DUINSTREE RIJNSTREEK Directeur van bloembollenbedrijf rijdt het allerliefst zelf zijn trein Begrafenis G» v. d* Brink Onderhandse aanbesteding van 36 middenstandswoningen ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Onder zeer grote belangstelling is hedenmorgen op het R.K. Kerkhof te Soest ter aarde besteld het stof felijk overschot van wijlen de heer G. v. d. Brink, stichter cn voormalig directeur van Avifauna. In de parochie van de H. Familie was voordien een Plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door pas toor Lommerse. Aan een der zij al taren celebreerde emeritus pastoor J. C. Schiphorst van Alphen de H. Mis. Ongeveer 60 auto's volgden de rouwwagen naar het Kerkhof. Onder de aanwezigen bevond zich mevr. Witschey-v. Unen, de echtge note van Alphens burgemeester, die ziek is, gemeentesecretaris A. Veen- huyse, namens het gemeentebestuur, inspecteur G. N. Groothuyse en af gevaardigden van vele Alohense verenigingen en de plaatselijke af deling van de N.R.K.M. BUS met vrachtwagen in botsing. Op de Steekterweg, even voorbij het Goudse rijpad vond Vrijdagmid dag omstreeks 4.30 uur een aanrij ding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door de heer J. B. de H. uit Oegstgeest en de autobus „Citosa", welke bestuurd werd door de heer X S. Het bleef slechts bij ernstige materiële schade aan weerszijden. De bus moest stoppen voor het op nemen van reizigers. De bestuurder van de vrachtauto zag dit en remde. Zijn wagen slipte hierbij en kwam dwars oP de weg te staan. Toen de bestuurder een tegenligger opmerk te, liet hij de remmen los en hij slaagde erin zijn wagen weer recht cp de weg te krijgen. Maar voor hem was nog steeds de autobus. Opnieuw remde hij en ook dit keer gleed zijn wagen door. De bestuurder, die thans moest kiezen tussen de aankomende tegenligger en de wachtende mensen en enkele fietsers liet onmiddellijk zijn remmen los met het gevnlg, dat zijn wagen op de achterzijde van de bus botste. Zowel aan de Citosa-bus als aan de vrachtwagen ontstond hierdoor ernstige materiële schade. De vrachtwagen moest worden weg gesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AARLANDERVEEN Schaken De uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden van de Aarlandersveense Schaakclub waren als volgt: G. VerburgJac. Breedijk 0—1. A. Rodeburg—J. de Jong 10. H. GiesbergenTh. Lelie veld 10. J. AartmanJac. v. Eg- mond 01. G. Doorn—D. de Graaf 01. P. GiesbergenH. J. v. Harten 01. H. J. v. HartenA. Rodeburg 1—0. Th. Lelieveld—H. J. v. Harten afgebr. C. BrouwerM. v. Dijk 01. BODEGRAVEN p.t.t.-jubilaris. A.s. Woensdag zal het feest zijn op het postkantoor. De directeur, de heer J. Lunenburg is dan 40 jaar aan de PTT verbonden. Begonnen als te legrafist in Den Haag werd hij ach tereenvolgens telegrafist eerste klas, adjunct-commies en hoofdemployé. Toen volgde het beheer op het kan toor te Loosduin^n. In 1947 volgde zijn aanstelling als hoofdkassier aan het hoofdpostkantoor te 's-Graven- hage. In 1950 deed hij zjjn entrée in Bodegraven, waar hij de heer S. Blaas als directeur opvolgde. Het zal zeker a.s. Woensdag niet aan belang stelling ontbreken. Feestavond r.k. Fabrieksarbeiders. De jaarvergadering van de Kath. Bond van werknemers in industriële bedrijven hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer P. v. Wijk opende en heette bijzonder welkom de nieuwe g. a., pater