Olieboringen tussen Rotterdam en Den Haag DE CIRCUSBARON Uit onder de grond verdwenen gebergten Kruideniers wisten in '54 't hoofd hoger boven het water te houden Tandartsen verbreken de ziekenfondsovereenkomst SCHRALE HU/O Kloosterbalsem TUSSEN BALIE ^jraue 26 April arriveert Zweeds Koningspaar in Nederland Peuters brachten Amersfoort 2e grote brand in 14 dagen DINSDAG 1 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Rijkdom der olievorming is een gokje Aan de Nederlandse Aardolie Mij NAM. N.V. is bij Koninklijk Besluit van 3 Januari concessie verleend tot het winnen van aardolie in een ge bied, begrensd door de lijnen Zuide lijk van Den Haag en Delft naar Rot terdam en Noordelijk van Rotter- dam-Berkel en Den Haag, met inbe grip van Delft en Rijswijk dus en een segment, uitstekende in de Noord zee. Het gebied is 16.650 hectaren groot. Zoals .men weet heeft de N.A.M., die gevormd wordt door de N.V. de Bataafse Petroleum Mij en de Stan dard oil Company of New Jersey, vrijwel geheel Nederland geëxplo reerd en daarbij de mogelijkheid van aardolie in het gebied van Schoone- beek in Drenthe en in de oude Rijn delta tussen Rotterdam en Den Haag in oude, zeer verbrokkelde rotslagen van in zee verdwenen gebergten, die 200.000 tot 500.000 jaar ouder zijn dan b.v. de Alpen, vastgesteld. Het zoeken naar olie geschiedde met behulp van zwaartekrachtmetin gen en systematische echo-peilingen, de zogenaamde gravimetrische en seismografische methoden. Schoonebeek, zo vertelde dr. ir. H. A. Stheeman, directeur van de N.A.M. ons, bleek een zelcteame Europese voltreffer te zijn. Dit gebied produ ceert evenveel aardolie als de helft der 56 Duitse olieveldjes, namelijk 3100 kubieke meter per dag. Dit is voldoende om een derde deel van de Nederlandse behoefte aan aardolie producten te dekken. Het is dan ook, gezien de situatie in de West-Euronese aardlagen, niet te verwachten, dat de nieuwe con cessie eveneens zo'n voltreffer zal zijn. Men zal blij zijn, wanneer de. productie op de hoogte komt van een middelmatig E^iits olieveldje. Concessie voor oliewinning kan slechts worden verleend, indien de inspecteur-generaal der mijnen op grond van de Mijnwet zich overtuigd heeft van de mogelijkheid om olie op commerciële basis te winnen. Dit geschiedde od 30 Mei 1953 bij de „spuiter" te Rijswijk. Sindsdien wordt op drie veldies te Rijswijk, Delft en Berkel dagelijks ongeveer 100 kubieke meter aardolie gewon nen. Deze vrij geringe resultaten heb ben de N.A.M. niet ontmoedigd. Na de eerste boring te Rijswijk tot een diepte van 2575 meter, waarbij op 1500 meter de spuitende oliehouden de laag werd aangetroffen, zijn er nog zes gevolgd, waarvan drie slechts zout water opleverden. De spuiter brengt ook zout water mee naar bo ven, welk water wordt afgescheiden en zorgvuldig afgevoerd om de land- er tuinbouw niet te schaden. Het succesie te Delft leidde tot een volgende boring. Op 1200 meter vond men er een oïievcerende laag. Een der vier volgende boringen leverde een geringe productie op. Tijdens een dezer dagen gebracht bezoek aan een boring midden tussen de nieuwbouw Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA N.T.S. 20.15—22.00 Film. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even opkrikken. 7.50 Gram. 8.00 Nieuws. 8 18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Gram. f9.359.50 Wa- terst.) 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Or gelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoon stellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 In strumentaal trio. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.15 Politiekapel. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen over zee: Jeugduitz. Correspondentieclub „De brievenbus gaat open", o.l.v. Re- gina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Promenade-ork. 19.00 Barend Bluf. Ij) 10 „Het man dement ernstig genomen", caus. 19.25 VARA-Varia. 19 30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Pari. comm. 20,15 Gevar. progr. 20.55 „II Trovatore", opera. (3e en 4e bedrijf). 22.05 „Le ven buiten de aarde?", caus. 22.20 Rhythmische muz. 23.15 Soa. nieuws. 23.20 Hammondorgel. 23.4024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 „Een vaste burcht". 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ra dio Philh. ork. en solist. 12.10 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gevar. muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevar. muz. 13.45 „Paulus", oratorium. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Sport. 17.55 Orgelconc. 18.25 Duitse gambamuz. uit de Baroktijd. 18.50 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Muz. caus. 19.30 Bui- tenl. overz. 19,50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Mil. Kapel 20.50 „Het Christendom in de eerste eeuwen", caus 21.10 Kamermuz. 21.35 Lichte muz. 22.00 Gram. 22,15 Volksmuz. 22.45 Avondoverdenk. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. van de technische hogeschool te Delft werd opnieuw een oliehouden de laag geconstateerd. De booractiviteit leverde te Berkel onder Schiebroek ook een put met enige productie. Hier werd een „ja knikker", een pomp opgesteld. De N.A.M. zoekt thans verder on der Loosduinen (resultaat: zout wa ter) en onder Kijkduin, waar midden in de duinen een boortoren is opge steld. Met behulp van diepte-sonde ringen, waarvan doffe explosies vaak tot ver in de omtrek hoorbaar zijn, poogt men daar een aanvullend beeld van de onderaardse formaties te krijgen. Het is namelijk niet on mogelijk, dat de oliehoudende lagen in de oude rotsformaties zich ook on der zee zullen uitstrekken. Daarbij is de kans, dat de olie door spleten in zee is gesijpeld, niet gering. Aleer zich te wagen aan de uiterst moeilijke techniek van boren op de zeer ruwe zee, waartoe eilanden op hoge poten gebouwd moeten worden om het personeel tegen invloeden van golven, storm en vloeden te bescher men en behooilijke woonruimte te verschaffen, wil men eerst zo veel mogelijk zekerheid hebben. Aange zien de onderzoekingen wel op mo gelijkheden kunnen wijzen, maar nooit zekerheden geven, denkt de N.A.M. over dit vraagstuk, maar maakt (nog) geen aanstalten om het op te lossen. De „belangstelling is platonisch", zo formuleert dr. ir. Stheeman het standpunt van de N. A. M. dienaangaande. De N.A.M. moet bij haar intensie ve exploraties in het Westen des lands vele gemeentelijke belangen ontzien ten aanzien van Den Haag (uitbreidingsplan), Leidschendam, Rijswijk, Wateringen, Schipluiden, Delft, Nootdorp, Pijnacker, Berkel- Rodenrijs en Rotterdam.Daarbij speelt het landschapschoon natuur lijk ook een belangrijke rol. In Schoonebeek is men met de aanpas- AARDOLIE CONCESSIES IN NEDERLAND In deze kaart geven wij een indruk van het nieuwe concessiegebied van de Nederlandse aardolie maatschappij. sing van de „ja-knikkers", bedrijfs gebouwen e.d. in het Drentse land schap wonderwel geslaagd. Merk waardig is daarbij, dat in Drenthe geen kastanjebomen (als niet-Drent- se boom) mochten worden geplant. Den Haag stelt weer andere eisen, b.v. een beplanting van duinroosjes rond de pomp-installaties. Daarom is afgesproken, dat de Haagse plant soenendienst voor rekening van de N.A.M. zelf (Je camouflage van eventuele winningputten zal uitvoe ren. De in het Westen des lands gewon nen aardolie wordt ter raffinage naar de B.P.M.