k 123 stuks grootvee op Lustrum Paas-Vebo unstleven m L eiöen KATHOLIEKE Lichtfabrieken gloeiden in de Gehoorzaal fi p JXJl ■él rtr inr j.j .r: "fr" Gemis werd ruimschoots vergoed door geanimeerd koopavonddehat iw HUIBERS Nieuwe loodsen op veilingterrein voor uien- en fruitcentrum Leidse Universiteit Sleutelgat ZATERDAG 19 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 14de Bijdorpconcert SJORS EN SJIMMIE'S NIEUW'F AVONTUREN De ontwikkeling van het openbaar concertleven is veelal oorzaak van de achteruitgang van de huismuziek, en heeft geleid tot een zekere verarming, omdat verscheidene werken wel enigszins in t vergeetboek geraakten, daar zij slechts pasten in de reeksen van werken, die gewoonlijk voor de programma's van de concerten wor den uitgekozen. En dit is nu één van de goede kanten van de kamermu ziekconcerten in Huize Bijdorp, dat, in afwijking van het traditioneel mo del, ensembles op het podium worden gebracht, die uitvoering geven van niet alledaagse werken in niet alle daagse combinaties. Mevrouw Gris-Ritsemia is de voor uitstrevende musicienne, die haar huis en hof (in casu haar privé-mu- ziekzaal) openzet tot het geven van deze kamermuziek-avonden, Cornelis Preuyt was gister de cellist, die met Cathérine Gris-Ritsema aan de cla- vecymbel de Sonate voor gamba en clavecimibel in G gr. t. van J. S. Bach vertolkte, waarvan deze ook een be werking voor twee fluiten en gamba schreef. De rust van het le Adagio, welke in het andante tot mystiek wordt verdiept, wordt door de beide allegrodelen niet gehinderd. Het sa menspel leek ons aanvankelijk nog niet op volle hoogte te zijn. Wij mis ten de gambatoon. Het bescheiden ge luid van de clavecymbel vervaagde te veel onder de klank van de cello. Niettegenstaande dit, was het andan te ongemeen schoon. De sonate in D gr. t. van Bach (ook hier miste men de gamba) was indrukwekkend door virtuoos samenspel en kunstzin. Na enkele minuten pauze werd een boeiend werk van Beethoven uitge voerd door de cellist en Madeleinre Margot aan de vleugel. Madame Mar- got studeerde klavier aan het Con servatoire de Leusanne, en vervolgde haar studie bij Paul Layonnet te Pa rijs en Lazart Lévy. Naar een thema van Mozart, uit de Zauberflöte: Ein Madchen oder Weibchen, schreef Beethoven, die de cello als instrument lief had, twaalf van de prachtigste variaties, een kunst die hij met mees terschap beheerste. Eerlijk gezegd kon de interpretatie ons niet heel en al bevredigen, 't Wil de ons voorkomen, of de pianiste nog niet op dreef was. Technisch mag men aannemen, dat alles er was, maar aan nuance en voordracht, expressie gevoelden wij een gemis. Beter ging de voordracht van de sonate no. 2 van op. 5. Ernstig zet de sonate in g. kl. t. in met een adagio sostenuto ed expressivo. De twee in strumenten concerteren, spelen veel al partijen van gelijke waarde. Na kalme beschouwing, het onrustig mo dulerend allegro molto piu sosto pres to. Veel triolen, passagespel in de pia nopartij, geeft dit stuk een brillante allure, en toch is alles vloeiend en na tuurlijk. Hier waren de twee solisten goed op dreef in een respectabel en- semblespel; kundig en serieus. Corne lis Preuyt, die zich de ganse avond in gevarieerde genres heeft bewogen, kweet zich verdienstelijk van zijn zware taak. Vermoedelijk, dank zij de sneeuwbuien in het lenteseizoen was de belangstelling voor dit concert niet zo groot als anders, maar de aandacht was geboeid en de luisteraars waren enthousiast. Zo hebben de executan ten succes mogen boeken. J. KORTMANN. „Con Amore" brengt belangrijke werken Op Woensdag 20 April a.s. zal de Chr. Oratoriumvereniging .Con Amore" onder leiding van Simon Jansen drie buitengewone en zeer hoogstaande werken uitvoeren. Als solisten werken mede Heieen Ver- kley en Aafje Heynis, sopraan en alt, Hameleers, tenor, Hollestelle, bas, en de clavecinist Hans Philips. De begeleiding wordt verzorgd door het N. H. Ph.