RIJNSTREEK Siudentenkapel WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuw garagebedrijf. Nog voor het jaar om is, zal Alphen a.a. Rijn ook een hyper modern uit- en toege rust garagebedrijf, annex showroom, service-station, reparatie- en verhuur - inrichting en ruime stalling van au to's aan de lage zijde rijker zijn. De ondernemer hiervan is de heer J. W. H. Bink ,die sedert een drietal jaren te Loenen aan de Vecht een garage bedrijf exploiteert. Daar is de heer Bink o.a. sub-agent van Opel en Che vrolet. Te Alphen a.d. Rijn krijgt hij de of ficiële erkenning van Dealer van de Opel-automobielfabrieken alsmede van General Motors. Voor de Opel wordt hij tevens belast met het be heer van een uitgebreid magazijn ten behoeve van de gehele streek. Voor direct gebruik heeft de ge meente aan de heer Bink bereids bouwgrond verkocht ter grootte van plm. 1000 M2 en optie verleend voor een gelijke oppervlakte, vlak naast de grond, waar ..et nieuwe bedrijf wordt gebouwd (naast het Nutsge- bouw, in het verlengde van het in te richten marktterrein). Vanaf het marktterrein komt in de naaste toekomst een weg welke aan sluiting geeft op de nieuwe Provin ciale weg ofwel de Oranje Nassau- singel. Tevens zal deze weg, staande op het marktterrein een verbinding krijgen met de Bloem weg en vervol gens de Bloemstraat. Op de hoek van deze verbindingswegen zal het bedrijf van de heer Bink verrijzen, onder ar chitectuur van het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegst- geest. Met de bouw zal zo spoedig mogelijk worden begonnen, daar men als streefdatum van de ingebruikna me uiterlijk September heeft gekozen. De heer Bink, die alle mogelijke vak- en commerciële diploma's en er kenning bezit, is Leidenaar van ge boorte. BODEGRAVEN Raadsvergadering. Woensdag avond te 7.15 uur zal de raad in open bare zitting bijeenkomen. De voor naamste punten, die op de agenda voorkomen zijn aflossing geldlening woningbedrijf, rapport weegbrugcom missie, verkoop van gronden, verzoe ken om voorschot van het bijzonder onderwijs en herziening van de ge meentelijke belastingverordening o.a. ligt het in de bedoeling de opcenten op de Personele belasting te brengen van 110 op 150. Dit geeft een grotere opbrengst van 7200.Een en ander in verband met weigering van goed keuring der begroting door Ged. Sta ten. Vastenavondviering E.S.T.O. Het was een volle zaal, waarvoor voorz. Van Liempt de zo langzamerhand tra ditioneel geworden carnavalsviering van ESTO opende. In het bijzonder verwelkomde hij de G.A. kapelaan Voortwist, pater Boermans ende dames der leden, die zo menige Zon dag opofferden voor de vereniging. Spr. getuigde van een goede gang van zaken in de vereniging en hoopte, dat ook deze avond mocht meewerken, om de onvolkomenheden glad te strij ken. Hierna was de beurt aan de heer N. Schoolenberg uit Dordrecht, die met muziek, goocheltrucs en telepa thische prestaties hét programma voor de pauze vulde. Interessant was de proef, waarbij langs telepathische weg een moord uit de doeken werd gedaan. Met een potpourri van be kende melodieën op een clavioline besloot de heer Schoolenberg zijn eerste optreden. Het tweede gedeelte van het pro gramma bestond in hoofdzaak uit goochelnummers. Inslaand was ook 't optreden met allerlei komische mas kers en het blind schieten. Na het muzikale slotnummer sprak de voor zitter een woord van dank en togen de aanwezigen naar de' danszaal om in gezellig samenzijn de rest van de avond door te brengen. Geboren: Marianne M. d. v. K. v. d. Veer en Stoppelenburg. Johan nes Franciscus z. v. Th. Twaalfhoven en