R IJ NS TREEK DUINSTREEK Joh» C. Vink vierde zijn zilveren jubileum als secretaris van L»T»B» Bakfiets kwam voor auto terecht C. DO-.i^.DAU 17 FnJrf.tUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN In een gezellige bijeenkomst in Hotel „Toor" werd de heer Joli. C. Vink Woensdagavond op hartelijke wUze gehuldigd, omdat hij 25 jaar secretaris is van de pi. afd. van de L.T.B. Hiertoe waren de leden met hun echtgenoten op uitnodiging van het bestuur sa mengekomen. Aanwezig was ook de g. a», deken L. H. M. Nieuwenhuizen en de heer F. C. H. Schrijne- makers (met zijn echtgenote) c'ir. van de coöperatie van de L.T.B., waarvan de jubilaris al bijna 35 jaar vertegenwoordiger is. De feestdag werd aangevangen met een H. Mis in de parochiekerk, waarna ten huize van de jubilaris «en gezamenlijk ontbijt volgde voor de bestuursleden. Des avonds leidde de heer H. S. Kroft als voorz. van de pl. afd. van de LTB de bijeenkomst in met een gelukwens tot de jubilaris, die met zijn echtgenote, mevr. Vink— Mourits, en zijn kinderen, aanwezig was. De heer Kroft vergeleek de heer Vink met een secretaris-generaal, die meestal lange tijd „aanblijft", ter wijl de ministers nog wel eens ko men en gaan. Zo heeft ook de heer Vink vele voorzitters zien komen en gaan, wel een vijftal. Spr. noemde de jubilaris de motor van de afdeling en een zeer goede organisator. Hier van noemde hij voorbeelden. Hij is altijd optimistisch, draagt een zon nig humeur met zich door het leven en strijdt behalve voor de materiële belangen van de leden ook voor hun geestelijk welzijn, aldus schetste de heer Kroft de secretaris. De loffelij ke woorden onderstreeote hij met de aanbieding van een blijvend aanden ken: een mooie schilderij, dat op zeer suggestieve wijze de ploegende boer voorstelt. Mevr. Vink deelde in de huldiging en ontving bloemen. gen omstreeks 11.15 uur een ver keersongeval plaats, dat zich aanvan kelijk ernstig liet aanzien. Nader hand bleek de 15-jarige Fr. Zwartjes uit Hazerewoude, die het slachtoffer werd, er gelukkig minder ernstig aan toe te zijn. Materiële schade is groot Genoemde Zwartjes reed op dat tijdstip op een bakfiets in de rich ting van de Hefbrug. Hij reed voor het eerst op een bakfiets, in dienst van zijn patroon, de kruidenier R Boete te Alphen aan den Rijn. Ten gevolge van ongeoefendheid zwenk te hij met de bakfiets plotseling naar links, juist op het moment, dat uit tegenovergestelde richting een per sonenauto naderde, welke bestuurd werd door de heer W. Boshuis uit Zeist Ofschoon deze met alle hem ten dienste staande middelen ge tracht heeft de knaap te ontwijken, kon hij een aanrijding niet voorko men. De botsing die toen volgde was zo hevig, dat de bakfiets werd weg geslingerd en de berijder er van te gen de straat smokte. Hoewel het on geval zich op het eerste gezicht vrij ernstig liet anazien, kon dr. J. H. Pilon alhier slechts een gekneusde schouder constateren. De personen auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl de bakfiets het er r.og vrij goed afbracht. De bestuur der van de auto kwam er zonder persoonlijk letsel van af. STUURINRICHTING DEFECT. Op de verbindingsweg van de Rijn brug over het Aarkanaal en de Gouwsluisseweg over de Rijn, is ver moedelijk door een' defect aan de stuurinrichting de personenauto van de heer G. Haak uit Haarlem, op een vrachtauto, bestuurd door de heer A. G. v. Ommeren uit Nijmegen, ge botst. Dit gebeurde op het moment, dat de eerstgenoemde de bocht nam naar de brug over de Rijn. Persoon lijke ongevallen deden zich hierbij niet voor. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd. De personenauto is voor nader nderzoek door de po litie vastgehouden. De wagen moest worden weggesleept. Te snel door de bocht. Vermoe delijk dor de te grote snelheid waar mede de bocht werd genomen, reed de vrachtauto van de fa. H. uit Ter- Aar, bestuurd door de eveneens al daar wonende chauffeur de heer L. G. v. d. Vliet, toen hij de bocht om het voor de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn gelegen gazon te passeren, tegen de scheidingsmuur van het kerkhof op. Hierbij werd zo wel de beplanting met bomen etc. alsmede de muur beschadigd. Ook de vrachtwagen werd zwaar beschadigd. De chauffeur kwam er zonder licha melijk letsel vanaf, doch de mede- ir.zittend, de jongeman Verduijn uit Alphen bekwam hierbij een gebro ken sleutelbeen. Vastenavond middenstand. In Hotel „Centraal" hebben de midden standers en hun echt- of huisgeno ten, alsmede de KUMV'ers vasten avond gevierd. Mede waren anawezig deken L. H. M. Nieuwenhuizen en c-e kapelaans F. C. Verheul en L. M. G. Biemans. De heer C. J. Winning- hoff, voorz. van de pl. afd. leidde de avond in. De toneelvereniging D.V.O. uit Amstelveen, die de avond zou opluis teren, heeft met haar kolderverhaal in drie bedrijven „Een huis vol gek ken" onder regie van de heer L. Scheerder, teleurgesteld. Met de bewering „Agge mar leut et" kan niet alles worden goedge- en oorlogsjaren heel veel werk heeft i praat, zeker niet de inhoud en de verzet voor de boerenbelangen. Hij I slechte vertolking van een toneel- was steeds een grote b.ijveraar voor j stuk. Een vastenavondviering is ook de ontwikkeling van de jonge boe-niet hetzelfde als carnaval, renstand en was vooral een grote De heer Winninghoff haastte zich propagandist voor het landbouwn- dan ook, volkomen begrijpelijk, om derwijs, heel in het bijzonder van de dadelijk na het beëindigen van het landbuwschool te Bodegraven. Hij I toneel de aanwezigen uit te nodigen legde, aldus het gevoelen van de tot een dans o.l.v. het duo Van Mild, heer Van Leeuwen een trouw hart, dat voortreffelijk vergoedde wat men parate geest en grote durf aan de in het eerste deel van de avond te- dag. 1 kort was gekomen. Van de LTJ, waarvan de jubilaris ALKEMADE Gemeenteraad. De raad is bij eengeroepen tegen Woensdag 23 Fe- Motor van de L.T.B, De deken, die des morgens ten huize van de heer Vink al een per soonlijk woord had gesproken, zei nu, dat de jubilaris deze huldiging ten volle verdient. Het is een mooie vereniging, de LTB, waarvan hij de motor is. Hij is de man van 't huis bezoek, een belangrijk werk, dat hij met een blijde, vrolijke lach doet, zijn kwinkslagen ten beste geeft en een pittig geloofsleven ten voorbeeld stelt. Hij is overal gezien en geëerd, merkte de deken op, die de jubilaris zijn „vierde kapelaan" noemde. De deken prees de werkzaamheid van de heer Vink, maakte een vergelijking met het ploegpaard, dat op de schil derij in beeld is gebracht en wenste dat hij nog vele jaren het trekpaard der afdeling zou mogen zijn. De heer Schrijnemakers zei, dat de centrale Coöperatie van de LTB (Handelsraad) en de standsorganisa tie de LTB zo na aan elkaar verwant zijn, dat hij het feest niet voorbij wilde laten gaan. zonder als patroon enkele woorden te hebben gespro ken. Spr. bracht de heer Vink hulde by zijn zilveren jubileum als secre taris en wees daarbij, dat het veel langer, bijna 35 jaar is, dat hij zijn beste krachten geeft voor de com merciële instelling van de LTB. Spr. heeft in de jubilaris altijd de man gezien met het boerenhart. Het blijkt zo vaak in de zakelijke vergaderin gen van het veevoeder-, kunstmest-, landbouwbenodigdheden- en aanver wante artikelenbedrijf, dat de heer Vink eerst ziet naar het belang van de klanten. Spr. noemde