RIJNSTREEK DUINSTREEK BUISMAN Gouden paar DINSDAG 1 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN OOSTÖOEK'S MANNENKOOR GAF UITVOERING. In de stampvolle Nutszaal gaf OosthoeK's Mannenkoor Maandag avond, onder directie van de»J. F. v. d. Velde uit Zoeterwoude, zijn jaarlijkse uitvoering voor perso neelsleden, donateurs en belangstel lenden. De avond werd o.m. oijge- woond door de heer en. mevr. Oost hoek en door loco-burgemeester J. v. d. Berg. Na een kort welkomstwoord, dat werd uitgesproken door de ere-' zitter de neer J. A. H. Nol zette het koor het machtige Domine saivam fac reginam in van A. Giesen, een nummer, dat altijd graag beiusterd wordt. Het uit 26 man bestaande koor zong vervolgens Salve Kegma van N. verhoef, „De eer des nee- ren" van L. v. Beetnoven en tot slot van het eerste deel van zijn op treden deze avond „Goede nacnt' van Fred Koeske. Na het optreden van de conferencier Biet v. a vervolgde Oostmoek's mannenkoor met Richard Wagner's „Feigrim Koor" en „Largo" van G. F. Handel. Het beste lag het laatste nummer „Twaalf Rovers" van Chigarof, waarbij de baritonsoio werd gezon gen door Jaap Vermeer. Na de pauze trad het ensemble frDe Maiunu Hawaaiians" uit Bos koop op, dat onder leiding van Jac. M. Nieuwesteeg een goedgeslaagde muzikale show verzorgue met mede werking van Willie valk en Joop Koster, beiden zang. De pianobegeleiding van het koor werd verzorgd door de heer vVim v. d. Velde (zoon van de dirigent). J. C. de Vrijer speelde op de piano o.a. werken van Mozart en Beethoven. Bestrating. Om te voorkomen, dat de voortgang van de bebouwing ten noorden van het Bospark be lemmerd zou worden, doordat niet tijdig voor ontsluiting van de nodige grond is zorg gedragen, vragen B. en W. van de raad 285.000,voor de aanleg van straten in dit gedeel te. Het is inverband met een aantal factoren nodig dat tot straataanleg wordt overgegaan. Een van deze factoren is de vordering van de in aanbouw zijnde étage woningen aan de Prins Bernhardlaan en de Prinses Beatrixlaan. nl dit complex is ook sprake van particuliere bouw. Ten slotte bestaan plannen voor het op richten in dit gemeentedeel van een bijzondere school voor g.l.o. Water en licht. De woningen 's Molenaarsbuurt 39, 40, 41 en 42 zijn aangesloten aan het electrici- teitsnet, maar door een bovengrond- seleiding, die dringend verbetering behoeft. Van water zijn deze wonin gen nog verstoken. De bewoners zijn aangewezen op regenwater. Afgezien nog van de grote bezwaren, welke deze situatie voor de bewoners mee brengt, is het uit het oogpunt van de volksgezondheid ten zeerste ge wenst, dat hierin verbetering wordt gebracht, schrijven B. en W. aan de raad en vragen voor dit doel respec tievelijk 1280.en 2020. Verdeling subsidie. Het reste rende bedrag ad 250.van de op de begroting voor 1954 voor culturele doeleinden uitgetrokken subsidie stellen B. en W. conform het advies van de desbetreffende commissie voor als volgt te verdelen: a) 150 aan de Foto- en Filmclub „Alphoto" voor het houden van een foto ten toonstelling; b) 100.aan het zangkoor van de Ned. Prot. Bond ter gedeeltelijke dekking van het tekort der uitvoeringen van 1 en 2 Nov. j.l. SCHOOLMELK NIET DUURDER. Tijdens een conferentie van minis ter Mansholt met vertegenwoordigers van het Bedrijfschap voor Zuivel, het Centrale Schoolmelk-comité, de Vereniging van Nederlandse meenten en een tweetal wethouders namens de grote gemeenten, heeft het Bedrijfschap voor Zuivel zich reid verklaard geld beschikbaar te