BIOSCOPEN Gedeputeerde A* C* A+ Deerenberg gaf college in woningnoodbestrijding Differentiatie in de woningen en grondprijzen noodzakelijk De jeugd zal laten zien, dat zij de handen uit de mouwen kan steken Kleurige zaal van vertoning wist de stampvolle begin tot eind te amuseren Het initiatief van de katholieke reisvereniging beloond HUIBERS ZATERDAG 12 FEBRUARI 195a DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KIESKRING LEIDEN K.V.P. In een door de Kieskring; Leiden van de K.V.P. georganiseerde bijeen komst in Den Burcht, welke door zeer veel burgemeesters, wethouders en raadsleden uit de Rijn- en Bollen streek werd bijgewoond, heeft de heer A. C. A. Deerenberg, lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, gis teravond gewezen op de mogelijkhe den om te komen tot een meer effec tieve bestrijding van de woningnood, waarbij hij' speciaal de aandacht ves tigde op de noodzakelijke differentia tie van woningen en grondprijzen. Hij achtte het mogelijk het aantal van 14000 woningen, dat Zuid-Holland momenteel ner jaar bouwt, op te voe ren tot 16000. Spr. ging uit van de stelling, dat er slechts een zekere bouwcapaciteit is om het bestaande woningtekort in te lopen. We willen wel 100.000 wo ningen per jaar bouwen, maar daar zijn niet voldoende werkkrachten voor. We hebben momenteel een jaar programma van 65.000 woningen ter wijl er gestreefd wordt naar 70.000. Zuid-Holland heeft hiervan zijn con tingent gekregen, dat weer verdeeld is over de gemeenten. Teveel geleverd. Uitvoerig ging de heer Deerenberg in op de maatstaven, die bij de be strijding van de woningnood worden aangelegd. Het aantal samenwonin gen en de natuurlijke aanwas van de bevolking bepalen het woningtekort. In Zuid-Holland is dit het grootst, maar plaatselijk zijn ook weer grote verschillen, want in sommige ge meenten is het 17% en in andere ge meenten minder dan 10%. Van het totale landelijke contin gent wordt een reserve afgehaald (13.000 woningen) en aan deze reser ve moet Zuid-Holland een te grote bijdrage leveren. Deze bijdrage is even groot als het aantal te verwach ten emigranten over een periode van drie jaren. Voor Zuid-Holland heeft men 4700 woningen afgetrokken, ter wijl er in het nu afgelopen jaar 900 gezinnen emigreerden. Over de lopende periode van drie jaar zullen wij derhalve 2000 wonin gen teveel aan de reserve-pot moeten offeren. Nu behoort het tot de taak van het provinciaal bestuur, aldus de heer Deerenberg, om tot de minister te zeggen: „U hebt ons teveel gekort!" Daar staat echter tegenover, dat de minister zal vragen: „Kunt U dan meer bouwen?" Maar de provincie bouwt niet! Dat doen de gemeenten! En nu kunnen de burgemeesters wel in hun nieuw jaarsrede zeggen, dat ,'n groter bouw volume nodig is en de raad kan zelfs een motie daartoe indienen, maar daar zijn we er niet mee! Er moet ge bouwd worden 'n Goed plan. En om te bouwen, zo vervolgde spr. zijn er goede plannen nodig. Het wil mij voorkomen, dat vele uitbreidings plannen te royaal vara opzet zijn. Als men deze plannen bekijkt zouden er over enkele jaren 24 millioen Neder landers zijn in plaats van 12 millioen. Een uitbreidingsplan moet in over eenstemming zijn met de behoefte van de gemeente. Het gaat niet aan, om alleen raiddenstandswoningen te bou wen. Er moeten ook woningen zijn voor de landarbeiders en de arbeiders uit de industrie. Een goede differentiatie in de wo ningbouw, vergt echter ook een dif- fgerentiatie in de grondprijzen. Voor iedere duizend gulden van de grond prijs wordt straks de weekhuur 40 ct. hoger en omdat de huren voor veel mensen toch al hoog zijn, is het zeer belangrijk of de grondkosten 2000 of 4000 zijn. Bij de aankoop von gronden moet daarmede rekening worden gehouden en 't is absoluut onjuist om te redene ren: De door de