Schilderijenverkoop camoufleerde grove belastingontduiking Assistent- brandstichter Amsterdamse oplichter werd in gevangenis 'n welgesteld burger 2 Rotterdamse „natuurvrienden" door „Astra" tot inkeer gekomen Grote bazar voor de kas van speeltuinveren. „De Swieten" De Bloemendaalse dierentuin stond gisteren voor A'dams gerechtshof Meeste landbouwbedrijven zijn financieel gezond KwUe GOLF VRIJDAG 18 FEBRUARI 1865 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 f 350.000 voor fiscus verzwegen De grootste belastingfraude van na de oorlog werd gistermorgen üoor de Haarlemse rechtoank behandeld. Te gen een 63-jarige directeur van een grote N.V. die van slj-n winsten tij dens de oorlog een bedrag van 350.000,— voor de belastingen ver zwegen en daardoor het rijk met ruim ƒ200.000,benadeeld had, werd een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk en een boete van ƒ25.000,—, geëist De winst was afkomstig van een zwarte houttransactie, die gecamou fleerd we.*d door een gefingeerde verkoop van schilderijen voor onge veer eenzelfde bedrag. De schilderij en-handel diende ook weer voor een valse opgave, want door middel van een niet juiste ver- klarng van een Utrechtse kunsthan delaar had de directeur getracht te bewijzen, dat de schilderijen reeds vóór de oorlog'in zijn bezit waren. Zeldzaam geknoei. De officier noemde dit gespeel met de fiscus: geknoei zoals dat zelden is voorgekomen. De fiscus kreeg argwaan toen het buitengewoon aangiftebiljet van de directeur vermeldde, dat hü met zijn gezin in de oorlogsjaren van ƒ463 zou hebben geleefd. De Utrechtse kunsthandelaar had daarentegen een verklaring afgege ven dat de schilderijen van de ver dachte voor de oorlog een waarde zouden hebben gehad van 100 000. De specificatielflst vermeldde wer ken van Pieter Breughel Jan van Gooyen, Jacob Ruysdael en Jan Steen. Alles aangezuiverd. De bejaarde kunsthandelaar ver klaarde echter voor de rechtbank dat hij de schilderijen nooit had gezien en de verklaring vals was. Hij had 10.000,commissieloon ontvangen van schilderijen, die er nooit geweest waren, Een belastingdeskundige vertelde verder dat verdachte voor zijn winst in de oorlogsjaren in het totaal Een 42-jarige betonwerker uit Al- men moest zich gisteren in hoger be roep verantwoorden voor het ge rechtshof te Arnhem wegens mede werking aan het stichten van brand in een boerderij op 29 Mei 1948. Bo vendien had hij in Februari 1954 uit een kippenhok twee zakken haver ontvreemd. De rechtbank te Zutphen had hem veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf, waarvan zeven maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De procureur-generaal vorderde een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij zei een zwaardere straf te eisen, omdat z.i. geen sprake was van uitlokking, doch van medeplichtigheid aan de brandstichting. De betonwerker zou van de eigenaar vijfhonderd gulden ontvangen, opdat deze de verzeke ringsgelden machtig kon worden. Hij bewoog een derde om tegen be taling van de helft van dit bedrag de brand te stichten. Terwijl deze laatste bezig was, stond de beton werker op de uitkijk, hetgeen als uit voering na afspraak kan worden uit gelegd, zijnde medeplichtigheid in plaats van uitlokking. Aangezien appellant tot het ten laste gelegde was gekomen om geld voor drank te krijgen, wilde de procureur-generaal als voorwaarde voor het voorwaar delijk deel van de geëiste straf stel len het verbod om sterke drank te drinken. Uitspraak over 14 dagen. EIGEN RUITEN INGEGOOID. De Rotterdamse rechtbank heeft gistermorgen de 54-jarige matroos