R IJ N S T R E E K Boerenleenbank boert goed De eerste agenda van belangrijk jaar werd vlot afgewerkt VEILING TER AAR De glascultuur breidde zich uit.en de omzet ging omhoog met 34 pCt* DONDERDAG 24 EEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE B1.AD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Begroting Avifauna goedgekeurd door G.S. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van Zuid-Holland hun goed keuring gehecht aan de begroting van het vogelpark „Avifauna". De desbetreffende begroting 1955 sluit met aan ontvangsten ƒ536.500. en aan uitgaven 568.500.alzo met een tekort ad 32.000,Aanvanke lijk bedroeg het tekort ƒ47.000. doch na langdurige raadsvergade ringen kon men bij nader inzien en kele posten van de uitgaven (t.w. 5000,salarissen en 10.000,post onvoorzien) met 15.000,verlagen. VERTRAGING WONINGBOUW Een nieuwe tegenslag treft voortgang van de woningbouw te Alphen aan den Ryn. G.S. n.l. hebben hun beslissing ver daagd met betrekking tot het raads besluit van 26 October 1954 inzake verstrekking van een geldlening aan de bouwvereniging „Volksbelang" ten behoeve van de bouw van 51 wo ningen aan de Ruisdaelstraat. RouwbeklagBlijkens een mede deling van B. en W. heeft dit college mede namens de raad een schrijven van rouwbeklag gezonden aan mevr. de weduwe B. M. van den Brink Timmermans, naar aanleiding van het overlijden van haar echtgenoot, de heer G. v. d. Brink, in leven stich ter en voormalig directeur van het vogelpark Avifauna. Spoorlaan. Tussen de Vinke- buurt en de spoorbaan Woerden-Lei den ligt binnen de gemeente Alphen aan dien Rijn langs de grens met de gemeente Zwamimerdam een weg, welke de Spoorweg wordt genoemd, •doch waaraan nimmer door de ge meenteraad een naam is gegeven. Nu de woningbouw aan deze laan een aanvang neemt, stellen B. en W. voor genoemde naam te bestendigen. „St. Williórordus" vergaderde. In een bijzondere vergadering van de pl. afd. van de Ned. Kath. Bond van \yerknenrers(sters) in industri ële bedrijven „St. Willibrordus", wel ke vergadering onder leiding stond van de voorz., de heer A. Huijgens, heeft in Hotel „Toor" Woensdag avond de heer R. Wilke, bestuurder in algemene dienst van de landelijke bond, een toelichting gegeven op het concept C.A.G. in de kleiwarenindus- trie. Daarna heeft de heer A. Braskeur herinnerd aan de grote actie van de K.A.B., onder de leuze: naar de 400.000 leden. Hij riep aller mede werking in voor het welslagen van de propaganda-actie, die op 8 Maart a.s. officieel ter plaatse zal starten en in welke actie Alphen aan den Rijn ook zijn deel moet bijdragen. De heer Huijgens benadrukte het belang van de stands- en vakorga nisaties en wees op het belang, dat de leden zich ontwikkelen, o.a. mid dels de Credo Pugnoclubs. Dan besprak de heer Wilke nog het probleem van de contributie, die om hoog moet worden gebracht. Hij lichtte de financiële moeilijkheden van de bond toe aan de hand van cij fers, waaruit bleek, dat het gemid delde contributiebedrag per ultimo December 1954, 75,3 ct. per lid per week bedroeg. Dat deze contributie bij lange na niet is gelijk te stellen met de basis die in het verleden werd gelegd, toen 2% van het loon gold, behoeft geen betoog. Een dergelijke contributie is thans ontoereikend en dit verduidelijkte spr. met een ver slag van do noodzakelijke uitgaven. Spr. had veel lof voor de werk zaamheid van het afdelingsbestuur, maar evenzeer waardeerde spr. het werk van de centrale K.A.B., die on misbaar is. Een tekort aan geldmid delen zou alleen de zo broodnodige activiteiten belemmeren. Daarom vraagt het bondsbestuur de contri butie te verhogen tot boven de 1.