-orkest. De dirigent is be reid geweest een en ander toe te lichten over de ongewone werken; en hun uitzonderlijk hoogstaande eigenschappen in de partituur aan te tonen. In volgorde dan: het Gloria van Vivaldi, een werk, dat slechts schaars is uitgevoerd, wat begrijpelijk is. Deze Venetiaanse componist werd rond 1677 aldaar geboren en later verbonden aan de hertogelijke kapel van San Marco; in 1716 werd hij diri gent van een merkwaardig orkest van weesmeisjes, dat grote naam had. Op instrumentaal gebied was deze priester een meester, maar dat hij ook op vocaal gebied zijn sporen ver diende blijkt uit bovengenoemde Glo ria. De orkestrale bezetting is nor maal voor de tijd: strijkers, hoboën, trompetten, continuo clavecimbel (niet solistisch), gemengd koor en sopraan en mezzo-sopraan-solisten. De melodie is diep en weelderig, le nig, voornaam en opgesierd. Van te genstelling houdend, schrijft hij veel al homofoon, maar ook wel polyfoon, zoals o.a. in het duet voor polyfoon en alt. Hij schrijft en fraai obligaat voor hobo. en geeft aan 't werk een groots polyfoon slot. De muziek is in gebondenheid met de tekst gecompo neerd. Dit is in tegenstelling met Haydn wiens Nelson-Mis wordt uitgevoerd. Stadsge- hoorzaal aan de Breestraat te Leiden, de plaatse lijke pre- mière plaats zondagmiddag van de allernieuwste avonturen van Sjors en Sjimmie van de Rebel lenclub, getiteld „De Chinese avonturen van Sjors en Sjimmie". Een unicum, deze uitvoering van de f ge todelyke première welkeop Mis, gecomponeerd ter gelegenheid van Nelson's overwinning bij Aboe Bekir. De ongebondenheid van mu ziek en tekst is bij Haydn geen blijk van onverschilligheid maar vroom als hij was huldigde hij de Lieve Heer op zfjn manier: gemoedelijk. Na de pauze wordt een geheel an dere stijl beoefend n.l. in Psalm 13 van Liszt, wel de boeiendste persoon lijkheid van zijn tijd. Veelkleurig is diens leven; veelkleurig zijn muziek, en hiermede komen wij in 't rijk van de romantiek. Eerlijk-muzikaal uit zich hier de componist de tekst op de voet volgend, aanvankelijk nogal in de put, om op te gaan in een gran diose climax. De tenor heeft een ge weldige partij, maar echt, om iets moois van te maken; met moeilijk recitativo en ontwikkeling van hevig temperament. Liszt gebruikt in zijn Psalm 13 een soort Cyclische vorm, laat een fuga door orkest beginnen, en geeft treffende modulaties in 't koper (de hoorns). Dank zij de diri gent kunnen we een simpele toelich ting geven aan de Leidenaars, die door hun aanwezigheid op de con certen blijk geven van hun grote liefde voor muziek. Moge het bezoek op deze belangrijke kooruitvoering, overlopend druk en belangstellend wezen. De generale repetitie op 18 April is toegankelijk voor leerlingen van onderwijs-instellingen. J. K. 27 Februari j.l. in het Concert- Ij gebouw heeft plaatsgevonden H ontving van 'n uitverkocht Con- 8 certgebouw en Pers een enthou- 8 siast onthaal. De bezoekertjes van de Stadsgehoorzaal wacht H i weer tal van leuke verrassingeh, zoals Sjors-luchtballons, geïllu- streerde Sjorsbladen (lijfblad 3 van Sjors en Sjimmie), welke 3 gratis worden verstrekt bij het 3 toegangskaartje. Bovendien is er 3 nog een uitzonderlijke verras- 3 sing met speciale Sjors-Cowboy- 3 costuums. (Advertentie) Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden. A.s. Zondag 20 Maart zal de dienst worden waargenomen door: dr. De Bruyne, Donders, Hartman, Pleiter, Verbrugge, Wydicks. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz. Apotheken. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 19 Maart, 13 uur, tot Zaterdag 26 Maart, 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 4, tel. 26274. Kwaliteit is de hoofdzaak Goede belangstelling voor schapen en lammeren Om maar ineens met de koeien binnen te vallen: aan de Vebo Paas- veetentoonstellng Vrijdag a.s. 123 stuks grootvee mee. Opvallend is hiervan het grote ge tal roodbonte dieren: 91 stuks waar onder 10 dikbillen. Voor het eerst dat .de Vebo Iren van de kwaliteit. Tot op heden is bij voortduring ge bleken, dat de koper bereid is voor kwaliteit een betere prijs te betalen. Juist door de conditie «van ons mestvee te verbeteren heeft het bui- doen tenland voor onze beesten grote be- langstelling gekregen. WEEKAGENDA VOOR LEIDEN In de week van 20 t/m 26 Maart. Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leicen. Tel. 20015. ZONDAG: Kapel Zusters Carmelitessen, Oude 1 Vest 45, 8.45 uur H. Mis, Sociale Zon dagmorgen „St. Eloy". Daarna ontbijt in „De Harmonie" met huldiging jubilarissen en op voering vrolijk blijspel „Het Slip pertje". DINSDAG: „In den Vergulden Turk", 7.30 uur. Jaarvergadering het Katholiek Vrou wengilde. WOENSDAG: St. Petruskerk, 6.45 uur nam. Ro zenkranskruistocht. VRIJDAG: Zaal Evert Castelein, Hooglandse Kerkgracht, 8 uur nam. Sociaal Cha ritatief Centrum. Mej. W. Hillen over: De samenwerking in het So ciaal Charitatief Centrum. DIAMANTEN DOCTORAAT. Op Dinsdag 22 Maart a.s. zal het zesttig jaar geleden zijn, dat a an de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtwetenschap mr. E. H. Th. Mens Fiers Smeding, geboden te Soerabaja (Ind.) en thans wonen de te 's-Gravenhage. i l jé De Leidse Lichtfabrieken hadden in de Stadsgehoorzaal een overvloed van licht gefabriekt. Dit naar aanleiding van het personeelsfeest gister avond ter viering jongste uitbreiding. In de zaal hingen lange guirlandes van lampjes; op het brandscherm was met honderden peertjes de omtrek van het bedrijf getekend. (Zie foto). Voorbij. Alle personeelsleden waren in de zaal toen tegen kwart over acht de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot een woord van welkom sprak. „De jaren van voorbereiding en de uitvoering van het grote werk zijn Sprekerloos betekent niet sprakeloos Maandvergadering St. Christoffel De vereniging van Handels verte genwoordigers en Agenten heeft gis teren haar maandelijkse vergadering gehouden. Na de gebruikelijke punten hield pater Maarschalkerweerd zijn steeds interessante 5-minuten meditatie, welke ook ditmaal stond in het teken van de vasten en de voorbereiding voor het Paasfeest. Door een misverstand was de aan- nastreeft: het verbete- Sek°ndigde spreker niet aanwezig. Inplaats van de vergadering op een vroegtijdig uur te beëindigen, gaf voorzitter Conijn de leden in over- weging het voor en tegen van een koopavond door een drietal leden te laten behandelen. Voorzitter kwam op deze gedachte, omdat op een vergadering verschil lende dames waren geïnterviewd en deze dames voorstandsters bleken van een koopavond. Kort geleden is er een forumavond Kwaliteit. uuum Het verdient vermelding, dat het heeft men"met" deze jubileum-ten- Vebo-bestuur er in geslaagd is de uw._. 