Séj UMSOD $LMUGAT DUINSTREEK Ijskoude baden maakten een geslaagde hartoperatie mogelijk DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Dótf (\ef~ (V 1>G{\j (L VREDIGE DAG. Leiden koestert zich vandaag vre dig en zonder grote oprispingen van interne aard in een prettig Februari zonnetje Hoe anders was dat gister middag op de Lange Mare toen een paard de sterke arm van zijn eige naar negeerde en er onder luid pro test van zijn volgrijtuig van door ging. De pret duurde echter niet lang. Je komt nu éénmaal als hol lend paard niet ver in Leiden en al snel dook er voor het ratelend geval een obstakel Op, dat niet te passeren bleek. Het paard liet het verder maar zo en keerde behouden naar zijn baas terug, die echter weinig op dit soort paardenmoppen gesteld bleek. Alleen het Slavenkoor. Aan de Rijnsburgersingel kreeg men het op hetzelfde moment met •en ander witheet gelopen voorwerp te kwaad. Tijdens werkzaamheden in een bedrijf werd een gascylinder zo gevaarlijk heet, dat men slechts door onderdompeling in het koude singel- water een explosie kon voorkomen. Vandaag echter niets van dit alles. Geen ongelukken en geen rustver- storend lawaai, alleen de rijpe tonen van het Slavenkoor dat door de on misbare Leidse orgelman met de be faamde parelslag aan het pierement ontlokt wordt, 'n Melodie bovendien, die degenen die zich niet vhrij in 't zonnetje kunnen koesteren sterkt en verbindt. Tien jaar geleden Vandaag is het tien jaar geleden dat de Leidse student George Maduro naar wie het door zijn ouders ge stichte Madurodam genoemd werd, te Dachau overleed. George Maduro LEIDSE BRIDGECLUB DDS. Na de tweede avond van de paren competitie van DDS luidt de stand: Groep Zwart: 1. WaasdorpLau- tenbach 74 p.; 2. Van der MeerVan der Voort 7212 Pd 3. SiemPlouvier Jr. 71 p.; 4. Gebrs. Van der Zanden 64 p.; 5. Heer en mevr. Been 61 p.; 6. BrouwerJ. Zandvliet 59 p.; 7. Ver boogL. Zandvliet 56p.; 8. dames Van ngen SchenauRynbende 55H P- 9. KuilmanParmentier 53 Yl p. Groep Groen: 1. Dames Verboog Brouwer 82 p.; 2. en 3. Dames Visser Van der Meer en mej. Falkena Kasteleyn 69 p.; 4. Dames Reekers 66^ Pd 5. Dames KuilmanVan Zijp 63 p.; 6. Heer en mevr. Eichhorn 55 p. 7. Heer en mevr. De la Court 52 p.; 8. Plouvier Sr.Langèmeier 47Vi p. Groep Rood: 1. Mevr. Cleveringa Van Noort 120 p.; 2. Heer en mevr. Van Heusden 113,34 p.; 3. Rijnbende Van Berge Henegouwen 105,23 p.; 4. Dames GuldemondAalbersberg 104.67 p.; 5. Dames Landzaatv. Ber ge Henegouwen 103.33 p.; 6. en 7. Mevr. BeckerBaggen en dames Seis Van der Zanden 99.52 p.; 8. Heer en mevr. Kanbier 99.05 p.; 9. Heer en mevr. Brouwer Jr 98.57 p.; 10. 11. en 12. Dames VerstraatenNagel, dames LeenhoutsDen Holder en dames v. AlphenLautenbach 92.38 p.; 13. Heer en mevr. Reekers Jr 90 p.; 14. Mej. JaarsmaVan Dooren 89.52 p. Agenda Leiden DONDERDAG: Stadsgehoorzaal, 8 uur nam., Hout voorlichtingsavond. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. K.A.V. Vastenavondviering. VRIJDAG: Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K.R.O.