VAN ZIJP Aanslag op Hoffmann Incident zonder gevolgen President Eisenhower over de Russische verrassingen Atoomproeven in Nevada Simplonlifn was geblokkeerd Als de vier het eens zouden zijn JAAP BOLLE 2e of 3e Banket- bakkers bediende „De grootse mislukking" Een bekwaam actief Automobiel- verkoper BLOM'S Automobielbedrijf DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 5 OEGSTGEEST Reinigingsrechten Op de Woensdag 16 Februari te houden raadsvergadering zal ook worden behandeld de verordening tot het heffen van reinigingsrechten en rioolbelasting, waartoe in de ver gadering van 22 Dec. 1954 was beslo ten. De belastingopbrengst op de rei nigingsrechten moet 12.000 bedra gen. B. en W. hebben gezocht naar een systeem, dat rekening houdt met de draagkracht en tevens een voudig van uitvoering is. Daarbij hebben B. en W. overwo gen, dat een bedrag van 5 per jaar, waarop de heffing neerkomt, prac- tisch voor ieder ingezetene te dra gen is. Dit bedrag kan boven dien in twee termijnen worden betaald, nadat voor een behoorlijk groot aantal minder draagkrachtigen de mogelijkheid van algehele ont heffing is opgenomen. Als grens van gezinsinkomen, be- laatste jaren werden voorgelezen, werd het nogal laat, maar het laatste deel van de vergadering was dan ook interessant. De secretaris, de heer L. J. J. van Galen bracht verslag uit van de laat ste kieskringvergadering en de plan nen die daar gemaakt zijn, nadat de voorzitter, drs. J. R. E. Eysink Smeets een kort openingswoord had gesproken. Doordat de candidaat voor het bestuur, door het bestuur gesteld, zich terugtrok was men snel aan het forum toe waarin de raads leden hadden zitting genomen. De heer A.» v. Leeuwen zag graag dat de gemeentebedrijven ook in onrenda bele gevallen aansluitingen aan brachten, wat een kwestie was die op het ogenblik landelijk wordt be keken. De heer Zoetemelk maakte zich bezorgd over de gemeentefinan- ciën, waartoe volgens wethouder Schrama nog geen reden was. De gemeente staat voor de noodzaak grote investeringen te doen, ener zijds door de sterke uitbreiding en anderzijds dient de gemeente ook aantrekkelijk te blijven als de wo ningnood is opgeheven en men dus neden het welke ontheffing van be- gemakkelijk kan verhuizen. Het ge lasting wordt verleend, hebben B. en meentefonds is tot nu steeds bijge- W. gesteld ƒ2501) per jaar, welk be- sprongen wanneer er tekorten dreig- drag wordt verhoogd met 250 voor ieder gezinslid boven één. Wanneer b.v. een gezin uit 7 per sonen bestaat, dan behoeft men bij een gezinsinkomen beneden 4000, geen reinigingsrechten te betalen. De rioolbelasting zal 15,op moeten brengen voor ieder pand, dat op de rioolwaterzuiveringsinstallatie is aan gesloten. Wanneer deze inrichting klaar is, zal het totaal aantal percelen in de gemeente 2400 bedragen. De belas ting zal derhalve ƒ36000 opbrengen. Hetzelfde heffirigssysteem als bij de straatbelasting zal worden toege past. In dit geval slechts van de ge bouwde opbrengst en wel 4 y, pet. Bij de straatbelasting is dit 6 pet. O.m. wordt behandeld de verkoop van 2730 M2 grond gelegen langs de de avond opende," zeide het als een bijzonder voorrecht te beschouwen, dat weer verschillende genodigden van hun belangstelling blijk hebben willen geven. In het bijzonder ver welkomde hij wethouder mr. dr. J. Hazenberg en de heren G. F. Klaren- beek