spit? K.V.P.-afdeling in het goud PHILIPS m infraphil Politiebureau-brandweergarage te Hoogmade in gebruik Straal uw pijn weg! BODEGRAVEN - ZWAMMERDAM zelfde partij, waarin nu een streven huist naar de oude S. D. A. P. Spr. gaf een kort overzicht van de verkiezingsuitslagen na de oorlog. Men kan zeggen, dat de K. V. P. een hoger percentage heeft behaald bij de laatste verkiezingen dan ooit tevoren. Hij bestreed de uitlating van Ir. Vos, dat het aantal Katholieken, dat op de P. v. d. A. stemde, 15% be draagt. Het woord van de Kardinaal was de oorzaak, dat met K. N. P. en K. W. G. gepraat werd om de eenheid te herstellen. En zo kwam spr. bij de uitspraak van de heer Willems van de K. W. G., die de eenheid afwees. Spr. wees nog op de nieuwe vleu gel in de P. v. d. A., die de weg wil van de rode internationale, tussen Oost en West. 'Merkwaardig is het, dat een paar honderd Katholieken in de P. v. d. A. vijf kamerzetels kregen, en vijf plaatsen in het partijbestuur. Met een onderstreping van de waarde en het grote goed van de eenheid, waarvan ook niet-Katholie- ke bladen getuigen, besloot dr. Albe- ring zijn aandachtig beluisterde rede. Na het applaus sprak de voorzitter een woord van dank. Na de pauze werd de gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. IJhr. Weck feliciteerde als 2e voor zitter van de Kring Leiden. Hierna kwamen o.a. ter sprake de mogelijke verzwakking van het scherpe socia lisme door de K. W. G., de achter stelling van Katholieken in openbare functies, de melkprijzen e.m. Dhr. Al- bering, geassisteerd door dhr. M. v. d. Weyden, wist op overtuigende wijze de vragenstellers te beantwoorden. De heer J. Piket dankte op bijzon dere wijze allen, die deze avond had den doen slagen en hoopte ook in de toekomst op aller medewerking. Op 22 Januari j.l. was het een hal ve eeuw geleden, dat in de Parochie St. Willibrordus aan de Overtocht een Kath. Kiesvereniging „Recht en Plicht" werd opgericht. "Vandaar dat Dinsdag 1 Maart des avonds om 8 uur in het Parochiehuis een feestelijke jubileum-herdenking werd gehou den, waarbij vele plaatselijke en di verse landelijke notabelen tegen woordig waren. Behalve de parochiegeestelijkheid zagen we dr. Albering secretaris der K. V. P., het tweede-Kamerlid M. P. v. d. Weijden, deputaties van de Kringbesturen Leiden en Gouda, e.a. De heer J. Piket opende als voor zitter der jubilerende afdeling deze avond. Hij heette behalve de officiële personen ook welkom de raadsleden en de vertegenwoordigers der diverse organisaties. In korte trekken gaf hij vervolgens een overzicht van het wel en wee van de afdeling in de voorbije tijd. Door Het bestuur van de jubilerende K.V.P.-afdeling. Foto: Karssen het verlies van het archief zijn de gegevens niet talrijk, vooral niet van de allereerste jaren. Met dankbaarheid dacht spr. terug aan de activiteit van de heer M. H. v. d. Poll (onlangs overleden), die als raadslid, wethouder en loco-burge meester een vooraanstaande plaats innam in het gemeentelijk leven. Verschillende malen waren er down periodes, waarin er practisch geen bestuur was. Dit is steeds een moei lijk punt in de afdeling geweest. (Thans is er een actief bestuur.) In het bijzonder werd een der ouderen toegesproken, nl. de heer