R IJ NS TREEK Vrijgezeüige portier ontmoette na een leuke avond in de tram „het vrolijke weeuwtje" Etagewoningen in Oudshoorn Wijkgebouw annex badhuis komt naast Ned. Herv. Kerk Coöp* Veiling van Ter Aar hield haar jaarvergadering VRIJDAG 25 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Door de dienst van gemeentewer ken is een plan ontworpen voor de bouw van een complex van 84 étage woningen, op een perceel grond, ge legen in Oudshoorn (de lage zijde), langs de Noordzijde van de oprit van de Koningin Julianabrug. Wij konden dit enige tijd geleden reeds berichten en gaven toen ook enkele bijzonderheden omtrent de grootte en vorm der indeling, zomede van de juiste liggingen. Van dit complex dat inmiddels in principe de instemming heeft ver worven van de provinciale directie van de wederopbouw en de volks huisvesting, zodat spoedig tot aanbe steding zal kunnen worden overge gaan zullen 42 woningen aan gezin nen van 4 personen en 42 woningen aan gezinnen van 6 personen huis vesting kunen bieden. De aan de stichting van het com plex verbonden kosten worden ge raamd op 142.194,50 voor de beno digde grond en op 970.950,voor de bouw van de woningen, d.i. op 1.113.144,50 in totaal. In de a.s. Maandag te houden ge meenteraadsvergadering zal de raad over het benodigde crediet tot ge noemd bedrag te beslissen krijgen. 19 NIEUWE WONINGEN. De heer S. D. van Hemsbergen is voornemens negentien woningen te bouwen aan de Da Costastraat en de Nic. Beetsstraat. De hiervoor beno digde gronden totaal 2850 ca willen B. en W. verkopen voor 12.37 per ca. Een stuk bouwgrond, groot 128 ca, dat door deze bouw ingesloten zal worden en voor de gemeente geen nut heeft zal de heer Van Hemsber gen, volgens voorwaarde van het ge meentebestuur, eveneens kopen tegen 6.per ca. De koopsom zal betaald moeten worden binnen een jaar na de goedkeuring van het desbetreffend raadsbesluit door Ged. Staten. De desbetreffende instanties wer ken met voortvarendheid aan de elec- triciteitsproductie uit atoomsplitsing. En dit is dan ook wel het vreedzame geluid, dat men in deze jaren in ver band met de atoom te horen krijgt. Ook in Alphen gaat dit streven een realiteit worden. Althans zal het zo zijn, dat ook deze gemeente haar aan deel in de proefnemingen zal moeten leveren, zij het ook voorlopig alleen in financieël opzicht en wel door de nodige investeringen te verwezenlij ken ten behoeve van een kernreactor centrum vervolgens door haar bijdra ge te leveren in exploitatiekosten van dit centrum. De ze bijdragen zullen zijn a. ge middeld 2.500 voor de jaren 1953 tot en met 1956, in totaal dus circa 10.000.welke bedrag, gelet op een tot 1954 steeds toenemend verbruik van electrische energie, oveVeenkomt met 0.03 cent per verkochte kWh over de eerste genoemde jaren; b. gemid deld 400. per jaar, over een pe riode van 10 jaar, gerekend van 1955 tot en met 1964, dus in totaal 4.000.welk bedrag tot basis heeft 21 ct, per kW maximale belasting, opgetreden in 1931, vermeerderd met 8,4 ct. per kW, waarmede de maxima le belasting, opgetreden in het jaar, voorafgaande aan dat van betaling, de maximale belasting van 1931 heeft overschreden. De adviescommissie voor de bedrij ven van de Vereniging van Neder landse gemeenten stelt zich op het standpunt, dat tussen de belangen der gemeenten en het doel van de bij drage voldoende verband bestaat om de gevraagde bijdrage te verlenen halsketting; aan de N.V. tot Keuring van Electro- technische