Moonen. Ondertrouwd: Pieter Plomp 66 j. en Leentje v. Soest 51 jaar. Gijsber- tus Roos 24 j. en Gerarda M. Wal raven 22 j. Michiel Ant. v. Schaik 24 j. en Johanna Th. Ebbemhorst 20 j. Overleden: Huibrecht W. Speelman 88 j. Cornelis Kruit 73 j. BOSKOOP Feestavond Irene". De vereni ging „Irene" weet zijn leden van tijd tot tijd feestavonden te bieden, wel ke er zijn mogen. Ditmaal* werd voor een groot aantal leden en andere be langstellenden een opvoering van Baron Kneut gegeven, welke opvoe ring op uitstekende wijze werd ver zorgd door de revuekoning Siem Nieuwenhuizen en zijn vijf medespe lers. Deze zes artisten hebben op vakkundige wijze de gehele avond „gevuld" met hun grollen en graD- pen, waardoor zij de vele bezoekers weer eens onbedaarlijk hebben doen lachen. Harmonie Concordia. Onder voorzitterschap van de heer J. Chris- pijn hield de Harmonie Concordia haar jaarvergadering, waarvoor veel belangstelling bestond. In het afge lopen verenigingsjaar had Concor dia meerdere successen geboekt en had men concerten gegeven te Kat wijk, Zwammerdam, Vianen en Naarden terwijl ook plaatselijk was opgetreden. Ook de drumband is en kele malen met succes opgetreden. De penningmeester was niet zo te vreden want met kunst en vliegwerk heeft hij kunnen voorkomen, dat het jaar zou moeten worden afgesloten met een nadelig saldo. De vooruit zichten zijn echter iets gunstiger, want vrijwel alle donateurs hebben hun bijdrage met 50 verhoogd. Een grote zorg blijft echter het in strumentarium. Dit behoeft nodig ver nieuwing. Teneinde deze kosten te bestrijden zullen er enkele acties worden gevoerd. De bestuursverkie zing had tot resultaat, dat de heren J Chrispijn en A. v. Wilgen werden herkozen en de heer H. Hoogerbrug Jz., de heer T. Verkade zal vervan gen. Voor het geven van enkele con certen gedurende de zomermaanden zal contact worden gezocht met de plaatselijke zangverenigingen. HAZERSW0UDE [DORP] Ontwikkeling en Vreugd. Het bestuur van O. V. heeft in overleg met geest, adviseur en regisseur be sloten de vastgestelde uitvoeringen uiT te stellen wegens familie-omstan digheden van een der hoofdrolspeel- KOUDEKERK Schaaknieuws. Uitslag van de onderling gespeelde competitiewed strijden luidt als volgt: G. Snaterse G. de Wit 0—1; H. BoeleeH. van Vliet 01; E. DorrepaalN. Cok 01; R. GeerlofA. Scheer afgebr. Geboren: Adrianus z. v. A. Wil le en L. C. Casteleijn. Geb.: Adrianus, z. v. A. Wille en L. C. Casteleijn. Ondertr.: Andries Zwaan, 26 j., Haarlem en Elisabeth Jannetje van Veenhuizen, 22 j. Ondertrouwd: Andries Zwaan 26 j. te Haarlem en Elisabeth Jannetje v. Veenhuizen 22 j. Overleden: Jan v. d. Sluijs 74 j. ongehuwd. Overl.: Jan van der Sluijs, 74 jaar, ongehuwd. LEIMUIDEN Geb.: Adrianus Dominicus Frede- ricus, z. van W. H."v. Velzen en M. Schreurs; Elizabeth Maria, d. van W. Waasdorp en M. Mayenburg; Jacob, z. van A. Roos en A. Kempenaar; Ja cobus Johannes, z. van P. Koot en M. E. Keijzer; Catharina Gerarda Petro- nella, d. van J. J. Boere en P. G. van Diemen; Cecilia Christina, d. van H. J. Vink en C. E. Disseldorp'; Adria nus Gerardus Maria, d. van H. Bus- kermolen en M. J. C. Wesselman. Ondertr.: Wilhelmus A. Brand, 28 j en Catharina Lemmers, 23 j.; Theo- dorus M. Obdeijn, 24 j., en Petro- nella M. Brand, 23 j.; Abraham M. Brand, 26 j., en Albertha G. J. Könst, 25 j.; Cornelis W. Könst, 24 j., en Theodora P. Brand, 24 j.; Antoon de Hollander, 25 j., en Alida J. A. v. d. Drift, 21 j.; Cornelis J. Zaal, 26 j., en Catharina C. M. Groen in't Woud, 23 jaar. Overl.: Wilhelmina Bernard, 74 j., echtgenote van A. J. Vlasman; Maria Alida van Schie, 67 j., echtgenote v. C. J. v. Berkel. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari 1954: 1247 m., 1257 vr., 2504 totaal; geboren 42 m., 32 vr., 74 totaal; gevestigd 53 m., 58 vr., Ill totaal; overleden 12 m., 11 vr., 23 totaal; vertrokken 38 m., 58 vr., 96 totaal. Bevolking op 1 Januari 1955: 1292 m., 1278 vr., 2570 totaal. KIEUWVEEN EENDRACHT MAAKT MACHT. Om principiële redenen kon in Nieuwveen nimmer overeenstem ming worden bereikt tussen de ver schillende bevolkingsgroepen voor wat betreft gezamenlijke feestviering op de nationale feestdag. Thans zijn de pogingen, om tot gezamenlijke feestviering op de 5e Mei te komen HILLEG0M Geboren: Josina Anna Jacoba d. van J. Markman en J. F. van der Hulst; Tosca Maria d. van J. A. Aps- woude en A. E. A. Keiler; Maria Adriana d. van Chr. Hijlkema en A. Veldhuijzen van Zanten; Rudolf Ge rardus Franciscus z. van K. Rusman en G. W. G. Bakker; Maria Adriana d. van A. G. Ruigrok en W. M. Kes- sel. Ondertrouwd: H. M. Vreeswijk en P M. van Kampen; J. Versteeg en J Rusman; H. J. J. Otto en W. E.'M. Zwaneveld. Getrouwd: B. Hylkema en H. T. Lanting. Overleden: B. J. Voges m., wed. v.. J. v. d. Barselaar, 67 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Schorseneren. Gisterenmiddag werd de derde speciale schorseneren- veiling door de Groenteveilir.gsver. Katwijk en Omstp. gehouden. Er was ook nu weer veel belangstelling, hoe wel de prijzen iets lager waren dan vorige keren. Er werd thans voorna melijk voor Duitsland en België ge kocht. De prijzen waren: voor 1ste soort van 45,tot 58,2e soort van 31,tot ƒ40,en derde soort van 8,tot 18,per 100 kg. Er was een aanvoer van ruim 18.000 kg. Dammen. De uitslagen van de wedstrijden om de bordenbezetting bij KDC waren als volgt: Jac. Freke J. Heemskerk 20; J. HouwerH. Voorzaat 20; Ant. VerhoogC. de Winter 02; D. VisserC. de Mooy 02; M. G. BakxJ. Slootweg 02; Ab. v. BeelenH. Klinkenberg 20. LEIDSCHENDAM „Marny grijpt in" bij het Gilde. De katholieke Vrouwenvereniging „Het Gilde" heeft in het parochiehuis ter gelegenheid van de vastenavond een feestavond georganiseerd, welke zeer goed bezocht was. De presidente, mevrouw A. Kraayvanger-Buskens, sprak het openingswoord. Ook de vele heren waren op deze avond van harte welkom, omdat uit hun aan wezigheid blijkt, dat zij Het Gilde goed gezind zijn. Ook de dames, die de cursus voor 18-jarigen volgen, werden verwelkomd en spr. spoorde hen aan t.z.t. als lid van Het Gilde toe te treden. De feestavond werd vervolgens ver zorgd door de toneelclub, gevormd door de leden van Het Gilde, afdeling Oegstgeest, die het geestige blijspel „Marny grijpt in" opvoerden. De hoofdpersonen waren Marny Zonne land (mej. Pieck) die in het bijzonder tot het welslagen van de avond heeft bijgedragen, maar ook Ina v. Griens- ven (mevr. Onderwater) Suus de Lange (mevr. Pieck) huishoudster Cato (mevr. Stoop) het hoofd van de school (mevr. Schmidt) hebben do'or hun spel de aanwezigen menig mo ment bezorgd. De mensen waren vol lof voor de prestaties van de vlotte toneelclub en hebben dit door her haald levendig applaus getoond. De presidente mocht met recht namens alle aanwezigen een welgemeend dankwoord spreken. Op de volgende bijeenkomst van Het Gilde zal pater Drs Jean Eycke- ler, hoofdredacteur vari het tijdschrift „Het H. Land" het woord voeren over het oude testament. Ook op deze bij eenkomst zullen de heren welkom zijn. Geboren: Martina J. Th. d. van J. B. van Leeuwen en M. M. Lexmond; Antonius A. M. z. van J. P. van der Kleij en C. H. Groenewegen; Bernar- dus J. M. z. van Vliet en A. C. van den Bos; Johannes