R IJ N S T R E E K DUINSTREEK Recreatie-vijverplan in de uitbreiding Alphen-West Fotogesprekken Bouw van drie woningen door v. Winsen bij K.B. afgewezen WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA S Het gemeentebestuur van Alphen Tussen Avifauna, ten Zuiden waar- aan den Rijn heeft in een persconfe- van dit plan wordt uitgevoerd en dit rentie gistermorgen enkele details plan zelf is het nieuwe zwembad ge rekend gemaakt betreffende het nieuwste vijverplan in plan West. Voor dit nieuwe recreatiegebied is enkele weken geleden het benodigde crediet bij de raad aangevraagd. Een goedkeuring van G. S. is nog niet ver kregen. Aan de verdere uitwerking van het plan is intussen voortvarend gewerkt. De heren J. Constandse en A. J. Th. M. Korver en later ook de gemeente secretaris, de heer A. Veenhuijse heb ben het plan toegelicht. Enkele jaren geleden is de vijver reeds ontstaan, toen ten behoeve van stratenaanleg zand benodigd was. Reeds toen is gerekend met de moge lijkheid om de vijver dienstbaar te maken voor recreatiedoeleinden, zo dat een deskundige de lijnen waar binnen het zand moest worden uitge zogen heeft aangegeven. Het vijverplan wordt ten Noorden begrensd door Avifauna, ten Westen door de nieuwe Prinses Beatrixlaan, en aan de Oostkant is woningbouw geprojecteerd. Ten Zuiden ligt nog een stuk grond braak, dat hoogst waarschijnlijk t.z.t benut zal wopden voor uitbreiding van het nieuwe re creatiegebied, evenals met een vijver en een ongeveer even grote tuinaan- leg. De vijver is plm. 1.75 ha, de be planting 2.70 ha. Het peil bedraagt 2.70 min NAP, het hoogste deel van de aanleg reikt tot gelijke hoogte van NAP. Aan de Westkant krijgt men de hoogste beplanting en omwalling, mede i.vjn. de doorgaans koude win den uit die richting. Het talud krijgt een helling van ca. 11 m.- AARLANDERVEEN L.T.B. Gisterenavond hield de pl. afd. van de L.T.B. haar jaarvergade ring in de zas.l van café ,,'t Oude Rechthuis". De voorzitter, de heer C. G. van projecteerd waarvoor de Rijks goedkeuring nog steeds niet is ver kregen. Buiten het zwembad om wordt dit vijvercomolex toegankelijk gemaakt vanuit Avifauna. Het wordt 22 Februari ten gemeen tehuize aanbesteed en gerekend wordt op 50 werkdagen. Kor..t de goedkeu ring van het crediet bijtijds van G. S. af, dan wordt verwacht dat deze nieuwe aanwinst ongeveer half April kan worden opgeleverd. Het comolex wordt voorzien van verlichting. Hier voor zorgt de gemeente zelf, evenals voor de aanplanting. Het plan is van de dienst van gemeentewerken. De diepte bedraagt 8 meter min NAP, ofwel 5.30 m. BOSKOOP Jaarvergadering EHBO. Bij de opening van de jaarvergadering van de afdeling Boskoop van de EHBO sprak de voorzitter zijn vreugde uit over de grote belangstelling, doch betreurde het, dat niet meerdere ge diplomeerden lid van de afdeling zijn. Ook bij de B.B. was maar weinig be langstelling. Het aantal gediplomeer den bedraagt thans 34. Betreurd wordt, dat zovele gediplomeerden hun diploma laten verlopen. Bij meerdere verkeers- en andere ongevallen werd EHBO verleend. Door Boskoop werd in 1954 aan 5 Kringwedstrijden deel genomen. In October werd een nieu we cursus voor beginnelingen begon nen, waaraan 16 personen deelnamen. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw Kerver-De Wit en Koel- mans-Bontekoe herkozen, terwijl in de vacature mevrouw Vuijk, die zich wegens omstandigheden niet herkies baar kon stellen, werd voorzien door de verkiezing van mej. M. v.d. Hoe ven. De docent, dr. de Wilde, werd voor zijn vele werk een fruitmand overhandigd, terwijl zijn echtgenote een bloeiende plant ontving. Schoorsteenbrandje. Gistermor- zullen een andere richting moeten uitgaan. Uit cijfers bleek, dat er jaar lijks circa 12000 jongens een andere richting moeten kiezen. Voor het ge deelte, wat wel kan worden opgeno- rrien in de land- en tuinbouw is het probleem der opleiding niet zo groot Daarvoor zijn de land- en tuinbouw scholen. Maar voor hen die een ande re richting moeten kiezen dreigen gevaren. Ten eerste het gevaar, dat men onderschat en niet ernstig ge noeg neemt, dat er voor velen geen plaats is in de agrarische sector en door de raad in zijn vergadering van 27 Maart 1930, alsnog met ingang van 3 Maart ^930 in vaste dienst benoemd als monteur van het gemeentelijk Electriciteitsbedrijf en als fitter van het gemeentelijk Waterleidingbe drijf. Zijn jaarwedde werd toen nog bepaald naar net uurloon. Tengevolge van de uitbreiding zij ner werkzaamheden werd betrokkene bij raadsbesluit van 22 Mei 1050 be noemd in de rang van technisch lei der van gemelde nutsbedrijven. Naar verluidt zal op 3 Maart ten vervolgens dat zij onvoldoende voor- gemeentehuize dit heuglijk feest hereid. en onvoldoende sesrhoold ji Veen, schertste in zijn openingswoord ^noorsieenorauaje. ^ïsiermor de slechte bedryifsuitkomsten (vooral wer^ de brandweer gealarmeerd bij de veehoudersbedrij venvan het afgelopen jaar. Oorzaak was te wei nig en slecht gewonnen voer. Hij herdacht het onlangs zo plotse ling overleden lid, de Wed. Sloot haak, en verzocht een 'kort gebed voor haar ziclerust. Spreker bracht in herinnering de Oogstdankdag en de feestavond wel ke beide voortreffelijk waren ge slaagd. Uit het keurige jaarverslag van de secr., de heer G. J. v. Veen, bleek dat er dit jaar 6 nieuwe leden waren bijgekomen en het getal nu 43 bedraagt. Het finantieel overzicht van de penningm., de heer Chr. Kem pen, gaf wel een mooi batig saldo aan, maar hiervan moet nog veel be taald worden. Bij de bestuursver kiezing werden de heren G. J. van Veen en H. Pennings, aftr.,herkozen. De voorzitter deelde nog mede, dat de spreker van deze avond kort voor de vergadering had opgebeld, dat hij wegens ziekte niet kon komen. Tot afwering van veeziekte en de vruchten der aarde werd besloten 12 H. Missen te laten lezen. ONAFGEHAALDE S.U.S PRIJZEN. Wij weten niet hoe het u vergaan is, maar de S.U.S.-loten maken nog steeds onderdeel uit van onze zak-in- ventaris te samen met een tabaks- kaart waarop nog steeds een paar on gebruikte bonnetjes zitten en de toe gangskaartjes voor het Schuttersland, want ook dat evenement komt regel matig terug. De S.U.S.-loten zaten er in ieder geval niet voor niets in, want hedenmorgen ontvingen wij van de nijvere EHBO-afdeling „Peerke Donders" een trekkingslijst, waarop aUe prijzen stonden, die in Leiden ge vallen zijn. Lang niet mis zulle, om maar eens voor een schoorsteenbrandje in de woning Zijde 170, bewoond door de familie De Wolf. Op alles voorbereid was de brandweer met beide spuiten spoedig ter plaatse, doch daar had men kans gezien de brand inmiddels te doven, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. HAZERSW0UCE Toneeluitvoering van „St. Michaël. De toneelvereniging uit 't Zwaan tje heeft Zondag 13 Februari en Dins dag 15 Februari haar jaarlijkse vas tenavondvoorstelling gegeven. Zon dagavond was de opkomst van het publiek flink, maar Dinsdagavond was ze bijzonder slecht. Er werd een blijspel in vier bedrij ven opgevoerd van