- per lid per week minimaal, met een basis van 2 van het loon. Vermel den wij nog, dat de voorzitter in zijn openingswoord herdacht het overle den bestuurslid, penningmeester Wortman. BOSKOOP Middenstandsverenigingen besprak het cadeaustelsel. In de vergade ring van de Federatie van Midden- ytandsverenigingen vormde het ver strekken van bonnen, punten e.d. bij de aankoop van artikelen het voor naamste punt der besprekingen. Meerderen waren van mening dat al gehele afschaffing het beste was, waardoo? men tegen zo laag mogelij ke prijs kan verkopen. Anderen oor deelden dat, gezien de acties in de omliggende gemeenten, het toch wel gewenst is ook wat te doen, doch dan diende in het syssteem een zo groot mogelijkeeenheid te worden gebracht. In verband hiermede werd gewe zen op de hefbrug zegel-actie waar bij reeds een 20 tal middenstanders is aangesloten. Deze actie blijkt de meest practische te zijn. Na een be spreking van dit systeem gaven en kele personen zich op voor deelname, terwijl getracht zal worden nog an deren tot aansluiting te bewegen. Tenslotte werd de herdenking van de bevrijdingsdag besproken. In principe werd besloten die dag een ballonnen-wedstrijd te organi seren en met een wagen van de ge zamenlijke middenstand aan de re clame-optocht deel te nemen. Ook Z0ETERMEER Toen in 1951 in de Kring der LTB de behoefte gevoeld werd om plaat selijk te komen tot de oprichting van een Coöp. Boerenleenbank en als vrucht van diverse besprekingen in 1952 gestajt werd met een hulp bankje in de Stationsstr. 71a, heeft men niet vermoed, dat deze instel ling na drie jaren tijd van zo grote importantie zou worden, dat uitbrei ding niet alleen gewenst, doch zelfs geboden is. De keuze van de kassier, de heer G. v. Vliet en vooral van de tegen woordige kassier, de heer v. Eekelen, hebben hiertoe niet weinig bijgedra gen. De omzetten van de bank spre ken hier duidelijke taal. Was in 1953 de totaalomzet 3.444.781,78, het dub bele van het eerste boekjaar, in 1954 steeg de omzet tot f 8.172.585,98. Een stijging van rond vijf millioen gulden of bijna twee en een half maal zo veel als in 1953. En nog zijn de mogelijkheden niet uitgeschakeld voor een grotere bloei. De grote activiteit, die de Coöp. Boerenleenbank aan de dag heeft ge legd, gevoegd bij de dagelijks toene mende werkzaamheden zijn aanlei ding geweest het simpele kantoor aan de Stationsstr. vaarwel te zeggen en over te gaan tot de bouw van een eigen bank, die dit jaar, als alle goed keuringen zijn verkregen, zal verrij zen aan de Julianalaan hoek Beatrix- laan in het centrum van Zoetermeer. Al deze feiten kwamen naar voren in de jaarvergadering, die gisteren in de zaal van „Ons Genoegen" gehou den werd en waarvoor begrijpelijker wijze grote belangstelling bestond. De directeur der bank, de heer J. C. Boonekamp, heeft in zijn ope ningswoord gewezen op de grote vlucht die de bank genomen heeft. Uit ihet verslag van het boekjaar stippen we aan, dat het aantal leden steeg van 52 tot 75. Het aantal spaar boekjes van 144 tot 294. De lopende rekeningen van 21 tot 44. Het bedrag der inlegringen bedroeg 736.552,71 (v. j. ƒ292.040.24). Het bedrag der uitleningen 134.149,80 (v. j. 96.043.47). De inleg der spaar bank ƒ847.404.63 (v. j. ƒ278.151,63) en de uitbetaling 439.442,86 (v. j. 179.835,02). Bij de lopende rekeningen bedroeg