DE DRIE, DIE NU DE AANDACHT HEBBEN Chroesjtsjeft Boelganin, Malenkof, Saoedi-Arabië volgt Egypte GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Raad van Noordwijk nam een belangrijk bouwplan aan WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 achter de schermen was hij „burgemeester" van Moskou (voorzitter van de Moskouse Sowjet). Hij bevestigde definitief zijn carriè re, toen hij in 1941, als lid van de militaire raad van het Westelijke front, de defensie van Moskou orga niseerde. In 1944 werd Boelganin benoemd tot lid van de defensiecommissie, als opvolger van maarschalk Worosjilof. De commissie stond onder voorzitter schap van Stalin. In Maart 1946 volgde hij Stalin op als minister fcoor de strijdkrachten. Hij bekleed de deze functie drie jaar. In 1941 werd Boelganin benoemd tot luitenant-generaal van het rode leger en in 1947 werd hij bevor derd tot maarschalk „uit erkentelijk heid voor zijn buitengewone diensten gedurende en na de tweede wereld oorlog". Na het overlijden van Stalin in Maart 1953 werd Boelganin minister vap defensie, eerste vice-premier en lid van het presidium van het cen trale comité. de machtige eerste secretaris van de communistische partij en Malenkofs grote rivaal. De 60-jarige Nikita Sergejewitsj Chroesjtsjef, de secretaris-generaal van het bestuur van de Russische^ communistische partij sedert 1953, wordt door velen gezien als de man achter de schermen bij de vervan ging van Malenkof door Boelganin. Stalin is vijftien jaar lang, tot 1941, als secretaris-generaal van het par tijbestuur, de belangrijkste leider van de Sowjet-Unie geweest. Chroesjtsjef is in de omgeving van Koersk als zoon van een mijnwerker geboren. In de bolsjewistische revo lutie van 1917 speelde hij een kleine, maar actieve rol. Na zijn toetreding tot de communis tische partij maakte hij snel promo tie in de partij hiërarchie. In 1938 werd hij eerste-secretaris van de af deling van Moskou. Een jaar later kreeg hij zitting in het politieke bureau van de partij. Hij is lange tijd een invloedrijke figuur in de Oekraine geweest. Toen de Duitsers in 1941 deze repu bliek binnentrokken, organiseerde Chroesjtsjef de guerrilla tegen de in vallers. In 1944 werd hij voorzitter van de Oekrainse ministerraad, in welke functie hij de grote zuivering en de taak van de wederopbouw uit voerde. In 1949 keerde hij naar Moskou te rug, waar hij een ingrijpende reor ganisatie van de landbouw in de Sowjet-Unie op touw zette In die tijd werd hij lid van het secretariaat van het partijbestuur. Na Stalins dood, toen hij secretaris generaal was geworden, beschouwde men hem als de derde man na Ma lenkof en Molotof. politieke generaal de „onervarene de opvolger van Malenkof als premier. Nikolai Iwanowitsj Boelganin is in 1895 in Nisjni-Nowgorod (het huidi ge Gorky) aan de Wolga, geboren. Zijn eerste betrekking was die van een kantoorbediende in een fabriek. Gedurende de burgeroorlog en de eerste jaren daarna had hij een be langrijke rol in het werk van de ge heime politie (Tsjeka) in Nisjni- Nowgorod, centraal-Azië en Moskou. In de steden lanrs de Wolga, aldus A F.P. voerde hij een bloedig be wind. Boelganin heeft zijn carrière via het staatsapparaat en niet via de partij gemaakt. Van 1922 tot 1927 werkte hij bij de opperste nationale economische raad en tenslotte werd hy directeur van een grote fabriek van electrische apparaten bij Mos kou, bij welker bouw hij de leiding had gehad. De joviale Boelganin hij heeft een rood gezicht was minister van defensie en vice-premier onder Ma lenkof. Hij verenigt de eigenschap pen van zakenman, „politiek gene raal" en diplomaat. Hoewel hij de rang van maarschalk heeft, 'heeft hij nooit een leger in het veld gecom