Pioniers legden stevige fundamenten voor het hechte bastion der Leidse bouwvakarbeiders DUINSTREEK Magistrale toespraak van pater Lohuis ging huldiging vooraf Katholieke bouwvakarbeiders richtten een markante mijlpaal op D NSDAG 8 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 WAARDIGE VIERING BIJ HET 60 JARIG BESTAAN VAN ST. JOSEPH De R.K. Bond van Bouwvakarbeiders St. Joseph, een van de oudste en dierbaarste loten van de K.A.B.-stam heeft Zondag op waardige wijze haar diamanten feest gevierd. In een zeer veelzijdig en omvangrijk programma is gebleken, dat de bond in de zestig jaren, die haar van de geboortewieg scheiden, op fundamenten door haar pioniers gelegd een hecht bastion heeft opgebouwd. Hiervan getuigden niet alleen de vele sprekers, die dit jubileum van hun waarderende kanttekeningen voorzagen, maar vooral de grote opkomst van de leden en hun dames, welke bewees dat de bond niet over bloedarmoede te klagen heeft. Een hoogtepunt in de viering was de huldiging van twee leden, die in het verre verleden de bakermat hebben gelegd voor de bond die nu de leeftijd der zeer sterken bereikt heeft. PRACHTIGE OUVERTURE. In een prachtig versierde St. Lode- wijkskerk droeg de geestelijke advi seur van de bond pater A. Keulaerds gistermorgen de plechtige H. Mis op, die een prachtige ouverture vormde tot dit diamanten feest. Het waren de bouwvakarbeiders zelf die onder lei ding van de heer W. Verburg en met begeleiding van de organist P. van Remundt de gezangen uitvoerden. In stromende regen ging het hierna naar de Grote Burchtzaal, waar kwis tig versierde en welvoorziene tafels de wisselvalligheden van ons klimaat 6nel deden vergeten. Bij het rhyth- misch getik van messen en vorken voegde zich weldra de rhythmische tkanken van „Th Music Crackers", die als dessert het gezelschap menige (muzikale noot voorzette. IDEALEN VRAGENSTRIJD. Na een korte inleiding door de voorzitter van de feestcommissie, de heer A. J. Schreuder, hield pater Gil- bertus Lohuis O.F,M. een magistrale toespraak onder de titel ..Idealen vra- igen strijd. Ons land, aldus spr., verkeert mo menteel in een periode van algemene welvaart, die nauwelijks meer doet vermoeden welk een grote sociale strijd hieraan vooraf ging. Is deze strijd voor een groot deel reeds ge streden en zijn de materiële vruchten geborgen, geheel anders staat het met de worsteling die wij moeten voeren om het eeuwige leven te verwerven. Dit immers vraagt strijd zolang wij het aardse leven leiden. Terwijl de materiële welvaart zijn hoogtepunt bereikt heeft, kennen wij immers een christenvervolging zoals de wereld nog nooit gekend heeft. Alle belegeraars van het christen dom vallen echter vroeg of laat weg in de bodemloze put van de tijd. Er is er maar één, die gezegd heeft: Ik heb de wereld overwonnen", zonder ons te bedriegen. En naar zijn woor den luisteren vrijwillig dagelijks nog millioenen mensen. Vastgeplakt aan vergankelijkheid Wij moeten, zo vervolgde pater Lohuis, niet de fout maken van onze tijdgenoten en het materialisme de leidraad van van ons bestaén ma ken.. Het leven van alledag overdondert ons met materialistische gemakken, waardoor wij vastgeplakt raken aan de vergankelijkheid. De jacht naar het geluk beheerst ons gehele leven, -terwijl we vergeten zijn dat Chris tus Ons de wegen naar het ware ge luk gewezen