Materialen (KEMA), die de proefnemingen zal verrichten in samenwerking met de Stichting voor Fundamenteel onderzoek de Materie (FOM). Het onderzoek zal slechts met suc ces volbracht kunnen worden, indien alle productie- en distributiebedrij ven hun aandeel hierin bijdragen en daarmede dan een groot nationaal be lang voorstaan. Tot deze overtuiging zijn B. en W. gehoord ook de directeur van de be drijven, gekomen, zomede de desbe treffende commissies en zij stellen de raad voor het gevraagde te verlenen. Drie transformatorstations Voor een drietal transformatorstations: één op het terrein van de heer H. Ruardy, Steekterweg 78, één op het terrein van Hollandia Tricotagefabriek N.V. aan de Prinses Beatrixlaan (industrie terrein in plan „West", nabij „Baronie N.V.") en één op een terein aan de Willemstraat, vragen B. en W. de raad een crediet van resp. 4.000. 22..600.en ƒ37.960.—. De twee eerste posten betreffen alleen inrich tingskosten, daar in die gevallen de ruimte door de betrokkenen koste loos ter beschikking wordt gesteld; in het laatste bedrag is 7.500.voor bouwkosten begrepen. Dit laatste be treft een transformatorstation ten be hoeve van de aldaar in aanbouw zijn de gemeentelijke nijverheidsschool. WEER 80 BEKEURINGEN. Vorige week zijn tijdens een alge mene controle op last van de minister door de politie ingestelde avondcon trole een kleine 85 personen bekeurd wegens uiteenlopende mankementen aan hun voertuig. Dit voorbeeld heeft nog niet erg afschrikkend gewerkt. Gisteravond werden opnieuw een kleine 80 personen geverbaliseerd, hoofdzakelijk wielrijders met geen of onvoldoende verlichting. Een dergelijke controle wordt nog twee achtereenvolgende weken, op één avond per week ingesteld, waar bij thans geen enkele verontschuldi ging door de politie mag worden ge accepteerd. Men zij dus gewaar schuwd. Een gewaarschuwd man (vrouw) telt voor twee.... BOSKOOP nieuwe werkplaatsfn voor Gemeentewerken officieel in gebruik genomen. De nieu»/e werkplaatsen en onder komens voor het rijdende materiaal van gemeente-werken, waaraan reeds jaren behoefte bestond, zijn gisteren op officiëele wijze in gébruik geno men. Het college van B. en W. met de voltallige gemeenteraad, de direc teur van gemeentew» ken, de heer Bijloo, de directeur der gemeente bedrijven, de heer M. G. Conrtandse, de aannemer de heer J. Smit en het voltallige personeel van gemeente en het secretariepersoneel. Burge meester mr. dr. E. P. Verkerk wees erop dat de mening was geuit, dat dit gebouw wel wat aan de luxe kant was, doch dat dit misschien zo lijkt, omdat Boskoop op dit gebied een achterstand heeft. Hij en andere be langhebbenden waren ervan over tuigd, dat dit gebouw op waardige wijze is opgezet en normaal aan de daarvoor te stellen eisen voldoet Spr. prees de prettige samenwer king tijdens de bouw en hoopte, dat de heer Smit nog meerdere bouw werken in Boskoop zal uitvoeren, waarbij hij dacht aan het nieuwe zwembad en de twee nieuwe tehui zen voor bejaarden. De heer Smit bood de burgemee ster ten gebruike in het nieuwe ge bouw een fraaie electrische klok aan, welke onder dank werd aan vaard. Bij de daarna gehouden rondgang bleev, dat het gebouw inderdaad in moderne trant is ingericht, hetgeen niet anders dan het werk ten goede kan komen. Het rijdend materiaal zal worden ondergebracht in enkele nieuwe boxen. Het geheel is een fraaie aanwinst voor de gemeente, die nu een mo derne „Br/:enwerf" heeft in de plaats voor