-installaties te Pernis ver zonden. Netto winst f. 51408 gemiddeld De Nederlandse kruidenier heeft in 1953 minder reden tot klagen ge had dan het jaar daar voor. Toen in casseerde hij gemiddeld een bedrag van ƒ4.691, hetwelk in '54 is gestegen tot ƒ5.409. Samen met wat zijn vrouw en andere huisgenoten nog by verdienden kwam hij het vorig jaar tot een netto-winst van 6.396. Dit is, zo heeft het Economisch In stituut voor de Middenstand bere kend na een steekproef bij honderd kruideniers in Nederland, voorna melijk te danken aan een toeneming van de geldomzet met bijna 4 pet., terwijl de prijzen van de levensmid delen door de kruidenier verkocht en zijn kosten practisch gelijk bleven aan die in 1953. Het gemiddelde inkomen van ƒ5.409 varieerde sterk naar de om zet die de kruidenier in zijn winkel behaalde. Omzet gestegen. Had hy vorig jaar een omzet van 30.00050.000,dan haalde hij uit zijn bedrijf een „loon" van ƒ3.247, bij een omzet van ƒ50.000 MIST MISLEIDDE AUTOMOBILIST. De ravage, die een 28-jarige archi tect gistermiddag bij Groningen ver oorzaakte door met zijn auto in de mist op een zware truck te rijden, werd voor vele andere voertuigen een zandbank en het duurde lang, voordat de laatste slachtoffers van dit verraderlijke obstakel door sleep diensten weggehaald waren. Alleen de architect kreeg echter persoonlijk letsel; hij moest zwaar gewond naar een Gronings zieken huis worden vervoerd. Deur blijft nog open Een onduidelijk schrijven van een der organisaties van de algemene ziekenfondsen is oorzaak geworden, dat de tandartsen hun overeenkomst met de ziekenfondsen opgezegd heb ben. Zoals men zich zal herinneren, werd op 1718 December j.l. een tij delijke overeenkomst gevonden, als gevolg waarvan voorlopig op de oude voet kon worden doorgewerkt. Het bovengenoemd sohrijven was echter dermate onduidelijk, dat er in het geheel niet uit bleek, dat de zie kenfondsen dit besluit erkenden. Half Februari zullen de tandartsen zich beraden over hun houding na het opzeggen van de overeenkomst, het geen 1 Maart a.s. van kracht zal worden. Tot die datum hebben de zieken fondsen nog gelegenheid een nieuwe overeenkomst aan te bieden die voor de tandartsen aN tussenregeling aan vaardbaar zal z^n. 70.000,— steeg het tot ƒ3.931, 70.000—90.000,—ƒ5.551, ƒ90.000 120.000: ƒ6.749 en van 120.000— ƒ150.000: ƒ8.860. Gemiddeld waren er vorig jaar in het kruideniersbedrijf 2.4 werk krachten werkzaam. Een volle werk kracht werd op minstens 50 werk uren per week gewaardeerd. Huisge noten konden zo tot een halve of een kwart werkkracht worden her leid. De eigenaar, al'werkte hij meer dan 50 uur, werd op één werkkracht gewaardeerd. Voor elke 20.000, omzet meer moest een halve kracht in dienst worden genomen. De grootste uitgaven voor de krui denier waren lonen (1.2 pet.) en om zetbelasting (1.4 pet.). Aan verpak- „ST. NICOLAAS" R.K. BANKET BAKKERS-VAKSCHOOL. Te Amsterdam geopend. Onder grote belangstelling van on- derwijs-autoriteiten en belangheb benden uit het vak, heeft gistermid dag de officiële opening plaats ge vonden van de R.K. Banketbakkers vakschool „St. Nicolaas", gevestigd Elandstraat 175 Amsterdam. Op deze school wordt volgens het leerlingstelsel banketbakken onder wezen, een onderwijsmethode, waar mee de Broeders van de Congregatie van O. L. Vrouw van Zeven Smarten in 1948 begonnen. Na vijf jaren op particuliere basis te hebben gewerkt, werd op 1 Sept. 1953 rijkssubsidie voor dit onderwijs ontvangen. Dat