heeft. De acht zalighe- heden zijn de wetten die Christus ons gegeven heeft, om ons te helpen de tocht naar omhoog te volbrengen. Onthecht aan het vergankelijke zul len wij reeds op aarde het geluk om te geven kunnen ervaren. Op de cft-empel van deze eeuw gaf God ons in de figuur van de H. Pius X een voorbeeld van onze houding als Christen in deze materialistische tijd. Onze eeuw heeft mensen nodig, die voor het geloof durven leven en daardoor de bouwvakarbeiders zijn van het Koninkrijk Gods. Huldiging jubilarissen. Na dit zeer kleurrijk en boeiend betoog van pater Lohuis werd het woord gevoerd door de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer W. Berkhoven. In aansluiting op de rede van pa ter Lohuis meende spreker, dat er enkele personen in de zaal waren, die de strijd om de idealen het beste gestreden hadden. In de periode van de willekeur van klassenstrijd en ka pitalisme richtten zij de beweging op, die de weg naar samenwerking en arbeidsvreugde bereid heeft. Door hun arbeid, zo vervolgde spreker, is de Leidse afdeling uitgegroeid tot een sterk bastion van 357 leden Twee van de pioniers, de heren W. Lut en S. J. Beurze, die de hechte fundamenten van de bond gelegd hadden, mochten hierna uit handen van de Voorzitter van het hoofdbe stuur een electrisch scheerapparaat in ontvangst nemen. In de hulde deel den de heren P. Slewe en J. Hiiger- som, die 25 jaar de afdeling gesteund hebben. Zij werden door hun alge meen voorzitter geridderd met de zilveren speld van de Bond. Goede geest aanwezig. In de lange sprekers rij trad ver volgens pater Keulaerds, die zijn waardering uitsprak voor de goede geest in het bestuur. Door de leden van de bond wordt priesterlijke ar beid verricht. Hierdoor zal het eind doel bereikt kunnen worden. De heer C. J. van Leeuwen, voor zitter van de Leidse afdeling, herin nerde aan de felle strijd, die de pio niers gevoerd is. Spreker consta teerde een zekere matheid bij de huidige leden en maakte van de aan wezigheid van de dames gebruik haar op te wekken het vergaderingen be zoek van hun mannen te stimuleren. Namens de directie van de Leidse Courant overhandigde de voorzitter vervolgens de heren Lut en Beurze ieder een taart als een wagenwiel. Vol trots gunden beide heren de zaal een kijkje op deze onverwachte trac- tatie. Om een ieder in de gelegenheid te stellen de twee jubilarissen de hand te drukken en hun schatten te bewonderen werd een korte pauze ingelast. Welkome verrassing. Het feestcomité, bestaande uit de heren Schreuder, J. Holper, P. J. Arts en Th. Stadt, had bestuur en leden na de koffie een grote verras sing bereid. Nadat de heer Schreuder een kort overzicht had gegeven van wat toen en nu door het bestuur gepresteerd werd, spleten de toneelgordijnen j vaneen en werd een alleraardigst tableau vivant zichtbaar. Acht be- strikte bruidjes torsten gezamenlijk I een last van 1895 en 1955 jaren, ter wijl op de achtergrond de vieve jon- I gens van het Sleutelkoor de aandacht1 trokken. Het middelpunt van al dit jeugdig vertoon werd echter gevormd door een nieuw bondsvaandel: het geschenk van de leden aan het zeer gewaardeerde bestuur. Né de inwijding door pater Keu laerds, zong het Sleutelkoor onder leiding van de heer Rijnbeek enige liederen en droeg Joop Koevoets een gedicht van Bernhard Verhoeven voof. Namens de