R IJ NS TREEK DUINSTREEK De sterrenhemel in Maart Begrafenis één van de t ee verdrongen Leidse meisjes MAANDAG 7 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN RESTAURATIE NED. HERV. KERK IN OUDSHOORN. De mooie Ned. Herv. Kerk van de voormalige gemeente te Oudshoorn, thans Alphei) aan den Rijn, welke vele jaren zeer vele belangstelling heeft getrokken en bewónderd wordt om zijn historische waarde, behoeft dringende restauratie. De kerk dateert uit de jaren 1661 en wordt beschermd door Monumen tenzorg. De kosten van de restauratie ztfn begroot op plm. 150.000,Deel name hierin is inmiddels verkregen van Rijk, Provincie en ook de ge meente Alphen aan den Rijn zal zo goed als zeker haar aandeel hierin bijdragen. Voorts werd een kleine 17.000.hiervoor al bijeenge bracht door de leden van de Ned. iHerv. gemeente, terwijl het reste rende bedrag, dat ongeveer hieraan gelijk is ongetwijfeld bijeengebracht zal worden. Naar wij vernemen heeft de Kerk voogdij in elk geval opdracht gege ven tot de aanbesteding van de res tauratiewerkzaamheden. De aanbe steding zal nu binnen niet al te lan ge tijd plaats hebben. FRANSE SCHOLIEREN KOMEN OP BEZOEK. Op een kampeertocht met zijn ge zin door Frankrijk maakte de heer C. H. Knook, hoofd van de openbare ulo school aan de Oudshoornseweg te Alphen aan den Rijn, kennis met een Franse collega in Colombelles. De vriendschap werd via corres pondentie bewaard en straks, op Paaszondag zal het hoofd van de Franse mulo school, naar Alphen aan den Rijn korren. Hij brengt in twee autobussen 96 van zijn leerlingen, jongens en meisjes mee voor een vierdaags verblijf. De kinderen wor den voor een groot deel onderge bracht bij ingezetenen, een klein deel brengt de dagen door in een jeugdherberg in Reeuwijk. Voor een ander klein deel wordt nog een te huis in Alphen aan den Rijn gezocht. Het ligt in de bedoeling, dat de Franse gasten onder leiding van de heer C. H. Knook enkele echt Hol landse dagen zullen hebben met be de afsluitdijk, Keukenhof, „Avifau- de steden Amsterdam, Den Haag BODEGRAVEN Geb.: Elizabeth J. d.v. H. M. v.d. Meer-Commandeur; Luitc z.v. J. v.d. Walle-Loenen; Josephina Chr. d.v. C. v.d. Pol-Salet; Arie z.v. D. Loenen- v.d. Laan. Ondertr.: Pieter Burggraaf, 24 jaar en Neeltje v. Leeuwen, 21 jaar; Jo hannes v.d. Horst, 29 jaar en Grietje v. Breenen, 27 jaar. Getr.: Gerardus Leliveld, 27 jaar en Martha Bakker, 23 jaar. Overl.: Nicolaas Twadlfhoven, 79 jaar. Voor het diploma kantoorsteno grafie Engels en het diploma direc tie-secretaresse slaagde mej. A. Ver boom (Meije). De heer A. v.d. Berg, commies redacteur ten gemeentehuize, ontving een benoeming in de gemeente Gaas- terland (hoofdplaats Balk) in dezelf de functie. BOSKOOP BEVRIJDINGSFEESTEN IN BOS BEVRIJDINGSFEESTEN IN BOSKOOP In een bestuursvergadering van de Boskoopse Oranjevereniging werd het verzoek van het gemeentebestuur om de bevrijdingsfeesten te willen organiseren, besproken. Unaniem was de mening, dat men het vertrouwen, dat hieruit spreekt, niet mocht be schamen, zodat de komende bevrij dingsfeesten door de Oranjevereni ging zullen worden georganiseerd. Na ampele bespreking werd een voor lopig programma vastgesteld. Zodra men echter de nodige aanvullingen op de