- revue „Daar zijn we weer". De Burcht, 7.30 uur nam. K.V.P. Bijeenkomst voor burgemeesters, ge meenteraadsleden etc. A. C. A. Dee- renberg spreekt over „Woningbouw en bouwvolume". De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Februari 13 u. tot Zaterdag 12 Februari 8 uur waar genomen door de Apotheek Boekwijt Breestraat 74, Tel. 20552; de Haven- Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIOSCOPEN. Deze week draaien in Leiden de volgende films: Casino: „Kinderen der liefde" 18 j. Lido: „The high and the mighty" 14 jaar. Luxor: „Stalag 17", 14 jaar. Trianon: „Het grote spel", strikt volwassenen. Rex: „Heil below zero", 18 jaar. (Donderdag-cyclus: „De straat", volwassenen). De bioscoopprogramma's voor de volgende week zijn door de K.F.C. als volgt gekeurd: Casino: „.Roman Holiday", alle leef tijden. Lido: „Moord in de Rue Morgue 18 jaar. Luxor: „De droomfontein van Rome alle leeftijden. Trianon: „Onderwereld van Mont martre", strikt volwassenen, Rex: „Malaga", 18 jaar. werd op 1 December 1939 als een van de jongste officieren van het Ne derlandse leger beëdigd. Tijdens de beruchte Meidagen was hij betrokken bij de zuiveringsacties rond Den Haag. Parachutisten hadden zich stevig bij De Vliet genesteld en George Maduro werd met een klein deta chement naar de bedreigde plek ge stuurd. Ondanks de grote overmacht wist de jonge luitenant een sterke positie te veroveren en zeven para chutisten krijgsgevangen te maken. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden werd na de be zetting het verhaal van de actie in een la-ant gepubliceerd. En enkele dagen later stonden enige Duitsers voor de deur van het huis op de Stille Rijn waar George Maduro zijn studie poogde voort te zetten. Een half jaar lang werd hij door de be zetter vastgehouden en eenmaal op vrije voeten begreep hjj dat hij als Jood een volgend maal niets goeds van de Duitsers te verwachten had. Hij dook onder en zette ondergronds de strijd tegen de Duitsers voort. Bij een hulpactie aar neergeschoten En gelse vliegers werd hij na verraad gearresteerd. Op 9 Februari stierf hij in het concentratiekamp Dachau aan vlektyphus. Na de oorlog werd hij posthuum onderscheiden met de Mi litaire Willemsorde. DWARSKIJKER. Burgerlijke Stand Geboren: Joke, d. van J. M. Met selaar en M. C. Kremer; Marie Anne Prijna, d. van A. Guijt en M. van Rijn; Abraham, z. van A. Guijt en M. van Rijn; Martina Maria Geer- truida, d. van T. H. v. Leeuwen en M. A. G. Verver; Jacobus Arie, z. van H. Zuidijk en G. v. d. Spek; Wil lem Cornelis, z. van J. v. d. Plas en J. J. G. Haasnoot; Jeroen Jacobus, z. van A. A. W. v. d. Meijden en J. den Hollander; Maria, d. van R. F. Berg en M. Schaick; Marinus Christiaan, z. van M. C. Hansen en E. de Bruijn; Johan Pieter, z. van P. Bekooij en J. Massaar; Antonius Jozef Maria Attila, z. van J. S. Schermer Voest en R. M. Baros; Jacoba Marion, d. van W. Dubbeldam en M. A. Ouds hoorn; Barbara Cecilia, d. van F. Duijfjes en E. v. d. Wijk; Hendrina Neeltje, d. van A. Arends en M. v. Boekei; Dirk, z. van A. Sierag en C. A. Ouwersloot; Antoinette Marie, d. van D. v. d. Luit en H. Rietkerk; Willem Johannes, z. van R. v. Til en J. Botermans; Henriëtte Margaretha Catharina, d. van E. K. Smit en C. E. v. Hooidonk; Johannes Norbertus Jozef, z. van J. H. Broenink en G. A. v. d. Wal; Robertus Alphonsus Eve- rardus, z. van A. A. Meiman en M. J. v. Noort; Jaantje Edith, d. van C. Noorlander en G. Bloos; Wilhelmina Apolonia, d. van G. T. v. d. Wagt en W. A. Korst; Pieter David, z. van F. v Duijvenbode en E. Schimmel; Jo hannes