iDUINSTREEK RK AV V besprak problemen Kinderen sloegen hun slag Sport- en recreatieterreinen zullen worden aangelegd VRIJDAG 18 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KATWIJK Feestuur, dat deze subsidie ook voor de volgende jaren van kracht zal ziin. Zilveren Jubileum. Het was voor Wat betreft het zo lang verwachte de heer G. Versteeg, Wassenaarsesportpark betreurt het bestuur dat weg, gisteren een grote dag. Hij de gemeente de daarvoor benodigde was n.L 25 jaar in gemeentedienst geschikte grond nog niet heeft kun- by de Gemeentewerken. Vele belang- nen aankopen, maar R.K.A.V.V. is er stellenden kwamen- de heer Ver-van overtuigd, dat B. en W. óp dit steeg feliciteren. Daaronder was gebied al het mogelijke doen. Thans o.m. de Directeur van Gemeentewer-1 worden met de gemeente weer on- ken, de heer Priester, en vele am'bte- J-': naren. De heer Priester complimen teerde ook namens het gemeentebe stuur, sprak hierbij de beste wensen uit en overhandigde dan de gebruike lijke enveloppe. Van de personeels vereniging mocht de jubilaris een polshorloge in ontvangst nemen. De jubilaris was zyn loopbaan begonnen bü de P.T.T. en in 1930 by de ge- derhandelingen gevoerd over de voorziening van de terreintoestand en spr. hoopte dat deze onderhande lingen tot een goed resultaat zullen leiden. Wat betreft het terrein deelde de voorzitter nog mede, dat de huur thans tot 1 Aug. 1958 verlengd is. Om voor de terreinmoeilijkheden een oplossing te krijgen heeft het bestuur WWPBP «eprobeerd de resterende wedstrij- meentewerken gekomen. Later by den van het eerste en tweede elftal de vuilnisophaaldienst, en de laatste jaren chauffeur. KATWIJK AAN DEN RIJN „De Proeftuin". Door het be stuur van de Proeftuin „De Duin streek van Holland" was de jaarver te doen plaats hebben op het terrein van Tonegido. Tonegido was gaarne en dadelijk bereid aan het verzoek te voldoen, maar achteraf bleek dat daarvoor ook de goedkeuring nodig de Voorburgse Spo was van de Voorburgse Sportraad. Op het daarvoor strekkend verzoek heeft de Sportraad na 5 weken nog gadering met voorlichtingsmiddag1 geen antwoord gegeven hot lijkt er gisterenmiddag belegd in „De Kroon*7 i veel op dat er in bedoelde Sportraad Wegens ziekte van de voorzitter J invloeden zijn. welke de gevraagde opende de vice-voorzltter, de heer toestemming tegenwerken. Kroon te Alkmaar, deze wel zeer i Intussen gaat R.K.A.V.V. toch in ja- belangrijke vergadering. Spr. zeide, ren vooruit, zó zelfs, dat de voetbal dat voorheen deze vergadering in vereniging over 6 jaar het feit gaat Kennemerland gehouden was, doch 1 herdenken dat R.KlAV.V. in 1922 op gezien zulk een massale opkomst j "ptiaüef van de toenmalige kapelaan was spr. verheugd deze vergadering ^ön Emmerik werd opgericht. Het thans hier te kunnen houden. Spr. bestuur echt de tijd gekomen, om heette inzonder welkom dr ir M. I voorbereidingen te treffen om het Oostenbrink van de Plantenziekte-140"!arlf bestaansfeest op gepaste wij- kundige dienst te Wageningen, de fete vieren en stelde voor een jubi- heer Sneek van de Proeftuin Alk-Jeumfonds te stichten, waartoe met maar, de heer Egr. van der Helm, werd besloten. Rijkstuinbouwconsulent, de heer S. °ver he.k denkbeeld tot vorming van der Peet te Heemskerk, ass. ÏJJLJ6en tuinbouwcons. en de heer J. W. Ven- ^Sdmlg van ge- del idem alhipr dachten gewisseld en het bestuur Na lezing der