Gemeenten in Bollenstreek tegen vestiging R.K. H.B.S. in N'hout De subsidieregeling van de Kruisverenigingen werd op enige punten verduidelijkt Hoger beroep bij Ged. S. viel ten gunste van R.K, Kerkbestuur uit ZATERDAG 12 MAART 1955. OE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD i.N A De vestigingsplaats zal moeten worden aangewezen na een deskundig onderzoek De gemeenteraad van Lisse heeft i ïich gisteren met alleen de stem van de heer Barnhoorn tegen accoord verklaard met een prae-advies van I Betrokken gemeenten. Op Woensdag Sassenheim dezer heeft echter een samenspraak B. en W., waarin gesteld wordt: „Wij I plaats gehad tussen de colleges van kunnen de aanwijzing van Noord wij kerhout als vestigingsplaats van een R.K. middelbare school in de Bollen streek niet aanvaarden, zolang voor ©ns niet vaststaat, dat op basis van een grondig, objectief wetenschappe lijk onderzoek dit ook werkelijk de meest geschikte plaats is, zowel in het belang van de school als van de katholieke bevolking. In het prae-advies werd medege deeld, dat bij het college van B. en W. te Lisse reeds jarenlang de ge dachte leeft aan de stichting van middelbaar onderwijsinstituten in de Bollenstreek. Men ontkent niet, dat de gedachten uitgingen naar Lisse als vestigingsplaats. Wij hebben ech ter, aldus B. en W., deze gedachten laten rusten, toen door de gemeente raden van de Bollenstreek besloten werd tot het laten samenstellen van een sociaal-economisch rapport, dat een leidraad zou geven o.a. voor de meest wenselijke onderwijsopbouv/, evenals een antwoord op de vraag, welke plaatsen voor de vestiging der onderwijsinstituten in aanmerking komen. Niet mee eens. Dit breedopgezette plan tot samen werking acht men thans doorbroken door het Noordwijkerhoutse initia tief de eigen plaats als vestigings plaats aan te wijzen en niet te wil len deelnemen aan het Kaski-onder- zoek, dat de juiste plaats zou kunnen aanwijzen. Toen de burgemeester van Lisse werd uitgenodigd om zitting te ne men in 't oprichtingscomité maakte hij het voorbehoud a. dat ook Hille- gom zou worden uitgenodigd; b. dat apriori slechts de oprichting ener R.K. Middelbare school voor de Bol lenstreek als uitgangspunt zou gel den en de plaats van vestiging zou openblijven voor discussie. Op de eerste vergadering bleek echter niemand van Hillegom te zijn uitgenodigd. De burgemeester pro testeerde daar tegen en deelde mede, dat hij persoonlijk en vermoedelijk ook de raad bereid zouden zijn tot samenwerking als Noord wij kerhout na een objectief onderzoek als vesti gingsplaats werd aangewezen. Maar dan ook alleen niet! Hij stelde voor het Kaski (Katho liek Sociaal Kerkelijk Instituut) een dergelijk onderzoek te laten doen en dit voorstel vond warme bijval bij de vertegenwoordiger van Noord- wijk, Voorhout, Sassenheim en van de paters Franciscanen. Alleen de Noordwijkerhoutse afgevaardigden waren tegen. Inmiddels heeft de raad van Noord wij kerhout thans de eigen plaats als vestigingsplaats aangewezen en is niet ingegaan op het Kaski-onder- zoek. HILLEGOM FLORALIA-TENTOONSTELLING. Vrijdagmorgen had in Treslong de opening plaats van de schoolbroei- tentoonstelling, welke onder auspi ciën van de Floralia-vereniging werd georganiseerd. De voorz. deelde mede, dat aan de Boazschool de wisselbeker van de Floralia-vereniging was toegekend, omdat deze inzending de beste in de kwaliteit werd geoordeeld. Daarop volgde de Mariaschool in de St. Jo- sephparochie. De wisselbeker van V.V.V. ging naar de H. Hartschool te De Zilk, als zijnde de inzending van de beste kwaliteit. De uitslagen zijn: R.K. Meisjesschool Bennebroek: 1. Edith Vring, 2. Mine Adam, 3. Da- vina Schneider, 4. Jan Siersma. R.K. Meisjesschool (St. Martinus): 1 W. v. d. Aart, 2. C. Weyers, 