4 - toonstelling het grootvee in de af-1 Vebo een stevig bestaansrecht te geweest van de H.K.W. over het zelf- delingen roodbont en zwartbont ver-verlenen. Ervaringen in andere ste- onderwerp, maar volgens voorzit- deeld Men heeft dit gedaan om elk den van Nederland met het tot stand ter werd daar alleen voor eigen le- van de groepen een eerlijke kans te brengen van veetentoonstellingen den gesproken, geven. Algemeen wordt immers aan- waren dikwijls niet zo gunstig. Op genomen, dat het roodbonte vee het de vraag kan de Vebo voldoende be-1 kroningswaardig vee opleveren, heb ben de veehouders uit de omgeving een ondubbelzinnig antwoord gege ven. 1 Wethouder Van der Kwaak opent de tentoonstelling om half tien in Het Schuttershof. Het feestelijk karakter van deze lustrum Vebo wordt benadrukt door een gezellige versiering en door ex tra verrassingen voor bezoekers en prijswinnaars. beste vleestype is. Voorts vinden de bezoekers op de ze lustrumtentoonstelling 26 zwart bonte, waaronder 2 dikbillen; daar naast 6 koeien, geschikt voor de vet- weiderij. Stijgende belangstelling schapen en lammeren. Door de grote exportvraag blijkt er voor de inschrijving van vette kal veren helaas weinig belangstelling. Het aantal kalveren bedraagt 25 stuks. Er werd geen enkel vet var ken ingeschreven. Verheugend daarentegen is weer de stijgende belangstelling voor de afdeling schapen en lammeren. Met 66 stuks blijkt het aantal inschrij vers aanmerkelijk groter dan vorige jaren. Dit resultaat toont zich des te be ter, indien men de grote exportvraag v°°r lammeren en schapen en de Tegenstand tegen demping slechte, moeilijke winter in aanmer- r 9 king neemt. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden ▼oor Ge'oorfeaankondigingen (Advertentie^ Coöp. Veilingvereniging „Leiden en omstreken" Dames, 't recht van spreken. De vergadering was het met de gedachtengang van de voorzitter eens en spontaan gaven zich twee sprekers op die het tegen van een koopavond wilden behandelen. Ten aanzien van de voordelen van een koopavond werd er vooral de nadruk op gelegd, dat én de bedien de èn de winkelier hun taak moeten aanvaarden als een dienende. Hier van moeten dè consequenties dan ook gedragen worden. Wanneer het vast staat, dat en dit geldt vooral voor duurdere stukken, de tijd te kort is dat man en vrouw samen hun keus kunnen bepalen, dan is de win kelier verplicht daaraan tegemoet te komen. In verschillende plaatsen waar een koopavond is blijkt deze in een behoefte te voorzien. Wanneer de statistiek zegt dat het grootste ge deelte van het inkomen door de vrouw wordt besteed, dan moet ook de vrouw het grootste recht van spreken hebben, wanneer er over beslist wordt of er een koopavond komt, ja dan neen. Spreker was er van 'overtuigd, dat wanneer er een onderzoek onder de dames wordt in gesteld, het zal blijken dat een gro te meerderheid voor een koopavond is. Een en ander lokte een geani meerd debat uit, waarin diverse zienswijzen naar voren kwamen. Het resultaat was echter dat ook bij de vertegenwoordigers de grootste meer derheid tegen een koopavond was. Ondanks het verstek gaan van een spreker was deze avond een der meest geslaagde, omdat het meren deel