notulen volgde eenh? ?e su®Sesties n,ad« interessant jaarverslag waaruit „iibrmëpï C" r raPPort zal bleek dat door de „Proeftuin" in mtoren6en- 1954 weer zeer veel belangryk werk was verricht. De secretaris de heer Jac. de Weijer, directeur van de veiling „Kennemerland" werd hiervoor dank gezegd. Dezelfde spr. deed tevens financieel verslag. Uit de exploitatie rekening bleek dat de uitgaven had den bedragen 38170.en de in komsten 47871.batig saldo 9701.De balans sloot met een eindcijfers van 34627.Rekening en balans werden na enige toelich ting goedgekeurd. Idem de begroting voor 1955. De heer S. van der Peet deed hierna uitvoerige mededelin gen over de Proefplannen voor 1955 en ir. van der Helm deelde als toe voeging hieraan nog mede, dat door het bestuur van „De Proeftuin" wordt overwogen een verrolbare kas in de Proeftuin Heemskerk te plaatsen, waarvoor een Rijkssubsidie verwacht wordt. Door dr ir Oosten brink werd hierna een leerzame causerie gehouden over ziektebestrij ding in tuinbouwgewassen, duidelijk toegelicht met plaatjes. Waarna de heer J. W. Vendel mededelingen deed over oorzaak, proeven en ad viezen betreffende deze aangelegen heid. Op beide lezingen volgde een reeks van vragen waarna maar overduidelijk bleek hoe moeilijk de ze materie is en dat men ook in we tenschappelijke kringen op vele vragen het antwoord nog moet schuldig blijven. De samenstelling van de commis sie tot wering van schoolverzuim al hier is in gehouden vergadering vastgesteld als volgt: voorzitter Jac. Meijer, vice voorzitter Joh. Korpels- hoek, secretaris P. H. Casten miller, leden M. Vöge en P. Ouwerling. LEEDSGHENDAM Woensdagavond zijn de leden van R.K.A.V.V. voor een buitengewone bijeenkomst bij elkaar geweest Voor zitter J. Malburg zette uiteen, dat het bestuur jaar en dag alles in het werk stelt ter bevordering van goede voetbalsport. Meermalen is gespro ken met B. en W., alsook met de ge meenteraadsleden, om te komen tot een bespeelbaar terrein en betere terrein-accomodatie. In zijn al te gro te voortvarendheid zijn er nu achter af gezien wei eens al te harde en niet te verdedigen woorden gebruikt en het bestuur en speciaal de voor zitter legt zich gaarne neer bij de verklaring dat de critiek op het ge meentebestuur wel eens al te heftig is geweest. Het is voor de .vereniging van groot belang, d:t het gemeentebe stuur heeft ingezien, dat het zo niet langer ging met R.K.A.V.V. en over de brug is gekomen met een subsidie van f. 1COO.— voor 1955. Dankbaar voor deze tegemoetkoming hoopt het Een bende kinderen heeft ingebro ken in het gebouw van een der zwaarst bewaakte handelsmaatschap pijen voer edele metalen in Londen. De bende liet een kluis, die goud en zilver ter waarde van tien millioen gulden bevatte, ongemoeid en ver dween met medeneming van piatina- boorsel ter waarde van bijna 2.000 gutd., een vulpen en ongeveer 1,25 aan baar geld. Scotland Yard tracht nu uit te zoe ken, hoe de bende er in is geslaagd het gebouw binnen te komen zonder daarbij de alarminstallatie in wer king te ste'len. Voor de politie staat wel vast, dat hier kinderen aan het werk zijn geweest. Door het gebouw liep een spoor van afgebrande luci ferhoutjes; kennelijk beschikte de R.K.AV.V. heeft thans ook weer internationaal contact tot stand we ten te brengen en het heeft een voetbalvereniging in Duisburg (Duitsland) bereid gevonden eind April a.s. in