Petrus Maria Willy Aloertus Julius, z. van P. J. A. M. Fontaine en D. M. M. P. Nyssens. Ondertrouwd: G. W. van de Wiel en M. Hamerling; B. Kok en J. Duy- verman; F. van Dorp en I. A. v. I 1; L. H. W. Kronenburg en B. J. Nie- vaart; L. Philips en J. M. de Water; W. Algie en E. C. Campioni; J. van Haarlem en G. A. M. A. Hoogen- boom; K. LateiVeer en J. G. Velt- horst; C. J. Noordermeer en H. J. Blij leven; G. J. Buijtendorp en M. G. E. v. d. Laken; I. van Sonsbeek en M. C. de Groot; F. Marquenie en J. v. d. Velden. Gehuwd: P. J. v. d. Waals en N. J. Primeur in Academisch Ziekenhuis Lichaamstemperatuur tot 20 graden verlaagd Voor het eerst in Nederland heeft prof. dr. A. G. Brom in het Acade misch ziekenhuis te Leiden een hart operatie uitgevoerd, waarbij de pa tiënte, een 27-jarig meisje, bij zeer lage lichaaamstemperatuur werd ge holpen. bloedvaten waren tot nog toe zeer gevaarlijk, omdat men gedwongen was tijdens een dergelijke operatie de bloedstroom te onderbreken. De meest gevoelige weefsels, zoals de hersenen en de hartspier verdragen een dergelijke onderbreking van de zuurstof en voedseltoevoer maar on geveer één minuut. Het hart buiten werking. Voort hartoperaties heeft men' dus naar een methode gezocht, waarbij De operatie duurde niet minder een onderbreking van de bloed stroom wel verdragen zou kunnen worden. Een van de methoden is het dan negen uur. De patiënte maakt het uitstekend. De methode, waarbij voor een der gelijke operatie aan het hart van zeer lage lichaamstemperatuur ge bruik wordt gemaakt heeft prof. Brom tijdens een studiereis in de Ver. Staten bestudeerd. De lichaamstemperatuur van de patiënte werd door middel van ijs koude baden verlaagd tot ongeveer twintig graden. Vandaar dat men in medische kringen het woord bevrle- ,even cn kan men dus ongestraft zen voor deze handeling niet wil ge bruiken. door prof. Jongbloed te Utrecht uit gevonden kunstmatige hart, waarbij de hartspier gewoon buiten de circu latie wordt geschakeld. Deze methode is echter zeer bewerkelijk en brengt vooral op het punt van infectiege- vaar grote risico's met zich. Afkoeling is daarentegen een veel fraaier methode. Hierbij heeft het weefsel bijna geen zuurstof nodig om Afgekoeld graan ontkiemde. langer tijd de bloedstroom uitschake len. Tot nog toe was het grootste ge vaar, dat het lichaam een afkoeling \an onder de dertig graden niet ver- De medische medewerker van het t'roeg, omdat dan allerlei afweerreac- Algemeen Dagblad schrijft naar aan leiding van deze operatie: Reeds lang is bekend, dat onder invloed van sterke afkoeling de stof wisseling van de cellen sterk daalt, terwijl het proto-plasma toch in le ven blijft. Voeding en zuurstof wor den in deze toestand bijna niet ge bruikt. Enkele jaren geleden werd in oude Egyptische graven graan ge vonden, dat nu nog in staat bleek te ontkiemen. Operaties aan het hart en de grote ties worden opgewekt. Tegenwoordig kunnen wij deze af weerreacties door middel van ge neesmiddelen blokkeren. Door mid del van ijskoude baden wordt dan bij de genarcotiseerde patiënt de li chaamstemperatuur kunstmatig ver laagd tot waarden rond de twintig graden. Aan het einde van de ope ratie wordt de temperatuur weer op gevoerd door middel van een warm J. Elenbaas; I. C. da Costa en S. C. Vlaardingerbroek; J. F. H. H. Lam