regering vastegestelde curveprijs voor woningwetwoningen zullen we overschrijden en daarom bouwen we maar premie woningen. Op die manier wordt de woningnood niet naar evenredigheid bestreden. Moeilijke situatie. Bij de provincie wordt heus niet lukraak omgesprongen met de bouw plannen van de gemeente, aldus ver zekerde de heer Deerenberg. Als ik U echter vertel, dat Zuid-Holland vorig jaar Augustus 1000 woningen op het schema achter was, dan kunt U zich indenken, hoe moeilijk de positie van een gedeputeerde is, als hij bij de minister meer bouwvolume komt vragen. Aan het eind van het jaar was deze achterstand gelukkig ingelopen tot 200 en thans zijn we bij. We kunnen nu aantonen, dat we meer capiciteit hebben dan voor het toegestane con tingent nodig is. Een Beroep op een groter migratiecontingent is moge lijk, vooral ook omdat de trek naar het Westen zeer groot is. Maar, zo merkte spr. op, hoewel wé thans provinciaal het contingent kun nen halen, is het de vraag, of dat ge meentelijk ook het geval is. In de jaren van '32 tot '39 bouwde Nederland ieder jaar 40.000 wonin gen, waarvan er 14.000 in Zuid-Hol land verrezen. Momenteel bouwen we er nog 14.000 per jaar, hoewel het aantal over geheel Nederland geste gen is tot 65.000. Buiten de vraag, of we het gemeentelijk kunnen klaren, ligt er nog het feit, dat we in verhou ding tot de landelijke bouwcapaciteit belangrijk zijn achtergebleven. We moeten dus nog meer bouwen. Voor de industrie. Spr. deelde mede, dat getracht zal worden voor vestigingsgemeente een extra bouwvolume te krijgen. Hij wees echter de wens af, om gemeente, die in inwonertal achteruitgaan te korten in het bouwvolume. Door een dergelijke werkwijze zou men zulke plaatsen leegzuigen en de druk op de vestigingsgemeenten versterken. Het is een taak, om de natuurlijke aan was in sommige gemeenten en stre ken vast te houden. De heer Deerenberg deed vóórts de suggestie, om in bepaalde woning- komen, blokken gezinswoningen in te lassen van hetzelfde type als de andere hui zen, maar met meer ruimte. De huur voor deze huizen zou niet hoger moe ten zijn. Aan woningen voor grote gezinnen, waarvoor men de huren niet kap opbrengen, heeft men niets. Aan het slot van zijn rede toonde spr. aan de hand van grafieken de toestand in verschillende delen van de provincie aan. Hij hielp de legen de uit de wereld, dat Rotterdam te veel bouwvolume zou krijgen en com plimenteerde Leiden met het feit, dat het zijn bouwschema kan volbrengen. Aan de gemeenten verzocht hij niet op te treden als bankier. Er zijn in stellingen, die zich bezighouden met het verstrekken van hypotheken en het is bepaald ongezond, dat gemeen ten dit doen of op andere wijze ga ranties op zich nemen. Tenslotte wees spr. pp de noodza kelijke krotopruiming. Gezamenlijk, zo zeide hij, moeten wij werken om uit de woningnood te komen en ieder gezin aan een goede woning te hel pen. Momenteel zijn er nog 30.000 krotten en voor de opruiming daar van wordt een volume van 1100 wo ningen per drie jaar beschikbaar ge steld. Het is dus zaak, dat deze kwes tie niet verwaarloosd wordt. Curve-prijs. Na de pauze beantwoordde de heer Deerenberg enkele vragenstellers, waarbij enkele malen ter sprake kwam, of het niet mogelijk is dé cur veprijs ruimer of de rijksbijdrage ho ger te maken. Spr. was van mening, dat de curveprijs gehandhaafd diende te blijven, omdat bij het loslaten er van geen woning mèèr gebouwd zou worden, terwijl een verantwoord huurpeil in de verdrukking zou ge raken. De heer Deerenberg stelde tenslotte in het vooruitzicht, dat er vermoede lijk een nieuwe premieregeling zou TENTOONSTELLING CREATIEVE ARBEID Volksdans en standwerk Op de Tec a '55 (van 6 tot 13 Mei in de Stadsgehoorzaal) zal een stand van de Leidse Jeugd-Actie niet ont breken. De LJA