Leidschendam een wed strijd te spelen met R.K.A.V.V. LISSE MATER AMABILISSCHOOL VIERDE HAAR EERSTE LUSTRUM Een tijdsbestek van 5 jaren is spoe dig voorbij, de Mater Amabilisschool te Lisse vierde al weer haar eerste lustrum. Een lustrum, dat een spe ciaal karakter heeft, omdat de school steeds crescendo is gegaan en men binnen niet al te lange tijd zal ge huisvest zijn in een eigen gebouw aan de Achterweg. De heer A. Th. M. Zwetsloot sprak een kort welkomstwoord tot de be stuursleden, de docenten en de leer lingen, waarin hij wees op de viering van het eerste lustrum en zijn dank uitsprak tot de docenten, die er zeer zeker toe hebben bijgedragen, dat de school een steeds grotere bloei tege moet ging. Hij vertrouwde er op dat deze avond evenals de vorige avonden in het afgelopen vijfjarenplan weder om een succes mag worden en dat bij een volgende lustrumviering de zaal van het K.A.B.-gebouw te klein zou blijken om het aantal leerlingen te ontvangen, zodat zij dan zouden moe ten omzien naar een grotere plaats van bijeenkomst Ter gelegenheid van dit lustrum was een feestlied samengesteld van 7 coupletten hetgeen door de leerlin gen werd gezongen en waarmede de feestelijke sfeer tevens haar intrede deed, ofschoon deze reeds aanwezig was, wanneer men de aankleding van de zaal in ogenschouw nam. Het zag er echt gezellig uit. De docenten en leidster speelden een aardig toneel stuk. „CANITE TUBA" SPEELDE VOOR DONATEURS De R.K. Harmoniekapel „Canite Tuba' 'heeft in de Bloemlusthal van het H.B.G.-gebouw haar jaarlijkse donateursuitvoering gegeven, welke door een zeer groot aantal bezoekers werd bijgewoond. De voorzitter, dr. Simonis, ver klaarde, dat de vereniging in elk ver enigingsjaar een drietal hoogtepun ten heeft, n.l. de jaarvergadering, het jaarlijkse concours en de donateurs uitvoering. In de jaarvergadering wordt het wel en wee van de vereni ging door het bestuur aan de leden voorgelegd en terdege besproken, zo dat men hiermede rekening kan hou den voor het daaropvolgende jaar. De deelname aan het concours geeft aan of de muzikale prestaties der ver eniging vooruit zijn gegaan, terwijl de donateursuitvoering beoogt om de donateurs een avond van muzikaal genot te geven. Hij verwelkomde op deze 10e donateursuitvoering na de naamsverandering van Adolf Kolping in Cenite Tuba in het bijzonder de pastoor, de wethouders en de ge meentesecretaris, terwijl hij medede ling deed van de verhindering van de burgemeester. Een tiental jaren geleden bestond het corps uit 15 man Onbekende duikboot Bij de kust van Florida (V. S.) is Woensdag een onbekende onderzee boot gesignaleerd. Twee leden van de kustwacht meldden, dat de onder zeeër het vaartuig waarop zij zich bevonden bijna ramde, alvorens te duiken en snel te verdwijnen. Vliegtuigen van de Amerikaanse marine zijn onmiddellijk na de mel ding opgestegen, doch hebben niets kunnen vinden Een wnordvoerder ven de marine verklaarde, dat zich in dit gebied geen onderzeeboten van de Amerikaanse marine bevonden. Volgens de twee leden van de kustwacht voerde de onbekende on- en thans telt het corps 65 werkende leden, die allen geüniformeerd zijn. Hy deelde mede, dat de verbetering van de instrumenten en de aanschaf fing van uniformen resp. 2700.