mandeerd. Hij bereikte zijn hoge rang door zijn organisatorische ta lenten en zijn loyaliteit aan de par tij. Hij heeft getoond een bekwaam econoom te zijn gedurende de Sow jet-Russische vijf-jarenplannen. Hy heeft medegewerkt aan de ontwik keling van de Sowjet-Russische elec trische industrie en van 1931 tot 1937 de man die het onderspit heeft moeten delven. Georgi Maximilianovitsj Malenkof, thans 53 jaar oud, was betrekkelijk een nieuweling in de Russische hiër archie, toen hij Stalins plaats in nam in Maart 1953. Hij behoort tot de jongere generatie van Russische politieke leiders die geen ervaringen heeft uit de tijd vóór de revolutie. Vrijwel niemand buiten de Sowjet- Unie had ooit van deze ingenieur van de Technische Hogeschool in Moskou gehoord, voordat hij in 1939 begon op te duiken uit de duisternis van het partijapparaat, het Centrale comité, waarin hij al jarenlang had gewerkt onder de hoede van Stalin. In de tweede wereldoorlog was hij diens belangrijkste medewerker ach ter de schermen en had hij de super visie over Ruslands productie van tanks en vliegtuigen. Na de oorlog vormde hij spoedig met Molotof, op het ogenblik minister van buitenlandse zaken en wijlen Beria, die in 1953 als verrader is ge fusilleerd, het driemanschap, dat Stalins rechterhand uitmaakte en dat de wereld aan het gissen bracht over de eventuele oovolging in de hoogste macht, als Stalin zou komen te over lijden. In 1950 begonnen zich aanwijzin gen voor te doen dat de gezette en doorgaans keurig geschoren Malen kof bezig was Molotof te verdringen als toekomstige rechtmatige opvol ger. Toen 1952 was verstreken, was hij de enige man in de Sowjet-Unie naast Stalin, die vier posities van het allerhoogste belang in de Russische hiërarchie tegelijk bekleedde: lid van het Politburo, lid van het partij- secretariaat, lid van het Or^buro van het Centrale partiiconvté en lid van de Raad van ministers. Saoedi-Arabië zal zich uit de Ara bische organisatie voor wederzijdse veiligheid terugtrekken, indien Egyp te besluit zulks te doen. aldus heeft de minister van buitenlandse zaken van Saoedi-Arabië, Emir Faisal. Dins dag tegenover de pers te Cairo ver klaard: Hij voegde hieraan toe, dat zijn land in dat geval zal toetreden tot een eventueel door Egypte voor te stellen nieuv/e organisatie van Ara bische landen. Zoals bekend, heeft Egypte hier mee gedreigd ingeval Irak zijn voor nemen om een defensieverdrag met Turkije te sluiten, ten uitvoer legt. Amerikaans vliegtuig bij Formosa neergeschoten New Yorkse radiostations melden, dat bij de ontruiming van de Tats- jen-eilanden vandaag (Woensdag) door communistisch luchtafweerge schut een Amerikaans vliegtuig van het type „Skyraider" is neergescho ten. De drie leden van de bemanning van het toestel zouden door een tor- pedobootjager zijn gered. Pinay Vrijdag voor Assemblée Antoine Pinay zal zich in elk ge val Vrijdag aan de Nationale Verga dering presenteren. Het bestuur van de radicale partij heeft besloten deel te nemen aan zijn regering; de socialisten doen echter niet mee. De Gaullistische fractie zal Pinay alleen kunnen steunen, zo is door een woordvoerder meegedeeld, als hij de inwerkingtreding van de Parijse verdragen wil uitstellen tot alle mo gelijkheden van een bespreking met de Russen zijn uitgeput. De gebeur tenissen te Moskou hadden de fractie in die mening gesteund. Pinay heeft evenwel duidelijk la ten uitkomen, dat hij staat op on middellijke bekrachtiging van de Pa rijse verdragen door de Senaat. De ontruiming van de Tatsjen-eilanden De evacuatie van de Tatsjen-eilan den verloopt nu vlotter dan de eer ste dag. De technische moeilijkheden zijn grotendeels overwonnen. Giste ren kon de Amerikaanse Zevende vloot