hem een van de beste vertegenwoordigers. Hij wenste de jubilaris, dat hij met de zelfde liefde en ijver in goede ge zondheid nog vele jaren mag blijven werken voor het belang van de boe ren, commerciëel zowel als organi satorisch. De heer Schrijnemakers onder streeote zijn gelukwensen met de aanbieding van een actetas. In proza en poëzie. Nadat nog de heer S. van Leeu wen, een van de oud-voorzitters, met wie de heer Vink ruim 15 jaren mocht samenwerken, zijn gelukwen sen had aangeboden, releveerde zijn zoon, de heer G. A. M. v. Leeuwen, namens zijn vader, in poëzie en pro za-vorm een' aantal bijzonderheden uit het 25-jarig secretariaat. De ju bilaris werd hierbij een ijverige en nauwgezette functionnaris genoemd, een goede propagandist voor de goe de zaak, die vooral ook in de crisis- vele jaren contact-man is, ontving hij een vulpen. Dit geschenk werd hem te zijnen huize in de loop van zwsttiaxfis» bbssswbskbs gevoerd door kapelaan L. M. G. Bie mans. Tijdens het gezellig samenzijn, waarbij de heer K. den Hollander voor de muzikale omlijsting zorgde, sprak de heer Vink, mede namens zijn echtgenote en kinderen een dankwoord, in de eerste plaats je gens God voor de genoten gezond heid, om de belangen van de boe- ïenstand te kunnen dienen, zoals hij dat mede door veler medewerking, heeft mogen doen. Op de Steekterweg, ter hoogte van de kleuterschool nabij de Gouwsluis- sebruig alhier, vond Woensdagmox- van een 20-tal ingekomen stukken en verder de voorstellen tot het aan gaan van een geldlening groot 160.000.voor financiering kleu - terschool en de bouw van 10 wonin gen; garantieverlening ten behoeve van de bouw van twee woningen door de Bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten; vaststelling van een re geling betreffende het verlenen van subsidie aan de plaatselijke kruisver enigingen in deze gemeente; wijziging van de begroting dienst 1954 en 1955 en van de begroting voor het Woning bedrijf mede in verband met de bouw van 46 woningen te Roelof- arendsveen en 10 woningen te Nieu we Wetering en de ruiling van een perceel grond; verlening van een cre- diet groot 5000.voor de vernieu wing van een dagverblijf ten behoeve van de exploitatie van de zwemin richting. BODEGRAVEN Contact B.B. Er was een flinke belangstelling voor de feestelijke bij eenkomst van de noodwachters in de zaal van Hotel Overkamp. Onder de aanwezigen waren behalve burge meester Croles en diens echtgenote, de wethouders A. R. v.d. Heijden en C. G. Karssen, de heer Hets uit Gouda als kringcommandant en ook de da mes van de B.B.-ers. De avond werd geopend door de heer W. de Jong, als plaatselijk hoofd. Daarna hield Mr. Croles een speech je, waarin hij zijn blijdschap uitsprak over de gang van zaken gedurende het laatste half jaar. Aanvankelijk vlotte het niet zo best in de Bodegraafse B.B., maar thans was men de 60 leden gepas seerd. De burgemeester dankte elk een, die tot dit crescendo had bijge dragen o.m. de heren M. Verhulst en J. v. Loo.'De laatste, die al enige tijd ziek is, kreeg een taart thuisgestuurd. Vervolgens werd het B.B.-lied gezon gen, waarna de B.B.-ers een eigen program van leut en lol ten beste gaven. De heer Verhulst gaf een be schouwing over de Britse Home-gu- ards, terwijl de heer Hess nog even wees op hetgeen tot nu bereikt werd. Met muziek van „Inter Nos" en de vertoning van de film: „Holland, mo dern land met oude glorie", werd deze avond besloten. Been gebroken.