dit onderwijs en vooral het systeem als centrale opleidings school voor geheel het land ten zeerste voldoet, bleek wel uit het geen de verschillende sprekers bij de officiële opening hierover hebben gezegd. De directeur der school, Broeder Dalmatius, sprak een kort welkomst woord tot de aanwezigen, waarna Broeder Liguori, wnd overste der Congregatie, er o.m. op wees, dat de ze school is gebouwd op de toekomst, want verschillende hulpmiddelen, die hier voorhanden zijn, vindt men nog in geen enkele banketbakkerij in het land. Spr. weet, dat men door dit onder wijs aan te pakken een grote verant woordelijkheid op de schouders neemt, maar de broeders mogen dan al godvruchtige mensen zijn, die buiten de wereld leven, zij weten, toch ook heel goed wat er zich in afspeelt en wat er nodig is. De architect der school, de heer G. Uriot roemde de onverstoorbare doorzettingskracht van Broeder Dal matius. Overigens zou hij aan de reeks van Franse straatnamen in de school nog gaarne een andere naam in de buurt van Broeder-directeur willen zien, nl. die van de Are de Triomphe. Een hele rij van sprekers voerde hierna het woord: mr W. M. Morren, directeur van de afd. onderwijs der gemeente Amsterdam was de eerste. Daarna sprak de heer R. Ph. Henne- quin, inspecteur van het Nijverheids onderwijs, die de officiële opening verrichtte. Deze wees o.m. op de waarde van dit onderwijs, vooral nu de Koninklijke goedkeuring op deze landelijke opleiding is verkregen, terwijl hij er voorts op wees, dat het zeer goed gezien was deze opleiding voor ieder open te stellen. Daarna spraken nog kapelaan A. N. Duynisveld, moderator der school, mej. A. M. Luns, lid van de K.V.P. fractie in de Amsterdamse raad, de heer K. H. HofsLeenge, voorzitter van de VBOB en de NBV, de heer C, J. Meyer, voorz. van de R.K. Ban ketbakkerspatroons, afd. Amsterdam, de heer de Wilde, secr. van de Ned. Banketbakkersver., de heer W. Groe- nevelt, namens de oudercommissie ■en de heer J. Nieman, voorz. van de R.K. Ned. Werknemersbond „St. Jo ris". Broeder Dalmatius dankte elke spreker hartelijk en na afloop werd een rondgang door de school gemaakt waarover iedereen slechts de hoogste lof had. Een predikant uit Sneek is gis teren in Parrega door verdrinking KOSTWINNERSVERGOEDING. De Limburgse K.A.B. heeft Maan dag in een brief aan de ministerraad verzocht de regeling voor de kost winnersvergoeding van militairen grondig te herzien. Voor de vaststel ling van de gezinsvergoeding dient niet het overblijvende gezinsinko men, maar de inkomstenderving ajs norm te worden aangenomen, aldus de Limburgse K.A.B. Eindhoven gaat moedige Belgische vlieger eren 5 Augustus j.l. kwam een Belgische piloot boven Eindhoven in moeilijk heden, maar i.p.v. zijn schietstoel te gebruiken en daarmede het risico lo pend, dat het onbemande toestel op een woonwijk in de stad terecht zou komen, wist hij het defecte toestel boven een weiland buiten de bebouw de kom te brengen en daar een ge slaagde noodlanding te maken. De Eindhovense burgerij heeft dit moedige optreden van de piloot, die in het gestoorde vliegtuig door dit niet te verlaten zijn leven heeft ge waagd, zo gewaardeerd, dat zij hem a.s. Donderdagmiddag een speciale hulde bereid heeft. De piloot, M. H. Bieuvelet, zal vanaf drie uur 's mid dags van de diverse organisaties uit de burgerij de dank voor zijn in ontvangst kunnen nemen. daarvoor is Akkcr's Klooster- balsem het middel, dat Uw huid weer gaaf en glad maakt. Ook als wrijfmiddel bij rheumatiek: (Advertentie) kingsmateriaal gaf hij gemiddeld om het leven gekomen, toen hij met bijna evenveel uit als