der leden niet alleen de gele genheid kréég, maar ook gebruikte om zich te laten horen. Ter herinnering: deelnemers Stille Omgang om half twaalf aanmelden bij v. Leeuwen. Alleen leden en huisgenoten van „St. Christoffel". SPORT DE VOETBALCOMPETITIE EN DE TERREINEN. Lagere klassen afgelast. De K.N.V.B. deelt mede, dat alle wedstrijden vastgesteld voor Zondag 20 Maart voor de competitie van het amateurvoetbal tweede, derde, vier de en reserveklassen, in verband met de toestand van de terreinen, zijn af gelast. Voor de competitie van de eerste klasse is de keuring van de terreinen overgelaten aan de consuls en de scheidsrechters. KORFBAL WEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle door de K.N.K.B. vastgestelde wedstrijden voor Zaterdag 19 en Zon dag 20 Maart zijn afgelast. Ook de regionale wedstrijden gaan dit week end niet door. Terugblik. Zoals u weet, is dit de eerste lus trumtentoonstelling van de 5 jaar oude Vebo. Als «ve de afgelopen vijf jaar over zien, dan blijkt dat het aantal in schrijvingen een stijging te zien geeft; de belangstelling is ieder jaar groter geworden, maar bovenal is de kwaliteit van het vee aanmerke lijk gestegen. En dit is toch het doel Geslaagd voor het doctoraal exa men Rechten Vrije Studierichting mr. J. M. Greive te Vöorschoten; candi- daatsexamen Psychologie mevr. W. v. d. Hulst-Mengërink te Oegstgeest; candidaatsexamen Franse taal- en let terkunde de heer P. J. F. G. Molen kamp te Oegstgeest; doctoraal exa men Franse taal. en letterkunde de dames C. H. Gorter te Amsterdam en M. Barkman-Goes van Naters te Wassenaar; doctoraal examen Genees kunde mej. A. Mellès te Rotterdam en de heren F. Koning te Voorscho ten; J. Sack (U.S.A.); E. P. Smit te Den Haag en G. L. Smit te Leiden; arts-examen le gedeelte mevr. V. P. Loeliger-Salomonsen te Leiden en de heren E. S. Rachlin (U.S.A.); J. P. Scherft te Den Haag en D. Tjabbes te Bloemendaal; arts-examen 2e gedeel te mevr. S. Meesters-Timmerman te De Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloe- menveilingvcreniging „Leiden en Omstreken" G.A. hield gisteravond in café restaurant „Den Burcht'' haar voorjaarsvergadering. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer B. v. Vliet, de aan wezigen welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter, de heer C. v. Vliet en de voorzitter van de Coöp. Boeren leenbank, de heer P. J. Kolderman. Hij gaf een uitvoerig overzicht van de gang van zaken over een aantal jaren, waaruit wel bleek dat het uiterst moeilijk is om een voorspelling te doen voor het jaar dat voor ons ligt, daar in het verleden steeds goede ja ren door slechte gevolgd werden. Hij besprak de export naar de verschil lende landen en deelde aan de hand van de thans beschikbare gegevens mede, dat in 1954 een iets geringere hoeveelheid uitgevoerd is, maar dat de opbrengst in geld toch nog iets ho ger lag dan in 1953. Voor 1955 past een gematigd optimisme, gezien de gestegen welstand in het buitenland; toch dienen wij uiterst waakzaam te blijven en speciaal door uitbreiding van het glasareaal te zorgen voor een grotere spreiding in de aanvoer. Aan het einde van zijn openings woord herdacht de voorzitter de he ren P. Wetselaar en L. v. d. Hulst, die enige tijd geleden overleden waren. Hij gaf uiting aan de grote deelne ming van de vereniging. Na lezing van de notulen, welke onveranderd goedgekeurd werden, was het woord aan de heer K. Cebol voor het geven van het jaarverslag; dit