stellen, waardoor de verboging vafc de ouder-biidrage voor de school- melk, in verband met de staging van de melknrijs althans voorlopig ach terwege kan blijven. LIBERALISATIE VAN DE INVOER VAN KAAS. De centrale dienst voor in- en uit voer deelt het volgende mede: Tot dusver was de invoer van kaas van alle soorten, met uitzondering van kaas van niet-Nederlands model met een vetgehalte van 40 of meer, uitsluitend geliberaliseerd t. a. v. België met overzeese gebiedsdelen en Luxemburg. Thans is deze libera lisatie uitgebreid tot alle landen, welke zijn aangesloten bij de orga nisatie voor Europese economische samenwerking (OEES-landen), de Nederlandse overzeese rijksdelen, In donesië en Egypte. Een en ander is vastgesteld bij de bekendmakingen invoer-liberalisatie nr. 1 j resp. nr. 2 i, gepubliceerd in ae Nederlandse Staatscourant van 1 Februari 1955, nr. 22. CIBORIE GEVONDEN. In 1945 is bij de inboedel van een SS-officier in Uddel op de Veluwe een ciborie in beslag genomen, die dezer dagen als zodanig is herkend. Het is een hoge ciborie van verguld zilver. In de voet aan de binnenkant staat het jaartal 1799, en de inscrip tie: I. Hulsham. Ieder die iets weet over afkomst of eigenaar van deze ciborie wordt verzocht zich in ver binding te stellen met J. J. M. Schmand, pastoor, Rijksstraatweg 58 te Haren (Gr.). AVIFAUNA GAAT 19 MAART OPEN. Naar wij vernemen zijn de voor bereidende werkzaamheden begon nen het internationale vogelpark „Avifauna" op Zaterdag 19 Maart a s. voor het zomerseizoen open te stel len. Wethouder sprak over uitbrei dingsplan. Wethouder C. M. Dee- renberg, geassisteerd door de adjunct directeur van gemeentewerken, de heer A. J. Th. M. Kor ver, heeft Maandagavond in Hotel „Toor" voor een groot aantal leden van de L.T.J., K.A.J. en de K.J.M.V. een uiteenzet ting gegeven van het uitbreidings plan dezer gemeente. Hierbij hebben de sprekers zich bediend van situa tietekeningen om het een en ander te verduidelijken. Vergoeding V.G.L.O. Dezer da gen berichten wij, dat B. en W. de raad voorstellen om de vergoeding voor het v.g.l.o. voor het jaar 1954 te verhogen en te stellen op 78.54 met en op 73.20 per leerling zon der de kosten van instandhouding der schoolgebouwen, dit naar aan leiding van een desbetreffende be slissing van G. S. bekrachtigd door de Kroon op een door het bestuur van de chr. v.g.l.o.-sohool ingesteld beroep. Thans delen B. en W. de raad mee. dat zij deze vergoeding ook voor het jaar 1955 willen vaststellen en wel op 79.50 respectievelijk 75.61. Kankerbestrijding. In Hotel „Centraal" te Alphen aan den Rijn werd Maandagavond een propagan- da-avond gehouden ten bate van het Kankerfonds. Hoewel de in December ingezette actie in deze gemeente naar wens is verlopen, een goede collecte tot re sultaat had en 275 nieuwe contri buanten, de bijeenkomst van gister avond heeft, wat de belangstelling betreft, teleurgesteld. Dit werd met gemengde gevoelens geconstateerd door mevr. Witschey-Van Unen, die de leiding had als voorzitster van het^ plaatselijk comité. A. J. Zwartendijk, Alphen a. d. Rijn sprak over de vreselijke volksziekte, welke sluipend haar vernietigend werk doet, zonder dat de patiënt vroegtijdig aanweizigheid ervan bij zich waarneemt. Hierna werd de film vertoond ,.Er een tijd van komen en een tijd van gaan", vervaardigd voor het Antoni van Leeuwenhoekhuis. Na de pauze droeg mevr. Dusoswa en kele gedichten voor. Aanrijding. Mevr. M. V.V., die met haar rijwiel plotseling meest rem men voor een