jubilarissen dankte de heer J. Verloop, waarna de heer De Munnik, als ambtenaar van Sociale Zaken afdeling bouwvakarbeiders zijn waardering voor het werk van de bond uitsprak. Met deze hulde van buiten de vakvereniging werd de ochtendviering besloten. SPiTindeRUG\r;:;h;;' Uw lenden. Flink wrijven met Akker's Kloosterbalsem, waar van de warmtcopwekkende be standdelen de pijn snel verjagen: Kloosterbalsem (Advertentie). Receptie van jubilerend „St. Joseph" in De Burcht Grote belangstelling bij 60 jarig beslaan Een feest van een bouwvakarbei dersbond levert de sprekers door gaans voldoende stof op voor toe passelijke beeldspraak. Men spreekt van de opbouw, de hechte construc tie, het stevig fundament; er kan in woorden getimmerd, gemetseld en gestut worden. Maar zo'n overvloed van zinrijke gezegden en spreek woorden in onze taal samenhangend met de bouwwereld geeft toch dui delijk aan hoe belangrijk het werk is, dat door de bouwvakarbeiders wordt gedaan. Daarom heeft een zestigjarig jubi leum als Zondag door de Leidse af deling van de R.K. Bouwvakarbei- dersboud „St. Joseph" werd gevierd zulk een bijzondere betekenis. Als men de belangstelling voor dit feest van de burgerij als graadmeter neemt, blijkt dit des te duidelijker. Tijdens dc receptie van 3 tot 5 uur gistermiddag in de bovenzaal van ..De Burcht" heeft de stroom van ge- lukwensers niet stil gestaan. Sprekers. De dam, zo nu cn dan door en kele sprekers in deze stroom opge worpen, werd steeds weer door een waterval van nieuwe gasten over spoeld. Vele bladzijden van het re- ceptieboek werden volschreven. Men kan er een rijke geschiedenis in le zen: de belangwekkende historie van de K.A.B. De heer H. Werkhoven, hoofdbe stuurder van de bond, sprak tot het jubilerend bestuur. Hij werd gevolgd door mevr. C. UphoffVisser, die de gelukwensen van de K.A.V. over bracht en de heer J. Arnoldus, die sprak namens de katholieke stuca doorspatroons. De heer K. F. de Bree feliciteerde namens de K.A.B. Hij overhandigde de voorzitter, de heer C. J. van Leeu wen, als feestgeschenk een voorzit tershamer, „Het embleem van de KA.B.", aldus de heer De Bree, „voert een hamer. Daarmee kun je breken en bouwen". Deze symboliek bracht hij over op de jubilerende vereniging: „Breek met alles wat slecht is, en niet deugt; bouw aan alles, wat zuiver goed is". HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelia, d. v. van Vugt en I. Honcoop; Willem Dirk, z. v. van der Vlugt en G. Groene weg; Godefri- dus Maria, z. v. P. J. M. van Leeuwen en C. J. M. Mesman: Jacobus Gerar- düs Jozef, z. v. W. J. Thuis en G. M. Boon; Saskia, d. v. J. A. van der pijl en G. Dullemond; Jantine, d. v. D. Kroon en N. T. Clement; Jacoba Geertruida Elisabeth, d. v. H. v. Stam en A. Boer; Willemijntje, d. v. F. in 't Veld en H. de Jong; Anna Henriëtte, d. v. J. Millenaar en A. van den Heu vel; Hendrina Mechelina, d. v. Dale mans en A. C. Wiebes; Petronella, d. v. van Vlimmeren en A. G. Spreeuw; Marcel Paulus, z. v. C. J. Violier en M. A. J. van de Meerendonk; Hans, v. J. Hollander en J. van der Wei de; Willem, z. v. J. H. Naberhuis en P de Zoete; Jantje Trijntje, d. v. A. S Lageveen en S. F. Numan; Corne lia Gijsbertus Joseph, z. v. J. J. Pijn akker en M. Nibbering; Hubertus. Pe trus Joseph, z: v. J. J. Pijnakker en M. Nibbering; Franciscus Vincentius, S. van