C. Leliveld, die ruim 30 jaar een be stuursfunctie heeft waargenomen. Onder applaus werd deze oud-ge diende tot honorair bestuurslid be noemd. Onder een toepasselijk woord overhandigde de voorzitter een ge schenk, terwijl het cameralicht door de zaal flitste. Rede van dr. Albering. Hierna verkreeg dr. Albering, de spreker van deze avond, het woord, die zijn rede vooraf liet gaan door een felicitatie aan bestuur en afde ling. Wij beleven in de laatste weken op politiek terrein een zeer bijzondere gebeurtenis, aldus spr. en hij verwees naar het besluit, van de Kath. Werk gemeenschap in de P. v. d. Arbeid. De traditie heeft steeds gemaakt, dat ook op het politieke vlak de par tijen levensbeschouwelijk waren. Te gen de 'Duitse bezetter kon men negatief dus wel een zijn, maar zelfs in de Ned. Unie bleken al spoe dig tegenstellingen. Men ging van een christelijk socialisme in de Ned. Unie, naar een personalistisch socia lisme in de P. v. d. Arbeid, later naar een democratisch socialisme in de- Dinsdagmorgen vond de opening plaats van het nieuw gebouwde po litiebureau annex brandweergarage te Hoogmade. Onder de aanwezigen zagen we: burgemeester J. C. van Wageningen, wethouder W. H. J. Bank, de ge- meente-secletaris, majoor der Rijks politie L. J. van der Meulen, adju dant Kronenburg, groepscomman dant der rijkspolitie, mr. Van Ulsen van het Ministerie van Financiën, mr. M. G. A. Middelberg, namens de Commissaris der Koningin, mr. D. Kosten en de heer Koopmans, beiden van de Rijksgebouwendienst, archi tect Geels, onder wiens leiding de bouw heeft plaats gevonden, de heer H. J. Hoogenboom, oud-postcomman- dant der rijkspolitie te Hoogmade en de aannemer N. Mol. In zijn toespraak memoreerde de burgemeester de lange weg, die moest worden afgelegd om tot vol tooiing van dit bouwwerk te komen en prees zich gelukkig, dat te Hoog made zuk een fraai politiebureau is verrezen. De majoor der rijkspolitie L. J. van der Meulen zeide, dat het bou wen van zulk een postbureau ge' makkelijker gaat dan de post Hoog made uit te breiden tot een 2-mans- post, welke het jaren is geweest. Mr. Van Ulsen wees in zijn toe spraak op de vele moeilijkheden, die aan de bouw zijn voorafgegaan, moei lijkheden die na lange en moeilijke besprekingen werden opgelost. Mr. D. Kosten maakte in zijn speech gewag van de totale bouw van het aantal politiebureaux in Ne derland. Volgens spreker zouden 50 van dergelijke politiebureaux voor rekening van rijk worden gebouwd en 30 bureaux voor rekening van de onderscheidene gemeenten. Tot slot sprak architect Geels waarderende woorden over het op geleverde werk door aannemer Mol en was er trots op, dat zulk een bouwwerk onder zijn super-visie tot stand is gekomen. Na deze opening, die geschiedde in de dienstruimte van het complex, be gaf het gezelschap zich naar het woongedeelte, alwaar Mevr. Been gezelschap ontving. NIEUWVEEN Opgepast. Daar thans het Aar kanaal en de Amstel open worden gebroken door ijsbrekers is het zeer gevaarlijk deze wateren over te ste ken vooral bij avond. Mej. G. J. Carrière, onderwijze res aan de Openbare Lagere school alhier is met ingang van 1 Mei in gelijke functie benoemd te Wou- brugge. Bij de cel van de nieuwe politie post te Hoogmade v.l.n.r.: aannemer