R IJ N S J R E E K SCHRIJVERS TAXI De reserve-politie van Alphen vierde haar eerste lustrum Verjaardag van prinses Marijke staat weer in 't teken van verzet Hmnsmmi RECHTZAKEN Aetherklanken Marktberichten PASSIESPELEN TEGELEN DAMESPANTALONS LEUNE JANVOSSENSTEEG 67 VRIJDAG 18 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 In dc bijeenkomst in hotel „Cen traal", waar het nuttige van een goe de propaganda op gelukkige wijze verenigd werd met gezelligheid van klasse, vierde de Alphense Reserve Gemeentepolitie Donderdagavond haar eerste lustrum. Behalve de leden zelf en hun echt- of huisgenoten waren voorts aanwe zig loco-burgemeester J. v.d. Berg, wegens ziekte van burgemeester Wit- schey, inspecteur en corpschef, de heer N. G. Groothuijse, vele leden van de gemeentepolitie met hun dame, de heren A. Ros en J. J. v. Noort, respectievelijk kringhoofd Z.H. 3 van de B.B. en pl. hoofd zelfbescherming en instructeur van de BB., terwijl ook mr. J. J. v. Mechelen uit Gouda, secretaris van de Gewestelijke com missie Z.H. N.O. van Steun Wettig Gezag van zijn belangstelling deed blijken. Namens de plaatselijke contact commissie sprak de heer Chr. Dusos- wa een kort inleidend woord. Namens de burgemeester sprak wethouder J. v.d. Berg, die eraan herinnerde dat burgemeester Wït- schey het was, die vijf jaar geleden de grootste stoot tot de oprichting had gegeven. Spreker gaf een uiteen zetting van de betekenis van de be naming dienaar van de Hermandad en zei, dat de politie al van ouds voor de veiligheid van stad en land moest zorgen. Telkens als het nodig blijkt, aal de politie ook thans en in de toe komst optreden om te voorkomen, dat de minderheid aan de meerderheid haar wil oplegt. Spreker zeide ver heugt te zijn, dat het lustrum gevierd kan worden onder rustige tijdsom standigheden en dat dit instituut thans in Alphen aari den Rijn is uit gegroeid tot een kleine 30 man. Het is spreker bekend, dat inspecteur- corpschef Groothuijse trots is op de reservisten. Namens het gemeentebe stuur bood spreker gelukwensen aan en verklaarde, dat de gemeentelijke overheid erkentelijk is -voor presta ties van dit hulpcorps. Mr. Van Mechelen richtte zich in zijn toespraak met woorden van dank en waardering tot de plaatselijke con tactcommissie, inspecteur Groot huijse, de oud-secretaris van SWG, de heer A. Hofland, en de nieuwe, de heer J. J. v. Noort, alsmede de hoofd agent en tevens instructeur van de reserve gemeentepolitie, de heer J. v.d. Berg, wier verdiensten het Ge west niet ontgaan zijn. De weg van SWG is niet altijd'over rozen gegaan, zei spreker, die grote waardering aan de dag legde voor de steun die juist in moeilijkheden werd ondervonden van de dames. Hij betreurde dat het aantal Poli- tie-Reservisten in Alphen aan den Rijn aanzienlijk is teruggelopen en riep de aanwezigen op de heer Groot huijse een lustrum geschenk te geven door het ledental te verdubbelen. BOSKOOP Biljarten. Het A-team van de Boskoopse Bilj. Ver. ,De Driesprong" boekte in de competitie van het dis trict Gouda KNBB haar tiende over winning in successie. Ditmaal tegen Centrum A. Hierdoor zijn de Bosko pers Groene Laken die aan de kop gaat, tot op drie punten genaderd. Met nog 8 wedstrijden voor de boeg heeft „De Driesprong" prachtige kan sen voor de leiderstrui. De spanning is in de A-afdeling hoog gestegen, want wie zal de nek-aan-nek race winnen? Ook A 2 roert zich in de laatste weken flink, dit team wil waarschijnlijk, het kost wat het kost, in de bovenste helft eindigen. Voor B 3 betekent de wedstrijd die in de komende