Adri Klijsen „Hobson's dochters". De hoofdrolspeelster, Dyna de Rooy, welke hier voor het eerst speelde, was bijzonder goed evenals J. Zon. Tussen de bedrijven door speelden The Old Rhine players, welke met hun nieuwe nummer „Mama el bagnoni" veel succes oogstten. KOUDEKERK Collecte. De collecte lan<?s de huizen voor de Rheumabestrijding alhier heeft opgebracht 66,13. Schaaknieuws. De uitslagen van -Ie onderling gespeelde wedstrijden in de competitie alhier zijn als volgt: N. CokJ. Colijn 10; J. Col ij nG. de Wit 10; N. CokA. v. d. Meij- den 10; H. v. VlietA. Hoogeveen 10; A. v. d. MeijdenN. Cok 01; A Hoogeveen—H. v. Vliet 01; ColijnE. Dorreoaal 10; E. Dorre- paalJ. Colijn 01. LANGEN* JAARVERGADERING VAN L.T.B. In het Parochiehuis hield de afd. Langeraar van de LTB gisteravond de jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer J. Th. Volgering. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorz. tot de geest, adv., kap. Buis, de heer A. J. Verkley, spreker van deze avond, de heer Ei bers, hoofd der R.K. Tuinbouwschool en de heer C. Hoogervorst, directeur van de veiling. De voorz. blikte even terug op het afgelopen jaar, wat in het algemeen gunstig werd genoemd. Hoe sterk de tuinbouw afhankelijk is van de weersomstandigheden is voor al in het afgelopen jaar gebleken. De met de tongval van onze carnaval- oogst was niet zo groot, maar de fi- vierende zuiderburen te spreken. In nanciële uitkomst goed. Verder con totaai dertig over het algemeen zeer begerenswaardige prijzen. Het kost baarste is ongetwijfeld een cordstof japonkoffer ter waarde van 72.50. Waarschijnlijk als paai'denmop staat voluit en zonder verdere per soonsbeschrijving een paard verire'd, ter waarde van, schrik niet, 2.50. Dat dit beest niet is afgehaald kun nen wij ons voorstellen, want er zal ongetwijfeld geld bij moeten. Verder een stapel dekens geroot om het sprookje van de prinses op de erwt aanschouwelijk voor te stenen, veldflessen, salonlampen, tassen, enz. enz. tot dertig stuks in totaal toe. In ieder geval, allemaal nog een keer voor de zekerheid naar de Leide Courant, waar de trekkingslijsten in al hun aantrekkelijkheid opgeprikt hangen. Mocht het dit keer raak zijn, ge neer u dan niet en stuur uw lootjes aangetekend aan de E.H.B.O. postbus 634 te Rotterdam. En als u toch bezig bent zet er dan ook even uw adres op, dat is zo gemakkelijk voor die jon gens daar. stateerde spr. dat door de glasuitbrei ding de bestaanszekerheid voor de tuinder is vergroot. Dit vooral door de gunstige werking van het waar- borginstituut. In het jaarverslag liet de secretaris de heer P. J. v. d. Hoorn de werk zaamheden der LTB in 1954 de revue passeren. Het ledental was stabiel ge bleven, maar dit bevredigt niet, want nog velen dienen zich aan te sluiten. De penningmeester, dhr. P. Hoo gervorst bracht het financiële ver slag uit en vermeldde een batig saldo. Het voornaamste punt van de ver gadering was ongetwijfeld de rede die werd uitgesproken door de heer A. J. Verkley, leraar in algemene dienst bij het Rijkstuinbouwconsulentschap. De agenda gaf als onderwerp aan „De beroepskeuze in de Land en Tuin bouw". De spreker zou liever boven zijn verhandeling zetten „Toekomst mogelijkheden voor onze agrarische jeugd buiten Land- en Tuinbouw". In zijn inleiding stelde de spr. vast, dat vele jongeren niet geplaatst kunnen worden in de land- en tuinbouw. Zij overgaan in een ander beroep met als gevolg dat zij blijven staan op de on derste trap der industriële beroepen. Van