3. J. v. Beek, 4. M. Rusman, 5. M. v. d. Lans, 6. R. v. Rooden, 7. C. Neelen, 8. E. Seysener, 9 C. v. d. Lans. R.K. Meisjesschool (St. Joseph): 1. Dina Berbee, 2. Jos v. Kampen, 3. Toos Seysener, 4. Willy Brouwer. H. Hartschool (De Zilk): 1. Anny Romein, 2. D. Klinkenberg, 3. W. Brandsma, 4. N. v. d. Berg, 5. Nelly Brandsma, 6. Mies Ruigrok. St. Johannesschool (St. Martinus): 1. G. Verbrugge, 2. W. v. d. Aart, 3. I. de Groot, 4. P. v. d. Linden, 5. Aad de Jong. Schaakclub „De Uil". Het eer ste tiental had wederom, evenals het vorig jaar. kampioensaspiraties, doch het is niet gelukt om op de eerste plaats te eindigen. De Uilen moesten zich met de tweede plaats tevreden stellen. „Kijk Uit" te IJmuiden-Oost werd kampioen. De tien wedstrijden verliepen in een zeer sportieve sfeer. Dat het „eerste" geen kampioen werd had verschillende oorzaken, maar de voornaamste zal wel zijn, dat er niet voldoende reserven zijn. Dit geldt voor beide tientallen. Het tweede is het vorig jaar gepromo veerd naar de derde klasse en be reikte bij de laatste competitie de 4e plaats in de groep van 6 tientallen. Wel geen daverend succes, maar als men er rekening mee houdt, dat er in de derde klasse weer heel wat sterker spelers zitten dan in de vier de klasse, welke men. kort geleden vèrlaten heeft, dan het „tweede" te vreden zjjn. Burgemeester en Wethouders van de betrokken gemeenten met uit zondering van Noordwijkerhout, welke gemeente zich immers door 't boven gememoreerde raadsbesluit buiten de mogelijkheid van dit na dere overleg had gesteld derhalve van de gemeenten Hillegom, Lisse, Noord wijk, Sassenheim en Voorhout. Tijdens dit overleg bleek men bij grote meerderheid van gevoelen: a. dat aan de gemeenteraden dient te worden voorgesteld voorlopig af wijzend op het verzoek van het schoolbestuur te beschikken, derhal ve voorlopig geen medewerking te verlenen aan de opdracht tot samen stelling van een desbetreffend rap port door het Kaski; b. dat daarbij echter tevens duide lijk tot uitdrukking dient te worden gebracht, dat zulks niet inhoudt, dat men zich zonder meer kan verenigen Wordt de opening Keukenhof uitgesteld? Indien de vorst nog even blijft re geren, zal de opening van Keukenhof i op 24 Maart a.s. vermoedelijk niet doorgaan. Men gelooft, dat uitstel van één week nodig zal blijken. de daaraan in enigerlei, in nader overleg vast te stellen, vorm finan- cile medewerking te verlenen. Beroep op Noordwijkerhout. met vestiging van een R.K. middel bare school te Noordwijkerhout, voorzover daartoe financiële of an dere medewerking van deze gemeen ten wordt verlangd. Voorts bleek men in algemene zin wel bereid tot financiële en andere medewerking met betrekking tot de stichting van een R.K. middelbare school in en voor de bollenstreek, doch was men tevens van oordeel dat cp grondige en objectieve wijze dient te worden onderzocht welke de meest geschikte vestigingsplaats is. Tenslotte meende men te mogen verwachten dat het E.T.I. en het L.E.I. spoedig hun gezamenlijke con cept-rapport met betrekking tot streek en streekgemeenten "ter tafel zullen brengen en dat men daarin zeer waarschijnlijk gegevens zal aan treffen als resultaat van gedegen on derzoekingen, welke tevens van be lang zullen zijn voor de vraag waar streekinstituten van onderwijs het best kunnen worden gevestigd. Eerst dan zal blijken of dit onder zoek volledig is en definitieve con clusies, ook voor de school in kwes tie, rechtvaardigt dan wel of alsnog op een Kaski-rapport moet worden aangestuurd, voor welk laatste geval Vwv*6««5 v«i« v men zich in beginsel bereid verklaar-1 school te bezien in streekverband. In het prae-advies werd er tevens op gewezen, dat de goedkeuring, welke mgr. Huibers gaf voor de ves tiging van de school, gebaseerd was op