de inleg 980.019,86- (vorig jaar 439.906,46) en de uitbetaling be liep een bedrag van f 974.743,49 (v. j 430.152,58). Bij de omzet van de centrale bank beliepen de ontv, f 1.186.368,68 (v. j. 449.673,94) en de uitgaven 813.579,87 (v. j. 399.403,83). Zoals bij een beginnende bank te verwachten valt, is er sprake van super-likuiditeit, waarbij er geen grote winsten te boeken vallen. uitbreiding der outillage wettigen de verdere groei van deze jonge bank instelling. Bij de verkiezing van een bestuurs lid werd de heer J. C. Boonekamp met grote meerderheid herkozen. Inplaats van de heer C. W. v. Haas- tert die niet herkiesbaar was, werd in de raad van toezicht gekozen de heer Chr. Droogh. zou men nog een etalage versiering aan kunnen brengen. Een en ander zal nog nader wor den uitgewerkt zodat men op een volgende vergadering met definitieve plannen kan komen. Bij beschikking van de minister van landbouw is voor het tijdvak 21 September 1954 tot 1 October 1955 aangesteld als leraar in tijdelijke dienst aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, de heer H. H. v. Wusten. Met ingang van 1 Maart a.s. is de heer A. M. de Jong, commies ter gemeente secretarie, benoemd tot chef -commies ter secretarie te Bo degraven. Voor het practijk examen boek houden van de Ned. Associatie voor Praktijkexamens slaagden, mej. E. Chardon; en de heren C. G. v. Gelde ren; M. Dortland; W. Sonneveld. Dammen. Voor de onderlinge competitie speelde de damclub „Bos koop" de volgende wedstrijden: Groep 1: D. van WijkW. D. van Es 11; E. van VoskuilenJ. Mes man 20; H. van KlaverenE. J. Hoogerbrug 20; T. A. VenemaA. M. de Jong 11; W. D. van EsD. van Wijk 20. Groep 2: J. BurggraafM. Vuyk 20; J. v. d. BergA. Koster 2—0; W. A. van OtterlooT. van Eek 20; H. C. TrimpR. Kroonenberg 20; Burggraaf—A. N. van Tol 20. Gemeenteraad Alkemade TER AAR Noordelijk Klei. en Veengebied vergaderde. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Het Noordelijk Klei- en Veengebied" hield Woens dagmorgen haar leden-jaarvergade ring in café Van Acker te Aardam. De voorzitter, de heer H. Blijleven, heette bij de opening in het bijzon der welkom de Rijkslandbouwconsu- lent, Ir. C. P. Scheepers uit Rotter dam, Ir. A. Schrooder, Rijkszuivel- consulent uit Gouda, de beide assis tenten, de heren N. Th. Kieftenburg te Nieuwkoop en J. J. Walrave te Ter Aar en de pas nieuw benoemde assistent J. Huismans uit Hillegers- berg, die binnenkort de plaats van de heer N. Th. Kieftenburg zal inne men. Uit het voorwoord vernamen wij, dat 1954 allerminst een gunstig jaar is geweest voor de landbouw. Vorst, droogte en neerslag veroorzaakten in beduidende mate schade aan het ge was op gras- en bouwland. Na de notulen van de secretaris, volgde het jaarverslag van de admi nistrateur, de heer C. G. van Koert uit Nieuwkoop. Hieruit vernamen we het volgende: De vereniging telt 212 leden. De totale bedrijfsoppervlakte de leden steeg in 1954 van 4753 ha. tot 4850 ha. Bij de bespreking van de begroting 1955 vond de heer Langeslag de post Veevoederonderzoek te hoog, maar de voorzitter wees er op, dat de kosten van dit onderzoek enorm naar bo ven zijn gegaan .zodat deze post ze ker niet te hoog is. Voorgesteld wordt door het be stuur om de conti ibutie van 40 cent per ha. te verhogen tot 50 cent per ha. Zonder stemming wordt deze con tributieverhoging aangenomen. In de nieuwe kascontrolecommis sie kregen zitting de heren T. Kem penaar te Aarlanderveen en J. Lan geslag te Leimuiden. Hierna