bromfietser, ter hoogte van de noodbrug in de Wilhelmina- laan, werd door een wielrijder van achteren aangereden, nadat ze tevo ren met goed gevolg voor de brom- wietser van haar rijwiel was gestapt. Door de schok kwam ze toen met haar fiets aan de hand zo ongelukkig te vallen, dat zij haar linker enkel brak. Dr. Van Kooten verleende eer ste hulp, waarna de dame werd over gebracht naar een Leids ziekenhuis voor verdere behandeling. Zowel de bromfietser als de wielrijder zijn on bekend gebleven. Dit ongeval ge beurde Zondagmiddag omstreeks 12 uur. Dammen. De 10e ronde voor de bordenwedstrijden van de Hoornse Damclub te Alphen aan dm Rijn bracht het volgende resultaat: J. SpreijW. Baart 2—C. Zijl stra—J. Dissel 2—0; E. Megchelse— J Schuurman 11; J. Schuurman C Looienstein 02; M. de GrootJ. Nollen 0—2; A. v. d. End—C. Ver boom 11; A. van VlietK. Voorts 0—2; A. Bijl—L. Verdegaal 1—1; P. SpekR. de Leeuw 20. De stand in de bekerwedstrijd van de Hoornse Damclub is: Groep I: C. Ziilstra 17 pnt., 11 wed strijden; C Verboom 139; J. Nol len 7—6; A. v. d. End 5—9; G. v. Winkel 46; J. Dissel 48; E. Ra- vensberg 34; M. de Groot 35. Groep II: W. Baart 13—12; J. Spreij 10—5; A. de Groot 1011; C. Looien stein 1011; E. Masmeijer 65; E. Megchelse 610; R. v. Klaveren 45; J. Schuurman 34. Groep III: J. Dissel 17—11; T. Ver boom 1611; C. Roubos 1212; L. Verdegaal 811; P. Spek 8—12; R. do Leeuw 78; A. Bijl 47; G. Ouds- boorn 23. Groep IV: M. v. d. Vaart 149; A. v Vliet 11—12; J. B~reve!d 10—6; C v. Klaveren 55; K. Voorts 42; A. Verboom 48; C. Holstein 07. BOSKOOP DOOR HET IJS GEZAKT. talrijke toeschouwers hebben dan ook weer volop kunnen genieten en griezelen en de kas van de jeugdbe weging is er wel b\j gevaren. Tot assistent van de Rijkstuin- bouwconsulent te Naaldwijk is be noemd de heer I. Baelde alhier. BODEGRAVEN Geboren: Catharina M. d. v. G. Uithol en v. Delft. Jan z. v. C. van GroeningenStreefland. Margje d. van N. v. Elten en van Vliet. Annette A. d. v. W. Kok en Verweij. Maria P. d. v. J. Rijnbeek en van Leeu wen. Getrouwd: G. Bosman 29 j. en S. Rademaker 24 j. Overleden: H. Broker 75 j. M. Hoo- geveen 90 j. C. v. Dalen 80 j. JOHN BUlt ONTDEKT 'T Een Engelsman kreeg een busje BUISMAN -in banden „Bespaart op Koffie", waarop bij onmiddellijk begreep waarvoor BUIS MAN diende, door bet te vertalen met "The best part of your Coffee" Zo is het ook, geen lekkerder en voordeliger koffie dan met "BUISMAN". Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet 'n beetje "BUISMAN", wonderen (Advertentie). KOUDEKERK In een onbewaakt ogenblik had het 4-jarige dochtertje van de fam. Van Veen, wonende te Laag-Boskoop, zich op het ijs begeven naast de tuinde rij van de fa. Grootendorst. Het ijs was echter niet meer bestand tegen haar gewicht en zij verdween dan ook prompt onder de oppervlakte. Gelukkig voor haar werd een en an der opgemerkt door het personeel op genoemde tuinderij, dat haastig te hulp snelde. Het mocht één hunner gelukken de kleine, van wie nog maar alleen het handje te zien was, op het laatste moment uit haar ge vaarlijke positie te redden. „Flat te huur". Met een „thril- Geboren: Johannes, zn van W. C. Hoogeveen en C. J. Martens; Johan na, dr van J. v. Tilburg en J. Hijne- man. Ondertrouwd: Andries v. Santen 22 jr. te Haarlem en Johanna Jacoba van Veenhuizen 20 jr. NIEUWKOOP BEDRIJFSONGEVAL. De heer C. W. Simmerman, werk zaam bij de fa. Aurora te Aarlander- veen, had een dezer dagen het onge luk, om in de fabriek te struikelen. Dit struikelen