RIJNSTREEK Geweldige belangstelling voor politiek forum in Ter Aar Aanleg van verbindingsweg Dokter Lothlaan-Bateweg Politic en brandweer in Hoogmade vereend DINSDAG 1 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN N.V. Northgo niet naar Alphen! Naar de directie van de N.V. North go ons hedenmorgen mededeelde naar aanleiding van een gisteren gedane publicatie is er geen sprake van, dat dit bedrijf zal worden verplaatst van Noordwijk naar Alphen aan den Rijn. Opslagplaats van lompen in brand In de nieuwe opslagplaats van oud papier, lompen en afvalstoffen van de heer Scherpenzeel, staande langs de spoorlijn, is Maandagmorgen omstreeks elf uur brand uitgebro ken. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Hoewel het eigen perso neel onmiddellijk bij het waarnemen van de brand met schuimblussers het vuur bestreed en de brandweer zeer spoedig ter plaatse versoheen en water gaf, kon niet voorkomen worden dat het interieur en een groot deel van de opslag door vuur en waterschade verloren ging. Het vuur had zich reeds door het dak naar buiten een weg gebaand, zodat ook een flink stuk van het dak is verbrand. De schade, die nog niet I begroot kon worden, wordt door ver zekering gedekt. De oorzaak van de brand moet worden toegeschreven aan een bran dende oliekachel, op een papiersor- teertafel. Tijdens tijdelijke afwezigheid van het personeel dat zich toen in het kantoortje ophield om een cigaretje te roken, hetgeen in de opslagruimte verboden was, hebben de vlammen van het kacheltje zich meegedeeld aan het brandbaar materiaal. Het was toen een kwestie van enkele se conden en de volledige opslagruimte in dat deel was vol stikkende rook en vuur. Hierdoor werd het personeel op de brand opmerkzaam en kon men nog vrij snel optreden. Verhuurdersbond. De Verhuur- dersbond voor Alphen aan den Rijn en omstreken heeft Maandagavond onder voorzitterschap van de heer E. J. v. d. Neut in Hotel „Toor" zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter uitte in zijn kort be groetingswoord zijn voldoening over de bereikte resultaten voor wat de huurverhoging betreft. De erkente lijkheid voor hetgeen de Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren ten aanzien hiervan heeft gedaan, heeft het bestuur in een schrijven aan zijn adres kenbaar gemaakt. In dit kader memoreerde de heer v. d. Neut dat er nog steeds teveel huiseigenaren naast de bond staan inplaats zich als lid te laten inschrijven. Hij deed op' alle aanwezigen en via hun hoofden op alle leden een dringend beroep om zoveel mogelijk nieuwe leden te werven. Uit het financieel overzicht van de heer L. Gesman bleek dat er een batig saldo is. De kascommissie, be staande uit de heren G. Turkenburg en J. Z. van Hellemond, heeft de be scheiden in goede orde bevonden. De penningmeester werd gedechar geerd voor zijn accuraat beheer. wedloop worden met de tijd om alles draaien, vooral daar het bestuur had gemeend het dragersloon met f. 2.50 te moeten verhogen. Slechts enkele leden hadden hiertegen bezwaar, maar nadat men overtuigd was van tijdig gereed te hebben. Er zal dan de noodzaak, werd het voorstel alge van de Boskoopse kwekers zeer veel I meen aangenomen, gevergd worden. Een kleine gunstige Hierna werd besproken de aan- omstandigheid is, dat de vorst nog schaffing van nieuwe dragers jassen, niet te veel schade aan de planten aangezien de oude na 37 jaar versie- heeft veroorzaakt. Athletiek Aan de door de Haar lemse Politiesportvereniging „Haar lem" georganiseerde veldloop over 5 km. welke door de Haarlemmerhout voerde, werd o.a. ook