week tegen Groene Laken B moet worden gespeeld, een laatste kans. Om in de running te blijven, zal er met het grootst mogelijke cij fers moeten worden gewonnen. De uitslagen: Marktzicht ADe Driesprong A 2 25; De Driesprong A 2Centrum A 1 5—2; Centrum A 2De Driesprong A 1 07; De Driesprong CCentrum C 44; Groene Laken BDe Driesprong B 1 7—2. Het programma: 21 Febr. TOP. C De Driesprong C; 22 Febr. De Drie sprong B 1Centrum B; 23 Febr. Per Aspera ADe Driesprong A 2; De Driesprong B 3Groene Laken B 24 Febr. De Driesprong A 1 K.O.T. A; Gouda BDe Driespr. B 2. Atbletick. Aan de te Soestdui- nen, door de Politie Sportverenigin gen „Soest" en „Amersfoort" georga niseerde 7 km „cross-country" dis trict west, gehouden onder auspiciën van de Ned. Politie Sportbond, werd ook deelgenomen door de. wacht meester der Rijkspolitie te Boskoop, W. van Atten. Voor dit sportevene ment waren 16 o'eehiemers aan de start verschenen. Het parcours moest door sneeuw en gladheid, onder zeer moeilijke omstandigheden worden afgelegd. Wachtmeester van Atten ging in een tijd van 21 minuten en 45 seconden als no. 3 over de streep. Een prestatie, die gezien het aan tal uitstekende lopers, eon zeer goe de kan worden genoemd en waar voor de Boskoper een bronzen me daille werd toegekend. KOUDEKERK GEVONDEN EN VERLOREN Bij de politie zijn als gevonden gedeponeerd: etui met vulpen en vulpotlood; kist met zakjes vogel- voer en pakjes visvoer; kindersjaal en contactsleuteltje. Als verloren werden aangegeven: 1 gevlamd vulpotlood; 1 rood vul potlood; portemonnaie inhoudende ongeveer 20,—; nog een portemon naie; een gladde gouden ring. zitter hem bij de sluiting toezwaaide ten volle als verdiend kan beschou wen. Dat was ook zo met ,The sin- ging sisters v. d. Poel Dds" die een knap stukje vol leuke herinneringen zongen aan het afgelooen L.T.J.-jaar en de heren L. v. d. Poel Hz., B. v. Poel Dz. en K. v. d. Geest Lz. voor hun gecostumeerde potpourri. Ook de dames Wip en Snip wisten aan de zaal daverende lachsalvo's te ont lokken met hun allerzotste Carna valscapriolen. Het stemt tot grote voldoening, dat in dit programma ook plaats was in geruimd aan declamatie. Natuurlijk is declameren niet gemakkelijk. Het vereist veel meer zorg, dan het weg geven van een shownummertje. Des te meer verdient het waardering, dat hier ernstig wordt gepoogd deze meer verfijnde kunst ingang te doen vin den. Laten we hopen, dat dit mooie De herdenkingsavond werd op voortreffelijke wijze opgeluisterd door het politie-cabaretgezelschap „De Ramodians" uit Amsterdam. Het amateurgezelschap had vele peilen op zijn boog, en troffen ze alle mid den in de roos. De medespelende da mes en heren beheersten zowel het spel van het cabaret-genre als de zang en muziek. Het geheel kon ten volle worden gewaardeerd. R.K. Bond van Bouwpatroons. In Hotel „Toor" hield de Ned. Kath. Bond van Bouwpatroons, district Rijnstreek, Donderdagavond zijn goed bezochte jaarvergadering. In zijn inleidend woord herinnerde de voorz., de heer C. M. Deerenberg aan het voorstel van dit district betref fende een verbetering van de contri butieregeling, welk voorstel door het hoofdbestuur is overgenomen en dat by invoering wellicht een contribu tieverlaging zal inhouden. In het jaarverslag maakte de se cretaris, de heer P. G. van Wijk mel ding van de toename van het leden tal. Hij memoreerde ook, dat in de bouwwereld het afgelopen jaar veel .d°e.n 5®*!?" declamaties en zang (er werd braaf ïlerTalïlrt \o roosWeuri? want meegezongen). Dat alles werd met ook de concurrentie treedt sterk naar