op de gTote vaart B. veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maan den met aftrek. B. had, nog lopend in een proeftijd van de laatste van zijn zeven veroor delingen, een steen door de ruit van een warenhuis (Galeries Modernes) gegooid en dertien horloges meege nomen. Anderhalf jaar pevangen'sstraf had de officier van justitie geëist. ƒ850.000 belasting heeft betaald. De belastingontduiking waarvoor hij te recht stond was inmiddels ook aange zuiverd. Verdachte was reeds eerder ver oordeeld voor een economische knoeierij. Het nu gepleegde misdrijf werd hem hierdoor extra zwaar aan gerekend. De raadsman betoogde dat zijn cliënt alles kwüt was geraakt en dat gevangenisstraf zijn dood zou bete kenen. Uitspraak 8 Maart. Vrijspraken in steek-penningen zaak De 58-jarige ambtenaar D., de 72- jarlge garagehouder K., beiden uit Den Haag en een 42-jarige garagehou der B. uit Wassenaar sijn gistermor gen alel drie vrijgesproken door de rechtbank te 's-Gravenhage van het hun ten laste gelegde, nl. dat zij in een steekpenningenaffaire betrokken zouden zijn. De ambtenaar had de beide gara gehouders enige malen assistentie verleend bij het opmaken van reke ningen, waarvoor hij geld had ont vangen. De officier van justitie had tegen D. een jaar gevangenisstraf met af trek van voqrarrest, tegen Z. Bijgaande foto geeft een afbeelding van de voor-oorlogse zilveren gulden die buiten omloop zal worden ge steld. De guldens worden uit practi- sche overwegingen reeds thans inge trokken, ook al om te voorkomen, dat te zijner tijd twee soorten zilve ren guldens, t.w. de oude reeds be staande en de nieuwe gulden van het kleinere model, gelijktijdig gangbaar zullen zijn. Tot 22 Juli a.s. bestaat gelegenheid tot inwisselen bij alle postkantoren, maanden, waarvan drie voorwaarde- bij- en hulpkantoren der posterijen lijk en tegen K. een boete van 10001 en poststations, alsmede bij de kam subsidiair 100 dagen hechtenis gere- quireerd. Een nieuw leven? De verdachte, die gisteren voor het Arnhemse gerechtshof stond, was tij dens zijn voorarrest een „man in bo nus" geworden, doordat hem in die tijd een nalatenschap toegewezen werd en dit was voor de advocaat een waardevol argument om de rechter te verzoeken hem een straf te geven, gelijk aan het voorarrest, daar ver dachte thans niet meer in de nood zaak verkeert om oplichtingen te ple gen, een ongerechtigheid, waarvoor hij zich gisteren in hoger beroep moest verantwoorden. De openbare aanklager was echter niet geheel overtuigd, dat de 44-jarige Amsterdammer door de erfenis op slag bekeerd was, want hij bekeek het inktzwarte strafregister van verdach te en dat gaf hem weinig hoop voor de toekomst. Inktzwart Verdachte was in de twintiger ja ren naar Amerika geëmigreerd en daar wegens oplichting en autodief stallen verschillende malen veroor- jongetje kreeg meer slaag dan eten Moeder uit ouderlijke macht ontzet Voor het Haags© Hof stond giste ren een huisvrouw terecht wegens het mishandelen van haar vijfjarig zoontje Hendrik. De rechtbank toon-1 de zich zo ontdaan van deze ontaar-1 de moeder dat zij haar belastte met I veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toe zicht van het Ned. Genootschap voor reclassering. In eerste instantie had Zjj 25,— boete of 15 dagen hechte nis gekregen. De zaak was tot voor het groene laken doorgedrongen doordat een kleuteronderwijzeres opmerkte dat het ventje met een reusachtige bult op het hoofdje rondkuierde. Het plotseling door meelij en nieuwsgie righeid omringde jongetje vertelde, dat zijn moeder hem met het heft van een mes geslagen