richtlijnen, welke landelijk worden gegeven, zal hebben ontvan gen, kan men het definitieve pro gramma vaststellen. Momenteel is b.v. nog niet bekend hoe laat 's mor gens de feestelijkheden een aanvang zullen nemen door het vlag-hijsen en klokluiden. De verdere indeling van de dag zal daar grotendeels van afhangen. Wat de samenstelling be treft kan men er van overtuigd zijn, dat het bestuur weer met iets bij zonders voor de dag zal komen en dat er weer enkele verrassingen zullen zijn. Men zal echter nog even geduld moeten oefenen, aangezien het be stuur niet tot publicatie kan over gaan voor aleer nadere goedkeurin gen en richtlijnen zijn ontvangen. Een voornaam punt bij de bespre king vormde de deelname van de Boskoopse middenstanders. HAZERSW0UDE Aan de Tuinbouwschool, avond cursus voor het einddiploma te Bos koop, slaagde met vrucht de heren Th. Koetsier, J. Koetsier, H. J. Rade maker, S. H. Cok en A. van Elswijk. Mej. G. Ruis slaagde te Leiden voor het diploma machineschrijven. LEIDERDORP Geb.: Ellen Marie Antoinette, d.v. L. J. Wagenaar en C. E. van der Meer; Sandra d.v. S. Schalkers en J. K. Polhuijs. NIEUWVEEN Getrouwd: W. C. J. Uijttewaal, te Ter Aar, en W. Th. Keijzer. Overleden: Francina Blommesteijn 82 j., wed. van M. M. Schalkwijk; Roelof Roodenburg 83 j., wedn. van P. v. Keulen; Jac. Joh. van Zijl 87 j., ongehuwd. Z0ETEROTÜDE Excursie Vita Nova. De excur sie naar Vita Nova voor de leden van de L.T.B. zal plaats hebben op Dins dag 8 Maart v.m. te 10 uur. HAARLEMMERMEER Geb.: Hendrik Willem z. v. P. Ouwerkerk en J. Walraven; Elisabeth Maria Anna, d. v. A. van der Hoorn en P. H. T. Cornelissen; Jacobus Jo hannes Maria, z. v. C. Huiberts en C. Tulen; Jacobus Hendricus, z. v. R. Webster en* M. C. M. Tolenaars; en Rotterdam, met bezoeken aan1 Zwaantje Margje, d. v. G. van den musea, Panorama Mesdag, Gevangen poort, Vredespaleis, terwijl in Am sterdam en Rotterdam rondvaarten zullen worden gemaakt. Het gebied van Alblasserdam en een bezoek aan molens staan evenzeer op het pro gramma. Geb.: Cornelia Johanna, d. v. H. Altona eil A. Oudshoorn; Jannigje, d. v. J. Oudshoorn en G. Boer; Gerar- Berg en S. J. van Buijten; Johanna Gesina, d. v. A. Maat en A. Burghout; Geertje, d. v. J. in 't Veld en J. Pot man; Albert Anthonie Pieter, z. v. G. Klaassen en C. Witte; Rinze, z. v. J. Kooistra en I. Muilwijk; Dirk, z. v. G. Ganzinotti en S. P. Bouwmeester; Michiel Dirk, z. v. W. G. van er Wel en M. Breter; Franciscus Alexander, z. v. C. A. H. Neering en D. Prins dina Z°nd6rVan van Leeuwen enIvanZund ert^Ja -en_C-'Johannes Wolter En. hagen; jozina,^1 vB-L ÏZZ- ™a Jacoba boom en G. Salter; Jeannette Anne-DirE DlWboom en Erna maV®'Jé'T i iHendrika van Wieringen; Charles nestein; Thomas Petrus Jozef, z. v. H de Keijzer en Co®nelia Pieter- WiSelmmaednvnT^r Ketel én m"e nella Anna P°ulowna Ruijgrok; Jo- Wilhelm.na, d. v. T. J. Ketel en M. E. lhannes van Eenennaam en Trijntje Boogaard. I Feeleus; Petrus Franciscus Asselman Getr.: Willem Stellingwerf 24 jaar enen Theresia Knuvers; Dirk van der Antonia H. Koelewijn 25 jaar; David Schaft en Gerda Cornelisse; Pieter H. Kanbier 19 jaar en Janna Kouwen- j Cornells Doolaard en Margaretha hoven 18 jaar. j Rood; Henrik Jan Visser en