— en 16.000.heeft gevorderd, bedragen welke men met aller medewerking heeft kunnen besteden en waarmede I het culturele peil van een groot deel 1 van de Lissese bevolking mede is ge diend. Hij bracht dank aan allen, die hebben medegewerkt om deze avond weer te doen plaats hebben en wens te allen een zeer genotvolle avond toe. Onder leiding van haar dirigent, de heer Peter Wit, ving de harmonie kapel aan met haar concert en bracht allereerj* JubelklSnge, mars, van Ernst Uebel; vervolgens lTtaliënne a Alger, ouverture van Rossini; Sinfo- nia Concertante van Boedijn; Suite Oriëntale van Popy; Straussherinne- ringen van H. Lureman; Münchner Kindl, Walzer van Karl Komzak en tot besluit Engeland Vaarders, mars van W. Schild. Dit concert werd door de aanwezigen onder doodse stilte aanhoord en op voortreffelijke wijze, zoals wij steeds van Canite Tuba mo gen verwachten, uitgevoerd. Voor hun sublieme spel hadden de muzi kanten dan ook een zeer langdurig apDlaus in ontvangst te nemen. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door het Kleinkunet- Ensemble „Kees Stet", dat met het cabaret-programma onder het motto „Laat ons lachen en vrolijk zijn" voor een passend en vrolijk besluit zorgde. Doorlichting. Degenen uit Lisse (dorpskom), die niet in de gelegen heid waren zich in het gebouw Re- hoboth te laten doorlichten, kunnen zich mits zij hun oproepimgskaart meebrengen alsnog voor onder zoek melden in het R.K. Verenigings gebouw aan de Engel op Vrijdag ^18 Februari des avonds tussen 7 en 9.15 uur; Maandag 21 Februari des voor middags tussen 10.30 en 11.45 uur en Dinsdag 22 Februari des voormiddags tussen 9 en 11.45 uur. Ook voor hen, die bij nader inzien zich alsnog willen laten doorlichten op t.b.c. bestaat daartoe nog de ge legenheid door zich te vervoegen op genoemde data en plaats en kunnen dit doen zonder oproepingskaart. Na genoemde data Is de mogelijkheid om zich in Lisse te laten doorlichten verstreken. bende niet over een aaklantaarn. J derzeeboot geen navigatielichten. Door het kopen van een lot f. 10.- stelt U ons ln staat de Hartebrugkerk volledig te restaureren. U heeft dan kans op één der zeer aantrekkelijke prijzen. R.K. Kerkbestuur ln de Parochie Onze Lieve Vrouwe Onbevlekt Ontvangen te Leiden. 6000 loten t.10.- 120 prijzen met een totale waarde van 1. 16.500.- Aan alle deelnemers zal vóór 8 April a.s. gratis een trekking8lijst worden toegezonden. De netto-opbrengst der loterij zei worden aangewend voor restauratie ven de Hartebrugkerk te Leiden I Loterij t.b.v. Hartebrugkerk Trekking op 31 Maart a.s. 1 AUSTIN A 30 1 ERRES televlilatoestel 10 ERRES radio's 10 Solexen de Luxe 10 R.S. Damesrijwielen 10 R.S. Herenrijwielen 10 PRISMA Dameshorloges 10 PRISMA Herenhorloges 28 OSMIA Vulpensets 30 SOLAR strijkbouten Gosdgek. bl| Bes!, v. d. Min. van Justitie dd. 29 Dec. 1954,2e Aid. A. Nr. L.0.640/148. Bestel riü door storting of inzending van deze bon Hierlangs afknippen en in enveloppe zenden aan Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat 106, Leiden Telefoon K 1710 - 20421, Postgiro 558718. Ondergetekende wenstloten ad-f. 40.