de oude schuurtjes, waarmede men het zo lang heeft moeten doen. gevonden voorwerpen. Grote steeksieutel; groen-witte sjaal; 3 manden; jongenspet met oorklep pen; huissleutel; gekleurde muts met pluim; gebloemd zakdoekje; doublé wit-blauw zakdoekje; zwarte rozenkrans; bril; portemon- tig propaganda-woord om voor de naie; 1 p. witte gymn. schoenen; pa- rapluie; paar vutte gymn. schoenen; bruine sjaal met gele streep; lederen ceintuur van motorjas; koperen 2 onsgewicht; broche; verder diverse wanten en Handschoenen. Inlichtingen bij de politie. HAZERSW0UCE Vuilnisauto De nieuwe vracht auto, die de gemeente heeft aange schaft speciaal voor het ophalen van huisvuil, is gisterenmorgen in dienst gesteld. Het huisvuil wordt nu door de gemeente-werkmannen opgehaald. De auto is voorzien van een lossen bovenbouw. Voor zover de auto niet nodig is voor het ophalen van huisvuil, kan deze gebruikt worden voor grondver- voer enz. LEIDERDORP Raadsvergadering. De raad van Leiderdorp vergadert hedenavond om 8 uur en zal o.a. behandelen: voorstel tot verlening subsidie aan het Feestcomité 1955; verlening van subsidie aan de Ghr. Oranjevereni ging voor de kinderfeesten; Voorstel aankoop grond van de Ver. Touwfa- brieken; aankoop en verkoop van grond aan de heer M. v. d. Velden; onderhandse aanbesteding van een transformatorhuisje met 2 garages; plaatsing van keukengeisers in de gemeentewoningen; bespreking wij ziging bouwplan uitbreiding open bare lagere school; voorstel tot ver lenen van een opdracht aan architect Van Geels voor het maken van een plan voor premiebouwwoningen. LANGERAAR k.a.b. over de politiek. Boven het winterprogramma van de K.A.B. stond dit seizoen Eenheid. Het waarom van onze eigen katho lieke verenigingen en de eenheid op sociaal terrein werden deze winter in meerdere bijeenkomsten belicht. Nu was de heer C. J. v. d. Ploeg, voorzitter van St. Deus dedit en lid van de Tweede Kamer bereid gevon den het onderwerp te bespreken: „Waarom eigenlijk katholieke een heid in de politiek?" In deze tijd een zeer actueel onderworp. Op deze ver gadering was de voltalige kath. raads fractie aanwezig, alsmede bestuurs leden van de K.V.:P. Voorzitter P. Vroonhof heette hen bijzonder wel kom alsmede de aanwezige leden die zich niet door het barre winter weer hadden laten weerhouden om te komen. Hierna verkreeg de heer v. d. Ploeg het woord. Allereerst zette hij uiteen m hoeverre de standsorganisaties zich met deze materie moeten inlaten. Verkeerd zou het zijn om de taak van de politieke organisaties over te willen nemen. Waarom zouden we echter wel onze mensen vormen op verkiezingspropaganda iets over te hebben besloot de heer v. d. Ploeg zijn met aandacht gevolgde rede. Hierna werden nog diverse vragen gesteld o.a. over het beginselpro gramma der K.V.P. en de politieke samenwerking met de Prot. Chr. partijen, over de ouderdomsverze- kering, de werkweek van vijf dagen en de P.B.O. De beantwoording van deze vragen was interessant en leer zaam. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad komt bijeen Maandag a.s. te half acht. Op de agenda staat o.m.: Aanstelling in vaste dienst van C. J. Lieverse; Ver lenging van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Vrouwgeestweg 86; Aanleg verbindingsweg Dokter Lothlaan Bateweg; Verlenging van de Van Poelgeestlaan; 5 Mei-viering. ZOETERWOUDE HUB. J. VAN DER KROGT t In de ouderdom van bijna 85 jaar is te Zoeterwoude overleden de heer Hubertus Johannes van der Krogt. Met hem is een zeer gewaardeerd lid aan de Zoeterwoudse gemeen schap en een hooggeacht vakgenoot aan de kringen van veehouderij en veehandel ontvallen. De thans ontslapene was een een voudig en in zijn eenvoud een wijs, een wereld- en levenswijs man. Zijn nuchter inzicht en on kreukbare eerlijkheid, gepaard aan een kalm-blijmoedige gesteltenis, stempelden hem tot de aangewezen persoon voor bestuursfuncties in het openbare leven. Vele jaren (van 1931 tot aan de oorlog) van zijn lange leven was hij lid van de gemeenteraad; gedurende 25 jaren was hij voorz. van de on- Gemeenteraad Hazerswoude RK scholen in Zwaantje moeten uitgebreid worden De vacature in de gemeenteraad te Hazerswoude door het overlijden van de heer Ravensberg ontstaan, werd gisteren door de beëdiging van de heer H. van Rijn vervuld. Nadat verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving zijn aangenomen, wordt een commissie ad hoe benoemd, om het ontwerp Poli tieverordening (de oude was van 1926) te beoordelen. De commissie bestaat uit vier leden t.w. de heren J. F. Kaashoek, W. Slootweg, P. J. Rietveld en J. van Ofwegen. Door het overlijden van de ge meente-architect de heer J. Dekker dient in deze vacature opnieuw te worden voorzien. Hoertoe is in verschillende vak bladen een oproep geplaatst Er zijn 60 sollicitanten ingeko men. Uit deze sollicitanten is met grote nauwkeurigheid een aanbeve ling opgesteld van drie personen t.w. de heren: 1. J. Koopmans, wonende te Buitenpost, 2. M. J. Noordam wo nende te Capelle aan de IJssel; 3. J. -Vroom wonende te Enkhuizen. De eerstgenoemde sollicitant heeft zich reed© vcor de raadsvergadering teruggetrokken. Alvorer - tot stemming wordt over gegaan wordt de vergadering ge schorst Met algemene stemmen wordt de derlinge brandwaarborgmaatschappij heer M j Noordam, wonende Oran- Zoeterwoude;' en 35 jaar bestuurs- jestraat te Capelle aan de IJssel tot lid; gedurende 34 jaar bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank; 28 jaar voorzitter van het bestuur van de Hofpolder, en 47 jaar bestuurs lid ;bestuurslid van het Veefonds Zoeterwoude en namens de Veehou derij-centrale taxateur op de Vee markten. In al deze functies was hij een ge zien man, wiens raad en voorlich ting op prijs werden gestelci- Ofschoon hy tot op zijn oude dag een grote belangstelling voor de openbare- en vakaangelegenheden aan de dag bleef leggen, had de heer Van der Krogt zich de laatste jaren uit zyn functies teruggetrokken. Zijn welhaast aartsvaderlijke fi guur, zijn prettige verschijning zul len alom gemist worden. „In memo- na aeterna er it justus de recht vaardige zal in eeuwige herinnering blijven". De nagedachtenis aan de heer Huib v. d. Krogt moge ten lich tend voorbeeld blijven aan zijn tal sociaal-economisch gebied en niet rijk nageslacht van kinderen, klein- politiek? Waarom niet medewerken aan het bevorderen van eenheid on der de katholieken. Vele arbeiders hebben zich hiervoor niet geïnteres seerd en zijn geen lid der kath. po litieke organisaties. Klachten over gebrek aan invloed is dan ook meest al iegen schuld. Alle verlangens kun nen alleen gerealiseerd gorden via de politiek. Het is dus van belang lid te zijn wil men invloed uitoefenen. Ziet de politieke organisaties niet alleen als vereniging om bij verkie zingen te werken. Politieke menings vorming is ook een belangrijke taak. Van de eenheidsgedachte was Dr. Schaepman de grote pionier. Dank zij de