Theodora Overl.: Simon Th. J. van Vliet 66 jaar; iHendrika Ida Jeannette Johanna Gerrit P. de Bruijn 52 jaar. AARLANDERVEEN Wit Gele Kruis. De afd. van het Wit Gele Kruis hield haar jaarver gadering in de zaal van de heer W. v. .d Berg. Voorz. Hijman opende met een woord van welkom tot de geest, adviseur, Zuster Honselaar, bestuur en leden. Vervolgens sprak de voorz. zijn genoegen uit over de groei en bloei in deze eerste vijf jaren, want de jaarvergadering is tevens het eerste lustrum. De secr., de heer G. A. Sliigter, gaf in zijn jaarverslag een mooi overzicht over de eerste vijf jaren, terwijl de penningm., de heer A. Honout, het financiële gedeelte sloot met een batig saldo van 54,52. Onderwijl was ook dr. v. d. Wind ter vergadering gekomen en werd door de voorz. hartelijk welkom ge heten. Van het Verplegend Materiaal was een lijst aanwezig, de waarde be draagt 3291.Tijdens de vergade ring werden 17 renteloze aandelen van f 10.verloot. Hierna werd van wege het eerste lustrum de aanwezige een gratis consumptie aangeboden. Bij de bestuursverkiezing waren de heren Jac. Hogeveen en G. A. Slig- ter aftredend, met bijna algemene stemmen werden beidé heren herko zen. Pastoor Omtzigt sprak een woord van dank aan bestuur en leden, dat deze afd. ondanks de zware finan- tiële offers, nog tot deze hoogte is gekomen. Daar het nu zittend be stuur nog dezelfde personen zijn, welke bij de oprichting zijn gekozen, is wel een bewijs, dat de leiding in goéde handen is. Ook dr. v. d. Wind complimenteer de de afd. met haar eerste lustrum, daar hij als medisch adviseur vanaf de oprichting getuigen is geweest van vele moeilijkheden en zware finan ciële offers. ALKEMADE Geb.: Anna H., d. van N. P. Heems kerk en C. L. van der Poel; Joannes J A., z. van J. P. van der Hulst en J. A; van der Geest; Marcellina M. C., d. van J. G. Straathof en K. C. van Rijn; Maria H. J., d. van P. G. M. Rodewijk en H. C. E. Broekhof. Ondertr.: N. Haazebroek en F. Bouma. Getr.: J. J. Hoogenboom en W. J. Dobbe; A. J. Bocxe en A. M. Colijn; C. I. M. van der Sijs en M. A. Loos. Overl.: Johannes C. Hulsbos, 89 j.J Allda M. Bosman, wed. P. van der Hoorn, 83 j. Moonen. Overl. van der Breggen, Cornelia Jacoba, 84 j., w. v. W. G. de Vente; Goemaat, Cornells, 75 j., e. v. S. de Jong; Uitgeest, Willem, 61 j., e. v. N. Buurs. N00RDWIJK Geb.: Antonia L. A. d.v. L. H. Post- ma en A. C. Th. v.d. Ham; Johannes N. z.v. N. de Hollander en D. M. v. Rooijen; Hendrikus M. P. z.v. C. F. Koeman en J. A. v.d. Slot; Donaldus A z.tf. W. P. de Vreede en A. G. M. Koschulte; Willem B. z.v. D. Ravens- bergen en C. Ruitenbeek. Geboren: Hendrik J. zn van P. Ver hoef en H. v. d. Stoep; Pieter zn van C. v. Duijn en K. Duijndam; Maria A. dr van J. Timmerije en T. Barnhoorn Cornells J. zn van H. Meeuwenoord en L. C. v. d. Slot; Agatha A. C. dr van C. W. Th. Zoutenbier en H. H. Koelewijn; Sylvia A. dr van L. A. J. v. Triest en J. G. Hommerson; Mar garetha J. C. D. dr van Th. A. v. Went en P. Th. M. Vesterr Antonia M. J. dr van M, A. Smeltink en J. M. v. d. Berg. Ondertrouwd: C. J. v. d. Linden 26 jr en C. van Kessel 23 jr. C. J. War- menhoven 25 jr en M. R. E. Bol 23 jr. Getr.: G. L. Meijer en P. C. B. Dui venvoorden; J. J. Ruigrok en