- te ontvangen I onder rembours j na ontvangst per giro/postwissel. WOONPLAATS HANDTEKENING - Voorkeur voor Nr ...r C. Loten verkrijgbaar bij: ZAhDVLIET's BOEKHANDEL, Haarlemmerstraat 117, Leiden (Advertentie). GEMEENTERAAD VOORHOUT Pamflettenkwestie naar justitie De raad van Voorhout kwam gis teravond in vergadering bijeen. Daar dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar was, informeerde de heer Prins waarom de voorzitter geen Nieuwjaarsrede hield. De voor zitter antwoordde, dat hij niet gaar ne een negatieve rede had gehouden. Veel wat in 1954 was besloten, is verschoven naar 1955. Hij wilde het liefst de gepasseerde periode zo spoe dig mogelijk vergeten en hoopt dat nu in 1955 positieve resultaten, voor al wat betreft de woningbouw, zul len worden bereikt. Hij deed de toezegging, om in de volgende vergadering het verloop van 1954 te memoreren echter zon der het woningprobleem. Woningkwestie. Naar aanleiding van een ingeko men stuk over de bouw van 4 wonin gen in de vrije sector door de heer J. v Stein, ontspon zich een vrij lange discussie, tussen de heer Weve, de beide wethouders en de voorzitter. De heer van 6te(jn had n.l. 10 April 1954 een verzoek aan B. en W. gericht tot medewerking voor de bouw van 4 woningen in de vrije sector, waarop hij 29 April antwoord entving, dat nog geen beslissing kon worden genomen. Een verzoek met tekening werd doorgegeven aan Stad en Land, die het afwezen. Het was een antwoord van B. en W., doch de wethouders wisten van dit verzoek echter niets af, wat zij met verontwaardiging constateerden. Eerst heden, bij een herhaald schrijven van aanvrager, is hun dit bekend geworden. Naar aanleiding hiervan werd de eis gesteld, dat alle stukken gericht aan B. en W. ook eerst in B. en W. worden behandeld. Dit verzoek van de heer van Stein lcomt dus nogmaals ter sprake. De raad stond er welwillend tegenover. Verbreding Leidse Vaart. Voor deze verbreding werden B. en W. gemachtigd de nodige stappen to doen. De weg zal 6 m breed wor den met een rijwielpad van 3 m. De provincie vond 2 Yi m voldoende. 200.000 zal de provincie bijdragen en de gemeente 5.000,om het verschil in breedte van K m te be kostigen. In verband met aankoop grond voor deze verbreding, zal het nog wel even aanlopen. Van de Staat der Nederlanden en van Rynland is inmiddels al een stuk aangekocht. Een voorstel om de bijdrage per inwoners aan de Vereniging tot IJs- bestrijding te Leiden, te verhogen met 0.04 per jaar werd teruggeno men, wegens een onjuiste redactie van het prae-advies. De Loosterweg zal worden verbe terd. Indien tijdig wordt begonnen is de verbetering over 2 maanden klaar. De firma Versluis en zoon uit Bodegraven heeft als laagste inschrij ver de opdracht gekregen voor ƒ41 000,De weg wordt dan 5 m breed. Voor een transportbuis van de wa terleiding die aangelegd wordt langs de Jacoba van Beieren weg wordt 33.500,beschikbaar gesteld, ter wijl de vernieuwing van 2 pompen in het pompstation 5.000,moet kosten. 836,werd beschikbaar gesteld voor de plaatsing van 16 trottoirkol- ken in de Dr. Kuyperlaan, Dr. Schaepmanlaan en Prof. Nolens! aan. Het werk zal worden aanbesteed. Een nieuwe bezoldigingsverorde ning voor het gemeentepersoneel yverd vastgesteld. Op een bezwaarschrift van de wo ningbouwvereniging werd afwijzend 'beschikt. Naar aanleiding hiervan wilde de heer v. d. Ploeg weten of Demavo ook een aanslag had gekre gen en of deze betaald was. j De voorzitter antwoordde, dat De- mavo inderdaad een aanslag bad ge kregen, maar hij wist niet of deze al i betaald was. IEr komen sportvelden. Er komen sportvelden, een speel weide, recreatieterrein en park. Dit is wel het besluit wat de raad nam, iin verband met reeds lang ingedien de plannen. Contact is opgenomen met de Heidemaatschappij. De ex ploitatie van