*— De 14-jarige G. B., leerling van de Da Costaschool had het ongeluk zich tijdens het spe len op de speelplaats een been te bre ken. Nadat Dr. Ragny eerste hulp had verleend, werd de jongen naar een Gouds ziekenhuis vervoerd. Mèj. De Zeeuw, onderwijzeres aan de St. Jozefschool, werd benoemd in gelijke functie aan de R.K. School te Waddinxveen. BOSKOOP Nieuw tehuis voor bejaarden Na het verlenen van een crediet voor het ontwerpen van een voorlo pig schetsplan voor de bouw van een tehuis voor bejaarden, werd daartoe opdracht gegeven en na overleg met de provinciale directie van de weder opbouw is een plan gereed gekomen. Dit plan voorziet in de bouw van een tehuis voor ongeveer 60 bejaarden. De benedenverdieping zal 20 bedden kunnen bevatten, verdeeld over 14 éénpersoonskamers en 3 tweeper- soonskrimers voor geheel valide per sonen en 2 tweepersoons- en 2 vier- persoonskaimers voor niet geheel valide personen die iets meer verzor ging behoeven, zonder dat van ziekenverpleging" behoeft te wor den gesproken. Op de 2e verdieping zullen een tiental kamertjes komen voor het interne personeel. Beneden zijn de dienstvertrekken en. een rui me hall, die tevens dienst kan doen als ruimte voor het houden van bij eenkomsten. De provinciale directie voor de We deropbouw kan zieh in grote trekken met het ontwerp verenigen en zal gunstig adviseren voor de toekenning van premie voor de bouw. Uit een globale exploitatiebegroting blijkt, dat de pensionprijs ongeveer f. 2-090.per jaar zal bedragen, ter wijl de normale tweepersoonskamers 1 y, maal die prijs zullen moeten doen. Van Ged. Staten is bericht ont vangen dat in beginsel een extra contigent van 20 woningen beschik baar zal worden gesteld ten be hoeve van de bouw van een tehuis voor bejaarden met een capaciteit van 60 beden. De definitieve toewij zing is nog afhankelijk van de over eenstemming met de autoriteiten, en wanneer is komen vast te staan, dat met het tehuis een streekbelang wordt gediend. Volgens B. en W. staat geheel los van deze nieuwbouw het vraagstuk van het bestaande tehuis voor ouden van diagen. De huisvesting voldoet niet meer aan redelijke eisen en het ge bouw is zo bouwvallig geworden, dat niet meer tot ingrijpende restauratie kan worden overgegaan. Onder zocht wordt thans de mogelijkheid op dezelfde plaats een nieuw ge bouw te doen te verrijzen, waarom trent spoedig een voorstel kan wor- dien verwacht. Nieuw zwembad met badhuis De commissie ad hoe voor het zwembad deelt mede, dat zy met de voorbereiding van een zwembad be zwaarlijk verder kan gaan zonder een schetsplan van een inrichting op het daarvoor aangekochte terrein aan de Zijde. De commissie heeft met enkele des kundigen gesproken en is op grond daarvan tot de conclusie gekomen, dat een opdracht moet worden ver iaend tot het maken van een schets plan voor een niet overdekt zwembad annex een bescheiden badhuis (b.v. 12 cellen) met een daarbij behorende begroting. Op een andere wijze is het niet goed mogelijk tot een enigszins duidelijk plan te komen, zowel voor wat betreft de kapitaalsinvestering •als de exploitatie. De raad heeft A gezegd door de grond te kopen, zodat de verdere uit werking van de plannen ook wel doorgang zullen moeten vinden. Het is alleen de vratag, of de uiteinde lijke bouwkosten niet te hoog zullen zijn. Dammen. Voor de onderlinge competitie van de damclub „Bos koop" werden de volgende wedstrij den gespeeld: Groep 1: A. NederhofJac. Schoen maker 11; E. van VoskuilenE. J. Hoogerbrug 20; J. MesmanW. D. van Es 11. Groep 2: A. KosterD. Lankhuy- zen 20; H. C. TrimpM. Vuyk 20; D. Lankhuyzen—J. uBrggraaf 20; J. van TolD. W. de Zeeuw 20; H. C. TrimpA. Koster 20; J. BurggraafD. Lankhuyzen 2-M); J. v. d. BergW. A. van Otterloo HAZERSW0UDE Klok gaat weer lopen. De klok van de gemeente-toren zal weldra weer in gebruik gesteld kunnen wor den. De wijzerplaten en wijzers zijn opnieuw geverfd en met drie kanten is men geheel gereed gekomen. Al leen het luidwerk is nog in de war, maar dat zol ook snel worden verbe terd. Spoedig zal men in Hazers- woude dus weer kunnen zien hoe laat het is. De opbrengst van de collecte voor de Rheuma-bestrijding heeft in het dorp 100,49 opgebracht. 