C. W. Salman; H. Meijers en A. de Haan; J. G. N. Cupédo en Th. M. Th. Droogh. Overleden: C. Smit 71 jr. N. Smit 65 jr W. M. E. Meijer 23 jr. Chr. Boon 34 jr. N00RDWIJKERH0UT Geb.: Catharina Elisabeth .Maria d.v. J. C. Broekhof en A. van den Berg; Margaretha Josephina Maria d.v. C. v.d. LindenVreeburg. Getr.: J. v.d. Niet, 25 jaar en J. M. v.d. Zwart 23 jaar. Overl.: Charles L. de Letter, 90 jaar, géh. gew. met R. v .Looi. 0EGSTGEEST Het speeltuinwerk in ons land neemt een zodanige omvang aan, dat voordurend meer aandacht moet worden geschonken aan de kader vorming. Met het oog hierop worden in het gehele land streekconferenties gehouden, waar de besturen der speeltuinverenigingen vertegenwoor digd zijn. Zo vond Zaterdag in ho- AANLEG EN VERBETERING VAN DE WEG SCHEVENINGEN— WASSENAAR—NOORDWIJK NOORD-HOLLANDSE GRENS. Voor de reconstructie van het weg- vak tussen de Langelaan en De Zilk in de gemeente Noordwijkerhout is op de begroting van de Provincie Zuid-Holland ƒ500.000 uitgetrokken. Van de zijde van de Rijkswaterstaat is bovendien aangedrongen op aan leg in 1955 van het wegdvak tussen de Van Alkemadelaan en het punt, waar de voormalige spoorbaan Sche- veningcnRotterdam naar het Oos ten afbuigt. Dit wegvak zal een on derdeel vormen van de verbinding tussen de Wittenburgerweg van de Van Alkemadelaan, welke moet die nen ter ontlasting van de Rijksweg No. 4. De kosten van uitvoering hier van worden op 400.000,geraamd. Het Rijk zal voorlopig tot een derde gedeelte van deze kosten rond ƒ133.000,bijdragen. Aldus hebben Ged. Staten van Zuid-Holland aan Provinciale Staten medegedeeld. tel Het Wittee Huis te Oegstgeest een dergelijke streekconferentie plaats, die door de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties in samenwer king met de speeltuinvereniging te Oegstgeest was georganiseerd. Ver tegenwoordigers van tal van plaatsen uit het Noordelijk gedeelte van Zuid- Holland waren aanwezig. Ze werden verwelkomd door de voorzitter der plaatselijke speeltuinvereniging, de heer F. C. Noest. De conferentie-voorzitter, de heer J. Schuitemaker uit Amsterdam gaf een overzicht van de uitbreiding van het speeltuinwerk. In het begin liep dit werk niet zo goed, maar allengs begon met het nut van de speeltuin in te zien. In 1931 werd aanvankelijk gestart met 65 verenigingen, welk aantal in 1940 reeds was uitgegroeid tot 119, in 1945 tot 158 terwijl de N.U.S.O. thans ruim 475 verenigingen telt, met een eigen bureau in Am sterdam. Dit bureau geeft adviezen aan de verenigingsbesturen, helpt bij het aanvragen van subsidies, geeft voorlichting omtrent de boek houding en. is de spreekbuis van de gezamenlijke verenigingen. Het -hoofdbestuurslid, de heer F. Oostrom, behandelde hierna "net on derwerp: „De taak van de tuinop- zichter". Naar aanleiding van dit punt is de vraag wel eens gesteld, al dus spr. of toezicht op de tuin nu wel noodzakelijk was. In verschillende plaatsen wordt dit namelijk betwij feld,- doch de heer Oostrom was van mening dat toezicht wel degelijk noodzakelijk is. Spr. gaf vervolgens aan, wie er 't meest voor deze func tie in aanmerking komt en welke eisen men mag en moet stellen. De heer Oostrom was van mening dat de speeltuin ook des winters open kan zijn, b.v. wanneer