werd hem noodlottig, want met een van zijn handen viel hij juist in een in werking zijnde mengmachine. Twee vingers werden hem afgerukt. Na door de plaatselij ke arts, dr v. d. Windt te zijn ver bonden liet deze hem voor een ver dere behandeling naar het St. Eliza beth Ziekenhuis te Leiden vervoeren. Na behandeling is het slachtoffer op eigen gelegenheid naar huis gegaan. Benoeming Kerkmeester. In de vacature van kerkmeester voor de parochie van O. L. Vrouw Hemel vaart te Nieuwkoop is in de plaats van de heer A. Kuijf, die is overle den, benoemd de heer H. A. Bos. De gehouden Memisa-collecte heeft te Nieuwkoop opgebracht de somma van 124.07. Voor het Vakdiploma Detail handel slaagden deze week de heren J. W. v. Klaren; G. Kuijf en H. Rijn beek. Het examen werd te Den Haag afgenomen. NIEUWVEEN R.K. Blindenbond „St. Odilia". In de zaal van de heer Leliveld werd een proppganda-avond gegeven door de R.K. Blindenbond St. Odilia, afd- Leiden en omgeving. De goede pro gramma's, die de R.K. Blindenbond de laatste jaren in deze gemeente biedt, zijn zeker de oorzaak, dat men zich steeds in een goed bezette zaal mag verheugen. De zaal was ook nu weer goed bezet, toen de heer E. Ger- nais, een inleidend woord sprak. Spreker, die zelf ook blind is, sprak een kort woord over het let en het werk der blinden, waarvan ons land er 5000 telt. Hiervan kunnen er 800 in hun onderhoud voorzien door middel van een normale werkking. Hoewel de overheid zich de laatste jaren het lot der blinden meer aan trekt, moet helaas nog steeds gestre den worden om voor de blinden ge lijke rechten te krijgen als voor de niet blinden. Aan het onderwijs en hun opleiding moet nog veel verbe terd worden. Daarna verscheen de R.K. toneel- groen „D.I.T.O." uit Aarlanderveen op de planken voor een opvoering van een toneelspel in drie bedrijven geschreven door A. Boere en getiteld Het offer van Aart Donus". (Voort zetting van ,.Re?ina"). Er kan gezegd worden dat dit gezelschap uitstekend heeft gespeeld onder leiding van haar regisreus de heer Joh. Poeldijk. Het publiek heeft ongetwijfeld van deze avond genoten en door het bfl* wonen ook het werk van de blin denbond gesteund. OUBE-WETERIMG Schaak- en damtitel „Kijk Uit" De 2e ronde: (Schaken): J. Meyer W. Groenendijk 10; Th. Olyerhoek L. Hoogeboom 10; E. GuytC. zoet y2—y2. Dammen: H. GortzakA. de Blacy 02; C. Vis—A. van Tol 20; J. van ZoenH. Zandvliet 02; G. v. Leeu wenJ. Gortzak 20; G. MeyerT. Katsburg 11. zijn zielerust werd gebeden. De se cretaris, de heer J. J. v. d. Meer, gaf een overzicht van de beurten in het afgelopen jaar. Over het geheel was het bestuur tevreden. Het college was in het afgelopen jaar met enkele le den uitgebreid. De heer K. Lissen- burg had bedankt wegens vertrek naar Aalsmeer. Pastoor Hofstede sprak de leden toe voor een opwek king de dienst vooral trouw te ver vullen. Hierna werd het bestuurs voorstel besproken om een contribu tie te voeren van 5.per jaar. Na enige bespreking werd besloten tot een driemaandelijkse contributie van 1.Na het officiële gedeelte wer den consumptiebonnen rondgedeeld en werd begonnen met een kaart- wedstrijd. Het grootste aantal punten werd veroverd door de heer Chr. Overdevest en mevr. M. v. Velzen Broekhuizen. TER AAR „De Eensgezindheid" Maandag avond hield de geitenfokvereniging „De Eensgezindheid" haar jaarverga dering in café Kramer te Papenveer. Na enkele mededelingen gaf de secr. de heer A. J. Hoogervorst zijn jaar verslag. Hieruit bleek, dat de vereni- le klas RVC, de heer S. de Jong uit Den Haag, een lezing met film gehou den over „Actualiteiten op het gebied van de Geitenhouder ij". Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding kregen de heren Joh. de Bruyn en J. van Zaal opnieuw zitting in het bestuur. Nadat de prij zen van de laatste gehouden geiten keuring waren uitgereikt, volgde het bestuursvóorstel contributieverhoging Besloten werd deze te verhogen van ƒ1.50 op ƒ2.per lid. Uit het verslag van de penning meester, de heer J. Hoogervorst bleek dat de vereniging nog een flink voor delig saldo over had. WOUBRUGGE Geboren: Mathilda Maria d. v. J. Windhorst en G. van Arkel. Alida Leni d. v. J. van Delft-en M. C. de Best, Ondertrouwd: Jacobus Rekelhof 36 j. en Catharina M. Huigsloot Getrouwd: A. L. M. Bergen Hene gouwen 21 j. en M. C. van der Meer 23 j. S. N. G. den Dubbelden 24 j. en H. C. van der Pouw Kraan 23 j. Overleden: Jannetje Prins 91 j. ging momenteel 50 leden telt, die sa- wed. van E. Visser. Johannes A. Baak men 91 geiten hebben. Hierna werd door de hoofdassistent echtgen. van M. E. van der Meer R0EL0FARENDSVEEN Inbraak in veiling in 'n djg opgelost N00RDWIJKERH0UT INTREDE EN INSTALLATIE VAN PASTOOR C. C. ST ANDENMEI JER. Het programma van de installatie van de nieuwe pastoor der Sint Jo zef-parochie is als volgt: Intrede op Vrijdag 4 Februari a.s. n.m. te 7 uur. Ontvangst van de nieuwe pastoor in de kerk, waarna plechtig Lof. De gelovigen worden verzocht kwart voor 7 uur in de kerk te zijn Behalve het gedeelte, greserveerd voor geno digden en organisaties, zijn de plaat sen vrij. De verenigingen zullen voor hun afgevaardigden de benodig de bewijsjes ontvangen. Men wordt verzocht de aanwijzingen van de col lectanten op te volgen. Zondag 6 Februari. Te 9.15 uur in stallatie van de pastoor, waarna plechtige Hoogmis. Plaatsen zullen gereserveerd worden voor de Eerw. Zusters en genodigden, echter niet voor afgevaardigden van verenigin gen. Tijdens deze Hoogmis zijn de plaatsen vrij; in de' H. Mis van 11 uur niet. Men wordt verzocht een kwartier voor de aanvang aanwezig te zijn. 's Namiddags om 5 uur Lof. 's Namiddags om 6 uur gelegenheid tot kennismaking met de nieuwe pastoor voor dagelijkse besturen van diverse verenigingen, die daarvoor de nodige aanwijzingen zullen ont vangen. Deze gelegenheid is in ho tel Van der Geest. Van 8 tot 9 uur nam.: gelegenheid tot kennismaking met de pastoor, eveneens in hotel Van der Geest, voor de overige parochianen. Voor de schoolkinderen zal een j Zal moeten nadere regeling worden, getroffen, lontspanning. LEIDSCHENDAM De Gezellen speelden ,,'n Zomer zotheid". De R.K. toneelclub heeft Zondag in de volle grote toneelzaal van het patronaat een alleszins amusante avond verzorgd met de op voering van het toneelspel ,,'n Zomer zotheid". Het stuk was een aan schouwelijke voorstelling van de ge schiedenis uit de roman van Cissy van Marxveldt en zij die het boek gelezen hebben, zullen van het spel wel de meeste voldoening hebben ge had. De Gezellen hebben het vro lijke spel op uitmuntende wijze op gevoerd. Het was een klucht om niet meer te vergeten De dames en he ren hebben hun rollen op waarlijk sublieme wijze vertolkt. Dat de tjokvolle zaal voldaan was, bewees het langdurig applaus. NOORITWIJK Op 8 Febr. a.s. hoopt het echtpaar Theodorus de Boer en Cornelia van der Lely zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom is 78 jaar en de bruid 80 jaar. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Het gour den paar woont sedert een jaar op het adres 's-Gravendamseweg 50, de voorafgaande 49 jaar hebben de i wordt voor geijverd een nieuwe com- heer en mevrouw de Boer gewoond m^ss^e samen te stellen. De vereni- langs de Leidsevaart, waar de heer ®inB led?n- °e ,v°0"- ÏT» Jaarvergadering Villa's en Huizen- verhuurders. Een 60-tal leden woonden gisteravond in „De Zee leeuw" de jaarvergadering bij. De voorz., de heer C. v. Vliet, stelde in zijn openingswoord voor de heer v. Hazelen, de nieuwe Directeur van de Stichting V.V.V. Noordwij k en zegde reeds bij voorbaat toe, dat allen gaar ne met hem zouden medewerken. De afd., welke is aangesloten aan de Stichting V.V.V., is geheel zelfstan dig en doordat in Dec. 1.1. de Kon. goedkeuring is verkregen op de sta tuten, is deze zelfstandigheid thans ook rechtsgeldig. Het afgelopen sei zoen noemde spr. bevredigend, hoe wel er, vooral als het weer niet me dewerkt tijdens het seizoen, gezorgd worden voor passende Met V.V.V. is prettig samengewerkt, het Informatiebureau heeft uitstekend gewerkt. Er moesten 19.973 aanvragen verwerkt worden. Uitgegaan "was een schrijven naar de Horeca-bedrijven ter plaatse, dat als men gasten moet uitbesteden, deze dan te doen onderbrengen bij de le den. De raamkaarten voor de leden zijn thans in druk en zullen zo mo gelijk nog deze week aan de leden worden uitgereikt. De evenementen commissie heeft bedankt, doch er De Boer het beroep van tuinder bollenkweker uitoefende Het echt paar heeft 2 kinderen, twee zoons, die gehuwd zijn. Er zijn 9 kleinkin deren. Vader De Boer komt nog ieder daf naar de vaart naar zijn vroeger be drijf, waarop thans de oudste zoon zit. Moeder De Boer verricht nog In de nacht van Zaterdag op Zon- I zelf aUe huishoudelijke werken. dag hebben ongewenste gasten een bezoek gebracht aan het kantoor van de veiling te Roelofarendsveen. Zij namen de geluidsinstallatie, bestaan de uit een versterker en een micro foon, mee naar huis. Verder werd er niets vermist, hoewel er verschillen de kantoormachines op de buréaux stonden. De politie heeft de zaak met voort varendheid aangepakt en binnen 24 uur na de inbraak zat een van de da ders reeds achter slot en grendel. Het is L. v. d. M., die een volledige bekentenis heeft afgelegd en voor de officier van Justitie geleid zal wor den. Een medeplichtige is de politie Ier" van Agatha Christie kwam het 0p ^et spoor. Een staaltje van snel Boskoop reeds zeer bekende Goud- en succesrijk speurderswerk. stad-toneel gisteren de kas van de R.K. Jeugdbeweging verstevigen. Dat het bestuur niet tevergeefs een be roep op dit uitstekende toneelgezel schap heeft gedaan, bleek wel uit de zeer grote belangstelling. De grote zaal van het RK. Verenigingsge bouw was tot in de uiterste hoeken bezet, toen het doek voor de eerste maal openging, en al spoedig zat de gehele „zaal" vol spanning op de ont knoping te wachten. De spelers van Goudstad-toneel weten een toneelspel tot leven te brengen, zodat het er niet toe doet, wat zy brengen. De RIJNSATERWOUDE Collectanten-vergadering Elke Zondag komen drie groepen collec tanten bijeen, om tijdens de H. Mis sen hun vrijwillige taak te vervullen, maar éénmaal per jaar verzamelt het gehele gezelschap zich voor de jaar vergadering, die gevolgd wordt door een gezellige avond. Dit jaar had deze bijeenkomst plaats in café De Boer. De voorz., de heer C. A. Langeslag. herdacht tijdens zijn openingswoord het overleden lid G. A. Beuk. Voor, Het zal het gouden echtpaar op 8 Februari niet aan belangstelling ont breken. Kinderpostzegels. Door het zegelcomité werd voor een bedrag van 1056,30 aan kinderpostzegels verkocht. Door de kinderen van de R.K. Jongensschool werd voor 185 en door de kinderen van de N.