voren. De penningm., de heer L. v. Ben- nekom, Hazerswoude (Rd.) had een klein batig saldo. Het bestuur is ongewijzigd geble ven. De g. a. kapelaan F. C. Verheul belichtte de bedoelingen van het Bisschoppelyk Mandement. Bij de gedachtenwisseling, die bij de rond vraag ontstond, bleek duidelijk, dat de jongste wijziging in de toepassing van de omzetbelasting in de bouwwe reld nogal veel moeilijkheden ver oorzaakt en dat op verschillende punten zelfs insiders geen oplossing weten. Voorts is naar voren gebracht, dat de toenemende sociale lasten hun weerslag'vinden op de uurlonen en dientengevolge ook op de kostprijs berekeningen. LAN&ERAAR Filmavond St. Deusdedit. Als een der eerste uit onze omgeving mocht Langeraar in het Parochiehuis de Filmtournee 1954-1955 van de Ned. Kath. Landarbeidersbond ont vangen. Deze filmavond wordt aan de afdelingen aangeboden ter gele genheid van het gouden bondsjubi- leum van St. Deusdedit, vorig jaar gevierd. Deze avond was bestemd voor de afdelingen Langeraar, Nieuw koop, Noorden, Nieuwveen, Zeven hoven en Aarlanderveen. Een pluim pje voor getrouwe opkomst komt Zevenhoven toe. Deze afdeling was met 40 personen aanwezig. Voor deze kleine plaats een prachtige vertegen woordiging. De voorzitter van de afd. Langeraar, de heer Joh. Versluis, sprak een kort openingswoord. Hij verwelkomde de g. adv. kap. G. La- gerberg, kap. A. Buis en pater v. d. Poel, alsmede de heer Meester, hoofd bestuurder en verder alle aanwezi gen. Hij sprak de wens uit dat men veel zou kunnen genieten van deze aangeboden filmavond waarop hij gaarne veel meer leden met hun echtgenote zou hebben gezien. Voor de pauze sprak de heer Meester de aanwezigen toe. Hij trok een verge lijking met de toestand van de land arbeiders een dertigtal jaren gele den en nu. Na de oorlog vooral is men begonnen om de achterstand in loon van de landarbeider bij de in dustrie-arbeider weg te werken. Ge lukkig mogen we vaststellen dat het werk, vijftig jaar geleden begonnen door enkele pioniers vrucht gedra gen heeft. Veel strijd moest gevoerd worden.-Nu echter is het niet meer alleen een strijd om het brood, maar om de waarde van de mens. Het is nu niet meer een strijd tussen kapi taal en arbeid, maar een samenwer king geworden tussen werkgever en werknemer. Tot slot spoorde de spr. aan tot grote activiteit. Ieder moet actief zijn en voortbouwen aan het werk dat voor een halve eeuw begonnen werd. Ook de vrouwen moeten hierbij helpen. Het programma gaf vooraf een pro- pagandafilmpie getiteld „Bescher- ende handen" en een reportage film van de viering van het gouden bondsiubiJeum. Verder een f'lm ver vaardigd door Piet van der Ham ter gelegenheid van het gouden bonds- feest „Er is veel vrucht gewonnen". Na de pau^e de Ital'aanse speel film van Mamiche Cloehe „Peoino en Violetta", meer bekend misschien als Pepino en zijn ezeltje. K9EUWVEEN RIJPWETERING VASTENAVONDFEEST L.T.J. „Van alles wat"; zo luidde de titel van het revue-cabaretprogramma, dat het bestuur van de L.T.J. gister avond de leden van deze jeugdver eniging aanbood ter luisterrijke vie ring van het vastenavondfeest. De voorzitter leidde de avond in met een heel korte opening, waarin hij vertelde, dat het de eerste keer was, dat zoiets op touw was gezet en dat dit mogelijk was geworden door de spontane medewerking van vele leden en hun dames. Hij hoop te, dat alles zou verlopen, zoals het waa uitgedacht en opgezet en dat het in de smaak zou vallen. Daarna werden vlug even de kampioenen van de damcompetitie en de verdere uitslagen bekend gemaakt. Van de