en A. Vaandrager van de Dienst van Gemeentewerken, die zich altijd beijveren om aan de verlangens, die in de buurtschap leven, tegemoet te komen, voorzover dat in hun vermo gen ligt. De hoofdschotel van feestavonden is een uitvoering door de eigen toneelgroep, die onder regie van de heer H. Moerkerken het blij spel „De oogst mag niet mislukken" opvoert. De „première" gisteravond verliep uitstekend. De aanwezigen hebben zich enkele uren kostelijk vermaakt met dit spel, dat zich, zo als de titel al doet vermoeden, af speelt op een boerderij. Z0ETERMEER UITVOERING EXCELSIOR. De kortelings heropgerichte toneel, en zangveren. Excelsior heeft dan haar eerste uitvoering gegeven in „Ons Genoegen". Dit debuut is wel zodanig geweest, den. De heer P. Karremans infor meerde naar de mogelijkheden van - - kinderspeelplaatsen. De buurtbewo-datExcelsior rich rustig kan scharen ners zullen deze zelf ter hand mce-m de van verenigingen, die even- ten nemen, meende de fractie en wanneer dat nodig is zal de gemeen te zeker bijspringen. De heer B. Stik- voort vestigde de aandacht op het woonongerief in een deel van de hui zen van het Vernèdepark en kreeg do raad zich, mede namens anderen, met een verzoekschrift tot de ge meenteraad te wenden. De heer A. Q Doeswijk, die betwijfelde of er een nieuw Verenigingsgebouw nodig was, werd uiteengezet dat dit het ge val was. Waarschijnlijk komt over er.ige tijd alleen het R.K. Vereni gingsgebouw nog maar beschikbaar er. men verwacht van het nieuwe ge bouw veel nut voor het gemeen schapsleven in de gemeente. De in- Wijttenbaehweg aan fa. M. de Raad I'richting ligt dan ook nog niet vast, en 7n voor f 17 Der M2 laangezien men het aantal doelen •«7 a t> -ur a waarvoor het gebouw gebruikt kan Verhuur gronden. B. en W. de- wor(jen uitgebreid wenst te zien. len mede, dat de van de Erven ba- concurrentie voor het R.K. Vereni- ron van Zuylen van Nijevelt ge kochte percelen grond, tot Kerstmis 1954 waren verpacht aan de heer G. v. d. Meer voor ƒ500 per jaar. In de vergadering van de raad van 22 Dec. j.l. werd besloten op een deel dezer gronden straten aan te leggen, zodat slechts voor het overblijven de gedeelte een nieuwe verpachting kan plaats vinden. Dit gedeelte is ongeveer 34300 M2. De heer v. d, Meer is bereid dit te pachten tot Kerstmis 1955 voor ƒ305. Voorts wenst de heer v. d. Meer schadever goeding voor het land, dat hij pu moet missen. B. en W. stellen vast, dat-de heer v. d. Meer krachtens het pachtbe- sluit geen enkel recht kan doen gel den op schadevergoeding, omdat de pacht met Kerstmis was geëindigd. Een andere vraag is, of op over wegingen van morele of sociale aard aanleiding kan bestaan tot het toe kennen van een schadevergoeding. Wanneer op dit gebied een prece dent is geschapen kan verwacht wor den, dat bij elke beëindiging van een pachtovereenkomst verzocht zal worden een vergoeding voor winst derving toe te kennen. Een voorstel daartoe is van B. en W. niet te ver wachten. VOORSCHOTEN GEMEENTEBELANGEN VOOR K.V.P.-FORUM. Gisteravond hebben gemeentebe langen en -belangetjes in het middel punt van de belangstelling gestaan in het R.K. Verenigingsgebouw, waar de K.V.P. een ledenvergadering hield voornamelijk gewijd aan actuele ge meentelijke kwesties. Doordat de vergadering drie kwartier te laat be gon en de alg. beschouwingen van de K.V.P.