eenheid der katholieken is de emancipatie ver gekomen, maar meen vooral niet, dat deze is voltooid. Met voorbeelden werd dit bewezen. Uit drukkelijk stelde spr. vast, dat het niet waar is, dat socialisten de so ciale wetgeving hebben verwezen lijkt. Verder werd gesproken over hetgeen de bisschoppen hebben ge schreven in het mandement. Alles wat verkregen is danken we aan een hechte kath. eenheid. Met een krach kinderen en achterkleinkinderen: ook aan allen, die het voorrecht had den vleze eenvoudige, wijze mens van nabij te mogen leren kennen en waarderen. gemeente-architect benoemd m.i.v. 1 xVlei 1955 De heer Noordam is geboren te Delft op 9-8-28. Na het behalen van de diploma's Mulo A en B en M.T.S. Bouwkunde is hij in militaire dienst geweest bij de Genie als res. Ie luit. In 1950 benoemd tot techn, ambt. A te Capelle a. d IJssel, thans techn. ambt C. wnd. directeur gemeente werken. Heeft 3 jaar les gegeven ambachtstekenschool, is onder cdt. brandweer en instructeur opruimings- en reddingsdienst der B.B. Nu door de benoeming van de nieuwe gemeente-architect, waardoor deze een volambtelijke functie krijgt, dient ook zijn instructie te. worden gewijzigd. In deze instructie zijn de werkzaamheden van de gemeeente- architect naar men kan zeggen uit puttend geregeld. Nadat deze instructie door de raad is vastgesteld wordt overge gaan tot de benandeling.van het ver zoek van de R K. jongens- en R.K. meisjesschool in het Zwaantje om medewerking ex art. 72 der L.O.-wet voor de uitbreiding van de school. De 23e Algemene ledenjaarverga dering van de Coöp. Centr. Veiling is gisteren gehouden in het Parochie huis te Langeraar. Vanzelfsprekend is dit een belangrijke vergadering, want de Veiling is een der gewich tigste instellingen der tuinderij van Ter Aar en omgeving Naast de leden waren aanwezig de heren A. v. Dam en A. Schoorl, resp. directeur en kassier van de Boeren leenbank Ter Aar te Nieuw veen, de heer J. Klapwijk, vertegenwoordiger van de Rijkstuinbouwconsulent, en de heren B. Lemkes en B. Jonker van de Comm. van Advies. De ver gade- il!lllllllll!lllllllll[|||||||llll[lllll!|[l!lllllllllllllll!lil!l]||||||||||||||||||llllll!lllllllllltllllllllllllllllllll!l!lllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll Turks-Iraaks verdrag Het door Egypte fel bestreden ver drag tussen Turkije en Irak is giste ren ondertekend. De ondertekening geschiedde door de Turkse premier, Menderes, en zijn Iraakse collega, generaal Noeri As- Said. Men verwacht te Bagdad, dat het Iraakse parlement volgende week bij een zal komen om het verdrag goed te keuren. Egypte zal nu alle Arabische lan den, met uitzondering van Irak, uit nodigen voor een conferentie, waar op zal worden gesproken over her ziening van het Arabische Veilig heidsverdrag in het licht van de slui ting van het Turks-Iraakse verdrag, aldus wordt van betrouwbare zijde te Cairo vernomen. Een woordvoerder van de regering zeide, dat Egypte zal aandringen op uitstoting van Irak uit het Arabische veiligheidsverdrag of zich zal ont slaan van zijn verplichtingen jegens Irak. Het Egyptische leger heeft opdracht gekregen zich op alle gebeurlijkheden voorbereid te houden, aldus een Don derdagochtend door een militaire woordvoerder te Cairo afgelegde ver klaring. AMSTERDAMS AVONTUUR Ach, wii schrijven niets nieuws hoe bewust zijn we ons daarvan wan neer we vertellen, dat het pad der liefde voor de nuchtere buitenstaander niet te volgen is, en dat de