mer s en J. M. Houtenbos; G. H. Kre kelaar en M. J. C. de Kroon; A. J. de Wit en A. J. de Groot. Overleden: J. W. Wiggers, man, 50 j.; M. H. Boogaard, zoon, 4 j.; J Witteman, huisvr. van Westbroek, 75 j.; J. Nieuwenhuijs, wed. van Roozeboom, 65 j.; A. H. v. Hensber- gen, zoon, 5 j.; M. van Heel, zoon, 23 j.; R. J. de Ruijter, vrouw, 88 j.; J. v. d. Wal, wed. van Zwiers, 80 j.; R. W. de Groot, wed. van Franx, 80 j. DIES-ORATIE IN STADSZAAL. In een stemmig versierde en geheel gevulde Stadszaal sprak prof. dr J. N. Bakhuizen van den Brink gister middag zijn diesrede uit. In een korte inleiding betoogde spreker dat de volgende diesrede ongetwijfeld in een verwarmde Pieterskerk zou uitge sproken kunnen worden. De plechtigheid werd bijgewoond door het college van curatoren, tal rijke hoogleraren met hun echtgeno ten en vele Leidse autoriteiten. C.M.C. Leiden sprak over de melkprijs Hedenmorgen is in een ring van de Coöperatieve Melkcen- trale afdeling Leiden in „De Harmo nie" gesproken over de verhoging van de melkprijs. Na opening door de voorzitter, de heer Roest, sprak de districts-direc- teur, de heer J. A. Verhaar. Hij wees er op, dat het publiek in zake deze prijsverhoging over het al gemeen verkeerd blijkt voorgelicht. Men realiseert zich niet, dat de boe ren al jarenlang de melk tegen een te geringe prijs hebben moeten ver kopen. Door regeringssubsidies, dus de heer Verhaar, is de prijs op kunstmatige wijze laag gehouden, Door het terugnemen van een ge deelte van de subsidie is de prijsver hoging ontstaan. De- boeren zullen daar geen cent rijker van worden. De vergadering was het er over eens, dat juists voorl'cl'ting de houding van de consumenten zal kunnen wij zigen. DE NATUURVRIEND GAAT HUISKEURING HOUDEN. De heer J. Gijzenij behandelde gis teravond voor de leden van de aqua rium- en terrariumhoudersver. „De Natuurvriend" vele problemen en geheimen in en om het aquarium on der de titel „Antwoorden op vragen van de maand". Dit naar aanleiding van vragen, welke de leden via hun maandblad ter beantwoording wer den voorgelegd. Even over 8 uur heette de heer C. Borghart, bij af wezigheid van de voorzitter, de ver gadering welkom. Het deed spreker groot genoegen om aan een 6-tal nieuwe leden hun lidmaatschaps kaarten te mogen overhandigen. Na behandeling der notulen en ingeko men stukken werden door de heer Slootweg, namens de jubileumcom missie enkele mededelingen gedaan omtrent besteding van het haar, door de vergadering toegestane be drag, ter finanicering van het jubi leum 1955. Alhoewel de heer Sloot weg nog geen gedetailleerd plan aan de vergadering kon voorleggen, wist hij wel mededeling te doen, dat het in de bedoeling van de com missie ligt om de leden een feest avond aan te bieden. Hierna werd het woord gegeven aan de heer J. Gijzenij. die zijn uiteenzetting in leidde met de leden er op te wijzen, welk een groot voordeel men opdoet door aan de huiskeuring deel te ne men. Spr. verwacht dan ook, dat buiten de cracks ook vele jongere pasbeginnende liefhebbers zich iul- len melden. Verder behandelde de heer Gijzenij op deskundige wijze vele vragen. Spr. zag in de bestrij ding van de gevreesde stioziekte lie ver de natuurlijke methode toegepast dan het werken met chemische mid delen. Vooral het werken met Lvsol vereist grote voorzichtigheid. Over deze en vele vragen werd door de aanwezigen gediscussieerd. Deze avond werd onderbroken door pau ze met de gebruikelijke verloting. Met de rondvraag, waarvan enkele leden gebruik maakten werd deze leerzame avond besloten. DE KWAKEL Oogstdankdag. Dinsdag was het oogstdankdag voor de L.T.B., afd. de Kwakel. 