A-klasse was P. v. d. Poel kampioen geworden met 31 punten uit 18 wed strijden. Daarna volgden IC. v d. Poel Azn., H. v. d. Poel Jz., B. Ver laan, C. v. Leeuwen, A. v. Leeuwen, H. Heeemskerk, J. Straathof Jz. en P. en H. Straathof Az. In de B-klasse was J. Versteegen kampioen geworden met 32 uit 18 met als opvolgers A. Straathof Az., K. Verlaan, C. Daleman, Th. Juffer-1 mans, IC v. d. Geest Lz., E. Vergeer, Duivenvoorden Hz., H. Castelijn en N. Duivenvoorden. De prijzen waren voor A. de wis selbeker (2 maal achtereenvolgens of 3 maal in totaal) en voor B de eremedaille. t_J* Dat was gauw gebeurd en toen OUDSIQIC VOOf 06(1101131*611 kwam de vrolijkheid met schetsen, Sleetocht door de tuin In de 2e klasse van de Baarnse schoolvereniging was het vandaag feest. Een der leerlingetjes, prinses Marijke, vierde haar achtste verjaar dag en zoals dat de gewoonte is, trac- teerde zij haar klasgenootjes. In huiselijke kring zal het feestje wat later gevierd worden, n.L na te rugkomst van prins Bernhard uit de Verenigde Staten; men verwacht dat Z K. H. morgen weer in ons land zal zijn. Hedenmiddag zullen twee minder valide kinderen van de slichting „Het vierde Prinsenkind", Adrie de Zeeuw en Dirk Faassen, beiden 15 jaar, begeleid door mevr. Boussaard- Koster, een vilten paard aanbieden. Dit geschenk is vervaardigd door de 22-jarige Tonny Vos, die reeds 10 jaar bedlegerig is. Vooraf zullen de ZOETERWOUDE In beroep bij kroon van de godsdienst een liedje en een gijntje handig en Het gemeentebestuur van Zoeter- vlot aan elkaar geknoopt door de Woude heeft zich in een beroepschrift mannebroeder A. v. d. Geest Wz., tot de j£roon geWend met het ver- aie als conferencier dat plakwerk zoek het besluit van G S te vernie Ê°®d bleek te verstaan en die dan Hgen waarbij goedkeuring werd ont- ook de byzondere lof, die de voor- houden aan het raadsbesluit tot het verstrekken van financiële steun aan bedienaren van de godsdienst. In dit beroepschrift wordt o.a. de overweging van GS bestreden, als zou het verstrekken van een dergelijke fianciële steun geen aanwijsbaar ge meentelijk belang dienen. Alleen reeds uit het feit, zo betogen B. en W. dat er in Maastricht en Vught vrijwel gelijkluidende verordeningen bestaan met daaruit voortvloeiende financiële consequenties voor de gemeente, zon der dat die verordeningen door het vernietigingsrecht wegens strijd met de wet of algemeen belang zijn ach terhaald en in het onderhavige ge val de minister van binnenlandse za ken niet bereid was vernietiging van de overordening te bevorderen, be wijst voldoende, dat de daaraan ver bonden financiële consequenties zeer zeker een algemeen gemeentelijk be streven zal worden voortgezet. De lang kunnen dienen en dat het ver- Biljarten. Gisteravond werd er een begin gemaakt met de onderlin ge biljartwedstrijden voor de aan vullende competitie. Deze wedstrij den worden gespeeld volgens nieuw moyenne. De uitslagen waren als volgt. Groep A: L. Kesting verliest van A. J. v. Trigt; J. Pietersen verliest van G. Keijzer; G. J. v. d. Berg wint van H. A. Leliveld. Groen B: A. Straathof verliest van J. Gieling; A. Schoorl wint van A. Lenting; Th. Noteboom wint van J. v. Eijk. OUD-ADE De heer G. v. Leeuwen slaagde voor het diploma Ned. Handelscor respondentie. RQELOFAREKDSVEEN Rectificatie. De heropvoering van het St. Pancratiustoneel heeft niet plaats op Zaterdag-, 'maar op Zondagavond. strekken van dergelijke bijdragen niet buiten de bemoeienis van de ge meente vallen. B. en W. zien in het standpunt van G.S. een miskenning van het belang der