is een goede plaats toegewezenin het midden van de zaal, waar een combinatie van zes stands zal worden opgesteld. Vier daarvan worden bezet door de LJA en de overige door het Leidse Volks huis en waarschijnlijk door particu lieren. De heer Steinbach vertelde ons iets over de bijdrage, die de Jeugdactie aan deze show van crea tieve arbeid zal leveren. De LJA heeft zich spontaan bij het initiatief van K. en O. aangesloten. Radio, film en reclame richten zich veelal op een passieve besteding van de vrije tijd. Terwijl aan deze ten toonstelling de drang van de mens om zelf iets te doen ten grondslag ligt. Eén vorm daarvan is de als vrije expressie verrichte handenarbeid, een prachtig middel om de schep pingsdrang in de jonge mens te ont plooien. De LJA zou als samenwer kend orgaan van het Leidse jeugd werk in de uitoefening van haar functie tekortschieten, als zij aan dit aspect van het jeugdwerk geen bij zondere aandacht besteedde. Zo zul len de samenwerkende jeugdorgani saties op deze tentoonstelling een beeld trachten te geven van wat op zitter van de Kieskring Leiden van de dit punt reeds werd bereikt en welke K.V.P., die een woord van dank sprak mogelijkheden er alzo liggen. tot de inleider voor zijn goede raad gevingen. De K.R.O. „was er weer" De KJt.O. heeft gisteravond te Leiden op feestelijke wijze acte de présence gegeven met de revue „Daar zijn we weer". Daar kon in de Stadsgehoorzaal geen K.R.O.-sup- porter of reisverenigingslid meer bij en als men hoort van de heer C. P. Schinck, de voorzitter van de afd. Leiden van de Katholieke Nederland se Reisvereniging, die het gezelschap naar Leiden haalde, dat er enthou siasten geweest zijn, die vier uur in de rij hebben gestaan om een plaats te bemachtigen, dan weet men, dat de eigen katholieke radio-omroep een bijzondere plaats in het Roomse leven inneemt. De heer Schinck heet te allen welkom, in het bijzonder de geestelijkheid van Leiden, waaron der deken M. A. Jansen. Kostelijke inleiding. Het gezelschap, waarin Berry Kie- vits en Gerard Walden de leidende figuren waren, heeft hierna duidelijk getoond, dat het „er weer- was". De teksten even f§l gekleurd als de rijke décors en de komische gebaren van de medespelenden waren in staat om de zaal van de ene scha terlach in de andere te doen schie ten. Kostelijk was de inleiding met een bloemenhulde voor de heer De Beest, die gelijk met de (hulde een onbe taalde rekening van zeven gulden vijftig in de maag kreeg gesplitst. Harry Boda, al even doorkneed in 't vak, dat in lachstof handelt, comple teerde de kleine toneelkern, voortref felijk. Frances en Capy trippelden net zo lichtvoetig over het toneel als de sketchspeler luchthartig over de pro blemen wandelden. Heerlijk voor recht van de komiek! Klenkkleur van orkest. De vrouwelijke helft van dit dans paar splitste zich in een van de pro gramma's in Pepita en Pedro en gaf een toegejuichte vertoning van het bekende poppentrucje. Ook de tapdanser van caoutchouc Harry Woodson, mag in dit verslag niet onver-meld blijven. Christine Spierenburg en Henk Do- rel zongen en speelden in dit spran kelende programma hartelijk mee. Rest ons het orkest van Johnny Ombac'h met kleurige pluimen te tooien. Onder de gemoedelijke maar punctuele leiding van de kundige dirigent werd voor de verbaasde ogen van de toeschouwer menig sprookjesachtig tafereel opgebouwd. Vooral het „In de speelgoedwinkel" was bewonderenswaardig. In iedere scène zorgde dit orkest van ras-mu sici voor de gewenste klankkleur. Décors en costumes waren af. Waarde van K.R.O. De heer Herman, inspecteur van de K.R.O., zette deze gehele kleu rige, luchtige vertoning in een ste vige lijst, toen hij het publiek er aan herinnerde, welke waarde de katho lieke radio omroep voor het katho liek leven heeft. Stelt u voor, dat er geen katholieke radio omroep was, op dit moment zouden wij er een op moeten richten", aldus de heer Herman, „want in een algemene of staatsomroep zouden de programma's de katholieke levenssfeer missen." Hij spoorde allen aan lid te worden of leden te werven, want het aantal is van belang als straks de radiowet van kracht wordt. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde mej. J. A. Breu- kink te Den Haag en de heren Bong Wie Lie te Leiden; J. J. Grobben te Den Haag; A. Hillebrand te Leiden R. M. Roos te Leiden; M. A. H. W. Schöttelndreiner te Voorburg; A. E. v, Voorthuisen te Den Haag en H. W. v. West (Paramaribo). Geslaagd voor het. arts examen le gedeelte de heren J. H. Uhl te Den Haag en H. A. Scheepens te Den Haag. Geslaagd voor het arts examen 2e gedeelte mej. C. W. Eernstman te Voorburg en de heren A. C. Hekker te Warmond; R. P. Mouton te Den Haag; P. C. L. G. v. d. Pol te Eind hoven en J. C. v. Schelven te Den Haag. In daad en beeld. De eerste stand is voor de jeugd organisaties, de tweede voor de club huizen, de derde voor de bond van speeltuinverenigingen en de vierde voor de jeugdleiderscursussen van de LJA. In de eerste stand werken onder anderen mee de Ned. padvinders, het Ned. padvindstersgilde, de R.K. ver kenners en de gidsenbeweglng. Zij zullen niet alleen exposeren, maar ook optreden. Tot dusverre hebben de volgende clubhuizen medewerking toegezegd: De Sperwers, de moderne jeugdraad, St Francisca Romana (meisjeswerk), St. Franciscus Liedewerk (jongens werk), De Mirt, het Leidse Volkshuis en het werk voor fabrieksmeisjes De Sleutelbloem. In het kader van deze afdeling zullen ook volksdansen wor- deh uitgevoerd. De bond van speeltuinverenigingen zal voor handenarbeid zorgen. In de. afdeling cursussen zal iets worden getoond van de opleiding tot jeugd- Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Gehoorteaankondigingen Advertentie IN DE LEIDSE Casino heeft er goed aan gedaan ligt van 'begin tot einde, dan verbro óiipte in ó£aat taaqs, de £eid&e Maut Tot hevige schrik van de tien passagiers, die in de bus van de N.Z.II.V.M. zaten raakte hedenmorgen ora tien minuten over half tien de bestuurder op het besneeu wde wegdek van de Warmonderweg de macht over het stuur kwijt. Hij moest uitwijken voor een tegenligger met het gevolg, dat de wagen slipte en in de sloot raakte, die de Leidse Hout begrenst. De wagen zakte geheel scheef, zoals de foto ook duidelijk laat zien, maar de inzittenden verlieten, gemaand door de bestuurder, kalm de achteruitgang van de wagen. De bus, die op weg was van Leiden naar Warmond, vertoonde slechts geringe schade. (Foto; De Leidse Courant), i de bekende geliefde film van Audry Hepburn „A Roman Holiday" in Lei den terug te brengen. De geschiede nis van het prinsesje, dat er op een gegeven moment genoeg van krijgt en een slippertje maakt door Rme, is op zo'n heerlijke, alle critiek ont wapenende wijze verteld, dat mer het enthousiasme voor deze film vol komen begrijpt. Bovendien doet het jeugdige filmsterretje van Neder landse afkomst, ons aller Audry Hepburn, hartveroverend naief en is zij zo kinderlijk blij met haar korte illegale vrijheid dat men met de zelfde vertederde ontroering af scheid neemt van de film als prinses Ann van het romantische dagje-vpij af in het aloude Rome. De sfeer van het verhaal is zuiver en humoris tisch, met een tikje weemoed. Een verhaal, waar iedereen plezier aan beleeft. Alle leeftijden. Lido. Een geheimzinnige moord op een meisje vormt de inleiding tot de film „Moord in de Rue Morgue" te Parijs. Inspecteur Bonnard staat voor een raadsel en nog is de min ste opklaring over deze moord niet gekomen, of een tweede soortgelijke moord vraagt do aandacht. Het eni ge teken, dat enig licht kan sprei den over deze lugubere