met veel humor doorkruid relaas Leiden en de heren A. de Jong te Leiden; J. van der Sluys Veer te werd door de vergadering met grote Leiden; J. van der Spek te Den Haag belangstelling aangehoord en met da- en R. W. Verberg te Sassenlieim. verend applaus beloond. In overeenstemming met het rap port van de Raad van Toezicht, uit gebracht bij monde van de heer B. Slappendel, werden Balans en Ver lies- en Winstrekening over 1954 goedgekeurd. Met instemming begroette de ver gadering het bestuursvoorstel om de oud-bestuursleden, de heren A. C. v. Paridon en J. Berk, te benoemen tot ereleden, gezien hun grote verdienste voor de vereniging. Hierna volgde de hoofdschotel van de agenda, het voorstel tot het bou wen van een loods ten dienste van het in Leiden te vestigen uiencentrum en voor de groentenhandei en van een loods ter huisvesting van een fruitgrossiersbedrijf, en tot een ge deeltelijk dempen van een haven. Na een uitvoerige toelichting door de voorzitter werd het voorstel in be spreking gebracht, waarbij bleek, dat men het vrijwel unaniem eens was met de bouw van de loodsen, maar dat het voorstel tot demping wel eni ge tegenstand ondervond, speciaal bij de tuinders die hun Rroducten per vaartuig aanvoeren. De voorzitter wist echter de meeste tegenstanders te overtuigen, waarna ook de ere voorzitter, de heer C. van Vliet, al len nog opwekte een open oog te heb ben voor de toekomst en tijdig de ba kens te verzetten. Het bestuursvoor stel werd hierna met overweldigende meerderheid aangenomen. In aansluiting hierop werd even eens aangenomen het voorstel tot het aangaan van een geldlening ten be hoeve van de nieuwbouw. Nadat nog enige huishoudelijke aan- ;elegenheden waren afgedaan, volg- ,e nog een geanimeerde rondvraag, WEER 200 NIEUWE KVP-LEDEN Het gaat goed met de ledenwerving van de KVP. In korte tijd is het aan tal leden van 900 tot 1100 gestegen. Een opmerkelijk resultaat, dat aan de onvermoeide ijver van propagandis ten te danken is. Het propaganda-adres is: de heer Boog, 3 Octoberstraat 3, te Leiden. Inbreker pastorie gegrepen? De inbreker in de pastorie van de St. Petruskerk is waarschijnlijk ge grepen. De Rijkspolitie van Oegst geest heeft namelijk in samenwerking met de Leidse politie de hand kun nen leggen op een 32-jarige, die er van wordt verdacht te Oegstgeest di verse inbraken gepleegd te hebben. Voorts zou hij te Leiden enige pogin gen tot inbraak hebben gedaan en uit de pastorie aan de Lorentzkade een bedrag van 65 gulden gestolen heb ben. In verband met deze zaak is ook aangehouden een 40-ji3rige, verdacht van opzettelijke heling. R.K. Vakschool voor meisjes Aan het verslag over het jaar 1954 van de R.K. Vakschool voor meisjes aan het Galgewater ontlenen wij de volgende gegevens: de school werd op 31 December j.l. bezocht door 927 leerlingen, n.l. 519 voor de opleidin gen en 408 voor de cursussen. Hier van waren 445 leerlingen afkomstig uit andere gemeenten. Nagenoeg alle klassen en cursussen waren ten volle bezet. Henri de Greeve naar Leiden Zoals U ook in de grote advertentie waarna de voorzitter te ongeveer J in dit blad kunt lezen, komt Henri half elf de vergadering sloot met een de Greeve naar Leiden, woord van dank voor de prettige be- Een spreker als pater De Greeve sprekingen. 