren, in tegenstelling tot de veel gunstiger uitkomsten bij het tuinbouwbedrijf. Vervolgens raadt de heer Mark man de leden aan in gevallen van onteigening van land, zich te wen den tot de eigen organisatie de LTB, die tegen een billijke vergoeding, in alle voorkomende gevallen uitste kende resultaten boekt. De heer N. J. de Jong is aftredend, doch werd met bijna algemene stem men als voorzitter herkozen. De heer Markman gaf nu een uiteenzetting over de heffing van het Landbouw schap en de contributieheffing. De heffing van het Landbouwschap be draagt nu 3,per h.a. De contri butie van de LTB f 1.60 per h.a. Al le georganiseerden krijgen een re ductie van het LandbouwschaD. Wil men van deze reductie profiteren, dan moet men de aangeboden kwi tantie betalen en bewaren tot de eerstvolgende inventarisatie. Verschillende leden stelden hier omtrent vragen, welve door spr. tot genoegen beantwoord werden. Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: G. J. BremerJ. Verwey 10; Th. RuitermanA. Plaizier 10; A. VijfhuizenH. v.d. Mark 10; J. G. LangendoenA. A. Rui terman 10; J. G. VroonhofP. de Rooy 01; W. v. d. EoschG. v. d. Laan 01; PI. v. d. MarkC. Eijs 0—1. NÖ0R&EN Jaarvergadering Wit-Gele Kraiis Donderdagavond werd in de St. Jo- zefgezellenzaal de jaarvergadering gehouden van de Zuid Hollandse Bond van het Wit Gele Kruis, afd. Noorden. Uit het zeventiende jaarverslag van de secr.-penn. ontlenen wij het vol gende. Op 13 November j.l. is het eigen wijkgebouw door dr. Boekholt geopend. De kosten van inrichting bedroeg 3932.88. Hiervoor werd aan subsidie en collecte ontvangen 1900. De wijkzuster heeft in het afgelo pen jaar 43 zieken geholpen en hier voor 647 bezoeken afgelegd. Eén t.b.c.- geval heeft zij in haar wijk gehad en hiervoor 9 bezoeken afgelegd. 140 Stuks materiaal zijn uitgeleend. Het aantal leden ging met 8 vooruit en er zijn nu 252 leden. Aan de gehouden moedercursus namen 20 dames deel. Bij het consultatiebureau werden 44 baby's ingeschreven en 189 consulten gegeven. De inkomsten bedroegen 3443.28 tegen een uitgaven van 4614.12, derhalve een tekort van 1170.84. Als lid van de financiële commissie verklaarde de heer J. de Rijk, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De heren C. Baas en J. Knaap werden als nieuwe financiële commissieleden benoemd. In het bestuur werden mevr. J. M. van de Berehe van de Bosch en de heren S. Splinter, P. Maarsseveen en M. Baas met grote meerderheid her kozen. De voorgelezen begroting sloot met 4693.86. De balans van de ac countant over het boekjaar 1954 sloot met 4781.41. De eindsom van de verlies- en winstrekening was f 2894.62. In de rondvraag vroeg de geestelijk advi seur of het bezwaar opleverde als er leden van het Wit Gele Kruis naar het consultatiebureau aan de Woer- dense Verlaat gingen. Het bestuur was van mening, dat daar geen con sultatiebureau zal komen. meente voortvloeien. Omdat de be stemming dezer gronden „plantsoen" was, waarmede met de kostprijsbere kening der gronden rekening werd gehouden, kan tegen boekwaarde worden verkocht. Ten laste der stichting komen de kosten van ophoging van het terrein, straatiesaanleg, gas enz. De langs de straten gelegen plant soenstroken blijven eigendom der gemeente. Volgens art. 9 der woningverorde ning moet in de gemeentekas wor den gestort 75 cent per m2 bouwter rein, waarmede de prijs van 2, moet worden verhoogd. B. en W. stellen voor aan de stich ting te verkopen 18475 m2 voor 134.206,25. Daar het bestuur der stichting zon der garantie