's Morgens half negen werd er een gezongen H. Mis opgedragen voor de afdeling. Achter in de kerk v/as een baartje neergezet waar de leden hun offergaven op konden neerleggen. Bij de Offerande werd de baar met het vaandel der afd. voorop naar het altaar gedragen en daar gezegend. Na de H. Mis bega ven de leden zich naar de zaal Leen- ders, waar een gezamenlijk ontbijt plaats vond. Na afloop werd het woord gevoerd door de pastoor en de burgemeester. Er werd medegedeeld, dat de bloemenforceerders besloten hebben de kosten te dragen voor ver fraaiing van het kerkhof, waarvoor de pastoor zijn hartelijke dank uit sprak. Hierna bleef men nog gerui me tijd gezellig bijeen, 's Avonds half acht waren de leden met hun vrou wen weer present om het cabaret- revuegezelsehao „Hollands Glorie" te beluisteren. Het is een prachtige avond geworden. Een gezellig dansje volgde nog, waarna ieder voldaan huiswaarts keerde. LISSE BOND VAN HET GEZIN. Woensdagavond was het een der eerste avonden van de R.K. Bond van het Gezin. Het was voor de voorzitter, de heer Strik, een genoegen om allen welkom te mogen heten maar hij sprak de hoop uit, dat in het vervolg de ont wikkelingsavonden ook zo goed bezet zouden zijn. Hij deelde voorts mede, dat kapelaan Van Wel dit jaar geen toespraak zou houden, doch dat een der leden verzocht had om iets te mogen zeggen. De heer Van der Reep verklaarde daarna de gevoelens te willen vertol ken van een groep trouwe leden van de bond door het bestuur dank te brengen voor zijn activiteit. Spr. wees op de mooie avond van prof. Eikelhof en meerdere avonden, waarop eminente sprekers de leden voorlichting gaven voor de opvoeding van de kinderen, omtrent het beleven van het huwelijk enz. Hebben de wegblijvers geen voorlichting nodig? Spreker wekte allen op, om het voor nemen te maken in het volgend sei zoen het vertrouwen van het bestuur niet te beschamen en zoveel mogelijk op de ontwikkelingsavonden te ko men. Hierna trad het Trucini's cabaret gezelschap op voor de bond. Het wist de aanwezigen te vermaken met praatjes, liedjes, muziek; vooral de hersengymnastiek was een groot eve- ment. De artist Boeree in zijn creatie van Jan Soldaat, een kolder van de eerste klasse, leverde veel vrolijk heid op. Geb.: Gerardus Albertus, z. v. B. v. Leeuwen en N. E. Wijntjes; Hen- drikus Albertus, z. v. A. Groothedde en C. J. Mijnders. Getr.: C. v. Rooden te Hillegom met M. F. J. Hartveld; D. de Weerd te Haarlemmermeer met C. M. Alblas; G. J. Castenmiller te Katwijk met W. P. M. Suijkerland. Overl.: Derk Jan Hul, 29 j., echtg. van M. 