er sneeuw is gevallen, waardoor de kinderen van de gevaarlijke straat, waar ze tóch spelen, gehouden kuhnen worden. De tuinman moet in geen geval 'n boeman zijn, doch een toeverlaat voor de kinderen. Hij moot naast het hou den van orde ook tact en geduld héb ben. Voorts behoort het volgens spr. tot zijn taak de oudere kinderen op te lelden tot aanstaande hulpen. Met practische voorbeelden gaf spr. aan hoe wel én niet door de opzichtei gehandeld moest worden. Na de gezamenlijke broodmaaltijd sprak des avonds het hoofdbestuurs-. lid de hêer D. Vijlbrief uit Leiden over: „Samenwerking in de speel tuinwereld": De heer Vijlbrief gaf vervolgens een overzicht van de toe name in ledental en hoopte, dat bij het volgend jaar te vieren zilveren jubileum de 500 aangesloten vereni gingen zou worden gepasseerd. Samenwerking met de plaatselijke en gewestelijke overheidsorganen moet volgons de heer Vijlbrieflangs de KREOFLAVON voorkomt en geneest kG««n snoepje, m«ar ,.,'t help 20 tabletten 75*. (Advertentie) hiërarchieke weg gaan. Het gediffe rentieerd karakter van het speel tuinwerk maakt naast samenwerking in de Ned. Jeugdverenigingen con tact nodig met corporaties als „Films en Jeugd", Verenigingen voor han denarbeid enz. in welke organisaties ook gedelegeerden van de N.K.S.O. zitting hebben. Geboren: Karen Kathinka d. van A A. Gefbrands en G. C. K. van Beusekom; Victorien Veronica d. van A A. Gerbrands en G. C. K. van Beusekom; Elisabeth Maria d. van A. D. Hakkenberg en M. A. Barnard; Martinus Gerardus z. van J. Plas- meijer en M. van der Meer; Jan Pie ter Johannes z. van P. Noordanus en M. W. Brouwer. Ondertrouwd: C. Hoge woning en H. Uljee, te Leiden. Getrouwd: W. Lalisang en M. L. Karamoy. Overleden: J. de Neef 80 j.; J. Bas 71 j.; C. Zwets 85 j. SASSENHEIM Geb.: Maria Cornelia Martina d.v. C Tetteroo en A. C. van Velzen; Mo nica Geertrudis Maria d.v. Th. A. de Haas en J. G. Kok; Margaretha Jo anna Cornelia Damianè d.v. Th. A. J. van Went en P. Th. M. Vester; Maar ten z.v. L. den Duik en I. Tuit; Nico z.v. G. Batenburg en W. K. van der Kwaak. Getr.: Hermanus Hendrikus Rade maker, 28 jaren tc Averees ten Anna Cornelia Maria Blom, -24 jaren. Overl.: Nicolaas Wilhelmus Swart, 91 jaren; Van Lierop e.v. Engelina Wolvers, 31 jaren. VOORHOUT SLUITING WINTERPROGRAMMA Voor de sluitingsavond van het winterprogramma der KAB was goe de belangstelling. Er was een muzi kale omlijsting van de mondorgel club, die de bijeenkomst openden met het spelen van het Bondslied, waarna onder de pauze enige voor treffelijke nummers ten gehore wer den gebracht. Voorzitter A. v. d. Lans liet in vo gelvlucht het afgelopen verenigings jaar de revue passeren en constateer de, dat er rede was tot tevredenheid en dank. Het kader heeft met succes gewérkt en vele nieuwe leden zijn toegetreden; in de kerngroepen wordt goed gewerkt. Van de G.A. was bericht van ver hindering binnengekomen. In dit schrijven gaf de kapelaan nog een paar goede raadgevingen, vooral om nu de drukke tijd weer aanbreekt, zich ook onder het werk steeds goed katholiek te tonen heel speciaal ook als men samenwerkt met jeugdige personen. De voorz. spoorde allen nog aan om lid te worden van het gezinszorg fonds wat nu vanaf 1 Jan. in