Mol, adj. Kronenburg (Leiderdorp), de heer Middelburg van het kabinet van de commissaris van de koningin en geheel rechts burgemeester Van Wageningen. Foto: v. d. Horst De grote zakenman Om een succesvol zakenman te zijn, moet je later een ijzersterk gestel hebben. Nou, daar weet Mamma wel raad op! Elke dag krijgt baar jochie een dampend bordje VLUGkokend Kindermeel van Nutricia, waarop alle babies dol zijn. Daar wordt hij groot en sterk van. En het kost zo weinig moeite2 minuten koken maar, dat is voor een huisvrouw goud waard I Nog een voordeel In elk pakje zitten enkele waardepunten voor een fraaie kinderlepel, -vork of schuiver. Reeds na 15, hoogstens 30 pakjes kunt U deze GRATIS verkrijgen. Kindermeel met de afbeelding „Moeder en Kind" derstraat 47, Noordwijk B. 2 Gevraagd flinke hulp in de huishouding voor de morgenuren, v. Hofwegen, Park Die Leythe 6, Zoeter - woude H.R. 4820 2 Muziekschool Zwaag geeft thans aan de leer lingen alle instrumenten, o.a.: guitaar, accordeon, banjo, mandoline enz. gra tis mee naar huis en aan 't einde der cursus cadeau. Inlichtingen en prospectus gratis. Korevaarstraat no 5, Telefoon 24358. 5P Brillen J. A. Verheul, Haarlemmerstraat 86, er kend opticien levert u elk gewenst montuur en gla zen. Automatische slijpin- richting. Ruime sortering. Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. 2 Meubelplaten - Multi plex - Triplex - Profieltri- plex, Zweeds en Nederlands hardboard en zaChtboard. Goedkoop tegelboard. Hout handel KlinkenbergFon tein, Havenkade 2123, Leiden, Tel. 21231—26094. 2 Sierteeltvergunningen. Jaarteelt, Periode van Warme en Koude Kas of Bak. Bloemisterij A. of B. In- en Verkoop. J. Eist- geest, Zuideinde 99a, Roe- lofarendsveen. Tel. 291, K 1713. 2 Indus horloges, anker waterdicht, schokvrij, anti magnetic. Twee jaar ver zekerd tegen verlies en diefstal, al voor f 57,50. Tevens prima 15 st. anker goud doublé dameshorloge 749_, 17 st. ƒ56,—. An- toon Brinks, Haarlemmer straat 13, bij de Prinsesse- kade. 2 De Puch 175 SV en de Puch 250 SGS zijn ook dit jaar weer de aantrekke lijke motoren die door him lijn nog steeds uitblinken en nog vele jaren modern zijn. Ook deze moderne motoren worden verkocht' door: Valk a. d. H. Schouw in Voorschoten, Telefoon K 1710-25191. Een Leerling die in het vak wenst opgeleid te worden. Een Loopjongen Adverteert in dit blad 2 Mevr. Timmers, Papen- gracht 19 vraagt een werk ster voor 4 halve dagen (Di., Wo., Vrij. en Zat.) of een meisje voor halve da gen. Meerdere hulp aanw. 2 R.K. vader van moe derloos gezin, zoekt langs deze weg een huishoudster en verzorgster van zijn kinderen; liefst van het platteland of dorp. Br. on der no. 2110 bur. v. d. bl. <2 Net meisje gevraagd v. 's morgens 81 u. Klein gezin (2 pers.) Hugo de Vriesstraat 63 (Professo ren wijk)-. 4818 2 Gevr. een net meisje wegens huwelijk der te genwoordige voor dag of dag en nacht bij Wed. J. A. Schrijvers, Kempenaerstr. 25. Oegstgeest. Tel. 21357. 2 Gevraagd net meisje voor de huishouding of werkster van 8 tot 12.30, het loon 15,per week. Brieven no. 2109 bureau van dit blad. 2 Gevraagd een meisje v. d. dag of d. en n., hui selijk verk. Mevr. Bakker, Santhorstlaan 42, Wasse naar. Tel. K 1751-2224. 