geschiedenis, is, dat de moorden door eenzelfde dader begaan moeten zijn. De tweede moord vond plaats op een revue-ar- tiste, die onder studenten verschil lende vrienden had. Een hunner wordt verdacht, doch hij had een on loochenbaar alibi, zodat het spoor weer dood liep. Hij was ri.1. op het tijdstip van de moord tezamen met prof. Paul Dupin en diens verloof de. Een derde moord van hetzelfde kaliber geschiedt op een artistenmo- del, bij wie een broche gevonden wordt, die prof. Dupin eens aan zijn verloofde heeft gegeven. Dupin be- weért, niet ten onrechte, dat men door deze broche de verdenking op hem' heeft willen werpenen een vierde slachtoffer valt aan de wreed heid, van een waanzinnige. Evenals de vorige slachtoffers droeg ook dit meisje een armband met belletjes. Maar deze moord geschiedde toen Du pin in arrest zatMeer willen we van de inhoud niet vertellen, omdat de spanning, die over deze hele film ken is. Deze rolprent is een verfilming van het boek van Edgar Allan Poe en onder regie van Roy del Rutte is er een boeiend relaas van gemaakt, waarbij Karl Malden, Claude Dau phin, Patricia Medinta en Steve For rest op voortreffelijke wijze de hoofdrollen vervullen. De Parijse politie doet in deze film wat komisch aan, doch men vergete daarbij niet, dat de film een geschie denis van omstreeks een halve eeuw geleden releveert, toen de agenten nog met de vigelance naar de plaats van de misdaad reden. Voor wie van spanning houdt en niet bang is om te griezelen! Door de KFC gekeurd boven 18 jaar. Luxor. Tot op heden zijn we nog niet erg warm gelopen voor de ci nemascope in technicolor, want men komt toch altijd nog voor de film en niet voor de afmetingen van het doek. „De droomfontein van Rome" is de eerste gunstige uitzondering, die wij zagen. Het is een film met weinig pretenties, maar misschien juist daarom zal men naar dubbel kunnen waarderen. Er gaat zo^n echt gezellige sfeer van uit, Drie. Ameri kaanse meisjes, die in Rome werken, verliezen haar hart aan drie sterk uiteenlopende .'heren, onder wie de nog nimmer overtroffen Clifton Webb. Helaas komt er in alle liefdes geschiedenissen een kink in de kabel. Telkens als er weer zo'n verwoes tende harteklap gevallen is, ziet men één van de meisjes haar koffer gaan pakken. Zo op het eerste ge zicht wordt het een treurige geschie denis, maar gelukkig bereikt nie mand het vliegveld. Een half uur voor het vertrek komt alles in orde bij de droomfontein van Rome. De wijze, waarop deze plotselinge omme keer zich voltrekt, is kostelijk en vaak zelfs on-Amerikaans geestig. Voor iedereen, die in de film meer een menselijk, hartverkwikkend ele ment zoekt dan een portie sensatie, kunnen we „De droomfontein van Rome" aanbevelen. Geschikt voor alle leeftijden. Trianon. In de film „De onder wereld van Montmartre" maken de bezoekers kennis met een stelletje boeven uit onguur Parijs. Het is een leider (ster) volgens de moderne me- thoden. Leerlingen zullen demonstra ties geven. Model Sint Bavokerk. Voorts kan nog gemeld, dat het po dium van de Gehoorzaal feestelijk zal worden versierd. Omdat de Teca aansluit aan de herdenking van de bevrijding zullen daar ook de vlaggen worden opgesteld van de naties, die bij de bevrijding betrokken zijn ge weest. Volgende week begint de beoorde lingscommissie /met haar werk. De aanmeldingen zijn thans zodanig, dat binnenkort de termijn van inzending zal moeten worden gesloten. Het Ned. Rode Kruis heeft een belangrijke in zending toegezegd. Tevens zal op de tentoonstelling een nabootsing van de R.K. St. Bavokerk te Haarlem te zien zijn. GROTE COLLECTE VOOR DE REVALIDATIE Evenals vorige jaren zal de speid- jesverkoopdag van de gezamenlijke organisaties, de R.K. Invalidenbond „St. Liduina" en de Algemene Nederl. Invalidenbond, afd. Leiden ten behoe ve van alle gezindten dit jaar plaats vinden op 19 Februari a.s. Teneinde over voldoende collectanten te be schikken verzoeken wij U zich als col lectant of collectrice op te geven aan het Seer, van de Alg. Ned. Invaliden bond, Herengracht 83 te Leiden op Maandag 14, Dinsdag 15 of Woensdag 16 Februari a.s. des avonds van 7-9 uur. De personeelsvereniging van de Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden zal de toekomstige collectanten een spe ciale toneel- en muziekavond aanbie den, welke zal worden gegeven op Donderdag 17 Februari a.s. 