het advies van het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoe ding. Dit bureau ging er echter bij de beoordeling van de gegevens van uit, dat de commissie in Noordwij kerhout als woordvoerster optrad voor de gehele streek. Zij had niet tot taak zich te verdiepen in geo- UVC44 vt444 w 441iW w. grafische verhoudingen, evenmin als j oprichter en eerste voorzitter van ^'aatselyke en regionale. I de ^jdschendamse afdeling Volks- j bond (thans K.A.B.) is geweest. De raad wijdde geen diacuss.es aan Het laatste onderwerp van het win- d.t onderwerp. Men besloot echter I terprogram „Waarom eigenlijk katho- h,ernb°v'e" llieke politieke eenheid" werd uitvoe- nverweffincren om nnc een neroen te i r LEIEJSCHENDAM K.A.B. sloot winterprogram. on danks het ijzige winterweer heeft de K.A.B. gisteravond een goed bezoch te vergadering gehouden ter sluiting van het winterprogram. Voorzitter A. Langevefcl deelde me de, dat overeenkomstig de wens van de vorige vergadering met de kwij nende Kajotters-afdeling overleg yas gepleegd om de bijeenkomsten van de K.A.J. meer inhoud te geven. Het gemis aan bevredigende samenkom sten is oorzaak, dat de K.A.J. aan het verlopen is. Besloten is dat een com missie uit de K.A.B. met het bestuur van de K.A.J. zal trachten de jongeren weer naar de K.A.J. te trekken door interessante avonden. Spr. riep de K.A.B.-leden op hun jongeren aan te sporen de K.A.J. bijeenkomsten weer e bezoeken. Na het uitbrengen van de notulen der jaarvergadering deelde de voorz. mede, dat na de vergaderingen van het volgend winterprogram, kaart-competities gesipeeld zullen worden, waarvoor prijzen beschikbaar worden gesteld. Spr. herdacht het overlijden van de heer H. J. v. Delft, erwegingen om nog een beroep te doen op de gemeenteraad van Noord rig besproken mede naar aanleiding wijkerhout zich alsnog aan te slui-1 T j ten bij het standpunt van de andere I ?P het fees* v*n st- J.ose} <19 de*:r) gemeenten en de vestiging van de des avonds 7 uur m de paxochie- - I kerk de plechtige zegening van de I werktuigen plaats hebben. 1 van gestelde vragen. GEMEENTERAAD LISSE Vestiging van een industrie aanleg. Hij stelde voor dit punt in een volgende vergadering te behan delen. De voorzitter kan het standpunt van de heer Randsdorp wel begrij pen, doch hij verwacht hiervan prac tised geen andere resultaten, ja mis schien een hogere heffing. Immers de cijfers, die ter beoordeling aan B. en W. zijn verstrekt, zijn gebaseerd op de kosten van de weg, derhalve zonder plantsoen, hoofdriolering e.d., welke ten algemene nutte dienstbaar zijn. Hier is evenwel geen sprake van een nieuwe belasting, doch van een continuering van de vervallen exploitatieverordening, welke geen rechtsgeldigheid kon verkrijgen van de rechter. De heer van den Berg achtte het in principe niet juist, omdat deze kosten komen te drukken op de bouwgrond en daardoor het bouwen weer duurder gaat worden. zitter bestreed deze me latie in bouwgrond tégen te gaan. Bij het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van parkeergelden gaf de voorzitter een uitvoerige toelichting en betoog de, dat de uitvoering hiervan nog niet vaststond, omdat dit zeer veel moeilijkheden zou opleveren. De heer de Vries pleitte voor niet Gisteravond vergaderde de ge meenteraad van Lisse onder voorzit terschap van de burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, de heer G. Aangeen- brug, werden onderzocht en tot zijn toelating werd besloten. Aan de orde werd gesteld het voor stel tot wijziging van de bezoldigings verordening 1954. De heer Scholte was dankbaar voor het compromis tussen de bon den en B. en W. Hij vroeg tevens of voojr de lager bezoldigde ambtena ren ook iets gedaan zou kupnen wor den. De voorzitter zegt, dat dit landelijk wordt bezien en dat de arbeidscon tractanten wel meegaan met de ver hoogde lonen in het bloembollenbe- drijf. Na nog enkele toelichting op an dere punten werd het voorstel aan genomen. Onderhoudswerken B. en W. vroegen de raad de cre- dieten toe te staan voor de onder houdswerken van de Stationsweg tot een bedrag van 4830.en voor de 'van Lyndenweg tot een bedrag van 7140.