't Lam. N00RDWIJK „Het Troephuis". Naar wij ver nemen zal villa „Zeeblik" aan de Oranjeweg 4, welke vorige week in publieke verkoping werd verkocht voor 14.25'0,aan de heer S. Pas- ma, bestemd worden voor een tehuis van de padvinders afd. Noordwijk aan Zee, aangesloten by de Ned. Pad vinderij. Het beheer komt te staan onder de stichting „Het Troephuis" Noordwijk aan Zee. Handbal. Van de afd. Handbal van M.S.V. had gisteravond in café Wat Rusland ook ontbeertsmaak heeft men er kennelijk! Wilt U iets weten? Drie voorbeelden van de nieuwste damesmode in de Sowjet-Unie: links: een zomerjurk van gele crêpe. Midden: een lichtgroene wollen wandeljas (ontwerp N. Golikova). Rechts: een gekleurd zijden blouse, afgezet met Russische motieven (ontwerp: L. Efremova). Vraag. Voor het jaar 1952 heb ik een aanslag Inkomstenbelasting ont vangen naar een inkomen van 6400,Zelf heb ik een boekje Ink. Bel. en volgens dat zou de be lasting 524.moeten bedragen. Is dit juist of was de heffing over 1952 hoger? Antwoord. U vermeldt niet hoe veel kinderen u hebt, waarvoor u af- trek geniet. Uit het bel. bedrag dat u noemt neem ik aan twee. Het door u genoemde bedrag ad 524,is verschuldigd volgens tarief 1954. Over het jaar 1952 is van 6400, met twee kinderen aftrek, verschul digd 652, Vraag. Hoeveel inkomstenbelasting moet worden betaald van een inko men van 12.503, Antwoord. Hierop kan geen juist antwoord worden gegeven. Behalve Van de grootte van het zuiver inko men, is het te betalen bedrag nog af hankelijk van het aantal kinderen waarvoor men kinderaftrek geniet en het jaar van aanslag. (Na een langdurige ziekte is uw belastingmedewerker thans weer in zoverre hersteld, dat hij in staat is U weer in fiscale moeilijkheden te adviseren. Hij dringt er echter nog maals op aan uw vragen zo volledig mogelijk (bijv. aantal kinderen, leef tijd, schoolgaand, jaar van aanslag, enz.) te stellen. De vragen worden slechts in ons blad beantwoord). Vraag inzake dubbel loon met va- cantie voor winkelpersoneel. Antwoord: Dat alles hangt af van het bestaan van een bepaalde branche Wanneer zo'n contract er is, valt het winkelpersoneel er ook onder. Flora een contactavond plaats, wel ke bijzonder goed is geslaagd en ze ker veel zal bijdragen om de goede geest onderling te verstevigen. Dooi'dat in de Haagse afd. van de Handbal de competitie sinds geruime tijd stil ligt door de slechte toestan den van de velden is het le elftal van de dames en de heren versto ken van wedstrijden, reden waarom het bestuur voor Zondag een me daillewedstrijd heeft uitgeschreven, waarvoor zeker wel grote belang stelling zal bestaan. Het programma is als volgt: 1 uur: HSV IHVL I (dames), 2 uur MS I—HVL (heren), 3 uur MSV 3Paoiditas I (comp.), 4 uur MSV A—HSV B (comp.) NODRDWiJKERHOUT Muzikale cabaretavond. Woens dagavond werd door de leerlingen van de muziekschool van de heer Van Munsteren in de uitverkochte zaal van Brama een muzikale caba retavond gegeven. Eerst traden alle leerlingen geza menlijk op en werd o.a. door hen ten gehore gebracht: Ons eigen lied, Breng mij naar Hanay en Wien bleibt Wien en andere stukjes. Hoewel het maar leerlingen waren stond het ten gehore gebrachte op hoog peil. Het 50-tal (hoofdzakelijk banjo's, mandolines en guitaarspelen- den) vormde één geheel. Met enthou siasme werd er gezongen en ge speeld. In het 2e gedeelte- traden groepjes leerlingen op. Jammer dat soms het gezongene niet altijd tot zijn recht kwam. Ook werden kleine een-acters opgevoerd waaronder: „De babysit ter" en „Het standbeeld" wel de meeste bijval oogstten. In het 3e gedeelte van de avond traden allen gezamenlijk weer op en werden populaire liedjes ten ge hore