der Klauw en M. J. de Witte; Adolf, z. v. A. Kool en M. J. Lip; Johanna Maria, d. v. H. Dijkstra en C. J. M. Verberne Ondertrouwd: Mattheus Steven Hendrik Kallenbaoh, 32 j. en Petro nella van der Kieft 31 j., Bartholo- meus Hendrikus Joosten 29 j. en An- den Broeder 27 j., Gerrit Tates 23 j. en Willy Adriana Govers 23 j., Ja cob Arend Hoffman 24 j. en Maria de Koning 22 j., Hendrik Jan Visser 32 j. en Theodora Hendrika Ida Jeanmet- te Johanna Moonen 32 j., Joannes Hendrikus van der Lans 23 j. en Ma ria Agatha van der Ham 22 j., Dirk van der Schaft 28 j. en Gerda Corne- lisse 24 j., Tijs Reurekas 23 j. en Lena de Ron 21 j., Paulus Timman 26 j en Maria Thérèse Mens 18 j. Getrouwd: Cornelis Wijbe Pasma en Cornelia Anna Margaretha v. d. Ent Braat; Jan Hendrik Willem Been en Kaatje Catharina Tolenaars; Jo hannes Wilhelmus Corstiaan Verloop en Neeltje Beneker; Cornelis Lang- hout en Maria Kololhaas; Anthonie Bloemzaad en Johanna Ekkerman. Overleden: Jannetje de Haan 79 j. e. v. N. Goulooze; Antonie Cornelis Brörens 66 j. e. v. J. H. Pieroen. LEIEfSCHENDAM AMERIK. ONDERSCHEIDING VOOR MAJOOR H. VADER Vrijdag a.G. zullen 24 peronen, die bij het Nederlandse detachement in Korea hebben gediend, in Haarlem de Amerikaanse onderscheiding, de Bronzen Ster, ontvangen. Onder hen bevindt zich majoor H. Vader. DE KWAKEL Geboren: Olga Johanna Maria d. van G. Kas en H. M. Steur; Nico- laas Wilhelmus z. van J. M. Mark wat en A. Mayenburg; Alberdina Rector L. P. M. Vester bracht *lgg£»»£ Petronella Wilhelmina Columba Ma- gelukwensen van de R.K. Technische School „Don Bosco" over, wijzende op de samenwerking, die er tussen de leden van de bond en de school bestaat. Ook deken M. A. Jansen wenste de bond geluk. Hij herinnerde aan de H. Mis in de morgenuren in de Lo de wij kskerk. De collecte voor de res tauratie van zijn kerk had een re cordopbrengst gehad. Hij toonde zijn dankbaarheid en verklaarde, dat hij de bouwvakarbeiders nog dringend Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Johanna Hen drika dr van A. H. J. M. Jansen en J. v. d. Zeeuw; Maria Jannetje dr van H. H. Verbaan en H. E. Moraal; Jo hannes zn van W. Boesaard en L. v. d. Bent. Cornelia dr van P. Hogen- doorn en C. Bodewes. Eddy Johannes zn van J. Keijzer en W. C. P. Verlegh Overleden: Y. de Boer vrouw 73 jr. J. Lardé man 77 jr. W. F. Libochant man 73 jr. C. S. Spa vrouw 86 jr. W. M. de Ruiter man 73 jr. J. C. H. Fijn- vandraat vrouw 91 jr. een houder butaangas Het stoffelijk overschot van de jonge visser, die die dag juist zijn verjaardag vierde, werd door de stedelijke Roode Kruis- dienst naar het dodenhuis je overge bracht. De rijkswacht heeft een on derzoek ingesteld naar de juiste toe dracht van het ongeval. Geboren: Nicolaas D. z. v. P. Bakker en L. de Best Johanna A. d. v. A. van der Vijver en A. Ovaal. Cornelis z. v. D. van Duyn en M. Rijnsent. Johanna C. d. v. G. Schaap en W. H. van Duyn. Aaltje d. v. J. de Vreugd en A. van Rijn. Maarten W. z. v. L. van Beelen en A. Rem- merzwaal. Leuntje d. v. B. C. Ver hoef en K. Vlieland. Willem H. z. v. J. Jonker en D. van der Plas. Getrouwd: H W. Lens en M. M. P. Zoetemelk. D. v. Rhijn en M. Groen. T. Nijgh en J. van Duyven- voorde. T. B. Gladdines en A. H. M, van Paridon. J. C. van Schie en A. J. T. van Paridon. A. G. Mis en M. J. Hoek. Overledent C. van Rijn 44 