W. M. J. z. van J. M. J. Havik en M. C. Janson. Ondertrouwd: Johan C. Thierrij en Hermina J. Zoutendijk te Gouda; Wil helmus van Kampen te Voorhout en Maria J. Ammerlaan. Getrouwd: Hendrik Mesker te War mond en Jacoba C. M. Weerdenburg. Overleden: Marinus L. Vos oud 79 j. gehuwd geweest met B. A. de Vis ser (Rotterdam). LISSE GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar C. Bcot en C. C. BootVan Ruiten heeft gisteren de dag herdacht van zijn 50-jarig hu welijk. Voor 50 jaar werd hun hu welijk voltrokken te Hillegom en uit dit huwelijk zijn zes kinderen ge boren, die thans allen getrouwd zijn. De bruidegom, die 75 jaren telt en de bruid, die de leeftijd van 74 jaren reeds heeft bereikt, hebben hun feest "de gehele dag meegevierd en zijn in de morgenuren door de burgemees ter, de heer mr. Th. M. J. de Graaf, gecomplimenteerd. In de avonduren bracht de R.K. Harmoniekapel „Ca- nite Tuba" het gouden paar een se renade voor „de Taveerne", alwaar het feest werd gevierd. Bevolkingsonderzoek. Het be volkingsonderzoek op tuberculose, dat sinds 1 Februari j.l. aan de gang is. verloopt naar wij vernemen, ge heel naar wens. De opkomst was ge durende de eerste dagen bijzonder goed te noemen en niemand behoef de op zijn beurt te wachten. In een vlot tempo zijn reeds enige duizen den personen doorgelicht. Zij, die reeds een oproeping hebben ontvan gen, doch om een of andere reden op de voor hen bepaalde dag niet konden komen, behoeven hiervan geen melding aan de administratie te doen, doch kunnen zich zolang het onderzoek duurt op elk ogen blik dat hun schikt, nog aan het ogen- bouw Rehoboth vervoegen, mits zij hun oproepingskaart medebrengen. De gelegenheid voor onderzoek voor Lisse (dorp) is nog opengesteld op: Donderdag 10 Febr. van 1416.15 en van 1921.15 uur; Vrijdag 11 Fe bruari van 911.45 en van 1416.15 uur; Maandag 14 Febr. van 1416.15 en van 1921.15 uur; Dinsdag 15 Febr. van 911.45 en van 1416 15 uur en Woensdag 16 Febr. van 9 tot 11.45 uur. Z0ETERMEER R.K. E.H.B.O. In de voormalige meisjesschool heeft de R.K. E.H.B.O. haar oefenavond verschoven naar een volgende gelegenheid om een terug blik te werpen op het afgelopen jaar. Door het slechte weer was de belang stelling voor deze jaarvergadering niet bijster groot te noemen. In een keurig jaarverslag gaf de secretaresse een overzicht van de werkzaamheden in 1954. Het was een jaar van grote werkzaamheid en van grote successen. Op de diverse wed strijden werden flinke overwinnin gen behaald. Dank zij ijverige sutdie én grote activiteit van het bestuur kwam de wisselbeker voor de tweede maal in het bezit van de afdeling. De penningmeester kon het jaar afslui ten met een batig saldo. Bij de ge houden bestuursverkiezing werd de secretaresse, mevr. P. RietkerkOp stal met algemene stemmen herko zen. Nog werd besloten ter viering van het eerste lustrum een onder linge wedsrtijd te organiseren. WARMOND Gemeenteraad De raad komt bijeen Dinsdag a.s. 's avonds te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de straat verlichting in deze gemeente (Was- beeklaan en Straat ter Leede); wijzi ging van het percentage, genoemd in het raadsbesluit, waarbij voorschotten werden verstrekt aan de Woning stichting „Warmunda" voor de bouw aan de Julianastraat van 12 woning wetwoningen; het verstrekken van een bijdrage aan het plaatselijk comi té voor tuberculose-onderzoek (Mei 1955); verkoop van het perceel bouw terrein „Klein Leerust". Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd om op Donderdag 10 Februari a.s. zijn we kelijks spreekuur te houden. WASSENAAR G. H. v. d. Velde f De heer G. H. van der Velde, kerkmeester van de parochie van de H. Willibrord te Wassenaar, is op 80-jarige leeftijd overleden. Sinds 1932 was hy lid van het kerkbestuur en voordien lid van het armbestuur. Van 1918 tot 1948 was hij bestuurslid van de Coop. Boe renleenbank. Uiencentrum in Leiden of Benthuizen? In Benthuizen is gisteravond een langdurige vergadering gehouden over de eventuele stichting van een uiencentrum te Leiden door de Leid- se Veilingvereniging. Van Benthui zen werd verwacht, dat het dit plan zou steunen of zelf het initiatief zou nemen tot de stichting van een uien centrum in Benthuizen, waarbij men er rekening mee diende te houden, dat in het laatste geval of beter ge zegd bij de afwijzing van het Leiase plan in het algemeen, de Leidse vei ling er niet over zal denken tot de st:chting van een uiencentrum over te gaan. Tot overeenstemming is men niet gekomen. In begin Juni zal de on derhavige kwestie opnieuw in een vergadering worden besproken. met succes bekroond. De besturen van de Chr. Oranjevereniging en van de Wilhelminavereniging hebben na verschillende malen te hebben ver gaderd thans besloten tot samenwer king. Uit deze besturen is een comité gekozen, dat het programma voor de 5e Mei zal trachten samen te stellen. Een en ander zal vermoedelijk weer bestaan in volks- en kinderspelen, terwijl getracht zal worden de avond te vullen met toneel afgewisseld door muziek. Het gezamenlijke feest zal gevierd worden op een terrein van de heer Bos evenals dat vorige ja ren het geval was, toen de Chr. Oranjevereniging alleen het feest or ganiseerde. Wij zullen hopen dat dit samengaan in de toekomst besten digd moge blijven. De heer W. v. Heusden is bevor derd van kantonnier B tot kantonnier A en de heer P. Wijfje van brug wachter B tot brugwachter A. Beide zijn in dienst van de Provinciale Wa terstaat van Zuid-Holland. 0UDE-WETERING Schaakclub „Kijk Uit" In hotel Klein werd een wedstrijd gespeeld tussen de schaakclub Kijk Uit en In- ter Nos (Bodegraven). De uitslagen waren: E. GuytJ. C. Bulk 01, H. BuysR. v. Gemeren 10. W. Groe nendijkC. H. Flim 01. L. Hoge- boomA. Sytsema Jr 10. C. Zoet A. J. v. Gemeren 01. J. KnibbeA. Vuyk Yi>2- J- Gortzak (res.)J. A. Sonneveld Y2x/2. H. v. BorstelenJ. Erkelens xx. j. A. de JongC. v. Veen 01. J. Meyer (res.)F. J. van Leeuwen y2y2. Voorlopige eind stand 3y2—5y2. R0EL0FARENDSVEEN Jaarvergadering Midden standsver. StMaarten" In café Heemskerk kwam de Middenstandsver. „St. Maarten" voor haar jaarvergadering bijeen. Secr. Th. v. d. Meer kon in zijn jaarverslag weinig belangrijke gebeurtenissen te vermelden. Éen lichtpunt noemde hij, dat er thans geen nadelig kassaldo meer is. Het ledental is iets teruggelopen. Penningm. J. Klein kon thans naast zijn beginsaldo van 20.05 een batig saldo van 412,77 vermelden. De be stuursverkiezing, waarbij de aftre dende penningm. J. Klein zich niet meer herkiesbaar stelde, werd aan leiding tot een besDreking. Tenslotte zag J. v. d. Meer Nz zich in het be stuur gekozen. Voorz. Stockmann bracht de schei dende penningm. J. Klein dank voor het vele werk in een lange reeks van jaren als bestuurslid voor „St. Maar ten" verricht. Bij de mededelingen vermeldde voorz. dat 19 Febr. in „De Vier Heemskinderen" een feestavond georganiseerd wordt voor de jonge middenstanders. De feestavond voor de leden is uitgesteld tot na Pasen. Dinsdag 15 Febr. komt pater Rem- bertus voor de middenstand soreken, welke avond belegd is in café Heems kerk. Kap. Sikkink verklaarde zich be reid enkele avonden voor de kern club te verzorgen. Voorz. vroeg aan dacht voor de