-fractie in de raad van de gingsgebouw verwachtte men niet. Dansavond KAB. Onder auspi ciën van de KAB krijgen alle Katho lieken gelegenheid om Zaterdag a.s. om 7.30 uur in het Bondsgebouw een dansje te maken. Het muziekgezel schap „The Heart Breakers' ver leent haar medewerking. Rouwkoop. De Contact-commis sie van de Sportvereniging Rouw koop heeft twee feestavonden gege ven, die allebei uitstekend geslaagd eens het culturele leven voor kath. Zoetermeer verzorgen. Het eerste deel van de avond, die helaas wel wat laat begon, werd ver zorgd door de zangafdeling, die met een vijftal goede koorwerken onder leiding van de heer L. v. Veen een goede beurt maakten. Er werd, buiten enkele kleine ontsporingen, met over gave gezongen, vooral het Slaven koor van G. Verdi en het bekende Ave Verum van Mozart waren van een goed gehalte. Na de pauze gaf de toneelafdeling onder de uitstekende regie van de heer N. v. d. Brink de opvoering van „Pinky". Dit spel behandelt de strijd tussen blank en bruin. Bewondering hebben we voor het knappe spel van mej. A. Soeterbroek, die de moeilijke rol van Miss Em, tot een levende werkelijk heid maakte. Ook de rol van Pinky werd uitmuntend verzorgd door mevr. Niihn. De toneelaankleding was tot in de puntjes verzorgd en de rolkennis pri ma. Een zeer geslaagde uitvoering. K.A.V. De K.A.V. heeft op haar eigen wijze de leden een vastenavond voorgeschoteld, die op genoeglijke en leutige wijze verlopen is. Het moge dan al geen Oeteldonks Carnaval geweest zijn, de dames heb- SSL. 'SSSSlf ben op echt luimige' wijze een be vormd uit de leden, bereid gevonden een kluchtig toneelstuk op te voeren (Over 12 dagen tegen middernacht), waarvoor de heer D. Vijlbrief uit Leiden de regie op zich had geno men. De spelers beheersten hun rol len over het geheel genomen goed. Uitblinkers waren zeer zeker mevr. H. J. v. d. Burg en de heren I. Ro- mijn en G. van Beek. De overige spe lers, waarvan, waarvan de heren J. Stam en H. Perfors een moeilijker te spelen rol hadden, hebben eveneens een zeer goede bijdrage tot het suc ces geleverd. Geb.: Hubertus Petrus Maria, z. v. schaafde ontspanningsavond gehad, die wel iets had van de Zuidelijke warmte. Er waren voordrachten en decla maties te over, er werd gedanst en ge zongen en vele leuke en originele spelletjes brachten de lachspieren danig in beweging. Ook het bekende spel „mastklim- men" (al was er dan geen ham te verdienen) en 't bekende „Trek aan de bel" werden doorslaande succes sen. Men genoot zichtbaar en het wekte t dan ook gpen verwondering dat het A. A. van der Meer en C. M. Duiven- i gewone sluitingsuur van de bijeen- voorde; Nicolaas Bernard, z. v. L. j komsten verre overschreden moest Ravensbergen en A. Demmenie; Maria Mariette Geertruida, d. v. J. J. Lelieveld en E. G. T. Schrader; Jacobus Bernardinus Franciscus, z. v. J. L. van der Geest en G. C. Janse. Geboren te Leiden: Rudolf, z. v. C. A. van Seters en G. A. v. Gerven. Overl.: Albertus Jacob Turion, 72 j. WASSENAAR Buurtvereniging Oostdorp viert feest. Gisteravond is in het Ver enigingsgebouw in de Kerkstraat de eerste feestavond gehouden van de drie, waarmee de Buurtvereniging Oostdorp het 20-jarig bestaan viert. Voorzitter A. M. Beijersbergen, die worden. In de opgewekte stemming ging men laat huis toe. Zulke avon den smaken naar meer. Faroek betaalt niet Een Parijse rechtbank