Boermans, de heer R. Wilke, afgevaardigde van het hoofdbestuur en de dames der leden. De secretaris, ae heer Olierook, kon evenals de penningmeester een optimistisch ge luid laten horen. Het aantal leden was met 9 gestegen' en de CAO met Andrék, was aan de Rijksbemidde- laars voorgelegd. De heer Wilke sprak over de vex-bondenheid van de techniek en de arbeider, die niet tot vervlakking moest leiden. Pater Boermans sprak hierna in dezelfde geest. De heer M. v. Koert, die 25 jaar lid was, ontving het KAB-in- signe in zilver uit de handen van de heer Wilke en een stoffelijk blijk van de afdeling. De bestuursverkie zing bracht als nieuw lid de heer P. de Koning. Gewezen werd op het komende 2e lustrum, waar een spaar regeling uitgestippeld zal worden. Binnenkort zal tot kadervorming worden overgegaan. Het slot van de avond werd in gezellig samenzijn doorgebracht. Voor het artsexamen 1ste ge deelte slaagde te Rotterdam onze ex-plaatsgenoot de heer D. v. Kas seien. In de plaats van mej. A. v. Ben ten werd ten gemeentehuize benoemd de heer J. de Jong uit Boskoop, die aanvankelijk te Zwolle was benoemd. Dit betreft de functie van hoofdcom mies op de afdeling financiën. BOSKOOP g.d.s. gaf geslaagde uitvoering. De grote zaal van het R.K. Vereni gingsgebouw was gehele gevuld met belangstellenden, toen alle aanwezi gen, onder wie burgemeester Ver kerk en de afgevaardigden van de zusterverenigingen, hartelijk welkom werden geheten, waarbij alle leden het toneel stonden opgesteld. Het zo'n groot aantal gymnasten waar door men een beter overzicht zou krijgen. Het blijkt steeds weer, dat de directeur, de heer J. J. J. Vos uit Hazerswoude, over een uitstekend organisatietalent beschikt, want on danks het wat te late begin, was het uit 20 nummers bestaande program ma, ieder lid wil vanzelfsprekend graag zijn kunnen laten zien, pre cies op tijd beëindigd. Wanneer wij de verrichtingen samenvatten, dan kunnen wij op de eerste plaats ver melden, dat de vrije oefeningen zeer correct en gelijkmatig werden uitge voerd met een aanmerking voor de jongens, dat zij iets te nonchalant waren in hun afwerking, behalve dan bij de staafoefeningen. Een bijzon dere vermelding verdient de rhyth- mische oefening van de dames als laatste nummer voor de pauze en hun knotsoefening als slotnummer. De eerste, in marstempo, vergde veel van hun uithoudingsvermogen, doch ondanks dat, bleef men zeer goed in de maat. De kleuters waren bij „hun" nummer weer in hun element en luide klonken de goedkeuringen der cuders. Ook by de oefeningen aan de brug was duidelijk de vooruitgang der meisjes en dames te bespeuren, ondanks een kleine misgreep van enkelen, wat bij deze persoonlijke oefeningen wel aan de zenuwen kan worden toegeschreven. Tenslotte bleek bij het „werken" der heren en adsp. heren aan brug en hoogrek en lnagrek, dat GDS over meerdere goe de krachten beschikt. NAZERSW0UDE [H.R.] KORENBONDAVOND „DE RIJNSTREEK." Gisteravond werd de jaarlijkse ko- renbondavond van „De Rijnstreek" gehouden in de kerk en het parochie huis van het Zwaantje. Onder de aanwezigen zagen we pastoor Vol- laerts uit Leiden, die de jury vorm de, pastoor Hennekes uit de Groe nendijk en pastoor Koene van St. Michaël. De avond begon om half acht in het kerkgebouw en werd geopend door het gezamelijk zingen van het Gregoriaanse Ave Maria. Hierna TH. j. van der heijden. rechtskundige Hoge Rijndijk 