middenstandsretraite van 2124 Mei, waarvoor opgave bij het bestuur. Dit jaar zal er ook een 2de beêvaart naar Heiloo gehouden worden n.l. een op Dinsdag en een op Zondag. Voorz. gaf vervolgens een toelichting op de opnieuw vastgestel de winkelsluitingswet met vermel ding van de hierop gestelde uitzon deringsbepalingen. Door het bestuur werd vervolgens het voorstel ter tafel gebracht om uit de kas der vereniging 100.te stor ten in het Vaandelfonds, en daarbij dan te trachten de leden te bewegen voor 1 jaar 2.50 per kwartaal in dit fonds bij te dragen opdat binnen het jaar een vaandel aangeschaft kan worden. Met instemming werd dit voorstel door de leden aanvaard. De geestelijke adviseur sprak nog een. woordje ter opwekking, daarbij de nadruk leggend op de noodzakelijke geest van saamhorigheid. Aan het slot der vergadering bracht het scheiden de bestuurslid Klein dank voor het vertrouwen en samenwerking in de 20 jaren van zijn bestuursfunctie. Vastenavondviering Jeugdbewe ging In de Pancratiuszaal kwamen de leden van de jeugdbeweging bij een voor een gezellige Vastenavond viering. Onder het genot van een gratis consumptie namen ongeveer 65 jongens deel aan het prijskaarten en brugbiljarten. De uitslagen hiervan waren in prijskaarten. Winnaarsronde: 1. Jan Volwater, Jan v. Velzen. 2. Kees Bakker, Henny Huigsloot. 3. Fons Hogenboom, Wim Olijerhoek. 4. Wout Warmerdam, Piet van Zaal. Verliezersronde: 1. Bert v. d. Hoorn Wil v. d. Wereld. 2. Ton Hoogenboom, Kees v. d. Zwet. 3. Wim Kerkvliet, Hein l'Ami. 4. Piet Droog, J. v. Rijn. Brugbiljarten: 1. Fons Hoogenboom 2. Martien Pauw. 3. Piet Droog. 4. Piet Klein Jzn. 5. Wim Olijerhoek. Bridgeclub „DVH" Na het spe len van de 3e ronde voor de beker competitie is de stand thans: Groep A; 1. Alf. KoekL. Klein Provinciale adviseur zal peil van amateurtoneel opvoeren Ook Leiden wil hem inschakelen Het Hoofdbestuur van de N.A.T.U., de Nederlandse Amateur Toneel Unie heeft het voornemen om, in samen werking met het W.K.A., het Werk verband Katholiek Amateurtoneel, in elke provincie een toneeladviseur aan te stellen, die tot taak zal heb ben „het amateurtoneel in de provin cie te stimuleren, de amateur toneel verenigingen met raad en daad ter zijde te staan bij hun werk en lei ding te geven aan de verbetering van het spelpeil en de repertoire keuze". Met ingang van 1 September 1954 is o.a. in Zuid-Holland een toneel adviseur aangesteld. De kosten, daar- Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt is het bericht omtrent de eventuele bouw van een kapel voor de Katholieke studenten te Leiden uitermate voorbarig te noemen. Wel bestaan ernstige plannen in deze richting. Het verlies van de Sint Lodewijks- kerk heeft het vinden van een an dere oplossing dringend noodzakelijk gemaakt. Momenteel wordt 's Zon dags de H. Mis gelezen in de verga derzaal van het Eigen Huis van de R.K.S.V. Sanctus Augustinus aan het Rapenburg. De toestefriming daar voor is verleend tot 1 Januari 1956. Het zal niemand verwonderen, dat de zeer primitieve wijze, waarop de godsdienstoefeningen thans gehou den worden, op het godsdienstig le ven van de studentengemeenschap een ongunstige invloed heeft gehad. Dat het huis Rapenburg 52 reeds zou zijn aangekocht, is volkomen uit de lucht gegrepen. De uitvoering van eventuele plannen zal afhangen van het bedrag, dat hiervoor bijeenge bracht kan worden. Het gironummer van de Penningmeester Stichting Katholieke Studentenzielzorg Leiden is 61.52.28. LEDENVERGADERING COÖPERATIE „VOORUIT". In een goed bezochte algemene le denvergadering van de Coöperatie „Vooruit" is op voorstel