-H. school voor ƒ228,aan de man ge bracht. Hulde aan de dames van het co mité, die zich de moeite getroost hebben de zegels te verkopen. Ook de schoolkinderen hebben hun best gedaan! DE KWAKEL Oud-gemeente ontvanger overleden Zondagmorgen is in de ouderdom van bijna 89 jaar overleden de oud gemeente-ontvanger G. v. Staveren De overledene was gedurende 26 jaar gemeente-ontvanger en 28 jaar kas sier van de Coöp. Boerenleenbank. Reeds 22 jaar was hij gepensionneerd Donderdagmorgen zal zijn stoffelijk overschot op het R.K. Kerkhof in De Kwakel worden ter aarde besteld. Ondertrouwd:: C. de Koning en W. van Vondel. Gehuwd: R. Rus en J. W. M. Gra ven. er op dat dit getal slechts de helft v/as van degenen, die direct belang bij de badplaats hebben als huizen verhuurder. Het jaarverslag van de penning meester werd uitgesteld tot een vol gende bijeenkomst. In de kascommis- sie werden benoemd de heren Kruif, Plug en v. d. Putten. In het bct/pir werd herkozen de heer C. Marijt en een ongeval voorgedaan met een gekozen de heer D. Hazenoot in cie torrijder B. uit Noord wijk, die ver vacature N. Meyland. In de propa- blind werd door de lichten van een ganda-commissie nam zitting de heer personenauto. B. kwam met zijn mo- Mulbregt. De begroting werd vostge- j tor tegen de rijbaanafscheiding te- voorzitter, de heer P. v. d. Geer, het welkomstwoord. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de afge vaardigden van de R.K. Bond van Muziekverenigingen in Z.H. en van zusterverenigingen. Vervolgens richtte hij zich tot de directeur de heer Th. Jansen, die hij dankte voor de steeds prettige en aangename leiding. Na deze inleiding nam pastoor L. J. Breser, de g.a., het woord, die deze avond wel een zeer bijzondere feest avond noemde, want alle leden waren in het bezit van nieuwe instrumen ten. Deze werden door de pastoor aangeboden. Spreker was er van over tuigd dat dit de muzikale prestaties van het gezelschap ten geode zal komen. Spreker liet horen, hoe de laatste jaren aan dit plan is gewerkt en hoe geheel Voorhout er aan heeft medegewerkt. Een speciaal woord van hulde en dank komt toe aan het instrumenten- comité dat zich zo geheel belangeloos heeft in ingezet, om dit doel te be reiken. Hierna werd begonnen met de af werking voor een zeer uitgebreid programma, waarvoor grote aandacht was en dat op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Na een pittige mars en de Ouver ture Phidias werd Wilhelm Teil van G. Rossini ten gehore gebracht, ter wijl Images de France en de Mars Finale ook een dankbaar applaus af dwongen. Na de pauze kwam het cabaret- varieté Luna voor het voetlicht, om na deze muzikale opening ook de vrolijke noot niet te laten ontbreken. André Meurs, als conferencier, wist de lachspieren wel los te maken, de cabaretier Tonny Huurdeman vulde dit goed aan met enige grappige schetsen, terwijl Bas van Daalen voor de piano-begeleiding zorgde. Een dwaze en dol vrolijke schets getiteld „Het toverstafje" besloot dit program ma. Loop der bevolking Vertrokken personen 341; opgenomen personen 363. Geboren 40 mannen, 43 vrouwen, geboren in andere gemeenten, maar behorende tot de bevolking van de gemeente Voorhout: 14 mannen, 15 vrouwen. Overleden 23 personen. Vermeerdering 111 personen. Bevol king op 1 Jan. 1954: 4447. Bevolking op 1 Jan. 