—. De voorzitter deelde mede, dat het in verband 'met de plannen om een zwembad te stichten aan de van Lijndenweg ter hoogte van het uitspringende duingebied in die weg het wenselijk is met de uitvoering van de werkzaamheden voor de van Lijndenweg nog even te wachten om dat hierdoor het wegdek weer zou moeten worden hersteld, terwijl te vens een tussenweg aangelegd zou moeten worden. D& plannen om het zwembad al daar te stichten zijn reeds met Graaf van Lijnden besproken en vermoede lijk zal hieromtrent wel spoedig tot een overeenkomst zijn te komen. Hij stelde voor de van Lijndenweg dit jaar dan ook maar provisorisch te voorzien en enkel de noodzakelijk ste dingen te doen uitvoeren. Aldus werd besloten. Extra subsidie Besloten werd aan het Oranje-Co mité een extra subsidie te verlenen van 1500.ter viering van de 5 Mei 1955. De voorzitter voegde hieraan nog toe, dat indien het Oranje-Comité onverhoopt met een deficit zou ko men te zitten, men alsnog een beroep op de raad zou doen. Tenslotte besloot de raad tot ver koop van 5000 m> grond tegen 3.50 per m® aan een niet genoemde N.V. tot vestiging van een industriebedrijf met daaraan verbonden een recht van optie voor meerdere grond en een hypotheekverlening van 50% op de grond. Het voorstel werd aangenomen. Besloten werd tot verhoogde deel name in het aandelenkapitaal van de N.V. Electriciteitsbedrijf (H.L.S.) De heer G. van den Berg werd benoemd tot commissaris van de N. V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. Na ampele bespreking werd beslo ten de openbare lagere school in een Septemberschool om te zetten. Nieuwe belastnig? Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van een weg aanlegbelasting en wijzi ging van de verordening op de hef fing van de wegenbelasting werd door de voorzitter nader toegelicht. De heer Randsdorp achtte het be ter dat deze nieuwe belasting eerst werd bekeken in de commissie van openbare werken in verband met de vaststelling der kosten van straat- beroep aan te tekenen bü de Kroon. uitgaven en niet de zogenaamde cor responderende posten. Een verduide lijking van de subsidieregeling op dit punt komt hun gewenst voor. Voor wat betreft het onderdeel „wijkverpleging" is alleen voorzien in een subsidie in de kosten van sa lariëring van de wijkzusters, inclu sief sociale lasten. Het college acht het een leemte in de subsidierege ling, dat de bijkomende kosten zo als solex- en rij wiel vergoedingen e.d. niet subsidiabel zijn. In de subsidieregeling is voorts op genomen de bepaling, dat indien intï- - i - enig jaar de rekening van een ver- ?r roc^ °p Zatfi'dag NOOKDWIJK 2e Braderie. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar is op initia tief van "net Middenstands actie comité besloten, om ook dit jaar weer een Braderie op het Lindeplein te organiseren en wel op 9, 10 en 11 Augustus. Een groot deel van de stands is reeds besproken. Er zullen pogingen aangewend worden, om de autobussen van de N.Z.H.V.M. tijdens de braderie niet over het Lindeplein te laten rijden. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Goudriaan. De Duinrandapotheek is openge steld van 11.301 uur en 4.30—5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. De Zondagsdienst voor de pa tiënten van de doktoren Cleveringa, Visser, Lodders en Borleffs wordt waargenomen door K. Slagmolen Zeeweg 23. NOORDWIJKERHOUT Zegening van werktuigen.In de eniging een batig saldo aanwijst ho ger dan 10% van het totaal bedrag der exploitatielasten, dit meerdere bedrag op het subsidie van het lo pend jaar zal worden ingehouden. Deze bepaling werkt in zoverre bn- bevredigend, dat bij de uitbetaling van een subsidie over enig jaar in vele gevallen al vast staat, dat daar door het batig saldo meer gaat be dragen dan 10% van de exploitatie lasten, hetgeen tengevolge heeft, dat eerst uitbetaling en nadien weer te rugvordering plaats vindt. Het komt bTdltntoop'6^" -«ster voor een bepalin* in de is juist een maatregel om de specu- ^bs„ld,1,e;f,?5eL'"5 Y°- gens welke het subsidie direct kan worden begrensd tot een bedrag als nodig is om een batig saldo van 10% van de exploitatielasten te verkrij gen. KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval. Aan de Overrijn sloeg het paard van de groentehandelaar A. V. op hol, waardoor V. van de bok van de wagen viel en het paard met aanneming van het voorstel, omdat de wagen naar huis holde. In de Rijn- steeds is beweerd, dat de gemeenten straat werd het dier echter tot stil stand gebracht. V. werd gewond op genomen en moest na voorlopige be handeling door de doktoren Bergman en Hueting naar een ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. K.V.P. Het bestuur van de afd. Katwijk a. d. Rijn van de K.V.P. is thans als volgt samengesteld: voorz. Na ampele bespreking werd het voorstel aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Subsidie Kraamvereniging. Overgegaan werd vervolgens tot de vaststelling van een nader gefor- J F- c- Meijer, secretaris-penningmees- muieerde subsidieregeling t.b.v. de ter C. Caspers, 2e secretaris J. Fennes, bestuursleden P. H. Castenmiller en A. Oudshoorn. Met de 50 cents-actie zal in de eerstkomende dagen een aanvang worden gemaakt. v Medische dienst. Voor wat betreft dient te worden verstaan. Naar me- patiënten van doktoren H. Hueting, ning van B. en W. dienen onder J- Bergman en E. E. van der Laan te „kosten" te worden verstaan de Rijnsburg, wordt Zondagse dienst met de uitvoering van die taken ver- waargenomen door dokter H. Hueting, band houdende lasten dus alle reële Rijnstraat 33 Tel. 2102. kruisverenigingen. De voorzitter deelde mede, dat het uitgangspunt van de subsidieregeling is, dat wordt gesubsidieerd in de „kosten" van met name genoemde taken. Niet met name is echter ge noemd wat onder het begrip „kosten" Slichting school in Deyleroord Gemeentebestuur in hoger beroep bij de Kroon Verleden jaar heeft de gemeenteraad geweigerd medewerking te verlener aan het R.K. Kerkbestuur van de St. Josephparochie voor het stichten van een 6-klassenschool in Deyleroord naast de bestaande St. Jan Baptistschool Het kerkbestuur ging in beroep bij Gedeputeerde Staten en won het pleit G.S. bepaalden, dat de gemeente Wassenaar alsnog de gevraagde medewer king moest verlenen. B. en W. kunnen zich met deze beslissing niet ver enigen en stellen nu de raad voor in beroep te gaan bij de Kroon. Een van de motieven van het gemeentebestuur was, dat het inwilligen van de aanvrage in strijd zou zijn met de werkelijkheidszin. Het zou onjuist zijn, aldus het Wassenaarse motief, als ten behoeve van eenzelfde geeste lijke richting van de bevolking meer scholen kunnen worden gesticht dan werkelijk nodig zijn. Gedeputeerde Staten hebben dit argument verworpen; het behoort slechts tot de taak van de raad, een aanvrage te toetsen aan de door de wet gestelde eisen. Ook een tweede motief, dat een aantal kin deren, waarvoor de ouderverklaring getekend was, niet zou mogen worden meegeteld, omdat zij een soortgelijke'fechool zo den moeten verlaten, waarin plaats voor hen openblijft, werd door Gedeputeerde Staten niet aanvaard. B. en W. menen evenwel, op grond van jurisprudentie, dat het