geestelijke volks gezondheid als basis van het alge meen welzijn van de burgelij ke ge meenschap. Indien 'i juist was, wat G. S. stellen dan zou ook de rijksoverheid in geen enkel opzicht steun bieden aan de godsdienst, de kerkgenoot schappen en hun bedienaren, terwijl zij dit toch op velerlei wijzen doet. Uitvoerig gaan B. en W. in op en-- lcele andere aspecten van deze kwes tie, waarbij zijn betogen, dat het ver lenen van de onderhavige subsidie niet in strijd is met enige wetelijke bepaling. Tenslotte wordt in het be roepschrift aangetoond dat de finan ciële toestand van de gemeente ge zond is, zodat ook in dit opzicht geen bezwaren kunnen bestaan. B. en W. verzoeken tenslotte het betreffende besluit van G.S. te willen vernietigen. bestuursleden werden eventjes on der de loup genomen door de heren K Castelijn, A. Moore en H. Pen- nings Kz. en ze wisten er een aardig boekie over ooen te doen. Dat op het Districts Carnavalsfeest nog lang niet alle energie was opge bruikt bleek wel toen de dames en heren als slot nog een paar uurtjes werden meegesleept in de draaikolk van melodieën, die de Vrijbuiters aan al hun instrumenten en aan alle kelen wisten te ontfutselen. In een wip waren alle stoelen aan de kant en glansde de dansvloer tussen de dansparen. 't Was weer een knal-avond voor deze zo succesvolle jeugdvereniging, ging. Toneel De R.K. Toneelvereni ging „Ernst en Luim" zal 't winter seizoen beluiten met een vrolijke vas tenavond uitvoering, (zie advertentie in dit blad). Na het meer ernstig kerstspel „Jutterkerst" zal men nu proberen het publiek wat op te vro lijken. En gezien het succes van vo rige uitvoeringen zal deze opzet zeker slagen. Geboren: Wijnand Willem z. van Gerrit van Tol en Francina Wilhel- mina Kraaijeveld; Ris je d. van Arie Langhout en Willemijntje Hofman. Ondertrouwd: Wouter Zekveld 24 j. en Nellie Bontenbal 20 j.; Jacobus Verbree 28 j. en Paulina Hendrika Lan geveld 25 j. Getrouwd: Oomelis Johannes van der Poel en Agatha Catharina Maria Ivooter; Pieter Olierook en Catha rina Cornelia van der Voort. Overleden: Fran^iscus Nicolaas Maria Mensch 2 j.; Henrica Martina Fase 49 j. TER AAR Nooit Gedacht. Uitslagen van wedstrijden gespeeld in de onder linge competitie. Dammen: J. van der StarreW. van der Starre 02, D. SpekW. van Vliet afgebr., N. KnlshovenH. Broer 02, H. MuhrW. Snaterse 11, A. HartveldW. Dros 20, W. DrosA. Hartveld 02. Schaken: H. AaftinkP. Hooger- vorst 0—1, B. Rietveld—J. W. F. de Bruijn 10, A. van der JagtM. Heijns 10. Altior Oliebollenactie. Het is reeds lang traditie, dat men met Vastenavond oliebollen eet. Voor Ter Aar begint het traditie te wor den, dat Altior zorgt, dat u op ge makkelijke wijze in het bezit komt van die oliebollen. Altior doet dit, om er een financieel voordeeltje uit to halen. Onze R.K. Sportvereniging die aan zoveel mannelijke als vrou welijke jeugd de gelegenheid geeft sport te beoefenen, heeft recht op financiële steun. Om haar taak be hoorlijk te kunnen volbrengen kan Altior niet buiten de steun van al len. Wat een mooie en aantrekkelijke gelegenheid geeft zij hiertoe middels deze oliebollenactie. De huismoeders zijn verlost van een inspannend werk, geen onaangename keuken- geuren in huis, en evenmin een vet te olieboel meer. Altior neemt al die bezwaren weg. Maandag ruilen de j ^SI5! leden van Altior het oranje zwart van het sportcostuum voor het ha- L», gclwit van oliebollenbakkers/stei's. I pers 0*dere gjuf?rouw Maandag ook mllen zij het product of weduwe teaen kort. in- van hun arbeid de goudgele, oliebol WOning en vrije