deze sportvelden komt geheel in handen van de gemeente, j De begroting geeft een bedrag aan van rond 130.000, terwijl de bijko mende voorzie";ng geraamd wordt op rond f 19.000. I Op de grootst mogelijke spoed werd aangedrongen. De voorzitter zeide dit toe en dacht ongeveer 15 Maart met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden her benoemd de heren A. Allard, E. Knoppert en P. v. d. Geer. In de va cature J. Koomen werd benoemd de heer J. Floor, terwijl in een 2e va cature nog niet werd voorzien. Een informatieve bespreking van de bouw van 4 woningen aan de Rijnsburgerweg gaf als resultaat, d->t de raad eensgezind een dergelijk plan toejuichte. Het worden dan ge meentewoningen met een huurpeil van f 13, De bestaande tekeningen werden als grondslag van bouw aanvaard, ZQETERÜSEER Carnaval van GildeIn „De Jon ge Prins" ziin de leden van het Gil de genoeglijk bijeen geweest voor een prettige vastenavondviering. De voorzitster, mevr. A. D. v. Velzen Peterse, heeft alvorens met het ge varieerde programma werd begon nen met nadruk gewezen op het noodzakelijk werk der Kankerbe strijding door het Koningin Wilhel- minafonds. Met vrolijke muziek van de „Hap py Boys'" werd het Vastenavondpro- sramma ingezet. Hierna volgde in bonte afwisseling declamatie, zang, pianospel en toneel door een groepje U.L.O. meisjes, die onder regie van de heer N. v. d. Brink voor de eerste maal op de planken kwamen. Ze heb ben zich kranig van hun taak gekwe ten, waarbij het hoogtepunt lag ln de opvoering van het toneelspellet'e: „De heks van het blauwe ven". De heer v. d. Brink heeft hierna de da mes laten griezelen met het onder deel: gedachten lezen of overbren gen! Hierin ontponte hij zich als een waar telepaath, die met de kaarten frappante staalties van gedachten le zen ten beste gaf. Met enkele leuke soeMetjes werd de avond besloten. Het werd laat maar het was buitengewoon gezellig. terwijl de verdere uitwerkingen in handen van B. en W. werden gesteld. Het had de heer Nijssen bevreemd, dat bij de begrafenis van oud-burge meester Bulten niemand van het ge meentebestuur aanwezig was. De voorzitter deelde mede, dat hij, zo wel als de secretaris absoluut ver hinderd waren. Daags tevoren was het hem pas bekend, want de ge meente had van het overlijden geen bericht ontvangen, aldus de burge meester. Famflettenkwestie. De heer v. d. Ploeg kon zich met de gang van zaken inzake het justite- onderzoek betreffende het smadelij ke pamflet niet verenigen. Hij wil daar ook niet in berusten. Daarom deed hij het voorstel dat de raad bij de Offic'er van Just:tie een aan klacht indient wegens belediging. Met algemene stemmen werd dit aangenomen. Besturen is vooruitzien, aldus mr. Weve, daarom maakte hij de opmer king, om nu reeds uit te zien naar nieuwe grond om deze bouwrijp te kunnen maken. Hij kon zich niet verenigen met het feit, dat de pers ook prae-advie- zen kriigt toegezonden. Op zijn voor stel zal dat dan ook niet meer ge beuren. Bus kwam terecht in een bollenland Gistermorgen omstreeks 10 uur reed op de 's-Gravendamsclieweg ter hoogte van ue rij wielhandel G. Zoet een autobus van de N.Z.H.T.M., van de dienst loeidenNoordwijkerhout In de bus waren 28 personen gezeten. I Met het passeren van een tegenligger en een geparkeerde fruitauto van de heer Augustinus uit Noordwijker- hout, kon de chauffeur van de bus niet vorkomen, dat hij met