wer king is. Om er van te trekken moet men minstens 6 maanden lid zijn. Het boek van Jos van Seggelen, over de geschiedenis, groei en ont staan en het waarom KAB is nu te gen de reduceerde prijs van 1.50 verkrijgbaar. Waarom Katholiek onderwijs? was het onderwerp, dat door de heer Weusten uit Sassenheim behandeld werd. Speciaal de samenwerking in de opvoeding tussen ouders en school wilde spreker nader toelichten. Een citaat uit de nu 25 jaar oude Ency cliek van Paus Pius XI over de chris telijke opvoeding der jeugd, toont aan, dat de Paus de noodzaak van dergelijke opvoeding beklemtoont. Na aangetoond te hebben, dat de opvoeding voor eerst in het gezin moet geschiedenen dan daarna als hulp nodig is, de school dit moet vol tooien, besprak spreker de nood ii vele moderne gezinnen, waar gehoor zaamheid niet meer gekend en ook niet verlangd wordt. Na deze rede volgde een geani meerde gedachtenwisseling en wer den vele vragen gesteld, die alle tot volle tevredenheid werden beant woord. WARMOND Zwanburgerpolder. In het hotel „De Stad Rome" vond de vergade ring plaats var* de stemgerechtigde ingelanden onder leiding van de voor zitter, de heer A. Nederburgh. Van de 93 stemmen, die in totaal kunnen worden uitgebracht, waren 80 stemmen vertegenwoordigd. De rekening over 1954 werd met alge mene stemmen goedgekeurd en vast gesteld aan inkomsten op f 5601.78 en aan uitgaven op f 3794.85, alzo een batig saldo te zien gevende van 1806.93. De begroting voor 1955, ontworpen door het bestuur aan in komsten en uitgaven ad 5783.57, met een omslag, evenals het vorig jaar, van 16.per ha, werd, even eens met algemene stemmen, op ge melde cijfers vastgesteld. De jaarwedden van het personeel werden, ingaande 1 Januari 1955 met 6% verhoogd. Aan de molenaar werd alsnog voor 1954 een gratifi catie toegekend van 100.—, wegens buitengewone diensten. Aangedrongen werd om het peil in de wintertijd lager te houden, het geen door het bestuur, hoewel reke ning dient gehouden te worden met velerlei omstandigheden, wordt toe gezegd. Wegens het overschrijden van de leef tij dsgrens moest de poldermees ter, de heer H. van Schié, na een zittingsduur van 30 jaar, zijn functie neerleggen. In diens plaats wordt zijn zoon benoemd, de heer C. N. van Schie. Aan het einde der vergadering Eén blik op de beide kaarten zal u er van overtuigen, dat in stralende schoonheid de Noorder bemelhelft het ook in Maart verre wint van de Zuiderhelft. De glanzende Melkweg verhoogt deze praal nog. Zelfs het mooiste sterrenbeeld, dat het Zuiden enkele maanden lang sierde Orion met de opvallend rode reuzenster Bctelgeu/.e en de blauwe Rigel vertrekt naar het Noorden. Dit wordt nog meer dan ooit, beheerst door het sterrenbeeld Grote Beer, dat vrijwel iederceen kent. Het staat nu, bijna recht boven onze hoofden, pal boven het Noorden en khkt van daaruit over het ster- rengekrioel beneden. U moet de komende maand toch ook eens het boze rode oog van de- Stier Aldebaran opzoeken. Hij staat vrijwel boven het Westen, „rechts van Orion. U kunt nu ook goed zien welk een prachtige sterrenvogel dk Zwaan is: zie hoe hij met breed uit geslagen vlerken langs de horizon vliegt! De slangendrager staat in het Oos ten. Op de Noorder kaart kunt