kamer. Br. aan huis ten verkoop aanbieden. no. 4687 bur. van dit blad. kinderen met H. M. de Koningin en Prinses Marijke in de tuin van het paleis een rit per arrestee maken. De heer H. J. van Rijn, een van de eerste slachtoffers van de „Geu- zengroep", die tijdens de bezetting vier jaar gevangen heeft gezeten, zal voorts aan de jarige een bankje over handigen, dat hij en de invalide oud strijder Berghuis gemaakt hebben. Het vorig jaar schonk de verbin dingsdienst van de koninklijke land macht een tafeltje, vanmiddag om 16.30 uur zal een deputatie van deze dienst twee bij-passende stoeltjes aanbieden. Te 17.00 uur zullen de beide peet ouders van Prinses Marijke, mevr. D. PostSlomons en de heer A. Wil- tens, komen gelukwensen. Mevrouw Post, de meter van prinses Marijke, is de weduwe van de bekende ver zetsstrijder Johannes Post, die op 16 Juli 1944 te Overveen gefusilleerd werd. De heer Wiltens was voorzit ter van de raad vdn negen van het studentenverzet, een vooraanstaande figuur van het geestelijk verzet in Nederland. UTRECHTSE POLITIE SCHREEF 577 BONNETJES OP EEN AVOND. De „politionele actie" heeft gister avond in Utrecht niet minder dan 577 verkeersovertredingen aan het licht gebracht. Dit klinkt enigszins eigenaardig, cm dat de meeste overtredingen de ontbrekende of onvoldoende ver lichting betroffen. De intensieve ver- kearscontrole wordt in Utrecht nog voortgezet. Land- en Tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Voor de jeugd, 14.20 Sportpraatje. 14.35 Amus.muz. 15.00 Gronings prog. 15.25 „Het volle pond", caus. 15.40 Gram. 16.00 Boek- bespr. 16.15 Radio Philh. ork. 17.üO Radioweekjourn. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Ar tistieke Staalk. VPRO: 19.30 „Passe partout", caus. 19.40 „De Bijbel is een moeilijk boek, caus. 19.55 „Deze wpek", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. prog. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Lichte muz. 22.40 „Gevaarlijk Us". hoorsp. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengeb. en lit. kal. 8.00 Nws., weerber. en Kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Metropole ork. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Lichte muz. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.55 Gram. 16.00 Greg. zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Sopr. en orgel. 17.20 Voor de kinderen. 18.00 Nederl. liedjes. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Rege- ringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen van het At lantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Licht baken", caus. 19.30 Avondgeb. en lit. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Gevar. prog. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. FEESTGANGER. Op het 35-jarig huwelijksfeest van zijn ouders had een 21-jarige Leidse loodgieter wel wat erg diep in het glaasje gekeken, alvorens hij op 14 November op zijn fiets was gestapt. Bij de bloedproef was nl. een alco holpercentage van 2,05 pro mille ge bleken, hetgeen uitzonderlijk hoog is. „Ze hebben me anders zo weer naar huis gestuurd", zei verdachte voor de Haagse Politierechter. Hij meende zelf vijf glazen bier te hebben ge dronken. Overeenkomstig de els werd hij veroordeeld tot 30.— boe te of 15 dagen. ZATERDAG TELEVISIE-PROGAMMA'S AVRO: 20.15—22.15 „Made in Hol- HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 7.45 Even opkrik ken! 7.50 Gram. 8.35 Orgelsp. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", caus. 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.40 Pianorecital. 