van het be stuur besloten tot herziening van de Statuten en het Reglement der Ver eniging. Een andere belangrijke wyziging betreft de instelling van een leden raad, bestaande uit ten minste 30 le den, die in de plaats zal treden van de algemene ledenvergadering, zoals deze thans jaarlijks plaats vindt. Een andeer belangrijke wijziging is dat in de nieuwe statuten aan de gehuwde vrouw het recht wordt ge geven zelfstandig als volberedhtigd lid van de coöperatie toe te treden. Voorts wordt ingesteld een Raad van Commissarissen, belast met het toezicht op het bestuur. Het ontwerp statuten en reglement werd na een vlotte 'behandeling met algemene stemmen door de algemene vergadering bekrachtigd. Frank Scho'ten -fonds opgericht De heer F. Scholten, in leven au leur, gewoond hebben de te Kat wijk en overleden te Leiden op 29 Augustus 1942, heeft de gemeente Leiden onder de last van enige le gaten benoemd tot zijn enige erfge naam. De erflater heeft aan de erfstel ling o.m. de opdracht verbonden, dat het door hem samengestelde en ge schreven verzamelwerk „Palestina" wordt voortgezet en de revenuen van het kapitaal voorts worden be steed voor doeleinden, die verband houden met de geographic en archae- ologie van Palestina, Syrië en het schiereiland Sinaï. De gemeente is ingevolge het tes tament gehouden het kapitaal af zonderlijk te beheren en de reve nuen aan de Stichting Nederlandsch Archaeologisch-philologisch Instituut voor het Nabije Oosten, alhier, ter beschikking te stellen, welke stich ting de leiding heeft bij de weten schappelijke werkzaamheden. Het afzonderlijk beheren van het kapitaal kan het beste geschieden door het af te zonderen uit de mid delen der gemeente en daarmede een stichting op te richten. De Stich ting zal de naam van de erflater ge geven worden en derhalve „Frank Scholten-Fonds" genoemd kunnen worden. B. en W. adviseren de raad dit be sluit te nemen. 157 (48). 2. Echtp. Koek 118 (42). 3. v. Berkel 115 (50); 5. P. Huigsloot— L. Turk 112 (48). 6. Ant. Koek—E. Koek 102 (24). De tussen haakjes geplaatste cyfers zijn van de 3e ronde. RIJNSATERWQUDE Geb.: Marinus Cornelis Wilhelmus, z. van P.. W. den Dubbelden en W. v. Diemen; Maurits, z. van C. de Bruijn en M. v. Tol. Overl.: Johannes van Vliet, 9 jaar. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari 1954: 425 m., 403 vc,, 828 totaal; geboren 12 m„ 10 vr., 22 totaal; gevestigd 3 m., 6 vr., 9 totaal; overleden 4 m., 2 vr., 6 totaal; ver trokken 24 m., 20 vr.,' 44 totaal. Be volking op 1 Januari 1955: 412 m., 397 vr., 809 totaal. aan verbonden, ad 8000.per jaar, worden voor een belangrijk deel ge dekt uit bijdragen van het Rijk en van het Provinciaal Anjersfonds, elk groot f 2500.Ter dekking van het resterend tekort van 3000,heeft de N.A.T.U. zich tot de gemeenten gewend met het verzoek haar voor 1955 een subsidie toe te kennen va® 25, per plaatselijke amateurtoneel vereniging en voor de maanden Se®» terber tot en met December van het jaar 1954 van 8,— per vereniging. Aangezien het initiatief van de N.A.T.U. naar de mening van B. en W. leidt tot verheffing van het spel peil van het amateurtoneel, komt het hun gewenst voor het verzoek in te willigen voor wat betreft de 15 Leid se verenigingen, die aangesloten zijn bij genoemde landelijke organisaties. Voor de jaren 1954 en 1955 zal dit een subsidie betekenen van respec tievelijk 120,375, Dc plaatselijke amateurtoneelver- enigingen, zullen, indien subsidie wordt toegekend, een reductie van 50 pet. genieten op de tarieven, ver schuldigd voor diensten door de to neeladviseur bewezen. Grote belangstelling voor