0UDE-WETERING Feestavond K.A.B. Ter gelegen heid van de jaarlijkse feestavond van de K.A.B. werd door de toneelgroep van de plaatselijke afdeling opge voerd het toneelspel van Johan Fa- bricius „Onder één dak". Wij kunnen niet zeggen, dat de regie een geluk kige keus deed met dit sombere stuk. Afgezien van het feit, dat dit stuk wegens de inhoud slechts bezwaarlijk kan worden gebracht door een kath. toneelgroep voor een katholiek pu bliek, geloven wij, dat met een blij spel of klucht méér succes zou zijn behaald. De beide avonden waren dan ook slechts zeer matig bezocht. Bovendien is een dergelijk stuk be langrijk te zwaar voor een nog zeer onervaren groep. De rollen van de vader en de oudste zoon Walter wer den op een behoorlijke wijze vertolkt; de overige deden wel hun best, doch vermochten niet de zaal in goede juiste sfeer te brengen. In de pauze werd ten bate van de kas een verlo ting gehouden. De muziek, ook tij dens het gezellig samenzijn na afloop, werd verzorgd door de heer v. Driel. RQELOFARENDSVEEN PANCRATIUSTONEEL BRACHT: „ROBBEDOES" Het was van de Pancratiustoneel- vereniging 'n voortreffelijke gedach te, om ter afsluiting van het jubi leum-seizoen het blijspel „Robbedoes" van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker op haar programma te plaatsen. Immers bij het ter gelegen heid van haar vorig lustrum gehou den toneelconcours had de toneelver eniging „Amicitia" uit Wassenaar met dit stuk hier ter plaatse de eerste prijs weten te behalen en toen reeds werd het betreurd, dat dit prachtige blijspel voor een zo beperkte kring gegeven kon worden. In het blijspel „Robbedoes" ziet de juist meerderjarige Louis Terlaet zich vanwege het 'overlijden van zijn vader gesteld als voogd over een iets jongere jongedame. Als zijn pupil Bob alias Robbedoes van kost school in zijn door tante Guurtje be stuurde rustige huishouding komt, SIGAREN HANDEL v/h H. Walenkamp Zonen, Prinsessekade 1 - Leiden, heeft niet alleen alle goede merken, SHAG en ROOK ARTIKELEN voorradig reeds vanaf 1,per 250 gr. maar ook alle ENGELSE- en AMERIKAANSE IMPORT reeds vanaf 1,per 100 gr. (in tins). (Advertentie) doemen de problemen op. Want bij haar entree blijkt deze Bob een jon gensachtige Robbedoes, die weinig nota neemt van haar z.g. welopge voede omgeving. Vooral dit sterke contrast met de stijfachtige freule Florence van Weel-Terlaet was kos telijk. Mr. Simon Geldens weet zijn schuchterheid te overwinnen en zijn reeds 20 jaren durende stille liefde voor tante Guurtje uit te spreken, waarbij freule Florence een lesje krijgt over liefde. Echter ook tussen Bob en haar voogd Louis Terlaet groeit een amou reuze verhouding. Maar het feit, dat zij de echte Bob niet is, en deze rol slechts speelde terwille van haar vriendin, de ware Bob, maakt haar het beantwoorden van deze liefde on mogelijk. Natuurlijk komt ook hier voor de juiste ontknoping. De spran kelende humor van dit spel heeft de Pancratiustoneelvereniging voortref felijk aangevoeld, waarbij na een misschien wat zwak begin, vooral Aad Verdel in Louis Terlaet en mej. Dora Schrama in de titelrol bijzonder goed waren. Regisseur Theo Wesselman wimpel de wel in grote mate de eer van de regie af op zijn broer Bert Wessel man die tevens een voortreffe lijke vertolking gaf van de wat gas tronomische advocaat mr. Simon Gel dens. Het applaus na het dankwoord var pastoor Schoenmaker, bewees wel dat de aanwezigen hadden genoten. Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdag avond heeft een heropvoering plaats. Dief gepakt. Zondagavond werd bij een dansgelegenheid een dames tas met inhoud ontvreemd. De dader R. v. W. kon Maandag worden ach terhaald. Het ontvreemde werd in be slag genomen en tegen de dader werd proces verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjevereniging. In „De Ros kam" hield de Oranjevereniging haar jaarvergadering onder voorzitter schap van dr. J. Bergman, die na zijn openingswoord dank bracht aan de burgerij, de Harmonie Katwijk en de winkeliers voor hun medewerking. Het mag dan ook gezegd worden dat het feest in alle opzichten geslaagd is. Maar wel is gebleken dat bij de bestaande contributie een groot feest moeilijk te organiseren is. In het nummer de lachspieren in beweging hield. Een „Carnavalsloed" ook al speciaal voor deze afdeling gedicht, werd uit volle borst door de dames meegezongen en zal ongetwijfeld thuis nog wel meerdere malen her haald worden. Een verloting met, zo als het programma vermeldde, unieke pryzen, maakte bovendien nog vele gelukkigen ook. Schorsenerenveiling. Gisteren werd weer een speciale Schorseneren- veiling gehouden aan de Groenten- veilinigsvereniging Katwijk en Omstr. jaarverslag werd1 'n bijzonder woord I Met eï„ goéde"^^lling mei van dank gebracht aan de Gebr. Van lonende prijzen werd er voornamelijk Duyvenbode voor het beschikbaar j gekocht voor West Duitsland en Bel- stellen van het feestterrein. Penning- gie. Betaald werd voor 1ste soort van meester J. A van der Horst ver- f. 53— tot f. 54—, voor tweede soort meldde een nkomsten van 5479,— van f. 32— tot f. 37— en voor 3e Het batig saldo was per 31 Dec. '54 soort van f. 7— tot f. 13 n 100 kg ƒ412,Aan het Gemeentebestuur - 6' werd dank gebracht voor de extra subsidie in verband met het 40-jarig jubilé. De kascommissie 1955 zal be staan uit de heren A. Durieux, Chr. Moerkerk en Nic. van Delft. De be- Er was een aanvoer van 7000 kg. Dammen. De uitslag van de on derlinge wedstrijd om de bordenbe zetting waren als volgt: J. Heems kerkH. Voorzaat 1-1; J. Schone- ïvioeriterK, en me. van ueuc. ue De- T u n 0. y rT dïSSerenV'van deM C a van DeUt en Th. ^'an Schle wé?-' _«°otweg-Ab. den herkozen. Als voorzitter werd herkozen dr. J. Bergman. Na breed voerige besprekingen werd besloten de minimumcontributie te stellen op 1,50 en er zal een comité gevormd worden om te trachten het ledental drastisch te verhogen waarbij ook gedacht zal worden aan de jongelui. Na verloting sluiting dezer geani meerde vergadering. van Beelen 2-0; B. BijsterboschH. Durieux 2-0; C. de MooyG. M. G. Bekx uitgest.; C. de Winter—D. Vis- werkt, zoals de geestelijke adviseur kapelaan v. d. zwaan gisteravonu in ae volle zaal van hotel v. d. Geest 1 voor de aanvang van het toneelstuk constateerde. Na 5 jaar kan ODr reeos op vele successen terugzien. Er zijn goede en zelfs heel goede prestaties geleverd kennelijk tot ge noegen van het publiek, want we ge loven niet, dat ODI ooit voor een niet goed gevulde zaal heeft ge speeld. Kapelaan v. d. Zwaan omschreef het toneelspelen als de kunst om de door de schrijver gecreëerde figuren zo volmaakt mogelijk tot leven te brengen. Iedere speler moet geheel in de uit te beelden persoon opgaan. Dit is een zware opgaaf, maar de leden van ODI hebben het hierin al behoorlijk ver gebracht. Spreker hoopte, dat de prestaties en successen nog mogen toenemen en zo deze blij de dag van het 5-jarig bestaan door nog veel meer blijde dagen gevolgd zal worden. Het door ODI voor deze lustrum viering gekozen