vrouw oo dit pad een weinig beneveld zijn ge weest. maar het toeval, dat het blonde hoofdje een naar maal vriendelijk tot hem eeknikt had, gevoegd bij het feit, dat zii samen toevallig bij dezelfde halte de t'am verlieten, bracht las hij een detectiveboek tal, dat zij met recht vrou- en werd zelf speurder. welijke vaardigheid wist te Nu uleeEt een portier reduceren, maar dat door de starre papieren niet ver doezeld werd. Het blonde vrouwtje bleef vriendelijk tot het Het werd meer dan een rol speelt, die stoere kerels hem op het avontuurlijke en mannen, die geleerde idee om in het blonde ge- boeken schrijven, weerloos aLs kleine jongetjes maakt. En nu mag die portier dan een vrolijke bui gehad hebben op die romantische Septemberavond, hij kwam toch op een gegeven mo ment zo onder de bekoring van dat blonde vrouwtje in de tram. dat hij haar doorgaans een goed geheu gen voor gezichten te heb ben en na enkele weken naarstig zoeken, vond hij het vriendelijke vrouwtje uiterste, ook voor de recht- terug in een cafetaria, waar hij door haar Duits bank; zij vertelde opge wekt, dat ze de bij haar I „Volledig van de kaart accent de zekerheid kreeg, thuis gevonden f 700, dat hij zich niet vergiste, verdiend had door het fa- In die drie weken was miliezilver en de juwelen te verkopen, maar de rech ter had kennelijk niet zo erg veel voorstelling van het verkochte familiekapi taal en dacht meer aan het feit, dat de 7 bankbiljeties van 100,op precies de- vroeg een borreltje met zelfde wijze gevouwen wa- hem te gaan drinken. De portier, die met zijn 45 jaren nog een vrije vrij gezel was, kon zich deze luxe permiteren, maar zo als naderhand bleek, was het glaasje hoeveel kan de portier met geen mogelijk heid meer vertellen en w„o in dis 5aasi« zat geen nc vriendelijke vrouwtje onversneden jenever, maar een beetje te luxe voor een cognac, waarvan de hem. doch dat wist hij in o^her voUediK van de die tram nog niet kaart raakte zoals hij A gisteren de Amsterdamse Hu had een avond j-g^ter toevertrouwde, genomen en nadat hy op waardige wijze aan de met druivenranken getooide, altijd lachende eod Bac chus geofferd had, kwam hii in de tram tegenover het vrouwtje te zitten. Nu kan zijn blik wel een Toen hij op zijn kamer het bewustzijn weer terug kreeg was hij zijn porte feuille met f 900,kwijt en omdat hii het hele ge val een beetje te dol vond om naar de politie te gaan, ren, als de portier pleegt te doen, en dat was een heel eigenaardige. „Ik geloof er niets van!" deelde de vertegenwoordi ger van Vrouwe Justitia mede, toen het vrouwtje eindelijk uitgesproken was en hii eiste een gevange nisstraf van één jaar zon- Gisteren voor de rechter der aftrek, vond de portier het hele De portier heeft de 7 geval nog veel ongemak- overgebleven bankbiljetten keliiker worden, want daar gekregen en de rechtbank bij de portier het besef ge groeid, dat de politie wel meer merkwaardige geval letjes krijgt op te lossen en onmiddellijk rende hij naar een agent, die het blonde dametje onder zijn hoede nam. bleek, dat het blonde vrouwtje, dat hem in die tram zo bekoord had, de aanvallige leeftijd van 72 jaren bereikt had, een ge- iets om over na te denken. Hiertoe heeft zii de tijd tot 10 Maart, want dan moet er uitspraak gedaan wor den. ring stond onder leiding van de voor zitter, de heer C. W. v. d. Hoorn Azn. Deze spreekt een algemeen welkomst woord en herinnert aan enige belang rijke feiten uit 1954. o.a. de record omzet en