j. Duinkaarten. Men dient er goe de nota van te nemen, dat de duin- kaarten 1954 ongeldig zijn. Wie dus naar de duinen wil gaan, zonder in moeilijkheden te komen, moet zich op het politiebureau een nieuwe duin- kaart 1955 aanschaffen. N00RDWIJK Lichtpuntje voor woningzoekenden In de raadsvergadering van 23 Dec. 1954 is o.m. besloten tot de bouw van 103 woningen aan de Weteringkade Egmonderstraat en op de voormalige golfvelden in 1955 en 1956. Sedert dien hebben B. en W. besprekingen gevoerd met de provinciale griffie van Zuid-Holland, welke tot-resul taat hebben gehad, dat 8 woningen meer zullen kunnen worden ge bouwd en dat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zal wor den toegestaan het gehele contingent nog in 1955 te realiseren. Dit extra contingent van 8 woningen is de schadeloosstelling voor tengevolge van de vervulling van herbouwplich- ten gederfde bouwvolume. De moge lijkheid het gehele contingent in 1955 te realiseren, menen B. en W. met beide handen te moeten aangrijpen, aangezien daarmee de gelegenheid ontstaat een aantal woningzoekenden eerder aan woonruimte helpen. Het plan omvat thans de bouw van 50 kleine woningen en 10 bejaarden woningen in Noordwijk-binnen en van 41 middenstandswoningen, 11 duplexwoningen en 5 grote woningen in Noordwijk aan Zee. De totale bouwkosten worden geraamd op 1.959.390,—. Iin de Fordfabrieken in Detroit", waarin de grote mogelijkheden voor een arbeider en de sociale toestanden werden belicht. Tot besluit draaide spr. nog een film over de mooie na- I tuurparken, welke Amerika bezit. Na een kort gebed voor de overle den leden der afd. en van de lande lijke organisatie bracht mevr. Romijn verslag uit van de werkzaamheden j in het afgelopen jaar, waarbij vooral werd aangespoord zich aan te sluiten bij „Gezinshulp". Uit het jaarverslag van de penningmeesteresse bleek, tlat de afd. 340 leden telt. De inkomsten bedragen 1259,50 en de uitgaven 1405,80. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat in het bestuur wer den herkozen mevr. A. v. DijkVer sluis, voorz., mevr. M. Vogelaar Schie, penning., en mevr. A. Hoo- gervorstHermans, 2e voorz. In de vacature mevr. CaspersSteenvoor den werd gekozen mevr. wed. Meeu wenoordWartena. Dank werd ge bracht aan mevr. Caspers voor haar grote activiteit als bestuurslid en voor de gastvrijheid verleend aan de brei- en stopclub. In het vervolg zullen deze bijeenkomsten gehouden worden bij mevr. Hoogervox-stHer mans. De moederavond zal gehouden worden in Mei, terwijl besloten werd om Dinsdagavond 15 Februari a.s. een echte „Kaartavond" te organise ren. Aan het slot van deze goed ge slaagde en gezellige bijeenkomst wercl nog medegedeeld, dat bij vol doende deelname op een Zondag in Juni de Passiespelen in Tegelen zul len worden bezocht. De kosten bedra gen 11,50 per persoon, waarvoor vanaf heden reeds gespaard kan wor den. Na sluiting volgde nog een ge animeerde verloting van breiwerk en dergelijke door de leden vervaardigd, welke de kasmiddelen vermoedelijk wel weer wat op dreef heeft bracht. 