103a. Lelden, telefoon 23405 Pacht-, rechtuaken an incasso's. (Advertentie) Laboratorium voor Bloembollenonderzoek Het laboratorium voor de Bollen streek te Lisse is een afdeling van de Landbouwhogeschool te Wageningen, maar de gebouwen en verdere outil lage werden bekostigd door het Cen traal Bloembollencomité. De gebou wen zijn gesticht op grond van het rijk en formeel dus reeds eigendom van de staat. Binnenkort zullen zij officieel en met enig feestelijk ver toon aan minister Mansholt worden overgedragen. De datum voor deze plechtigheid is bepaald op 3 Maart. spel gaf., De heer Zwart gaf in een korte opsomming het verloop van O.K.K. in de afgelopen 30 jaar weer. In het oog springend waren de bloei der ver. in ledental, nu 126, en de verbetering van het lokaal. Na nog stil gestaan te hebben bij het feit, dat er 5 leden zijn, die 25 of meer jaren O.K.K. trouw zijn ge bleven, waarvan de heer Jac. Kra nenburg een extra-woordje kreeg, ajs huidige voorzitter, gaf de heer Zwart de leiding van de avond over aan de heer v. Elk. Deze wist met de leden van O.K.K. het programma. 26 nummers groot, beheerst en correct af te werken. Alle nummers kwamen goed tot hun recht, zowel van de kleinste kleuters tot de grootste dames en he ren. Het zou te ver voeren alle num mers te noemen. Voor een paar ech ter een uitzondering. Zo waren de dames op de evenwiohtsbalk en de heren aan het hoge rek bijzonder goed. De prestaties van de kleuters, jongens en meisjes alsmede die van de adspiranten beloven veel voor de toekomst. De Tirolerdans als inter mezzo oogstte veel bijval. Nog werd het woord gevoerd door trad het koor van St. Michaël oo en de heer Bontebal voorz. van de zong o.l.v. de dirigent, de heer Groe nendijk de Introïtus uit de votief- mis van Maria en 'n vier-stemmig Ave Maria van Ravanello. Als tweede kwam het koor van de parochie St. Bernardus uit de Groe nendijk. O.l.v. de heer J. Wesseling werd de hymme uit de Vespers van 13 Febr. gezongen met antiphoon en Magnificat. Het parochiekoor van Meerburg zong o.l.v. J. v. d. Velden de com- munio van 8 Dec. ter ere van Ma ria. Achtereenvolgens kwamen aan de beurt de koren van de parochie kerk van Zoeterwoude, Hoogmade en Hazerswoude-dorp. Na bespeling van het orgel door de organist van de kerk, de heer A. Uljee: gingen de koren naar het parochiehuis, waar zij welkom, geheten werden door pastoor Koene. Hierna werd 'n brief voorgelezen van deken Bont, de voorzitter van de korenbond ,die wegens ziekte in Heerlen verblijft en niet kon komen. De heer Wesseling deelde, daarna vier diploma's uit aan enkele nieuwe koorzangers uit Meerburg en Hoog made. Pastoor Vollaerts hield 'n bespre king van het gezongene en wees de koren erop, dat ze moesten proberen de jongere mensen te boeien door hun zang om zo aanvulling te krij gen van de koren. NIEUWKOOP Jubileumuitvoeting van O.K.K. De gymnastiekver. „Oefening kweekt Kunst" gaf in zaal de Koker de eerste van haar jubileumuitvoe ringen i.v.m. haar 30-jarig bestaan, onder leiding van de directeur C. v. Elk. De heer Jan Zwart opende, ter wijl alle leden op het toneel waren aangetreden rondom de vlaggen, wat direct al een imposant schouw- Turnkring Gouda en omstreken. Hij feliciteerde de ver. en de ju bilerende leden en wenste allen het beste voor de toekomst. Na in dicht vorm de jubilerende leden te heb- ben toegesproken, reikte hij namens het