gebracht. Uitvoering van JAJA. De R.K. Gemengde Toneelvereniging JAJA heeft voor haar donateurs een vas tenavond-uitvoering gegeven. Opge voerd werd het blijspel van A. Rid ley, in de Ned. bewerking van Nel BergmansWithaar, getiteld „De voetbalpool". Het bleek een goede keus vansJAJA te zijn geweest, want de opvoering is een groot succes ge worden. Het stuk werd heel goed gespeeld, dit bleek wil duidelijk uit de reacties van het publiek. Aan dit succes droegen ook bij de goed verzorgde grime, het door de leden zelf vervaardigde decor, de verlichting en de bloemenversie ring. Na de uitvoering bleef men nog gezellig voor een dansje bijeen. Voor het diploma typen slaag den te Amsterdam de dames D. van den Berg en M. Berbee en de heer E Smidts uit Noordwijk. Alle drie v/aren leerlingen van de Kath. Han delsavondschool. VOORHOUT JAARVERGADERING E.H.B.O. Voor de meeste leden blijkt een jaarvergadering niet belangrijk ge noeg te zyn, vond de voorzitter. Hij wierp een terugblik over het afgelo pen jaar, en constateerde, dat dit jaar succesvol was geweest. De resul taten der wedstrijden waren goed. Verschillende malen was met suc ces hulp verleend bij ernstige onge vallen. De donateurswerving gaat goed. Een woord van dank ontving mevr. TurenhoutKopel voor haar grote activiteit bij de werving. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de EHBO uit Noordwij- kerhout om een wedstrijd te organi seren, en hiervoor ook 3 leden die nooit aan een wedstrijd hebben deel genomen af te staan. De vergadering stond hier niet afwijzend tegenover. De eerstvolgende oefenavond is niet op 22 Febr. maar op 8 Maart a.s. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek de grote activiteit van het laatste jaar. De verschillende acties waren een succes. 20.000 steentjes en 25.000 pleisters waren verkocht, en nu met de SUS-actie 5300 loten. De vereniging telt nu 60 leden, waarvan er 46 een geldig diploma hebben. Voor de bloedtransfusie dienst staan reeds 396 donors inge schreven. De financiën der afdeling zyn ge zond. Voorzitter M. V. d. Vlugt werd bij acclamatie herkozen. Dr. A. W. Bots zag gaarne een cur sus beginners alléén voor gehuwden. De bedoeling hiervan is om de ge huwden wat kennis van EHBO by te brengen, omdat dit in de gezinnen zo goed van pas komt. 15 Lessen waren hiervoor nodig, niet te uitgebreid, o.a. gewone eenvoudige verbandleer, be handeling van brandwonden, enz. echt de zuivere EHBO voor het gezin Geen diploma, geen wedstrijden, geen spalkleer. Volgens de dokter was er wel ani mo voor. Men kan zich bij het be stuur opgeven. Raadsagenda Donderdag 17 Febr. 's avonds 7.30 uur, komt de gemeen teraad bijeen, waarschijnlijk in café De Bonte Koe, in verband met de verbouwing van het gemeentehuis. Agendapunten zijn: Aankoop van een perceel grond langs de Leidse- vaart van de Staat en van het Hoog heemraadschap Rijnland; partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak; verbetering Loosterweg Voorstel om ƒ33.500.beschikbaar te stellen voor de aanleg van een transportbuis van de waterleiding langs de Jacoba v. Beierenweg; gel den beschikbaar te stellen voor de aanleg en volledige inrichting van 2 sportvelden; informatieve bespreking van de bouw van 4 woningen aan de Rijnsburger weg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2