te voren moeten zij vakbekwa me mensen zijn. Vervolgens besprak de heer Ver kley de verschillende factoren dii van invloed zijn op het voorbereiden voor een ander beroep. De al of niet gunstige gelegenheid om onderwijs te volgen. De voorlichting bij beroeps keuze. De grootte en de financieie positie van het gezin. Ook de beroeps richtingen werden besproken. Buiten emigratie en de intrede in de geeste lijke stand, is er de technische rich ting, de vrije beroepen en de admi nistratieve richting. De technische richting werd de meest gunstige ge noemd. Tenslotte werd uiteengezet de noodzakelijkheid van godsdienstige vorming, alsmede de culturele en so ciaal-maatschappelijke vorming, die in andere beroepen nog nodiger is dan in de agrarische. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden P. J. v. d. Hoorn en M. Keijzer bij acclamatie herkozen. Om de financiële positie der vereniging te verbeteren besloot men tot een contributieverhoging van 1 gulden per jaar. Voor het instellen van een oogstdankdag en het houden van een feestavond wil men het pro beren met een vrijwillige bijdrage der leden. NOORDEN K.A.B.-avond. Maandags werd in de zaal van de Wed. Leeuw door de K.A.B. een ontspan ningsavond gegeven. In het openingswoord van de voorz., de heer C. de Koning, kreeg de boor Van de Meer het woord over „Ge zinshulp en Gezinszorg". Maar zolang er ter plaatse of in de omgeving nog geen stichting voor gezinszorg en gezinshulp is, is het ook nog niet nodig om tot oprichting van een fonds over te gaan. Volgens de G. A. worden er met de omliggende parochies momenteel be sprekingen gevoerd om tot oprichting van genoemde stichting te komen. Zodra de plannen een vastere vorm gaan krijgen zal de pastoor hiervan kennis geven, opdat men dan tot od- richting van het fonds over kan gaan. De premie van dit fonds zou 15 cent per week bedragen en men zou dan, op advies van de huisarts, tweemaal 6 weken in een kalenderjaar recht hebben op gezinshulp en hiervoor een vergoeding krijgen van maximaal 2.per dag. Verder zou die stich ting voor 40 procent gesubsidieerd worden door Rijk en Gemeente. Daarna werd er nog een poosje ge zellig gekaart, gedanst en bij afwis seling gehost. Ook de aangeboden consumpties werden gewaardeerd. Om 1 uur sloot de voorzitter deze wel zeer geslaagde avond. OUD-ACE „Jong-Ade". Om ook gedurende het winterseizoen het contact tussen bestuur en leden en tussen de leden onderling te bewaren, heeft het be stuur gemeend alle leden uit te no digen op een gezellige avond, die ge houden wordt in „Het Lage Land" op Zaterdag 19 Februari om 8 uur RGELOFARENDSVEEN Ledenvergadering Middenstands vereniging „St. Maarten". Dins dagavond kwam de Middenstandsver eniging „St. Maarten" voor een bij zondere ledenvergadering in café Heemskerk bijeen. Voorzitter Cl. Stockmann zeide m zijn openingswoord een grote belang stelling voor deze avond verwacht te hebben. Na lezing der notulen deed voorzit ter het verzoek aan de leden, welke kinderen hebben, die deel willen ne men aan de feestavond op Zaterdag 19 Februari dit even voor Donder- Het zal betrokkene zeer zeker op die dag niet aan belangstelling ont breken. Een serie interessante wordt gehouden Maandag 21 Februari a.s. des avonds 8 uur in de bovenzaal van „In den Ver gulden Turk" en op Maandag 28 Februari en 7 Maart in „Het Gulden Vlies". Gratis toegangsbewijzen bij: Foto Ciné Jan Wolfslag, Breestraat 123, tegenover het Stadhuis, Tel. nr. 21851. (Advertentie! HILLEG0M Elisabeth-verenieing