12.00 Accord, ork. en solist. 12.30 LEIBEN, 18 Febr. Vee. Aanvoer 6 stieren, 70 melkkoeien, 270 vette koeien, 55 vare koeien, 16 vette kal veren, 248 nuchtere kalveren, 250 vette schapen, 50 weide schapen, 469 vette lammeren, 43 varkens (zeugen) 386 schrammen, 377 biggen, 5 geiten. Total 2245 stuks vee. Prijzen: slachtstieren 2.20—2.45 per kg. schoon gewicht; melkkoeien 675985 per stuk; vette koeien 1.952.75 per kg. schoon gewicht; vare koeien 460—700; vaarzen 550325; pinken f 265—420; gras kalveren 170—300 per stuk; vette kalveren 1.902.80 per kg. levend ?ewicht; nuchtere slacht kalveren 4252 per stuk, 1.15—1.30 per kg. levend gewicht; vette schapen 100135; weideschapen f 130160 vette lammeren 100145; zeugen drachtige 275425; schrammen 70110; biggen 45—58; geiten 1525 per stuk. Handel: melk- en vaarkoeien, vaarzen en pinken, tamelijk, vette koeien, goed, nuchtere kalveren vlot, schapen en lammeren stug duur, zeugen, schrammen, biggenen geiten matig. TBC-vrije afd. gewone aan voer (92). Kaas. Aanvoer: 11 partijen Goudse. Extra kwal. 2.34; le kwal. 2.27—2.30; 2e kwal. 2.22—2.26 per kg. Handel: matig. LEIDSCHENDAM, 18 Febr. Eieren Op de weekmarkt van „Het Wa pen van Veur" waren aangevoerd 42500 kipeieren. De prezen waren voor: 4200 eieren no. 0 14.10— 14.90; 8600 eieren no. 1 12.0012.90 12000 eieren no. 2 10.85—12.00; 11700 eieren no. 3 10.05—11.20; 5400 eieren no. 4 9.209.90; 600 eieren no. 5 f 8.908.80. ENORME PRIJSVERLAGING VAN DE Lambretta-Scooter Thans Incl. kilometerteller en stuurslot. Slechts f 1380. Indien gewenst le betaling ƒ270.—. Restant 24 maanden 5 rente. Vraagt inlichtingen bij de officiële Lambretta- dealer voor Leiden en Omstreken Motorrijwielbedrijf H. WALENKAMP ZN. TURFMARKT 5 - TELEF. 20050 - LEIDEN. Ned. Reisver. voor Katholieken AFD. LEIDEN. op de Zondagen 12, 19, 26 Juni en 7 Augustus per luxe touringcars! prijs f 13.00 hierin begrepen uitsluiten le klas plaatsen! Inschrijving tot uiterlijk 1 Maart a.s. bij het agentschap: HOGEWOERD 56, LEIDEN TEL. 20206 Blauw en Bruin, vanaf#11,95 KINDERPANTALONS, vanaf f 8.75 ewetANKER POLSHORLOGES. T? Gevraagd te Leiden in slagerij een flinke win- keljufrouw, in- of extern. Br. no. 1582 bur. v. d. bi. 2? Gevraagd één of twee werksters voor de R.K. meisjesschool Rhijngees- terstraatweg 51, Oegst- 1574 Busopener 39 ct., ge combineerd met kurken trekker. Geheel metaal, le kwaliteit Engels fabrikaat, met garantie. Alleen met advertentie, compleet 39 ct Geldig tot 26 Februari. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. 4692 2T Net meisje gezocht, werktijd 94 uur door mevr. Uhlenbeck. Poel- geesterweg 2, Oegstgeest. TeL 31172. 4690 5? Gevraagd leuke R.K. vriendin, leeft. 16 jaar. Liefst in bezit van fiets. Br. no. 4694 bur. v. d. bl. ST Porseleinen kop en schotels 49 ct., porseleinen theepotten 1,49 en J 1,69 crème boterhambordjes 29 ct., diepe of platte borden 39 ct., koffiepotten, grote maat 1.98, melkkannetjes 69 ct., enz. enz. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48 - Nova. Noordeinde 43, Leiden. •J? EWE-Anker 17 st. An ker, waterdicht, schokvrij, anti-magnetic, Zwitsers 53,50; dames pols 15 st. Anker, echt doublé. 20 mikron 54.50. Dc mooiste modellen, de beste uur werken. S. v. d. Water en Zn., Haarlemmerstr. 185. VERLOVINGSRINGEN S? De Verlovingsringen Specialist S v. d. Water en Zn. Haarlemmerstraat 185. Biedt U alle modellen in do bekende Love Verlo vingsringen. Voegloos 14 kar. zeer hard eoud Gratis groter en kleiner maken, als de vingers veranderen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3