zal de vor deringen in behandeling nemen, die werden ingesteld tegen ex-koning Faroek door de Parijse modekoning Christian Dior en de Parijse juwe liersfirma Clerc wegens het niet be talen van geleverde goederen. Faroek voert aan dat hij ten tijde van transacties koning van Egypte De regering van het Saargebied heeft gisteren bekend gemaakt dat Zaterdag een mislukte poging is ge daan om Johannes Hoffmann, de premier van het Saargebied, om het leven te brengen. In een regeringsverklaring wordt gezegd dat een pakje, dat met de normale post bij Hoffmann thuis werd bezorgd, een inhoud had die in staat zou zijn geweest degene, die het open maakte, ernstige verwon dingen toe te brengen. Het pakje schijnt een batterij en kruit te hebben bevat en een stuk papier met de woorden „Deutsch ist die Saar" erop. Een ambtenaar van het hoofdpostkantoor van Saarbrüc- ken was, nadat hij het pakje had doorgezonden achterdochtig gewor den en had Hoffmanns huis opge beld om hem te manen het pakje met de nodige voorzichtigheid te cpenen. Het eerste incident bij de evacua tie van de Tatsjen-eilanden heeft zich gisteren voorgedaan. Een vlieg tuig van de Amerikaanse marine De droom van Zjoekof President Eisenhower heeft giste ren op zijn wekelijkse persconferen- bespreken met zijn adviseurs. Zjoekof en hij zelf waren vlak na de oorlog goede vrienden geweest, zei Eisenhower, en hg had destijds aan de maarschalk uiteengezet hoe tie gezegd dat de wijzigingen in de absoluut uitgesloten het is voor een leiding van de Sowjet-Unie geen 'f democratie als de Verenigde Staten verandering zullen brengen in de een aanval by verrassing op touw te Amerikaanse politiek, die ten doel heeft sterk te blijven en te streven naar vrede. De verschuivingen in de Russische regering brengen niet noodzakelij kerwijs mee dat de Sowjet-Unie een onverzoenlijker politiek tegenover de Verenigde Staten gaat voeren, vond Eisenhower, ook al zeggen de Russische leiders op het ogenblik al les wat hun in hun kraam te pas komt. Voor hetgeen Molotof gezegd heeft over een Russische voorsprong op het gebied van de ontwikkeling van de waterstofbom zijn zeker geen be wijzen aan te voeren, zei Eisenho wer. Een verklaring van maarschalk Zjoekof, de nieuwe Russische minis ter van defensie, afgelegd de dag voordat hg in deze positie werd be noemd, dat het zijn „droom" is een bezoek aan de Verenigde Staten te brengen, waartoe Eisenhower hem kort na de Tweede wereldoorlog twee maal heeft uitgenodigd, noem- zetten tegen wie dan ook. Zjoekof had als zijn opinie gegeven, dat de Sowjetunie de Verenigde Staten ook niet zou aanvallen. werd door communistisch «twrorge-de Eisenhower opmerkelijk en hij zou zeker niet aarzelen de kwestie te Honderden personen worden uit genodigd om een atoomontploffing in de woestijn van Nevada in April a.s. bij te wonen. Lewis Strauss, voorzitter van de commissie voor atoomenergie, en Val Feterson, hoofd van de organisatie voor de burgerverdediging, deelden Woensdag mede, dat de proeven in April deel uitmaken van een serie, die deze maand begint. De proeven moeten bijdragen tot een gcede organisatie van de burger- verdediging. Onder de genodigden zullen zich gouverneurs van de Amerikaanse staten bevinden, functionarissen van de burgerverdediging en vertegen woordigers van de particuliere in dustrie, de pers, radio, televisie