Kon. Ned. Gymn. Verbond 5 speldjes uit, welke door het dochter tje van de heer v. Elk werden opge speld. De jubilerenden zijn: mevr. VerschuurKranenburg. Jac .Kra nenburg, Jan Zwart, C. de Jong en J. de Jong. Na een slotwoord van de heer J. Zwart werd de avond met een vro lijk bal besloten. Zaterdag 10 Febr. is de laatste van de drie uitvoerin gen. Loop der bevolking Aantal in woners per 1 Januari 1954 2102 mn, 2023 vr.; geboren in 1954: 52 mn, 42 vr.; elders geboren in 1954, alhier woonplaats 6 mn, 5 vr.; opgenomen in 1954 40 mn. 76 vr.; overleden in 1954 22 mn., 13 vr.; vertrokken in 1954: 80 mn., 87 vr.; totaal: 2098 mn, 2046 vr. tesamen: 4144. Jubileumviering onderwijzer Ten nissen De viering van dit jubileum oorspronkelijk vastgesteld op 29 De cember 1954, is door ziekte van de jubilaris en andere familieomstandig heden uitgesteld tot Donderdag 2 Juni a.s., de dag na de datum van zijn vaste aanstelling tot hoofd der school (I Juni). Schaken Voortgezette competitie „De Nieuwkoopse Toren": W. v. d. Bosch—PI. v. d. Marei 10. J. G. LangendoenA. A. Ruiterman 10. J. G. Vroonhof—C, Eijs. 1—0. H. v. d. Mareidr G. H. Bremer 01. A. Vijf huizenD. v. d. Laan 10. Th. J. F. TeunissenP. G. Verkley 10. A. PlaizierE. v. d. Veer 1—0. E. v. d VeerA. Plaizier 01. 0UD-ABE Voor het diploma Engelse han delscorrespondentie uitgereikt door de Ned. Associatie voor Praktijkexa mens slaagde mej. Tonnie Ponsioen. GEMEENTERAAD LEIDERDORP Gisteravond kwam de raad van Leiderdorp onder voorzitterschap van burgemeester K. v. Diepeningen, in een spoedzitting bijeen. De agenda bevatte slechts één punt, maar dit punt pleitte weer voor de voortva rendheid van B. en W. wat betreft de woningbouw. Het betrof n.l. een be spreking van de bouw van 36 mid denstandswoningen in het Zijlkwar tier, waarvoor een onderhandse aan besteding was gehouden onder de aannemers, die reeds in het Zijl kwartier aan het bouwen zijn en van wie in verband met de stand van hun andere bouwwerken verwacht kon worden, dat zij scherp zouden In schrijven en een gunstig resultaat zou worden verkregen, guns'iger dan bi.» een openbare aanbesteding het geval zou geweest zijn. Het zijn de aannemers H. W. Se- bregts, te Bloemendaal, bouwer van de Herv. school, firma P. W. de Graaf te Leimuiden, bouwer van de 104 woningen. Ten slotte was daar de aannemer N. Mol uit Leiderdorp, die verzocht had mede te mogen in schrijven, waarop gunstig was be schikt. Dat B. en W. goed gezien had den, bleek wel dat Mol als hoogste isT iammerTdat "dit toneel zich niét inschrijver uit de bus kwam met leent voor een massale opmars van 588.156,—; de volgende was P. W. de Graaf met 585.430,en de laag ste was H. W. Sebregts met f 563.000. De architect, die 5 October 1954 een globale begroting voor dit werk in diende, begrootte de bouwkosten op 530.000,—. Na de jongste loonronde er. plaats gehad hebbende prijsstij gingen van de materialen heeft de architect een herziene begroting ge maakt aan de hand van het definitie ve bestek, welke een bedrag aan geeft van 565.000,—, zodat de laag ste inschrijver nog beneden dit be drag is gebleven. De gemiddelde huur zal door deze aanbesteding stij gen van 13,45 tot f 14,25. B. en W. stelden voor de bouw onderhands aan te besteden aan de heer S. W. Se bregts voor bovengenoemd bedrag. Dat ook dit voorstel weer goed voor bereid was bleek uit de korte be spreking, die nodig was, om