der gemeente haar plan nen niet kan verwezenlijken, doen B en W. het voorstel aan de raad in beginsel te besluiten tot garanderen van de door de stichting te sluiten geldleningen. Voorwaarden zullen worden opgemaakt door een jurist in samenwerking met het Verificatie bureau der Ver. Nederl. Gemeenten. Verder heeft de stichting bij schrij ven van 1 Maart verzocht haar een kasvoorschot te verstrekken ter over brugging van het tijdsverloop, dat er is vóór zij beschikt over de lenings- gelden of eigen geldmiddelen. Het benodigde bedrag is 5000,en is hoofdzakelijk tot betaling van het ar chitectenhonorar ium Deze voorstellen zal de gemeente raad Woensdag a.s. 23 Maart behan delen. Official Dealer Autobedrijf N.V. WASSENAAR DEN DEYL Telefoon K 1751-2545 Advertentie WASSENAAR TWEE DIEFJES GEPAKT. Door de recherche werden 2 jon gens van 16 jaar aangehouden, die naar Wassenaar waren gekomen om in geparkeerde auto's diefstallen te plegen. Beiden bleken in 's-Graven- hage woonachtig te zijn. Uit het on derzoek bleek, dat een goede vangst was gedaan, aangezien beide knapen reeds maandenlang uit auto's, uit ke ten en uit onbewoonde pander, dief stallen hadden gepleegd. Een groot aantal goederen, variërende van kost bare instrumenten tot gramofoonpla- ten, van autotassen tot accu's werd inbeslaggenomen. Zij bekenden zich meer dan 10 maal aan diefstal van koper en lood te hebben schuldig ge maakt. Zij konden blijkbaar alles ge bruiken, aangezier zij zelfs in het bezit waren van door hen ontvreem de hoeveelheden springstof. Aangezien hun terrein speciaal in 's-Gravenhage lag, zijn zij aan de Haagse Kinderpolitie overgegeven. Inbraken. Een bewoonster uit de Rust en Vreugdlaan kwam tot de ont dekking, dat tijdens haar afwezigheid in haar woning was ingebroken. Niets werd echter vermist. In een woning aan de Araweg werd eveneens een bezoek gebracht. Hier bestond de buit uit enig geld. Op de Schouwweg bleek men zich tot een woning toegang te heb ben verschaft door het boren van een gat in het raamkozijn van een keu kenraam. De buit bestond uit eni ge guldens. De recherche stelt een on derzoek in. OUD-ACE JONGETJE VAN 3 JAAR VERDRONKEN Vrijdagmiddag is het driejarig zoontje van de heer P. v. K. in de nabijheid van de ouderlijke woning te water geraakt. Toen de moeder het ventje uit het water gehaald had werd door de bu ren onmiddellijk kunstmatige adem haling toegepast. Ook medische hulp was spoedig aanwezig. Men slaagde er echter niet meer in de levensgees ten op te wekken. RIJNSATERWOUDE Tafeltennis. De „Baronie" heeft een vriendschappelijke return wed strijd gespeeld tegen RTC te Rijnsa- terswoude. De uitslagen zijn als volgt: J. WagenaarMieremet 10; J. de HaanLeijnse 01; Dikkerboomv. Doorn 10; J WagenaarLeijnse 1 0; J. de Haanv. Doorn O11; Dikker boomMieremet 1—0; Wagenaarv. Doorn 10; J. de HaanMieremet 01; DikkerboomLeijnse 10. Dubbel: J. de HaanDoorn 01; DikkerboomMieremet Uitslag 6—4. Tweede team: Rijpkemav. d. To ren 10; v. MeulenBruggeling 01; Verhoefv. Es 01; Rijpkema Bruggeling 01; v. Meulen—v. Es 10; Verhoefv. d. Toren 01; Rijp kemav. Es 10; v. Meulenv. d. Toren 10; Verhoef—Bruggeling 0—1. Dubbel: RijpkemaBruggeling 01; v. Meulen—v. Es Uitslag ,4—6. Dames team: KinkelHildebrand 0—1; StaverenVerkade 10; Rijp kemaBrune 10; KinkelVerkade 10; StaverenBruné 10; Rijpke maHildebrand 01; KinkelBruné 10; StaverenHildebrand 01; RijpkemaVerkade 10. Dubbel: Kinkel, Hildebrand, Rijp kema en Verkade 0 1. ïf f

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6