de ingebruikneming van de nieuwe veilinghal. Geen grote aan voeren kwamen dit jaar voor, maar financieël was de uitkomst gunstig. Toch was door groot verschil in de stand der gewassen het jaar voor de een veel beter als voor de ander. Er volgen dan enkele mededelingen le De veilingprovisie is voorlopig ge steld op 6% evenals het vorig jaar. 2. Over teelt op contract van tuinbonen en rode pronkers zal een circulaire aan de tuinders worden gezonden. De prijs van pronkbonen is 1.10 per kg. Teelt is geheel vrijgelaten. Verder gaf de voorz. een antwoord op een vraag door de heer A. P. Uyttewaal gedaan op de vorige jaarvergadering inzake aanspraak op het vermogen der vereniging. Het bestuur moest 'n afwijzend antwoord geven. Hierover ontstond nog een discussie, maar deze bracht in het standpunt van het be stuur geen wijziging. Voor het jaarverslag mogen we ver wijzen naar het gisteren gepubliceer de overzicht. De bestuursverkiezing bracht enige wijziging in dit college. In plaats van de heer C. v. d. Vlugt aftr. werd ge kozen de heer A. Tersteeg. De ande re aftredende bestuursleden werden herkozen t.w. de heren C. Valentijn en J. van Eijk Kzn. In de Commissie van Controle werd dhr. A. de Vos herkozen. Met een enkel dankwoord aanvaardden de gekozenen hun func tie. De voorz. spreekt een woord van dank aan de scheidende heer v. d. Vlugt en zou gaarne zien dat hij als ere-lid zou worden benoemd. Een ap plaus bewees de instemming der ver gadering met dit voorstel. Het bestuursvoorstel tot herbenoe ming van de Comm. van Advies voor de tijd van één jaar verkreeg de al gemene instemming der vergadering. Wegens beëindiging van het bedrijf of anderszins werden een aantal na men van het ledenregister afgevoerd. Balans. Hierna was het bestuursvoorstel aan de orde tot goedkeuring van de Balans en Verlies en'Winstrekening. Er werden over enkele posten inlich tingen gevraagd, en sommige leden meenden, dat de afschrijvingen wel wat hoog waren. Het een zowel als het ander werd tot tevredenheid toe gelicht. De totaaltellingen der balans waren 320.552,21, die der verlies en winstrekening 164.665,04. Onder de verwijzing naar het uitgebracht rap port van de Accountantsdienst van Uitbreiding r.k. School- Zwaantje. De meisjesschool is te klein, zodat het nodig is, dat er een lokaal wordt bijgebouwd. Ook een lokaal van de jongensschool voldoet niet aan de wettelijke eisen. Op het ogenblik wordt overleg gepleegd of een ver bouwing van de jongensschool abso luut noodzakelijk is. De raad ver leent de medewerking, terwijl het van de uitslag van het overleg zal afhangen of het lokaal van de jon gensschool moet worden verbouwd. Vervolgens wordt aan de orde ge steld de vraag, waar het badhuis an nex wijkgebouw in de gemeente moet worden gebouwd. B. en W. hebben twee plaatsen op het oog n.l. een terrein gelegen ach ter de pastorie der Ger. Kerk en de manufacturier Spijker en een terrein achter de in 1953 door de gemeente gekochte woningen naast de N.-H. Kerk. Over de aankoop van eerstgenoemd perceel is met diverse eigenaren con tact opgenomen en zijn voorlopige koopcontracten opgemaakt. Voor de aankoop van eerstgenoemd terrein wordt door de kerkeraad der Ger. Kerk ƒ2.50 per m2 gevraagd. Wed. de BruijnHirschman vraagt voor 760 m2 grond 2.15 per m2. De heer C. Groen voor een pak huis en er naast gelegen grond in totaal 1800,—. Bij N.-H. kerk. Over het algemeen is de raad van oordeel, dat de aan de gemeente in eigendom toebehorende grond nabij de N.