kon men commentaar leve ren op het Technisch Verslag der Assistenten. Ook de diverse teelten werden uitvoerig besproken. Dan volgt de bestuursverkiezing. Voorzitter Blijleven stelt zich niet weer herkiesbaar, en verder treden de heren A. Peters uit Woubrugge, Onder leiding van burgemeester E. J. M. Kolfschoten kwam de raad van Alkemade voor het eerst van 't jaar 1955 bijeen. Het lid Hoogenboom is afwezig. Met instemming van de raadsleden wenst de voorz. enkele mededelingen te doen over het verloop van het vo rige jaar. De gemeente groeide van 8192 inw tot 8313. De volkshuivesting welke een steeds voortdurende zorg en toewijding van het college vraagt, heeft na een flinke aanpak toch een lichtpunt gekregen. Momenteel staan 154 woningzoekenden ingeschreven. Er zijn 80 samenwoningen. Men streeft naar opheffing hiervan. In 1954 zijn 27 woningcontingenten uit gegeven. Het richtcontingent van 62 woningen voor drie jaar is met 2 ver hoogd door opruiming van twee krotwoningen. Voorts is er een toe zegging door Ged. Staten van een extra contingent van 35 woningen een gehouden onderzoek. To taal staan er 343 krotwoningen in de gemeente. Deze uitbreiding van het richtcontingent houdt ten nauwste verband met uitbreiding van goed bouwterrein. Uitbreiding van dit are aal is nodig. Mits ruilverkaveling doorgang zal vinden, staan grote plannen op stapel! Vele plannen zul len dit jaar dan ook hun beslag moe ten krijgen. Het politiecorps bestaat uit negen man met twee vacatures. Nauw ver want aan het verkeer is de demping van het Zuideinde en de verbete ring van het verkeersvraagstuk bij het raadhuis. In Oudewetering werd een medisch centrum in gebruik'ge nomen, plannen om tot een zelfde centrum in Roelofarendsveen te ge raken zijn in voorbereiding. Verbe tering van het zwembad heeft /14.000 gekost, thans ligt een plan klaar tot verdere veroetering waarmee een be drag van f 5.000.is gemoeid. In 't afgelopen jaar heeft de raad voor 320.000,uitgetrokken voor uit breiding van de lagere scholen, meer dere voorstellen zullen i.v.m. het kleuteronderwijs dit jaar volgen. Als nestor van de raad sprak de heer P. v. d. Velden een dankwoord. De agenda. Hierna begon de raad aan de agen da waarbij de eerste 15 punten voor kennisgeving worden aangenomen. Aan het bestuur van de Kernclub der L.T.B. werd een tegemoetkoming (garantie) tot een max. van 200. toegekend voor de georganiseerde bloemententoonstelling. Een lening werd aangegaan van 160.000.voor de bouw van 10 'huizen en een kleu terschool. Ten behoeve van de bouw van 2 woningen werd een garantie verleend voor de betaling van rente en aflos sing van de bouwkosten. Gewijzigd werd de salarisverordening en de kinderbijslagverordening i.v.m. ver hoging van de 6%. De voorschotten op de gemeentelijke vergoeding der Lageronderwijswet, de jaarlijkse ma terie, werden overeenkomstig de ge meentebegroting op 30.per leer ling vastgesteld. De regeling betref fende de subsidie aan kruisvereni- W. Timmers uit Rijnsaterwoude en C. gingen werd aangenomen na een v.d. Ar-end uit Noorden verplicht af. amendement van het lid Van dei- Gekozen werden de heren Jac. Visser, Veld, om de tegemoetkoming voor de Ter Aar, H. Angenent, Woubrugge, j inrichting en het gebruik van een P. E. Donker, Rijnsaterwoude en A. wykgebouw, dat was voorgesteld op P. J. v.d. Weyden, Noorden. Allen I 250.—, te brengen op 400.