had om hem tot eten te dwingen. Dit gebeurde meer en soms gaf zijn moeder hem wel eens zo'n doffe doffer dat hij van de stoel tegen het buffet aanviel. Bij medisch onderzoek bleek het ventje vol builen en schrammen te zitten. De vrouw die zes kinderen heeft is inmiddels ontzet uit de ouderlijke macht over de 5-jarige Hendrik. deeld; gedurende de oorlog trad hij in dienst van de Prinses Irenebligade, deserteerde en kwam voor de krijgs raad terecht, waarop hij weer in de cel verdween. Na de oorlog had hij zijn oude va derland weer opgezocht en zwierf rond door Rotterdam en Den Haag waar hij weer zoveel onrechtmatige zaken bedreef, dat de politie zich weer verschillende malen over hem ontfermen moest. Tenslotte had hü in de afgelopen zomer gepoogd de VW te Zwolle 100.lichter te maken, maar een wantrouwende informatrice had haar licht opgestoken bü de politie en en kele uren later vertoefde de Amster dammer weer in de voor hem ver trouwde omgeving van de cel. Rooskleurig Daar heeft hij thans zes maanden gezeten en het Hof, dat een maand langere gevangenisstraf dan de recht bank vroeg, en zes maanden eiste, J beval de onmiddellyke invryheidstel- ling van verdachte. De openbare aanklager vond het echter toch niet de juiste oplossing, maar de verdediger bekeek de zaak veel rooskleuriger. Door het vermo gen, dat de Amsterdammer in de schoot gevallen is, zal iedere lust tot oplichting vergaan, want - zo vertelde de verdediger - de man had altijd in de economische noodzaak verkeerd om oplichting te plegen, daar alles in zÜn leven tot nu toe mislukt was. Het Hof besloot tenslotte, nadat de man in vrijheid was gesteld, om over 14 dagen definitief vonnis te wijzen. uit Soesterberg arriveerde om hen aan een nader onderzoek te onder werpen, vonden ze de zaak te ge vaarlijk worden en een vlotte be kentenis volgde. Zij vertoeven momenteel in een klein vertrekje, waar zij maar bitter weinig zullen kunnen genieten van het winterlandschap, dat hen zo boeide. N.V V. oefent crit'ek uit op belastingverlaging De ontwikkeling van de fiscale en sociaal-economische politiek der rege ring heeft het hoofdbestuur van het NVV aanleiding gegeven zijn veront rusting kenbaar te maken. Het noemt de vervroeging van belastingverla ging een capituleren voor een reac- tionnaire druk met als gevolg een bevoordeling van hoge Inkomens. Het spreekt verder als zijn mening uit dat vergaande overheidsinvesteringen en sociale voorzieningen met name op het onderwijsgebied de voorkeur verdienen boven belastingverlaging. Het besluit van de regering inzake de huurverhoging noemt het NW een volkomen onvruchtbaar compro mis, dat noch economisch noch soci aal verantwoord is. Het NVV becij fert, dat de loonronden vorig jaar ge- Utrechts winterlandschap toneel van achtervolging Een Utrechtse garagehouder, die gisteravond nog een auto buiten had staan, hoorde onverwacht de motor van deze auto aanslaan en toen hij uit het raam keek, zag hij de auto met een sierlijke bocht de straat uit rijden. Even vlot was de garagehouder de trap van zijn woning af om in een andere auto de achtervolging in te zetten en alhoewel hü eerst ietwat gehandicapt werd door het zigzag- ryden van de eerste wagen, slaagde hy er tenslotte in om de wagen bui ten de stad in de berm van de weg te drukken en tot stoppen te dwin gen. Baas boven baas. Twee lieden namen yüngs de vlucht over de besneeuwde velden en verdwenen in het bos, dat deze win- terpracht omzoomde, en de garage houder mocht dan een handig chauf feur zijn, in veldloop was hü verre hun mindere, zodat hy hen uit het oog verloor. Maar