deelgenomen door de Boskoopse wachtmeester W. v. Atten. Van de 11 deelnemers ein digde de heer W. v. Atten als vierde in de tijd van 20 min. en 20 sec. HAZERSWOUDE [H.R.l SCHAATSWEDSTRIJDEN AAN DE RIJNDIJK. Daar enkele pogingen, om een ter rein, gelegen ten Westen van de Rhij- nenburg onder water te zetten met behulp van de brandspuiten, op een misluking waren uitgelopen, besloot de IJssportver. Hazerswoude-Rijndijk z'n eerste wedstrijd te houden op de Westvaart. Op een baan van ongeveer 175 meter werden de diverse prijzen verreden voor heren, onder grote be langstelling van vele schaatsliefheb bers. Na een moeilijke strijd werden de prijzen als volgt verdeeld: 1. H. Borst, 2. Joh. de Jong, 3. B. Kraan, 4. C. de Jong, 5. Jac. Heemskerk en de 6e prijs was voor C. Kraan. Gistermiddag was het hardrijden voor jongens van 15 t.m. 18 jaar. De prijzen ging naar de volgende jon: gens: 1. W. van de Vis, 2. J. de Bra bander, 3. G. Pont, 4. P. van de Vis. Hierna was het hardrijden voor da mes, ook hier was veel belangstelling voor. Eerste werd R. v. d. Voort; tweede Joke v. d. Ploeg, derde Joke de Jong en vierde Annie v. d. Ploeg. Woensdagmiddag om 2 uur wordt, ook op de Westvaart, het kampioen schap van de Rijnstreek verreden. Hieraan doen mee, Meerburg, Meer wijk, Koudekerk en Hazerswoude- Rijndijk. Deze wedstrijd gaat o.a. om een medaille. De wedstrijd om de be ker kan nog niet gehouden worden, omdat er nog geen ronde baan be schikbaar is. LEIMUIDEN Moedige redding door 9-jarig meisje Gisteren reed het 7-jarig zoontje van de familie v. Berkel met zijn slee in een wak in de Drecht. De 9-jarige Tilly Lemmers Z3g het on geval gebeuren en begaf zich op het ijs. Plat ligigend voor het wak, wist zij de hand van het jongetje te grij pen en hem boven water te houden. Een expediteur, die langs kwam, haalde snel een ladder bij de timmer fabriek en zodoende wist men het knaapje op het droge te brengen. De jongen ondervond geen nade lige gevolgen van het koude bad. Het meisje komt alle hulde toe, want zij wist de knaap zeker vijf minuten bo ven water te houden. ^oop. Boerenleenbank. De Coor Boerenleenbank Leimuiden kwam Maandagavond in algemene jaarver- ten zijn. Hoewel de kas de aanschaf fing nog niet geheel toelaat werd be sloten tot aanschaffing, over model en kwaliteit zal overleg gepleegd worden met de dragers. De aftreden de bestuursleden de heren P. J. Broekhuizen en S. J. Visser werd na stemming en herstemming herkozen. Ook voorzitter Broekhuizen werd herkozen. De heer S. J. Visser die verhindi rd was de vergadering by te wonen, werd na het vervullen van bijna 30 jarige bestuursfunctie niet meer herkozen. Gekozen werd de heer P. L. Noordermeer. Nieuwe koster R.K. kerk. Tot koster aan de R.K. kerk alhier is be noemd de heer J. F. van Velzen Az. De nieuwe koster zal zijn functie over ongeveer een maand aanvan gen. Jaarvergadering Stille Omgang. De afdeling Leimuiden en Rijnsater- woude kwam bijeen in het parochie huis. De penningmeester de heer C. J. van Berkel presenteerde zyn jaar overzicht. Met een klein batig saldo was het geldelijk bezit gestegen tot 208,85. De heren Th. Heuzen en P. J. v. d. Hoorn controleerden het be heer van de penningmeester. Voor dit jaar werden met deze functie be last P. v. Veen en C. v. Velzen. De aftredende bestuursleden Joh. de Prie en C. J. van Berkel werden bij acclamatie herkozen. Het program ma werd toen bekend gemaakt voor de Stille Omgang die aanvangt op Zaterdag 12 Maart a.s. in de paro chiekerk om 11.15. Hierna vertrekt men vanaf de kerk per autobussen van Maarse Kroon naar Amster dam. Als leiders voor de omgang werden benoemd de heren Broek huizen, v. Wieringen en C. A. Konst. deelnemerskaarten zijn tot 11 Jaarvergadering K.V.P. Jaren zouden we terug moeten gaan om een K.V.P.