— De nemen hun benoeming aan. Hierna staakten echter. Dr van der volgt verkiezing voorzitter en komt Bijl als geestelyke vader van het de plaats van de heer H. Blijleven Medisch Centrum te Oude Wetering de heer H. Angenent. De voorzitter brengt dank aan de aftredende be stuursleden, en sprak de wens uit dat de nieuwe bestuursleden ook steun pilaren voor de vereniging zullen zijn. De heer A. Leune, secretaris, die de naaste modewerker van de voorzitter was, zegt dan dat de voor zitter om gezondheidsredenen heeft moeten bedanken. Vanaf de oprich ting is de heer Blijleven bestuurslid geweest, waarvan de laatste 6 jaar voorzitter. Het voorlichtingswerk heeft hem altijd zeer na aan het hart gelegen. De heer Blijleven werd een boekwerk aangeboden, waarin de Ned. Landbouw van de laatste 150 jaar wordt geschreven. Ook de heer Kieftenburg wordt een boekwerk aangeboden door de voorzitter en woorden van hartelijke dank ge bracht voor het vele werk, dat hij voor de vereniging heeft gedaan. Hardrijden op de schaats. Op de te Woerden gehouden wedstrijden op de schaats hebben de bekende Ter- Aarse rijders een mooie prestatie ge leverd. In een af val wedstrijd over 'n totale lengte van 6000 meter werden de vier eerste plaatsen bezet door Ter Aarders. 1. W. Vermeulen, 2. J. Hoorn Johz., 3. Jo v. d. Hoorn Cz., 4. J. v. d. Hoorn. 32 Deelnemers verschenen aan de start. betuigde vooraf zyn dank aan B. en W. voor deze grote verbetering in de subsidie. Verschillende begrotings wijzigingen kwamen hierna aan de orde. Het voorstel om over te gaan tot de bouw van 46 huizen te Roelof arendsveen en 10 woningen te Nieu we Wetering met overheidssteun ontlokte nogal een lange discussie. Zo meende het lid Versteege, dat primair vast moet staan de openbare aanbesteding en desnoods onder handse aanbesteding op de tweede plaats. Andere leden meenden, dat B. en W. hierin de vrije hand moes ten hebben. Na ampele bespreking konden de leden zich met de ziens wijze van B. en W. verenigen. Huren Voorts was men het niet eens met de huurbedragen, welke voor de gro te gezinswoningen zijn gecalculeerd op 9.80 en de kleinere woningen op 8.80 zonder water. Het ene lid meen de, dat er huurdifferentiatie moet be staan en indien een gegadigde met 'n groot gezin de huur niet zou kunnen betalen, dat dan langs andere wegen middelen moeten worden gezocht. ZakelijK blijven, de grootste woning moet de hoogste huur houden. Ande ren waren voor gelijke huren. Beslo ten werd over de huurkwestie, na be- In de gisteren gehouden jaarver gadering van de veiling Ter Aar werd door de directeur, de heer C. Hooger- vorst, een uitgebreid jaarverslag uit gebracht. Van de voornaamste punten en cijfers geven wij in dit overzicht een verkorte weergave. Zowel de glasteelt als de koude grond gaven lonende opbrengsten. Zo ooit, dan gaf 1954 grote gelijkheid in uitkomsten over het. gehele tuin bouwbedrijfsleven. Men moet wel uit zonderlijk onfortuinlijk zijn geweest, als men aan de algemeen verbeterde situatie niet op de een of andere wijze heeft meegedaan. De omzet steeg dit jaar met 34%. Nu behoort de omzet, in verband met de uitbreiding van de glascultuur, redelijkerwijs wel hoger te zijn ook, zien we daarentegen dat de aanvoer met 23% is verminderd, dan is het overduidelijk dat de middenprijzen op een zeer gunstig niveau liggen. Uit de aanvoercijfers blijkt dat het teeltplan geen noemenswaardige ver andering heeft ondergaan. De stand der gewassen bleef bene den het normale, de augurken waren zelfs uitzonderlijk slecht. Bodera in de markt Over de minimumprijsregeling werd gezegd dat in de loop van