de politie was inmiddels op het toneel versohenen en daar deze weer beter in veldloop bleek te zyn, dan de twee mannen, kon zü nog juist zien, dat de vluchtelingen-hun toevlucht zochten tot een klein bos- café'tje. Honds argument. In het kroegje vonden de hardlo pende politiemannen even later twee eerzame koffiedrinkers, die werke- lÜk nergens wat van wisten. Zij wa ren Rotterdamse chauffeurs, die hier n^da^7^7okvanebn^^^a^npnein I Toen 20 October van het vorig jaar bestuur werden alle zeilen bijgezet deTufinter en Irand hfelden mae? de ir- Zoeterwoude (H.R.) de Speeltuin- om tot het doel de Inrichting van een politi" vomi! da?"ze toch ma" even vereniging „Swleten" werd opge- speeltuin te geraken. mee moesten naar het politiebureau. middeld 1 percent nominale loonsver hoging hebben opgebracht, waarvan 7 percent verloren is gegaan door stüging van de kosten van levenson derhoud. De in November resterende 9 percent zün het minimum, waarop de arbeiders gezien de economische positie aanspraak konden maken. Om te bereiken, dat de werknemers een evenredig aandeel in de stygende welvaart krügen, denkt het verbonds- bestuur aan een verhoging van het reële loonpeil, hetzij door een nomi nale loonsverhoging, hetzij door prys- daling. Tenslotte vraagt het NVV verbetering van de vacantierechten, in het büzonder ook voor jeugdigen, en meent het, dat do regering aan de SER advies moet vragen over een verkorting van de werktijd om tot de invoering van een vyfdaagse werk week te geraken. Het zal dit punt en de vacantieregeling in de Stichting van de Arbeid aan de orde stellen. SLUITZEGELACTIE. Vorig jaar is de nationale federa tieve raad van het voormalig verzet Nederland een sluitzegelactie begon nen ter propagering van de vüfde Mei als nationale feestdag. Van de sluitzegels is thans het eerste millioen geplaatst. Voor het drukken van het twee millioen is thans opdracht ge geven. DE EERSTE SPINAZIE De tuinder G. van Mil te Maarland heeft gisteren de eerste spinazie aan de veiling aldaar aangevoerd. Het partütje bracht 1.06 per kilo op. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP Hevig verontwaardig vergezelden de twee Rotterdammers de sterke arm naar het bureau en ook daar ga ven zü nog steeds luide hun onschuld te kennen. Toen echter de politiehond Astra 56.000 flessen aan eigenaar verkocht richt, had men niet kunnen vermoe den, dat er met zoveel energie ge werkt zou worden, want de stoutste verwachtingen zijn verre overtrof fen. Dank zij de ijver en het enthou siasme van de voorzitter met zijn immmw ZILVEREN JUBILEUM VAN A. VONS BIJ NEKO EN V. T. De heer A. Vons, baas der afdeling bankwerkerü van de N.V. Nederland se Koperenbuizenfabriek te Leider- U1HU11CU» VttU lUCllldUlU S 111 nul' -j nrnr sterdam kans geilen niet minder dan ahLL ïïL s. 56.000 lege melkflessen te verduiste ren en tegen statiegeld weer aan hun baas te verkopen. Dit was eigenlyk een koud kunst je, omdat er aan de controle op in levering van de flessen wel het een en ander haperde. Men telde name lijk niet de flessen maar alleen de kratten. De chauffeurs stelden met behulp van latjes loze kratten sa men en konden op deze wijze een aardige cent bij elkaar schrappen. De vrachtrüders haalden er zo een aardige by verdiensten van ongeveer 50 per week uit. Tegen vier van de „handige" chauffeurs werd gisteren een gevan genisstraf van een jaar geëist, waar van vier maanden voorwaardelyk. De vijfde kwam er met vier maan den voorwaardelyk genadig vanaf. Dit had hü voor een groot deel aan zijn vrouw te danken, die hem na ontdekking van de bron van inkom sten