-vergadering in Ter Aar aan te wijzen waarvoor zo veel belangstelling bestond als gis teravond het geval was. Als we een reden hiervoor zouden willen aange ven dan menen we dat het Politieke Forum gevormd door de leden der kath. raadsfractie wel de grootste is. Of zouden de politieke gebeurte nissen der laatste dagen ook hierop invloed uitgeoefend hebben? Hoe het ook zij, deze jaarvergadering is nut tig, prettig en vooral verhelderend geweest ten aanzien van vele pro blemen, waarmede men soms rond loopt. De voorzitter, de heer H. A. Vol- gering, sprak in het openingswoord zijn vreugde uit over de goede op komst maar vooral over de aanwe zigheid van vele jongeren. Spr. her innert er aan, dat bij de jongste Sta tenverkiezing de kath. kiezers goed hun plicht hebben gedaan. Nu reeds Politiek Forum. Dan kwam het Politiek Forum aan de orde. Het forum werd zoals reeds vermeld gevormd door de leden der katholieke raadsfractie. Als gesprek leider fungeerde de heer A. W. v. d. Hoorn. Vragen op het gebied der gemeente-politiek konden worden ge steld. Als regel gold dat over de ge geven antwoorden niet gedebatteerd werd. Uiteraard gaven de leden van het forum hun persoonlijke mening. Er bleken heel wat vragen te zijn. Een twaalftal leden hadden een of meer vragen voor het forum en daar door kwam eens op bijzondere wijze aan het licht, hoeveel problemen er wel zijn. Het forum kreeg dan ook gelegenheid om over tal van zaken het licht te laten schijnen. Zo na men vooral de woningbouw en indus trialisatie een voorname plaats in. Het probleem der woningbouw geeft veel zorgen en een oplossing hiervan het landsbestuur dan is daarvoor nodig een sterke katholieke eenheid, een sterke katholieke partij. Bij de mededelingen deed de voor zitter een krachtig beroep op de le den om bij de contributie vrijwillig 50 cent bij te dragen in het Verkie zingsfonds der K.V.P. De secretaris, de heer J. Zwirs, las een keurig jaarverslag voor. Het le dental is 472 gebleven. Dit getal moet echter opgevoerd worden. Uit het financieel verslag van penningmeester F. Sassen bleek, dat er een batig saldo is. Door het bedanken van de heer De deelnemerskaarten zijn tot 11 9" Hoogervorst is er een vacature Jan. verkrijgbaar bij de heren Joh. m bestuur. Door de verkiezing de Prie en J. l'Ami voor de prijs van van de heer T. Hoogervorst werd 2,deze weer aangevuld. moeten we ons voorbereiden op dej js Voorlpig nog niet in zicht. Het in- grote strijd m 1956. Willen onze ka-dustrialisatievraagstuk vertoont vele tholieke beginselen doorwerken Gemeenteraad Woubrugge Uit het jaarverslag van de heer R.gadering bijeen in het café van de Vis bleek dat er 1491 woningen zijn^©er C. J. van Graas. De voorzitt©r, ingeschreven. De heer E. G. v. d.1 de heer S. J. Visser, was in zijn oDe- Vechte werd als administrateur in ningswoord verheugd over de grote vaste dienst benoemd. De aftreden- j belangstelling van de zijde der leden, de bestuursleden E. J. v. d. Neut en i De groei der boerenleenbank neemt J. van Wieringen werden herkozen, gestadig toe, aldus de voorzitter. Het De contributie werd opnieuw vast gesteld op 0.55 per woning. rentepercentage kon ongewijzigd blijven. Uit het verslag van de kas sier, de heer H. C. de Rijk, bleek, dat het spaartegoed steeg tot f. 702.000. het aantal spaarbankboekjes steeg De 8-jarige Boutje de Graaf, wo-!me^ 43 tot 704. In 1954 werden 7 nende in de Julianastraat, is in de nieuwe voorschotten verstrekt, in to- Spoorhaven door het ijs gezakt. Na-taal zijn nu 34 voorschotten verstrekt dat het knaapje al enkele malen on-J bedragende f. 258.652. der water was verdwenen, gelukte Het aantal rekeninghonders steeg het de heer Tolk hem op het ijs te van 67 tot 71, het uitstaande bedrag trekken en vervolgens bij omwo nenden binnen te dragen. Een ge- 1.266.