het jaar een aantal heffingen is verlaagd, of de periode waarin een heffing werd opgelegd, ingekort. Onder an dere spinazie, peulen, tuinbonen, dubbele bonen en augurken. De op- houdprijzen zijn van sommige pro ducten ook iets verhoogd, met name van de bloemkool, andijvie, bospeen en tuinbonen. SPIEen waarschuwend geluid verna- De perspectieven zyn echter zeer men we, om toch vooral het doel van gunstig. Voor de intensivering en me chanisering van land- en tuinbouw bedrijven, overnemen van bedrijven, hypotheken zijn er m'ddelen te over. De betere komende huisvesting en de fondsen niet te veronachtzamen, n.l. een bodem in de markt handha ven, en het middel om dit doel te be reiken is het vaststellen van ophoud- prjjzen en het uitkeren van vergoe dingen bij doordraai. Wel wordt bij uitvoerende instanties de mogelijk heid onderzocht of bij bepaalde fond sen een verdere vergroting van de reserve achterwege kan blijven. Sortering en kwaliteit werden eveneens onder de loupe genomen. Het is van zeer groot belang hieraan de meeste zorg te besteden. De beste sorteerders krijgen uiteindelijk het meeste geld thuis, en daar gaat het om. De samenwerking tussen veiling en grossiers, commissionnairs en klein handelaren is steeds goed geweest. Het Waarborg Instituut voor de Veenstreek is ook dit jaar voortge gaan met het verlenen van borgstel lingen voor geldleningen, welke door de boerenleenbanken worden ver strekt aan tuinders voor het aanbren gen van verbeteringen in hun bedrijf. Al is alles soms nog niet ideaal toch is het voor de Veenstreek in zijn ge heel een niet te onderschatten voor uitgang. Een passage was ook gewijd aan de 20e Mei die in de annalen zal wor den geboekstaafd als een zeer bijzon dere dag. De opening van de nieuwe veilinghal door H. M. Koningin Ju liana. Cijfers Het verslag besluit met de mede deling dat de uitbreiding van de glas cultuur gestadig doorgaat. Zij geeft de tuinder meer mogelijkheden. De Veenstreek komt naar voren. De in tensivering van de tuinbouw in deze omgeving stelt Uw bestuur voor nieuwe, mogelijk grote problemen. In het afgelopen jaar zijn er 184 veilingen gehouden. De grootste om zet werd genoteerd op 20 Augustus n.l. 51.045.74 en de kleinste omzet op 15 November 779.48. Totaal omzet: 1954: 5.920.081 kg. of stuks op brengst 2.516.071.66.' 1953: 7.724.587 kg. of stuks op brengst 1.878.402.31. De totale omzet in 1954 is 637.699.35 hoger dan in 1953. Omzet glasproducten. 1954: 1.545.620 kg. of stuks op brengst 870.802.73. 1953: 1.627.744 kg. of stuks op brengst 621.637.00. Omzet koude grond producten. 1954: 4.374.461 kg. of stuks op brengst 1.645.268.93. 1953: 6.096.843 kg. of stuks op brengst 1.256.765.31. In procenten uitgedrukt: 1954: opbrengst glas 34%, koude grond 66% van de totale omzet. 1953: opbrengst glas 33%, koude grond 67% van de totale omzet. Afzet: Van de aangevoerde producten is op basis van het geldbedrag, de groot handel nog steeds de gróótste afne mer, n.l. 35%, dan volgt de industrie met 30.7%, export 23%, kleinhandel 11%, en doordraai slechts 0.3%. Van de aanvoer is geëxporteerd: Engeland: 140.608 kg. tomaten, 17.945 kg. augurken, 4152 st. sla, 18400 kg. tuinbonen en 5360 kg. peen. Duitsland: 77.760 kg. augurken, 25.940 kg. peen, 6763 kg. tomaten en 8507 stuks sla. België: 189.637 kg. snijbonen, 116.108 kg. tomaten, 1000 kg. peen, 6820 kg. augurken, 4860 bos peen. Luxemburg: 12.097 kg. snijbonen. Zweden: 5750 kg. tomaten. Ierland: 2850 kg. tomaten. Voor de uitvoer zijn 