0EGSTGEEST Rectificatie. De raad van Oegst- geest komt niet .morgen, maar Woensdag 16 Februari bijeen. mens de chauffeurs het woord ge voerd door de heer C. Weening, na mens vertegenwoordigers en kan toorpersoneel door de heren J. West hoek en N. Nieuwenhuisen. De heer G. Buskens sprak namens de mar- garinefabriek te Wijchen en haalde enkele voorvallen aan uit de loop baan van Burgstad. Door de jubila rissen werden gevoelvolle woorden van dank gebracht aan allen die had den medegewerkt aan deze, voor hen onvergetelijke middag. D, N.V. Brinkers fabrieken telt thans drie personeelsleden, die meer dan 40 jaar in dienst zijn en allen onder scheidingen ontvingen. Na het officiële gedeelte bleef men nog tot laat in de avond bijeen, waarbij door leden van het personeel kleine toneelstukjes en schetsje» werden opgevoerd. Door enkele da mes werden zangnummers ten geho re gebracht. ria d. van J. A. Uyttewaal en L. Vermeulen; Hendrikus Johannes Ma ria z. van H. M. Eek en J. M. C. de Blieck. Ondertrouwd: Johannes Gerardus Willebrordus van Oostwaard en Ali- da Maria Smit. Getrouwd: G. A. M. Hoek en P. A. F Vos; F. P. Lammers en C. A. D. Zijerveld. KATWIJK Katwijkse visser bij ontploffing gedood Naar het Laatste Nieuws uit Oos tende bericht, heeft zich aldaar Zon dagmiddag aan boord van het Neder landse vissersvaartuig „De Ster" uit Katwijk een ernstige ontploffing voorgedaan De 20-jarige Jan Klin kenberg, die zich op dat ogenblik in het vooronder bevond, werd op slag gedood, terwijl grote schade werd aangericht. Het ongeluk wordt toe geschreven aan hetexploderen van Door 6 inwoners is bij B. cn W. een verzoek ingediend voor het bou wen van een eigen woning aan de Ludolph Berkemeierstraat te Noord- wijk aan Zee onder gebruikmaking van de door de gemeente vastgestel de „Garantieregeling bouwhypothe- ken". De prijs van deze te bouwen woningen is bepaald op 16.000, waarop een geldlening kan afgeslo ten worden van ten hoogste 13.000. De voor de uitvoering van dit besluit benodigde goedkeuring van Ged. Sta ten zal door B. en W. terstond wor den aangevraagd. De aflossing op de aan de garantie ten grondslag liggen de hypothecaire geldlening bedraagt ten minste: gedurende de eerste 10 jaren 3 per jaar en de daarop vol gende jaren 2 van dit oorspronke lijke bedrag. Jaarvergadering KAV. Dat de plaatselijke KAV een grote activiteit ontplooit, is af te leiden uit de grote belangstelling op de bijeenkomsten. Ook gisteravond was de zaal van café De Beurs bij de jaarvergadering ge heel bezet. De spreekster, mej. Bou- mans, die direct het woord verkreegI wijl gaf een korte inleiding op de door gouden VOORSCHOTEN Geslipt. Gisterochtend slipte de bromfietsberijder G. S. uit Leiden op de Leidseweg ter hoogete van het gemeentehuis. G. S. bemerkte waar schijnlijk het rijwielpad, dat toe gang geeft naar de Kon. Juliana- laan te laat. Hij raakte met zijn wiel de verhoogde stoeprand en kwam te vallen. Dr. Thies werd gewaarschuwd en verleende de eerste hulp. Per taxi werd daarna het slachtoffer r.aar Leiden vervoerd. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: 1 blauwrode handschoen, 1 catechismusboekje, 1 dubbeltje, 1 witte sjaal, 1 groen vulpotlood, 1 zakmes, 1 zwarte glacé dameshand- scboen, 1 groen-zwarte kinderporte- monnaie inhoudende 10 postzegels van 10 cent. Gevonden: 1 gele want, 1 gele wol len gebreide sjaal, 1 halsketting geel met groen, 1 paar donkerrode kin- der wantjes, 1 grijs wantje, 1 bruin met geel geblokte want, 1 roodblau we sjaal, 1- blauwe gymnastiekschoen 2 wanten, 1 portemonnaie met klein geld, 1 rode alpinomuts, 1 kinder- want met Noors patroon, 