—. De reserve kon met de winst over alarmeerde arts kon bij de jongen1 1954 ad f. 911.72 worden verhoogd geen nadelige gevolgen van het zeer tot f. 199.51.—. Het aantal leden steeg koude bad constateren. I met 8 tot 79. De dagboekposten ste- I gen van 5480 tot 6400. De omzet steeg Bestrating opgedragen. Het uit- van rond f. 6.7 millioen tot f. 9.2 mil- voeren van bestratingswerkzaamhe- lioen. Besloten werd om jaarlijks 5% den ten behoeve van de bouw van van de winst te bestemmen voor 70 woningen aan de Piet Heinstraat diverse subsidies. Het resterend deel is door het gemeentebestuur van Al- der winst zal dan aan de reserve ienéi^g'moêl komen"De'heerHoi- phen a. d. Rijn opgedragen aan de worden toegevoegd. De aftredende geveen (KVP) wil deze woning op- fe'V WBerdWen voSPPdJe ""van S' J' ES-K VO^gen/de"SS, le Woerden, voor de som van wei algemene stemmen herkozen. hs ^e wonini 105.949, 1 Gisteravond kwam de raad, onder voorzitterschap van burgemeester J. C. van Wageningen, in openbare ver gadering bijeen. Ng opening herdacht de raad het overlijden van H. Slingerland, door enige minuten stilte in acht te ne men. Onder de ingekomen stukken werd x tafel gebracht de goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot de bouw van 6 premie-woningen aan de van Poelgeestlaan te Hoog- made. Aan de R.K. Lagere Tuinbouw school te Roelofarendsveen werd een subsidie verleend van 180.80 in de exploitatie over het vorige jaar. Afwijzend werd beslist op een ver zoek van een ingezetene om een te gemoetkoming ingevolge artikel 13 der L.O.-wet 1920. Gunstig werd beslist op de verzoe ken van de R.K. Parochiale school te Hoogmade. en de Christelijke Natio nale school te Woubrugge om een voorschot op de vergoeding ex arti kel 101 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1955. Met algemene stemmen werd be noemd tot onderwijzeres aan de o. 1. school in vaste dienst mej. G. J. Car rière te Nieuwveen, zulks met ingang van 1 Mei 1955. De bij raadsbesluit van 23 Februari 1954 in tijdelijke dienst aangestelde gemeente-werkman C. J. Lieverse is met ingang van 1 April a.s. in vaste dienst benoemd. Met de stem van het raadsüd Ven huizen tegen werd besloten de ont ruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning Vrouwgeest weg 86 te verlengen tot 31 Maart '56 Met betrekking tot dit onderwerp merkt de heer Venhuizen op, dat er r.u maar eens een eind aan deze ver in een zodanige toe- BOSKOOPSE KWEKERS HEBBEN Het aftredende lid van de Raad van stand geraakt, dat aan opknappen Toezicht, de heer D. van Os, werd I niet valt te denken. De heer Boon I eveneens herkozen. j (C.H.) wenst meer bouwvolume ten v» ...Bi— In de rondvraag wees de heer j einde onbewoonbaar verklaarde wo- DURE GEDWONGEN VACANTIE. I Graaf op het grote belang ningen (8 in totaal) door nieuwbouw een reclamecampagne te voeren, dit I te vervangen. De voorzitter deelde beschouwing werd het voorstel van B. en W. om een bedrag te voteren groot 13.222,benodigd voor de verlenging van de van Poelgeestlaan teruggenomen. Z. h. s. werd besloten voor het jaar 1955 met de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten een rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van 32.000, Accoord werd gegaan met het con cept-besluit tot wijziging van de be groting voor het dienstjaar 1955. Vervolgens werd gesloten aan de commissie, belast met het organise ren van de feestelijkheden i.v.m. de 5 Mei-viering, een garantie te ver lenen tot een maximum-bedrag van 700,—. Naar aanleiding van een door het raadslid van der Eng (KVP) gemaak te opmerking deelde de voorz. mede, dat het bedrag, bestemd voor de schoolkinderen ter viering van de verjaardag van H. M. de Koningin, gehandhaafd blijft. Bij de rondvraag verzocht de heer Boon om maatregelen te treffen te gen het harde rijden van de N.A.L.- bussen door de gemeente. Vragen van de heer Venhuizen (A. R.) omtrent de aankoop van het pand aan de Kruisweg, de Vrouw- geestweg, het voetbalterrein, banken voor de ouden van dagen en uitbrei ding van het reddingsmateriaal, voor- nu het gevaarlijk is, werden door de voorzitter beantwoord. Hierna ging men over in geheime vergadering. facetten. Voor onze gemeente met zijn agrarische bevolking wel zeer speciale. Wel bleek, dat het gemeen tebestuur aandacht schenkt aan dit punt. Dan was er verder de vraag over aanleg van wegen o.a. langs de Keet- sloot, en van Korteraar naar Papen veer en ook van Papenveer naar Lan- geraar. Over deze vraagstukken zal nog veel te doen zijn en vele moei lijkheden overwonnen moeten wor den. Nieuw gemeentebestuur. Een aardig debat, of liever uit wisseling van gedachten leverde de vraag op, waar wordt in de toekomst het nieuwe gemeentehuis gebouwd? Over de plaats bleek het forum nog lang niet eenstemmig van gedachten te zijn. We kregen zo de indruk, dat daarover nogal eens een woordje ge wisseld zal worden. Vragen werden gesteld over schoolbouw, gemeente lijk zwembad, bijdrage van de ge meente voor aanleg van een ijs baan, uitbreidingsplannen, recon structie Kerkpad, electriciteitsvoor ziening en nog veel meer kleingoed. Teveel om in het bestek van een ver slag te vermelden. Alle leden van -het forum namen deel aan de beant woording, al kwam het overgrote deel voor rekening van wethouder Volgering, waarvoor de forum-leider een extra dankwoord sprak. NIEUWKOOP RIETCULTUUR. Gisteren hield de afdeling Nieuw koop van de Algemene Vereniging voor de Rietcultuur in Nederland in „Het Vliegende Paard" haar jaarver gadering. De voorz., de heer J. Z. van Helle mond uit Alphen aan den Rijn mocht behalve de leden ook welkom heten het hoofd van de Rijksvoorlichtings dienst voor griend en riet, de heer ir. W. D. J. Tuinzing uit Utrecht. Voorts' gaf de voorz. zijn voldoe ning te kennen over het gunstig ver loop van het blad-rietseizoen in 1954. De kwaliteit van het gewas was goed, de vraag naar het product in de bol lenstreek was zeer groot en de pry zen waren navenant. Van de afdelingen Oldemarkt en Wanneperveen (van Kortenhoef was geen bericht ingeko men) werden brieven voorgelezen, waaruit bleek, dat ook daar algehele tevredenheid aanwezig was. De rekening wordt voorgelezen en deze sluit voor het eerst met een ba tig saldo en wel van 106.54. Twee bestuursleden, de voorzitter Tengevolge van de laat ingezette m0et ongetwijfeld succes afwerpen, en nog steeds aanhoudende vorst j^e vergadering was het met deze kunnen de Boskoopse kwekers niet zienswijze algemeen eens. Voorschot- op tijd beginnen met het inpakken ^en on(jer hypothecair verband kun- van de te exporteren bomen en plan- nen ^en ajje tijde worden opgenomen. ten. Zij hebben nu „vacantie", maar j deze is momenteel niet gewenst, aan- Uit een vraag van de heer