436 uitvoer- machtigingen afgegeven. Voor iedere zending groenten naar het buiten land geeft de veiling een uitvoer- machtiging aan de exporteur af, an ders kan het product niet uitgevoerd worden. Tevens gaat daarbij een ver klaring dat de betreffende groenten geschikt is voor export. Op 16 Juni was de hoogste aan voer peulen 2256 kisten, kort hierop 18 Juni van kassnijbonen 1700 kisten, 29 Juni van tuinbonen 4800 zak, 11 Augustus van snijbonen 3500 zak, 4 September van augurken 3700 kis ten en 20 October 2800 bak tomaten. Voornaamste producten Volgens de binnengekomen opga ven zou de beteelde oppervlakte met augurken per 4 ha. minder bedragen dan in 1953, en alzo gebracht op 61 ha. Aanvoer, opbrengst en doorsnee- prijs ;van de voornaamste producten in 1954: GlasDroducten Aanvoer Andijvie 130757 kg. Spinazie 29417 kg Sla 434904 st. Bloemkool 36911 st. Snijbonen 292318 kg Tomaten 510094 kg Vollegrond producten: kg Sla 543197 st. Spinazie 36595 kg Bloemkool 97423 st. Bospeen 95663 bs. Waspèen 237845 kg Peulen 226205 kg Doperwten,120865 kg Capucijners 31452 kg Tuinbonen 686252 kg Snijbonen556685 kg Pronkbonen79408 kg Stambonen 16581 kg Witlof 320494 kg Andijvie 113865 kg Aardappelen 80274 kg Augurken 831296 kg Opbrengst Doorsnee 33042.84 13883.71 64293.33 13222.61 407279.32 289704.58 18239.21 34663.19 5846.45 23180.38 23982.67 43336.21 115787.15 48587.00 13357.15 149689.21 ,362204.14 40009.00 9180.18 149159.11 14578.14 9096.96 542520.20 Er werden 67 verschillende producten aangevoerd. 25.27 47.20 14.78 35.82 139.33 56.79 246.74 6.38 15.98 23.79 25.07 18.22' 51.19 40.20 42.50 21.81 65.06 50.38 55.37 46.54 12.80 11.33 65.26 spreking op de Wederopbouw, de dis cussies te openen in de raad. Aangezien het de raad ernst is de accomodatie van het zwembad te ver beteren werd thans een bedrag van 5000 gevoteerd voor de verbetering van het dagverblijf van het badper- soneel Inzake het voorstel van de commissie om over te gaan tot aan schaffing van twee pologoals met ballen, is het college van oordeel, dat dit spelmateriaal eerst ter beschik king kan worden gesteld na oprich ting van een waterpoloclub. Zij advi seren dan ook om de oprichting van een poloclub te bevorderen. Dr. van der Bijl deelde mede, dat de commissie dankbaar is voor de aan te brengen verbeteringen en hoopt in April na ovzrleg met de leden met naderes voorstellen tot het college te komen. Een partiële wijziging van de legesverordening voor een geheel jaar worden uitgegeven voor verlen ging van sluitingsuur, n.l. voor 1 uur 40,per jaar en voor twee uur ƒ80,per jaar, terwijl café's, die in hun inrichting clubs en sociëteiten voor ontspanning en ontwikkeling op bepaalde hiervoor vastgestelde dagen toelaten per club 5,per jaar ver schuldigd zijn. Bij de rondvraag vroeg de heer v. Scheppingen aan de voorz. om een speelweide in Rijpwetering, nu het laatste stukje grond aan de Binnen weg voor bouwterrein wordt gebruikt Voorz. meende, dat niet altijd de ge meente moet worden aangesproken, maar dat particulier initiatief altijd voorop moet gaan. Gunning De bouw van 4 klassen aan de R.K. School te Roelofarends veen is thans gegund aan de Gebr. Akerboom te Rijpwetering voor rond ƒ71.000.Dezelfde firma heeft deze school bestaande uit 6 lokalen enkele jaren geleden gebouwd. DE KWAKEL BRAND IN WOONSCHIP. Dinsdagmiddag om ongeveer 5 uur brak er brand uit in het woon schip bewoond door J. Schokman aan de Boterdijk. Spoedig stond het schip in een dikke rook. Met moeite kon den