corsettenshow De firma Warnecke organiseert nu reeds tal van jaren in de Burcht corsettenshows en de belangstelling er voor blijft aanwezig. Een goede traditie, zouden wij zeggen, want nog altijd is men er te weinig van overtuigd, dat een goede foundation het halve toilet maakt en dat een ja ponnetje, een blousje, jumpertje of rokje, ook al is het van nog zo vol maakte snit. niet dat effect maakt, dat het zou hebben, wanneer de „on dergrond" verzorgd was. Ook Maandagmiddag en -avond was de trek naar de smaakvol „aange klede" grote Burchtzaal weer groot. Blijkbaar is de roep van deze shows die van de Dala-fabrieken uitgaan, in Leiden zeer goed. De mannequins dragen werkelijk smaakvolle rokken en hun „toilet" is steeds niet alleen decent, maar ook elegant gecomple teerd door alleraardigste bolero's en shawls, deze keer zelfs door zeer luxe en romantische nylon marqui sette mantels, waartegen ons simpe le peignoirtje maar érg eenvoudig af steekt, zouden wij willen zeggen. Vijf beschaafde mannequins de monstreerden gisteren een collectie corsetten, gaines, corseletten step- ins en toebehoren, geschikt voor ieder figuur en voor iedere gelegen heid. Met daarbij de passende onder jurken, waarin het verkregen goede figuur niet w-er wordt verdoezeld. Bovendien was de vertoning aan gekondigd van twee kleuren-films van de Amerikaanse corsettenfabriek Warner in New York Maar dit kon niet doorgaan gisteren, omdat de douane de films op Sdhiühol hadden opgehouden. Men hoopte de beide films vandaag nog te kunnen verto nen, want ook vandaag heeft men no* twee kansen om de show te zien. Als compenratie toonden de man nequins enkele Warner-producten op de ook in de film voorkomende Amerikaanse manier Tot het welsla gen van de show werkte de vlotte conférence niet weinig mee, zodat de vele dames niet alleen wat wij zer, maar ook zeer voldaan konden hu'swaarts keren. W.M. de Pniter begraven Gisterenmiddag vond op de Ned. Herv. begraafplaats bij het Groene Kerkje te Oegstgeest de teraarde bestelling plaats van de heer W. H. de Ruiter, gep. districtsbouwkun- dige te Leiden bij de Rijksgebouwen dienst dio dc vorige week op 73-ja- rige leeftijd hier ter stede overleed. Op de begraafplaats bevonden zich o.a. de heren J. A. Verdoorn uit Den Haag, namens het Bureau v. Finan ciering Publiekrechtelijke lichamen van 't Ministerie van Financiën, W. Ie Noble uit Amsterdam, districtsbouw- kundige der Rijksgebouwendienst, F. Dulhaat Geerling uit Den Haag, ar chitect bij de Rijksgebouwendienst, J. F. L. de Boer uit Den Haag, oud directeur der Rijksgebouwendienst, W. van Rijn onder-directeur der Rijksgebouwendienst uit Den Haag, J. Voorbach uit Leiden, chef gebou wendienst, vele oud-collega's en vrienden en kennissen van de Over ledene. Toen de kist die met vele Kransen bedekt was in het koor was opgebaard trad naar voren de heer W. van Rijn uit Den Haag, onder directeur der Rijksgebouwendienst om de familie te condoleren. Hij herdacht met dankbaarheid de over ledene. Een zoon van de overledene, de heer W. M. de Ruiter uit Leidschen- dam dankte voor de betoonde be langstelling. BIOSCOPEN. Deze week draaien in Leiden de volgende films: Casino: „Kinderen der liefde" 18 j. Lido: „The high and the mighty" 14 jaar. Luxor: „Stalag 17", 14 jaar. Trianon: „Het grote spel", strikt volwassenen. Rex: „Heil below zero", 18 jaar. (Donderdag-cyclus: „De straat", volwassenen). Marktberichten WOERDEN, 9 Febr. Kaas. Aan- fevoerd 11 partijen. Eerste soort 2.20—2.25, 2e soort f 2.15—2.19, extra 2.35 per kg. Handel traag.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3