's avonds te 7.30 uur in de grote zaal van de Burcht te Leiden. Verder zal aan 5 collectanten, wel ke het grootste bedrag in hun bussen inleveren, een aardige attractie wor den gegeven. Burgerlijke Stand Geboren: Wim zn van J- Kloos en S. H. W. Mieremet; Alexander Fran- cisous Johannes zn van A. Coret en E H. Verhagen; Ronald Cornells Johannes zn van W. Driessen en H. M. v. Weerlee; Wilhelmina dr van A. P. v. d. Tang en A. H. Teunissen; Martinus Jacobus Wilhelmus zn van A- W. M. Wensveen en M. Hablous; Maria Hillegonda dr van G. Koren en C. M. v. Kampen; Hendrik Jan zn van P. van Dijk en A. Bentveld; Yvonne Christina Maria dr van J. C Baart en W. Bouwman; Marjanne- ke dr. van J. J. Bronmeijer en E. A. Halvemaan; Ronald zn van F. van Kan en S. Willemee. Gehuwd: J. J. Schouten en M. A. Krul. Overleden: P. J. Gijsman wednr. 91 j.; G. Cousijnse huisvr. van: Wirtz, 75 j. gangstersdrama, waarbij de een af gunstig is op het succes van de an der. Het gaat hier om de roof van een goudschat, welke ter waarde van 50 millioen francs van een vliegveld werd geroofd en door twee gangsters zó veilig bewaard wordt, dat de po litie geen enkel spoor bezit Even wel, er wordt natuurlijk gepraat.... Een van de twee „gelukkige bezit ters" praat zijn mond voorbij tegen over een nachtclub-danseres, die haar mond natuurlijk niet kan hou den en haar vriend, een berucht type van Montmartre, een tip geeft. Deze besluit daarop beide goudschat- bezitters onschadelijk te maken en hij begint met degeen, die wat los lippig is geweest. Tegenover zijn be lager weet de geschaakte evenwel zijn mond te houden, zodat andere middelen gezocht moeten worden om in bezit van het goud te komen. Te lefonisch wordt een ruil voorgesteld: tegen ongeschonden inlevering van de gevangene het goud, welk aan bod wordt geaccepteerd. Eenmaal in het bezit van het goud, tracht de overwinnaar zich van zijn vroegere makkers te ontdoen, maar die poging mislukt, want hij komt zelf om in zijn auto, die in vlammen opgaat en waarbij ook het goUd in het vuur te recht kwam. Zonder goud maar met een zwaar gewonde, die aan zijn kwetsuren sterft, kwamen de vroe ger zo „gelukkige bezitters" uit de strijd Jean Gabin, die in de Franse film reeds zovele malen van zich heeft doen spreken, laat ook h'er zijn ta lent als filmsneler zien. Hij is veel ouder geworden, bezadigder in zijn ontreden, maar niettemhi een door zetter van een ongelooflijk sarcasme. Door de K.F.C. gekeurd voor 18 jaar. Rex. Wie ooit in Tanger is ge weest zou het kunnen bevestigen, dat nergens de zee zóó blauw is, de kleu ren zó fel en de zon zó warm. In de film „Malaga" is al die overdaad van kleur overvloedig te bewonde ren. In rijke kleurschakering toont „Malaga" ons de Oosterse sfeer van deze stad, een mengelmoes van inter nationale smokkelaars waartegen de politie een verbeten strijd voert. Een grote bende is zij op het spoor waarvan zij de leider maar niet'kan ontdekken. Teneinde raad bedient zij zich van de geheime agente Jana Dane, die zich bij de bende ver trouwd weet te maken en door list weet te ontmaskeren. Een film met mooi spel, veel span ning en romantiek, toegankelijk voor personen boven 18 jaar.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2