1955: 4558. WASSENAAR Begrafenis G. L. C. Zeedijk. Op de R.K. Begraafplaats in de Kerkstr. heeft gisteren de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk over schot van de heer G. L. C. Zeedijk, die eind vorige week plotseling op bijna 70-jarige leeftijd is overleden. De heer Zeedijk was een bekende figuur in het plaatselijk verenigings leven. Met name ontwikkelde hij een grote activiteit als secretaris van de V.V.V. Wassenaar en als penningm. van de Floraliavereniging ter plaatse. Hij was ook de oprichter van de buurtvereniging Deyleroord en van de Middenstandssocieteit „Inter Nos" en hanterde enige tijd de voorzitters hamer van de accordeonvereniging „D.V.S.". "Voordat de heer Zeedijk eind 1925 in Wassenaar zijn administratiekan toor vestigde, werkte hij gedurende een kwart eeuw bij de Rotterdamsche Bank te Den Haag. In 1924 kreeg hij op zijn verzoek eervol ontslag als al gemeen procuratiehouder. Aan de teraardebestelling ging een plechtige H. Mis van Requiem vooraf, die in de parochiekerk van St Joseph werd opgedragen door Pastoor W. Q. Versteegen, met assistentie. Drie schilderijen voor het Raad huis. De gemeente kan van het Rijk een drietal schilderijen in bruik leen krijgen ten behoeve van het Raadhuis. Het zijn werken van J. Min (stilleven), C. Franse (kalkovens) en J. J. van Oosten (interieur) en de ge zamenlijke waarde bedraagt 800. Aan de gemeenteraad is een bruik leenovereenkomst ter goedkeuring voorgelegd. Inlichtingen gevraagdMaandag morgen omstreeks half acht heeft zich op de Storm van 's Gravesandeweg steld op 3350,—. De bijdrage aan de Stichting zal bedragen 2000, De kamerlijst, welke inmiddels ter perse is gegaan, zal een uitgave vor deren van 2100,welke groten deels is gedekt door advertenties. Vastgesteld werd een reglement van huur en verhuur. Hiervan zullen ccntracten worden gemaakt, welke bij het bestuur of het informatiebu reau verkrijgbaar zijn. In de rondvraag kwamen nog ter sprake de z.g.n. éénnachts-gasten. Directeur v. Hazelen kon hierom trent de belangrijke mededeling doen dat deze zaak nationaal geregeld zal orden. Reeds aan de grenzen zullen e binnenkomende buitenlanders worden ingeschreven en worden op gegeven aan de informatiebureaux. VOORHOUT UITVOERING „ST. CECILIA" MET NIEUWE INSTRUMENTEN. De R.K. Muziekvereniging St. Ce cilia heeft in het Parochiehuis haar jaarlijkse feestavond gehouden voor donateurs en genodigden. Namens di recht en viel in de berm. Het frame van zijn motorfiets brak. De bestuurder van de personen auto, die na het ongeval is doorgere den, en eventuele getuigen worden verzocht, zich voor het geven van inlichtingen in verbinding te stellen met de verkeerspolitie in het bureau van Zuylen van Nijeveltstraat 206, tel. 3333 (K 1751). "Nieuw plantsoen in Kerkehout. Bij de nieuwe woningen in het Ler- kehout, tussen de achterkant van de huizen in de Adrianastraat en de Charlottestraat, zal door de gemeente een nieuw plantsoen worden aange legd. De kosten zullen ongeveer 3100.bedragen er. het plantsoen zal bestaan uit een 2y2 meter brede heesterstrook en aan weerszijden een grasstrook van 3 meter breedte. De Wassenaar se Bouwvereniging heeft zich bereid verklaard de beno digde grond, ruim 870 vierkante meter, „om niet" aan de gemeente over te dragen, mits de gemeente zich belast met de aanleg en het on derhoud van het plantsoen. B. en W. hebben de raad voorge- recteur, bestuur en leden sprak de steld, de grond te aanvaaiden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2