Twee dames ontvingen „Pro Ecclesia" De St Elisabeth vereniging vierde haar gouden jubileum in Hillegom. Omdat de datum van de oprich ting, 28 Februari 1905, in het begin van de vasten lag, werd de viering van het feest verzet naar 15 Februari. Het feest werd begonnen met een gezongen H. Mis in de St. Martinus- kerk. Het priesterkoor was rijk met bloemen gesierd. In de H. Mis waren het voltallige be stuur, de dames D. Freriks-van der Veld, presidente, J. van Dijk— Ter- neuzen, secretaresse, en G. Gerrit sen Litjens, penningmeesteresse, met alle leden der vereniging tegen woordig. Na de H. Mis was er een gezamen lijk ontbijt ten huize van de presi dente, waaraan ook werd deelgeno men door de geestelijk adviseur. Na het ontbijt naim pastoor Klisters het woord en hij noemde het een groot genoegen, dat hij het gouden feest van de St. Elisaibeth-vereniging kon meemaken. Deze vereniging stond bij hem in hoog aanzien in het bijzonder, omdat zij een organisatie is, die een bijzonder doel nastreeft, n.l. het welzijn van anderen, het le nigen van nood, verzorging der zie ken en kraamvrouwen. De beoefe ning van de werken van barmhartig heid wordt ook door de kerkelijke overheid aangemoedigd en geprezen. Het werk werd gedurende 50 ja ren gedaan zonder dat het de aan dacht der mensen vroeg en de vele opofferingen, die het vroeg van haar leden, werden gaarne gebracht ter liefde Gods. Bij dit jubileum heeft de VOORHOUT kerkelijke overheid echter gemeend luunnuui een bijzonder blijk van waardering- De heer H. P. v. d. Hulst slaag- niet achterwege te mogen laten. Spr.de vooor het diploma boekhouden deelde me, dat het Z. H. de Paus van de Associatie voor practijk- heeft behaagd aan de presidente me-examen. vrouw Freriksv. d. Veld en de se cretaresse, mevrouw J. van Dijk Terneuzen te verlenen het gouden erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". LEIDSCHENDAM K.A.B. kaartavond. Na de door een groot aantal leden van de K.A.B. gehouden kaartavond in het patro naatsgebouw aan de Damlaan wer den voor het kruisjassen de prijzen behaald door: 1. N. GoemanW. Meester; 2. Jac. van BrechtA. Tas; 3. G. de Groot— J. v. d. Valk; 4. A- v. d. Bosch—L. v. d. Meer. De troostprijs wac voor P. van RiekC. Smolder;. Bij het klaverjassen waren de prijs winnaars: 1. P. en C? Hoenselaar; 2. P. van HamerenH. Olyhoek; 3. J. Demey- erG. Noordermeer; 4. A. van LochemJ. Blokland; 5. G. Waaier M. Verhagen; 6. A. v. d. MeerJ. v. d. HeLm; 7. W. Heemskerk—P. Borstoom; 8. H. MeesterQ. Smits; 9. M. BloklandC. v. d. Kraan; 10. G. v. d. MeuleJ. van Veen; 11. C. v. d. BergP. van Rijn; 12. L. en L. v. d. Helm; 13. C. HuysmansD. Remmers waal; 14. A. Kouwenho- ven—H. Tol; 15 P. Demeyer—Jac. de Vreede; 16. J. van NielE. Las- sche; 17. Th. en Jac. Vertragen; 18. C. en J. Rerwmerswaal; 19 M. van LochemH. Romijn. De troostprijs was voor P. en J. Heynen. De voorzitter, de heer A. Lange- veld, deelde nog mede. dat het plan bestaat voor het volgende jaar een kaartcompetitie te houden. Hieraan zullen alleen kunnen deelnemen zij, die geregeld de vergaderingen be zoeken. Ten voordele van „Hulp en Nood" werd op deze avond f. 31.ingeza meld. Voorlezing werd gedaan van een brief van de minister van Wederop bouw, waarbij werd toegezonden een afschrift van het K. B. houdende af wijzende beschikking op het beroep -- Koctmir I van de raad tegen het besluit van JL™" Lwf.» Rembertus i Gedeputeerde Staten, waarbij ge- deeltelyke goedkeuring is onthouden aan het bij raadsbesluit van 11 De cember 