toneelstuk „Mensen in Nood" door Wil Brakenberg is een goed stuk met een sterk dramatische inhoud, dat ons met de nood van de vissers op een klein eiland voor de kust in aanraking brengt. Een der gelijk stuk ligt de mensen van ODI bijzonder goed en het was dan ook niet te verwonderen,, dat het buiten gewoon goed gespeeld werd. Vooral de hoofdfiguren, zoals Maarten, zijn oude vader, zijn schoonzuster Aagje en zijn boze genius, de jutter „De Kreeft", werden buitengewoon sterk gespeeld. De spelers van deze rollen slaagden er werkelijk in om de door de schrij ver geschapen figuren levensecht op het toneel te plaatsen. Het talrijke publiek wisten zij van het begin tot het einde te boeien. Wij willen van de inhoud van het spel liever niets ver tellen, want aanstaande Zondag voert ODI het stuk voor de tweede maal op. Wij volstaan met te vermelden, dat de hoofdpersoon, Maarten Buijs, die tijdens de oorlog op zee zijn leven waagde in dienst der geallieerden en daarbij een oog verspeelde, in zeer grote nood komt te verkeren. In deze nood begaat hij een misdaad en na zijn ontslag uit de gevangenis dreigt hij in zijn verbittering geheel ten on der te gaan. De liefde van een vrouw wordt echter zijn redding. ODI viert met dit stuk en deze ver tolking op waardige wijze zijn eerste lustrum. Ook Zondagavond zal het stellig niet aan belangstelling ontbre ken, want na het toneelspel gister avond kon de voorzitter mededelen, dat enkele dagen geleden de 400ste donateur geboekt was. Na afloop van het toneelspel en na dat een verloting was gehouden, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen om met een dansje het lustrum ver der te vieren. „The Gay Players" uit Sassenheim zorgden voor goede dans muziek. STAGNATIE VAN RIOLERINGS WERK IN DE KERKSTRAAT. Het rioleringswerk in de Kerkstr., dat voor de gemeente wordt uitge voerd door de aannemersfirma Lam- pert Zoon uit Haarlem, is jongst leden Zaterdagmorgen op last van de directie stilgelegd. Vorige week is bij een keuring van enige buizen uit een pas aangevoerde partij, welke keuring plaats vond op last van de directie van gemeentewerken, n.l, gebleken, dat de firma O. uit Alphen aan den Rijn, buizen heeft geleverd van een belangrijk mindere kwaliteit dan was overeengekomen en door de leverancier in rekening gebracht. Bij de keuring bezweken de rioolbuizen bij een veel geringere druk, dan zij volgens de afspraak moesten kunnen doorstaan. De aannemer treft in deze geen schuld, daar door hem rioolbuizen van de voorgeschreven kwaliteit zijn besteld en betaald. Men kan er van verzekerd zijn, dat alles in het werk wordt gesteld, om het rioleringswerk weer zo spoedig mogelijk voortgang te doen vinden. E.H.B.O. jaarvergadering. In :ijn openingsspeech zeide voorzitter Barnhoorn, dat het werk van de EHBO niet heeft stilgestaan. Op 16 Maart a.s. zal een wedstrijd gehou- R.K. Vrouwenbeweging. De af-.^' J°n?~A. Hermans 18 pnt.; 6. deling Katwijk van de R.K. Vrou- wenbeweging gaf de eerste Vasten- 1 avondviering sinds haar oprichting ser 2-0; M. Aitena—Ant. Verhoog 2-0; den worden met de afdeling Sassen- C. Pool—(H. Durieux uitgest. jheim, Voorhout en Noordwijk. He- Bridgen. De resultaten van de laa5 kon '"het afge'-0Pen i0ar onderlinge competitie van de Bridge. icur?us worden gehouden wegens te club „De Brug" waren als volgt: i Keringe. deelname. F. van der Valk-Th. van Leeuwen ?e P?nn. deed rekenmg en ver- 24 pnt.; 2. Visser-Schuitemaker 20' W'woordmg over het jaar 1954. Er pnt.; 3/4. Parlevliet—Booy 19 pnt bleek een_ bat,g saIdo te zlJn van en als er ooit iets geslaagd is, dan is het wel deze feestavond. De voorzitster, mej. C. van Stijn, sprak het