en film. Zij zullen na de ontploffingen verscheidene bouwsels, waaronder huizen en enige nieuwe typen schuil kelders, welke aan de ontploffingen worden blootgesteld, inspecteren. De autoriteiten overwegen verte genwoordigers van de Navo-landen en een aantal buitenlandse journalis ten, onder wie twee Russen, uit te nodigen. schut geraakt en kwam vier mijl ten Westen van de eilanden in zee te recht. Een ander Amerikaans vlieg tuig vertoonde schietgaten in een vleugel. Verder verloopt de ontruiming van de eilanden volgens plan. Van natio nalistische zijde schat men, dat de evacuatie over vijf dagen voltooid zal zijn. De bemanning van drie van het neergeschoten vliegtuig kon worden gered. Meegedeeld is, dat het toestel een navigatiefout heeft gemaakt, zo dat de Amerikaanse marine derhalve geen tegenmaatregelen overweegt. De kosten van de hervestiging van de burger geëvacueerden van de Tatsjen-eilanden wordt op twintig millioen gulden geraamd. Als de laatste nationalistische soldaat de eilanden zal hebben veïlaten, zul len slechts twee mannen en één vrouw, allen boven de 70, achterblij ven. Zij zouden verklaard hebben, de regering niet tot last te willen zijn. De Simplon-spoorlijn, de voor naamste verbinding tussen Frank rijk, Zwitserland en Italië is gisteren geruime tijd geblokkeerd geweest door een aardverschuiving, waardoor de internationale treinen o.a. de Oriënt Express via Bern en de Loetsch-berg-pas moesten worden geleid. Werklieden slaagden na uren wer ken er in de stenen en aardkluiten die bij Sion in zuidwest Zwitserland beide sporen over een lang stuk be dekten, te verwijderen. Doordat de temperatuur in Zwitserland plotse ling is gestegen is de kans op lawines groot geworden. Bij Zermatt werd gisteren eveneens een spoorlijn af gesneden door een lawine. was en dat de rekeningen dus door de Egyptische regering moeten wor den voldaan, welke echter geweigerd heeft te betalen. Indien het Parijse tribunaal Faroek in het ongelijk stelt, zullen hem nog een hele serie nota's worden aange boden door andere Parijse firma's waaronder het modehuis van Jean Desses die hg ook niet heeft be taald. De Sovjet-Unie zou bereid zijn om haar troepen uit Polen terug te trek ken wanneer de Grote Vier het eens zouden kunnen worden over de Duit se kwestie, zo meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Het bureau heeft dat vernomen op de „Europese conferentie voor de op lossing van het Duitse vraagstuk", welke in Warschau wordt gehouden. De Sovjet-Unie is op de conferen tie vertegenwoordigd. Ook zijn cr vertegenwoordigers uit communisti sche organisaties in enige Westeuro- pese landen, waaronder Nederland, en afgevaardigden uit alle landen van het Russische blok. Marktberichten GOUDA, 10 Febr. Kaas. Aange voerd 20 partijen. Eerste kwaliteit met rijksmerk 2.20—2.23, tweede kwaliteit met rijksmeA 2.152.19, extra zware kwaliteit 2.242.27 per k.g. Handel kalm. 