zijn wa- gen de fruitauto aanreed. Hierdoor schoot de bus van de rijweg af, door een haag heen en kwam tarecht in I hst met bloembollen beteeldle land van de heer Groene. De bus bleef vlak voor de sloot staan. De passa giers bekwamen geen letsel. Door de botsing was de bus aan de rechtervoorzijde ernstig beschadigd. Van de heer Augustinus rolden enige kisten met .ruit over de weg. Diens auto liep lichte schade op. Het koste veel moeite, om de auto bus uit het zachte bollenland te halen Pas enkele uren na het ongeval kon de bus worden weggesleept. De rijks politie van Voorhout regelde het een en ander. NOORDWIJK DEMONSTRATIE-AVOND M. S. V. AFD. GYMNASTIEK. De grote zaal van het Casino met de twee galerijen en het toneej, wa ren nog te klein, om gisteravond al len een goed onderkomen te geven, zodat velen van de sporters(sters( na hun werk moesten verpozen in één der achterzalen. Dat een vereniging zich in haar nog korte tijd van bestaan een zo enorme populairiteit heeft weten te verschaffen is wel een uni cum, dat een belofte inhoud voor de toekomst. Dat M.S.V. haar tijd verstaat komt wel het beste tot uiting in het feit, dat de afd. gymnastiek in één jaar tijd een ledental wist te bereiken van bijna 500. De soortorestaties staan nog in het beginstadium, doch wat de heren Boortman en Tempelaar en mej. Geerlings de sporters al hebben bij gebracht was het bekijken waard. Tevens was het verheugend dat de ken Brinkman, pastoor Bender en de kapelaans Hartog, Mussert en pater Peterse door hun tegenwoordigheid blijk van belangstelling gaven. Door de beperkte ruimte kon een volledige opmars door alle leden niet plaats vinden. Begonnen werd met vrije oefeningen door dames senioren, waarvan de uitvoering zeer goed was. Bij een ernstige training zullen successen zeker niet uitblijven. In In een regelmatig tempo werden de volgende nummers uitgevoerd, zo wel door de dames, jongens en meis jes. Uitstekende nummers van Gios uit Noordwijkerhout waren een goede demonstratie voor de MSV-leden en wij verwachten, dat zij alles zullen aanwenden om de buitengewoon goede prestaties van Gios in de toe komst spoedig te benaderen. Aan het eind sprak de g.a. kapelaan Hartog, dank voor de belangstelling voor deze avond en sprak de verwachting uit, dat allen het werk van MSV daadwerkelijk zullen steunen. Oproep van de politie. In de nacht van 2 op 3 Febr. 1.1. zijn uit de auto van een arts twee Perzische vloerkleden en een Perzisch tafel kleed ontvreemd. Deze kleden waren door enkele ingezetenen ter beschik king gesteld, om gebruikt te worden voor een toneeluitvoering, waarvan de baten bestemd waren voor een liefdadig doel. Zij die inlichtingen omtrent deze diefstal kunnen ver schaffen, worden verzocht zich met de politie in verbirfding te stellen. Veiligheidscontrole. Ingevolge opdracht van de Minister van Justi tie zal ook de politie van Noordwijk te beginnen op Vrijdag 18 Febr., vooral in de avonduren een uitge- b:eide verkeerscontrole houden. Men zorge dus dat ieder vervoermiddel aan de gestelde eis van verlichting enz. voldoet en men zich strikt houdt aan de juiste naleving van de ver keersregelingen. Deze uitgebreide controle zal regelmatig worden her haald. 