het voor stel er door te krijgen. Nadat de voorz. enkele vragenstellers had be antwoord, waaruit bleek dat de op leveringstermijn op acht maanden was gesteld, werd zonder h. st. de goedkeuring verkregen en kon de voorz. tot sluiting overgaan. De medische dienst wordt deze week waargenomen door dokter E. J Hoefman, Hoofdstraat 40. Tele foon 30070. Dc Telegraaf van hedenmorgen publiceerde een merkwaardig ver haal over de heer H. J. B. Arents- horst, directeur van een groot bloem bollenbedrijf in Sassenheim, die één grote hobby heeft: Locomotieven. De heer H. J. B. Arentshorst is een der meest vooraanstaande figuren uit de bollenstreek. Behalve zijn di recteurschap van Baartman Ko ning, is er nog het voorzitterschap van de Coöperatieve Exportorgani satie, de Coopex in Hillegom, en de diverse lidmaatschappen van allerlei besturen en commissies. Een groot gedeelte van het jaar vertoeft de heer Arentshorst in Ame rika om daar te werken aan de be vordering van da bloembollenim port uit Nederland. In de gehele Ne derlandse bloembollenstreek is er niet één die zoveel vliegt als de heer Arentshorst en dat wil toch wel wat zeggen in een branche die het van export moet hebben. Maar soms laat de neer Arents horst het type van de bescheiden, bereisde en efficiente zakenman, die zo het een en ander van deze aarde gezien heeft zijn drukke kantoor een dagje in de steek. Dan trekt hij zijn werkplunje aan, zet de pet op en knoopt de doek om de hals en dan geeft hij zich met hart en ziel aan zijn geliefde hobby over: machinist zijn op de stoomtram. Meen niet, dat het hier slechts om een grillig grapje van een zich ver velende millionnair gaat, die óók eens op een locomotief meerijdt om te zien hoe de mensen van het vak het doen. Hij toont u trots welke man is niet trots op zijn hobby? de offi ciële machinistendiploma's, die hij (met glans) heeft behaald en die hem machtigen als volwaardig ma chinist zijn werk te doen. Van jongs- af aan heeft hij zich aangetrokken gevoeld tot alles wat locomotief, trein en spoor was. En ook zijn twee zoons drukken in dit opzicht de voet stappen van hun vader. Meer dan eens bestijgen vader én zoons een stoomlocomotief. „Dat zijn Op vrije dag machinisten - pak heerlijke dagen", zegt de heer Arentshorst, die zich alleen beklaagt over de al te geringe tijd dat hij zich aan zijn liefhebberij wijden kan. Maar als het slechts even kan, laat hij de bollen de bollen en gaat naar Loosduinen, waar de N.V. Westland- sche Stoomtram Maatschappij ge vestigd is. Enkele malen per dag brengt hij dan een groententrein van Den Haag naar Delft. „Gek om te denken dat ik daarvoor even veel tijd nodig heb als om van New York naar Schiphol te komen". Hij heeft ook enkele malen goede rentreinen van de N.S. gereden en uit de getuigschriften blijkt dat men bij de Spoorwegen maar wat in zijn scnik was met zó'n kundig machi nist. Zijn mooiste trein-avontuur speelt 'in Amerika, waar hij diverse malen treinen heeft bestuurd, óók perso nentreinen. De heer Arentshorst had een afspraak met een belangrijke re latie in een plaatsje, even buiten Chicago. De Amerikaan zou hem op een bepaalde tijd komen afhalen van het station. De heer Arentshorst wist het via relaties bij de Amerikaanse spoorwegen gedaan te krijgen dat hij de trein mocht rijden, waar hij eigenlijk zelf als passagier in had moeten zitten Zo gebeurde hot dus dat de Ame rikaan op