P. Lan- geslag bleek, dat er geen verschil be- staat in rentevergoeding tussen leden en niet-leden. mede, dat het aantal onbewoonbaar verklaarde woningen te gering is om succes te oogsten. Als volgend punt kwam ter tafel de aanleg van de verbindingsweg Dokter LothlaanBateweg. Om trent dit punt merkte de' heer Ven huizen op, dat de groenstrook, thans op het Zuiden geprojecteerd, naar het Noorden verplaatst dient te wor den en dat de te bouwen midden St. Barbara hield haar jaarverga- dering. Na de notulen van de standswoningen meer naar achteren secretaris C. v. Velzen volgde het gebouwd dienen te worden i.v.m. de jaarverslag, waarin werd medege- zon. Ook heeft hij bedenkingen te- deeld, dat in 1954 8 leden zijn ter- gen de geprojecteerde parkeerplaats bouwen gemeentehuis gaf hij de voorkeur aan een parkeerplaats aan de rechterzijde. De voorzitter be- ciële gevolgen wel eens zeer nadelig zullen kunnen zijn. Immers, de z.g. „paktijd" duurt meestentijds 2 a 3 maanden en wanneer de vorst nog even duurt, zal deze tijd moeten worden beperkt tot 2 a 3 weken. De afnemers moeten de producten tijdig hebben aangezien zij anders aardbesteld, vervolgens de oudpa- aan de linkerzijde van de weg. In niet meer verhandelbaar zijn. Wil rochieherder Pastoor Speet, 2 kinde- J verband met het in de toekomst te men de bomen en planten voor de ren en een buiten de parochie, export tijdig verzendklaar hebben, Het ledenaantal was met 14 geste- dan zal er na de vorst zeker dag en I gen en js thans gekomen op 288. He- - nacht gewerkt moeten worden want iaas zyn nog een 30 tal gezinnen geen 1 streed deze opmerkingen ten zeer- extra personeel is niet beschikbaar, j ^er vereniging. Het finantieel s*e- Wellicht niet ten volle overtuigd Tengevolge van het natte najaar, verslag van de penningmeester Th. Ivan het standpunt van B. en W. waardoor evenmin het gehele kwan- 0bdelijn sloot met een nadelig saldo wenste de heer Venhuizen zijn me- tum kon worden verzonden, werd van f Enkele kleine vorderin- nin2 in stemming te zien gebracht. het voorjaar reeds met een grote ach- maakten de balans van 1954 ech- Dit voorstel werd met 4 stemmen te- terstand begonnen welke nu steeds ter jn evcnwicht Het geid.ijjk bezit "f" en 3 voor verworpen. Het voor- maar groter wordt. Elke dag dat de - J stel van B. en W. werd met 4 stem- vorst aanhoudt betekent voor de kwe-j i men voor en 3 tegen aangenomen, kers en handelaren een strop. I De kosten van de aanleg van deze Verlangend wordt dan ook door Hierna stelde het bestuur voor de verbindingsweg worden geraamd op hen uitgezien naar het oplopen van j contributie van f. 3— tot f. 5.— per 29170.— 24700,— aanlegkosten de temperatuur, zodat men aan de jaar te verhogen aangez'en de ver- en f 5010,— afwerkingskosten). slag kan. En dan zal het weer een 1 eniging van f. 3.niet kan blijven i In afwachting van een nog nadere Vanmorgen plechtige opening Vanmorgen om 11 uur vond de of ficiële opening plaats van het nieu we politiebureau en de overdracht van de nieuwe brandweergarage te Hoogmade. Dit geriefelijke gebouw heeft vóór zijn tot standkoming veel stof doen opwaaien. Reeds in Januari 1950 vestigde de burgemeester de aandacht van de Gewest. Commandant der Rijkspoli tie op de noodzakelijke huisvesting van de Rijkspolitie te Hoogmade en verzocht een extra-bouwvolume voor dit complex beschikbaar te stellen. Na de negatieve berichten hierom trent richtte de burgemeester, als hoofd vap de plaatselijke politie, zijn schreden naar de minister van Justi tie en in een zeer uitvoerig schrijven trachtte de burgemeester