's HERTOGENBOSCH, 9/2. Vee. Aanvoer 2.270 runderen, 233 vette kalveren, 1.014 nuchtere kalveren, 81 fokzeugen, 308 slachtzeugen, 115 lo pers, 1.814 biggen, 149 schapen en 21 geiten. Prijzen: Melk- en kalfkoeien van 700975 p. St.; guiste koeien 450 690; kalfvaarzen 565900; klam- vaarzen ƒ465560; guiste vaarzen 480—600; pinken ƒ350450; gras kalveren 215290; nuchtere fok- kalveren ƒ80—115; nuchtere slacht- kalveren 3348; zware soorten 55 77.50; drachtige zeugen 285370; lopers ƒ75115; biggen ƒ4666; schapen 60100; vette schapen 85 —115. Aanvoer: slachtvee: 856 stuks. Prij zen: extra kwaliteiten vaarzen 2.70 —2.75; le kw. ƒ2.50—2.60; 2e kw. 2.20—2.32; 3e kw. ƒ2.05—2.15; vette stieren 2.25—2.40; worstkoeien 1.902.10, alles per kg. geslacht ge wicht. Vette kalveren prima soorten van 2.553.vette kalveren midden klasse van 2.30—2.40; vette kalveren lichte soorten 1.902.25; nuchtere slachtkalveren 1.15i.25; zware soorten 1.35—1.70; slachtzeugen 1.53—1.58; jonge slachtvarkens 1.75—1.80. Grote aanvoer van rundvee. Melk en kalfkoeien slepende handel. Guiste koeien stille handel, prijzen moeilijk te handhaven of minder. De goede soorten jongvee werden lui-prijshou- dend verhandeld, graskalveren han del iets williger met vaste prijzen. Korter aanbod van vette kalveren, de prima soorten handel vlotter met stijf-dure prijzen. Grotere aanvoer van nuchtere slachtkalveren. Flauwe handel, prijzen minder. Kortere aan voer van vette schapen, vlugge han del met stijf-dure prijzen. Grotere aanvoer van fokzeugen, vlugge han del met onveranderde prijzen. Grote aanvoer van lopers en biggen; lopers kalme handel, biggen handel vlugger met wat hogere prijzen. Grote aan voer van slachtvee, de extra kwa liteiten vaarzen werden verhandeld tegen stijf-dure prijzen, de mindere soorten handel traag met aflopende prijzen. Worstkoeien prijzen onveran derd. Minder aanvoer van slachtzeu gen, vlugge handel met hogere prij zen. ROELOFARENDSVEEN, 9 Febr., Bloemen. Anemonen 6273, BI. druifjes 16—28, Wilg. Katjes 16-23, Tulpen Rose Copland 701,03, Kre- lage 60—74, W. Pitt 82—1,04, Crown Imperial 69—85, White Sail 801,30, Oranje Wonder 8385, Golden Har vest 90—1,02, E. Eddy 85—1,05, Red Pitt 79—1,04, W. Copland 67—79, v. d. Eerden 7790, Nansen 6081, Crater 6775, Zenober 5674, Pink Gem. 7883, Hillegarde 6477, Her Grace 8085, Dubbele tulpen 6090, Narcissen: Rembrand 6475, Early Glory 5063, Helios 4449, l'Inno- cense 5160, Koster 4954, Havelock 5457, Sc. Elegance 4754 per bos. Hyacinthen 714, Am. Anjers 1318 per stuk. Groente. Witlof I 31,00—35,00, idem II 17,00—25,00. Wegens enorm succes gaan wij door met de GROTE AFSLAG Magere lappen vanat 95 cent KOMT EN OVERTUIGT U! Van ouds bekend adres: SINT JORISSTEEG 22 bij de Hogewoerd, PAARDENSLAGERIJ. NIEUWSTE 1955 MODELLEN De beste topmerken uit voorraad leverbaar. FONGERS HUMBER LOCOMOTIEF UNION BURCO VAN HAUWAERT W. v. L. Prijzen vanaf 99,95. BERINI M. 13 BERINI M. 19 BERINI M. 21 LOCOMOTIEF VICTORIA UNION-J.L.O. ZüNDAPP Bromfietsen vanaf ƒ298, Losse motoren vanaf 199,50. Reeds met een le betaling van 10% kunt U rijden Rijwiel- en Motorenhandel Haarlemmerstraat 279-295 - Korevaarstraat 6. Banketbakkerij L. R. KALLENBERG. Kam. Onneslaan 35, Leiden, Telef. 26416. g Net R.K. meisje gevr. voor de morgenuren in klein gezin. Mevrouw De Rooy, .tndegeesterstraat- weg 13, Oegstgeest. g Gevr. net R.K. meisje voor de dag of dag en nacht in Heemstede. Br. no. 4593 bur. van dit blad. tg Suppertersver. V.V.U. Zondag a.s. GoudaU.V.S. Bussen vanaf Steenstraat om 1 uur. Leden volw. 1,25, leden jeugd bus 0,65. niet-leden volw. 1,85, niet-leden jeugd bus 1,25. Voorverkoop aan de bekende adressen. g Aangeboden gedeelte 2e etage op goede stand. Event, veranderkosten v. eigen rekening. Br. no. 4597 vur. v. d. bl. g Wij vragen