bekend maken, dat de evacua tie van de burgers reeds voltooid was en minder tijd zou kosten dan j men oorspronkelijk had begroot. i Van de zijde van de Volksrepu- I bliek heeft men nog geen spoor van I inmenging bemerkt. Alles blijft rus- j tig, al schijnt het dat de luchtdoel- j batterijen van de communisten giste ren een paar waarschuwingsschoten hebben gelost, toen Amerikaanse jachtvliegtuigen wat te dicht bij kwamen. Op de zevende vloot heeft men zich door die schoten niet ze nuwachtig laten maken. De orders luiden: „Alles vermijden, wat tot een incident zou kunnen leiden". Touseul en Faber op vrije voeter Twee der uit Breda ontvluchte veroordeelde oorlogsmisdadigers, die in de Bondsrepubliek op grond van verordeningen uit de Nazi-tijd tot Duitse staatsburgers zijn verklaard, zijn thans op vrije voeten gesteld. Touseul, die door de rechtbank in Keulen als Duitser werd erkend, is daarna nog enige tijd in hechtenis gebleven daar onderzocht zou wor den of hij in Duitsland veroordeeld zou kunnen worden. Hij is inmiddels evenwel, enkele dagen geleden, in alle stilte uit de hechtenis ontsla gen. Aangenomen wordt, dat hij in Aken verblijft, waar hij ook vóór zijn arrestatie vertoefde. Na hem i^ thans ook de in Dusseldorf tot Duit ser bestempelde Faber vry gelaten. Maandag 14 Februari a.s. zal de Leidse gemeenteraad vergaderen. De agenda bevat onder meer: Benoeming van een lid van de Commissie voor het Onderwijs (va cature J. M. van Stralen). Benoeming van een lid van de Commissie voor de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit (va cature H. C. van der Hoeven). Benoeming van een lid van de Commissie voor het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" (vacature J. M. van Stralen). Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan mejuffrouw H. J. W. Wesselo. (Op haar verzoek om gezondheidsredenen) uit haar be trekking van hoofd der openbare kleuterschool aan de Gortestraat. Voorstel inzake het verhogen van het voor de modernisering en uit breiding van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Plesmanlaan beschikbaar gestel de crediet,«voor de uitbreiding van de bergruimte voor rijwielen en het maken van een toegang tot de speel plaats aan de zijde van de Paul Kru- •gerstraat. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking tot het verbeteren van de electrische verlichting van de school voor uit gebreid lager onderwijs aan de Hoog landse Kerkgracht 20a. Paeadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking tot het yerbeteren van de electrische installatie in zijn scholen voor ge woon lager en uitgebreid lager on derwijs aan de Hooglandse Kerk gracht 20a. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor het aanschaffen van de in ventaris voor het huishoudkundelo- kaal van de school voor voortgezet gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 40.' Praeadvies op het verzoek van het bestuur van het gesticht „De Voor zienigheid" om vergoeding toe te kennen voor de aanschaffing van meubilair, leer- en hulpmiddelen voor invoering van het vak handenarbeid in de klassen 2 tot en met 8 van zijn school voor gewoon en voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Krau- welsteeg 8. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de inrichting van Lief dadigheid voor R.K. te Leiden, om medewerking tot stichting van een school voor gewoon lager onderwijs op een terrein gelegen in het Zuid- Westelijk stadsdeel. Voorstel tot het verhogen van het bedrag per leerling voor 1955 we gens hogere vergoeding voor admini stratiekosten. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de verbete ring van de terreinverharding van de speeltuin aan de Ambonstraat, in gebruik bij de speeltuinvereniging „Oosterkwartier". Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw en afwerking van twee kleedgebouw tjes op het sportveldencomplex in de Rodenburgerpolder. Voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de Nederlandse Amateur Toneelunie, zulks als tege moetkoming in de kosten van aan- sielling van een provinciale toneel adviseur. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het doen van enkele kapitaalsuitgaven ten behoe ven van de dienst der Gemeentewer ken. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van een ondergrondse toiletinrichting op de Vismarkt nabij de Koornbrug. Voorstel inzake het verkopen van een gedeelte van het Ruime Con sciëntieplein. Voorstel inzake het verpachten van het recht tot heffing van de water- tol in de Haarlemmertrekvaart te genover de Rynsburgse Vliet, bij het Leidse Hek. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 1.000.000,en een geldlening ad 2.000.000, Voorstel tot het aangaan van een HAZERSWOUDE Kind door trein gegrepen en gedood Door de trein, die hedenochtend om even half twaalf uit Leiden ver trok in de richting Utrecht, is het 4-jarige zoontje van de familie Mens uit Hazerswoude gegrepen en ge- dood. Het kind speelde vermoedelijk in de buurt van de ouderlijke woning, die aan de spoorlijn ligt bij de over weg op de Gemeneweg. Het slacht offertje was op slag dood. geldlening ad 1.000.000, Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 195.5 en de begroting voor dat dienstjaar van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. Voorstel inzake het intrekken van de rijverboden, geldende voor de Boommarkt en de Bloemmarkt, in de richting'naar de Aalmarkt. Voorstel inzake het afzonderen uit de middelen der gemeente van het aan de gemeente vermaakte vermo gen van de heer F. Scholten en het oprichten met dit vermogen van een stichting te noemen „Frank Schol- tenfonds", en tot het vaststellen van de statuten voor deze stichting. Gevestigde personen in de week van 31 Jan. tot en met 5 Febr. J. T. C. Bakker, Morsstraat 60. K. Beens, atelier naaister, St. Jorisstg 12. A. M. de Bock, Rijnsb.weg 89. J. H. Boerema, gezel schapsdame. Rijnsb.weg 124. B. G. van den Bos, chemicus, Tib. Siegenb.str. 20. S. Cuperus, kantoorbediende, J. de Witt- straat 17. W. CapelDekker, Zoeterw. singel- 6. J. J. Doedens, timmerman, Le- liestr. 2. M. WansinkDreef, Uiterstegrt 58a. C. P. G. Driessen, employé BPM, Rijnsb.weg 50. T. A. van Dijk, typograaf, Lage Morsweg 65. C. M. StavleuFor- nara, Hoge Rijndijk 143. E. A. P. van Groezen, verpleegster, Hooigrt 1127. L. M. Hebbelinck en fam., winkelier dames modes, Breestraat 147. C. V. Guérinv. Heuven Staereling en fam., Noordeinde- pln 8a. J. W. W. van der Hoeven, H. de Vriesstrl7. J. M. van Huissteden, ser geant KL, Morsweg 6. M. J. Kappelle, huishoudkundige, Rijnsb.weg 144. A. E. Kohlenberg, wijkverpleegster, Noordein de 52. J. van Loo, W. Rozenstr. 16a. D. van der Mee, kammenperser, Kaarsenm. straat 6. A. M. Muiselaar, verpleeghulp, Rijnsb.weg 10. K. T. N. Oei, Resedastr. 24. J. J. Overeem, J. de Wittstr. 28. A. Pietervan der Panne, Rijn en Schie- kade 5. Jonkvr. C. D. van OldenQuar- les van Ufford, Aalmarkt 11. G. H. Schokker, Rijnsb.weg 141. J. Schotborgh, Hoge Morsweg 30. G. Schraa en fam., werkmeester, Coornhertstr. 22. A. W. van Son, Borgerstr. 10. A. J. C. Spoelma, verpleegster, Hooigrt 1327. A. Steen bergen, matroos III KM, Balistraat 59. J. C. Swart, varensgezel, Volmolengrt 2a. A. A. Uiterwaal, verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. de Vries, kantoorbediende, Hart- manstr. 