6e Lustrum HUKASCH. In het grijze verleden heeft men wel eens zitten puzzlen wat toch de beteke nis was van HUKASCH. Nu, na 30 jaar, heeft de Hukasch-bloementen- toonstelling, waarop de broeiresul- taten van bloembollen van de Huis- Kas- en Schuurbroei, getrokken door de leden van de K.J.C., K.A.B., L.T. B. een zekere vermaardheid gekre gen, welke zich niet beperkt tot Noordwijk, waar ook in de gehele bollenstreek is doorgedrongen. Als de tekenen niet bedriegen zal deze Jubileumtentoonstelling, welke gehouden zal worden in de garage van de heer Roskam aan de Q. van Uffordstraat Zondag en Maandag a.s. alle voorgaande overtreffen, zo wel wat betreft de verplichte als de vrye inzendingen. Als grote attractie van deze ten toonstelling zal een soorten wedstrijd gehouden worden waarvoor de plaatselijke afd. van de L.T.B. een tachtigtal potten heeft ingezonden, zodat er voor de vakman veel op de ze expositie valt te leren. Naast de bloemenpracht welke tentoongesteld zal worden, kunnen bewonderaars van onze mooie natuur en wie zou dat niet zijn komen genieten van de volières met in- en uitheemse siervogels en evenzo van de fleurige levendige aquariums, welke omge ven door een schat van planten, op gesteld zullen worden. De tentoonstelling zal dit jaar ge opend worden door de in de vakkrin gen zeer bekende heer J. F. Ch. Dix uit Haarlem. Aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam slaagde mej. A. C. Meulendijk voor het doctoraal exa men medicijnen. WASSENAAR GOUDEN BRUIDSPAAR. Op Zaterdag 26 Februari a.s. zal het 5u jaar geieuen zijn dat het bruidspaar A. Vlieland—Ruwaard, Herman Costerstraat 12 in de echt verbonden werd. Het echtpaar woont al meer dan 30 jaren in Wassenaar. De 75-jarige bruidegom heeft 34 ja ren gevaren als matroos op ae koop- vaaruij vloot van de Rotteraamse Lloyd en daarna 10 jaar gewerkt bij ae provinciale waterstaat. De muziekvereniging Excelsior zal het gouden paar een serenaae ko men brengen. Het Zeepaardje vergaderde. Voor de leaen van de vereniging van aquariumlierneboers „Het Zeepaard je", sprak gisteren ae heer A. van den Nieuwenhuizen uit Heemstede over „samenstelling van visgemeen- schappen" en in deze causerie kregen zyn toehoorders heel wat pratti- sone tips voor het op de juiste wijze inrichten en ondernoaiden van een aquarium. spreker nam achtereenvolgens en kele belangrijke punten onuer ue loupe, zoais ae hoeveelheid water in een bak, de temperatuur, het ge halte van het water en de belich ting. Over de temperatuur zeide hij o.m. dat er verschillende soorten vis sen zijn, die behoeite hecuen aan een zexere afkoeling van het water tegen de avond en in de nacht. Ket is verkeerd, zulke vissen te laten le ven in water, dat precies op een zelfde constante temperatuur genuu- den wordt. Sommige vissen hebben hard, an dere weer zacht water noaig. Het vervangen van water door regenwa ter moet nooit al te plotseling geoeu- ren. Beter is het principe van „half om half" toe te passen en gebruik te maken van een filter. Spr. wees er ook op, dat verschillende vissen be hoefte hebben aan een schuilgelegen- heid en hij vertelde hoe men die kan maken, bijvoorbeeld met kurkschors, die eerst uitgekookt is. Nog tal van andere practische wen ken gaf de heer van den Nieuwen huizen, die zijn causerie verlevendig de met projectie. Geboren: Ronald E. zn van H. H. Wisbrun en H. J. Mostijn; Paul, zn van A. J. C. de Bruijn en M. Hubar; Cornells, zn van H. Meel en G. C. van Veen; Philippus H, zn van G. M. Pieterse en B. C. Berning.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2