Electriciens en halfwas Electriciens. In hoofdzaak voor burger- werk. Fa wed. W. J. Schijf, Dorpsstraat 33, Uithoorn. Aangeb. „Singer" hand naaimachine in uitsteken de staat en onder volledige garantie. Hoge Morsweg 102, Leiden. g „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16. Tel. 26854. g Vrijdag Visdag. Volop schol, scharren, schelvis, kabeljauw, tong, diepvries kabeljauw. riviervis 35 ct. kg., geweekte stokvis, zoute vis, zoute oren. strobok king. sprot, fijne koelhuis- haring. Alleen Neotunus, Haarlemmerstr. 252, Telef. 24329. 1211 het is van A. H.B. I Onze goedkope weekaanbieding Verse Worst per 500 gram 1,50 Rundergehakt per 500 gram 1,50 Varkensgehakt per 500 gram 1,50 Gehakt half om half per 500 gram 1,30 Runderlappen per 500 gram 1,60 Rosbief per 500 gram 2, Biefstuk per 500 gram „2,25 Gekookte Rookworst per 500 gram ƒ1,25 Rauwe Rookworst per 500 gram „1,50 Leverworst per 500 gram 1,— Onze bekende A-H.R. margarine per pakje van 250 gram slechts 34 CENT. Arnold H. Bergers Haarlemmerstraat 216 Leiden tg Passap. Het meest ge vraagde breitoestel wegens zijn ideale en gemakkelijke bediening waar U in de kortst mogelijke tijd alles voor uw gezin kan maken. Dernee, Haven 7 tel 25365. Leiden en Waaigat 17. tel. 2278, Katwijk aan Zee. worst 1,20, Rookworst boe renkool 1,60, Kalfsfrican deau 1,90, Kalfslappen 1,70, 250 gr. Pekelvlees 1, 250 gr. Ham 1,20, 250 gr. Leverworst 0,35. Slagerij Van der Zon, Haarlemmer straat 78. 4602 ROSELEUR' 'S weekreclame BOTERPUNTJES met roomboter bereid van 0,90 voor 0,80 per 200 gram. GESORTEERDE KOEKJES van 0,75 voor 0,65 per 250 gram. Enbij aankoop van ƒ1, 25 gram ROOMBORSTPLAAT van 0,90 voor 0,75. BANKETBAKKERIJ ROSELEUR BREESTRAAT 54 LEIDEN. LEIDSCHE SCHOUWBURG De K.V. LITTERIS SACRUM zal op Zaterdag 12, Donderdag 17 en Zaterdag 19 Februari 1955 des avonds g uur opvoeren toneelspel in drie bedrijven van DIANA MORGAN. Voor zover voorradig zijn op de speeldagen aan de Schouwburg van 10—13 uur losse kaarten verkrijgbaar. Loge-Bagnoires 2,25 Bovenrangen „0,75 Adverteert in dit blad tg Radio's, ladekastje, spinnewiel. Prima radio, mahonie mooi oud lade kastje met beslag. Queen Anne eiken pracht buffet. Mechels mooi zwaar eiken pracht dressoir. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. bij Hoogstr. Let op tel. 23261. 4598 tg Aangeb. mooi dames- en herenrijwiel, als nieuw 85,elk; jongens- en meisjesfiets 75,elk; Super sportrgwiel, iets moois 110,Alles wordt met volle gar. verkocht. Rijwielhandel Sjouke, Ho gewoerd 9. 4595 tg Eet nu stokvis 1,10 Vi kilo, stoofpaling, schol, schelvis, tong, kabeljguw- filé, mosselen, riviervis 35 ct. kilo, zoute oren 70 ct. kilo. nieuwe zoutevis, gar nalen. koelhuisharing 15 ct., gesneden spekbokking 30 ct. per ons. J. van Wijk, Janvossensteeg 54, telef. 20169. 4594 g Voor direct gevraagd een flink net dagmeisje of werkster, beslist v.g.g.v. Aanmelden: Rhijngeester- straatweg 90, Oegstgeest. GEVRAAGD: General Vauxhall Motors Producten - Pontiac - Buick Uitsl. schriftelijke sollicitaties te richten aan Holstraat 17 Rijnsburg g Gevraagd voor direct magazijnknecht, tevens kunnende chaufferen. N.V. Gebr. van der Laan. Kunst mesthandel. Voorhout. g Enkele meisjes gevr., leeftijd tot 16 jaar. Reis geld wordt vergoed. Aan melden Maredijk 165. Lei den.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3