eerder genomen afwijzende besluit gehandhaafd moet worden, en stellen voor, 19 Maart a.s. na de H. Missen de ze gening plaats hebben van werktui gen. Verjaringsactie Jeugdhuis. De verjaringsactie voor het jeugdhuis heeft in het boekjaar 1954 het netto bedrag opgebracht van 1158,83. De stichting jeugdhuis blijft ver trouwen op de mildheid van de paro chianen van St. Joseph en gaat met goede hoop het vierde jaar van deze actie in. Stille Omgang. Op de Maandag a.s. te houden vergadering van de Stille Omgang zal de nieuwe mode rator, pastoor Standemeijer worden geinstalleerd. Deze heeft zich bereid verklaard op die avond een uiteen zetting te geven over de Stille Om gang. Deze uiteenzetting zal met licht beelden worden verduidelijkt. 0EGST0EEST Gemeenteraad. Woensdag 23 Maart komen de „vroede vaderen" wederom in openbare vergadering bijeen en daar weth. Den Ouden van 20 April4 Juli voor familiebezoek in het buitenland zal verblijven moet er een tijdelijke wethouder worden benoemd. Wie zal dit worden?! Tij dens zijn vacantie zal de burgemees ter worden vervangen door'weth. dr. K. Simon Thomas. Tevens zal de raad moeten beslui ten om aan enkele oud-gemeente arbeiders die voor hun 65e jaar op arbeidsovereenkomst bij de gemeente werkzaam zijn geweest een kleine aanvulling n.l. 6 op hun pensioen toe te kennen. Verder is dan aan de orde een kleine wijziging in de bouw en woningverordening. Een voorstel, dat B. en W. van het bepaalde in art. 50 lid 1 dier verordening ontheffing kunnen verlenen voor de bouw van niet tot bewoning bestemd gebouw op de terreinen van de Gestichten Endegeest en Voorgeest, van de Jel- gersmakliniek en van het Marine Electronische bedrijf, alsmede voor de bouw van niet tot bewoning be stemde gebouwen van beperkte om vang, welke geacht kunnen worden ten algemene nutte te strekken. Ook wordt dan behandeld een verzoek van de heer B. Streng, tot aankoop van een strookje grond ter grootte van plm. 2 m2, achter zijn woning, deel uitmakende van een aan de ge meente toebehorend terrein aan de Geversstraat, zodat de heer Streng, in de gelegenheid zal zijn naar zijn boven zijn winkelpand gelegen wo ning een afzonderlijke toegang maken. De heer F. J. Vossen die bedoeld terrein in huur heeft, is bereid de strook af te staan. B. en W. stellen voor de prijs van de grond te bepa len op 10,per m2. Voorts zal de heer Streng de thans langs de Ge versstraat bestaande muur volgens aanwijzingen van gemeentewerken motten wijzigen. VOORHOUT R.K. MUZIEKVERENIGING „ST. CAECILIA" VERGADERDE In café Boerhaave hield de muziek vereniging haar jaarvergadering. De vereniging is omgezet in een stich ting. Het boekjaar loopt nu van 1 Ja nuari tot 31 December. Mededeling werd gedaan, dat 5 le den zich hebben opgegeven voor deelname aan het muziekexamen, dat 1 Mei in Leiden gehouden wordt De indeling wordt nog nader be kend gemaakt. Verzocht werd om d oude instrumenten nu omgaand in ti leveren bij de heer B. Zwetsloot. De nieuwe instrumenten kosten van 200.tot 800.per stuk, zo dat een extra aansporing om er toch vooral zuinig op te zijn, zeker op zijn plaats is. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de oliebollenactie een succes was geweest. Hierdoor wa ren de ontvangsten f 2972.74, de uit gaven 1369.56, zodat er een batig saldo was van 1603.18 op 31 Decem ber 1954. Hiervan is echter f 1500.gestort voor het instrumentenfonds. Het aantal donateurs blijft stabiel. Volgens het jaarverslag was 1954 in vele opzichten een gunstig jaar. De muzikale prestaties kwamen op een hoger peil, dank zij de onver moeide ijver van de directeur, de heer Jansen. De oliebollenactie had de verwach tingen ver overtroffen. De oud-papier inzamelingsactie, ten bate van het instrumentenfonds, marcheert goed. Aanschaffing van nieuwe instru menten werd in 1954 een feit. Een be roep wordt gedaan op de rijkspolitie, om bij eventuele concerten de jeugd in bedwang te houden. Van de gelegenheid om nieuwe be- stuurscandidaten naar voren te bren gen werd geen gebruik gemaakt, omdat men voor het bestuur niets dan lof heeft. De bekkenslager, E. Bakker, heeft bedankt. Hjj voelt zich niet meer ca pabel voor dit werk en heeft zich daarom bescheiden teruggetrokken. 