24. C. K. Wang, koopman, Bree straat 177. J. H. T. Wessels, verpleegster, Verlichting wordt verbeterd Gisteravond kwam de gemeente raad van Noordwijk in vergadering bijeen voor de behandeling van een agenda van 20 punten. Wegens ziek te van de burgemeester stond de ver gadering onder leiding van de loco burgemeester, de heer G. Vogelaar, die in zijn openingswoord de hoop voor een spoedig herstel van mr. Van Berckel uitsprak. Aangezien het de eerste maal in 1955 was, dat de gemeenteraad bij eenkwam, sprak de voorzitter de beste wensen uit voor de raadsleden en hun gezinnen, waarbij hij wees op de prettige samenwerking tussen raad en college in het afgelopen jaar. Als nestor van de raad beant woordde de heer D. van der Niet, de voorzitter voor de woorden tot de raad gericht. Bij de ingekomen stukken was een financieel overzicht van de Stichting V.V.V. en een exploitatierekening over 1955, waarop B. en W. nog na der zullen terug komen. Woningbouw. Punt 2 van de agenda was wel zeer belangrijk. B. en W. deelden in him voorstel mee, dat het zeer waar schijnlijk zal lukken het woning- bouwcontingent 1954, 1955 en 1956 in één keer te realiseren, waardoor wel licht aan het einde van het jaar, of begin 1956 in totaal 117 woningen gebouwd zullen wordene waardoor de mogelijkheid geschapen wordt een aantal woningzoekenden eerder aan een woning te helpen. Het plan om vat de bouw van 50 kleine woningen aan de Jan Kloosstraat en Wetering kade, en 10 be jaarden woningen om geving Egmonderstraat; deze beide projecten dus te Noord wij k-Binnen. Te Noordwijk aan Zee zullen naest de bestaande duplex-woningen aan de Albert Verweijstraat 11 duplex- woningen verrijzen, waarvan dan 22 jonge echtparen profiteren, 41 mid denstandswoningen hoofdzakelijk ge legen achter de nieuwe school aan de Hoogwakersboschstraat en 5 grote woningen in dezelfde omgeving. De totale bouwkosten worden geraamd op rond 286.000 gulden, waarvan ver schillende premiën afgaan, zodat het netto stichtingsbedrag rond 1% mil- lioen zal bedragen. Bij de bespre king kwam naar voren, dat de hu ren voor de grootste woningen wor den geraamd op 4.90, de kleinere woningen op ƒ11.75, de duplexwonin- gen op 10.50 en de bejaardenwo ningen op 8.25 per week. Uit de doeken. De heer Rippen betreurde het dat de woningen eerst in 1956 geheel en al gereed zullen kunnen zijn, gezien de erge woningnood die er in de ge meente heerst. Als voorbeeld hiervan wees hij op een gezin, dat door de gemeente Zaterdag op straat is gezet en tot op heden nog geen onderdak heeft gevonden. Zeer uitvoerig ging hij hierop in, totdat de voorzitter de heer Rippen verzocht deze aangele genheid als zijnde niet aan de orde, buiten deze discussie te houden. Uit eerbied voor de leeftijd van spreker wilde hij hem het woord niet ont nemen, hoewel er alle aanleiding toe was en als alternatief verzocht hij spreker zich zoveel mogelijk te be korten. Hierna dreigde het geheel een zeer onaangenaam verloop te zul len nemen, maar door het tactische optreden van de voorzitter kwam al les weer in het reine, te meer toen de wethouder van de huisvesting, de heer Van Leeuwen het woord vroeg en verkreeg om deze aangelegenheid nu meteen maar eens tot haar ware prooorties terug te brengen en aan de hand van ter vergadering aanwe zige stukken aantoonde dat op zeer afkeurenswaardige wijze getracht was om de gemeente ondanks mon delinge en schriftelijke afspraken bij de neus te nemen. De heer Riopen vroeg en verkreeg nog enige inlichtingen over de huur- berekening van de nieuwbouw, waar- bii Meek, dat de huren onder de ge geven omstandigheden in geen geval lager gesteld zullen kunnen worden. De voorzitter deelde nog mede, dat hij hoopte op 15 Maart de openbare aanbesteding te kunnen houden, waarna het voorstel zonder stemming werd aanvaard. Vuilnisbelt. Daarna besloot de