dwong van betrekking te ver- Bedreigde dierenliefde Gisteren Is het Bloemendaalse die- betoogde weer met klem, dat de bouwvoorschriften overtreden waren en de pleiter van de Pa vertelde weer, hoe gelukkig de dochter met renpark in Hoger Beroep voor het haar dierentuin is en hoeveel geld Amsterdamse Hof verschenen en Pa eraan opgeofferd heeft, daar bleek weer, hoe in tegen- Het Hof vond het ook een lastige stelling tot vele andere gemeenten' kwestie en besloot er eens geruime Bloemendaal dit kostbare bezit in tüd over na te denken, zodat de uit- haar gemeente maar niet kan waar deren. Zoals men zich zal herinneren, richtte een jongedame enkele jaren geleden in Bloemendaal een privé- dierentuintje op en haar vader, die zün dochter ook wat wilde gunnen, verschafte grote bedragen, zodat dit dierenparkje thans over enkele bees ten beschikt, waarnaar Artis zelfs met verlangende ogen uitziet. ci v tl na ie uctiacii, tuuai uc uil" spraak op 31 Maart bepaald werd. I Reddende Bureaucratius. bv. gebleken, dat deze structuur in salon kon neerzetten, protesteerde, de weidegebieden in het algemeen zodat men tenslotte voor de recht- minder gunstig is dan in de andere! bank kwam. ten, waarvoor hij geen toestemming had. Er volgde een bevel tot het afbre- Het Landbouw Economisch fnstl-l der bedrijven een gezonde financiële ken v«*n de gewraakte bouwseltjes, tuut heeft een rapport uitgebracht structuur heeft. De toestand is ech-1 maar de bezorgde vader, die de ai- omtrent de financiële positie vanter niet in alle gebieden gelük; zo is verse beestjes toch ook niet in zijn Nederlandse landbouwbedrijven. Er is een enquête gehouden bij land- bouwboekhoudbureau's, waardoor van ruim 5000 over het gehele land verspreid liggende landbouwbedrij ven gegevens werden verkregen over de toestand in het voorjaar van 1952. Het rapport heeft doen blijken, dat de schuldenpositie van de Neder landse landbouwbedrijven t.a.v. de jaren vóór de oorlog een belangrijke verbetering heeft ondergaan. Men kan stellen, dat thans ongeveer 80 van de investeringen in de landbouw met eigen middelen wordt gefinan cierd. Dit bewyst, dat het merendeel Door een ijzeren plaat, die van een vrachtauto gleed, werd de 34-ja rige mevrouw J. E .Krijgsman- Scheen uit Dordrecht, toen zij giste ren per fiets de haar tegemoetrüden- de vrachtwagen wilde passeren, zoda- De gemeente Bloemendaal was dit njg getroffen, dat zü gistermiddag in park echter een doorn in het oog en het ziekenhuis aan de opgelopen ver- na jarenlang redeneren, kwam men wondingen bezweek, er plotseling achter, dat^ de vader Ingezonden brieven aan ver van de jongedame in strijd met de] schillende Haagse dagbladen zyn oor- bouw-voorschriften had gehandeld j zaak,, dat er in de historische optocht, door een paar opstallen nser te zet- j ^ie Gp g aldaar gehouden wordt, gebieden. Dit is ook ten aanzien van de liquiditeitspositie het geval. Dank zij het feit, dat de eigen mid delen zo'n belangryk aandeel in de financiering van de landbouw heb ben, beschikken vooral die bedrij ven, welke zakelyke onderpanden bezitten, over vaak ruime mogelük- heden tot financiering van eventuele verbeteringen in de bedrüfsuitrus- ting. Voor zover echter financierings- moeilükheden voorkomen, zullen het vooral pachtbedrijven en met name De Haarlemse rechter vond het 't vorig jaar maar een ingewikkeld ge val en verwees de zaak naar de ge wone rechter, terwül hy de gemeen te Bloemendaal opdracht gaf het be vel tot onmiddellijke sloping in te trekken. Het blijft lastig. De gemeente Bloemendaal, die een slepende procedure voorzag, teken