u een stuk van hem zien, dan duikt hij on- Onder buitengewoon grote belang stelling werd Zaterdagmiddag op de begraafplaats „Rhijnhof" Greetje Dekker, het 4-jarige Leidse meisje, dat vorige week Dinsdagmiddag bij de gemeente Zoeterwoude door het Ijs zakte on verdronk ten grave ge dragen. Voordat de stoet zich naar „Rhijnhof" begaf, heeft Ds. J. J. Dijk, Geref. predikant te Leiderdorp, ten sterfhuize een rouwdienst gehouden Honderden mensen gaven op de be graafplaats van hun deelneming met de zo zwaar getroffen familie blijk. Nadat 't stoffelijk overschot in de aula was opgebaard, sprak Ds. Dijk, die zich allereerst tot de familie richtte met woorden van troost. Spreker her innerde aan de tekst: „Laat de kin- derkens tot Mij komen cn verhindert ze niet", om daarin de kracht en sterkte te zoeken bij dit grote ver driet. Hierna werd het stoffelijk overschot aari de schoot der aarde toevertrouwd. De heer N. Tegelaar uit Oegstgeest, oom van het overleden meisje, dank te namens de familie voor het mede leven. Tenslotte dankte Ds. Dijk in het bijzonder diegenen, die al hun krachten hebben gegeven bij de po gingen de drenkelingen te redden. VEBO-1955 „ZO DOET DE BOER". De voorbereidingen voor de ko mende grote VEBO-tentoonstelling op 31 Augustus, 1, 2 en 3 September a.s. zijn in volle gang. De vorige week had de organisatie van het Concours-Hippique en de agrarische optocht de volle aandacht van het bestuur. De voorzitter de heer J. W. Bonda en de secretaris de heer F. Verstegen, vergezeld van een deskundige op het gebied van de paardensport cn van het adviserend lid van het dagelijks bestuur waren j.l Zaterdag de gasten van de Neder landse Katholieke Bond van Lande lijke Rij verenigingen. Het Bonds-concours van deze or ganisatie zal dit jaar te Leiden wor den georganiseerd, samen met het VEBO-feest „Zo doet de Boer". Dc NCB bezit een staffanfare. Dit "mu ziekcorps te paard, met zijn prachti ge uniformen, zijn paukenist en diep- tetrommen zullen eveneens in Leiden aantreden. gekomen dankte de voorzitter na mens het bestuur en ingelanden het afgetreden bestuurslid voor diens ijver cn toewijding waarmede hij zo vele jaren dc belangen van dc polder heeft mogen dienen en bood hem twee geschenken aan, waaronder een mooi ingelijste foto van dc bekende „Zwanburgermoien". De voorzitter wenst de heer Van Schie toe dat God hem nog heel veel jaren moge sparen en hij nog lang in staat mag zijn om als „gewoon inge land" bij de jaarvergaderingen te genwoordig te zijn. De secretaris voegt hier nog een persoonlijk af scheid aan toe. Dc heer Van Schie dankte zeer ont roerd voor de vele goede woorden tot hem gericht, alsmede voor de hem aangeboden geschenken. Spreker be val in het bijzonder r.an de goede sa menwerking met het bestuur en met de ingelanden, welke er trouwens steeds is geweest. der de kim door cn komt er op de Zuider kaart weer boven uit. Het reusachtige, langgerekte lijf van de Waterslang valt in het Zui den op. Daarboven maakt de Leeuw zich klaar om zich op de tocht naar magere prooi te werpen. Misschien dat hij er nog een hapje Kreeft bij kan pakken. Ziet u, dat de Raaf en de Beker net eikaars spiegelbeeld lijken? De maagd staat er met wijd uitgespreide armen maar een