aan reclame: I zijn auto in de trekvaart reed. De 0.5 pet. en 0.6 oftewel 381 en 445 oorzaak van het ongeluk is onbe- per jaar. 1 kend. Voor de Leidse Kantonrechter Spijbelende kinderen en achteloze ouders „Dat is dan niet zo best, als uw zoontje kennelijk voor zijn gezond heid naar zee gaat en dan drie we ken zeeziek moet thuisblijven", meende de ambtenaar van het O.M. gistermiddag op de bewering van een Katwijkse vrouw, dat haar leer plichtig zoontje een weekje op zee was geweest en daarna geruime tijd nodig had zich van de gevolgen te herstellen. De rechter zag het geval anders en veroordeelde haar tot 25,boete wegens het ontduiken van de leer plichtwet. Er waren echter veel meer ouders, die zich gistermiddag voor hetzelfde feit tegenover de kantonrechter te verantwoorden hadden. Het sterkste argument kon een Katwijker naar voren brengen Leendert .Willem had zijn antipathie tegen de school op een gegeven moment lucht gegeven door eenvoudigweg te spijbelen. „Zulke dingen, heb je niet in je hand", meende de vader. De rechter kon daar wel enigszins in komen en stuurde de vader met twee gulden boete naar huis, om de opvoeding met straffer hand te gaan aanpak ken. Rekenen en rekenen. Minder gemakkelijk kwam een Katwijkse schippersvrouw er van af. Zij had haar zoontje gedurende ruim een maand op vrije voeten gesteld met de beperking dat hij bij een bak ker ging werken. De meester, zo zei- de ze, had hiertegen weinig bezwaar gemaakt, omdat hij meende dat de leerplichtige op de bakfiets het re kenen eerder onder de knie zou krij gen dan in de schoolbanken. „Boven dien geven wij hem in de avonduren les in de rekenkunde", voegde de vrouw er nog aan toe. Vooral het laatste maakte diepe indruk op de rechtbank en even later kon de vrouw haar rekenkunde testen door twee boeten van 12,bij elkaar op te tellen. Het was wel veel, zei ze nog Aardappelwinning. Twee landbouwers uit Roelof- arendsveen werden voor een zelfde vergrijp gevonnist. Zij hadden hun zoontjes ingezet bij de aardappel-1 in winning. Ook zij moesten de bittere I. A. ALER NAAR DJAKARTA. Met de Constellation „Soerabaja" vertrok gistermiddag om half vier de president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, naar Djakarta. Ge durende twee en een halve week zal president Aler in Djakarta en Biak de vestigingen van de KiLM inspecte ren. Dieven beschadigden „droomfontein" De Trevifontein die elke stad bij vertoning van de film „Three coins in the fountain" op de koop toe moet nemen, is in Arnhem zwaar bescha digd. Het afzichtelijke met Ameri kaanse dollars en fantasie opgetrok ken bouwwerk werd echter niet uit liefde tot de kunst „bewerkt". De daders molesteerden namelijk de bewaker en haalden het geld uit de fontein, dat de Arnhemmers er ten bate van het Prins Bernhardfonds in hadden gegooid. KONIJNENPE5T OP DE VELUWE. De beruchte konijnenpest maakt thans op de Veluwe slachtoffers on der de wilde konijnen. Op vele plaatsen zijn cadavers van wilde konijnen aangetroffen. Slechts het grondgebied van het Kroondomein schijnt nog niet door deze konijnenziekte te zijn besmet. FSEUDO-VOGELPEST IN VENRAY e pseudo-vogelpest, die sinds enige maanden heerst onder de kip- penstapels in de omgeving van Ven- ray, is nog steeds niet bedwongen. Op last van de overheid zijn thans reeds vierduizend kippen geslacht, terwijl de gemeente-arbeiders nóg iedere dag doorgaan met slachten. Om de plaag verder in te dammen heeft de burgemeseter van Venray thans bevolen dat huisdieren zoals honden, katten, duiven en alle pluim vee voorlopig moet blijven opgehokt, terwijl alle handel en vervoer ten