een gewil lig oor bij de minister te vinden. Als antwoord mocht de burgemeester een milder standpunt vernemen, een standpunt waarbij de minister de wenselijkheid te kennen gaf, dat te Hoogmade een postbureau verrees. Doch, zo blijkt uit de stukken, toen begon eerst recht de lange lijdens weg die de burgemeester moest be wandelen om de plannen doorgezet te krijgen. Allereerst werd het inge diende plan, waarin 2 politiewonin- gen waren geprojecteerd, van de baan geschoven en moest een plan met 1 woning worden ingediend. Daarna werd de mededeling ontvangen dat ge conferenties en lange briefwisse lingen kwamen meer gedegen plan nen ter tafel en in de vergadering van de raad van 12 December 1952 werd besloten in principe bereid te zijn de voor de bouw benodigde grond aan het Rijk te verkopen te gen een prijs van 7.57 per m2. De voor de bouw vereiste vergunning werd onder dagtekening van 3 No vember 1953 door B. en W. verleend. Op 2 Maart 1954 volgde de aanbe- April 1954 droeg de Rijksbouwmees- steding. Onder dagtekening van 29 ter de bouw van oogemeld comolex op aan aannemer N. Mol te Leider dorp voor de som van 51.500, Daar de bouw van de brandweerga rage voor rekening van de gemeente komt werd het Gemeentelijk aandeel bepaald op 19.312,50. Wachtmeester der Rijkspolitie J. Been mocht het genoegen smaken als eerste postcommandant dit fraaie complexen te bewonen, welk complex verrees aan de Van Poelgeestlaan- hoek Graaf Willem II-laan. Ol'D-.'CE Wedstrijd om het clubkampioen schap. Het zonnige winterweer lokte veel belangstellenden naar het ijs van de Akkersloot, waar de wed strijden om het clubkampioenschap verreden werden. De trofee bleef in handen van de heer Jan v.d. Poel, Jzn., no. 2 B. Opdam, 3. Jac. v. d. Poel, Jaczn., 4. H. Pennings, Jaczn. Als het weer meewerkt organiseert het bestuur Woensdagmiddag een wedstrijd voor de jeugd en Donder niet de gemeente, maar het Rijk tot dagmiddag wordt gereden om het -unpSuei efri -uea§J3AQ noz A\noq ap clubkampioenschap voor dames. en de heer E. Prosman te Gouda moesten periodiek aftreden. De eerste werd bij acclamatie herbenoemd en voor de heer Prosman, die niet meer in aanmerking wenste te komen, werd op aanbeveling van het bestuur met algemene stemmen benoemd, de heer W. Th. Wansinck te Noorden. De contributie voor 1955 wordt op een gelijk bedrag bepaald als in 1954. Vervolgens leidt de heer ir. Tuin zing een bespreking in over de be langen van het rietbedrijf, over de resultaten tot heden in de organisatie bereikt en over de mogelijkheden die nog in het verschiet kunnen liggen. Spr. constateert, dat de kwaliteit van het bladriet over het gehele land door middel van de bespuitingen enorm is verbeterd. De hagewinden (hier ranken genoemd) en de braam behoeven in het gewas niet meer voor te komen. De Rijksvoorlichtingsdienst beziet de nog voorkomende problemen van alle zijden en tracht daarvoor een op lossing te vinden. Spr. betrekt de aanwezige riette lers in deze discussie en op deze wijze ontstaat een vruchtbare en aangena me gedachtenwisseling. De voorz. zal een klacht over te snel varen in de gemeentevaart, wat nadelig is voor het aangrenzende riet land bespreken met de commandant van de waterpolitie. Een voorstel van de voorzitter, dat de leden met hun dames in Mei of Juni per autobus een excursie ma ken naar de rietstreek in Friesland en de kop van Overijsel, vindt wel bij val, zodat het bestuur in samenwer king met de heer Tuinzing een plan met kostenberekening zal opmaken. Afscheid na 40 jaren dienst In de op 23 dezer gehouden bestuursver gadering