raad de beslis sing op het adres van de heer G. van Rhijn behelzende een verzoek de pacht van een stuk gemeentegrond aan de Van Panhuysstraat hoek Duin weg te verlengen instede van uit te geven aan volkstuinders, te verda gen, aangezien de huur nog niet ver lopen is. Nadat enige kleinere voorstellen zonder meer waren afgehamerd kwam aan ae orde een voorstel voor opdracht voor aanneming van de ver zorging en het beheer van de vuil nisbelt aan de heer J. C. de Haas, waarbij deze een toebetaling krijgt van 20,per week. Hierover kwa men de tongen eerst recht los en de heren Rippen en De Witt wilden zelfs deze verzorging, die publiek was aanbesteed, maar waarop alleen de heer De Haas had ingeschreven, opnieuw aanbesteden en daarbij gro te publiciteit geven' aan de aanbe steding. De heer Rippen wees daar bij op de omstandigdheid, dat de meeste omringende gemeenten voor de vuilnisbelt behoorlijke bedragen toekrygen, in plaats van toegeven. De voorzitter rette uiteen dat hij aan de gehouden aanbesteding niet wil tornen en dat hij een aanbod van een andere gegadigde, die niet aan de aanbesteding deel genomen had, hoewel hij wel de voorwaarden had afgehaald, niet serieus genoeg achtte om er op in te gaan. Bij het stemmen bleek, dat het voorstel met 10 tegen 7 stemmen de eindstreep bereikt had. Straatverlichting. Een uitermate belangrijk punt was het voorstel om beschikbaarstelling van een crediet van 55 mille voor verbetering van de straatverlichting. Als dit gehele project is uitgevoerd, zal vrijwel de gehele gemeente voor zover het de belangrijkste straten be treft op een moderne wijze electrisch verlicht worden. Wel is waar zijn er de laatste jaren reeds zeer belang rijke bedragen aan verbetering van de straatverlichting gespendeerd, maar door dit plan komt men tot een afgerond geheel, waarmede een zeer belangrijke verbetering tot stand zal komen en Noordwijk een belangrijke achterstand zal hebben ingehaald. De heer Sedelaar bepleitte een uitbrei ding van de verlichting in de Zuid duinen. De voorzitter wees op de enorme kosten en zegde toe. dat ver schillende vrijkomende gaslantaarns in d§ Zuid een nieuwe bestemming zullen vinden. Het voorstel werd daarna z.h.s. aangenomen. De gemeentebedrijven hadden nog een verlangingslijstje in de vorm van een nieuwe signaalkabel van het pompstation naar de watertoren en grotere gasbuizen in verschillen de straten. Deze twee voorstellen I vergden samen een bedrag van 78 mille, waarmede de raad zich kon verenigen. Een kabel in het Sluis-j pad ten behoeve van de electrici-l Rijnsb.weg 10. M. van der Wiel, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. M. van Wieringen, huishoudster, Joh. de Wittstr. 37. Vertrokken personen van 31 Januari tot cn met 5 Februari 1955. H. Arends Beestenmarkt 1-la, Amsterdam, Keizers- grt 753. K. Blei, Garenmarkt 17b, 's Gra- venhage, Vreeswij kstr. 125. H. H. Bonte en fam., Korevaarstr. 2B, Sassenheim, Teylingerln 7. P. Boot, Warmonderweg 9, R'dam, Mathenessserln 330. H. H. J. Brouns, Groenhazengrt 12, Roermond, Voorstad St. Jacob 116. A. M. F. B. Crou- sen, O. Vest 199A, Nijmegen, St. Anna- straat 244. H. J. Dautzenberg, Groenha zengrt 12, Maastricht, St. Hubertusln 12. W. W. Dolstra en fam., Fagelstr. 6, Australië. S. C. van Dommele, Zeemanln 49, Bergen op Zoom, Antwerpsestraat weg 218. M. Ferwerda, Roodb.str. 40, Sneek, Napjusstr. 15. A. v. Gangelen, Botermarkt 27, Voorburg, Eenwijkpln 22. A. H. Göbel, Lorentzkade 33, Australië. R. A. Gonsalves, W. Rozenstr. 16, Heer len, R. de Beerenbrouckln 47. J. M. ten DonkelaarDe Groot, Waardgrt 65, Rijnsburg, Spinozaln 5. H. v. d. Hart, Hyacinthenstr. 