strengste is verboden. De tweelingen aller landen zul len zich op 21 en 22 Mei te Oirsehot een Europees Tweelingencon- kunnen verenigen. De leukste vruchten van deze misgreep oogsten. I tweeling zal de titel „Europa-twee- Twintig gulden luidde het vonnis. I ling 1955" krijgen. Het officieel bezoek van Hunne Majesteiten de Koning en Koningin van Zweden aan H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden is thans nader vastgesteld op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donderdag 28 April, zo deelt het ministerie van buitenlandse zaken ons mede. Hunne Majesteiten blijven daarna nog een dag onofficieel in Nederland en ver trekken op de avond van 29 April weer naar Zweden. Aanvankelijk was het bezoek een dag eerder vastgesteld. Protest tegen opheffing van het „cadeaustelsel" Een aantal cadeauvervaardigende ondernemingen heeft zich in een adres tot de leden van de Tweede Kamer gewend, waarin wordt aan gedrongen op verwerping van het wetsontwerp tot beperking van het cadeaustelstel, omdat de adressan ten van mening zijn dat de nadelen ook van het gewijzigde ontwerp zeer groot zijn en wijl er van een overtuiging omtrent de noodzake lijkheid van de beperkende regeling uit de onderscheidene branches van de middenstand nauwelijks is geble ken De adressanten zeggen in het j adres het niet juist te acihten, dat thans bij een betrekkelijke hoogconjunctuur voor het bedrijfs leven het juiste ogenblik zou zijn om in principe tot afschaffing van het cadeaustelsel te besluiten. „Men dient er op bedacht te zijn,, dat er geen enkele zekerheid bestaat of en hoe lang de huidige conjunctuur zich handhaven zal". „De ervaring heeft geleerd, dat juist in tijden van afne mende bedrijvigheid de mogelijkheid van vervaardiging van cadeau-artike len een welkome gelegenheid bete kent om de bedrijvigheid op peil te houden". Voorts merken de ondernemingen in ihet adres op, dat het cadeaustel sel hèt aangewezen reclamemiddel is voor de bedrijven, die zich niet kunnen veroorloven belangrijke be dragen aan advertentie-campagnes te besteden. Het stelsel biedt de mo gelijkheid om, dusdanig dat het ko pend publiek onmiddellijk profiteert, op een uiterst nuttige en efficiente wijze bedragen voor reclame-doel einden te besteden. Het ontnemen aan de cadeauver vaardigende industrieën van een deel voor vele zelfs een belang-' rijk deel van haar productie, be tekent volgens adressanten noodza kelijkerwijs een verzwakking van haar algemene positie en concurren- tievaardigheid met buitenlandse soortgelijke bedrijven. Zij zijn van mening, dat het oordeel in de me morie van antwoord op het onderha vige wetsontwerp, als zou wegens het beperkte karakter van de voorge stelde regeling de schade niet zo groot zijn, als te optimistisch moet worden beschouwd. Vermoedelijk doordat enkele peu ters met houtwol een vuurtje gestookt hebben, is gistermiddag voor de 2de maal in veertien dagen een uitslaande brand uitgebroken in de Amersfoort- se binnenstad. Een opslagplaats van een radio-technisch bureau werd, on danks het vele werk van de brand weer, die het vuur urenlang bestreed, tot een puinhoop herschapen. Zeven uren nadat de brand gecon stateerd werd, was het nablussings- werk geëindigd. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. De Conseil Général van de we reldorganisatie: Commission Interna tional des Arts en Traditions Popu lates zal in 1955 (van 2124 Sep tember) voor het eerst in Nederland vergaderen, en wel in het Rijksmu seum voor Volkskunde, „Het Neder lands Openluchtmuseum" te Arn hem. (73)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6