1952 vastgestelde plan tot Gemeenteraad Warmond Onder voorzitterschap van jhr. mr.was men van oordeel, dat zuinig moet L. M. E. von Fisenne. burgemees-1 worden omgesprongen met de nog ter, kwam de raad van Warmond in beschikbare bouwgrond om straks openbare vergadering bijeen. Aanwe- niet voor het feit te komen staan, zig waren alle leden. dat voor de ingezetenen, wanneer zij willen bouwen, geen grond beschik- Mededeling werd gedaan, dat waren baar meer is. Alles wordt verkocht goedgekeurd de genomen besluiten j aan personen buiten te gemeente, te- tot verhoging van de pachtprijs van meer omdit de grondprijs in deze de gemeentelijke eendenkooi, de ver-i gemeente belangrijk lager ligt dan in koop van grond liggende aan de Janl andere gemeenten. De voorzitter kan Steenlaan aan de Woningstichting) zich met deze zienswijze volkomen „Warmunda", het aangaan van eenj verenigen en dit is ook de gedadh- rekening courant-overeenkomst met) tengang van B. en W. Ook hij be de woningstichting „Warmunda" en'tre- rt het r>""* steeds. *d0t pp°n in- het verstrekken van een renteloos woners uit deze gemeente zich als voorschot aan de woningstichting „Warmunda". Hierna verkreeg pater Rembertus het woord, die sprak over Kernvor ming. Het is hierin niet de bedoeling de nadruk te leggen op de godsdien stige beleving, maar meer om de men sen duidelijk te maken dat zij pro beren moeten door en in hun dage lijks werk een beter mens te worden. Er zijn altijd nog mensen, die den ken een dubbel Leven te moeten lei den onder het motto: „Geloven doe je in de kerk en zaken zijn zaken". Fout is ook als een Middenstander alleen opgaat in zijn eigen zaak, waarbij voorop staat het eigen belang dienen. Hierdoor verschrompelt cle mens als het ware en schiet door deze geestelijke verstarring te kort in zijn ontwikkeling. Echter het moet ook weer niet ontwikkeling alleen zijn, maar vooral door het dagelijks werk in het eigen zelfstandig bedrijf trach ten een beter mens te worden. Op enkele komende kernavonden hoopt spreker dit ter plaatse nader uit te werken en vroeg hiervoor alreeds daadwerkelijke belangstelling. Na een korte gedachtenwisseling bracht voorzitter dank aan de spre ker en sprak de wens uit, dat vele Middenstanders van deze kernavon- den zullen deelnemen. Na afloop bleef men nog enige tijd voor een gezellig spelletje kaart bijeen. WQUBRUGGE Gemeente-jubilaris. Op 3 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, waar op de technisch leider van de gemeen tebedrijven, de heer C. Slingerland, in dienst van de gemeente Woubrugge trad. De jubilaris, die Lv.m. zijn werk zaamheden grote bekendheid geniet in Hoogmade en Woubrugge, werd LISSE OPENING BLOEMLUST TL De opening van de Tweede Bloem- lust-tentoonstelling te Lisse op 1 Maart zal geschieden door de heer mr. T. A. van Dijken, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. SASSENHEIM De bekende Bond Zonder Naam organiseerde gisteravond in het KSA- gebouw een Op- en Topavond. Deze avonden worden verzorgd in die plaatsen waar door de promatoren en promatrices een uitzonderlijke activi teit is verricht. Ook Sassenheim be hoort tot deze plaatsen. Door ziekte verhinderd kon pater W. Loop niet aanwezig zijn, derhalve heette zijn secretaris, de heer De Haas, de aanwezigèn welkom. Spre ker gaf een uiteenzetting van het doel van de Bond Zonder Naam. Hij vroeg zich af of het bestaan van deze Bond wel verantwoord is en of het werk van de promotrices en pro motoren verantwoord is. Maar het grote doel is