openingswoord en heette daarbij inzonder welkom pastoor C. J. Hesp en de heer Huiberts, die de muziek zou verzorgen. Hierna kwamen een groep gecos- tumeerde Gidsen de zaal instormen naar het toneel om daar voor Het Vrouwengilde een nummer te bren gen. Dit geval wekte veel hilariteit en bracht er een feeststemming in. Dan werd aan het uitvoerige pro gramma begonnen. Dit vermeldde voor elk wat wils. Een zangkoortje zong het Clublied, speciaal gedicht voor deze afdeling. In het vervolg zingen alle aanwezigen dit lied mee. Dit koortje gaf tijdens de avond nog enkele nummers en met succes, 't Is pas een begin, want dit koortje heeft grote plannen, waarover later Mevr. van Schie—v. Paridon decla meerde zeer verdienstelijk een twee tal nummers. Mevr. RaaphorstAl berts zong een drietal Indonesische liederen en oogstte veel succes. Mevr. Van den EshofSteenvoorden gaf „Het Kamerkatje" wat hevig de lachlust opwekte. Dezelfde dames gaven met mevr. v. Dun—v. Kerck- hove een schets, die veel applaus uitlókte en mevr. v. Dunvan kerekhove zong een Engels lied. Me- PluimgraaffRemmelzwaal 13 pnt. N00RDWIJKERH0UT GOUDEN HUWELIJKSFEEST. 205.88. De kascontrolecommissie deelde mede, dat alle boeken in or de bevonden waren. Tot voorzitter werd herkozen de heer Barnhoorn. Jln de vacature mej. Braat werd ge- I kozen mej. A. v. d. Werf. I Dokter Van Praag feliciteerde de gekozenen en hoopte, dat allen hun mevrouw P. J. VerdlgSa?±L. v d Ser, ^ven™ vereni«ing Geest, Heerenweg 210, hun gouden n, «n korti 20; H. GlazenborgD. van Stave- vrouw de Haas—Zweekhorst droeg ren 20. „De Schooljuffrouw" voor, welk huwelijksfeest te vieren. Zij genieten beiden nog een goede gezondheid, hoewel de bruidegom niet best ter been meer is. Deze is ook 84 jaar. De bruid kan nog goed mee en is 72 jaar. Het gouden paar heeft altyd ge woond op het Tespelduin, welbe kend in Noordwijkerhout als in de wijde omtrek. Het huwelijk werd met 11 kinderen gezegend. Thans zijn er 44 kleinkinderen. Op 28 Febr. zal in de parochiekerk van de Zilk het bruidspaar behoort parochieel tot de Zilk om half 10 een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedra gen. Aan huis is gelegenheid tot felici teren op Zondag 20 Febr. a,s. van 35 uur n.m. R.K. TONEELVERENIGING „O.DX" VIJF JAAR. Na een korte pauze sprak dokter Van Praag mej. Braat hartelijk toe en dankte haar voor het vele werk, dat zy voor de veren- ging had ge daan en hoopte dat zij trouw lid zou blijven. Hierna reikte hij het verlengde diploma uit aan de dames Willemse er. Van der Sleet en aan de heren A. Marijnus, N. Verdegaal en P. Barn hoorn. Aan mevr. Van Praag wer den vervolgens bloemen aangeboden en namens de vereniging werd aan dokter Van Praag een mooi klokje overhandigd. Dokter Van Praag' dankte voor het aangeboden cadeau en zeide het niet zc heel erg te vinden, dat in een be paald jaar geen nieuwe cursus kan worden begonnen. Het is prettiger werken als een flink aantal jonge lui enthousiast aan de cursus deel nemen, prettiger dan wanneer een cursus met kunst en vliegwerk in Het is than* 5 iaar «rpi^pn rfJcursua met Kunst en vliegwerk in p K n' n f S i elkaar moet worden gezet. Trouwens, rfnnr ppf» pn/hrmc2 f lzeÊfc spreker, de brigade- of herha- ?.?l Uil 4» groepje jonge-lingscursus werd goed bezocht en Je jeugdbeweging van de ult de EHBO d8 Roode kjuUco- St. Jozefparachie werd opgericht. ionne gevormd, waarvan reeds een Sinds deze oprichting is er met veeljaantal hun diploma hebben behaald, toewijding en veel liefde voor de. De avond werd opgeluisterd door edele kunst van het toneelspel ge- muziek van „de Jonge Harpers".'

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2