1 blauw gebreide muts met witte strook, 1 paar dameshandschoenen, 1 bruine portemonnaie, 1 step op luchtbanden. WASSENAAR Geboren: Maria M. d. van L. Maas en J. M. T. van Holstein. Ella d, v. J. Sipkes en A. Pot. Adriana M. A. d. v. A. W. Westgeest en C. M. van der Sanden. Ronald C. M. z. v. J. A. Overdevest en M. Verwer. Chamtinah d. v. W. Stoutsjesdijk en G. van Barneveld. Henriëtte d. v. W. P. Verwoert en R. van der Veen. Ondertrouwd: J. Noordover en A. F Offerman. H N. A. Oudshoorn en T. J. M. van Noord. M. P. Lauwen en M. J. Verlangen. H. R. Hellinga en C. Dronkers. Getrouwd: E. Meerts en E. J. W. Eldik. T. H. Steenvoorden en B. M. Vogels, A. H. J. Ierschot en A. M. Gommers. J. H. L. van de Mortel en Jkvr. S de Muralt. W. E. M. C. Krul en D. Hulshoff. J. H N. Jelger- sma en K. de Gidts. A. Knegt en A. •T. S^e'derwaard. A. T. de Bruijn en H. C. Brama. Z0ETERMEIR HULDIGING 3 JUBILARISSEN. De jubilarissen van Brmkers Mar- farinefabrieken N.V. de heren A. BurPstad .die 40 jaar in dienst was en D. C. P. OPe en L. J. Pinkse, die beiden hun 25-jarig d'enstverband vierden, resp. als chauffeur, verte genwoordiger en chef exDeditie zijn op waardige wijze gefêteerd en ge huldigd on j.l. Zaterdagmiddag in de grote zaal van ..Ons Genoegen". Het personeel van de afdelingen, waar toe de jubilarissen behoorden en de directie vulden de zaal. Als eregast was aanwezig burgemeester mr. N. Vernéde. Na het binnenleiden van de jubilarissen sorak de directeur, de heer H. C. Brinkers, een kort wel komstwoord, om daarna het woord te geven aan de burgemeester. Na in het algemeen de jubilarissen te hebben toegesproken, richtte hii zich in het bijzonder tot de heer A. Burg- stad, die hii roemde om zijn trouw en grote plichtsbetrachting en deed vervolgens mededeling van het Ko Laatste Berichten HET SPECIALISTENCONFLICT De Hoge Raad heeft vandaag arrest gewezen in de zaak van de procureur- generaal bij het Gerechtshof te 's- Hertogenbosoh tegen het arrest van genoemd hof, waarbij de arts-specia list dr H. K. werd ontslagen van rechtsvervolging in een proefproces. Dr K. was beschuldigd van overtre ding van de prijsopdrijvings en ham- sterwet, omdat hij een te hoog hono rarium berekend zou hebben voor de klinische behandeling van een fonds patiënt. De betrokkene behoort tot de specialisten, die in 1952 bedankten voor de landelijke specialisten veren, en zich verenigden in de Ned. Ver. van Specialisten (N.V.V.S.). In deze procedure gaat het om de al of niet geldigheid van de in 1953 uitgevaardigde prijzenbeschikking voor medisch specialistische verrich tingen ten behoeve van ziekenfonds verzekerden. Deze beschikking aldus de Hoge Raad welke kennelijk strekt om de uitgaven der algemene ziekenfondsen binnen zekere perken te houden zon der aan allen ten goede te komen, die de aangewezen specialistische ver richtingen behoeven, kan dus niet steunen op art. 4 van voornoemde wet. Zij is dus niet bindend. Marktberichten LEIDEN, 8 Febr. Vette varkens. Aanvoer 308 vette varkens. Notering: zware 1.851.88. Lichte 1.78— 1.87. Slagersvarkens 1.871.89. Zeugen 1.551.62 per k.g. levend gewicht. Handel aanvangelijk willig, later aflopend. Enkele boven note ring. 4 Nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 8 Febr. Kaas. Aangevoerd 17 partijen. Eerste soort 2.20—2.24. Tweede soort f 2.14— 2.19, extra 