2, 's Gravenhage, Nun- speetln 112. B. van Hooij donk, Groenha zengrt 12, Breda, Tilb.weg 98. J. E. Hub- beling, Vree wij kstr. 6, Assen, Herten kamp 5. E. Jansen en fam., Koningstr. 1, Australië. C. P. G. de Jeu, Steenschuur 17, Venray, Oostrum D 20 a. M. de Jong Kodedstg 18, Haarlemmermeer, Vennep per weg 416. R. de Jonge, Lammermarkt 5. Alphen a. d. Rijn, aan boord ligg. Den Hoorn naast 232. M. RottierKeex-sema- ker, de L. de Kanterstr. 2, Boskoop, Laag Boskoop. W. J. E. Keijzer, de M. van Streefkerkstr. 6, A'dam, Valeriusstr. 24. F. J. Klaasen, Temminckstr. 49, Bergen op Zoom, Bolwerk Noord 29. A. v. d. Klaauw, Kernstr. 11, Bergen NH, Rus- senpln 2. C. van Kleef, Munnikenstr 89, A'dam, Waalstr 961. E. W. Klink, Groen hazengrt 12, Ossendrecht, Prov.weg 40. G. H. Klok, Rijnsb.weg 10, Groningen, Oostersingel 59. A. W. SmitKortweg, W. Singel 37, St. Maartensdijk, Markt A 261. I. Kouprie, aan boord. Katwijk, Drieplassenweg 17. W. E. M. C. Krul, Rijnsb.weg 185, 's Gravenhage, Franken- slag 345. J. J. Leenhouts, O. Singel 112, 's Gravenhage, Celebesstr. 15. P. M. M. Leeuwenburg. Mariënpoelstr. 39, R'dam, Rockanjestr. 1. P. J. de Loor, Leeuwe- rikstr. 19. Delft, Nw Plantage 42. T. A. M. ZoonsMartijn en fam., Hoogl. Kerk gracht 2a, Nijmegen. Simon Stevinstr. 17. C. Mastenbroek, Rijnsb.weg 10. Leider dorp, Spanjaardln 5. A. H. J. J. Meer- tens. Plantsoen 81, Maastricht, Koning Clovisstr. 10 B. M. C. Nibbelink, Jac. Catsln 89. Beverwijk, Vondelln 13. N. SchutteDe Nooy, Schutterstr. 19, Hil versum. P. v. Loolaan 5. K. S. Oei, Rese dastr. 24, Delft, a.b. woonark „Vrijheid" Zuiderstr. t.o. 218. G. E. Ong en fam., Fagelstr. 18, Indonesië. A. J. Oude Alink Evertsenstr. 17, Winterswijk, Ravenhorst weg 10. G. v. d. Plaats, Rapenburg 54, Amsterdam, Jekerstr. 2 II. A. G. de Ro- mijn, Maredijk 39a, Echt, Heerweg 18. F. H. A. Rummens, Vreewijkstr. 11, Eind hoven. Gestëlsestr. 111. W. J. de Ruyter de Wildt, Haarl.weg 5a, Zeist, L. de Co- lignypln 6. H. J. Schmidt Weymans, Groenhazengrt 12, Beemster, Nekkerweg 53. A. de JongeSiera, Pretoriusstr. 1, Alphen a. d. Rijn, woonark ligg. Den Hoorn naast no. 232. M. J. Smits, De Sitterln 55, Bergen op Zoom, Bredase- straat 38a. L. Steenbergen, C. Huygensln 37, Amsterdam, Maasstr. 152 III. J. M. v. Stralen en fam., Rijnsbweg 108, Haarlem Crayenesterln 47. J. Terwan, Wasstr. 60, Delft, Molukkenstr. 11. V. M. U-A-Sai, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 19. A. S. Verstraaten, O. Singel 112, 's Gravenhage, Frankenslag 37. G. de Vink, Herenstg 21a, Amsterdam, Iepenln 211. J. L. van Vliet en fam., woonwagen Voorschoten, Papeln 93. H. J. Filippo De Vos en fam., Hof van Venetië 4, Rotterdam, Riederln 76E. H. Vossers, Groenhovenstr. 3, Delft, Aan 't Verlaat 24. B. S. de Vries, Lorentzkade 15, 's Gra venhage, Sweelinckpln 7. W. C. M. Zon- derop, Tulpenstr. 19, 's Gravenhage, Harderwijkstr. 132. teitsvoorziening van het Sluispad en de Herenweg kost nog eens bijna 12 mille. Een en ander zal tot gevolg hebben dat de meeste straten te Noordwijk voor uitvoering van bo venstaande plannen opgebroken zul len moeten worden met al de gevol gen van dien., wat men echter voor het goede doel zal moeten over heb ben. In aansluiting van de vorige ver gadering werd een voorstel gedaan betreffende garantie in verband met hypotheekverlening aan particuliere bouwers. Aan een zestal gegadigden werd een garantie van 13.000 ver leend om een woning te kunnen la ten bouwen, hetgeen werd goedge keurd. Uiteraard ontbreekt nog de beslissing van G.S. en gezien de voor tekenen zal deze toestemming nog niet zo vlot verkregen worden, zodat men over een spoedige verwezenlij king van de bouw aan de groene ta fel vrij somber gestemd was. Het voorstel werd aangenomen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2