2 Uitschuif tafel 15,—; salontafel 12,50; kinder ledikant 9,dressoir 15,driewielerfietsje 5,gangloper 9, opklap"bed 15,wringer 9,poppenwagen 7,50; handnaaimachine 25. 2-pers. bedstel 35.1-p. 17,50; ledikanten 7,50. Nieuwenburg, Hooigr. 55. 2 Gero Zilmeta en Zil- vium cassettes, grootste keuze reeds vanaf 32,50, 45,15, 59,85, 68,10. Ook los verkrijgb. Antoon Brinks. Haarlemmerstraat 13 bij de Prinsessekade. Houthal" welke deze fraaie daten heeft. U tovert die elijke mantel om in een gezellige schoorsteen. „De Houthal". Hogewoerd 99. Wanneer rheumatische spierpijnen u in uw bewegingen belemmeren, laaf Philips „Infraphil" dan weer een nieuw mens van u maken. Pas Philips „Infraphil" ook toe bij winterhanden en wintervoeten. 2 Schaatsen vanaf 1,50 p. paar; twee moderne clubfauteuils m. vier stoe len (nieuw) gekost ƒ325, nu 175,nieuw dressoir ƒ95,nieuw 2-pers. bed stel gekost 155,— nu 85,babycommode; steps 5,Nieuwenburg, Hooigracht 55. 2* Gevraagd: gladharige fox, jong of halfwas, liefst teef. Borst, Oude Vest 109, Leiden. 4829 2 Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, koper, theestoven, kristal len kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steeg 1. tel. 22791. 2 Over binden gespro kenMagnus bindt alle tijdschriften. Illustraties 5,50 per jaargang in 2 delen. Lange Raamsteeg 31 tel. K 1710 - 31591. 2 H.H. afnemers. Heden ijsmoppen. Bakkerij J. v. d. Werf, Hoofdweg 1788, Tel. K 2534-286. Abbenes. 2 Jonge zeug weggelopen. Inlicht. worden gaarne verwacht bii Rinus van Haaster, Oosteinde 25, Stomp wijk. 2127 2* Constant verlovings ringen, voegloos 14 kr. hard goud. Gratis groter en kleiner maken. Grote keuze in alle maten. An toon Brinks. Haarlemmer straat 13 bij de Prinsesse kade. 2105 2 Gevraagd: echtpaar m. 1 kind zoekt 2 kamers met gebruik v. keuken. Vrouw ook genegen te helpen in de huishouding. Brieven op Noordeinde 154, Roe- lofarendsveen. 4819 2 Voor uw beddengoed behoeft U zich niet meer te schamen. Reeds vanaf 19,50 overtrekken wij een 1-pers. en voor 26,50 een 2-pers. matras met mooie damast. Fa. Smit, Mare 98. Vrouwensteég 9, Telefoon 23913. 2088 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd voor de verkregen gunst na het houden der noveen der 3 Weesgegroe ten. 4830 2 Grote gestoff. of onge stoffeerde zit- en slaapka mer voor heer of dame, b.h.b.h. Br. onder no. 4826 bur. v. d. blad of tel. 20959. 2 Gevraagd graszoden per R.R. of H.A. door W. J van der Oetelaar, Haven straat 30, Noordwijkerhout, tel. K 2533—329. 2 Wegens emigratie aan geboden een Philips radio in notenhouten kast type BXT60A, weinig gebruikt met bandspreiding, van 685,voor 245,slee stofzuiger 125 Volt ƒ25. Paviljoenshof 21 (bij Sta tionsweg). 4825 2 Te huur onze gezellige zaal. Te huur voor brui loften en partijen onze ge zellige zaal, met gebruik v. vrije keuken, servies, enz. Billijke zaalhuur. Besnreek vroegtijdig. A. de Groot, Plantage 2. Tel. 26820. 2 Gevraagd alle Sierteelt- vergunning, ook periodiek. Groententeeltvergunning punt 4—5. C. V. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen, Tel. 487, K 1713. 2 Heren wij knippen Za terdags de gehele dag: elk gewenst model, vakkun dige bediening, billijke ta rieven. Kapsalon Kouwen- burg, Mauritsstraat 47.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8