vooral de naasteliefde te betonen en omdat ons dit door Christus ook wordt voorgehouden is het bestaan zeker verantwoord. Dit moeten de leden en medewerkers zeer goed weten. De Bond telt bijna 285.000 leden, waarvan 260.000 in ons land. Na deze inleiding kon men kennis maken met het werk en de huisves ting van de Bond Zonder Naam. Men liet n.l. een aantal projectieplaatjes zien. Deze B.Z.N. op 2 April 1938 door Pater H. de Greeve opgericht is alom bekend. Per jaar ontvangt men 100.000 poststukken en verzendt on geveer een gelijk aantal. In Neder land alleen heeft men in 1000 plaat sen ongeveer 10.000 medewerkers. Dit is echter pas de helft. Men heeft er minstens 20.000 nodig. Een van de grootste acties is wel het verspreiden van de Hefboomkaarten. Iedere maand worden er 200.000 alleen in Nederland verzonden. Ook de actie „Mijn sterren" blijkt een groot suc ces te zijn. Voor de nieuwe serie zijn reeds 30.000 aanvragen. Deze zullen zo spoedig mogelijk worden behan deld. Men kreeg door deze lichtbeelden een goede indruk van het werk dat de Bond Zonder Naam moet verzet ten. De verdere avond werd verzorgd door de heer en mevrouw Rector. Deze artisten speelden het klaar om met schetsjes, enkele liederen en te lepathie de gehele avond te vullen. Vooral het optreden van de heer Rec tor als telepaath was werkelijk fan tastisch. Aan de hand van voorwerpen die de aanwezigen hadden ingeleverd wist hij verschillende bijzonderheden te vertellen. Alles kwam uit. Ook de vrolijke noot ontbrak niet op deze avond. Mevrouw Rector oogstte veel applaus met haar vertolking van enige liederen van Frans Léhar en het bekende Nederlandse Zonnelied. Het was werkelijk een Op- en Top avond. De promotrices en promotoren ont vingen allen het insigne van de B.Z.N. terwijl nog een brief werd voorgelezen van pater Loop, waarin hij dank bracht voor het vele werk dat deze personen hadden verricht. Zeer voldaan keerde iedereen huis waarts. Voor het diploma boekhouden van de Associatie voor Praktijkexa men slaagde de heer C. Booy. WARMOND Vastenavondviering. De jeugd van Warmond zal Donderdagavond a.s. in'hotel De Zon" in georgani seerd verband een groot vasten avondfeest kunnen vieren. De leden van de L.T.J., J.G. en K. .J. zullen elkaar kunnen vinden in een aane^hschakeling van pret en jolijt. Buiten de leden van genoemde jeugdorganisaties is deze avond ook toegankelijk voor niet-leden, die te- gegadigden melden. Besloten wordt gen de entreeprijs van 75 cent deze met de verkooo van de nog aanwe-1 gecombineerde feestavond kunnen WASSENAAR zige bouwgrond geen haast te maken in het vertrouwen dat ook de inwo ners nog van deze grond zullen pro fiteren. Koninklijke onderscheiding. Bij Verlichting. koninklijk besluit is benoemd tot of ficier in de Orde van Oranje Nassau Besloten wordt aan de R.K. Pa- de heer J. C. Smalt te Wassenaar, rochiële School een vooxsc-ot op de J oudste directeur van de N.V. Graan herziening van 't uitbreidingsplan in onderdelen dezer gemeente. Het be- - 6 treft hier dus afwijzing van het ver zoek van N. van Winsen om ver gunning voor de bouw van 3 wonin gen op zijn terrein aan de Heren- onoerwijsvergoeding te verlenen van 12892,en aan he School met de Con form het voorstel van B. en W. werd besloten tot verlichting van de Was- beeklaan, waarvoor een crediet be schikbaar werd gesteld van 1650, weg op grond van uitbreidingsplan daar ter plaatse voorschrijft, dat deze grond bestemd is voor de bouw van vrijstaande land huizen, gestichten of voor landelijke