de kinderen en de moeder, die ernstig ziek is, in veiligheid gebracht worden. Met emmers watgr, welke door de stuk gestoten ruiten gewor pen werden, werd het vuur enigszins bedwongen, totdat de brandspuit ar riveerde en het vuur bluste. Marktberichten- DEN BOSCH, 23 Febr. Vee. Op de Bossche veemarkt van heden wer den aangevoerd 5.703 stuks vee, zijn de: 2.420 rundferen, 247 vette kalve ren, 1.127 nuchtere kalveren, 61 fok- zeugen, 474 slachtzeugen, 67 lopers, 1.161 biggen, 133 schapen, 13 geiten. De prijzen waren als volgt: Melk en kalfkoeien van f 700975.per stuk; guste koeien van 450690 per stuk; kalfvaarzen van 570900 per stuk; klam vaarzen van 455555 per stuk; guste vaarzen van 470580 per stuk; pinken van 340435 per stuk; graskalveren van 200275 per stuk; nuchtere fokkalveren van 80115 per stuk; nuchtere slachtkalveren van 30 43 per stuk; zware soorten van 52.5075 per stuk; drachtige zeugen van 265345 per stuk; lopers van 70 95 per stuk; biggen van 4260 per stuk; schapen van 6590 per stuk; vette schapen van 80110 per stuk. Aanvoer van slachtvee: 926 stuks. Prijzen :extra kwaliteiten vaarzen 2.70—2.75; 2e kwal. 2.58—2.68, 2e kwal. 2.25—2.35, 3e kwal. 2.15—2.20, vette stieren 2.302.40, worstkoeien 1.952.15, alles per kg geslacht ge wicht. Vette kalveren prima soorten van 2.703.15; vette kalveren, midden klasse van 2.402.60; vette kalveren, lichte soorten van 2.152.30; nuch tere slachtkalveren van 1.051.75; zware soorten van 1.3257.10; slacht zeugen van 1.541.64; jonge slacht- varkens van 1.751.80, alles per kg. levend gewicht. Verdere mededelingen: Grotere aanvoer van rundvee. De handel in melk- cn kalfkoeien verliep over het geheel traag en niet prijs houdend. Guste koeien kalme handel met onveranderde prijzen of iets min der. De handel in stiervaarzen en pinken verliep traag. De goedsoorti- gen lui- prijshoudend. Graskalveren zeer kalme handel, prijzen lager.. Minder aanbod van vette kalveren, vlugge handel n et 'hogere prijzen. Ruime aanvoer van nuchtere kalve ren, de zware soorten werden onge veer prijshoudend verhandeld, de lichte soorten prijzen minder. Korte aanvoer van vette schapen, handel kalm- prijshoudend. Minder aanvoer van fokzeugen, trage handel met la gere prijzen. Minder aanvoer van lo pers en biggen, kalme handel, prijzen moeilijk te handhaven. Ruim aanbod van slachtvee, de handel verliep over het geheel stug-duur. Worstkoeien bij kortere aanvoer vlotte handel, prijzen iets hoger. Zeer grote aanvoer van slachtzeugen, vlotte handel in de geschikte soorten, voor de rest kalme handel met lagere prijzen. Jonge slachtvarkens werden prijshoudend verhandeld. GOUDA, 24 Febr. Kaas. Aan voer 25 partijen. Ie soort 2,25 2,33. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 23 Febr. Eieren. Aanvoer 36900 kipeieren. De prij zen waren voor 3700 eieren no. 0 14.40—14.90, 7700 no. 1 f 12.30— 12.70, 10200 no. 2 f 11.0511.85, 9500 no. 3 f 10.40—10.75, 5200 no. 4 ƒ9.45 —9.75, 600 no. 5 f 8.70—8.80. Verder waren ter markt: 70 kippen f 2.65 4.45, 5 hanen f 3.804.00, 10 duiven 0.50—0.65, 5 konijnen ƒ3.95—5.50. TER AAR, 23 Febr. Groente. Witlof 1 0.54—0.61, idem 2 0.38—0.51, idem stek 0.17—0.21, uien 0.130.16, spruiten 0.520.54, alles per kg; knolselderij 0.15, idem B. 0.06 per stuk. Peren: Brederode 0.14. Appe len: Goudreinetten 0.18, alles per kg. VINKEVEEN, 23 Febr. Groente. Witlof A I 55 ct, idem A II 52—54 ct, idem B I 47—56 ct, idem B II 41— 55 ct, per kg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3