de hoger beroep aan en gisteren jarig dienstjubileum. Althans was het een kwarteeuw geleden, aldus de di recteur, de heer B. F. Krantz, in zün toespraak tot de jubilaris die och tend, dat de heer Vons in dienst trad bij een der fabrieken van het con cern der N.V. Vereenigde Touwfa- brieken te Vlaardingen. De heer Krantz liet het aandeel van de jubilaris in de werkzaamhe den in de opbouw ven de „Neko'" de revue passeren. Spr. prees niet al leen het vakmanschap van de heer Vons, maar ook diens arbeidzaam heid en opgewekt karakter. De di recteur zegde hem dank voor het geen hij in het belang van het be- dryf heeft verricht. Bij deze waar derende woorden voegde spr. een ge schenk onder couvert. De heer Krantz betrok ook mevr. VonsNieuwstraten met enkele har- telüke woorden in de huldiging en bood haar een bouquet anjers aan. De heer J. van Deventer sprekend air directeur der N.V. Vereenigde Touwfabrieken, dankte de heer Vons voor alles, wat hij zowel te Vlaardingen als te Leiderdorp voor de V. T. had verricht. Met de beste wensen voor de toekomst, zowel in gezin als werkkring, bood spr. de jubilaris het zilveren V. T. ere-me- teal aan. Nog vele andere sprekers voerden het woord en boden ook nog ge schenken aan. Geboren: Yvonne Henriëtte Francises d. van O. H. Dabroek en W. Chr. Oudshoorn; Marrigje d. van J. van der Zwart en N. Tatje; Adri- aan Hendrikus Walter z. van D. Goldberg en M. A. Guggenbühl. Ondertrouwd: B. Hoogstraten 21 j. en T. Ho gen es 23 j. Overleden: Geertruida Zuijdam 73 jwed. van M. van Dük. 0UDE-WETERING Ouderavond R.K. Verkenners. Op een vrij gunstig gelegen terrein werd beslag gelegd, de verschillende industrieën werden ingeschakeld, materialen werden gevraagd en ge kocht, de leden werden in hun avonduren aan het werk gezet en in schuren en fabrieken liggen al ver schillende speelwerktuigen, als wip pen, schommels, glüplanken en der gelijke te wachten om zo spoedig mogelük te worden opgesteld. Ook de handenarbeid werd niet vergeten; zelfs hele gezinnen hebben medegewerkt aan de plannen en de voorbereidingen voor de te organi seren grote bazar. De Bazar. Gistermiddag om 3 uur was in de grote zaal van het parochiehuis de officiële opening van de bazar, daar- bü waren onder meer aanwezig bur gemeester Smeets en de beide wet houders, enkele raadsleden, pastoor Kouwenhoven, rector De Groot en dokter G. A. de Bruijne. De voorzitter, de heer C. van der Hoeven Jr., sprak een kort openings woord en heette alle genodigden welkom, roemde de grote medewer king zowel van gemeentebestuur als van particulieren en niet te vergeten de medewerking van de leden bij de voorbereiding ondervonden. Hij ver zocht de voorzitter van de bazar- ccmmissie de heer v. d. Byl de ge nodigden langs de verschillende stands en vermakelijkheden rond te leiden. Na de bezichtiging van de massa's handwerken en de keurig opgestelde vermakelijkheden en de aanval op de schiet- en werptenten sprak burgemeester Smeets zijn waardering uit voor de vriendelijke ontvangst en voor alles wat er ge presteerd was; hü had grote bewon dering voor het doorzettingsvermo gen om zo'n keurig geheel samen te stellen, hü prees de initiatiefnemers, die daarmede getoond hebben zelf werkzaam te zijn ter versterking van de z0 nodige financiën, daarbü de verzekering gevende, dat het ge meentebestuur vol belangstelling is voor de bescherming van de jeugd, tegen de vele gevaren langs de Hoge Rijndijk. Na dit korte officiële gedeelte be gonnen de stands op volle toeren te draa'en om de vele nutt'°e en fraaie handwerken, het kunstige figuur- |zaagwerk, de