het afgesproken uur stond te wachten en tot zijn grenzeloze verbazing in de machinist van de binnenstomende trein de Nederland se bloembollenexporteur Arentshorst herkende. „By Jove", zei de verbouwereerde Yank, toen hij zijn Nederlandse gast de verre van smetteloze) hond druk te. „Ik had wel iets bijzonders van je verwacht, maar dit nooit van mijn leven. In alle grote warenhuizen tussen New York on Chicago kent men de heer Arentshorst én zijn hobby. En de prachtige grote model-locomotief, die in de gang van zijn woonhuis staat, fs een geschenk van een Ame rikaanse firma. DE KWAKEL Feestavond K.A.B. De K AB. heeft haar jaarlijkse feestavond ge houden in de zaal Leenders. In tegen woordigheid van pastoor, geestelijk adviseur en van de Burgemeester met echtgenote werd de bijeenkomst ge opend door de voorz. der afd. Deze bracht naar voren, dat er verschillen de arbeiders in de Kwakel zijn, die niet bij de K.A.B. zijn aangesloten. Laat ieder lid propagandist zijn. Hierna kwam ten tonele de Cultu rele Club van de Bovenkerkse K.A.B. met het vrolijke spel „Welkom Bin- Met de grootste aandacht werd het stuk gevolgd door de aanwezigen. Herhaaldelijk werden de lachspieren in beweging gebracht. Gaarne zagen we deze club nogmaals in de Kwakel terug. Na afloop was er nog een ge zellig bal onder leiding van de gebr. de Jong. 's Middags van 2 tot 5 uur waren alle schoolkinderen in de zaal genodigd voor een voorstelling van een goochelaar. KATWIJK Voor wat betreft de patiënten van de doktoren Bergman, J. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, zal de Zondagse dienst worden waar genomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, Tel. 2810. KATWIJK AAN ZEE Do Zondagsdienst der doktoren wordt Zondag, voor wat betreft de patiënten van de doktoren Visser, Slagmolen, Cleveringa en Borloffs, waargenomen door dr. Lodder, An- dreasplein 2. LEIBSCHENDAM GOUDEN BRUILOFT. Op Dinsdag 15 dezer viert het echtpaar A. WechDe Vos het gou den bruiloftsfeest. Sluisverkeer. Gedurende het afgelopen jaar zijn door de schut sluizen gepasseex'd 47.201 schepen met een totale inhoud van 1.862.970 ton. Voor 1953 waren de cijfers 51.853 schepen met een totaal ton nage van 2.166.718. Er zijn in 1954 dus 4652 schepen met een inhoud van 303.748 ton minder gepasseerd dan in 1953 wat er op wijst dat het vrachtvervoer langs de weg meer en meer toeneemt. Herensociëteit. De jaarvergade ring van de sociëteit heeft gekozen tot voorzitter de heer H. van Wel, tot secretaris in de plaats van de heer C. van Mastricht, die zich niet her kiesbaar stelde, de heer F. Meijer en tot penningmeester de heer H. v. d. Meijden. N00RDWIJKERH0UT MET STEP TEGEN AUTO. Vrijdagmiddag reden twee kleine kinderen, een dochtertje van de heer J. B. en een zoontje van de heer S. N. met een step vanaf de hoogte bij het raadhuis de Heerenweg op. Een luxe auto naderde tegelijk en door krach tig remmen kon voorkomen worden dat de kinderen onder de auto kwa men. Het meisje werd echter tegen de grond geslingerd en werd met een ge broken beentje naar het ziekenhuis vervoerd. Het jongetje kwam er beter af. Slechts enkele ontvellingen waren het resultaat van de aanrijding. De politie stelde een onderzoek in en kwam tot de conclusie dat de be stuurder van de auto geen schuld heeft. Dokter Sengers van de St. Bavo- stichting verleende eerste geneeskun dige hulp aari de kinderen, die het