35 Jaar heeft hij deze taak vervuld, zodat een extra woord van dank voor de prettige samenwerking niet ont brak. Hij blijft echter wel lid. Nadat pastoor Bresser ook nog een kort woordje gesproken had, werd deze prettige vergadering, nog een korte rondvraag gesloten. WASSENAAR Zegening der werktuigen op K.AJJ. vergadering. De ledenvergadering, die de Katholieke Arbeidersbewe ging, afd. Wassenaar gisteravond ge houden heeft in de iDovenzaal van het R.K. Verenigingsgebouw, stond in het eken van de jaarlijkse zege ning der werktuigen, een zinvolle plechtigheid, die ditmaal in een sym bolische vorm geschiedde. Voorzitter A. C. Duyvestijn be groette in zijn openingswoord in het bijzonder pater Engelbertus, die het woord zou voeren in de plaats van ibondsvoorzitter Joh. Kortink, die niet aanwezig kon zijn. Pater Engelbertus hield een inlei ding over de betekenis van de arbeid in het algemeen. Hij besprak verschil lende beroepen aan de hand v^n de va kaf delingen van de K.A.B. .en wees op de sociale betekenis van ieder be roep. Daarna had de zegening van de werktuigen plaats. De werktuigen, die in verschillende beroepen ge bruikt worden, lagen bijeen op de tafel: de troffel van de metselaar naast het stuurwiel van de chauffeur, en de telmachine van de kantoor bediende enz. Op de agenda stond verder nog 'n bestuursverkiezing ter voorziening in de vacature van Bemmelen. Benoemd werd de heer G. A. van Leijenhorst. Namens de gehele afdeling sprak de voorz. woorden van dank en waar dering tot de heer A. J. van Bemme len, die vele jaren lang op verschil lende manieren de beweging heeft gediend. Gemeente koopt woonschip. De gemeente is in de gelegenheid voor een bedrag van 4000.een woon schip te kopen, dat gelegen is in de „Princehaven" aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat. B. en W. stellen voor, het schip te kopen en het te verhuren aan een gezin, dat drin gend behoefte heeft aan woonruimte. Z0ETERMEER iBljarten. Bij de gehouden on derlinge wedstrijden tussen de bil jartclubs Rijswijk en „De Carombole" uit Zoetermeer, werd Rijswijk over winnaar en verwierf hiermede de wisselbeker. „De Carambole" ontving de lauwertak. De navolgende leden van „De Carambole" wisten een per soonlijke prijs te veroveren: J. A. Friggen, P. Garman, N. Friggen en L. Reuneker. Schaken. De wedstrijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Zoetermeer heeft* gisteravond een aanvang genomen, in de bovenzaal van „De Gouden Leeuw". De leiding van de wedstrijd berust bij de heren A. P. Nühn en J. Kalisvaart, wed strijdleider is de heer J. F. H. Steen- huisen. De wedstrijd werd geopend door de burgemeester. De eerste ronde werd gespeeld aan 5 borden. Aan bord 1 hadden plaats genomen de heren: I. B. van der Slik J. van Doornen; bord 2. J. Roos A. P. Nühn; bord 3. J. Kalisvaart G. de Vree; bord 4. H. BreugemH. Berkhoudt; bord 5. H. HoutmanT. Kalisvaart. Eerstgenoemden speelden met wit. Zwart van bord 1 moest het eerst de konink strijken. De spelers van de borden 4 en 5 maakten re mise. De partijen aan de borden 2 en 3 werden afgebroken. De 2e ronde zal plaats hebben op Donderdag 17 Maart a.s. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Opgebroken weg Geeft op alle borden acht die in Uw belang z(jn aangebracht.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7