1 behoeft geen aanbeveling. Onlangs nu voorbij", zei hij. Alle medewer kers van het bedrijf van hoog tot laag hebben zich aan het werk ge geven". De burgemeester dankte allen. In het bijzonder ook de dames, voor de wijze, waarop zij gezorgd hebben, dat de echtgenoot iedere dag weer met frisse moed de dagtaak kon beginnen. Cabaret. Het cabaretgezelschap m.m.v. Berry Kievits, Gerard Walden en Harry Boda bracht vervolgens met veel verve een gevarieerd programma. De sketches echter hadden zo nu en dan wat baardharen. Jack Smith en Comp. lieten de vingers spartelen over de toetsen der accordeons. Cas van Dijk imiteerde onder veel bijval Joseph Schmidt, de Niberco Bro thers goochelden internationaal, het trio Ricordo ontlokten met muzikale clownerieën daverende lachsalvo's aan de zaal. De komische jongleur Signor Pies verdient de erepluim van deze avond. Hij heeft met zijn ballen, sigaren kistjes en castagnetten een verras send en vooral oorspronkelijk pro gramma opgebouwd. Eindelijk eens iets nieuws in de wereld van de variété. De pianist was Paludunum. Het Ballroomorkest o.l.v. Henk Zierikzee verzorgde de muziek bij 't dansje na. Twijfelachtige inzamelingen De Secretaris van de Sociale Raad schrijft ons: De grote inzameling voor de vluch telingen heeft opnieuw een bewijs geleverd, dat velen bereid zijn tot giften om mensen in nood te hulp te komen. Deze inzameling verdiende ook alle medewerking, want ze werd geleid door een betrouwbaar beleid vol comité, dat gezorgd heeft de kos ten der inzameling tot een minimum te beperken. Helaas worden er veel inzamelin gen gehouden, waarvan dit niet kan worden gezegd. We hebben niet het oog op de inzamelingen, die met toe stemming van het gemeentebestuur op straat of aan de huizen worden gehouden. Die toestemming wordt slechts verleend aan bonafide en goed geleide instellingen. Maar op de talrijke briefkaarten en circulaires, waarbij men wordt uitgenodigd voor een goed doel een gift op een post rekening te storten. Op de busjes, die vele winkeliers zelf te goeder trouw op hun toonbank hebben. Hier is heel wat kaf tussen het koren. Daarom een dringende raad: als gij de organisatie niet kent, laat U dan voorlichten. De Sociale Raad is op de hoogte van al wat er op dit terrein geschiedt en heeft tot taak ieder in zulke zaken van dienst te zijn; Het bureau is Nieuwsteeg 6 tel. 21062 en 23692. heeft hij in Schiedam zijn Maria-spel gebracht, waarmede hij thans door 't land een tournee maakt. De grote zaal Arcadia aldaar was geheel uit verkocht. De avond moest worden 'herhaald en opnieuw was de zaal tot op de laatste plaats bezet. De bur gemeester en de deken van Schiedam woonden de voorstelling bij. Pater De Greeve, die zoals bekend, ook met zijn spel „Het vierde beest" groot succes oogstte, treedt met dit Mariaspel op ten bate van de Stich ting Woonwagen werk te Leiden. Kaarten zijn verkrijgbaar tij de fa. Zandvliet, Haarlemmerstraat 117. Geslaagd. Voor het candidaatsexamen voor civiel-ingenieur aan de Techr, :.che Hogeschool te Delft is heer B. J. Klop te Leiden. Dr. van Nes. Uit Alblasserdam vernemen wij, dat de gemeenteraad zich ac ,ord heeft verklaard met het voorstel van B. en W. tot credietverlening en grondaankoop ten behoeve van de uitbreiding van het orthopaedisch ziekenhuis van de Leidse chirurg dr. C. J. van Nes. De uitbreiding zal in twee afdelingen worden uitge voerd. Dr. Van Nes zal een houten gebouw laten plaatsen aan de ooste lijke zijde van het ziekenhuis voor vier ziekenzalen, waarna de gemeen te een revalidatiezèal zal bouwen ten bedrage van 25.000, SPIEKER.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2