huishoudelijke en luxe artikelen, de baby- en kinderkleding enz. voor het goede doel aan de man ct' vrouw te brengen. Ook Vrijdagavond van 19 tot 22 uur en Zaterdag van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur is de bazar geopend, De verkenners, voortrekkers en wel-tcrwyl Zaterdagavond de trekking pen van de St. Jacobusgroep gaveniv2n de 6rote verloting zal plaats hun jaarlükse ouderavond in caféhebben. Meerzicht. Het was jammer, dat hop-j vAeventifAiirr man J. Kortekaas wegens ziekte ver- 2ötTtKlf ÜUC r hinderd was de leiding van deze avond op zich te nemen. Hij werd vervangen door zy'n broer, die in zün openingswoord dank bracht aanj BODEMONDERZOEK IN DE MEERBURGKERK. ieder, die op enigerlei wyze had bü- Deze week heeft men een aanvang gedragen tot het slagen van deze gemaakt met het onderzoek naar de avond en tot het gereed komen ven bodemgesteldheid in verband met de stamhut van de voortrekkers. het leggen van een nieuwe vloer in Hierna was het woord aan de wel- de kerk. Daartoe zyn proefboringen pen die opvoerden de een-acter De verricht welke moeten uitwijzen, of geen Jodenster en geen Duitse uni formen gedragen zullen worden. De 78-jarige wethouder J. Straub van Kloetinge heeft een ken de meeste souffleurs op het to- taat van deze" boringen "is nog niets diepgaand meningsverschil met het 1 S*Li - .nieuwe" (onderwüzer) komt. Tot er vóór het leggen der vloer geheid groot vermaak van het publiek ble- zal moeten worden. Over het resul- college van B. en W. en de gemeen teraad over de algemene zaken van de gemeentepolitiek en deswege heeft de wethouder gemeend schrif telijk zyn ontslag te moeten indie nen. Maandagavond komt dit ontslag in openbare behandeling en mis schien is de Raad het dit keer met de wethouder eens. Naast J. M. Moningh, zal met ingang van het seizoen 1955/56 ook Kees van Iersel geen deel meer uit maken van de directie van de Oost nederlandse Toneelgroep. De arti stieke leiding der toneelgr. ep zal neel te zitten! |met zekerheid te zeggen. Dit zal pas De verkenners wisten vervolgens kunnen gebeuren, "als het officië'e n aantal paardendieven en smokke- rapport hierover zal zyn uitgebracht, laars, verdeeld over een tweetal Bij het onderzoek stuitte men eerst stukjes, gevangen te nemen. Hierbü werden de jongens met behulp van grote petten veranderd in potige ke rels, die blükbaar het liefst met de klompen aan en de voeten op tafel in huis zaten. In „Het rare kosthuis" werd het inderdaad een vreemde geschiede nis, toen de hospes bleek één kamer te hebben verhuurd aan vüf ver schillende personen. Men wist ech ter met behulp van hypnose en boks- partijen weer uit de impasse te ge- jonge pachters zün, die hiermede, zaak op zün agenda geplaatst. kreeg het Amsterdamse Hof deze worden gevormd door Robert de' raken. Dit zou echter beslist beter hebben te kampen. De verdediger van de gemeente' Richard Flink. Vries, directeur, Elise Hoomans en. zün gelukt, wanneer de rollen wat i beter gekend waren. op een zandlaag, vervolgens op een laag klei en daaronder weer op een veenlaag. Op 10 meter diepte stuitte men op een zandplaat. Aangenomen wordt, dat de zandlaag destüds niet voldoende is aangestampt, waardoor deze zich later is gaan zetten met het bekende gevolg van een verzakte en een gescheurde vloer. Zonder vooruit te willen lopen op het rap port geeft de huidige situatie niet veel reden tot optimisme om het zonder heien te kunnen stellen. Ho- pely'k is dit niet het geval daar dit een aanmerkelijke verzwaring van de kosten met zich brengt.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6