-H. kerk de meest geschikte plaats voor het wijkgebouw-badhuis is.. Ten oosten van de N.-H. kerk zal dan een dorpspleintje komen. Verschillende bouwvallige wonin gen zullen dan in de toekomst on bewoonbaar verklaard kunnen wor den. en afgebroken. De heer Kouwenhóven vindt het van belang, dat de stichting dicht bij de prov. weg zal plaats hebben mede in verband met de verbindingen van de Rijndijk met het Dorp. Tevens wordt door spreker geop perd de mogelijkheid om tot stichting van het gebouw aan het andere ein de van de Dorpsstraat over te gaan. Met algemene stemmen wordt dan besloten tot stichting op het terrein naast' de N.R. kerk, dat eigendom van de gemeente is. Bij de rondvraag vraagt de heer Rietveld wat er met het stuk grond aan het einde van de Gerelaan gaat gebeuren. De voorzitter antwoordt, dat daar ruimte is om twee wonin gen te bouwen en wanneer er gega digden zijn, om deze grond te ko pen, dat daarvoor dan de mogelijk heid bestaat. Tenslotte komt aan de orde de v/yze waarop de 5 Mei-viering in deze gemeente zal plaats vinden. Na enige discussie, waarbij de wenselijkheid naar voren wordt ge bracht een Juliana-vereniging te stichten voor Dorp en Rijndijk te zamen, wordt de vergadering geslo ten. het Centr. Bureau van Veilingen en op diens voorstel, alsmede op advies der Controle-commissie werden de jaarstukken onveranderd met alge mene stemmen goedgekeurd, en ver leende de vergadering decharge aan het bestuur voor haar beheer gedu rende 1954. Eveneens verkreeg het bestuurs voorstel tot het aangaan van een Re- kening-courant groot 175.000.met algemene stemmen de goedkeuring der vergadering. De presentatiegel- den voor het Bestuur en de Commis sie van Controle werden zonder enige bespreking met algemene stemmen vastgesteld gelijk aan de vorig jaar geldende. Alvorens over te gaan tot de rond vraag bracht de voorz. dank aan Di recteur, kassier, commissie van con trole, bestuur en alle leden voor de grote medewerking. De rondvraag was zeer uitgebreid. Over heel veel zaken werd gesproken Diverse wensen werden geuit over aanvoer van de groenten, de keur, bevordering van de exporthandel, het gastveilen, het regelen aftreden van bestuursleden op een bepaalde leeftijd door statutenwijziging, de veilingprovisie enz. Ook de viering van het 25-jarig bestaan der veiling volgend jaar vroeg reeds aandacht. Vanzelfsprekend kon het bestuur op wensen en suggesties niet zo voet stoots beslissingen nemen, doch zal alles eens ernstig bestuderen. Veel is er echter dat men theoretisch Wel klaar kan maken, maar de praktijk geeft toch altijd weer onverwachte situaties. CMC vergaderde Door het dis trictsbureau Leiden van de CMC werd gisteren in Ter Aar een bijeen komst gehouden, waarop de melk prijs werd besproken. Voorz. Splinter uit Zevenhoven leidde de vergade ring in, waarna de heer Verhaar sprak over de totstandkoming van de melkprijs, de garantieprijs en de wer king van het Zuivelfonds. Vooral naar aanleiding van dit laatste onder werp werden vele vragen gesteld. Schaatswedstrijden. Gisteren hebben de Ter Aarse Schaatsenrij ders opnieuw een succes geboekt bij een koppelwedstrijd te Zwammer- d'am. De stryd ging over 190 ronden, totale afstand 30 km. Als eerste ein digde het koppel W. VermeulenJ. v. d. Hoorn Jr., tweede het koppel Jo Hoorn Cz.— J. v. d. Hoorn Gz. Er werd door 42 rijders aan deze wed strijd deelgenomen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2