doeleinden. Betrokkene kan voor deze bouw geen voldoende grond be schikbaar stellen. De heer Willemsen informeert of de raad in deze nog verdere stap pen kan doen, omdat deze beslissing ingaat tegen het gevoelen van de raad. De voorzitter zegt, dat deze be slissing onherroepelijk is. De heer Willemsen zou het oo prijs stellen indien het jaarverslag van de sohoolartsend'enst by de leden zou circuleren, hetgeen de voorzitter gaarne toezegt omdat hij kennisne ming van dit verslag alleszins aanbe velenswaardig vindt. Complex „Leevliet". Door B. en W. w$rd overgelegd een situatietekening van het bouwterrein in het complex „Leevliet", waarop stonden aangegeven de percelen bouwterrein, welke in de vorige ver gaderingen zijn verkocht en de per celen, waaromtrent nog onderhande lingen omtrent verkoop plaats vin den. De voorzitter zou het op prijs stellen, ind'en de leden hun visie hieromtrent willen geven. Algemeen het feit, dat het had terzake nog enige verlan- gens die door B. en W. in studie zul len worden genomen. Besloten werd het percentage van de aan de woning stichting „Warmunda" verstrekte ■oorschotten voor de bouw aan de Elevator Maatschappij. Jaarvergadering Die ren bescher ming. Onder voorzitterschap van Mr A. Zwanenburg werd gisteren avond de jaarlijkse algemene verga dering gehouden van de afdeling Waasenaar der Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. 1954 is voor de afdeling een bijzon der gunstig jaar geweest. Niet alleen steeg het ledental van 485 tot 526, maar er werd een zeer groot bedrag aan giften ontvangen. Daardoor is Julianastraat van 12 woningen tebestuur in staat gesteld, enkele - - verbeteringen aan te brengen in het nood-asyl van de afdeling aan de Spelderslaan. Er werd o.m. een 6-tal uitneembare hondenhokken en een hok voor duiven aangeschaft. Dokter W. Teffers, die als bestuurs- - .lid werd herkozen, herdacht met een grond hiervan stelde de raad voor, kort woord het overlijden van zijn dekking van deze kosten een credietcollega Dr B. B. Lautenibach, die be- brengen van 4 op 4 yit nadat op ver zoek van de heer Willemsen dit be sluit door de voorzitter nader was toegelicht. Binnenkort zal in deze gemeente de doorlichting van de be volking plaatsvinden op t.bc. Op beschikbaar van 1600,Aan de heer A. H. Schrage, arts te Siantar, werd verkocht een stuk bouwgrond gelegen in Klein Leerust voor de som van 8500, De door B. en W. aangeboden ge meenterekening voor het dienstjaar 1953 zal in de eerstvolgende raads vergadering worden behandeld. De heer Van Vliet zou, in verband met de verkoop van de grond in Klein Leerust gaarne zien, dat nu de van Beverninkstraat werd door getrokken. De voorzitter zegt hiertoe te willen overgaan indien de bouw daar ter plaatse werkelijkheid wordt. Nog wijst de heer Van Vliet op di- kend stond als een groot dieren vriend. Het electrocutietoestel, dat door de gemeente ten behoeve van Dieren bescherming werd aangeschaft, heeft een plaats gekregen in het asyl van Nationale Dierenzorg aan de Zijde- weg. Er zijn plannen voor het organi seren van een loterij in de loop van dit jaar. Marktberichten WOERDEN, 16 Febr. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden zijn van- - j tt daa& 4 Partijen kaas aangevoerd. De verse verzakkingen in de Herenweg., prijzen waren: eerste soort 2 20— De voorzitter zegt toe hieraan de no- 2.30, extra kwaliteit tot 2.35 per dige aandacht te zullen besteden. J k.g. De handel was matig.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3