politiebureau waren binnengedragen. R.K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc". De pretavonden staan voor de deur Noordwijkerhout zal laten zien dat leut en jolijt op Carnavalsdagen ook zonder masker mogelijk is. De medewerking, welke van alle zijden wordt ondervonden, is buiten gewoon. Wilt U de harmonie helpen aan uniformen, maar weet U niet hoe? Maak geen zorgen! De medewerkers komen een beroep op de ingezetenen doen om prijzen en prijsjes beschikbaar te stellen voor het rad van avontuur. Help hen bij dit werk door gul en joviaal te geven. Of er ook aan de kinderen wordt gedacht. Nou en hoe! De grabbelton nen zullen een sensatie zijn. Werkt allen eensgezind mee om de harmonie in passende uniformen te steken, door het uniformenfonds te steunen. SASSENHEIM Flinke brand bij de Fa. IJsselmuiden Gistermorgen vroeg is brand uitge broken bij de firma IJsselmuiden aan de Hoofdstraat. Een en ander ontstond doordat iemand een aansteker gebruikte in de nabijheid van een geopend ben- zinevat. Binnen enkele ogenblikken stond de gehele werkplaats in lichter laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon het vuur spoedig meester worden. Ook de bovengele- gen kantoren liepen brand en water schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WARMOND MUZIKALE HULDE VOOR JONGE ARTS. De heer A. C. Hekker slaagde te Leiden voor het artsexamen. De heer Hekker, die in het culturele en maat schappelijke leven van Warmond geen onbekende is, wex'd gisteravond door de muziekvereniging St. Mat thias een muzikale hulde gebracht, waaruit wel duidelijk bleek, dat ook de ingezetenen met de jonge dokter meeleven. Katholieke Vrouwenbeweging. Onder zeer grote belangstelling hie'd de afdeling Warmond van de R.K. Vrouwenbeweging haar algemene jr. ar vergadering in De Burcht. Dc bijeenkomst werd gepresideerd door mevx". SmoldersNieuwerkerk, die alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. Tot haar leedwezen moest zij mededelen, dat mevr. Stol- Verberg, secretaresse, die aan de beurt van aftreden was, zich niet meer horkiesbaar stelde. Door de se cretaresse werd een keurig verzorgd jaax-verslag voorgelezen, waarna dc penningmeesteresse een overzicht gaf van de financiële toestand der ver eniging. Hieruit bleek, dat de ver eniging een batig saldo te boeken had. Voor het z.g. Lourdesfonds was tot nu toe een bedrag van 192, bijeengebracht. De bedoeling i6, dat van dit bedrag deze zomer een zieke ter bedevaart gaat. De presidente sprak er haar grote voldoening over uit, dat het aantal leden nog steeds stijgende is. In het afgelopen jaar was hot aantal leden gestegen van 54 tot 100. Zij sprak de hoop uit, dat het ledental gx*ooiend zal blijven. Hierna werd overgegaan tot benoe ming van een nieuwe secretaresse en werd als zodanig benoemd mevr. MeskersHendriks. Tot besluit van de avond brachten enkele dames enige declamaties ten gehore, terwijl een korte schets werd opgevoerd ge naamd „De vraag van Melis Teute boom". Nadat de presidente nog een woord van bijzondere dank had ge bracht aan de afgetreden secretares se voor het velp werk, dat zij voor de vereniging had gedaan, werd de zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten. Z0ETERMEER emigratie-omscholings cursus. Op 3 Mei 1954 is de eerste omscho lingscursus begonnen voor toekom stige emigranten. In het omacho- lii.gskamp, dat in de voormalige jon