2.252.28 per k.g. Han del flauw. ROTTERDAM 8 Feb. Vee. Aan voer 3799 (5653);vette koeien 625; gebruiksvee 937 (543); vette kalve ren 55; graskalveren 170 (152); nuch tere kalveren 1368; varkens 210; big gen 173; paarden 116; veulens 5; schapen of lammeren 113; weide (zuig)lammeren 7; bokken of geiten 20. Prijzen: vette koeien 2.54—2.70, 2.24—2.42, 1.90—2.00; vette kalve ren 2.90—3.00, 2.60—2.70, 2.20— 2.53, per kg. levend gewicht. Gras kalveren 300, 225, 170; nuchte re kalveren 48, 44, 40; varkens 62, 52, 42; slachtpaarden 2.05, 1.95 1.85 per kg. levend gewicht; scha pen 135, 120, 95; lammeren 130 110, 95; kalfkoeien 1025, 900, 50; melkkoeien 1025, 900, 90; vare koeien 675, 600, 500; vaar zen 650, 550, 450; pinken 400, 300, 200. Vette koeien aanvoer minder, han del kalm, prijzen niet lager dan gis teren, prima's boven notering; vette kalveren, aanvoer matig, handel vlug, prijzen stabiel; graskalveren aanvoer iets meer, handel stug, prij zen eerste kwal. prijshoudend, twee de en derde iets lager; nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel re delijk, prijzen iets lager; biggen aan voer kleiner, handel goed, prijzen ruim prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel le vendig, ruim prijshoudend; schapen aanvoer even korter, handel goed, prijzen wat hoger; lammeren aan voer even korter, handel goed, prij zen wat hoger; kalfkoeien, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijshoudend; melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijshoudend; vare koeien, aanvoer gewoon, handel stil, prijzen onver anderd; vaarzen, aanvoer kleiner, handel traag, pr'jzen ongewijzigd; pinken, aanvoer kleiner, handel traag, prijzen ongewijzigd: t.b.c.-vrij aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend. ROELOFARENDSVEEN 7 Gebr. Bloemen. BI. drufjes 17—26, Wilg. Katjes 1923, Anemonen 6272. 'Tulpen: W. Pilt 84—1.05, v. d. Eer den 7498, Crown Imperial 64—81. Rose Copland 67—1.09, White Sail 85 —1.20, Krelage 66—84, Golden Har vest 85J 1.06. W. Copland 70—91, Red Pitte 84—1.05, E. Eddy 90—1.05, Kor- niforus 80—83, Sc. Wonder 73—84, Nansen 30—89, Zenober 68—75, Pink Gem 7481, Attraction 6063, Queen of the Night 1.20—1.25, Albino 97— 1.20, Athleet 1.151.21; White Pax 8088; Dubbele tulpen: 5991. «^h^e.Koni^toi de heer Burgstad begiftigde met de versierselen, verbondpn aan de Orde van Oranje Nassau. H'erna spelde de burgemeester de jubilaris het erete ken op. Vervolgens sprak de heer H. C. Brinkers, die zijn medewerkers prees en persoonlijke herinneringen op haalde. In het bijzonder wijdde hij uit over de eerste tijd, toen Burg- stad in dienst was gekomen. Als blijk van waardering werd aan de heer Burgstad een haard aangeboden, ter heren Olie en Pinkse een horloge ontvingen. Onder haar te vertonen film „Een arbeider' aanbieding van geschenken werd na- Helios 3748, Rembrand 7073, Magnificense 5257 per bos. Hyacin then 811, Am. Anjers 1220 per stuk. TER AAR, 7 Febr. Groente. Wit lof I. 35—42 ct., idem H 20—32 ct., idem stek 11—17 ct., spruiten 30—36 ct., idem B 2026 ct., waspeen 20 28 ct. prei 36 ct. alles per kg. Boe renkool 1.201.35 per kist. Knol selderij 1015 ct. per stuk. VINKEVEEN 7 Febr. Groente. Witlof I 31—38 ct., Witlof II 23—28 ct. per kg. Peterselie 9 ct. Selderij 11 ct. per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3