beetje zielig bij. Deze maand vertonen zich vier planeten aan onze hemel; Mars, Ju piter, Saturnus en Uranus. Met deze mededeling willen wij niet zegggen, dat u ze alle vier met het blote oog zult vinden. Natuurlijk Jupiter wel: zoekt u maar hoog boven het Zuiden aan de nachtelijke hemel de verstuit stralende „ster", dan hebt u deze grootste planeet van ons zonnestel sel gevonden. En als u nog mocht twijfelen moet u het licht, dat hij naar de aarde zendt, maar eens ver gelijken met dat der échte sterren: Jupiter straalt rustig, de sterren lij ken nerveus schitterende lichtpunt jes. Door een kleine kijker verschijnt Jupiter al als een lichtend schijfje en dat is de oorzaak, dat hij er zj kalm bij staat. De sterren neemt men door hun grote afstand, zelfs in de sterkste kijker nimmer anders waar dan als lichtpuntjes. Van de andere planeten moet u zich, wat hun zichtbaarheid betreit. niet te veel voorstellen; Mars staal, even na zonsondergang, boven het Westen, en zijn nu toch al niet ster ke glans wordt grotendeels „wegge vaagd" door de schemering. Maar voor hen, die goede ogen hebben loont het de moeite goea te zoeker. Saturnus kunt u vinden in de buurt van de Weegschaal, hij zal de ko mende weken wel zichtbaar worden. Uranus staat veel te ver weg om zonder kijker gezien te worden. Welke plannen heeft prinses Margaret? In de „Daily Mirror" en dc „Sun day Pictorial" (een Zondagsblad van de „Daily Mirror"), zijn berichten verschenen, volgens welke prinses Margaret op het punt staat te beslui ten afstand te doen van haar rechten op de Britse troon, teneinde te kun nen houwen roet kapitein Peter Townsend, de Britse luchtvaartatta ché in Brussel. Een verslaggever van de „Daily Mirror" heeft met de 40-jarige Town send, die gescheiden is, gesproken over een bericht in de .Sunday Pic torial", waarin melding werd ge maakt van prinses Margarets voor nemen. De verslaggever verklaarde, dot dit bericht voor Townsend niet als een verrassing kwam. „In feite verwachtte hij dagelijks, dat het nieuws bekend gemaakt zou wor den", aldus de verslaggever. Town send wilde zich echter niet direct over deze kwestie in het openbaar uitlaten. Townsend. een beroemd vlieger uit dc- tweede wereldoorlog, is tijdelijk intendant van de huishouding van koningin-moeder Elizabeth geweest. SPORT „NOOIT MEER IJSHOCKEY" ZEI BABITSCH. De 43-jarige Babitsch, con van de sterren van het Russische ijshockey, was zo teleurgesteld over de neder laag van zijn ploeg tegen Canada, dat hij vier sticks op zijn knieën ka pot brak cn de stukken samen met zijn schaatsen uit het raam smeet, uitroepend: „voor mij geen ijshoc key meer". Hotclemployé's raapten de brokken op cn brachten ze terug naar zijn ka mer. Zij zeiden, dat ook de andere Russische spelers onder de indruk waren van de nederlaag cn onmid dellijk na de wedstrijd hun kamers hadden opgezocht. Marktberichten ROTTERDAM 7 Maart. Vee. Aanvoer 1993 stuks. Vette koeien 1310, varkens 683. Vette koeien 260— 270 230—246 200—220. Varkens 188 186183. Vette koeien aanvoer minder, handel kalm, prijzen niet ge heel prijshoudend, enige prima's bo ven notering. Varkens: aanvoer gro ter, handel stroef, met dalende prij zen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3