gensschool werd ondergebracht, wer den de cursisten omgeschoold tot hulp-landarbeidex-s. De regeringen van Canada, Australië en Nieuw Zee land hebben zich bex-eid vex'klaard deze hulp-landarbeiders te accepte ren. Het bureau oogstvoorziening. dat deze kampen organiseert met steun van de emigratiedienst en de bovenbedoelde landen, geeft de cur sisten "een theoretische scholing in het gebruik van zaden en kunstmest stoffen en het gebruik van de me chanische landbouwwerktuigen. Na- tuux-lijk wordt ook les in dc Engelse taal gegeven. De practische scholing vindt plaats bij de boeren en land bouwers in de omgeving. .Met 24 cursissen werd do eerste cursus begonnen. Zeven cursisten trokken zich terug, de overige heb ben de cursus met goed succes be ëindigd. Drie van hen zijn reeds naar Australië vertrokken en vier naar Nxeuw-Zeeland. De overige tien ver trekken begin April. De cursisten hebben nu in het pa rochiehuis ten afscheid een gezellige avond gegeven voor het kampcomité, de boeren waar zij gewerkt hebben en de vele relaties, die zij in de loop der maanden hebben opgedaan. Een der cursisten heeft op geestige wijze namens zijn mede-kampgeno ten dank gebracht. De kampleider, de heer De Bruin, ontving enige boeken en sigaren. Mevr. de Bruin bloemen. Ook de gemeentena'ren werd dank gebracht voor het gastvrij onthaal. De toekomstige emigranten gaven hierna in cabaretvorm enkele aardi ge liedjes en schetsjes ten beste. Het ligt in de bedoeling begin April met een nieuwe cursus te be ginnen. SPORT KORFBAL KNKB GELAST PROGRAMMA AF. Alle door de Koninklijke Neder landse Korfbalbond voor 'Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijden zijn in verband met de slechte ge steldheid van de texTeinen afgelast. Ook de wedstrijden van de regionale korfbalbonden voor dit weekeinde gaan niet door. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 11 Febr. Waspeon A: 20—38; Waspcen B: 31— 37; Boerenkool 4447; Breelcpeen I 1925; Breekpeen II 6.0015.99; Ge le kool 2426; Groene kool 18—27; Rode kool 3840; Spruiten (ge schoond) 3954; Spruiten A: 58—B0; Spruiten B: 19—28; Uien 15—17. R'VEEN, 11 Febr. Bloemen. Anemonen 45—73, BI. druifjes 18 29, Freesia's 39—48, White Sail 72— 1.03, Rose Copland 6997. v. d. Eer den 72—90, Crown Imperiaal 6181, Zenober 5969, W. Pitt 75—91, Kro- lage 5769, Golden Harvest 801.00, W. Copland 60—79, Nanson 70—85, Crater 72—82, Pink Gem 74 -78, E. Eddy 30—9-1, Albino 1.15 1.23. Sc. Wonder 62—81, Red Pitt 78—95, Her Grace 7079, Queen of the Night 1.20 1.31. Dubbele tulpen 7090, King Alfred 6372, Sc. Elegance 4050, Rembrand 6568. Whrestler 48—53, Early Gloi*y 44—56, 1'Innoeoiue 45 50, Havelock 4042, Am. Glory 46 50, Covent Garden 5156, per bos. Am. Anjers 11—24 ct. per stuk. Groente. Witlof I 26.00 30.00; idem II 11.00—18.00; Prei 26.00; Spruiten f 19.00—29.00 per 100. TER AAR, 11 Febr. Groente. Witlof 1 26—34 ct., idem 2 15—25 ct, idem stek 1—12 ct, waspeen 21—23 ct. groene kool B 7 ct, witte kool 14 ct, prei 24—36 ct, aardappelen 6—7 ct, spruiten 3549 ct, idem B 19 ct, alles per kg; boerenkool 1.70, per kist; selderij 59 ct, per bos; knol selderij 11 ct, idem stek 9 ct, per etuk; peren: Brederode 15 ct p. kg. VINKEVEEN, 11 Febr. Groente. Waspeen 1621 ct, witlof I 29—36 ct. idem II 2020 ct, per kg; snolselderij 6—13 ct, per stuk; selderij 1421 ct, per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3