van de Polder Nieuwkoop, hebben Dijkgraaf en Heemraden per soonlijk afscheid genomen van de wegwerker J. A. Wijfje die per 1 Februari j.l. op de meest eervolle wijze ontslag had gekregen uit de dienst van de Polder, nadat hij deze betrekking gedurende ruim 40 jaren met de nodige plichtsbetrachting had vervuld. Als aandenken werd hem namens bestuur en personeel van de Polder een stoffelijk blijk van waardering aangeboden, nl. een nieuw rijwiel, en sprak de Dijkgraaf de heer Van Dam de hoop uit, dat hij nog maar vele ja ren, maar dan nu voor zijn genoegen ook over die wegen zou mogen gaan, waaraan hij ruim 40 jaren zijn beste krachten had gegeven in de dienst van de Polder Nieuwkoop en haar In gelanden. De heer Wijfje was zichtbaar inge nomen met dit fraaie cadeau als aan denken aan zijn vroegere werkring, waarvoor hij het bestuur dan ook zijn welgemeende dank betuigde. NIEUWVEEN Ijsbaan verlicht. De Nieuwveen - se IJsclub heeft haar baan op de Ringsloot verlicht, zodat de schaats liefhebbers 's avonds nog een baantje kunnen rijden. De eerste avond wercl hier al aardig gebruik van gemaakt. Raadsagenda. De raad van Nieuwveen komt Vrijdag a.s. om 8 uur bijeen. De agenda bevat de vol gende punten: bezoldiging gemeente secretarissen en ontvangers; tractatie schoolkinderen in verband met 5 Mei; verkoop bouwgrond aan de heer N. v. Dijk te Zevenhoven; verhuur grond aan de heer H. S. Rani. Ingevroren. Het m.s. „Pascaline" groot 380 ton, afkomstig uit Ant werpen, varende van Uithoorn naar België, heeft de strijd met het ijs even voorbij Vrouwenakker op moe ten geven. Het zal nu ongetwijfeld de dooi moeten afwachten. Het schip is geladen met pek. 0UDE-WETERIN6 IJSPRET. De IJsclub te Oude-Wetering or ganiseerde haar eerste wedstrijd van dit seizoen en wel voor de school jeugd. Door in overleg te treden met de schoolbesturen te Oude Wetering, Leimuiden en Rijnsaterwoude had de gehele Weteringse schooljeugd ijs vrij en er verschenen dan ook niet minder dan 160 liefhebbers en -heb- sters aan de start. Om door dit grote aantal deelnemers heen te kunnen komen werden op de Ringsloot twee banen uitgezet, waar tot groot ver maak van jong en oud om de eer (en de prijs!) werd gekampt. De uitslagen luiden: Jongens en meisjes van 6 en 7 jaar: 1. Gertje Willems; 2. Elma van Dam. Meisjes van 8 tot 10 jaar: 1. Hilde Knibbe; 2. Krijna van Tol; 3. Siena Turk; 4. Corrie de Wit. Jongens van 810 jaar: 1. Adri v. d. Voet; 2. Luuk Hoogenboom; 3. Piet Peek; 4. Joop Turk. Meisjes van 1114 jaar: 1. Tinie Turk; 2. Agnes Rotteveel; 3. Letta van Woersum; 4. Martha Vonder- bank; 5. Corrie van Wieringen. Jongens van 1114 jaar: 1. Jan Hoogenboom; 2. Gerard Rotteveel; 3. Piet van Diemen; 4. Bert van Beek; Chel Verdel. De prijzen werden 's avonds om zes uur in café Meerzicht uitgereikt. IJs en weder dienen worden Woens dagmiddag om 2 uur de kampioens wedstrijden voor dames en heren, leden van de ijsclub verreden. Men kan zich aanmelden tot half twee Woensdagmiddag bij Joh. v. d. Meer, Tel. 399 of N« v. d. Krogt, Kerk straat 53. Aan de districts wedstrijden, welke Dinsdag te De Kaag worden verre den wordt door Oude Wetering met twee koppels deelgenomen. Kampioenschap van Alkemade. Schaken: 6e ronde: J. Spaargaren W. Groenendijk 10; L. Hogenboom H. Buys 10; H. BakkerC. Zoet 10; Th. OlijerhoekE. Guyt 10; H. BakkerH. Buys 10; J. Meyer H. v. Bostelen 10. Dammen: G. Roest—J. II. Zand vliet 02; J. van ZoenA. van Tol 02; G. MeyerA. de Ploey 02; T. Kasting—C. Vis 0—2; J. Gortzak— H. Gortzak 0—2.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2